BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!®d Dinsdag 11 Februari 1941 Ouwe Piet Jhr. ir. M. A. F. H. de Ranitz overleden Het oprichten van oorlogsmonumenten Een Nederlandsch zeeman vertelt Het benutten van gronden voor voedingsgewassen De O 22 vergaan FINANCIEN AGENDA Kou Griep - Pijn. Winterhulp Nederland STATION TE DEVENTER WERD ONDER ZIJN LEIDING GEBOUWD. Op 66-Jarlgen leeftijd is te Zwolle over leden jhr. ir. M. A. F. H. de Ranitz, oud- hoofd-ingenleur van de Nederlandsche Spoorwegen. Ir. de Ranitz kwam op 1 September 1917 naar Zwolle, als chef van de sectie weg en werken aldaar. Hij kwam toen van Deven ter, waar onder zijn leiding en volgens zijn ontwerp het nieuwe station werd gebouwd. Gezien de moeilijkheden van den toenma- ligen oorlog en de eischen van het werk als zoodanig, die o.m. verband hielden met den aanleg van een hooge spoorbaan, mag de aanleg van dit station als het levenswerk van den thans ontslapene worden be schouwd. In zijn Zwolschen tijd zijn voorts onder ;ijn leiding de nieuwe spoorbrug over den IJssel en de nieuwe spoorbrug over de Vecht tot stand gekomen, alsmede het dub bele spoor op de lijn van Zwolle naar Meppel. Ir. de Ranitz werd te 's-Gravenhage ge boren. Hij studeerde te Delft en trad, na voltooiing zijner studies, in dienst der spoorwegen te Maastricht. Van hier ging hij naar Utrecht, vervolgens naar Deven ter, waarna hij te Zwolle werd aangesteld tot hoofd-ingenieur, chef van de sectie weg en werken aldaar. Hij vervulde deze func tie tot 1 November 1936, toen de sectie Zwolle, om bezulnlgingsredenen, werd opge heven. Hij trad toen uit den spoorwegdienst, doch bleef in Zwolle wonen. Hij kon op een zeer eervollen staat van dienst terugzien. Geheel opgaande in zijn werk, bewoog de heer Ranitz zich betrekkelijk weinig op maatschappelijk terrein. Hij heeft eenigen tijd deel uitgemaakt van de plaatselijke ver- keerscommissie te Zwolle, was voorts o.a. bestuurslid van de vereenlging De Prac- tische Ambachtschool aldaar, en heeft eenige jaren het penningmeesterschap ver vuld van de Overijsselsche vereeniging tot bestrijding der T.B.C. De port heeft steeds zijn groote belang stelling gehad. Hij ls eenmaal kampioen van Nederland ln het enkelspel tennissen geweest. Tot op gevorderden leeftijd is hij de tennissport trouw gebleven. De regeering erkende zijn verdiensten door zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De begrafenis is be paald op morgen te Zwolle. GEEN VERSNIPPERING. Den secretaris-generaal van het departe ment van volksvoorlichting en kunsten komt het ongewenscht voor, dat er ter na gedachtenis van de gesneuvelde Nederland sche militairen overal in den lande door plaatselijke comité's gedenkteekenen wor den opgericht. Dit geeft aanleiding tot ver snippering waar eenheid gewenscht is. Het maakt bij hem een ernstig punt van overweging uit, of men in de toekomst zal moeten komen tot één nationaal gedenk- teeken, dan wel tot een beperkt aantal mo numenten, eventueel op de plaatsen, waar het hevigst ls gestreden. In verband hiermede merkt de secretaris generaal op, dat het, om teleurstellingen te voorkomen, gewenscht is, te wachten met het nemen van persoonlijk initiatief, totdat zijn nader besluit openbaar zal zijn gemaakt. HET VAREN IN CONVOOI NAAR ENGELAND. Het A.N.P, meldt: De matroos D, H., van het stoomschip Winterswijk, van de reederij Ehrhard en Deckers te Rotterdam, is hier te lande teruggekeerd, na op de Azoren heimelijk van zijn schip te zijn afgestapt. In een persconferentie, geleid door den Pressedezement, den heer Janke, heeft hij van zijn ervaringen verteld. De Winterswijk was op 10 Mei midden op den oceaan, toen er een Engelsch radio telegram kwam, waarin bevolen werd naar een geallieerde haven op te stoomen. Aan vankelijk werd hieraan niet voldaan, totdat er een Nederlandsche order kwam. Het schip voer toen naar Halifax, waar het grijs werd geschilderd. Daarna heeft D. H. nog vijf heen- en weerreizen Canada-Engeland