Uit de Omstreken GEMENGD NIEUWS t firoo** 4 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede m Haandag 10 Februari 1941 Duitsch-Nederlandsch handelsverkeer in evenwicht Lezing van dr. Fischböck Drie kinderen verdronken te Zaandijk Uit de Rijnstreek „Belastingen kunnen nog belangrijk worden verhoogd." Voor leden en genoodigden van de Duit- sche kamer van koophandel in Nederland heeft de comissaris-generaal voor finan ciën en economische zaken, dr. H. Fisch böck, Zaterdagavond in het Anistel-hotel te Amsterdam een lezing gehouden over eenige actueele problemen ten opzichte van ons land. Hij begon zijn uiteenzetting met er op te wijzen, dat het. Duitsche be drijfsleven tegenwoordig geheel en al in het teekeh staat van de vraag, hoe de oorlog voering het beste te dienen en welke maat regelen getroffen moeten worden om de Buitsche uiteindelijke overwinning te ver zekeren. De belangrijkste taak, waarvoor zich het rijkscommissariaat in Nederland dan ook geplaatst ziet, is de verregaande medewer king aan dezen eisch, zoover dit binnen het kader van de van de volkenrechtelijke be palingen mogelijk is. Deze taak is niet ge makkelijk. Zulks te meer niet, waar poli tieke eischen vaak met de belangen van het bedrijfsleven in botsing komen. De ideale ordening van het bedrijfsleven gebeurt op het oogenblik niet, zooals men gaarne zou willen. Spr. verzekerde met nadruk, dat het toch werkelijk geen Duitsch ideaal is om distributiebonnen, belastingverhoogingen e.d. in het leven te roepen, maar, deze oorlog verlangt zeer speciale eischen, hetgeen men niet mag vergeten. Vervolgens behandelde spr. de positie van den buitenlandschen handel van ons land. Hij herinnerde aan het feit, dat reeds vóór den oorlog de Nederlandsche handel in zeer hooge mate naar Duitschland georiën teerd was. Thans is de Nederlandsche handel in de eerste plaats op Duitschland aangewezen. In dit verband verzekerde dr. Fischböck met klem, dat geen eenzijdig handelsver keer plaats heeft zoals men in bepaalde kringen meent te moeten veronderstellen. In het buitenland worden geruchten ver spreid, als zou Nederland uitsluitend naar Duitschland exporteeren, hetgeen in scher pe tegenstelling staat tot de waarheid. De handelsbalans der beide landen verkeert in een toestand van evenwicht. De waarde van het wederzij dsche handelsverkeer tus- schen Nederland en Duitschland schom melt tusschen de 35 en 40 millioen gulden per maand. In geen geval heeft een uitzui ging plaats door al te groote Nederlandsche goederenleveranties aan Duitschland. In dit verband sprak de minister nog over de aankoopen, die Duitsche staats burgers in ons land verrichten. Ten aan zien van deze materie zette hij uiteen, dat er geen reden is om aan Duitsche staats burgers te verbieden hier in Nederland goederen te koopen, wanneer dit op beperk te schaal geschiedt. Overgaande tot de economische vooruit zichten van ons land, zeide spr., dat in Nederland in stijgende mate behoefte be staan zal aan import van grondstoffen. Zulks temeer, waar de aanwezige voorra den, tengevolge van het productie-proces in ons land, zijn gedaald. Aanvoer is voorloo- pig tengevolge van de Engelsche blokkade niet mogelijk. Duitschland echter, zoo ver-' klaarde dr. Fischböck met nadruk, zal er echter voor zorgen, dat aanvoer van nood zakelijke grondstoffen van het Duitsche rijk uit zal plaats hebben. (Men zie ook het bericht onder Binnenland Red. L. D.). Vervolgens sprak dr. Fischböck over de Nederlandsche staatshuishouding. Nederland verkeert nog steeds in een veel gunstiger positie dan Duitschland, aangezien in Nederland de belastingen slechts de helft bedragen van die in Duitschland. De belastingen kunnen in Nederland nog belangrijk worden ver hoogd. Sprekende over het dragen der staats lasten, zeide