OORLOGSSCHADE BELANGRIJK BERICHT De Leidsche Bioscoop-Programma's LEiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 22 Februari 1941 KERK- EN SCHOOLNIEUWS BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN - Veel slachtvee wordt verwacht SPORT ^MJN/T EN LETTERE^ Onderlinge Verzekering |®1 Maatschappij Afd. A. f. 800.000.000,- Afd. B. f. 170.000.000,- Afd. C. f. 20.000.000,- Afd. D. f. 10.000.000,- Afd. E. f. 10.000.000,- Afd. I. f. 10.000.000,- f. 1.000.000.000,- LAND- EN TUINBOUW OPENING DER TENTOONSTELLING VAN KEES VERWEY. In de Lakenhal. Onder auspiciën der Leidsche Kunstver- eeniging werd gistermiddag in tegenwoor digheid van een zeer groot aantal genoodig- den de tentoonstelling van werk van Kees "Verwey geopend. De voorzitter, mr. J. Slag ter sprak een hartelijk woord van welkom tot den schilder, de leden van de commissie voor de Lakenhal en den directeur den heer E. Pelink, tevens dankend voor de medewer king ook thans weer van commissie en directeur ondervonden. Tot sluiting-van het seizoen, aldus merkte mr. Slagter. op. komen we thans met het werk van een nog levend schilder, dien velen nog niet zullen kennen. Daarom is het een genoegen hem te Leiden te introduceeren. Al ziet men hier niet alle werk, dat Verwey heeft gemaakt, het geeft toch wel een goed denkbeeld van zijn kunnen en veelzijdig heid. We zien hier landschap, portret en stilleven. Welke uiting, welk genre Verwey op den duur het meest zal liggen, is nog verborgen. Hij kan zich nog naar alle zijden ontwikkeLen. Hij staat nog in de volle kracht van het leven en doet dus nog veel verwach ten. Moge het aanwezige werk strekken tot een groote, sterke, voortreffelijke herinne ring. Na de toespraak van mr. Slagter nam de heer Verwey nog even het woord. Spr. zeide dat deze tijd voor den kunstenaar bij uitstek een tijd was om zich te bezinnen. Breitner en Verster namen in hun tijd bij de opening eener tentoonstelling niet zelf het woord. Spr. meent dat er nu meer reden voor is. Twee omstandigheden dringen hem er toe: in de eerste plaats het oude schoone gebouw, waarin zijn werk tijdelijk plaats vindt, ten tweede heeft Floris Verster hier te Leiden geleefd, de kunstenaar die zijn groote ver eering heeft. Het is moeilijk om in de na bijheid van een grootere kracht te komen en zich te handhaven. Spr. spreekt over den stijl van het impressionisme, de groote schilderstijl die er geweest is. Doch moet men daarom van het impressionisme afzien? Naar zijn meening heeft de moderne kunst haar voordeelen; toch beschouwt hij het impressionisme als een waarschuwing voor den modernen kunstenaar. Het impressio nisme in een nieuw kleed kan allicht aan vullend werken tot een levenden kunststijl. Na de toespraak van Kees Verwey ver deelden de aanwezigen zich over de zalen. Wij komen op de tentoonstelling terug. VRIJZ. CHR. VER. „TOT STEUN". Jaarverslag over 1940. Aan bovenvermeld verslag is het vol gende ontleend: Het aantal van 147 leden en begunstigers bleef gelijk. In het bestuur kwam geen ver andering. Het aftredend bestuurslid, Mevr. J. C. TjalsmaVos, werd herkozen. Er werden drie bestuursvergaderingen ge houden en één ledenvergadering. Het aantal pupillen vermeerderde met één en bedraagt nu tien, vier meisjes en zes jongens. De meisjes zijn allen in een pleeggezin opgenomen. De verhouding tot de leden van de pleeggezinnen was goed. Van de jongens verblijven drie in een pleeggezin; één werd van een pleeggezin naar een der tehuizen overgebracht. Tijdens de oorlogsdagen bleven de pupil len in de pleeggezinnen of de tehuizen. Niemand bekwam eenig letsel. De gezondheidstoestand was over het algemeen goed. De Werkgemeenschap van het N.V.V. „Vreugde en Arbeid" heeft in een reeks van plaatsen cabaret-voorstellingen