gemaakt, totdat hij bij de Azoren ont snapte. De Nederlandsche consul op Horta bezorgde hem passage voor Lissabon, waar hij zich'bij den Nederlandschen consul-ge neraal zou moeten melden. Hij vervoegde zich te Lissabon echter bij den Duitschen consul-generaal, die hem met een vliegtuig naar Nederland liet gaan. Gedurende zijn reizen heeft hij steeds in convooi gevaren. Het convooi was telkens om en om de vijftig schepen groot. De be- bescherming bestond aanvankelijk uit een kruiser, later uit twee torpedoboot jagers. De laatste drie dagen voor de Engelsche kust kwamen er dan vliegtuigen en acht jagers bij. De verliezen onderweg bedroe gen gemiddeld vijf schepen, vooral sinds ook bij de Canadeesche kust getorpedeerd werd. Bij de uitvaart werd geloot over de po sitie in het convooi. Maar als de Engelsche klist nabij kwam, aldus vertelde D. H., moesten de Nederlandsche, Deensche en Grleksche schepen aan den buitenkant va ren. Dit was des te onaangenamer, omdat het geleide zwak was en de Winterswijk de eerste reizen niet gewapend was. Later kwamen er een kanon en een oude mitrail leur aan boord met twee Engelsche kanon niers. De verhouding tusschen hen en de bemanning was goed, evenals met den Ca- nadeeschen marconist. Laatstgenoemde was aan boord omdat de Nederlandsche beman ning niet naar de radio mocht luisteren. Uitgezonderd de kapitein, die zich zelf een Engelsche uniform had laten aanme ten, moesten de schepelingen van het varen in Engelschen dienst niet veel hebben. Zij verlangden naar huis en de geest was slecht. In de havens waren er dikwijls vechtpartijen in kroegen. In Canada zijn er vier, op de Azoren twee, waaronder D. H., ontsnapt. In Engeland moest het schip telkens lang wachten en alle mogelijke havens aanloopen om een losplaats te vinden. De vernielingen van de havens veroorzaakten gemiddeld drie weken stagnatie bij het lossen. De Winterswijk voer met levensmiddelen. De reddingsmiddelen aan boord waren vol doende. Het eten was goed. De vakbond van de Nederlandsche zeelieden in Londen heeft op eenige klachten verbeteringen we ten te krijgen. Het heimwee en het gevaar echter bleven. Het heimwee was des te er ger, daar men in Engeland vertelde, dat de bevolking in Nederland honger leed. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken is J. Reyers, gerekend van 1 Febr. j.l. af, opnieuw tot burgemeester van de gemeenten Kamerik en Zegveld benoemd. MEN VERBOUWE BIJ VOORKEUR LATE AARDAPPELEN EN BRUINE BOONEN. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken, heeft na mens zijn ambtgenoot van landbouw en visscherij een circulaire aan de gemeente besturen gezonden, waarin er aan wordt herinnerd, dat ten dienste van de voedsel voorziening van ons land tal van maatrege len zijn genomen ten einde de bodempro ductie zoo hoog mogelijk op te voeren. Gewezen wordt op de wenschelijkheid dat de gemeentebesturen alle medewerking ver- leenen om gronden, waarover 'zij (ie be schikking hebben, ten volle voor den ver bouw van voedingsgewassen in aanmerking te doen komen. Deze circulaire is daarna het onderwerp van bespreking geweest door het college van regeeringscommissarissen. Naar wij verne men, stelden deze zich op het standpunt, dat het verbouwen van groenten door volks- tuinders minder gewenscht is. Iets anders is het wat betreft het verbouwen van late aardappelen en bruine boonen. De kweek van groenten vergt veel zorg en levert dik wijls een teleurstelling op. terwijl een be trekkelijk groote hoeveelheid kunstmest moet worden aangewend. Daar kunstmest is gedistribueerd, levert dit reeds een moei lijkheid op. Bovendien is de toestand zoo, dat op het moment, dat de volkstuintjes hun groentenoogst zullen geven, er ook vol doende aanvoer zal zijn van den beroeps teler. Daartegenover vragen late aardappe len en bruine boonen weinig mest, terwijl de oogst hiervan, in tegenstelling met groen ten, zelden of nooit mislukt. door ABLOVA. Piet heette-ie. Hij woonde in een steegje bij het