[LAATSTE BERICHTEN [[EIP5CH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 11 Februari 1941 Binnenland iHandel in hel kaastoewijzingen aan licht gekomen Extra-winteruitkeering aan ondersteunde werkloozen Italiaansch W eer machtsbericht Buitenland WINTERHULPEN EDERLAND IHov Donderc*ag a.s. hoopt de heer A. van |25 i den dag te herdenken, waarop hij ■Géw geleden door den Kerkeraad der L. e£ Kerk werd benoemd tot hoofdkoster Geref. Kerk aan de Oude Vest 133. Geen verklaring van ambtenaren over verhouding tot N.S.B. geëischt Duitsch Weermachtsbericht MAIKT BEURSOVERZICHT F amilie-berichten INDER LEIDING VAN EEN „EVANGELIST" TE SOEST. Dezer dagen is een clandestiene handel kaastoe wij zingen op groote schaal aan f;t licht gekomen, welke bij de Nederland- Ihe Zuivel Centrale in Den Haag wareh Intvreemd. T Deze kaastoewijzingen worden aan de tinkeliers in ruil voor de consumentenbon ten gegeven en kunnen bij de kaasgrossiers k*r voor kaas worden ingeleverd. De gros- [rers leveren deze bonnen op hun beurt i weer bij de Nederlandsche Zuivel Cen- rale in. De 42-jarige J. B„ zich noemende evange list, lc dde een godsdienstige secte te Soest j ïad op de verschillende leden van deze ecte grooten invloed. Hieronder bevond jich ook een 27-jarige tijdelijke ambtenaar de Nederlandsche Zuivel Centrale uit [len Haag. De vriendschap, welke tusschen „evangelist" en hem bestond, en daar- jj zal ook wel een zekere suggestie een rol Ebben gespeeld, waren aanleiding, dat de tdelïjke ambtenaar ingeleverde kaastoe- pj:.ingen, welke nog niet voor gebruik on geschikt waren gemaakt, aan B. ter be- fnikking stelde. En dit waren er niet wei- j. Op deze wijze kwam B. in het bezit van 1034.3OO rantsoenen, goed voor totaal pü.OOO K.G. kaas. De „evangelist" nam het niet zoo nauw met den Bijbel, vooral [aar hij met deze toewijzingen een han deltje begon. Daarvoor verzekerde hij zich e medewerking van eenige mannen, die de jsiers bezochten. Velen gingen op de Lnbiedingen van de heeren in en betaal den f. 0.80 voor toewijzingen van 1 K.G. De Jaasprijs werd hierdoor vanzei" veel hooger, §;ch dat was geen bezwaar, want buiten distributie om waren er altijd wel koo- Jers voor te vinden. De „evangelist" ontving op deze manier 1500.Een handlanger van hem in ben Haag, een 36-jarige reclameteekenaar ferkocht voor ongeveer f.900.— en kreeg s provisie f. 50.en een wollen deken. I De transacties van J. B. en consorten Vamen aan het licht door een kaasgros- ler uit Westzaan, die niet op het aanbod It het koopen van kaastoewijzingen was fc?egaan. Hij had evenwel bij een bezoek i Den Haag de Neri. Zuivel Centrale van f]n bevindingen op de hoogte gesteld en een onderzoek door ambtenaren van leze centrale was de politie in d zaa ge joeld. De-Haagsche politie deed onmiddel lijk een uitgebreid onderzoek bij verschil lende grossiers in het land en deze beken- Jen de toewijzingen te hebben gekochc. Zij pjllen door de Nederlandsche Zuivel Cen- j tuchtrechtelijk worden gestraft. |De „evangelist" B. en de tijdelijke ambte- tar zijn inmiddels gearresteerd en in het l;is van Bewaring ingesloten. De ontvan- 1 gelden had B. grootendeels ten eigen li'e aangewend. [Door de handelingen van B. is een hoe- IJlheid kaas aan de consumptie onttrok- |:n, welke neerkomt op één dagrantsoen r hoofd van de Nederlandsche bevolking. IN DRIE TERMIJNEN. In een schrijven aan de gemeentebesturen heeft de secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken goedgevonden, dat een extra-winteruitkeering aan de on dersteunde werkloozen wordt verstrekt. Deze uitkeering moet in drie termijnen