LEIDSCK DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 Februari 1941 VISSCKEPIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS PREMIERE RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW Vergadering der drie centrale landbouworganisaties Uit de Omstreken Nog slechts 2 dagen in het NOVA-THEATER Gouden Jubileum „Lissesche IJsclub" Uit de Rijnstreek HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een student was te Leiden in een foto- handel gekomen, en kocht er een kaart. Maar van die gelegenheid maakte hij mis bruik het toestel mee te nemen. Het was een duur apparaat; het kostte f.576. Toen hij het eenmaal in zyn bezit had, had hij spijt van zijn daad, en zou het juist gaan terug brengen, toen de politie bij hem kwam, en het toestel in beslag nam, waar na een procesverbaal volgde. Als gevolg hiervan had de student zich nu te verantwoorden. Hij bekende; het was een domme daad geweest, gaf hij toe. De Officier wilde met de gunstige anteceden ten rekening houden en vroeg f.25 boete subs. 25 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde conform dezen eisch. - HAAGSCHE GERECHTSHOF. Ernstig gevolg van aanrijding. In den avond van 12 April vond op den weg bij Wassenaar een ernstige botsing plaats tusschen een autobus, bestuurd door K. en een personenauto, die uit de richting Leiden kwam. De bus keerde op genoemden weg, hetgeen niet tijdig genoeg werd op gemerkt door den bestuurder van den an deren auto en een botsing vond plaats. De bestuurder van den personenauto werd zoo danig gewond dat hij gedurende drie we ken in een ziekenhuis moest worden ver pleegd, terwijl een dame haar been brak en vijf maanden haar werk als caféhoudster niet kon waarnemen. De chauffeur der bus was door de rechtbank vrijgesproken, doch de Officier kwam in hooger beroep. Ver dachte zei voor het.keeren den weg te heb ben overzien, doch hij had geen auto zien naderen. De personenauto had een snelheid van plm. 30 KM. De procureur generaal vond dat ver dachte beter had moeten opletten, en vor derde f.50 boete subs; 50 dagen hechtenis. ROOF-OVERVAL IN MONSTER. Dader in hooger beroep. In den avond van 22 Maart van het vorig jaar vond te Monster een roof-overval plaats op de 75-jarige alleen wonende mej. v. d. Nol aan den Rijnweg. Dien avond kwam een jongeman aan de deur vragen of zekere B. er in huis was. De vraag werd ontkennend beantwoord. Na eenigen tijd kwam dezelfde man terug, en vertelde dat hij een brief met geld uit Amerika voor de vrouw had ontvangen De vrouw zei, dat dit onmogelijk kon en even als bij den eersten keer deed ze de deur niet open. Des nachts drong de jongeman de woning binnen en bond de vrouw vast, waarna haar een prop in den mond werd geduwd. Vervolgens moest ze aanwijzen waar haar geld verborgen waas. Dit be drag, f. 90, werd geroofd. Onder bedreiging dat zij niet de politie mocht waarschu wen, verliet de indringer de woning. Buren waarschuwden vervolgens de politie, die na twee dagen den dader, Jchny H. uit Den Haag, benevens twee personen uit Leiden arresteerde. Laatstgenoêmde twee hebben terecht gestaan wegens heling, terwijl H. tot twee jaar gevangenisstraf en daarna ter beschikking stellen der regeering werd veroordeeld. Van dit vonnis kwam H. in hooger beroep bij het Haagsche Hof. Ver dachte bekende het feit te hebben gepleegd doch zei tot zijn daad te zijn aangezet door het meisje uit Leiden met wie hij om gang had, en haar broer. De proc.-generaal wees erop, dat ver dachte ongunstig bekend staat en waar hij minder toerekenvatbaar is, de opgelegde straf moet worden gehandhaafd. De verdedigster pleitte een korte gevan genisstraf. Arrest over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Fiets verduisterd. Volgens den verdachte, een stoffeerder uit Leiden, had hij de fiets waarvan de politie veronderstelde dat die was verduisterd, ge kregen. In elk geval had hij daarna de fiets voor f. 6.verkocht. De schenking had volgens verdachte in een café te Leiden plaats gevonden, en de caféhouder werd als ge tuige gehoord, en die had inderdaad over weggeven van de fiets hooren spreken. Maar de officier had een brief van den eigenaar van de fiets, die vaststelde dat hij er niet aan had gedacht die te geven, hij Qiad de fiets in bewaring gegeven, waar van de verdachte misbruik had gemaakt. De officier vorderde nu zes maanden gevangenisstraf tegen verdachte. Vonnis over 14 dagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Onwettig college geloopen. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier terecht staan een Leidsche student, om dat hij de colleges had gevolgd in het Acad.. Ziekenhuis, hoewel hij niet als student stond ingeschreven en het verschuldigde college-geld a f.300 en de inschrijvingskosten f.10 niet gestort had. Verdachte erkende de overtreding, maar beriep zich er op. dat hij in militairen dienst geweest was, zoodat hij de colleges niet geregeld kon volgen. Het O. M. wees er op, dat het verweer van verdachte moeilijk te con troleeren was; in alle geval was de cursus reeds 3 weken aan den gang en had verdachte 3 weken onwettig college geloopen. Het O.M. nam aan, dat een student de waarheid spreekt en wilde niet de hoogste boete vragen. Het O.M. eischte f.10 boete of 10 d. hechtenis. De Kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f. 7,50 boete of 3 d. hechtenis Een andere student moest terecht staan, om dat hij college had geloopen, terwijl hij de in schrijvingskosten a f. 10 nog niet gestort had. Verdachte erkende de overtreding; hij had het geld wel, maar was het „glad vergeten", daar door had hij het geld een paar dagen in zijn zak gehouden. Na de bekeuring had hij het geld onmiddellijk gestort. Het O.M. vond het verkeerd van verdachte, dat hij het geld niet onmiddellijk gestort had en het geld in zijn zak gehouden had. Omdat de cursus pas be gonnen was, eischte het O. M. f. 2 boete of 1 dag hechtenis. Uitspraak conform Na middernacht op straat. Een opperman alhier moest terecht staan, omdat hij om 12.15 *s nachts door de politie op de Korevaarstraat was aangetroffen. Verdachte erkende de overtreding. Hij was op een verjaars feest geweest en het was daar zóó gezellig ge weest, dat hij hierdoor wel een beetje te laat was weggegaan en daar het zeer donker was. had hij niet hard kunnen loopen. Het O.M. vond dat hij voortaan vroeger weg moest gaan. Daar het maar 15 minuten geweest was en ver dachte nu werkloos was. eischte het O.M. f.2 Doete of 2 dagen hechtenis Uitspraak conform. Ernstige nalatigheid. Een koopman uit Katwijk-aan-Zee moest te recht staan, omdat hij 's avonds tijdens de ver- Bij den aanvang van de eerste vergade ring in 1941 van de dagelijksche besturen der drie centrale landbouworganisaties, droeg de voorzitter van den katholieken Nederlandschen boeren- en tuindersbond het presidium en het secretariaat over aan het Ned. landbouw-comité, onder dank zegging voor de tijdens zijn voorzitterschap verleende medewerking. Volgens de regeling der huisslachtingen is het niet geoorloofd een tweede of derde varken te slachten indien de verrekening der bonnen met het eerste geslachte var ken nog niet heeft plaats gehad. Het gevaar bestaat, dat men het tweede en zeker het derde varken pas zal kunnen slachten in een tijd, welke ongeschikt is voor huisslachting. Om aan die bezwaren tegemoet te komen zou de regeling zoo dienen te zijn, dat de tweede en derde huisslachting zouden plaats hebben uiter lijk in Maart. Besloten werd dit punt met den direc teur-generaal van de voedselvoorziening te bespreken. De vergadering was van gevoelen, dat de onlangs gepubliceerde prijs verhooging van verschillende soorten krachtvoer, wel ke een stijging der productiekosten van slachtvee, eieren en varkens heeft veroor zaakt, ook een prijsverhooging voor de genoemde producten behoort mee te bren gen. Besloten werd bij de bevoegde instan ties in dien geest de noodige stappen te doen. De aandacht werd er op gevestigd, dat de