STADSNIEUWS LAATSTE BERICHTEN [EIDSCH DAGBLAD - Eersie Blad Zaterdag 15 Februari 1941 Provinciale voedselcommissaris in Utrecht gearresteerd Verdacht van verduistering Uit de Omstreken Binnenland Engelsche blokkade Vijf inspecties voor de brandweer Buitenland tegen Roemenië MA1KT In de provincie Utrecht zijn onregel matigheden bij de regeling der voedsel voorziening aan het licht gekomen. Dezer dagen is de provinciale voedsel commissaris in Utrécht, de heer de G. door de politie aangehouden en ver dacht van verduistering in arrest ge steld. Het onderzoek in deze zaak is nog in vollen gang én de verdachte zou een gedeeltelijke bekentenis hebben af ge- De heer A. J. de G. was in zijn functie van voedselcommissaris voor de provincie Utrecht belast met de evacuatie en na de corlogdagen met de reëvacuatie van het vee in de provincie Utrecht. Na de oorlogsdagen waren onder zijn lei ding eenige personen aangewezen, die er voor moesten zorgen, dat het geëvacueerde vee weer terugging naar de plaats, vanwaar het afkomstig was. Deze reevacuatieleiders varen soms dagen van huis en te hunnen gerieve werd vanwege den distributiedienst 'an den voedselcommissaris koffie, thee, suiker enz. ter beschikking gesteld. Deze ievensmiddelèn werden bovendien uitgereikt m die boeren in de provincie Utrecht, die, na de oorlogsdagen bp hun haardsteden teruggekeerd, door oorlogsgeweld of door andere omstandigheden zonder eten zaten. Ook voor hen werd dan koffie, thee en sui ker beschikbaar gesteld via dienzelfden dis- rlbutiedienst van den voedsel-commissaris. Van deze distributie werd aanvankelijk nauwkeurig aanteekening gehouden, doch naarmate de gedupeerde boeren in de pro vincie Utrecht weer werden ingeschakeld in het normale leven en zij dus met hun distributiebonnen als elk ander zich van koffie, thee enz. konden voorzien, verslapte de controle en bleven groote hoeveelheden onder het beheer van den voedselcommis saris, zonder dat deze uitgereikt werden. Met deze aanzienlijke restanten nu zou de voedselcommissaris fraude heb ben gepleegd door er onrechtmatig van te verkoopen en er een gedeelte van naar zijn woning te doen overbrengen. Deze clandestiene handel in koffie, tnee, suiker enz. zou reeds dateeren van de maand Juni van het vorig jaar en uiteraard staat nog niet vast, welke kwanta aan levensmiddelen op onrecht matige wijze aan dc-distributie zijn ont trokken. Het is niet onwaarschijnlijk dat verscheidene andere personen In de naaste omgeving van den heer De G. zich met deze knoeierijen hebben inge laten. Vast staat, dat door een van de leden van het personeel van den heer De G. de zaak aan het rollen is ge bracht en de politie in deze affaire werd gepiengd. Het onderzoek in de onregelmatigheden van den voedselcommissaris is in vollen gang De gearresteerde wordt thans door den rechtercommissaris verhoord. Hangende het onderzoek is de heer De G. geschorst uit zijn ambt -en is een. plaatsvervanger aangewezen. De heer De G., van wien bekend was, dat hij zeer bemiddeld was, was lid van de pro vinciale staten van Utrecht. teraardebestelling mej. h. j. de fremery. Op de begraafplaats aan de Groenesteeg gistermiddag in allen eenvoud het stof felijk overschot ter aarde besteld van mej. H. J. de Fremery, oud-regentes van het inna-hofje aan de Hooigracht, die dezer in den ouderdom van 97 jaar in Deïi Haag is overleden. Mej. de Fremery, een dochter van den rroegeren directeur van de Leidsche Zout keet, maakte gedurende ongeveer veertig jaar deel uit van het college van regen- len van dit hofje, welk college bij haar uitvaart vertegenwoordigd was door zijn oorzitter, den