wor den gegeven. De eerste uitkeering, welke gelijk zal zijn aan de 40 pet. van de in één week te ontvangen netto steunuitkeering, dient zoo spoedig mogelijk te worden ver strekt. De tweede uitkeering, welke eveneens 40 pet. van het netto-steunbedrag mag bedragen, kan over de eerste steunuit keering in de maand Maart worden verstrekt en de derde uitkeering ten be drage van 20 pet. over de eerste steun uitkeering in de maand April. In de netto steunuitkeering is de brandstoffenbijslag en de 5 pet. duurte- bijslag begrepen. Over den extra-bijslag aan inwonende gezinsleden mag echter geen toeslag worden berekend. Voor de kastrekkers is voorts bepaald dat dezen over bedoelde weken, waar over de extra-uitkeering wordt toege kend, nimmer in een nadeeliger positie moeten komen te verkeeren, dan wan neer zij steuntrekkers zouden zijn. Het verschil kan in dergelijke gevallen als extra-uitkeering worden verstrekt. Het 249ste Italiaansche weermachtsbe- richt luidt: Aan het Grieksche front optreden van patrouilles en artillerie. Talrijke formaties onzer luchtmacht hebben wegen, opslag plaatsen, vloot- en luchtbases, spoorweg stations en installaties van den vijand krachtig gebombardeerd. Op het vliegveld van Janina zijn verscheidene vliegtuigen beschadigd en vernield. Bij luchtgevechten, die zich tijdens deze aanvalsacties hebben afgespeeld, zijn in totaal 12 vijandelijke vliegtuigen brandend neergehaald. In Noord-Afrika niets belangrijks te mel den. In Oost-Afrika artillerieactie in den sector van Cheren. In den boven-Soedan hebben onze troepen ter rechterzijde van de rivier de Omo vijandelijke aanvallen, welke door strijdwagens gesteund werden, afge slagen. Onze luchtformaties hebben vijan delijke troepen gebombardeerd. In den afgeloopen nacht hebben vijande lijke vliegtuigen boven enkele plaatsen op Sicilië en in Zuid-Italië gevlogen en eenige bommen laten vallen, welke lichte schade hebben aangericht in een plaatsje, in Apu- lie en in de omgeving van Avellino, waar 4 personen gedood en enkele anderen gewond werden. Door het luchtafweergeschut te Battipaglia is een Engelsch vliegtuig neer geschoten. Dé bemanning, die zich met de parachute in veiligheid had gebracht, is gevangen genomen. I Men deelt ons mede dat, nu de a.s. col lie Winterhulp Nederland, welke Vrijdag I: Zaterdag a.s. wordt gehouden door den ftrkoop van z.g. verkeersspeldjes, in het J^ken van het verkeer staat, in samen werking met de afd. Leiden der Vereeni- |ing „Veilig Verkeer" en de Verkeerspolitie hier, een 2-daagsche verkeerstentoon- lelling voor de leerlingen van de hoogste P?-ssen der lagere scholen zal worden ge- TJden in de kleine zaal der Stadsgehoor- I Tevens verzoekt men ons nog eens de indacht te vestigen op den in ons blad van jïterdag j.l. verschenen oproep van den fjrgemeester, om zich in het belang van finterhulp Nederland als collectant (e) '■or bedoelde collecte op 14 en/of 15 Febr. |s. beschikbaar te willen stellen. NED. CHR. REISVEREENIGING. Filmavond der afd. Leiden. [Deze afdeeling organiseerde gisteravond p Zwitserschen filmavond in „Oud-Hor- J^szicht". Na het zingen van psalm 33 10 |?ende de voorzitter, de heer Joh. Vooys, f bijeenkomst met gebed! I zijn openingswoord memoreerde spre id de moeilijke omstandigheden, waaron- P-f de Reisvereeniging thans moet werken, haar werkzaamheden zich alleen tot eigen land moeten beperken. Hij sprak pn wensch uit, dat de tijd weer spoedig P?e aanbreken, dat de Reisvereeniging r'ar leden kan dienen door het organisee- le0. van buitenlandsche reizen. l.De filmavond zelf werd verzorgd door |en heer