groote plein, waar den geheel-en dag het grootesfcadsverkeer voorbij davert en de menschen langs jachten. Maar in het steegje is het stil; alleen als de kantoren uitgaan is er even het lawaai van fietsen die buiten gezet worden, wat luid gepraat, gebel en dan verzinkt het weer in. een rust, die bijna onnatuurlijk aandoet zoo naast het stadsrumoer. Er is een fietsen stalling, een loods waar karren opgeborgen worden en er zijn een paar heel oude huis jes, die moe en bouwvallig tegen elkaar aangeleund op den slooper staan te wach ten. In een van die huisjes is, het blauwe stoepje op, een koffiehuis gevestigd. Zoo af en toe gaat er een bloemenventer naar binnen om zijn brood op te eten. Oud en stil is alles in het steegje. In een hoek bij de karrenloods staan een paar kapotte handkarren te droomen, er liggen wat leege flesschen op de hobbelige keien zoolang het mij heugt en er hangt over dit alles een steer van ouderdom, die je zelfs kunt ruiken. Alleen de man uit de fietsen stalling met zijn blauwe overall past niet in deze omgeving. Naast het koffiehuis woonde Piet. Ouwe Piet noemden we hem. Boven de deur stond: Kruierij Anno 1847. Naar uit berichten van het Interna tionale Roode Kruis aan familieleden der opvarenden is gebleken, is de Ne derlandsche onderzeeboot, die blijkens mededeelingen van de Britsche admi raliteit onlangs verloren is gegaan, de O 22. Onder de slachtoffers bevinden zich, aldus de N. R. Crt., verschillen de marinemenschen, die te Vlissingen en Souburg woonden. Aan de 0 22 hebben de Zeeuwen, behal ve door familiebanden, ook nog andere herinneringen. Het is n.l. een van de on derzeebooten, die bij de N.V. Maatschappij de Schelde te Vlissingen zijn vervaardigd. Het schip behoorde tot de serie van zeven onderzeebooten, die sinds 1939 hier te lande voor de Nederlandsche marine in aanbouw waren. De bouw van de O 21 en de O 22 geschiedde te Vlissingen. De an dere booten werden elders op stapel ge zet. Op 20 Januari van het vorige jaar werd de O 22 te water gelaten en toen de oorlog uitbrak was zij nog niet overgenomen, maar werd toen ijlings voor den dienst ge reed gemaakt. De O 22 had een lengte van 77V2 M. en een breedte van 6.20 M. Het schip had bo ven water een snelheid van ongeveer 19l/f mijl en onder water ongeveer 9 mijl. De kruissnelheid bedroeg 16 mijlen. Het ma chinevermogen boven water was 5000 pk. en onder water 860 pk. De bewapening be stond uit 8 torpedolanceerbuizen van 53 c.M., één kanon van 8.8 c.M. en twee mi trailleurs van 40 m.M. Door toepassing van electrisch' lasschen op groote schaal kon de duikdiepte aanmerkelijk worden ver groot. Deze bedroeg ongeveer 100 M. MET EEN REVOLVER GESCHOTEN. Omdat liij meende dat hij werd uitgelachen- De Rotterdamsche politie heeft een man aangehouden, die enkele weken geleden in het kantoor van den brandstoffenhandel der Gebr. Kats aan de Brielschelaan te Rotterdam drie revolverschoten heeft ge lost. Op Woensdag 22 Januari vervoegde zich aan het kantoor van genoemden kolen handel een man, die een briefje toonde van een waterstoker en enkele mudden kolen bestelde. De stijl van het briefje en de inhoud wer den door de drie heeren, die in het kan toortje zaten, danig humoristisch gevon den. Het waren de 22-jarige C. J. Kats, van den Wolphaertsbocht, de 21-jarige M. J. Kats van den Katendrechtsche Lagendijk en de 16-jarige kantoorbediende M. P. Sot, wonende in de Bas Jungeriusstraat. De mannen lieten elkaar het briefje zien en barstten in een daverend lachen uit. De man, die voor het loketje stond te wach ten, meende dat men hem uitlachté en hierover maakte hij zich zoo driftig, dat hij de menschen in het kantoor uitschold en zich danig opwond. De oudste van de twee broers weigerde hierop hem de kolen te leveren en wees den nijdigen klant de deur, waarop de man inderdaad het kan toor verliet. Na verloop van twintig minu ten kwam hij terug, maar men weigerde hem den toegang tot het kantoor. Het lo- ketraampjè bleef gesloten en