vastgestelde telersprijs van de zand- aardappelen van goede kwaliteit te laag is in verhouding tot de kleiaardappelen van minder goede consumptierassen als bintje en alpha. Zelfs is de prijs van goede zandaardappelen van het ras roode star maar weinig hooger dan die van veenaard- appelen. De vergadering achtte deze prijs verhooging onjuist en besloot aan te drin gen op een hoogeren prijs voor goede kwa liteit zandaardappelen. Als gevolg van de verhooging van den prijs van het varkensmeel en van de ver minderde voedertoewijzing hebben ver schillende varkensmesters die een contract met de regeering hadden afgesloten aan gaande het mesten van varkens, deze over eenkomst opgezegd. De vraag rijst hoe in deze verder moet worden gehandeld. De vergadering was van oordeel, dat de mes ters niet te voren op de hoogte gesteld zijn van de verhooging van den voederprijs noch van de lagere voedertoewijzing, zoo dat de overeenkomst als vervallen kan worden beschouwd. Besloten werd een en ander met den directeur-generaal van de voedselvoorziening te bespreken. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld omtrent het aan de CL.O. uitgebrachte rap port aangaande verplichte levering van rundvee waarbij verschillende opmerkingen nader werden bezien. In het bijzonder werd nog eens de nadruk gelegd op de wensche- lijkheid van een regeling voor het 'vetwei- dersbedrijf, opdat dit voor de vleeschvoor- ziening belangrijke bedrijf zal kunnen blij ven functioneeren. Voorts werd opnieuw het pleit gevoerd voor het uitbetalen van geleverd drachtig vee naar gebruikswaarde in plaats van naar slachtwaarde. Thans gebeurt het vaak, dat voor goede gebruiksdieren een gering bedrag wordt ontvangen. Besloten werd deze aangelegenheid te bevoegder plaatse in bespreking te brengen Mededeeling werd gedaan v^n stappen welke bij het centraal distributiekantoor zijn gedaan ten gunste van een verbeter ring van de brandstoffen voorziening ten plattelande. Gebleken is dat zich bij de brandstoffenvoorziening zeer groóte moei lijkheden voordoen. In de vergadering werd er de nadruk opgelegd, dat in de huishoudingen ten plattelande ook des zomers steenkolen be schikbaar moeten zijn, aangezien het mid dagmaal op een kolenfornuls moet worden gereedgemaakt. Besloten werd zich niet bij de tegenwoordige voor het platteland on gunstige verdeeling der beschikbare brand stof neer te leggen, doch na te gaan op welke wijze in de toekomst verbetering kan worden verkregen. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 11 Februari. Bot 100—90; Schar 27.50—22; Pufschar 16.50 —13. Zoetwatervisch: Snoek 1.01; Snoekbaars 2.14 2.09; Blei 73; Voorn 53—35; Baars 1.42. Besomming logger; KW 163 f.143. duistering achteloos een bakfiets onverlicht op straat te Warmond had neergezet. De kanton rechter laakte in zeer scherpe bewoordingen deze ernstige nalatigheid. Het was nu nog goed af geloopen, maar dit ernstige verzuim had zeer ernstige gevolgen kunnen hebben; als er iemand tegen opgereden was, had dit zijn leven kunnen kosten. Het O.M. vond deze overtreding zeer ernstig en eischte f. 10 boete of 5 dagen hech tenis. Verdachte verklaarde, dat hij een jongen bij de bakfiets geplaatst had. maar in het don ker was deze er tusschen uitgeknepen. Uitspraak f.5 boete of 3 dagen hechtenis Appelen vervoerd zonder vergunning. Een koopman uit Oegstgeest moest terecht staan, omdat hij opzettelijk zijn knecht een hoeveelheid appelen ter waarde van f.4 aldaar had laten vervoeren, zonder vergunning. Ver dachte erkende de overtreding, maar verklaarde dit niet opzettelijk gedaan te hebben, daar hij niet wistdat dit verboden was, waarop het O. M. vroeg of hij geen couranten las. Ver dachte verklaarde, dat hij de appelen, die in beslag genomen waren, wel teruggekregen had. maar dat toen de appelen bedorven waven, waardoor hij een schade van f.4 geleden had. In dit verband eischte het O.M f.2 boete of 1 dag hechtenis. Uitspraak conform. Geen richting aangegeven. Voorts