Tiemstra, vertegenwoordiger van p Zwitsersche Verkeerscentrale. I Eerst werd een reis gemaakt door het Y^ntal waarbij behalve aan het natuur toon ook veel aandacht werd besteed aan zeden en gewoonten der bevolking. vervolgens werd een tocht gemaakt over l<-et Vierwoudstedenmeer. Vooral bij deze L'm kwamen vele bekende plekjes op het p Nadat nog een reis door Tessino was -maakt, werden ten slotte nog enkele I JJ^rsport-tafereelen vertoond. Lja afloop dankte de voorzitter den heer |hStra voor al het schoons, dat hij den 1 k ?n aanwezigen had geboden. het zingen van Gezang 7 1 werd de 1 Je-nkomst met dankgebed gesloten. Herhaalde aanvragen uit de kringen der Nederlandsche ambtenaren en ander per soneel in overheidsdienst hebben den com missaris-generaal voor bestuur en justitie dr. Wim ie; aanleiding gegeven in een rondschrijven aan de secretarissen-generaal der "ederlandsche departementen nog eens het volgende vast te stellen: Het ligt niet in ..e bedoeling van de Nederlandsche am.tenaren en van het personeel in overheidsdienst verklarin gen over hun verfco ding tot de N.S.B. t eischen. De Duitsche autoriteiten laten het iederen ambtenaar en iederen rbeider in overheidsdienst over, of hij zich bij een van de toegelaten politieke partijen wil aansluiten. DE EERSTE ASPERGES. Aan de fruit- en groentenveiling „Naald wijk" zijn vandaag de eerste asperges aan gevoerd, die f. 1.55 per bos noteerden. Deze asperges zijn gekweekt in den proeftuin van het Zuid-Hollandsch glasdistriet te Naaldwijk in kassen, welke verwarmd zijn door buizen met warm water. De oogst is hierdoor belangrijk vervroegd. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TANDHEELKUNDE. Te Utrecht werd de jaarvergadering der Ned. Maatschappij tot bevordering der tand heelkunde gehouden onder voorzitterschap van tandarts B. J. Brugman. Na de herdenking van slachtoffers der oorlogsdagen, het uitbrengen der jaarver slagen van secretaris, penningmeester en permanente commissies, werd besloten over te gaan tot een interne reorganisatiee door het instellen van een centraalbureau. Vervolgens hield tandarts J. N. Teken broek een inleiding over een systeem van ordening in de sociale tandheelkunde. De inleider deed middelen aan de hand om tot een oplossing der moeilijkheden op dit terrein te komen en bepleitte krachtiger steun voor de uitvoering der schooltandver- zorging. Hij opende perspectieven voor een betere oplossing van het ziekenfondsvraag- stuk. Richtlijnen voor de sociaal-tandheelkun dige verzorging van kleuters werden aan genomen, waarbij besloten werd. den cen- tralen raad voor sociale tandheelkunde te verzoeken, zich met de organisatie dier ver zorging te willen belasten. Na regeling van eenige interne aangele genheden, o.a. het continueeren van een tweetal bindende besluiten, werd de goed bezochte vergadering gesloten. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Het Engelsche luchtwapen heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag eenige grootere acties tegen Nederlandsche plaat sen ondernomen. Talrijke brisant- en brandbommen zijn in verschillende deelén van het land uitgeworpen, waarvan eeii belangrijk gedeelte op open terrein terecht kwam Bij de slordige wijze van bombar deeren kon het niet uitblijven dat ook tal- rbke woonhuizen in verschillende plaatsen zijn getroffen en dat ook een groot aantal slachtoffers onder de burgerbevolking mpest vallen In totaal zijn in dezen nacht acht dooden en 25 gewonden, o.w. 8 zwaar gewonden, te betreuren Ongeveer 50 woon huizen zijn min of meer zwaar beschadigd. Aan talrijke andere woonhuizen