georgani seerd, welke onder persoonlijke leiding staan van Theo Bouwmeester. Op Zondag 2 Maart as. komt Theo Bouwmeester in onze stad. Als conférencier zal Daan Hooy- kaas optreden. DE KOSTEN VAN ONS DUINWATER. Verzoek van den Leidschen Verhuurdersbond. Het bestuur van den Verhuurdersbond voor Leiden en omstreken heeft een adres gericht tot de Commissarissen der N.V. Leidsche Duinwater Mij., waarin het ver zoekt diverse z.i. onbillijkheden In -de ta riefregeling weg te nemen. Met name wordt verzocht bepalingen in het leven te roepen, waardoor het mogelijk wordt: a. dat het minimum aantal per jaar af te nemen M3 water wordt verlaagd tot hoogstens 40 M3 per woning en/of dat dit minumum in bijzondere gevallen lager kan worden gesteld dan het tarief aangeeft. b. dat aan een huizenexploitant geen bij betaling voor waterlevering in rekening zal worden gebracht, wanneer door hem in zijn woningen gezamenlijk, minder water v/erd afgenomen dan waarvoor hij in totaal voor waterlevering heeft gecontracteerd. Woensdag as. geeft het levende pop pen-theater „De levende poppekast" een voorstelling in de Gehoorzaal. Het podium, waarop de levende spelers optreden, heeft een breedte van vier meter. De optredenden zijn menschen in poppengedaante, even houterig en met onveranderde gelaatsuit drukking. Hoewel de voorstelling in de eer ste plaats voor de jeugd is bedoeld, zullen ook ouderen zich er uitstekend mee amu seeren. Zaterdag as. zal het veertig jaar ge leden zijn, dat de heer L. Kluvers, chef commies aan het plaatskaartenbureau der Ned. Spoorwegen van het station alhier, in dienst der Ned. spoorwegen trad. De heer Kluvers trad op 1 Maart 1901 als sunume- rair bij de Ned. Staatsspoorwegen te De Punt bij Groningen in dienst en was ach tereenvolgens als commies werkzaam te Leeuwarden, Winschoten, Beilen, Harlingen Feijenoord, Emmerik en Nijmegen. Hij werd op 1 Maart 1931 benoemd tot chef-commies van het plaatskaartenbureau alhier. GEBOREN: Maria Helena, D. van J. C. Visser en P. W. M. v. d. Broek Adrianiis Jacobus Ohristia- nus, Z. van L A. Schrier en A. M. Zwetsloot Cornelia Theodora Maria, D. van J. Vogelaar en C. J. v. Steen Gesina Geértruida, D. van T. Heijns én G. S. Jasperse Lammert, Z. van H. L. Verhaar en L M. H. Harthoorn Marga- retha, D. van P. J. Wetselaar en J. Mulder Roelof Hendrikus, Z. van J. J. Boetekees en W. Moll Wilhelmus Hendrikus Antonius, Z van A. H. Visser en J. Wolters. ONDERTROUWD: W. Kapaan jm 27 j. en A. H. Wassenaar Jd 20 j. B. v. d Meij jm 26 j. en C. v. d. Bos jd 25 j. J. de Cler jm en J. Hoogweg Jd, OVERLEDEN: J. Boehmer,"Wedn. 65 j. M. E. G. v. Die- men, Di- lj N. J. Hogenboom, Zn. 3 mnd. D. v. Strater, M. 47 j. Th. J. Bakker. Zn. 10 j. J. H. van Beek, Zn. 13 j u VOEDT zich beter met Standaard's brood. 7552 (Ingez. .ded.) ZWAKKE HANDEL IN GEBRUIKSVEE. (Van onzen deskundigen medewerker). De volgende week loopt de eerste rege ling van den veeleveringsplicht af en aangezien er nog heel wat vee tot den laatsten termijn zal zijn opgehouden, is er dus voor de komende week over de geheele linie op alle rayonmarkten nog héél wat slachtvee te verwachten. Bo vendien zal er op de dagen, dat er uit sluitend vee voor de weiden wordt gele verd, op wat ruimer schaal worden aangeboden. Magere overhouders zien wij momenteel voor f.35 tot óm en bij de f.40 per stuk verkoopen voor de weiderijdit brengen zij bij levering op het moment, in verband met het slechte gewicht en onvoldoende kwaliteit nog niet op. Er was in de afgeloopen week vrij veel handel in magere weideschapen; de prij zen liepen zelfs iets op. In den gebruiksveehandel bleef de handel tot het einde toe zeer zwak, en de prijzen waren even flauwer. Op de Noordelijke markten was gisteren veel vee aangevoerd; de prijzen waren bepaald iets lager. Op de Leidsche markt was de afloop ook minder. De magere varkens en de biggenmarkt, had over het algemeen een matig, doch vrijwel prijshoudend verloop. SCHAKEN. POLITIE—GEMEENTE-AMBTENAREN. Gisteravond werd in de theoriezaal van het •politiebureau alhier een revanche-wedstrijd gehouden tusschen 14 spelers van de schaak- vereeniging van gemeente-ambtenaren en een gelijk aantal spelers van de politie-schaakclub. Hoewel de schaakvereeniging van gem.