moest weer een aantal personen te recht staan, omdat zij, rijdende met een fiets, geen verandering van richting hadden aange geven. Het O.M. laakte deze ernstige verkeers- fout, vooral toen een verdachte als verdediging aanvoerde, clat hij zóó druk in gesprek was ge weest. dat hij hierdoor vergeten had zijn hand uit te steken Eisch O.M. f. 3 of 1 dag hechtenis. Uitspraak f2 boete of 1 dag hechtenis. AALSMEER. KLEINE AANVOEREN LN DEN BLOEMENHANDEL. Ruimere export naar Duitschland. Weer ligt een echt wintersche week achter ons, met vorst en sneeuw De uitwerking van deze twee faetoren is tweeledig; de aanvoeren blijven klein als gevolg van de lagere tempera turen in de kassen, terwijl, wat niet noodig geveild moet worden nog even wordt vastge houden. Inmiddels is thans de export naar Duitsch land heel wat ruimer, hetgeen direct gun- stigen invloed op de markt uitoefent. De saneering der seringen speelt vooral den kleineren kweeker weer parten. Deze kunnen niet steeds weer iederen dag aanvoeren. En zoo kan het voorkomen dat aan hen juist de gun stige perioden voorbijgaan. Hoe dit zij, aan het einde der afgeloopen week werden weer, voor prima kwaliteit, hooge prijzen betaald. Wij hoorden zelfs prijzen noemen van rozen k 50 ct„ anjers 40 ct.. en seringen 60 ct. per stuk. Lelies komen weinig aan de markt. Prunus wordt ruim aangevoerd en loopt tot 12 ct. per tak. Gerbera schaars 10 ct., Calla tot 28 ct., Amaryllus kelken 10 ct., sneeuwballen 14 ct. Tulpen en Narcissen komen in flinke hoeveel heden aan de markt. Dit bij uitstek gewilde artikel voor de binnenlandsche markt vindt tegen goede prijzen willig koopers. Er behoefde deze week slechts heel weinig vernietigd te worden. Aan de potplantenveiling is de aanvoer even eens klein. De onzekere toestand, in verband met de steeds terugkeerende vorst, deed de kweekers slechts aarzelend hun product ter vei ling brengen. Vooral het z.g. straatgoed was goedkoop. De mooie winkelpotten deden het nog wel. Vooral Azalea's werden goed betaald: Ook een mooie Cyclame ging goed weg. Kalanchoë en Primula- Öbconica evenens. Cineraria's zijn ook al weer ter veiling aangevoerd. Hortensia komt in steeds grooter getal en betere kwaliteit. De prijs hiervan is redelijk. Van de kleinere ge wassen wordt de Adiantum Scutum goed be taald. Zoolang echter de vaarten nog gesloten zijn blijft er eemge stagnatie in den handel en blijft het kleinere voor den straathandel be stemde gewas, slecht verkoopbaar. De Collecte Winterhulp Nederland. Met voldoening maakt de burgemeester be kend, dat de 3de Winterhulpcollecte alhier heeft opgebracht f. 1057. Het resultaat mag bevredigend genoemd worden De opbrengst van de eerste collecte was; "huiscollecte f. 1121,12; straatcollecte f 222,53 De tweede collecte bracht op; huis- collecte f. 550,19; straatcollecte f. 167,58. PREDIKBEURTEN. Alphen a. d. Rijn Chr. Ger. Kerk: Woens dagavond 7 uur, ds. Nieuwenhuizen van Den Haag. „Jonathan": Woensdagnam- halfacht, dr. Scheers. Noordwijk aan Zee Geref. Bond (Jüliana- weg 27): Woensdag nam. TV* uur ds. Ewoldt van Bergambacht. Waddinxveen Zuidkade 18: Woensdagnam. 7 uur ds. de Rover van Vlaardingen. GEREF. KERKEN. Tweetal te Harlingen: ds. J. A. van Arkel te Diever en ds. O. W. Bouwsma te IJsselmuiden- Grafhorst, OUD-GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Kampen, ds. J. van der Poel te Giessendam Ds. A. G. H. VAN HOOGENHUYZE TER AARDE BESTELD. Groote belangstelling op Zorgvlied. Op de begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam is gistermiddag het stoffelijk overschot van ds. A. G. H. van Hoogen- huyze, in leven predikant bij de Ned. Herv. Gemeente in de hoofdstad, ter aarde besteld. De teraardebestelling werd voorafgegaan door een rouwdienst in de Elthetokerk, het centrum van den wijkarbeid van wijlen ds. van Hoogenhuyze. Het "kerkgebouw was ge heel gevuld. Omringd door een schat van bloemen stond het stoffelijk overschot voor den kansel opgebaard. Ds. C. J. de