en gebou wen en aan broeikassen is glasschade aan gericht Verder is een school vernield. Brandbommen veroorzaakten een groot aantal brandhaarden, welke meerendeels tamelijk snel konden worden gebluscht. INDISCHE TROEPEN AAN DE THAILANDSCHE GRENS? De Chineesche pers wijdt veel aandacht aan een gemelde concentratie van meer dan 15.000 man Indische troepen aan de Thailandsche grens. Buitenlandsch-politieeke waarnemers te Sjanghai achten het niet uitgesloten, dat de concentratie van Indische troepen ge zien moet worden als een rechtstreeksche Engelsche tegenzet in verband met de vre desonderhandelingen, welke op het oogen- blik te Tokio gevoerd worden en mogelijk tot aansluiting van Thailand bij de as- mogencjheden zouden kunnen leiden. De mi litaire maatregelen van Engeland wettigen het vermoeden, zoo oordeelt men, dat Lon den zulk een ontwikkelingsmogelijkheid met geweld wil tegengaan. Amerikaansche journalisten beschouwen deze gebeurtenis sen als de eerste phase van een groot- scheepsch Angelsaksisch plan. Thailand en Fransch Indo-China aan den invloed van Engeland te onderwerpen. (D.N.B.) DE BESCHIETING VAN GENUA. Ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de beschieting van Genua door een Engelsch vlooteskader, hebben de 'stedelijke autoriteiten besloten, een marmeren ge- denkteeken op te richten. Voorts zijn ter stond maatregelen genomen om den nabe staanden der slachtoffers en den gezinnen, die dakloos geworden zijn, de noodige hulp te verleenen. In de plaatselijke pers wordt er op ge wezen, dat de door den op zee hangenden ochtendnevel beschermde Engelsche oor logsschepen als waanzinnig vuurden, zon der ook maar in het minst eenig militair doel te kiezen. Het doel der Engelschen, het moreel der Genueesche bevolking te breken, -is volkomen mislukt. De bewoners hebben zich door hun kalmte en discipline zeer onderscheiden. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat alle slachtoffers der beschie ting tot de burgerbevolking behooren en dat geen enkele soldaat gewond is. Behalve talrijke woonhuizen zijn getrof fen de dom van St. Laurentius, een lagere school, het paviljoen van een ziekenhuis en een nonnenpensionaat. (D.NB.) BRITSCH VRACHTSCHIP VERGAAN. Naar uit Lewes in Delaware gemeld wordt, is het 5791 ton metende Britsche vracht schip Ramon de Larrinaga, dat met een lading ruw ijzer op weg was naar Engeland, drie mijl uit de kust van Delaware gekap seisd. Een stoker wordt vermist, de 47 an dere opvarenden zijn gered. (D.N.B.) VERHOOGING DER LIMIET VOOR AMERIKAANSCHE STAATSSCHULDEN. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden heeft het wetsontwerp goedgekeurd, dat een verhooging der limiet bepaalt voor de federale schulden tot een bedrag van 65 milliard dollar. (D.N.B. HET LAGERHUISMANDAAT VAN PRITT. De kiezers van den labour-afgevaardigde Pritt in de Londensche voorstad North- Hammersmith hebbe.., naar de Engelsche berichtendienst meldt, den afgevaardigde verzocht, zijn zetel in het Lagerhuis af te staan, daar de politieke inzichten, waar van hij in het parlement blijk geeft niet strooken met die van zijn kiezers. Pritt is sedert 1935 lid van hei, Lagerhuis. Reeds in vroegere jaren stond hij ervoor be kend, dat hij in de labourpartij zeer sterk links gerichte tendenties vertegenwoordig de. Pritt is thans nog voorzitter van het ge nootschap voo. de ontwikkeling van cul- tureele betrekkingen tussohen Engeland en de Sovjet Unie. (D.N.B.) WAARSCHUWING TOT DE ENGELSCHEN. Om de bevolking van Engeland te wijzen op dén ernst van den toestand, heeft men aan het parlementsgebouw en andere groote gebouwen te Londen het grootste aanplakbiljet doen aanbrengen, dat in Engeland ooit gezien is. Op dat plakkaat staat te lezen: „de levensmiddelen zijn de munitie van den oorlog. Verspilt dus niets" (A.N.P.) Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Gewapende verkenningsvliegtuigen heb ben bomtreffers geplaatst op dé havenwer ken eener stad aan de Engelsche Oostkust. Gevechtsvliegtuigen hebben in den af geloopen nacht Britsche vliegvelden aan gevallen, elf op den beganen grond staan de vijandelijke vliegtuigen vernield en een aantal beschadigd. Het leggen van mijnen voor Britsche havens werd voortgezet. Jn het Middellandsche Zee-gebied heeft de Duitsche luchtmacht met succes aan vallen ondernomen op militaire inrichtin gen op het eiland Malta en op een haven aan de kust van Cyrenaica. Verkennings vliegtuigen hebben waargenomen, dat in het Suez-kanaal als gevolg van het optre den van gevechtsvliegtuigen twee koop vaardijschepen gezonken zitn. Pogingen van den vijand, overdag met door jagers beschermde gevechtsvliegtuigen het bezette gebJed aan de Kanaalkust bin nen te vliegen, mislukten als gevolg van den krachtigen afweer door jagers en luchtdoelartillerie. Behalve eenige slacht offers onder de burgerbevolking ontstond slechts geringe schade in woonwijken. Bij deze aanvallen verloor de vijand zes vlieg-' tuigen in luchtgevechten en drie door het afweergeschut. In de avonduren en in den nacht herhaalde vijandelijke aanvalspo- gingen hadden geen succes. Britsche oorlogsschepen, die in den nacht de Vlaamsche kust beschoten, werden door kustbatterijen van het leger gedwongen het vuren te staker en zich te verwijderen. De vijand heeft in den nacht van 10 op 11 Fttbru: ri op 9 plaatsen in Noord-Duitsch- land, waaronder ook Hannover, hoofdzake lijk brandbommen geworpen. De branden, welke uitbraken, ko .den snel gebluscht worden. Er is geen schade aan voor den oorlog belangrijke bedrijven of militaire schade ontstaan. De aanval heeft echter een aantal dooden en gewonden onder de urgerbevolking geëischt. De nachtelijke ccweer bleek bijzonder doeltreffend. Nacht jagers hebben 8 en het luchtdoelgeschut 4 der aanvallende vliegtuigen neergehaald. Marineartillerie heeft aan de Noorsche westkust een vijandelijk vliegtuig neerge haald. De verliezen van den vijanc. be droegen dus gisteren en in den afgeloopen nacht in totaal 33 vliegtuigen. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Luitenant-kolonel Moelders heeft voor de 56e maal in een luchtgevecht de overwin ning op zijn tegenstander behaald. GEEN DUITSCHE VLIEGERS IN ALBANIË. Het zenden van een Duitsch vliegercorps naar Italië heeft aanleiding gegeven tot veelvuldige geruchten, die betrekking heb ben op de gebieden, waar de Duitsche vlie gers in den strijd worden geworpen. Zoo is o.m. beweerd, dat ook in Albanië eenheden van een Duitsch vliegercorps optreden. In politieke kringen te Berlijn wordt deze bewering onjuist genoemd. (A.N.P.) DE VOEDSELPOSITIE VAN HET ONBEZETTE FRANKRIJK. De Fransch e ambassadeur, Hènri Haye, heeft in een onderhoud president Roose velt verzocht levensmiddelen naar het on bezette Frankrijk te zenden, vóór de voor raden broodgraan geheel verbruikt zijn. Na het onderhoud verklaarde de ambassadeur tegenover de pers. dat de voedseltoestand in het niet-bezette Frankrijk ongeveer mid den Maart kritiek zou worden. (D.N.B.) HET STEENKOOLGEBREK IN FRANKRIJK. Het in Frankrijk heerschende steenkool gebrek, dat ook zeer van invloed is op de voorziening der Fransche bevolking van huisbrand, vindt naar van Duitsche zijde wordt vastgesteld zijn