tenslotte werd de opgewonden man zoo kwaad, dat hij het raampje insloeg en drie schoten op de mannen in het kantoor loste uit een revolver, die hij blijkbaar was gaan halen. halen om ze met een handkar naar de kade te brengen. Een oude magere man meit spierwit haar. krom gebogen van de ontelbare lasten, die hij in den loop van zijn leven versjouwd had. Piet was een man van den ouden stempel; als je hem bestelde op een bepaalden tijd, dan was hij er op de minuut, je zou er de klok op gelijk kun nen zetten. Een bescheiden belletje en daar stond ouwe Piet voor het loket, de pet in zijn hand. Even later sjokte hij naar be neden met een wit gevaarteop zijn rug, van hulp wi'lde hij niet weten, hoewel wij ons eigenlijk een beetje schaamden zoo'n ouden baas te laten zwoegen. Hij was dank baar, dat hij wegens zijn ouderdom door ons nog niet afgedankt werd, hoewel het werk hem met het oudier worden steeds zwaarder moest vallen. Van een fooi wilde hij nooit weten, alleen voor wenk wilde hij betaald worden. En zoo schuifelde de Ouwe Piet, kromgebogen, ,op zijn platvoeten door het leven, kisten en zakken op zijn rug, door regen en wind. 's Zaterdags kwam hij met het briefje: Voor Ueedel gekruit drie kiste Eén keer ben ik bij hem binnen geweest. Ik moest hem bestellen voor den volgenden d&g, was laat en trof hem juist aan het eten. Hij vertelde mij dat de vrouw van het koffiehuis voor zijn potje zorgde. En goed, mijnheer, dat 'beloof ik U, voor twin tig cent per dag eiken dag warm eten. Van daag een stukje vleesch er bij, omdat hij jarig was. Zes-en-zeventig, mijnheer. Ik moest in één van de twee leunstoe len gaan zitten en zag hem bedachtzaam smullen van het osselapje, zijn verjaardags- tractatie. Hij had wat op het hart, dat was duidelijk en ik had niet den moed weg te gaan voordat hij het mij verteld had Zijn zoon kwam over drie weken terug uit tndië, na twintig jaar. Hij was machi nist op een vrachtvaarder geweest en wilde nu in Nederland een walbetrekking zoe ken. Dat was alles, wat de ouwe Piet te vertellen had met een vreemd opgewonden stem. die zijn ontroering verraadde. Na twintig jaar.twintig jaar mijnheer. Hij keek naar mijn leunstoel alsof hij daar in gedachten zijn zoon al zag zitten. Na twin tig jaar. Gelukkig troffen de schoten geen doel en toen de aanvaller zich naar de straatzijde begaf, maakten de kantoorlieden van de gelegenheid gebruik om te vluchten. Toen hij bemerkte, dat zijn slachtoffers ontsnapt waren, keerde de aanvaller te rug naar het kantoor en doorzocht daar de laden van de schrijf bureaux. Vervol gens nam ook hij de vlucht. Natuurlijk werd direct bij de politie aan gifte van den aanslag gedaan en na een langdurig speurderswerk slaagde de politie er in den dader, den 45-jarigen P. H., aan te houden. GOEDERENWAGENS ONTSPOORD TE GIESSENDAM. Gistermiddag omstreeks vier uur ont spoorden te Giessendam de laatste twee wagens van een goederen trein. De wagens, een beladen en een ledige, kwamen dwars over de rails te liggen en versperden de beide sporen. Het treinverkeer op het tra ject DordrechtNijmegen werd hierdoor gestremd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak van de ontsporing is onbekend. BUITENLANDSCH GEMENGD. TRENONGELUK IN SPANJE. De personentrein Madrid-Barcelona is met een motorwagen in botsing gekomen. Daarbij werden 39 personen zwaar gewond. Een zwaargewonde is aan zijn verwondin gen bezweken. EEN VIERLING IN JOEGOSLAVIË. In. de midden-Bosnische stad Zenica heeft een twintigjarige Mohamedaansehe een vierling ter wereld gebracht. Een kind is intusschen gestorven. SPOORWEGRAMP IN ESSEX. Bij een spoorwegongeluk, dat in de mor genuren in Essex voorviel, werden eenige personen gedood en velen gewond. Een bin nenkomende trein liep op een in het sta tion wachtenden sneltrein, waarbij de ach terste wagens van dezen laatsten trein in elkaar werden geschoven. 