Jong hield een gedachtenisrede, waarin hij den overledene schetste als een man van het massale, een knap organisator en een goe den leeraar. Voorts herdacht spr. het zoo vruchtdragende werk, dat de overledene m de hoofdstad en vooral in de Elthetowijk heeft verricht. Ook op de begraafplaats was de belang stelling bijzonder groot. Er waren vele pre dikanten, vertegenwoordigers van kerkelijke vereenigingen en instellingen en verder eenige honderden andere belangstellenden, die den overledene hetzij als vriend hetzij als dominee hebben gekend en gewaardeerd. In de aula, waai* op het orgel gewijde mu ziek ten gehoore werd gebracht, voerde als eenige spreker ds. W. Limburgh het woord, die sprak namens den kerkeraad. Op zeer treffende wijze schetste spr. de beteekenis van het werk, dat ds. van Hoogenhuyze ge durende 29 jaren in de Ned. Herv. Kerkge meenschap van de hoofdstad heeft ver richt. De oudste zoon, mr. H. L. L. van Hoogen huyze en een broer van den overledene spraken hierna, waarmede de plechtigheid in de aula was geëindigd. Aam het graf heeft de oudste zoon voor de belangstelling bedankt. DS. JOH. LANGMAN 70 JAAR. Donderdag wordt ds. Joh. Langman oud- lid van de Tweede Kamer 70 jaar. Hij is in 1871 te Steenwijk geboren en bezocht het gymnasium te Doetinchem. Hij studeerde theologie aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. Van 1896 af stond hij als predikant der Ned. Herv. Kerk achtereenvolgens te Bo- vensmilde, Dalfsen. Harlingen, Groningen, Wassenaar en De Lier. Van zijn functies in het openbare leven vermelden wij zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer voor cie Christelijk-Histori- sche Unie van 19251929 en van 1932 1933. Voorts is hij wethouder geweest van de gemeente Vcoi bu;'^' en is hij een beken de figuur op het gebied der drankbestrij ding. (N.R.Crt.) De derde collecte, welke alleen langs de hui zen is gehouden, heeft zich dus met haar op brengst ad f. 1057 vrijwel op het peil der eerste inzameling geplaatst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bijeenkomst Ver. Ondersteuningsfonds. Gisteravond hield de Ver. „Ondersteu ningsfonds" St. Joannes de Dooper, haar jaarvergadering in het Parochiehuis. Na opening door den voorzitter den heer C. van der Marei, volgde lezing der notulen. Deze werden goedgekeurd. De secretaris de heer H. A Bellekom deed verslag over het afgeloopen jaar. Het vereenigingsleven had het gewone verloop. De penningmeester de heer Th. M. van Schie gaf een financieel overzicht. Het batig saldo was f. 234.13. Het verslag van de onderafdeeling „Hulp in Nood" wees een batig saldo aan van f 156.05 Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren H. Knijnenburg en G. van den Nouweland. Het bestuursvoorstel om de contributie met 5 ct. per week te verhoogen, ingaande 1 Maart 1941, werd aangenomen. De periodiek aftredende be stuursleden de heeren G. v. d. Marei, Th. M. v. Schie, L. v. d. Geer en H. v. Rijn wer den herkozen, waarna als voorzitter werd herkozen de heer C. v. d. Marei. Bij de rondvraag werd aangedrongen op maatregelen die het bezoeken der jaarver gadering zou bevorderen. Besloten werd zulks in het vervolg verplichtend te stellen op boete van 25 ct. De pastoor spoorde de leden aan tot propaganda. Hierna sluiting. KATWIJK AAN ZEE. draait de schitterende Hollandsche film VERZUIMT DEZE FILM NTET! 7164 (Ingez. Med.) LISSE. EEN MOOIE FEESTAVOND. Gisteravond werd in de groote zaal van „De Witte Zwaan" een feestavond gehou den in verband met het gouden bestaans- jubileum van de ijsclub „Lisse." De zaal was dicht bezet en feestelijk van aanzien. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Cammenga, sprak een welkomst woord waarin hij dankte voor de tegen-' woordigheid van Burgemeester van Rijcke- vorsel, den gemeentesecretaris den heer J. C. de Haan, en den gemeente-opzichter, den heer Th. v. d. Eerden. Voorts werd een bijzonder welkom toegeroepen aan de oud leden en oprichters der vereeniging, de heeren J. W. Lefeber, S. Barnhoorn en C. van Parijs. Verder werden welkom gehee- ten de vertegenwoordigers van de Z.H.LJJ3. en de zustervereenigingen. De voorzitter besloot met een woord van bijzonderen dank tot den eere-voorzitter, den heer N. Mathijs, die zooveel voor de vereeniging heeft gedaan. Na muziek betrad de eere-voorzitter, de heer Matthijs, het podium, om de jubilee- rende vereeniging zijn gelukwenschen aan te bieden met deze bijzondere herdenking. De heer Matthijs zette voorts het doel en streven van den Zuid-Holl. Ijsbond uiteen en wees in zijn kernachtig woord op de groote beteekenis van den arbeid daarvan. Een groote taak is gelegd op de schouders van het bestuur van de ijsclub „Lisse" die een zoo groot terrein naast de vaste ijs baan heeft te verzorgen. Hij deed daarom een beroep op de medewerking van de ge- heele burgerij om de vereeniging moreelen en financieelen steun te bieden. Dat worde zoo ten gunste van de geheele bevolkingI Hiervan gaf de voorzitter de heer J. Cammenga een historisch overzicht van de nu voorbijgegane 50 jaren van bestaan. Hij memoreerde de oprichtingsvergadering op 13 Januari 1891 en gaf treffende momen ten in het vereenigingsleven weer. Uit dit overzicht bleek duidelijk, dat de ijsclub haar ups en dwons heeft doorgemaakt. Waardeerende het werk der oude garde, gewaagde de voorzitter met dank van de activiteit en de tactvolle leiding van den oud-voorzitter den heer N. Matthijs. Hij besloot met de beste wenschen voor de toekomst. Een woord van gelukwensch was binnen gekomen van Graaf van Lynden; een ge- lukwenschtelegram van den heer Th. van der Voort, voorman bij Openbare Werken en een bloemenhulde van den baanveger G. v. d. Drift. Namens het Gemeentebestuur bracht burgemeester van Rijckevorsel in' een har telijke speech de gelukwenschen over en verzekerde de ijsclub Lisse van de groote waardeering die het gemeentebestuur heeft voor den mooien arbeid van deze sportieve vereeniging. De heer G-. Vlasveld sprak namens de vereeniging van Sassenheim. Op prettige wijze gewaagde spreker van de aangename samenwerking die er is tusschen de beide vereenigingen. Hij prees de vereeniging van Lisse gelukkig met het feit dat zij steeds mocht en mag blijven rekenen op de me dewerking van het gemeentebestuur. Hij wenschte Lisse een 100-jarig jubileum toe. Namens de vereeniging Voorhout sprak de heer P. J. v. d. Hulst; namens de Ver. „Kagenneer" voerde het woord de heer D. van Nieuwkoop, die namens zijn vereeni ging een keurige standaardvlag aanbood. De heer Van Breda van Sassenheim sprak namens het hoofdbestuur van den Z.H.IJ. welks gelukwenschen hij in welgekozen woorden overbracht. De voorzitter dankte alle sprekers voor de gelukwenschen. Na een gezellige pauze wist de vermaar de goochelaar de heer Larette, de aanwezi gen buitengewoon aangenaam bezig te houden. Met een woord van dank besloot de voor zitter dezen prachtigen feestavond. Door het ijs gezakt. Een jongen waagde het nog eens op het ijs in de haven te stappen, met het gevolg dat hij er door ging. De stoffeerder van de fa. Tibboel slaagde er in, hem weer op het droge te brengen. Aanhouding. Het is de politie in Velzen mogen geluk ken te arresteeren zekeren P. L. O. uit Utrecht, die zich verleden jaar schuldig heeft gemaakt aan diefstal van f. 100.— bij L. J. v. d. Zon alhier. Begrafenis van wijlen den heer L. Noort. Op de Prot. Begraafplaats ..Duinhof" had he- denmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. Noort, die een lange reeks van jaren de Chr. Geret Kerk alhier diende als ouderling. RIJNSBURG. Jaarvergadering Rjjnsburgsche IJsclub, De Rijnsburgsche IJsclub kwam in ver gadering bijeen in café Centraall De voor zitter, de heer R. Breedijk, deelde mede, dat deze vergadering door omstandigheden later dan anders werd gehouden, De over leden leden dr. Rijkmans en D. v. Delft, werden staande herdacht. Na het lezen der notulen, bracht dt secretaris, de heer Alb. Pauw, een goed ver zorgd