LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 12 Februari 1941 Uit de Rijnstreek VISSCHFRIJ-BERICHTEN Droevig ongeval te Alphen gevraagd ALPHEN. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER JETSE SPREIJ. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling ha-d gis termiddag op de begraafplaats aan de Schoolstraat de plechtige bijzetting plaats in het familiegraf van het stoffelijk over schot van den heer Jetse Spreij. Benevens door de familie, werd de lijk stoet gevolgd door-de colleges van den ker kraad der Ned. Herv. Kerk Julianastraat, waarvan de overledene vroeger jarenlang ouderling is geweest, directeur, bestuur en verschillende leeraren van de Chr. HJ3.S., het bestuur van de Muloschool met den Bijbel, het personeel van den houthandel vh. firma Jacob Spreij, directeur en per soneel van de zagerij „De Vlijt," directie en commissarissen van °de Alphensche Bank N.V., en voorts verschillende andere de putaties van instellingen waarvan de over ledene commissaris was of zitting in het bestuur heeft gehad. Onder de talrijke aanwezigen zagen wij voorts o.a. den bur gemeester, den heer P. A. Colijn en ver schillende raadsleden. Nadat de kist in het familiegraf was bij gezet, voerde ds. Johs. Stehouwer, predi kant der Ned. Herv. Kerk Julianastraat, het woord. Deze, die ook den rouwdienst in het sterfhuis had geleid, deelde mede, dat het de wensch der familie was, dat alléén door den wijkpredikant, in casu dus spre ker, op het graf zou worden gesproken. Spr. herinnerde eraan, hoe de bekende Fransche hofprediker Massion op het graf van den grooten Zonnekoning als eerste woorden heeft gezegd: „God alleen is groot!" Indien wij christenen, aldus spr., ook aan menschenverheerlijking zouden doen, zouden wij hier kunnen zeggen: „de heer Jetse Spreij was een groot man." Een man met een enorme werkkracht en groo te talenten. Alleen zij, die hem van nabij gekend hebben, weten welke enorme werk kracht van hem uitging en wat door hem ln het maatschappelijk- en bedrijfsleven tot stand is gebracht. Doch daarnaast was het een man vol talenten. Men wist dat als de heer Sprey ergens zitting in nam, hij er voor leefde en meestal de leiding nam. Veel heeft hij gedaan in het belang van het kerkelijk leven en de bevordering van het chr. onderwijs. Ondanks dit alles leef de hij sober, hoewel hij wat zijn oog be geerde zich geenszins behoefde te onthou den, daar hij met aardsche goederen rijk was gezegend. Het voornaamste waren voor den heer Spreij evenwel de woorden van zijn lievelingsgezang (Gezang 130 6) Jezus! Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van ons hart." Want hoewel de heer .Spreij feitelijk lichamelijk reeds 11 jaar geleden was gestorven en hij zich door zijn lichamelijke gesteldheid uit het open bare leven moest terugtrekken, wist hij, dat de mensch niet hooghartig moet zijn, daar leder mensch per saldo gemist kan worden. Ondanks het feit, dat h'ij zijn krachten niet aeer kon geven, is alles op kerkelijk en onderwijsgebied rustig doorgegaan. Zijn troost, bij dit alles was echter in bijzonder de eerste vraag van den Catechismus: „Wat is uw eenige troost, beiden in het leven en sterven?" met het antwoord: „dat ik met lichaam en ziel Jezus Christus eigen ben." Het leven van dezen grooten man en zijn troost gingen dan ook alleen uit naar de verheerlijking van Jezus Christus. Aan deze groeve wilde spr. dan ook niet anders dan alléén in het middelpunt stel len den naam van dien grooten zaligmaker Jezus Christus, door wiens bloed, ook de heer Sprey zich Gode zij dank verlost wist. Woensdag 19 Februari