-ambte naren eenige goede spelers telt, bleek het mes- rendeel over niet voldoende wedstrijdroutine te beschikken, zoodat het een groote overwinning voor de politie schaakclub werd. De volledige uitslag was: Gem.-Ambt. Politie. Van SchaickW. de Gast HermsenJ. Middendorp oi Eversteyn—A. R. v. d. Tuin 0—1 TierolfH. J. Grolleman 1o LutA. J v. d. Berg Vz—'Vz VölkerA. M. Oude Alink 1* HagemansWa C, A. Vrouwenvelder 01 De Jong—J. v. d. Sluis 0—1 BloteL v d. Ki-aats 0— 1 v. Zwieten—J. Lit 0—1 EnsinghL. Algra io OostveenA, Bakker o1 Van BilsenF. Eyeleens o1 Fuchs—J. Berger o—1 Tótaal 311 l NIEUWE UITGAVEN. Naar corporatieve bedrijfsorganisatie. „Naar corporatieve bedrijfsorganisatie", een boekje van de hand van J. Meyer Azn,, ver scheen bij W. J. Ort te Den Haag. Het is in beknopten vorm gehouden, waardoor het mo gelijk is een overzicht te behouden van de behandelde onderwerpen. GEVESTIGD TE 1 'S-GRAVENHAGE TELEFOON iBr 11.30.41 De wijzigingen ©n aanvullingen van onze voorwaarden van deelneming in verband met de Rijksbijdragen in Oorlogsschaden zijn thans door den Secretaris-Generaal van Financiën ten volle goedgekeurd. De volledige opbrengst van onze heffingen mag voor half- jaarlijksche schade-uitkeering boven de Rijksbijdragen worden aangewend. Deze meerdere dekking komt volledig tot haar recht door ons systeem van schade-berekening op basis van de kosten van herbouw en nieuw-aanschaf. Het is dan ook van belang zich voor deze kosten voldoende te dekken en daarom verhoogen vele verzekerden het bedrag hunner deelname. In de afgeloopen week werd voor 80 millioen bijverzekerd, zoodat de stand thans is: Woningen, inboedels enz. tot f. 50.0000.— Andere risico's tot f. 1.000.000.— Persoonlijke ongevallen door molest Gevaarlijke Bedrijfsschade en Huurderving door molest Kleinere inboedels en derg. tot f. 7500.— Totaal in alle afdeelingen dus reeds meer dan verdeeld over ruim 85.000 posten. WENDT U TOT UW ASSURANTIE-BEZORGER! 7577 (Ingez. Med.) VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Hoe te handelen met witte serin gen? Moeten die ook gemest worden? Wed. M. C. M. te O. Antwoord: Om van seringenboomen elk jaar een mooien bloei te verwachten, is het aan te bevelen dé struiken van mest te voor zien. Vooral natuurmest is hier op zijn plaats. Een laagje onder de boomen uitspreiden en ondiep onderwerken. B ovendien moeten de planten steeds in het volle licht staan en dus niet in de schaduw van bijv. gebouwen of hooge boomen. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kampen, üs. J. C. Terlouw te Garderen Te Westbroek, ds. P. de Looze te IJsselmuiden Te Pietersbierum cand. P. M. Mentzel te Amsterdam. Aangenomen: Naar Birdaard (Fr.) cand. J. F. Wiersma te Rijs (Fr.) GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Vlagtwedde (Gr.) cand. A. A. Leenhouts te Amsterdam. Bedankt. Voor Geersdijk (Z.) cand. A. A. Leenhouts te Amsterdam. VRIJE EVANG. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Franeker, A.. Breet, hulp prediker aldaar. Trianon-Theater. De Duitsche regis seur Velt Harlan, heeft een uitvoerige ty peering gegeven van den bekenden Jood Süss Oppenheimer, die zich in de 18e eeuw wist op te werken tot financieel raadgever van den Hertog van Würtemberg. De methoden, waarmee Süss zich in de gunst van den Hertog weet te dringen en hij dezen in geldelijk opzicht totaal van zich afhankelijk weet te maken, worden op realistische wijze geschilderd, waarna aan het slot de woede van het volk zich koelt op den man, die het land schier aan den afgrond bracht. De Hertog van Würtemberg (Heinrich George), die op plechtige wijze te Stuttgart zijn eed van trouw aan het volk en aan den Landdag heeft afgelegd, kan niet vol doende gelden verkrijgen, om zijn wen- schen (een opera met ballet, alsmede an dere kostbare verlangens) in vervulling te doen gaan. Men wijst hem op den in het Ghetto te Frankfurt wonenden Oppenheimer; deze wordt, ondanks het feit, dat het een Jood verboden is, het Ghetto te verlaten, naar Stuttgart ontboden. De Hertog krijgt wat hij verlangt: zijn sieraden en wat nog méér voor hem beteekent, zijn opera met ballet. Nu is de vogel gevangen: schijnbaar heeft Oppenheimer dit ales den Hertog, als een „trouw dienaar" geschonken, maar het blijkt al spoedig, hoe hij aan deze zaak denkt te verdienen. Süss adviseert den Hertog verschillende belastingen te heffen, waarvan de opbrengst voor het grootste deel in zijn zakken terecht komt. Het le ven van den gewonen burger 'wordt daar door echter ondragelijk duur. Meer en meer raakt de Hertog in de netten van Oppen heimer verstrikt, zóódanig dat hij nauwe lijks meer een uitweg weet. Iedereen jaagt hij tegen zich in het harnas: de eerzame voorzitter van den Landdag Sturm, wiens schoone dochter Dorothea (Kristina Söder- baum) Oppenheimer begeert, wordt zelfs door den Jood, die feitelijk alleenheer - scher in het Hertogdom is geworden, in de gevangenis gezet. Dit is Oppenheimer's wraak, wanneer hij verneemt dat Sturm Dorothea snel met een Christen heeft la ten huwen. Steeds grooter worden de complicaties voor den hertog, die geen uitweg meerziet. Maar steeds is het weer Oppenheimer, die iets nieuws bedenkt en hem zelfs adviseert den Landdag, te ontbinden om dan als souverein vorst de absolute macht in han den te nemen, teneinde het volk nóg meer te kunnen uitzuigen. De Joden zijn zelfs reeds uit het Ghetto vrijgelaten, omdat zij den Hertog finan- cleelen steun toezegden, opdat hij soldaten kon leenen, teneinde een dreigenden op stand te onderdrukken. Oppenheimer heeft intusschen tóch Sturm's dochter zoover weten te krijgen, dat zij aan zijn wenschen voldoet, teneinde haar man te verlossen uit de lichamelijke martelingen, die Oppenheimer hem laat ondergaan. Uiteindelijk, wanneer de staatsgreep voor de deur staat, groeien de verwikkelingen tot een zoodanig hoogtepunt, dat de Her tog tijdens een woedeaanval aan een be roerte sterft. De verbittering en de haat van het volk tegen Süss leiden tot een climax, totdat de Landdag -recht spreekt over den man, die het Würtembergsche volk bijna in den afgrond stortte. Hij wordt tot den dood door ophanging veroordeeld. Jammerend en weeklagend, zijn onschuld uitschreeu wend, ziet men hem sterven. De andere Jo den worden de stad uitgedreven, als voor beeld voor het nageslacht. Talrijke prominente acteurs en actrices dragen dit suggestieve filmwerk. Voor de pauze journals alsmede de film „Volk in oorlog" waarin de inschakeling van alle Duitschers in het oorlogsapparaat gedetailleerd wordt weergegeven. Rex-Theater. Onder den titel van „De keizer van Californie", wordt deze week een spannende film vertoond waarin 't le ven uitgebeeld wordt van een hoogstaand en idealistisch mensch. Sutter (Louis Treu- her), een Zwitser van geboorte, wordt we gens opruiende geschriften vervolgd en wijkt uit naar Amerika, waar hij een van de meest besproken pioniers wordt. Na vele moeizame tochten, dwars door woeste stre ken en onmetelijke