generaal b. d. Muller Mas- ;is en mej. F. A. Ie Poole. Eerstgenoemde heeft aan de groeve roorden van dankbare nagedachtenis ge broken voor het werk, dat de overledene .edurende een zoo lange reeks van jaren lot. op hoogen leeftijd in het belang var- bet Anpa-hofje heeft verricht. binnenbrand. De politiebrandweer is gisteravond om streeks 7 uur uitgerukt voor een binnen band ten huize van den 70-jarigen G. A 3 in de Ver werstraat 27boven, waar een bed in brand was geraakt. Vermoed wordt, dat, toen de bejaarde ftvoner 's morgens het bed opmaakte, ftnige brandende stukjes tabak uit zijn )ijp zijn gevallen, waardoor het beddegoed :s gaan smeulen. Toen. de brand gister avond werd ontdekt, waren reeds drie de- tfns en een bedsprei door het vuur ver eerd, doch de bewoner slaagde er met be- •ulp van een benedenbuurman in het vuur net eenige emmers water te blussdhen, ■oodat de brandweer geen dienst meer be hoefde te doen. aanwinst voor „de lakenhal". Het Stedelijk Museum „de Lakenhal" is c'oor een verheugende schenking in het bezit gekomen van een. werk van den Leidschen chllder P. J Teske. Het schilderij stelt voor Jet potret van een man op ouderen leeftijd «aast het stilleven, dat het Museum van Qenzelfden schilder reeds bezit, laat dit «erk ook de capaciteiten van den heer Teske op het. gebied van het portret voor treffelijk uitkomen. Van heden af is deze aanwinst tentoongesteld in de afdeeling moderne schilderkunst. handelsregister kamer van koophandel. Nieuwe inschrijvingen: Dullaert's Ijzerhandel, voorheen „De Hzerhandel", de Kempenaerstraat 11, tgeest. Eigenaar: H. L. A. Dullaert. den 1 Gevolmachtigde: L. L. Dullaert, Den 1. (Beperkende Bepalingen). Haagsche Leeskring, Emmalaan 81. Oegst- jost. Hoofdzaak: Vondelstraat 9398, den [aag. Verhuren van leesportefeuilles. Wijzigingen: J D. Wiersma, Oude Vest 229, Leiden. Handel in goud en zilver. Overleden eige naresse: wed. H. WiersmaTaris, Leiden. 8 Febr 1941. G- en F. Rosa's Terrazzo's en Betonwer- :en N.V., van Baerlestraat 12 a, Leiden, J0ofdzaak: Pretoriusstraat 4446, 's-Gra- Venhage. Het filiaal te Leiden is opgeheven. p- Kempeneers, Lage Rijndijk 19 a, Lei- Jen. Groot- en kleinhandel in aardappelen; ®vens goederenvervoer. Wijziging uitge diend bedrijf: het goederenvervoer is d.d. 1 pebr. 1941 overgegaan aan J. A. Kem- Peneers. c Vreem, Mare 94, Leiden. Rund-, var ens. en kalfsslagerijfijne vleeschwaren. Verleden eigenaar: C. B. Vreem. Leiden. 25 Jan. 1941. CafiA' van der Vaar^- Wolsteeg 2, Leiden. vaié- Volmacht verleend aan: n. A. l. van der Vaart, Leiden. (Beperkende Bepalingen) W. F. Colpa, Heerengracht 116, .Leiden. Melkhandel. Overleden eigenaar: W. F. Colpa, d.d. 29 Dec. 1940. N.V. Houthandel v.h. Firma Jacob Sprey, Wijk Hoorn 194, Alphen a. d. Rijn. Over leden commissaris: J. Sprey, Alphen a. d. Rijn. ned. chr. bond in de kleedingindustrie. Vergadering van de Leidsche afdeeling. De afd. Leiden van den Ned. Chr. Bond in- de -Kleedinginlustrie hield in het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen een leden vergadering, welke goed bezocht was. De voorzitter, de heer H. W. de Nie las, na opening ps. 1 en 2 waarna hij een kort openingswoord sprak. Na met dankbaar heid te hebben gememoreerd, dat alle le den in den achter ons liggenden tijd door het oorlogsgeweld gespaard zijn gebleven, wekte hij op om trouw te blijven aan de Vereeniging. De secretaris, de heer Ph. J. de Leeuw, bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit dat uitvoerig de vereenigingszaken memo reerde. Enkele leden moésten worden af geschreven. 'Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer De Moed bleek, dat in het afgeloopen verslagjaar f. 500.