spr. dat hiervoor verschillende mogelijkheden bestaan. Tot dusverre is op de financiering geschied door uitgifte van schatkistpapier en kortloopende leeningen. Consolideering van de opgenomen bedragen is gewenscht. Vandaar dat werd overge gaan tot het uitgeven van een leening met langen looptijd. Met het oog hierop sprak dr. Fischböck nog over de stabiliteit der Nederlandsche valuta. Met nadruk weës hij op de noodzakelijkheid, dat de koopkracht van den Nederlandschen gulden gewaar borgd moet blijven. In den zomer van het vorige jaar is een verhouding vastgesteld van f. 0.75 gelijk een rijksmark. Aan deze verhouding zal niets' veranderd worden. Het doel en het streven van de Duitsche rijksbank is: de Nederlandsche valuta even stabiel te houden en te verzekeren als die van de Diütsche valuta, aldus verzekerde de minister met den meesten nadruk. De Nederlandsche gulden is derhalve naar verhouding steeds evenveel waard als de rijksmark. Na met een enkel woord een theoreti sche besóhouwing over het goederenpro- blqem te hebben gegeven, sprak de minister over het loonprobleem. Hij verklaarde, dat er niet slechts naar zal worden gestreefd, om eën aanpassing te verkrijgen ten op zichte van de Duitsche goederenprijzen, maar eveneens ten aanzien van het gel dende loonniveau in Duitschland. In dit verband moeten twee'.'problemen onder de oogen worden gezien: le. aanpassing aan het Duitsche niveau. 2e. interne aanpassing in Nederland zelf. De Duitsche autoriteiten streven er naar de loonen van de Nederlandsche arbeiders in overeenstemming te brengen met die der Duitsche arbeiders. Hierbij echter dient rekening te worden gehouden met de las ten, die de Duitsche bevolking zijn opge legd. Men moet de moeilijkheden, die zich thans openbaren, voor oogen houden. De restricties hebben niets te maken met een nationaal-socialistische zienswijze. De lots verbondenheid van het Nederlandsche met het Duitsche volk maakt het noodzakelijk, offers te brengen om den aan Duitschland opgedrongen oorlog succesvol te beëindi gen. Vervolgens sprak minister Fischböck over de levensmiddelenvoorziening van ons land. Tengevolge van het feit, dat Neder land bij den oorlog werd betrokken, werd het noodzakelijk restricties toe te passen in de levensmiddelenvoorziening. Spr. verze kerde echter, dat aanpassing aan het Duit sche levensniveau zal plaats hebben, zoo dat het Nederlandsche volk het niet slech ter zal krijgen dan het Duitsche volk. Duitschland heeft de wapens in de hand genomen om voor Europa dezen oorlog te voeren. Evenzeer zal derhalve Duitschland er voor zorgen, dat Europa met levensmid delen uit het Duitsche rijk zal worden ver zorgd. Bij voortduring van den oorlog zal Nederland nog meer op den aanvoer van levensmiddelen uit Duitschland zijn aange wezen dan op het oogenblik, wanneer de hier beschikbare voorraden verder dalen. Bij zijn beschouwingen over Nederland sprak de minister over het jodenprobleem. En ten slotte nog over het feit, dat door het rijkscommissariaat niet zal worden toe gestaan, dat Duitsche zakenlieden in hun bestaan belemmerd of bedreigd worden. Herhaaldelijk is den laatsten tijd naar voren gekomen dat Duitsche zakenlieden geboycot werden. Deze houding keurde de minister ten zeerste af. Hij droeg dan ook de Duitsche kamer van koophandel op om het reeds verkregen materiaal hieromtrent aan het rijkscommissariaat te doen toeko men. Spr. hoopte echter zeer, dat de Ne derlandsche bevolking door een loyale hou ding maatregelen in dit opzicht zal kunnen verhinderen. Minister Fischböck besloot zijn uiteen zettingen met de woorden van den Führer aan te halen, dat 1941 de beslissing brengen zal in de Duitsche oorlogvoering. Wij allen moeten aldus spreker aan dit uitein delijke doel medewerken. Want, als hoog ste wet en noodzakelijkheid, moet de Duit sche oorlogsvoering van het noodige voor zien blijven, al zal dit ook offers en van Duitschland en van Nederland moeten vergen. 