oorzaak in een reeks feiten, die geen verband houden met de bezetting van een deel van het land door Duitsche troepen. Het probleem werd reeds in October 1940 ter sprake gebracht bin nen het kader van de wapenstilstands commissie. waarbij bleek, dat Frankrijk bij een maandelijksche behoefte van 4.1 tot 4,2 millioen ton door de Britsche blokkade een lacune'van maandelijks 1 mlllioen ton moest verwachten. Met het oog op de Duit sche steenkoolpositie kon een opvullen van deze lacune met Duitsche leveranties niet in aanmerking komen. Een tweede factor der Fransche steen- koolschaarschte is gelegen in de nog on toereikende eigen productie, die tegen woordig pas 75 procent van de vredespro- ductie bereikt Groote transportmoeilijk heden van het Fransche spoorwegnet en de vernieling van voor het verkeer belang rijke kanalen komen daar nog bij. Naar men in Berlijn constateert zijn ook deze moeilijkheden voor een groot deel door de Engelschen ontstaan, die als feitelijke of geestelijke aanstichters der zinnelooze ver nielingen in de mijnen, bij de spoorwegen en het kanalensysteem aangewezen wor den. Ondanks de hulpvaardige medewer king van de Duitsche militaire overheid is deze schade thans nog niet zoozeer op geheven, dat de voorziening van Frankrijk van steenkool en andere massagoederen zonder gevoelige storingen mogelijk zou zijn. Om al deze redenen worden Engelsche berichten, volgens welke Duitschland de schuld draagt van den Franschen steenkool nood omdat het groote hoeveelheden steen kool zou weghalen, een tendentieuze ver draaiing der werkelijkheid genoemd. Steen kool uit het bezette Frankrijk gaat alleen naar den Elzas en naar Lotharingen, waar bij moet worden opgemerkt, dat deze ge bieden reeds tevoren een deel van hun be hoefte dekten met Noord-Fransche steen kool. Deze leveranties zijn des te noodzakelijker daar de ln Lotharingen gelegen steenkool mijnen door de Fransche militaire autori teiten systematisch vernield zijn en dien tengevolge haar productie voor een groot deel nog niet weer hebben kunnen her vatten. (A.N.P.) peil van de vorige slotkoersen, maar reedJ spoedig bleek, dat er niet veel drang tot verkoopen meer bestond. Tenminste kwam er nog maar weinig materiaal aan de markt en daartegenover openbaarde zich eenige vraag. Onder beurstijd liep de koers geleide lijk n naar boven. ">ok de gestaffelde lee ning was goed gedisponeerd. Nadat stukken uit deze emissie aanvankelijk waren ver handeld tegen 84% kon later o: den middag zelfs 84 9/16 worden bedongen. De Neder landsche staatsobligatlën uit de overige jon gere emissies ondervonden van een en an der den terugslag en de 4% obllgatiën ex bel. fac. evenals enkele anderv soorten wer den een fractie hooger genoteerd. De obli gation Nederlandsch-Indië waren eveneens goed van toon, de Oude Schuld daarente gen was nauwelijks prijshoudend. Voor de gemeentelijke en provinciale obligatlën openbaarde zich op bescheiden voet eenige kooplust, waaraan overigens vrij gemakkelijk kon worden voldaan. Pandbrieven waren stil en vrijwel niet veranderd. De geheele beleggingsafdeeling maakt overigens een indruk dat voor het eerste klasse beleggingsmateriaal weerkoo- pers in de markt beginnen te verschijnen. De handel had verder niet veel te betee- kenen. De locale markt was stil en even als de laatste dagen waren er maar weinig orders. De stemming was loom; de koersen legden in verband met het gebrek aan op drachten een neiging tot achteruitloopen aan den dag en in verscheidene gevallen werd dan ook iets beneden het peil van gisteren gehandeld. In de Rubberafdeeling zakten Amsterdam