— minder uit de werkloozenkas werd uitge keerd. Een verblijdend resultaat! Een ba tig saldo kon vermeld worden. Aan den penningmeester werd décharge verleend. Bij acclamatie werden de aftredende be stuursleden, de heeren H. W. de Nie, J. van Rossen en A, de Moed herkozen. In het tweede deel van den avond heeft de bondsvoorzitter, de heer I. Rijpstra een opwekkende rede uitgesproken. Spr. wees er daarin op. dat, ondanks de gewijzigde omstandigheden, de Vereeniging nog alle recht van bestaan heeft. Het bestuur blijft waken voor de belangen van zijn leden. Zoo kon nog onlangs in samenwerking met den rijksbemiddelaar een regeling inzake de garantie-uren en de ontslag-verorde- n'ng worden afgesloten. Ten slotte wekte spr. op trouw te blijven aan het beginsel. Nadat eenige vragen waren beantwoord, sloot de voorzitter deze geanimeerde ver gadering op de gebruikelijke wijze. Bij het te Den Haag gehouden examen vanwege den Bond van leeraressen bij het modevak onderwijs, slaagde voor het di ploma coupeuse, mej. Th Somerwil en voor costumière mej. H. v. d Kraan. Vrijdag a.s herdenkt de heer D.Joris, bestuurder bij de Haagsche Tramweg Maat schappij Den Haag—Wassenaar—Leiden, den dag. dat hij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. AALSMEER. Jaarvergadering Voetbalver. „Aalsmeer". De V.V. Aalsmeer kwam in jaarvergadering bijeen. De waarnemende voorzitter de heer De Bruin riep allen een hartelijk welkom toe. Spr. dankte den scheidenden voorzitter den heer Carels. die om persoonlijke redenen be dankt- heeft. Een terugblik op het afgeloopen jaar alsdus spr. leert ons. dat dit voor ons wel zeer slecht is geweest. De financiën baren zorg en de eer van het 1ste elftal staat op het spel. daar degradatie wedstrijden dreigen. Spr. deed een beroep op allen om toch vooral alles te doen, wat mogelijk is om de V. V. A. sterk te maken. Een woord van eerbiedige nagedachtenis werd gewijd aan het gesneuvelde lid H van Winkel. Ook het jaarverslag was in mineur gesteld De penningmeester kon uiteraard ook geen blij moedige klanken doen hooren. Uit de cijfers bleek, dat was ontvangen f. 2049.47 en uitgege ven f. 1732,76. Daar echter nog een tamelijke schuldenlast drukt is de toestand niet zoo mooi. als hij op het eerste gezicht lijkt. Het bleek echter, dat de penningmeester nog vol hoop is. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer A. v. d. Meer tot voorzitter gekozen. De vier aftre dende bestuursleden de Bruin, Jac. Mantel, J. v. d. Akker en L. C. Buis werden herkozen, evenals de elftalcommissie. Nog werden verschillende besprekingen ge voerd waarvan zeker het voornaamste vormde, de plannen om de spelers regelmatig te laten trainen. Hiervoor werd financieel de mogelijk heid geschapen indien de spelers voor 100 medewerken. Na afhandeling der agenda bleven de meesten zich nog eenigen tijd vermaken met verschil lende wedstrijden. Burgerlijke Stand. Geboren: Aart, z. van W. Groeneweg en A. den Braven Geertje d. van H. Eveleens en C. v. d. Moer Jenneke d. van G. P. Maarse en G. G. Verhoeve Hendrik Antonius z. van H. Bruines en D. Cuiper. Ondertrouwd: J. F. Kasting, 24 jr. en L. Jong kind 22 jr. Getrouwd: M. Mulder 33 jr. en G. Hansen 29 jr. A. H. Kuipers 28 jr. en A. M. Maas, 26 jr. Overleden: G. O. C. van Schaijk 73 jr. echt- genoote van A. van Egmond Grietje Geer- trulda Cornelia Ecital, 16 w. d. van H. v. d. Bèitel en C. Kooij Klaas 5 d., z. van K. Maarse en A. Visser. HAARLEMMERMEER. vergadering hoofdingelanden. Verandering van de bemaling. In het Polderhuis te Hoofddorp kwamen de hoofdingelanden van