as. zal de raad dezer gemeente vergaderen. V. d. B. deed aangifte van verduiste ring en valschheid in geschrifte door K., eveneens alhier. Uit de woning van K. S. aan den Vij- verweg is vanuit de keuken -een busje, in houdende aan geld omstreeks f6 ont vreemd. ZEVENHOVEN. Vergadering Werkliedenver: „Voorzorg". De werkliedenver. „Voorzorg" vergaderde in het Café ,yDe Viersprong" onder voorzitter schap van den heer T. Visser. Na opening verzocht de voorzitter de notulen voor te Jczen, welke onveranderd werden goedge keurd. Hierna volgde het financieele ver slag van den penningmeester. De ontvang sten bedroegen f157.05. rente f6.98. To taal bezit f.428.95. De aftr. bestuursleden de heeren W. Kerkhoven en P. de Groot wer den herkozen. 30 leden waren aanwezig. ZOETERWOUDE Burgerlijke Stand. Geboren: Godef-ridus Johannes, Z, van G. van der Poel en C. J. van Amsterdam Adria- nus Nicolaas, Z. van A. A, Straathof en C. A. Berg Wilhelmina Theodora Maria, D. van A. J. van der Werf en J. G van Goozen Johannes, Z. van D. J. Delfos en A. van der j^e Jacobus Petrus Johannes, Z, van J. C. van Leeuwen en M. J. H v. Cassel. .Gehuwd: L. Th. W. Fredriks jm. 29 j. en H. g. van der Meer 30 j. J. H. Koning 28 j en n H. Lemmerzaal 27 j. Overleden: S. van de Wijngaard Vr. 83 j. J C Voortman Vr. 65 j. J. de Bruin 81 j„ 21van S. de la Rie C. van Tol 71 J., lotgenoot van M. van der Ruit. Overleden: L. Immerzeel 78 jr. De oudste zoon van den overledene, wees er op, dat het niet alleen de wensch der familie doch ook van zijn vader was, dat niets zou worden gezegd, dat naar men schenverheerlijking zweemde. Bij alles wat hij bezat, wist hij zich niet als eigenaar doch slechts rentmeester te zijn en voor zijn geestelijke leiding -wilden de kinderen zich bepalen alleen God te danken, voor- hetgeen zij in hun vader ontvangen. Daar naast dankt spr. ds. Stehouwer voor diens woorden, die hem als het ware uit het hart waren gegrepen. Ten slotte bracht hij den verderen aanwezigen in het algemeen dank voor den steun, medeleven en laatste eer aan zijn vader bewezen. Men verliet hierop het kerkhof in de ze kere overtuiging, dat met den heer Spreij inderdaad is heengegaan een groot man, die wegens zijn verdiensten destijds dan ook was onderscheiden met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgerlijke Stand Geboren: Mattheus, Z. van J. v. Zwietsn en Cornelia v. Dam Gijsbertus Corns., Z. van D. den Dunne en Johanna v. d. Pol Anna Maria Wilhelmina. D. van J. Ph. Bakker en M. J. C. Bregitta Simons. Overleden: Jetse Spreij 69 j., weduwnaar van Johanna A v. Hellemond Johannes W. Re- degeld 84 j., weduwnaar van Johanne Schtjff Catharina Hoogeveen 88 j., wed. van H. S. van Pinxteren.. De gezamenlijke Middenstandsvereeni- glnjgien en de .Bond van aannemers verga derden in hotel „Centraal", waar twee ambtenaren der belastingen een uitvoerige explicatie gaven over de onlangs in werking getreden nieuwe Loon- en Omzetbelasting, gevolgd door beantwoording van vele vragen. ALKEMADE. Geslaagde Tooneeluitvoering. De tooneelclub St. Pancratius opende haar vastenavondprogram met twee blij spelen. Na een pittigen marsch van het or kest werd opgevoerd „Het spook van Cam- brook Castle", dat vlot werd gespeeld en een aardige aanvulling was van het groote tooneelstuk na de pauze, getiteld „Peper". Om de nhumor is hartelijk gelachen. De spanning bleef er van het begin tot het einde in. De décors waren door den heer Th. Wesselman schitterend verzorgd en de spelers waren zeer rolvast. Wij kunnen de club met deze opvoering gelukwenschen! BOSKOOP. VERGADERING NED. MIJ. VAN TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Lezing van den heer H. J. Grootendorst. De voorziter der afd. Boskoop de heer G. J. van Noordt opende en verzocht den se cretaris de potuien voor te lezen, welke goedgekeurd werden. Ingekomen was een brochure over de iepenziekte, uitgegeven door het iepenziek- tecomité van den Plantenziektekundigen dienst te Wageningen. In verband met de causerie van den heer H. J. Grootendorst over Canada werd be sloten de behandeling dier brochure uit te stellen tot een volgende vergadering. De heer H. J. Grootendorst sprak dan over „Boomengroei in Canada." Hij besprak het klimaat van Canada, dat ten zeerste verband houdt met de in het wild voorkomende gewassen. In Britsch Columbia, aan den grooten Oceaan, heerscht een zeeklimaat. Op het Vancouwer Island, een klimaat als in het Zuiden van Engeland. Behalve in het kust- 'gebied, heerscht in Canada een landkli maat met koude winters en warme zomers. In Winnipeg kan het b.v. !s winters 40 graden Celsius vriezen, terwijl het in den zomer dikwijls 100 gr. Fahrenheit in de schaduw is. In Toronto vriest het gewoon lijk niet veel meer dan 20 gr. Celsius. Voordat de Europeanen zich in Canada vestigden, was het grootste gedeelte, met uitzondering van de prairies in het mid denwesten met bosschen bedekt, in hoofd zaak met Coniferen. Door het kappen der boomen en bosch- branden is veel bouwland vrij gekomen rond de groote meren, zoodat men de bos schen het meest aantreft in het meer on bewoonde noordelijke gedeelte van Canada en in de valleien van het Rotsgebergte. Ter bespreking van den boomgroei verdeelde spr. Canada in 3 groote districten: I. Het oosten, met de provincies Nieuw Schotland, Nieuw Brunswijk, Quebec en Ontario, II. Het middenwesten, de prairie provincies Mantioba, Saskatchewan en Alberta. III. Het Rotsgebergte en het kustgebied, de provincie Britsch Columbia. Spr, behandelde voorts talrijke boom soorten. Deze causerie viel ten zeerste in den smaak en oogstte een dankbaar ap plaus. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, D. v. D. W. van der Zeeuw en G. van Tol Ondertrouwd: C. Schouten en M. W. E. Le- feber H. de Vos en J. N. de Borst. Getrouwd: P. H. Marbiis 24 jaar en C Ra venhorst 22 jaar N. J Sejjn 27 jaar en A A. Hoogendoorn 20 jaar. Overleden: Wilhelmus de Jong 79 j. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Martinetta, D. van H. van Rijn en A van Vliet Nicolaas, Z. van N. den Hertog en T. Fokkens Leendert Marlnus Z. van M. Laaban en A, H. Dorst. RAADSAGENDA. Morgenochtend om 10 uur komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bij een. De agenda bevat o.m.: 1. Ingekomen stuk ken. 2 Voorstel tot vaststelling van een ver ordening betreffende het bewaren en ter be schikking stellen van afvallen van levensmid delen en het ter beschikking stellen van dier lijke afvallen en van cadavers van honden en katten. 3. Voorste! tot verhooging van de loonen der gemeente-werklieden, alsmede van de kin dertoelagen aan de gemeente-veldwachters en -werklieden. 4. Voorstel tot verlenging van de gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening in geval van brand. 5. Voorstel tot verkoop aan het. Rijk van een gedeelte tuingrond behoorende tot de ambtswoning van den secretaris. 6. Voorstel tot aanvaarding van de voorwaarden, waaronder de provincie sub sidie verleent in de kosten van herstel van de fundeering van den gemeentetoren. 