Rubbers in van 258% tot 255V" waarbij later op den middag echter wat meer weer stand werd geboden. De incourante soorten werden veronachtzaamd. De affaire in Ta bakken was nagenoeg tot stilstand geko men. Slechts nu en dan kon het tot een enkele noteering komen. De Suikerrubriek was zeer stil. H.V.A.'s zagen een paar punten verloren gaan -n het aanL^i van slechts enkele stukken was toereikend om dit te bewerk stelligen. De minder gangbare soorten wa ren verwaarloosd. De Sch ïpvaar taf deeling lag verlaten. De koerden waren niet veel veranderd. De omzetten in Industrieelen waren minimaal, de i. sen verschilden weinig bij die van gisteren. Zij waren in enkele gevallen toch wat la ger. Aku's kwamen enkele punten beneden den parikoers terecht. Ook de handel in dit fonds was zeer gering. De minder courante industrieeelen gaven ~^en muta/ties van be- teekenis te zien. De loome beursstemming strekte zich ook uit tot de Petroleumru- briek; Olies zagen een paar punten verdwij - nen. De Amerikaansche markt was stil, aan der ongeanimeerden kant. Zelfs de Staalaandeelen en de Koper waarden gaven maar zeer kleine teekenen van aanwezigheid. Prolongatie 2 3/4 OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en tel transacties). New-York 1.88 3/16—1,88 9/16; Berlijn 75,28— 75; Brussel 30.11—30,17; Helsinki 3,81—3,82; Stockholm 44,81—44,90; Zürich 43,63—43,71. Bankpapier: Berlijn 75,19—75,34; N.-York 1,86 1/2—1,90 1/4; Brussel 30,08—30,20; Stockholm 44,76-^4,94; Zürich 43,59—43,75. BODEGRAVEN, 11 Febr. Aangevoerd 8 par tijen. Goudsche kaas totaal 360 stuks, wegende 3240 KG. Prijs met R.M. 1ste soort f. 41,50. Han del vlug. BOSKOOP. 10 Febr. Coöp. Ver. De Bos- koopsche Velling: Prunus tribolatakken. Ie srt. 68100 et.;* idem 2e srt. 3947 ct.; Cerasus Hisakura f. 1.302.00; idem Rosea f. 1.502.40; Azalea-mollusbloemen f. 1.502.70; Forsythea- takken f.0.801.10; Andromeda 14:21 ct.; alles per bos van 10 stuks. PURMEREND, 11 Februari. Kaasbeurs Ver handeld 103 partijen, wegende 1100 KG. Handel vlug. Aangevoerd 858 stuks runderen, waarvan 622 vette koeien voor levering; 141 geldekoelen, f.300—375 per stuk, matig; 95 melkkoeien, f.325 —500 per stuk, matig; stieren voor de levering; 9 vette kalveren voor de levering; graskalveren f.110200; 434 nuchtere kalveren voor de slacht, prijs f.4060 per stuk. goed; 5 magere varkens, f. 25-^0 per stuk, matig; 133 biggen, f.1828. matig; 237 schapen, f.4050, matig; 8 bokken f.1625. matig; lammeren f.3040, matig; kipeieren f. 1,07 per KG. ROTTERDAM, ibruarl. Heden werden ter veemarkt aangevoerc" 2447 dieren, waaronder 900 stuks gebruiksvee en 29 bokken en geiten, 568 vette koeien, 23 schapen, 897 nuchtere kal veren, 30 graskalveren. Prijzen per stuk: kalf- koeien f.550430330, melkkoeien 545430— 330. varekoeien f. 345275225, vaarzen f340 285—200, pinken f. 290—210—165. AMSTERDAM, 11 Februari. Ter beurze van Amsterdam concentreerde de belangstelling zich heden in hoofdzaak de beleggingsafdeeling, meer in het bij zonder 11 staatsfondsen. In de nieuwe 4% ibligatiën v .iden geret,:la' flinke omzetten plaats en daarh bleek de stemming veel te zijn verbeterd. Aanvankelijk bestond er nog eenig aan bod; er werd gehandeld op ongeveer het Hedenmorgen nam de Heere van ons, na een kortstondig ziekbedonze lieve NELLIE, oud 12 jaren. Moge Hij ons troosten. D. J. KLEEN T. KLEEN— V. EGMOND. RIET HANS TINI KLAAS DAANTJE ANNIE JOPIE Opa VAN EGMOND Katwijk a. Zee, 10 Februari 1941 Duinoord 31. 7165 De begrafenis zal plaats hebben Donderdagmiddag om half drie. 3—1

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3