OORLOGSSCHADE Japan en de Sovjets f. 740.000.000 f. 100.000.000 J(UN/T in leïïerenl De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bied Zaterdag 15 Februari 1941 C, F. MEERPOEL KERK- EN SCHOOLNIEUWS Verbetering in de betrekkingen Verspreide Berichten De naam met wereldfaam De Fransche saldi in de Vereenigde Staten. Onderlinge Verzekering ||l Maatschappij Afd. A. Woningen, inboedels enz. iol f. 50.000.— Afd. B. Andere risico's fot f. 1000.000- 1Mi Bil Huurderving als gevolg van molest. Firma Gebr. Van Buren Rotterdam Fa. Tollenaar Wegener - Amsterdam-C. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN De Japansche minister van Buiten- landschè Zaken, Matsoeoka, heeft in de begrWtirigscommissie van het La gerhuis .gewezen op den gunstigen keer in de verhouding tusschen Japan en de Sovjet-Unie en verklaard, dat hij de gelegenheid zou aangrijpen om de betrekkingen tusschen beide landen te regelen. Met erkentelijkheid maakte de minister gewag van den door de Sovjet-Unie onder nomen sta>p om de onderhandelingen met Japan voor het sluiten van een handels verdrag te hervatten, hoewel hij het re sultaat van deze onderhandelingen wei gerde te voorspellen. De Sovjet-autoritei ten. zoo verklaarde Matsoeoka, hebben blijkbaar aanvankelijk getwijfeld aan de goede voornemens van Japan om de be trekkingen tusschen beide landen te rege len. Maar nu de verstandhouding tusschen luitenant-generaal Tatekawa, den Japan- schen ambassadeur, en Molotof, den Rus- sischen volkscommissaris van Buitenland- sche Zaken, dieper is geworden, is aan het Russische misverstand omtrent de bedoe lingen van Japan een eind gekomen. Reeds worden onderhandelingen gevoerd voor re geling der kwestie van de Japansche pe- troleumconcessie in Noord-Sachalin, als mede voor het sluiten van een permanent visscherij-verdrag. Een interpellant drong aan op de wen- schelijkheid art. 5 van het Driemogend- hedenpact te hei-zien, dat bepaalt, dat het pact niet slaat op de respectieve betrek kingen der onderteekenende mogendheden met de Sovjet-Unie, maar dat geen bepa lingen behelst voor ItaÜaansch-Duitsche hulp aan Japan, ingeval er tusschen Ja pan en de Sovjet-Unie vijandelijkheden sou den uitbreken. Hij wees derhalve op de wenschelijkheld van het sluiten van een niet-aanvalsverdrag tusschen Japan en Goud is het waard brood van de STANDAARD 7313 (Ingez, Med.) de Sovjet-Unie. Matsoeoka antwoordde.dat art. 5 van het Driemógendhedenpact lin- derdaad eenige bezorgdheid kan wekken, maar dat, toen Japan onderhandelingen voerde voor het sluiten van het pact, het den nadruk gelegd heeft op de regeling dei- betrekkingen met de Sovjet-Unie. Niette min beloofde Matsoeoka zoo noodig naar een herziening van art. 5 te zullen streven. Over het sluiten van een niet-aanvalspact met de Sovjet-Unie, wenschte Matsoeoka zich niet uit te laten. Op de vraag van den interpellant, naar de meening van den minister, omtrent de wenschelijkheid het Anticominternpact te beëindigen, ten einde de betrekkingen met de Sovjet-Unie te regelen, antwoordde Mat soeoka, dat het raadzaam zou kunnen zijn het Anticomintêrnpact te beëindigen alleen uit een oogpunt van regeling der betrek kingen met de Sovjet-Unie. Het Anticominternpact, aldus de minis ter, is echter niet tegen de Sovjet-Unie ge richt, maar tegen de communisten en de communistsche activiteit in de geheele we reld. Duitschland bijv. heeft een niet-aan- valspact met de Sovjet-Unie gesloten, maar nooit de kwestie opgeworpen van het Anti cominternpact te beëindigen. OSJIMA'S OORDEEL. Ambassadeur Osjima, die thans op door reis naar Berlijn te Moskou vertoeft, heeft de Duitsche journalisten ontvangen. Ge vraagd naar zijn meening