6117 (Inge2, Med.) KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvaart van pater S. A. J. Gilissen O.F.M. Hedenmorgen werd het stoffelijk overschot van pater Gilissen O.F.M. van Huize „Callao" naar het Missiecollege overgebracht waar de plechtige Laude werden gezongen, gevolgd dooi de H. Mis van Requiem. Deze plechtigheden werden verricht door de paters O. Gilissen met assistentie van W. E. P. S. Duynstee OFM en W. G. H. van Dijk neven van den overledene. Als cantores fungeerde de pater Remedius Deken OFM en pater A Pex OFM. Ceremoniarus v/as pater Grundheid OFM. De gezangen werden uitgevoerd onder leiding van P. Remedius deken OFM. Met dezelfde assistentie verrichtte pater O. Gilissen OFM de begrafenis op het kerkhof van het Missiecollege. Behalve de familie van den overledene was er ook groote belangstelling van confraters, geestelijkheid uit de omgeving, oud-parochianen vrienden en bekenden/. KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voor werpen: een portemonnaie met inhoud van 50 ct., een textielkaart 4995, een petroleumzegel en briefje, een huissleutel, een kinderschoentje en huissleutel. Bij de te Den Haag gehouden examens zijn geslaagd voor het diploma van stuurman op stoomzeevisschersvaartuigen onze plaatsgenooten Klaas van der Plas Kzn., en J. P. van Duijn en Simon Klinkenberg Jzn., uit Noordwijk aan Zee. Allen zijn leerlingen van de Visscherijschool alhier. LEIDSCHENDAM. Opbrengst collecte Winterhulp. De inzameling voor Winterhulp heeft opge bracht f. 303,33%. Ca, 300 pond vleesch in beslaggenomen. Opsporingsambtenaren in samenwerking met de marechaussee hebben proces-verbaal opge maakt tegen B. en L. alhier wegens het clan destien slachten van een varken. Het vleesch ca. 300 pond is in beslag genomen. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. Schraage geb. Hop, Z. Ondertrouwd: Th. van den Berg en A, M. den Hollander. De heer W. H. Labee In den ouderdom van 64 jaar is in St. Antonius Hove te Voorschoten overleden onze oud-plaats genoot de heer W. H. Labee. Indertijd heeft de heer Labee zich zeer ver dienstelijk gemaakt ten opzichte van de stich ting van een nieuw dienstgebouw voor de Ned. Herv. Kerk. Van het stichtingscomité was hij niet alleen penningmeester, persoonlijk droeg hij ook op ruime wijze bij in het bouwfonds. VERMOEDELIJK ZIJN ZIJ DOOR HET IJS GEZAKT. Drie kleine jongens zijn Zaterdag middag te Zaandijk op tragische wijze door verdrinking om het leven geko men. De slachtoffers zijn de vijfjarige Hennie van Urk, diens zevenjarig broertje Dick van Urk en de achtjarige Wim Bakker. Allen woonden in de Park straat. Zaterdagmiddag om half vijf waren de jongetjes in eikaars gezelschap gezien. Toen zij tegen etenstijd niet thuis kwamen wer den de ouders ongerust. Na hier en daar gezocht te hebben wendden zij zich ten einde raad tot de politie. Deze stelde de om liggende gemeenten van de vermissing tele fonisch in kennis, waarna de hoofdagent Siebesma er op uit trok om in de gemeente zelf eens te kijken of hij de jongens daar kon ontdekken. Met hulp van de leden van den Luchtbeschermingsdienst werd het zoeken den geheelen nacht voortgezet. De naspeuringen bleven echter vruchteloos. Gistermorgen om tien uur ontdekten burgers in de sloot achter de cacaofabriek „De Zaan" het ontzielde lichaampje van den vijfjarigen Hennie. Vermoedend, dat de andere jongens niet ver van deze plaats ge vonden zouden kunnen worden, ging men hier dreggen en na een kwartier was ook het lijkje van Dick gevonden nabij de plek, waar men zijn broertje had opgemerkt. Eerst na den middag slaagde men erin den achtjarigen Wim