7 Voorstel tot wijziging van de begrooting, diensten 1940 en 1941, en hetgeen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht Gecombineerde Ger. Vergadering. De afd. van den Ger. Bond en de Hulpveree- niging van den Ger. Zendingsbond heeft een gecombineerde vergadering gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer A. A. Matze. Deze opende, waarna de verzorgde no tulen en jaarverslagen van den secretaris, den heer Js. van Pijlen, goedgekeurd werden Daarna bracht de heer L. J. Matze een uit gebreid verslag uit v. den Bondsdag te Utrecht. De aftredende secretaris werd met alg. st. herkozen; in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer M. Noordam, werd geko zen de heer L. J. Matze. Tot afgevaardigden naar den Bondsdag voor dit jaar werden ge kozen de heeren J Harkes Dzn, en Joh. Vos. Daarna deed de voorzitter van de hulpveree- niging, de heer J. Blijleven, eenige mededee- llngen betreffende den arbeid op het gebied van den Zendingsbond. Na rondvraag ging de heer L. J. Matze voor ln dankgebed. Verelag der Ver. „Onderling Hulpbetoon". De ver. „Onderling Hulpbetoon" zal dit jaar geen ledenvergadering houden, hoofdzakelijk omdat geen voldoende afgeschermd lokaal be schikbaar kan worden gesteld. Het afgeloopen jaar was voor de vereeniging niet ongunstig. De ontvangsten over 1940 be droegen f. 1372,50^; de uitgaven f 189,64. Aan ziekengeld is uitgekeerd f983, totale uitgaven f. 1172,64; in kas f, 199,86, op de spaarbanken f. 2057,34. Op 31 December 1940 bedroeg het be zit dus f. 2257,20, hetgeen bij een vorig jaar slechts een teruggang aangeeft van f0,72. Naar aanleiding van dezen gunstigen toestand is besloten de uitkeeringen over 1941 weer Vast te stellen op f5 en f7,50 voor een volle week. De rekening van den penningmeester werd gecontroleerd door de heeren R. Hassefras en H. de Kórt en bleek in orde te zijn. Door de'politie is bij zekeren De J. in een perceel aan de Nieuwe Sloot een hoéveelheid varkensvleesch in beslag genomen. De J.gaf voor deze bij een hem onbekend persoon te hebben gekocht. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt NIEUW-VENNEP. Bijeenkomst der Chr. Jongelingsver. „Johannes". De Chr. Jong. Ver. Johannes organiseer de een avond voor begunstigers en genoo- digden. De voorzitter de heer L. Speelman opende met een welkomstwoord na gebed en het laten zingen van ps. 89 1. Het lid Joh. v. d. Pol hield een inleiding over eenige verzen uit Lucas. Er waren twee groepen in den wedstrijd prijsvoordragen, waaraan 7 personen deel namen. In de eerste groep welke in hoofdzaak uit kleine jongens bestond, werden de vol gende prijzen toegekend: C. de Blaaij 1ste prijs en Joh. Klootwijk 2de prijs. De tweede groep: W. Boesveld lste prijs en G. Klootwijk 2de prijs. W. v. Maarl droeg een verslag op rijm voor, waarna het vereenigingsleven over 1940 uiteengezet werd. De voorzitter maakte intusschen bekend dat Niéuw-Vennep een Herv. Jeugdcen- trale heeft gekregen, waarvan de heer Boerstoel voorzitter is. De heer Remiëns hield een korte toe spraak uit naam van den kerkeraad, waar na hij er op wees, dat de jeugd het voor portaal van de kerk is en moet zijn. Ook hield de Jongelings-Vereeniging ge combineerd met de Meisjes-Vereeniging, een mooie samenspraak die aandachtig be luisterd werd. Na een woord van den heer Boerstoel, als voorzitter van de Jeugdcentrale volgde sluiting van dezen mooien en gézelligen avond met gebed. Gez. was Gez. 180 1. NIEUWE-WETERING. Uitvoering Muziekver. „Door gunst verkregen". In hotel „De vier heemskinderen" te Roelof- arendsveen gaf bovengenoemde vereeniging haar jaarlljksche uitvoering in muziek en tooneel. De voorzitter de heer Spring in 't Veld opende waarna onder leiding van den heer J. Ruiten het fanfarecorps een 7-t^i nummers ten gehoore