woestijnen, bereikt hij eindelijk zijn doel, Californië. Bij zijn aan komst is deze streek 'nog onherbergzaam, maar dank zij zijn groote energie en wils kracht ontstaan er bloeiende akkers en een tevreden bevolking, waarvan hij de onge kroonde keizer is. Alles gaat prachtig, maar juist als zijn vrouw en twee zoons naar hem toekomen, heeft een van zijn beste vrienden goud gevonden, Sutter, die weet en begrijptr, wat dit beteekent, verzoekt zijn vriend om van zijn vondst niets bekend te maken, maar deze, bevangen door den goudroes, blijft doof voor zijn verzoek en binnen korten tijd, worden de terreinen van Sutter overstroomd door goudzoekers en blijft hij bijna alleen over op zijn ak kers. Alles wat hem dierbaar was, v/ordt hem ontnomen, ook zijn vrouw en beide zoons. Dit alles echter belet hem niet om zijn werk voort te zetten. Wanneer men het 10-jarig bestaan viert van Californië, wordt hij tot Senator van dezen staat be noemd en tot generaal van het leger. Hij blijft echter op zijn eigendomsrecht staan en eischt zijn goud terug. Dit brengt een ware catastrophe teweeg; alle menschen schijnen waanzinnig geworden te zijn en wanneer zijn eenige vriend, den voor hem bestemden kogel opvangt, blijft er voor Sutter niets over. In een epiloog vertelt men u hoe Sutter tientallen jaren voor zijn eigendomsrecht strijdt, maar ten slotte arm en verlaten als een. gebroken man sterft. In het voorprogramma de uitgebreide jour naals van Profilti ,en Ufa en een aardig filmpje, waarin men verschillende dans stijlen kan zien. Luxor-Theater. „Bel-Ami" is weer in Lnxor, „Bel-Ami", de veelbesproken film, welke indertijd den toets van de critiek der I filmkeuringscommissie niet doorstaan kon en pas mocht worden vertoond nadat eeni- I ge coupures waren aangebracht. Regisseur l en voornaamste acteur is Willy Forst, die zich vooral in films van dit genre uitleven kan en een prachtige creatie ten beste geeft. Uitvoerig hebben wij daar indertijd, bij de eerste vertooning te Leiden, van ver teld en wij zullen niet in herhaling vallen. Maar wij mogen toch nog wel even wijzen od de voortreffelijke assistentie, welke Willy Forst in dit geestige verhaal van Guy de Maupassant ondervindt van Olga Tschechowa, Hilde Hildebrand en Ilse Wer- ner, de vrouwen, die allen op „den man i uit Marokko" verliefd zijn en hem den bij- naam „Bel-Ami" bezorgen! Er is, men weet het, bij deze amusante en muzikale film een aardig refreintje, dat den titel van de film zelf draagt, terwijl er dimaal boven dien van coupures geen sprake' is. In het voorprogramma krijgen wij o.m. schitterende opnamen te bewonderen van de Olympische Spelen te Berlijn, zulks in het bijzonder om propaganda te maken voor zwemmen en duiken. Liefhebbers van de zwemsport kunnen er hun hart bij op halen, want dat deze film vervaardigd werd door iemand, die de zwemmerij tot in fi nesses bestudeerd beeft, staat vast. Boven dien had hij fantasie en gevoel voor per spectief, zoodat men volkomen geboeid zit toe te kijken bij de demonstraties der ver schillende zwemslagen, bij die schitterende sprongen van haast duizelingwekkende hoogte en bij al die geslaagde opnamen van tal van spannende wedstrijden tusschen het puikje der zwemmers uit de gansche wereld! Lido-Theater. Vier van de meest be roemde komieken van het witte doek, Heinz Rühmann, Hans Moser, Theo Lingen/ en Hermann Thimig, benevens Adèle San- drock, die velen zich uit vroegere films zul len herinneren vormen de hoofdpersonen in de amusante film „De hemel op aarde".' Hierin krijgen we een reeks verwikkelin gen te zien die zich voordoen naar aanlei ding van de vraag, wie de eigenaar van het kasteel „Lindenau" is. De eigenaar van een restaurant in Salzburg (Hans Moser) heeft namelijk zijn