Bakker uit het water te halen. Er was op deze plaats geen ijs meer. De fabrieksloozing had het reeds doen smel ten. Op korten afstand was er echter nog wel ijs, zoodat het vermoeden bestaat, dat de kinderen het slachtoffer zijn geworden van onvoorzichtigheid. De deelneming met de zwaar getroffen ouders is groot. BRAND TE SPANBROEK. Bewoners vluchtten in nachtgewaad. Door tot nu toe onbekende oorzaak is gistermorgen om ongeveer 3 uur brand uit gebroken in de kom van het dorp Span broek (N.H.), ten gevolge waarvan drie huizen, die van de heeren S. Loos, expedi teur, M. Bode en Th'. Braakman in de asch werden gelegd. Van den heer Loos is voorts een aangrenzende loods, waarin een vracht auto stond, aan het vuur ten offer geval len, ^terwijl een aanzienlijke voorraad le vensmiddelen in het huis van den heer Braakman, die filiaalhouder is, verloren ging. Omtrent de oorzaak tast men geheel in het duister. De familie Loos werd midden in den nacht wakker door het geknetter van vuur. Zoowel dit perceel, als dat van den heer Bode brandde toen reeds fel. Zon der iets te kunnen redden moesten de bei de families in nachtgewaad ook 't laat ste gezin was intusschen ontwaakt te midden van rook uit ,de huizen vluchten. De oude handspuit van Spanbroek was spoedig ter plaatse, doch kon tegen de laaiende vuurzee weinig uitrichten. Toen het vuur ook het belendende perceel van den heer Braakman aantastte, werd tele fonisch hulp uit Hoogwoud en Wognum ge- requireerd. De brandspuiten uit deze dor pen waren spoedig gearriveerd en toen men met zes stralen water kon geven, was het gevaar voor verdere uitbreiding ge weken. Wel leverden de door den feilen wind in het rond waaiende vonken gevaar op voor de belendende perceelen, doch door deze nat te houden, wist men te voor komen, dat zij door het vuur aangetast werden. Men kon echter niet verhinderen, dat het derde perceel eveneens een prooi der vlammen werd. Van beide eerste woningen en de loods is in het geheel niets over. Van den win kel staan alleen nog de muren overeind. Een groote hoeveelheid levensmiddelen is verbrand of waardeloos geworden door het water. De schade is aanzienlijk. Van de inboedels kon men niets meer redden. De getroffen bewoners zijn ondergebracht bij buren en kennissen, (De Crt.) VERDACHTE BRAND IN SCHUUR TE BERLICUM. Gisteravond omstreeks elf uur brak brand uit in de landbouwersschuur van den heer - S. Schouten te Berlicum. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist de boerderij, die vlak naast de schuur staat te behouden. Een aantal varkens kon nog v/orden gereed. De landbouwwerktuigen en 'n groote hoe veelheid hooi gingen in vlammen op. De oor zaak van den brand is waarschijnlijk brandstichting. In verband hiermede is een zoon van de familie B., die naast den heer Schouten woont, gevankelijk naar 's Her togenbosch overgebracht. De aanleiding tot het stichten van den brand schijnt een burenruzie te zijn. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTO-ONGELUK IN FRANKRIJK. Zaterdagavond is een auto, waarin zes personen waren gezeten op den weg tus schen Rochefort en Royen in de Charente gestort. Vijf der Inzittenden kwamen hier bij om het leven. ERNSTIG ONGELUK IN DE BERGEN. Italiaansche grenspatrouille door lawine verrast. Uit Milaan wordt gemeld: In het Alpengebied van Goerz is een patrouille grenssoldaten door een lawine, die van de Monte Bogatin bij Tolmein neer stortte, bedolven. De commandant van deze patrouille en acht soldaten kwamen om het leven. Elf andere soldaten werden met bevroren ledematen gevonden. Het ongeluk is gebeurd op 5 Februari, doch is éérst later ontdekt, omdat een co-r lonne, die verontrust was-door het lange uitblijven van de kameraden, nasporingen verrichtte. GEMEENTERAAD. De voorbereiding van het Uitbreidingsplan Nieuwe fabrieksvestiging Aan vaarding geschenk nieuwe Raadhuis. De raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Banning. Afwezig wet houder L. C. de Koning. Na een openingswoord van den voorzit ter, waarvoor de heer Vink dankte, deelde de voorzitter mede, dat Ged. Staten be zwaar blijven maken tegen de post van f. 200.