den Haarlemmer meerpolder bijeen ter bespreking van een belangrijk onderwerp: „Verandering der be maling". Na eerst een salarisverhooging voor het lagere personeel volgens rijksregeling te hebben goedgekeurd, deelde de voorzitter mede, dat in verband met de verontrustende berichten omtrent olievoorraden en met de mogelijke verplichting omtrent verandering in de bemaling, het college reeds andere wegen is ingeslagen. De oude Dieselmotor van Leeghwater zal n.l. vervangen worden door een electromotor die het college voordeelig van de provincie Utrecht kon overnemen. Verder zal de stoompomp van de Lijnden voorzien worden van een nieuwe waaier, waardoor het moge lijk wordt af te malen tot 6.50 N.A.P. in- plaat-s van 5 M. Met deze veranderingen zullen 5 maanden gemoeid zijn. In verband met de financie ring werd besloten de aflossing van de leening met de O.L.VJE.H. van f. 22.333.32 in te trekken. Uit eigen middelen kan de zaak dan geregeld worden, terwijl nog f. 20.000. op de kapitaalrekening blijft voor aanvulling van het bedrag voor brugbouw bij Halfweg. Tot ingenieur van den Haarlemmer meerpolder is benoemd de heer ir. A. Meyers, die steeds als tijdelijk ingenieur bij den polder werkzaam was. HILLEGOM. Gevonden voorwerpen. Verschillende handschoenen en wanten, muts, R.K. kerkboekje, gebreide oorwarmer, rijbewijs ten name van J. Smit te Gouda. Inlichtingen bij de politie. Uitvoering Chr. Kinderkoor Hosanna. Onder leiding van den heer S. P. Visser gaf het Chr. Kinderkoor Hosanna een goed geslaagden zangavond in hotel Sistermans. Na opening door den voorzitter, den heer Clay zong het koor der kleintjes o.a. het „Jezus, goede Herder, hoor mij". Vervolgens werden eenige zeer aardige liederen ten ge- hoore gebracht o.a. Ochtendliedje van S. Abramsz. „Weet je 't" van denzelfden com ponist, zang, met handoefeningen enz. De leuke wijsjes door heldere kinderstemmen gezongen, oogstten veel bijval. Nadat nog eenige liedjes waren gezongen volgde de pauze. Gedurende de 2e helft van den avond verhoogde het jeugdkoor dé stemming door het zingen van een 10 tal liederen en had daarbij veel applaus in ont vangst te nemen. De koren gaven blijk van goede geoefendheid; de dirigent, de heer Visser kon met genoegen op dezen avond terugzien. Er is volop genoten van goeden kinderzang! Berouw komt na de zonde. Door de politie werd een in staat van dronkenschap verkeerende man aangehou den en ter ontnuchtering ingesloten. Tijdens deze ontnuchteringskuur kreeg de patient berouw over zijn zonde en bekende een fiets te hebben ontvreemd. tfurgerlijke Stand. Geboren: Lambertus, Z. van J van Egmond en N. van Wijk Gerardus Johannes Maria, Z. van G. L. de Groot en G. H. Weijers Wilhelmina Juliana Beatrix. D, van J. van Vliet en B Gaastra. Ondertrouwd: T. Douma en M. E. Hilleger H. M. Hulkenberg en A. C. Preenen G. van Kesteren en P. S. van Dfjke. Getrouwd: G van Nieuwpoort en B Swets. Overleden: A. J. Klinkenberg, M. 33 j. M. de Rooij, wed. van H. Huls, Vr. 78 J M de Graaf, echtg. van S. Bossen. Vr. 63 j. L. de Vries 89 j. J C. Evers. M. 61 1 Onder leiding van dén' directeur der arbeidsbeurs, den heer A. H. v. Baal had wederom een lezing plaats voor kleine tuin ders en kweekers. De heer Balkenende, assistent van den Rijkstuïnbouwconsulent te Lisse hield een voordracht over „Het riut en de beteekenis van het grondonderzoek". Na afloop volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. SASSENHEIM. I Bijeenkomst R.K. „De Hanze". Onder voorzitterschap van den heer W. Kram vergaderde de R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze". Het verslag van den penningmeester gaf een batig saldo van f. 64.39. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren J. Reeuwijk en J. N Verkley, De vergadering machtigde het bestuur om stappen te doen ten einde te komen tot stichting van een Voorschotbank. Hierna werd de begrooting voor 1941 in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 520 goedgekeurd. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. v d. Voort. W. C. Hooijmans en C P. Scholte Medegedeeld werd, dat de totale inkom sten van S.A.N T.O.S. f. 9512 bedroegen. De geest, adviseur, kapelaan F. Lange- laan hield ten slotte een rede over „Kern vorming!'. Volgens een circulaire van het departe ment van binnenlandsche zaken aan de burgemeesters zijn als onderdeel van de „rijksinspectie van het bra'dweerwezen" (deze inspectie dateert van October jl.) vijf districten ingesteld. Voor elk dezer districten wordt een „inspecteur van het brandwee.-wezen" aangesteld. Inmiddels zijn in functie getreden voor district 1 (Zeeland en Zuid-Holland) (in afwachting van zijn definitieve benoeming) J. D. Ba cker, Den Haag; district 2 (Noord-Holland en Utrecht) W. 'A Couzy, Heemstede; di strict 3 (Gelderland en Overijsel), ir. J. W. A. Renssen, Arnhem; district' 4 (Lim burg en Noord-Brabant), ir. D. A. Budde, Eindhoven; district 5 (Drenthe, Friesland en Groningen) J de Roos. Groningen. Van alle branden moet voortaan uiter lijk binnen 3 dagen een schriftelijk rap port worden gezonden aan den betrokken districtsinspecteur. Het is de bedoeling, dat dopr den onderbrandmeester van elke,uit gerukte spuit een dergelijk rapport wordt opgemaakt. Van de branden, welke het gevolg zijn van luchtaanvallen, wordt bovendien me- dedeeling gedaan aan de rijksinspectie voor de bescherming van de bevolking te gen luchtaanvallen. Alle belangrijke branden, niet het ge volg van luchtaanvallen, moeten boven dien onverwijld telefonisch worden gemeld aan den districtsinspecteur. Voor de gemeenten Amsterdam, Rotter dam, 's-Gravenhage, Utrecht, Groningen en Eindhoven moeten de rapporten, recht- stréeks bij de rijksinspectie te Den Haag worden ingediend, terwijl de telefonische melding eveneens rechtstreeks aan ge noemde inspectie moet geschieden. door een instorting bedolven. Te Maastricht is gistermiddag een ern stig ongeluk gebeurd, waarvan de 38-ja rige e. H. uit Ifcteren het slachtoffer is ge worden. H. verrichtte werkzaamheden bij den bouw van een huis aan de Burgemeester Ceulenstraat. Tengevolge van een instor ting werd de man bedolven. Na een kwar tier hadden zijn kameraden hem bevrijd, doch geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De politie en de directeur van bouw- en woningtoezicht hebben een onderzoek in gesteld. Het bleek, dat de drie meter diepe sleuf niet was gestut. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. groning1 I's torenwachter sjoerts overleden. In den ouderdom van 86 jaar is te Gro ningen overleden de heer j. K. Sjoerts, oud torenwachter van den Martinitoren. De 'overledene, die bij oud en jong een groote populariteit genóót, was ruim 40 jaar lang torenwachter van den Martinitoren. oude vrouw aan brandwonden overleden. Woensdag j.l. wilde de 82-jarige mej. I. S., wonende in de Rijcklof van Goensstraat te den Haag den haard oppoken en deed officieele nederlandsche deelneming aan jaarbeurs te keulen. Het D.N.B. meldt uit Keulen: Aan de voorj aarsmarkt te Keulen die van 30 Maart tot en met 1 April wordt gehouden zal ook Nederland voor het eerst weer officieel deelnemen. In vroeger jaren was de Neder - landsche deelneming zeer groot. Thans zal Nederland op deze jaarbeurs door een grio- te collectieve