over de ontwik keling der betrekkingen tusschen Japan en de Sovjet-Unie zeide Osjima o.m.: „Tusschen Duitschland en de Sovjet- Unie bestaan goede betrekkingen, tusschen Duitschland en Japan bestaat een bond genootschap. Daarom kan men aannemen, dat ook de betrekkingen tusschen Japan en de Sovjet-Unie beter "züllen worden, vooral daar er geen punten van wrijving tusschen beide landen aanwezig zijn. Wanneer goe de betrekkingen tusschen Japan en de Sov jet-Unie bestaan, zal dit ook bevorderlijk zijn voor de vorming eener nieuwe wereld ordening." Ambassadeur Osjima wees er verder op dat hij tijdens "zijn nieuwe ambtsperiode in Berlijn al zijn krachten zal wijden aan de versterking van de nauwe Duitsch-Japan sche betrekkingen. In Berlijn is krachtens de bepalingen van het Driemógendheden pact reeds een commissie aan het werk, welke zich met de uitvoering van dit pact bezig houdt. Het doel van het pact, zoo merkte Osjima op, is duidelijk; het beli chaamt een nieuw denkbeeld. In dit ver band weès de ambassadeur er op, dat hem een staf van nieuwe medewerkers vergezelt die tevens grootendeels ook tot de in het Driemógendhedenpact vastgestelde com missie behooren. EX-KONING ALFONS ZIEK. Ex-koning Alfons van Spanje, die te Rome woont, heeft, naar eerst thans ver nomen wordt, Woensdag een aanval van hartzwakte -gehad. Zijn gezondheidstoe stand is intusschen echter verbeterd. STAFBESPREKINGEN IN TURKIJE BEËINDIGD. Naar de Londensche berichtendienst meldt, is te Ankara de slotbespreking ge houden van de vertegenwoordigers van het Britsche leger en de Britsche vloot met den Turkschen generalen staf. (D.N.BJ DE ENGELSCHEN VERLATEN ROEMENIË. Het Turksche schip Ismir (9.000 ton) is gisterochtend te Constanza aangekomen om de leden van het Engelsche gezantschap te Boekarest af te halen.' De leden van het gezantschap en van de drie in Roemenië bestaande Engelsche beroepsconsulaten te Galatz. Barila en Constanza gaan heden aan boord. Voor KWALITETTS naaimachine naar Alléén BREESTRAAT no. 171. 7366 (Ingez. Med.) PROTEST VAN PROF. LE FUR. De bekende Fransche hoogleeraar in het volkenrecht, Louis le Fur heeft in de Nouveau Temps een bijzonder opmerkelijk artikel geschreven over de Fransche saldi in de Vereenigde Staten, waarin hij o.a. het volgende verklaart: In September 1939, toen Frankrijk aan Duitschland den oorlog verklaarde, waren de Fransche saldi in de Vereenigde Staten minstens even groot als de Engelsche. Krachtens, een overeenkomst tusschen de Fransche, Engelsche en Amerikaansche -re geering zou dit fonds er toe dienen om oor logsmateriaal in Amerika te koopen. Vol gens de verklaringen van minister Morgeh- thaii zijn dë Fransche saldi het eerst ge bruikt, terwijl de Engelsche fondsen in reserve moesten worden gehouden en slechts in het uiterste geval gebruikt mochten worden. Professor le Fur merkt naar aan leiding hiervan op, dat Frankrijk dus niet alleen de menschen voor het front moest leveren, doch ook het kapitaal. Zoolang de oorlog aan den gang was, was alles nog eenigszins te begrijpen. In Juni 1940 echter is een wapenstilstand gesloten. Op dit oogenblik bedroegen de Fransche saldi in de Véreenigde Staten 3.2 milliard francs. Dit aanzienlijke bedrag had nu vrijgegeven moeten worden om hiervoor levensmiddelen en medicamenten te kunnen koopen, zooals de Fransche ambassadeur in Washington ook voorgesteld" heeft. De Amerikaansche regeering echter verklaarde, dat zij dit niet' kon doen, daar Engeland dit niet wenschte. Wanneer de Amerikaansche regeering het werkelijk gewild had, dan had de Britsche regeering haar dit niet kunnen weigeren. De staatssecretaris van het ministerie van financiën te Washington verklaarde