bracht, die een spontaan applaüs ontlokten. Vooral ook de marsch „Vrij en Blij" gecompo neerd door den directeur den heer J. Ruiten, oogstte een hartelijk applaus. Na de pauze werd opgevoerd de klucht „Oome Jan", die een volledig succes werd. Het geheel werd omlijst door viool en piano-spel van den heer en mevr. Koek uit Roelofarendsveen. De heer Spring in 't Veld dankte de aanwe zigen voor hun trouwe opkomst, alsook den heer Hoppezak uit Leiden voor de uitstekende gri meering. Vervolgens dankte spr. den heer en mevr. Koek die zoo veel tot het succes bij droegen. Na een opwekking om zich als lid of donateur op te geven, vólgde sluiting. WADDINXVEEN. Jubileum der Gymnas trie lever. T.O.OS. De bekende Gymnastiekver. Ï^O.O.S. her dacht het 20-jarlg bestaan met een uitvoe ring door de kleinste gymnasten. De zaal was geheel gevuld met genoo- dlgden, die genoten van de prestaties der kinderen; In verband met dit jubileum zijn de kinderen rijkelijk onthaald; ook was er 18-jarig meisje verdronken. Gistermorgen te omstreeks haiftwaalf Is de 18-jarige mej. Margaretha Kalsho- ven wonende te Ter Aar en werkzaam bij de wi n kei i er ster mej. Wieringa aan de Hooftstraat te Alphen tijdens haar werk zaamheden op de stoep aan den Rijn ver moedelijk uitgegleden en te water geraakt. Toen het hréisje wat lang wegbleef en men ging zoeken, was zij nergens te vin den. Later~bleek, dat men in de omgeving wel ^en gil had gehoord, waaraan men •echter verder geen aandacht had geschon ken. Onmiddellijk werd toen gedacht, dat zij in den Rijn was geraakt en begon .de poli tie te dreggen. Na enkele uren werd het angstig vermoeden inderdaad bewaarheid en werd het lijk van mej. Kalshoven door de politie opgehaald. een schitterende poppenkastvertooning, waarvan allen (ook de ouderen) genoten. Er zullen ook uitvoeringen door de groo teren gegeven worden. Hedenavonl be staat er tevens gelegenheid om het bestuur geluk te wenschen. Wij komen daarop na der terug. De Bevolking. In deze gemeente was op 1 Januari 1941 de bevolking met 104 personen vermeerderd. Van het operatiefonds Waddinxveen zijn benoemd als bestuursleden de heeren Dijs en Jenné. Deze vereeniging telt thans 850 leden. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende Januari 1.1. ingelegd f. 6482,60 en terug betaald f. 14C1 7 40. ZOETERMEER. Vergadering „Eendracht maakt Macht". De Ver. van huiseigenaren „Eendracht maakt Macht" vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer J. A. Duynis- veld. Na opening las de secretaris de heer J. van Os de notulen die onveranderd wer den vastgesteld. De penningmeester, de heer G. P. Roos deed verslag van zijn finan cieel beheer, waaruit bleek, dat de ont vangsten bedroegen f. 147.68 en de uitga ven f. 158.69, alzoo een nadeellg saldo van f. 11.01. In de kas in thans met het kapi taal der voorgaande jaren f. 544.29. De heeren J. A. Deyntsveld. A. Romijn en A. Ooms werden als bestuurslid herko men. Besloten werd nader advies in te win nen om de heffing van omzetbelasting op de huizen. Hierna sluiting. VERGADERING „ZIEKENHUISHTJLP". De ver. „Ziekenhuishulp" vergaderde on der leiding van haar voorzitter den heer H. Nieuwenhuysen, in het Spaarbankgebouw. Aanwezig 70 leden. De voorzitter consta teerde, dat de vereeniging nog steeds actief is en zich in een bloeienden toestand mag vrhugen. Spr. wees er op, dat. zooals op -alle terrein, samenbinding is gekomen en dat is opgericht de Centrale Raad, waarin ook de voorzitter zelf zitting heeft, wat voor onze vereeniging van belang is. Ge tracht is, de vereeniging wijist- en omzet belasting te laten betalen. Doch het is ge lukt hiervan vrij te komen, mits het regle ment aangevuld wirdt, hetgeen dezen avond behandeld zal worden. Spr. begroette dan den heer J. Akkerman, die hier het eenige slachtoffer van den oorlog geweest is. Het verheugde spr., hem weer op de vergade ring te zien. De secr., de heer J. Akkerman, las de notulen, die ongewijzigd vastgesteld werden. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden steeg van 4222 tot 4323, waar van 2695 betalenden tegen 2640 het vorige jaar. Ook dit verslag werd vastgesteld. De penningmeester, de heer Jae. Stout, deed rekening en verantwoording van zijn beheer. Het bleek, dat het saldo f. 1657.35 bedraagt. Reservefonds f. 8864.81. Voor verpleging werd uitgegeven f. 9627.60. De voorzitter dankte den penningmeester; deze werd gedechargeerd. Tot lid van het Bestuur werd herkozen de heer N. Rossel en tot lid der Commissie van Toezicht, we gens aftreding van den heer D. D. Ceelen. de heer C. van Schuppen. De contributie werd vastgesteld op 10 ct. per week per persoon. In verband met de winst- en omzetbe lasting werd dan het reglement zoodanig gewijzigd als door de overheid verlangd wordt. De voorzitter deelde mede, dat be sloten is nieuwe reglementen te laten ma ken, waardoor leder een reglement in zijn bezit kan hebben. Besloten werd in het ■ervefonds f.1000.— te storten. Na rondvraag volgde sluiting. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 12 Februari. Kabeljauw 1310.50 per stuk; Groote Schol 87; Middelschol 110; Zetschol 94; Kleine Schol 85—57; Schar 65; Kleine Schar 3619; Pufschar 1512.50; alles per 50 k.g. ZoetwatervischSnoek 1.060.83; Snoekbaars 2.07—2.02; Baars 62—60: Blei 50; Voorn 43; Spiering 7670 (alles per k.g.). Besomming loggers: KW 154 f.121; KW 103 f.116; KW 91 f.80;'KW 178 f.54. Besomming kotter: KW 21 f,171. BESOMMINGEN SCHEVENINGEN. Gisterochtend waren aan de markt te Scheve- ningen de motorloggers KW 175, Van Duin en Plokker met f.28 en KW 151. T. van der Plas met f. 37. 485ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst 9 Trekking van Woensdag 12 Februari Hooge Prijzen f 1000.— 5159 6981 9853 21525 f 400.— 2810 3563 7047 7966 9826 17028 19738 21683 I 200.7357 7997 17918 21329 f 100.— 2607 4314 4792 5724 6432 6821 7135 9392 9691 10620 13492 13537 14923 14982 15256 16952 21114 Pryzcn van f 70. 1024 1066 1418 1632 1654 1655 1678 1696 1903 2404 2698 2830 2905 3014 3329 3330 3420 3451 3584 3637 3676 3713 3756 3784 3952 4009 4212 4243 4250 4253 4274 4324 4363 4391 4411 4504 4752 4767 4855 5016 5086 5310 5411 5426 5564 5596 5639 5759 5855 6081 6133 6227 6346 6354 6378 6449 6458 6642 6687 6694 6918 6993 7145 7152 7333 7349 7442 7772 7778 7862 7911 7925 7933 8027 8155 8160 8179 8277 8313 8358 8369 8588 8591 8608 8702 8830 8903 8918 9049 9145 9168 9187 9263 9292 9310 9442 9524 9532 9535 9752 9782 9804 9913 19138" 10140 10448 10460 10495 10530 10612 10639 10663 10678 10777 10869 10968 11036 11273 11318 11345 11455 11571 11641 11663 11705 11736 11756 11971 11997 12188 12305 12485 12489 12548 12565 12624 12869 12913 13042 13048 13059 13080 13095 13255 13479 13541 13546 13628 13672 13752 13821 13960 14015 14119 14159 14178 14303 14449 14451 14460 14569 14627 14646 14653 14715 14830 14963 15033 15270 15307 15384 15430 15716 15749 15962 16025 16029 16076 16164 16243 16282 16321 16323 16380 16381 16600 16606 16615 16664 16676 16746 167,91 16835 16907 16934 17022 17040 17045 17125 17227 17404 17406 17411 17485 17537 17617 17862 17010 18037 18107 18217 18219 18352 18462 18669 18697 18842 18936 18968 18973 18977 19011 19270 19533 19681 19707 19710 