7149 (Ingez. Med.) UITLOTING 4 PCT. STAATSLEENING 1940 (2). Het bedarg der krachtens de leerdngwet 1940 (staatsblad no. 401) uitgegeven schuld bekentenissen der 4 pet. staatsleening 1940 (2), welke op 1 April a.s. aflosbaar zullen zijn, is gesteld op f. 7.500.000.(zeven mil- lioen vijfhonderd duizend gulden). De uitloting dezer schuldbekentenissen zal in het openbaar plaats hebben op Don derdag 20 Februari in het gebouw van het departement van financiën. HEDEN. Leger des Hells: Samenkomst té 7% u. nam. Jeruël: Bijbelbespreking te 7% uur nam. Woensdag. Gouda (Beursklok)Ned. Agrarisch Pront. Spr. de heer Spelt 10% uur voorm. Oude Rijn 104: Aandeelhoudersverg. N.V. Eerste Leidsche Hulpbank. 3 uur nam. Donderdag. Stadszaal: Leidsch a Cappella Koor. 7% uur nam. Zaterdag. Volkshuis: Spr. de heer J. Kriest over Groentetuintjes. 31/4 uur nam. DIVERSEN. s Dinsdag lste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 0%11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol' waardlgen 78 uur nam s Donderdags Wfjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446); Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees kunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies. s Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude RUn 44a, Prot, Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 jaar; 9 alle leeftijden. Luxor-Theater: „Een leven lang" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur. s Zondags 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater: „Confetti" Dagelijks 7% uui nam.; s Zondags t« 2, 4,30 eD 7% u Woensd en Zaterd matinée 230 u, Trianon-Theater: „Jeugd" t Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—630 uur doorl voorstelling. Casino-Theater: „Singende Jugend" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2, 4% en 8 uur. Rex-Theater: „Trenck de Pandoer" Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—630 uur doorl. voorstelling Nova-theater (Katwijk aan Zee): Nam. 7% üur (Zondags gesloten) „Première". Gironummer van de W. H.N. 5 553. De Bank van de W.H.N. is Kas- vereeniging N. V. Amsterdam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. J. E. BELINFANTE OVERLEDEN. Te 's-Gravenhage is overleden de heer J. E. Belinfante, een bekende figuur in krin gen van uitgevers en boekhandelaren. Ja ren lang is hij secretaris geweest van den Nederlandschen Uitgeversbond. Voorts was hij eere-president van de Haagsche Boek handelaren-Vereeniging. Geruimen tijd is hij voorts eerelid geweest van den Ned. Uitgeversbond. De heer Belinfante genoot groote ver maardheid als goed kenner van het auteursrecht. (Hbld.) Als je binnenging, waarbij je het hoofd moest bukken, stond je meteen in de een- kamerwoning'. Een tafel tegen het raam, een bed in den hoek en een zwart pot kacheltje in het midden. En dan de stoelen niet te vergeten, twee mooie gebogen oude leunstoelen, de trots van ouwen Piet, dde herinneringen opriepen aan den tijd teen het hem nog goed ging en zijn vrouw nog leefde. Nee. van die twee leunstoelen zou ouwe Piet voor geen geld van de wereld afstand gedaan hebben. Piet was onze kruier Zoolang ik het mij herinneren kan kwam hij één keer in de week de monsterkisten van de pakkamer Ik vroeg hem niet waarom zijn zoon opeens terug kwam en evenmin waarom deze zijn vader hier op zijn ouden dag nog met kisten liet slepen. Terwijl ik naar huis liep zag ik voortdu rend de intens gelukkige uitdrukking op het oude verweerde gezicht van den man voor mij. Daar zat-ie, op zijn zes en zeven tigsten verjaardag in z'n eentje en was ge lukkig, gelukkig, omdat hij zijn kind na twintig jaar weer terug zou zien. Ik nam mij voor dei ouden 'baas later op den avond nog eens op te gaan zoeken om hem een kistje sigaren te brengen. Om een uur of negen was ik in het schemerige steegje terug. Het was er stil, alleen de fietsenman stond in zijn deur een sigaret te rooken. Bij ouwe Piet brandde geen licht; ik pro beerde naar binnen te kijken bij het koude witte schijnsel van een eenzame straat lantaren, maar kon niets onderscheiden. De fietsenman, nieuwsgierig