daarop in strijd met het volkenrecht, dat hij de Fransche saldi zoolang onder zijn berusting zou hou.den als president Roosevelt dit zou wenschen. Zoo dient dus het Fransche geld in de Vereenigde Staten er toe om Engeland de blokkade te vergemakkelijken. Deze kuipe rijen vormden voor de Amerikaansche in- dustrieelen natuurlijk eën prachtig zaakje. De Amerikaansche industrieelen hebben tij dens den oorlog in Europa met Fransch kapitaal hun fabrieken gebouwd, zonder hiervoor rente te betalen en thans maken zij reusachtige winsten door hun vliegtuigen aan Engeland te verkoopen. Is het met het oog op dergelijke toestan den in het geheel n<?g op zijn plaats van een internationaal recht te spreken? Zou het niet beter zijn openlijk te zeggen, dat het de macht is. die den doorslag geeft? Wan neer men echter van recht spreekt, kan men nog opmerken, dat een dergelijk soort daden neerkomt op een feitelijke confiscatie van buitenlandsche saldi, welke confiscatie krachtens de Haagsche conventie zelfs aan de oorlogvoerenden onder elkaar verboden was en die thans door de Vereenigde Staten tegenover Frankrijk wordt toegepast. Tus schen de staten onderling, die zich niet in oorlog bevinden dient echter het gewone internationale recht te worden toegepast. Daartoe behoort ook, dat het buitenlandsch bezit een onaanvechtbaar rechtsbeginsel is. Of de Vereenigde Staten passen openlijk het recht van den sterke toe, dat -zij meer dere malen bij anderen becritlseerd hebben of men moet verwachten, dat het Opper ste Amerikaansche Gerechtshof toch nog de beginselen van het recht weet toe te passen. (A.N.P.). PREDIKBEURT. NAGEKOMEN PREDIKBEURT. Voor Zondag. Clir Geref, Kerk (Polder)Voorm. 10% en nam. 7% uur, leesdienst. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Ee (Fr.), ds. J. Hoogenkamo te Hindeloopen. GEVESTIGD TE TELEFOON SGRAVENHAGE 1 V.30.4 1 Verzekerd ruim 70.000 posten: Verzekerd ruim 5000 posten Verzekert U tegen de volledige kosten van herbouw of nieuw-aanschaffing in aansluiting op de Rijksbijdrage. Alle schaden over het vorige halfjaar (Afd. A) werden in Januari volledig uitgekeerd, zonder eenige na-heffing. Sedert 1 Januari 1941 in werking A O _ll Verzekering tegen Bedrijfsschade en Deze afdeeling belooft eveneens een groot succes te zullen worden, hetgeen zijn motiveering vindt in: le. Ons systeem van hctlfjaarlijksche schade-regeling, 2e. Het feit, dat van Staatswege voor dit soort schaden niets vergoed wordt. ADMINISTRATIE-ADRES VOOR DEZE AFDEELING E. MINERVAHUIS - MEENT lOfi - TELEFOON 34572. GEVOLMACHTIGDEN VOOR DEZE AFDEELING E. ROKIN 75/79 - TELEF. 42006 Wendt U tot Uw ASSURANTIE-BEZORGER. 7341 (Ingez. Med.) NIEUWE UITGAVEN. Statistisch Zakboek 1940". Bij de drukkerij Albani te Den Haag ver scheen het „Statistisch Zakboek 1940"' van het centraal bureau voor de statistiek. Reeds sinds 1924 verschijnt dit zakboekje jaarlijks. Voor het eerst is thans bij de illustratie van dit werkje gebruik gemaakt van beeldgrafieken, die volgens de z.g. isothype-methode zijn ontwor pen. Deze illustratie zal zeker als een waarde volle verandering worden begroet. Openbare juridische lessen. Bij de uitgeversmaatschappij J. B, Wolters te Groningen verschenen in druk de openbare lessen door de heeren G H. Smits en Y. K. de Boer, respectievelijk over „De verhouding van ouders en kinderen ten aanzien van 'de in komstenbelasting" en „Het bewijs der aan brengsten bij uitsluiting of beperking der ge meenschap van goederen", ter gelegenheid van den aanvang hunner juridische colleges aan de Rijksuniversiteit te Groningen uitgesproken. GEBOREN: Petronella dr. van A. M. Colpa en P. W. Bonte Anna Pieternella Maria dr. van J. C. Koster en