19758 19778 19810 19812 19909 19957 19988 20135 20230 20260 20473 20584 20673 20681 20745 20773 20792 20824 20955 21040 21127 21173 21313 21592 21628 21756 21905 Nieten 1023 1028 1037 1039 1043 1075 1089 1116 1123 1146 1181 1190 1225 1245 1287 1315 1330 1343 1345 1346 1411 1417 1421 1442 1464 1477 1684 1716 1897 1936 1976 2009 2054 2069 2081 2117 2140 2204 2258 2264 2282 2305 2341 2359 2372 2402 2410 2440 2441 2494 2532 2546 2567 2576 2614 2622 2642 2746 2767 2787 2805 2841 2856 2897 2922 2985 3063 3088 3095 3101 3130 3138 3143 3157 3180 3245 3252 3253 3260 3269 3279 3315 3421 3446 3488 3499 3501 3508 3543 3601 3631 3739 3753 3776 3787 3795 3817 3825 3858 3917 3948 3963 3990 4027 4054 4069 4104 4122 4123 4201 4226 4245 4278 4326 4333 4359 4365 4384 4425 4437 4438 4465 4474 4589 4613 4722 4727 4753 4811 4816 4874 4889 4942 4989 5020 5070 5093 5126 5132 5184 5246 5249 5256 5258 5328 5343 5377 5381 5415 5416 5418 5427 5468 5469 5478 5494 5563 5584 5684 5727 5739 5754 5760 5763 5800 5869 5898 5929 5930 5939 5984 6000 6038 6051 6060 6108 6195 6221 6254 6293 6315 6319 6320 6337 6371 6380 6430 6434 6456 6457 6485 6495 6508 6510 6511 6513 6525 6552 6571 6578 6624 6699 6718 6763 6765 6786 6897 6920 6922 6963 6982 7007 7069 7102 7103 7123 7134 7210 7213 7217 7225 7282 7313 7352 7360 7367 7406 7415 7426 7430 7450 7541 7549 7562 7581 7592 7598 7636 7640 7672 7719 7774 7783 7790 7806 7828 7849 7851 7855 7863 7867 7913 7920 7955 7983 7994 8052 8113 8118 8145 8156 8163 8169 8244 8257 8275 8276 8306 8362 8376 8448 8498 8623 8628 8672 8773 8789 8791 8793 8796 8855 8877 8912 9023 9042 9055 9064 9090 9134 9140 9242 9256 9269 9312. 9330 9412 9443 9456 9490 9497 9514 9541 9545 9564 9636 9642 9649 9714 9743 9803 9828 9844 9852 9880 9901 9922 9926 L0055 10067 10142 10162 10208 10213 10238 10242 10295 10296 10315 10321 10381 10385 10386 10399 10494 10497 10543 10647 10649 10672 10712 10854 10858 10954 10982 11015 11097 11112 11127 11168 11175 11228 11246 11257 11299 11463 11470 11476 11495 11510 11513 11608 11630 11717 11827 11837 11842 11894 11912 11926 11943 11947 11948 12001 12028 12130 12142 12178 12228 12261 12294 12354 12366 12414 12532 12568 12601 12621 12631 12641 12647 12701 12702 12759 12784 12808 12832 12836 12840 12843 12909 12947 12952 12965 12979 12994 13026 13029 13074 13122 13130 13145 13146 13209 13222 13241 13250 13266 13275 13332 13338 13362 13398 13433 13445 13455 13457 13503 13552 13618 13639 13665 13681 13692 13723 13743 13775 13814 13832 13838 23839 13857 13867 13902 13910 13955 14003 14026 14027 14064 14132 14197 14244 14316 14333 14336 14374 14378 14454 14500 14516 14581 14614 14751 14813 14815 14856 14857 14874 14884 14904 14917 14931 14935 14948 15016 15034 15109 15125 15191 15235 15279 15365 15391 15454 15492 15593 15594 15657 15727 15774 15801 15807 15812 15817 15819 15871 15886 15919 15932 15980 16036 16093 16117 16132 16139 16145. 16148 16163 16165 16168 16188 16241 16254 16311 16315 16395 16397 16496 16509 16578 16599 16691 16734 16749 16752 16772 16816 16836 16845 16900 16921 16960 16968 17036 17070 17077 17123 17167 17181 17193 17199 17208 17223 17262 17283 17313 17327 17337 17435 17438 17448 17462 17499 17527 17585 17615 17632 17642 17652 17664 17677 17688 17697 17714 17729 17750 17823 17877 17889 17894 17933 17969 17979 17985 18005 18051 18076 18091 18095 18099 18121 18145 18149 18150 18213 18234 18238 18259 18300 18304 18315 18320 18330 18349 18356 18390 18398 18404 18435 18444 18510 18532 18549 10550 18565 18596 18643 18666 18698 18755 18764 18784 18802 18837 18838 18896 18955 18978 18999 19043 19143 19204 