naderbij geko men, gaf opheldering. Da kruier ging eiken avond om 8 uur naar bed. anders was hij den volgenden dag te moe om te werken. Zoo kon Ik met 'het pakje onder mijn arm oiwerrichterzake tenugkeeren en dacht een beetje weemoedig aan den ouden man. Maar waarschijnlijk was dit zijn gelukkig- sten verjaardag sedert twintig jaar Een week later moest ik Ouwen Piet een boodschap laten doen en liep in het koffie- uur even bij hem langs. Het steegje lag er als 'altijd in een besloten stilte te midden van de drukke binnenstad. Mijn schreden weerklonken hol tegen de oude geveltjes. Toen ik bij het lage huisje gekomen was, schrok ik even: de deur stond open en daarbinnen lag het vol met vaten. Een man was bezig een krat dicht te slaan. Geen ouwe Piet. Op mijn vraag wat hier wel aan de hand was, zei de man. dat er een magazijn ge komen was. En de kruier dan Die is een paar dagen geleden gestorven. Langzaam wandelde ik terug. Bij den fietsenman speelde de radio schelle dans muziek die tegen de muren van de karren loods terugkaatste. Het steegje lag warm In de zon en het rook er muf. Bij de kapotte handkarren zag ik nog wat ouden rommel staan; een tafel en twee wrakke leunstoelen. Daar zouden ze samen niet meer ln zitten, ouwe Piet en zijn zoon. Goed genoeg voor den vuilnisman. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden) WOENSDAG 12 FEBRUARI. Hilversum I 415 M. Nederlandsch Programma VARA 7.30 Gram.muziek 7.45 Ochtend gymnastiek 7.55 Grmuziek 8.20 Ochtend gymnastiek 8.30 Nieuwsberichten ANP, gra* mofoonmuzlek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Orgelspel 11.00 Declamatie 11.20 Es meralda en solisten 12.00 Gram.muziek 12.45 Almanak 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Reportage 1.30 D« Ramblers 2.00 Naai- en knipcursus 230 Gramofoonmuziek 2.40 Cyclus „De wereld van het kind" 3.00 VAR A-orkest en solisten 3.45 Viool en piano 4.00 DeclamaCo 4.20 Viool en piano 4.35 Orgelspel 5.00 Gramo foonmuziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Technische causerie 6.00 Es meralda en solisten 6.42 Almanak 6.45 Actueele reportage 'of gramjnuziek 7,00 Bra- bantsch Praatje -iNP 7.15 Volkszang 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Gram.muz. 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Granunuz. 830 Berichten (Engelsch) 8.45 VARA-orkest, VARA Gemengd koe- én solisten 9.20 Vroo- lijke voordracht 9.25 Gram.muziek 9-45 Engelsche berichten ANP 10.00 'Nieuwsberich ten ANP en .sluiting. Hilversum II 301,5 M. NCRV. 7.30 Granunui. 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gram.muziek 8.00 Schriftlezing en Meditatie 8.15 Gewijde muziek (opn.) 8.20 Ochtendgymnastiek —830 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gram.muziek - 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Viool, piano en gram.muziek. 2.00 Grammuz. 2.30 Molto Cantabile en gramjnuz. 3.30 Bijbellezing 4.00 Christ, liederen (gr.pl.) 4.15 Jeugdconcert (opn.) 4.30 Voor de jeugd 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk" 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Zang met piano begeleiding en gram.-muziek 6.00 Berichten 6.05 Orgelconcert 6.45 Actueele r:portage en gram.muziek 7.007.15 Economische vra gen van 'den dag ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF- Woensdag 12 Februari. Ic Programma: 730—10.00 VARA 10.00-; 10.20 VPRO - 1030—22.00 VARA 22.00-24.W Duitsch Programma. lie Programma: 7.30—17.00 NCRV U-00^ 17.15 VPRO 17.15—19.15 NCRV 19.15-23^ NCRV (Programma uitsluitend voor Rad'0 Centrales) 23.00—24.00 Duitsch Program^- IHe Programma: 7.3024.00 Duitsch F10' gramma. IVe Programma: 7.3024.00 Duitsch Pro4 gramma. 2-2 Door hun kou- koorts- en pijnultdrij- vende wecteug helpen hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardit's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ot Oachets. genaamd „Mljnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.).

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6