schoonzoon Heller een groo'^e som geld geschonken, om daarvan het be wuste slot te koopen. Heller echter ziet an dere mogelijkheden met het geld en steekt het in een operette, waarvoor hij de mu ziek moet componeeren. Het slot Lindenau blijft in het bezit van zijn vriend Hilferd. Op een ongelukkig oogenblik besluit de restauranteigenaar zijn schoonzoon op te zoeken, en hals over kop moet deze nu met zijn vrouw zijn intrek op Lindenau ne men, terwijl Hilferd (Heinz Rühmann) zoo lang als rentmeester zal optreden. Nauwe lijks is schoonpapa gearriveerd en naar zijn kamer geloodst, of nieuwe moeilijkhe den komen opdoemen in den vorm van tante Adèle, de tante van den werkelijken eigenaar Hilferd. Deze stelt Heller voor als zijn rentmeester. Tante Adèle (Adèle San- drock) is er echter van overtuigd dat haar neef getrouwd is. hetgeen niet met de wer kelijkheid in overdeenstemming is. Hilferd. die zich om een of andere duistere reden niet kan veroorloven haar van deze dwa ling te genezen, weet nier beter te doen dan zoolang Hellers vrouw te „leenen" en als de zijne voor te stellen. Alsof deze ingewikkelde verhoudingen nog niet voldoende zijn. komt ook de di recteur van Heller (gespeeld door Theo Lingen) nog opdagen, om Héller tot spoed aan te manen met zijn compositie. Het lijkt onwaarschijnlijk, dat niet spoedig blijkt, dat onder de bezoekers over en weer eenige misverstanden ovër de positie der inwonenden bestaat, doch wonder boven wonder verstrijkt de tijd zonder dat de noodlottige ontknooping wordt geforceerd. Dank zij nieuwe, nu gelukkiger gebeurte nissen. gaat deze ontknooping met minder wrijving gepaard dan men aanvankelijk vermoeden zou. Een vlot gespeelde film met luehtigen Inhoud. De bekende komieken spelen hun karakteristieke rollen zooals we dat ook in andere films gewend zijn. Voor de pauze voltooit een aardig caba retnummer door Rio en Groot het aantrek kelijk programma O Casino-Theater. Oneenigheid in een familie, is voor zakenmenschen niet erg wenschelijk. Want meestal worden zaken dan verwaarloosd om ten slotte, wanneer men niet gauw tot inkeer komt, geheel te verdwijnen. Zoo gaat het ook in de Holl. film „Alles voor de firma", die deze week in bovengenoemd theater wordt vertoond en waarin de hoofd vertolkers als Johan Kaart, Johan Heesters, Cissy v. Bennekom en Adolf Bouwmeester u een gezellig uur tje garandeeren. Max Muller, firmant van Muller en Zn., krijgt oneenigheid met zijn zoon Otto en het gaat ten slotte zoo ver, dat. Otto zich uit de zaak terugtrekt. Dit was ook 20 jaar geleden gebeurd, tosn Max met zijn vader het niet eens kon worden. Maar toen had ds vader zich uit het za kenleven teruggetrokken. Otto begeeft zich. dan naar zijn grootvader en vertelt hem de situatie. De grootvader komt nu op een idee en zet voor zijn kleinzoon een zaak op. Er ontstaat nu een strijd tusschen groot vader, kleinzoon en vader. Max probeert zijn zoon nog over te halen en raadt hem aan om te trouwen met Daisy Rix, een dochter van een zeer rijken firmant uit Amerika, die hen zeker financieel zal hel pen om de zaak uit te breiden. Otto vraagt wie er dan hoofddirecteur zal worden, waarop zijn vader antwoordt: „Ik natuur lijk." De zoon gaat hierop echter niet in. Max moet tenslotte het onderspit delven, daar hij geheel aan den grond zit. Zijn vrouw, die ook niet zoo goed bij haar schoonvader staat aangeschreven, weet het toch voor elkaar te krijgen dat de geheele fam. Muller weer bij elkaar komt en zoo- doende alles nog goed afloopt. De ro). die Johan Kaart in deze film speelt, is zeer komisch en hij laat de aanwezigen dan ook menigmaal hartelijk lachen. Voor de pauz# wordt een uitgebreid voorprogramma ver toond. 2—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2