19217 19225 19226 19233 19240 19257 19259 19286 19314 19323 19374 19406 19471 19475 19493 19538 19549 19554 19682 19747 19818 19889 19918 19920 19955 19981 19983 20010 20053 20060 20097 20123 20158 20177 20181 20209 20226 20250 20257 20344 20351 20411 20423 20465 20489 20507 20543 20565 20585 20618 20627 20647 20666 20690 20706 20717 20722 20726 20731 20885 20929 21018 21071 21126 21151 21172 21184 21209 21216 21239 21287 21308 21335 21342 21344 21361 21387 21449 21509 21603 21648 21661 21681 21684 21692 21725 21745 21789 21828 21936 21937 goederenbeurs rotsteeg 4i N. Beesten- 7—9, (Veemarkt), 24013. koopt steeds siÏÏ ntinboedels, for- kachels, haarden, ^els, gewichten, bas- vS" brandkasten, enz. om,,8' inlichtingen. Van adres: A. J. HART- W»1 Telef- 24013. Ook "^ren. herstellen. Oude gramofoonplaten Wegens materiaalschaarsch te voor de smeltkroes te gen de hoogste waarde te koop gevraagd. Dit mate riaal wordt desgewenscht aan huis afgehaald. L. VAN GEELEN. Haar lemmerstraat 55. Tel. 20593 ZOMERHUISJE directiekeet, houten schuur of Iets dergelijks te koop gevraagd. Uiterste prijsop gave. grootte, waar te zien enz. te zenden Bur. van dit Blad onder No. 7024 k, MELKWIJKJE of melkzaakje te koop ge vraagd, liefst ln Leiden. Brieven met opgaaf van omzet en prijs ond. stren ge geheimhouding aan het Bur. van dit Blad onder No. 7018 k. Rijwielen - Dïvanbed Gevraagd 2 als nieuwe hee renrijwielen. bi) voorkeur merkfietsen en 2 divan of opklapbedden. Aanb. met prijs Bur. van dit Blad on der No. 7011 k. ORGEL te koop gevraagd, met op gaaf van register en Prijs. Klein gebrek geen bezwaar Brieven Bur. r. d. Blad onder No. 6786 k. OFF. UNIFORM Gevraagd off.-unlform, liefst met lange broek en overjas, maat 5052. In prima staat. Aanbiedingen met prils Bur. van dit Blad onder No. 6929 k. TEELGROND Te huur gevraagd ln de omgeving van Lelden een stuk teelgrond, voor eigen gebruik. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 6923 k. VERGR. B.M. of dergelijk schip te koop gevraagd. Tevens gevraagd 12-voets jol. Er OPKLAPBED Gevraagd een een-persoons opkl&pbed, zonder kapok matras, in goeden staat zijnde. Liefst eiken om bouw. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 7191 k. VERREKIJKER Prima verrekijker, moet eerste klasse zijn. Aanbie dingen met merk, prUfic.cn voerige omschrijving en omschrijving: D. N. DEN prijs Bur. van dit Blad cn- i HAAN, Hofstr. 13 A, Rijns- der No. 7203 k. burg. Telef. 81. POPPENWAGEN Te koop gevraagd een ln goeden staat zijnde pop penwagen met kapje. Br. met prijs Bur. v. d. Blad onder No. 7200 k. Radio-Gramofoon Te koop gevraagd van par ticulier een radiotoestel met lngeb. luidspreker en een goede gramofoon liefst met groote partij nog mooie platen. Brieven met uiterste prllsopg. en om schrijving Bur. v. d. Blad onder No. 7153 k. TAFELBILJART ter overname gevraagd. Te vens een goede twee-pers. kano, defect geen bezwaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder N°- 7188 k. Afgebroeide Tulpen WIJ geven de hoogste prijs voor kas-tulpen. contant. Tevens gevraagd alle soor ten veevoeder, bleten, knol rapen enz. GEBR. VAN KLAVEREN, Langevaart 20 Tel. 95, Rijnsburg. B.M. ZEILBOOT Te koop gevraagd een ln goeden staat verkeerende B.M. zeilboot. Brieven met prijsopgaaf enz. Bur. v. d. Blad onder No. 7184 k. Gooten - Vlambuis Gevraagd pl.m. 3 h 400 m. ijzeren warenhuisgoot ge bruikt of nieuw. pl.m. 500 m. vlam- of gasbuis 50-00- 70-80 m.m. wijd voor centr. verwarming. Brieven met omschrijving, prijzen enz. G. v. d. MEIJ, Agent L. D. Rilnsburg.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7