inzending vertegenwoordigd zijn, waardoor de levendige economische samenwerking met Duitschland tot uiting wordt gebracht. daarom het deurtje van den haard open. Hierbij vatte haar ochtendjapon vlam en in een oogenblik tijds stond de vrouw in brand. Op haar hulpgeroep snelde een 53-jarige bovenbuurman toe, die het slachtoffer in een deken wikkelde. Met ernstige brand wonden werd mej. S. door den geneeskun digen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar zij gisteren aan de gevolgen is overleden. engelsche aanval op zuid- noorwegen. Twee Engelsche bommenwerpers hebben in den afgeloopen nacht een aanval onder nomen op Zuid-Noorwegen. ""j wierpen bommen op Haugesund. Een burger, die niet in een schuilkelder de wijk had genomen, werd gedood. Drie leden van de weermacht werden gewond. Er is geenerlei militaire of economische schade ontstaan. amerika en de philippijnen. De vlootcommmissie van he Amerikaan- sche Huis van Afgevaardigden heeft het ontwerp, volgens hetwelk het ministerie van marine gemachtigd wordt wapenmate riaal van de Amerikaansche vloot aan de regeerin. der Philippijnen af te staan, een stemmig aangenomen. Het ontwerp houdt verder in. dat de bevoegde Amerikaansche Instanties herstelwerkzaamheden voor de Philippijnsche vloot kunnen verrichten. De democratische afgevaardigde Mcnosen wees er op, dat in de eerste plaats en on verwijld torpedo's voor de kanonneerbooten aan de Philippijnen geleverd zouden wor den. Hij vestigde er de aandacht op, dat het ontwerp de regeering niet het recht geeft schepen aan de Philippijnen af te staan. (D.N.B.) Naar Associated Press uit Londen meldt, heeft het Britsche ministerie voor de blok kade Roemenië geplaatst op de lijst van landen, op welke de contrabandeoorlog en de bepalingen ten aanzien van den handel met vijandelijke landen van toepassing zijn. Het Amerikaansche agentschap meldt voorts, dat volgens een mededeeling van de Engelsche regeering Roemenië wordt be schouwd als een gebied, dat onder vijande lijke bezetting staat. (D.N.B.) betoogingen tegen de wet tot hulpverleening aan engeland. De Washingtonsche bladen publiceeren uitvoerige berichten en foto's over de be tooging, die vele Amerikaansche vrouwen en moeders voor het Kapitool hebben ge houden gedurende de Senaatsdebatten over het ontwerp tot hulpverleening aan Enge land. Daaruit blijkt, dat de vrouwen vele protesteerende leuzen meedroegen, zooals ,,Weg met de Engelsche vlag," .Doodt het ontwerp 1776, maar niet onze zoons", ,,Wij leenen u Roosevelt en Willkie, maar niet onze zoons." „Wij strijden voor onze repu bliek tegen de hebzucht der bankiers." Bijzonder levendig werd de betooging voor de Engelsche ambassade, waar de vrouwen aan de deur een stroopop met met 'n Janusgezicht ophingen. De eene zijde stelde het gelaat van Roosevelt voor, de andere dat van Willkie. Niet minder opge wonden ging het bij het Kapitool toe. De vrouwen trachtten het gebouw binnen te dringen en konden slechts door krachtda dig optreden der Kapitoolpolitie daarin verhinderd worden (D.N.B.), amerikaansch militair waarnemer in zuid-afrika. Het Amerikaansche ministerie van oorlog heeft een militairen waarnemer voor Zuld- Afrika benoemd, luitenant-kolonel Brekkin- rldge Day, instructeur aan de veldartillerie- school. die begin Maart zijn nieuwen post te Pretoria zal betrekken en tevens het ambt van militair attaché in dé Unie van Zuid-Afrika zal bekleeden. (DH.B.) luchtbasis op samoa? De vlootcommissie van het Amerikaan sche Huls van Afgevaardigden heeft be sloten den vlootcommandant, admiraal Stark, in een geheime vergadering te vra gen, waarom hij op Samoa