A. Lelieveld Marianne Catharina Laurina dr. van N. Spierenburg en G. A. Beekhuizen Maayke dr. van J. P. v. d. Hoeven en W. H. A. E. de Blécourt Karei zn. van C. van de Munt en M. M. Boerman Adriaan zn. van P. Stadt en E. M. Bax Hendricus Adrianus Jacobus zn. van J. J. Mank en J. C. Caelers. OVERLEDEN: A. Schaapis, hsvr. van F. Giezen 76 jr. G. L. Muijzert m., 62 jr. L. van Schaik wed. van G. J. Gros 77 jr. L. Hulsman m., 63 jr. A. F. van Eigen m, 72 jr. M. J. Körsen wed. van J. Vliegenthart 86 Jr. W. van 't Hart Wedn. 82 jr. C. Spruit m., 67 jr. Casino-theater „Natuurlijk prolongee ren wij de film „Singende Jugend", adver teerde de directie van het, Hoogewoerd- t heater. en wie deze film, waarin de be roemde Wiener Sangerknaben zulk een vooraanstaande rol spelen, zag en hoorde, kan zich met die uitspraak volkomen ver eenigen. Wie nog niet tot deze categorie behoort, kan dus deze week nog zijn schade inhalen; wij gelooven trouwens, dat er ook velen zullen zijn. die van een tweede be zoek even jhard zullen genieten als de eerste maal! Trianon-Tlieater. Een allergenoeglijk ste afleiding bezorgt u de film „Haar Privé Secretaris", waarbij men zijn zorgen totaal vergeet en in dezen distributietijd geniet van de lichtste kost. die er „überhaupt" te bedenken valt! Waarheen voeren de dwaze avonturen van Gustav Fröhlich,-Maria An- dergast, Fita Benkhoff. Theo Lingen en anderen ons? Ach: het is niet met een paar woorden te zeggen, want daarvoor zijn de verwik kelingen tè vele! Enfin, om kort te gaan: Er is een schat rijk echtpaar, behoorend tot de zooge naamde „nieuwe rijken", dat bezoek zal krijgen van een eveneens rijken neef Bert uit Mexico. Deze vlotte jongeling (Gustav Fröhlich) is in een schitterenden auto op weg naar het kasteel van zijn familie, die hem echter ontstolen wordt. Wie is de dief? Daartoe is nieuwe uitleg noodig: de rijke tante heeft op een juweelenveiling twee „Hochstaplers" leeren kennen, die er op uit zijn een door haar gekocht enorm kostbaar paarlen collier te ontfutselen. Eén van hen weet haar bewondering te winnen als „beroemd zenuwarts" en wordt op het kasteel te logeeren gevraagd, om consult uit te brengen over haar echtgenoot, die aan slaapwandelen lijdt. Zijn vriend, die het collier in handen weet van het aar dige meisje, dat bij het echtpaar "in huis is, volgt haar. Tijdens de rit naar het kas teel worden door een samenloop van om standigheden de auto's van het meisje en neef Bert verwisseld. Nu volgt een stroom van complicaties met als resultaat, dat de dief in het kasteel komt als de neef uit Mexico en de echte neef als de lang ver wachte privé secretaris van de kasteel- vróuwe. Tallooze malen verwisselt het col lier van eigenaar; de echte neef wordt door het charmante meisje (Maria Andergast), die al spoedig haar hart aan hem verloren heeft, voor een dief aangezien. De twee échte dieven leiden, voor zoo lang als het duurt, een heerenleventje in het kasteel, totdat zij in de gaten beginnen te krijgen, dat de secretaris eigenlijk neef Bert is. Tóch laten zij niets ongemoeid om het col lier te bemachtigen, maar de secretaris is hun telkens te vlug af, zelfs wanneer zij door forceering van de safe het waarde volle object bijna te pakken hebben. Het slot van deze geschiedenis? Dit laat zich gemakkelijk raden: het stelletje dieven loopt tegen de lamp, de secretaris wordt met vreugde als de echte neef erkend en vindt na alle wederwaar digheden rust in de armen van het char mante meisje, dat hij tot zijn vrouw pro moveert en de kasteelheer heeft geen last meer van slaapwandelen, omdat hij nu met goedkeui'ing van zijn echtgenoote zijn spelletje skaat kan spelen in de Bierkneip met zijn