jaarverslag uit, dat goedgekeurd werd evenals dat van den penningmeester, nadat de kascommissie had verklaard, dat boeken en bescheiden in de beste orde waren bevonden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. Kort en K. v. Kla veren. Tevens werd een bestuursvoorstel om twee baancommissarissen aan te stellen, aangenomen. De heer C. Bloemendaal dankte het be stuur voor zijn vele werkzaamheden in het belang van de léden. Na rondvraag volgde sluiting door den voorzitter. SASSENHEIM. Wirikeldieven gesnapt. Van een zestal jongens, gingen er twee een winkel binnen, waarvan de een In den tijd, dat de winkelier zich uit zijn woning begaf, een doos chocoladereepen wegnam. De andere bleef staan en vroeg om geld te wisselen, aan welk verzoek werd voldaan. Toen even later een klant om chocolade kwam, werd de doos vermist en volgde aangifte bij de politie. Deze wist de daders op te sporen, die bekenden elk 5 reepen te hebben opgege ten en de rest verstopt te hebben. Op de aangewezen plaats werd dan ook de doos gevonden. Proces-verbaal werd opgemaakt. WASSENAAR. Diefstal van schapen. Namens de G. uit Voorburg deed Z. uit Voor buig aangifte van diefstal van 2 schapen uit het weiland. - Door V. aan de Raaphorstlaan alhier werd aangifte gedaan van diefstal van 8 konijnen. De 12-jarige B. uit Leiden viel en kreeg daardoor een ernstige wond aan het voorhoofd. Dr. Baart de la Faille verleende hem de eerste hulp, waarna hfj per taxi naar huis werd ver voerd. ZEVENHOVEN. De heer J. Pietersen f. In den ouderdom van 73 jaar is alhier over leden de heer J. Pietersen bestuurslid van de Noordsche-buurter en Voordijksche Polders en voorzitter van den Land en Tuinbouwbond afd. Tuinders. Wedstrijd in kunstryden. Op den Amstel werd nog een wedstrijd gehou den in het kunstrijden. De uitslag luidde: le pr. H. Looy en mej. Verbruggen; 2 pr. A. van Scheppingen en mej. Spelt; 3e pr. G. Rij laarsdam en mej. Compier; 4e pr. T. Snoek en mej. de Koning. LEIMUIDEN. MEERVAL GEVANGEN. De visscher J. v. d. Voort heeft in een schakel een meerval gevangen van ongeveer 9 k.g. Deze visch zal ter beschikking gesteld worden van Artis te Amsterdam. De uitgestelde koppelwedstrijd georgani seerd door de ijsclub Excelsior te Bilderdam. is Zaterdagmiddag op de Geerpoel gehouden. Het ijs was nog in goeden staat; alleen de weersge steldheid liet te wenschen over. Het aantal deel nemers bedroeg 20. Gereden werd om geldprijzen, De uitslag luidde: 1. A. Hogenboom en Th. Heuzen; 2. L. Hogenboom en J. Aartman; 3. A. Heuzen en W. van Haasteren; 4. D. Joha en S. Bouwland. NIEUW-VENNEP. Ouderavond Ned.-Herv. School- Vereeniging. Bovengenoemde Vereeniging hield haar gebruikelijke Ouderavond; gezien het weer en de griepepidemie was de opkomst goed. De voorzitter, ds. Lazonder, opende, na het uitspreken van gebed, met een kort in leidend woord en Ps. 89 7. Door elk der leden van het personeel werd een onderwerp of een referaat gele verd; in de pauze konden de ouders het werk der kinderen bezichtigen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. De voorzitter sloot met een kort dank woord en gebed. WOUBRUGGE. RAADSAGENDA. De Raad komt morgenmiddag te 2 uur openbare vergadering bijeen. De agend3 v ermeldt: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Beslis sing over het bouwen van woningen te Hoog- made; 4 Voorstel over de kosten van verlichting van de nieuwe brug over de Woudwetering; °- Reclames schoolgeld; 6. Mededeeling ontslag van de commissiën tot wering van schoolverzuim Woubrugge en Hoogmade; 7. Vaststelling voor schot art, 101 der L.O. Wet aan bijzondere scholen; 8. Wijziging der begrooting 1940- Voorstel inzake verhooging van uurloon voor personeel, verhooging jaarwedde gem. volgens rijksregeling en verho.oging met W" ging van de tijdelijke kindertoelagen beneden 18 jaar; 10. Voorstel inzake vrijwillige voggg ring personeel voor de ziektewet.; 11. Rondvraag 4

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8