een luchtbasis wil laten inrichten. Namens Stark had kapitein Hill in deze commissie het Huls van Afgevaardigden verzocht een bedrag van 8.100.000 dollar beschikbaar te stellen voor een luchtbasis en luchtbeschermings installaties op Tutila (Samoa) (D.N.B.) (Deze eilanden liggen in de Stille Zuid zee). de toestand in oost-azië. De republiikeinsche senator Wiley heeft voorgesteld, dat Huil en zijn staf In een geheime zitting den Senaat zullen inlichten over den toestand in het naburige en Verre Oosten. Hij zeide het. van het grootste be lang te achten, dat Hull over deze aange legenheden verslag uitbrengt, alvorens de senaat het ontwerp tot hulpverleening aan Engeland behandelt. (D.N.B.) mislukte engelsche aanval op west-duitschland. In den afgeloopen nacht, aldus verneemt het D.N.B,, zijn sterke afdeelingen Brit sche vliegtuigen boven West-Dultschland verschenen. De pogingen tot het aanvallen van militaire doelen of objecten, die voor de oorlogsindustrie van beteekenis zijn, werden door het krachtige afweervuur ver ijdeld. Door lukraak werpen van zijn bom men kon de vijand slechts eenige woon huizen beschadigen en hier en daar een brand veroorzaken, die snel gebluscht werd Schade van militaire of economische be teekenis is nergens aangericht. Wel echter zijn er weer verscheidene burgers omge komen en eenige gewond. LEIDEN, 14 Febr. Veemarkt 106 Kalf- en Melkkoeien f.250—530, handel z.m.; 82 Vare koeien f.200—380, vlug; 25 Pinken f. 170—240 tam.; 9 Graskalveren f. 90—200, tam.; 3 Vette kalveren; 237 Nuchtere kalveren slachtfok; Vette schapen f.50160; 270 Weldeschapen f.3042; t.vl.; 5 Zeugen, m.; 208 Mestvarkens f.204o! m., 248 Biggen f. 1218, ni.; Bokken en geiten 15 stuks, f.15—25, m. LEIDEN, 14 Febr. Kaasmarkt Goudsche kaas le srt. f. 41.50, 15 partijen; Leidsche kaas le srt. f. 39. 2 part. handel matig. RIJNSBURG. 14 Februari - Groentenveiling Groene kool f.3—4; gele kool f. 5,20; roode kool f-6.50: boerenkool f. 10—12; knolrapen f.3—3,80; Witlof f.12—15; prei f. 14—18 per 100 KG.; kroten 62 et.; uien f. 1,10; .waschpeen f. 1,30—1.80 RIJNSBURG, 14 Februari, Bloemenveiling - Rose Copland 28—34; Idem blauw 30—36; Bar-> tigon 46—50; Pltt 24—26; Prins van Oostenrijk 22—26: Goudvink 30; Gele Prins 24-^26; Fred. Moore 16—18; Ibis 18—22; Perfection 18—22: La Reine 18—20; Witte Valk 24—28; Pelikaan 26—32; Van der Hoeff 22—36; Murillo 26—32; Peach Blossom 36—40; Electra 38—42; Edith Eddie 3844; Krelage 2832. RIJNSBURG, 13 Febr Groentenveiling. Groene kool f.3—4; gele kool f. 5,20; roode kool f. 6.50; boerenkool f.10—12; knolrapen f.3 —3.80; witlof f.12—15; prei f. 14—18 per 100 KG. Kroten f. 0,62; uien f. 1,10: waschpeen f.130 1,80 per kist. RIJNSBURG. 13 Febr, Bloemenveiling Tul pen: Krelage 28—32; Electra 36—40; Witte Valk 24—28; Pelikaan 26—82; Bar tigon 46—50; Pitt 40—46; Ibis 18—22; Fred Moore 16—18; La Reine 18—20; Murillo 26—32; Convallarla f 2— 2.40; Blauwe druifjes 60—80. Narcissen; Alfred 18—22: Helios 14—16; Ornatus 13—15 UTRECHT 15 Febr Veemarkt Totaal aan gevoerd 1195 stuks vee. 475 stuks koelen. Vaarzen f. 300—430 p st.: Melkkoeien f.330— f.550; Kalfkoeien f.340—570; Varekoeien f.250— f. 400. Handel kalm, prijzen onveranderd 50 Magere Kalveren f 140—220. Handel kalm dezelfde prijzen. 450 Nuchtere kalveren; 130 Schrammen f. 18 f.28; 90 Biggen f.1318. Handel flauw lagere prijzen. 150 k.g Boter f. 1.20—1.40 per k.g.; 250 k.g. kaas f. 2.40 per k.g. VOORHOUT, 13 Februari.. - Slachtkonijnen f 1,80—3,10; Jongere konijnen f.0,451,10; kip pen f. 0,65—1,40; hanen f. 0.85—1,50. Alles per stuk.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3