vroegere eenvoudige vrienden. Zijn vrouw speelt zelfs mee en heeft dus volkomen afstand gedaan van haar illu sie, om nog eens een rol te spelen in de „hooge kringen." Dit spel wordt zóó geestig en luchtig ge speeld, dat wij vermoeden, dat zoowel re gisseur. acteurs als actrices er zélf een kennelijk pleizier in gehad hebben! Theo Lingen en zijn Weensche confrater, wiens naam ons ontschoten is, zorgen voor dave rende humor en ook de anderen zijn allen in prima conditie! Voor de pauze gaan interessante jour nals, die ons van de groote gebeurtenissen van den tijd op de hoogte houden. •0 O Rex-theater La Japa, de beroemde danseres, brengt ons deze week met de film ,J>e ster van Rio" te midden der diaman- tenwereM. In Brazilië was het de gewoonte, wanneer een man wilde trouwen, moest hij voor zijn aanstaande vrouw een diamant opgraven en zich diep in het oerwoud be geven, Zoo ook de uitverkorene van Coucha (La Jana). Bij zijn terugkomst heeft hij echter een bijzondere diamant bij zich. Deze schenkt hij Couctha. Hij is echter achter volgd en wordt gearresteerd, wegens het graven naar diamanten, zonder daarvoor een concessie te bezitten en alle diamanten, waaronder ook de groote steen, worden in beslag genomen en ter hand gesteld aan den eigenaar der gronden (Senor Felippi). Een groote diaimanttrust in Amsterdam heeft echter van de wonderbaarlijke vondst vernomen en stelt Felippi voor ermee naar Amsterdam te komen, wat deze ook doet. Coucha verneemt echter, wa^r de steen zich bevindt en doet alle moeite om dezen terug te krijgen. Hiertoe begeeft ook zij zich naar Amsterdam. Toevallig komt zij in con nectie met Felippi en deze ziet direct zijn kans en stelt Coucha voor om op de groote diamantenshow den steen voor hem te dra gen. Dan ziet Coucha haar kans en in samenwerking met haar partner laten zij den steen verdwijnen. Dan komt de detec tive van de trust echter nas goed in actie en wanneer Coucha en Felippi weer naar Rio vertrekken, zijn hij en zijn assistent eveneens van de partij. Dan nadert al spoe dig de oplossing, want Concha's vroegere geliefde schijnt zich intusschen van haar afgewend te hebben en dit inziende gaat Coucha naar het tuinfeest van Felippi, waarep zij zal dansen en tot ledei's ver wondering toont, zij den gróbten öiamar.t en Felippi; de oude traditie van zijn land kennend, schenkt hij hem Coucha, zcodat het gelukkig slot van deze film niet ont breekt. Voor de pauze draaien de journaals en 'n cultuurfilm getiteld „Symphonie van het Zwarte Woud". Luxor-Theater Benjamino Gigli is deze week in Luxor. Dat beteekent dus een zangspel met den tenor Gigli, in dit geval Monti geheeten, als hoofdpersoon! Monti is hier een nog vrijwel onbekende tenor als Bianca, een gehuwde jonge vrouw, ver liefd op hem wordt en door haar echtge noot liet huis uit wordt gejaagd. Zij volgt den zanger en leeft gelukkig met hem, doch wordt onophoudelijk gekweld door haar verlangen naar haar dochtertje, dat door haar eersten echtgenoot is meegeno men. Jarenlang zoekt en speurt zij naar hem, maar als hem eindelijk, geheel aan lager wal geraakt, terugvindt, blijkt hoe zeer hij haar haat. Nooit, zoo zegt hij in zijn dronkenschap, zal hij haar ontrouw vergeven en ook nooit zal zij haar kin'd terugzien! Wanhopig komt Bianca thuis en de dokter moet er aan te pas komen om een zenuwcrisis te bedwingen. Dan grijpt de inmiddels beroemd geworden zanger echter in..Hij stelt zijn concerten uit, trekt naar de piaats, waar zijn vrouw haar vroe- geren echtgenoot ontdekt heeft, en speurt net zoo lang tot hij op een gegeven oogen blik een meisje ziet dat sprekend op zijn vrouw gelijk. Een ingeving zegt hem dat dit Mary moet zijn, hij volgt haar, komt met haar in contact en brengt haar gelei delijk op de hoogte van zijn en in verband daarmede ook van hkar levensgeschiedenis Inmiddels heeft hij zich ter plaatse aan gediend als Italiaansch zangleeraar. Hij geeft, om met het meisje in nauw contact te blijven, onderricht aan dén jongeman, met wien zij zich dra denkt te verloven en die als tenor aldaar reeds heel wat succes sen heeft geoogst, vervangt hem als de jongeman zich door een roeitochtje heeft verlaat, maar verraadt zich daardoor ge heel en al zoowel tegenover het publiek, dat den beroemden tenor Monti herkent, als tegenover het meisje en tegenover haar vader, die daar tooneelknecht blijkt te zijn Een ontmoeting tusschen Monti en den vader is het gevolg, een aanvankelijk op gewonden ontmoeting, waarin Monti ech ter het pleit wint als hij vertelt van het leed van Bianca. Ten aanhoore van zijn vrouw en haar teruggevonden dochter zingt r/ronti dien avond op onnavplgbare wijze zijn lievelingslied: „Jij bent' mijn geluk, mijn leven" De film vraagt, na deze inhoudsopgave, niet veel commentaar. Benjamino Gigli zingt er natuurlijk zijn hoogste lied en al leen düt is een gang naar Luxor waard al is hij geen groot acteur. Daarbij zijn de bijrollen bij Isa Miranda, Frans Miller. An nie Mankart en niet te vergeten Josef Sie- ber, als de bedrogen echtgenoot, in goede handen Ook de regie en de muziek ver dienen ditmaal extra vermelding Het voor-programma bevat een grappig blijspelletje en belangwekkende opnamen over de gevaren in het bedrijf der glazen- wasschers die op dikwijls duizelingwekken de hoogte hun arbeid verrichten. Lido-Theater. Een interessante expe ditiefilm, ,De wildernis roept", wordt voor de pauze gedraaid. Dwars door de oerwou den van Sumatra, in de tropische wilder nis, waar welhaast geen menschelijk we zen in doordrong, werd jaren geleden een tocht met d* camera gemaakt, waarbij verschillende mooie opnamen werden ge maakt. Vooral de doodelijke strijd tusschen de bewoners van deze oerwouden, luipaar den, olifanten, slangen en tijgers zijn bij zonder fraai in beeld gebracht, terwijl een interessant kijkje wordt, gegeven in het le ven van de inboorlingen en de methoden, waarmede zij de gevaarlijke dieren bestrij den, om den tuin leiden en ontkomen. De muzikale begeleiding van deze film is bijzonder goed getroffen. Bovendien treden voor de pauze op Piet Br echts en partners, komische athleten, die een buitengewoon geslaagd nummertje ten beste geven. Zij oogstten dan ook een verdiend succes. Na de pauze wordt de komische film „Kunneman neemt het ervan" vertoond, de geschiedenis van een belastingambte naar, die toevalligerwijze op eerlijke ma nier aan een behoorlijk bedrag aan geld komt en daarvan eens op stap gaat. Hi] is getrouwd, maar grijpt deze gelegenheid gretig aan, om met een jong meisje, waar mede hij te dien einde kennis maakt, een dagje vroolijk uit te gaan. Dit verloopt echter niet zoo vlot, als wel in zijn voornemen ligt, want verschillende complicaties brengen hem in een moeilijke positie. Zoo zelfs dat hij, verdacht van dubbele diefstal, op het politiebureau te recht komt en ondanks alle moeite, die hij zich geeft, aanvankelijk opgesloten wordt. Hij is n.l. in handen gevallen van een bekendoplichter en zakkenroller, die. toen gevaar voor ontmaskering dreigde, hem de binnengehaalde buit op een dans feest in de zakken stopte en ontsnapte- Ten slotte komt alles terecht, doch voor het zoover is, moeten nog heel wat duis tere zaken ontrafeld worden, en heel wat harde woorden worden gezegd. Will Dohm, Georg Alexander en Vihrog spelen de hoofdrollen op verdien stelijke wijze. 2—

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2