— op de begfooting 1'940 als vergoe ding voor den secretaris van Maatschap pelijk Hulpbetoon. B. en W. wenschten echter deze post te handhaven, waannede de raad accoord ging. Voorstel tot wijziging tot voorbereiding van een deel van het uitbreidingsplan. De heer Koerts vroeg, of de N.V. Drogerijen Mij. te Hilligersberg zekerheid had daar te mogen bouwen, nu zij reeds den grond heeft gekocht. De voorzitter deelde mede, dat ir. Ingers het op prijs stelt dat deze fabriek, welke te Rotterdam verwoest is, thans hier wordt gevestigd. B. en W. en de commissie voor uitbreidingsplannen zijn het eens geworden. Nadrukkelijk is door den Secretaris-Generaal van Binnenl. Za ken verzocht de vergunning te bevorderen. De heer Willemsen wees op de conse quenties aan dezen bouw verbonden. Ér is ook nog een kwestie Klusman; deze zal, nu een precedent wordt geschapen, daar van gebruik maken, om ook vergunning te verkrijgen. Na discussie werd het voorstel z.h.st. aan genomen evenals da't tot wijziging van de grondregelen van de Waterleiding Mij. de Vlietstreek. Verder werden z.h.st. aangenomen het voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor verrichte vaccinaties en dat tot ver lenging van de gemeenschappelijke hulp verleening bij brand. Herkozen werden tot leden van de Com missie tot Bijstand voor de Lichtbedrijven de heeren J. C. van den Bosch, J. Koerts, K. Vink, J. Sohrader en N. J. M. Willem gen. Ten slotte werd besloten het geschenk van ambtenaren en werklieden voor het nieuwe raadhuis in dank te aanvaarden. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Benoemingen Vermoedelijk verbouwing van het Postkantoor De bezoldiging van het Gemeentepersoneel. De Raad vergaderde gelijk gemeld in voltallige zitting. Hoewel heel laat, wenschte de voorzitter in deze eerste zit ting van 1941 den leden alsnog een gelukkig Nieuwjaar toe. Namens den Raad dankte de heer de Vreede als nestor der raadsleden den voorzitter voor alles wat hij in het af- gelpopen jaar voor Noordwijk geweest was en vooral voor de prettige en kundige ma ner waarop hij zijn ambtsbezigheden steeds verricht. De voorzitter dankte den heer de Vreede en den Raad en hoopte ook in 1941 zijn taak op dezelfde wijze te mogen blijven vervullen. Als lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs werd gekozen de heer W. de Ruyter in de vacature-Meijer en als gast- huisnfeesters de heeren H. van der Werf in de vacature van zijn vader en P. Plug Jzn., aftredend. Voor den provincialen weg Wes- senaar-Noord-Hollandsche grens werd een stukje van den verlaten Heerenweg nabij het woonwagenpark aan de Provincie, groot 5 1/4 are, gratis overgedragen. De mogelijk heid schijnt niet uitgesloten dat hier een tunnel gemaakt wordt ter vermijding van een wegkruising met den weg naar Rijns burg. De gemeentewoning Jeroensweg 3 werd op de oude voorwaarden wederom voor maximaal 5 jaar verhuurd. Het Rijk heeft de huur van de boven- etage van het Postkantoor, waar Gemeen tewerken zetelt, opgezegd. Vermoedelijk zal het Postkantoor nog dit jaar belangrijk verbouwd worden om beter aan de eischen te voldoen. Gelukkig blijft het dan op de oude plaats; wij zouden dan ook nooit een betere plaats voor het postkantoor weten. Gemeentewerken zal er-ook niet op achter uit gaan, aangezien de Raad besloot villa „Mignon" van de erven S. A. van Konij nenburg te huren voorloopig voor 5 jaar voor f.840.per jaar en voteerde f.700.— voor noodzakelijke veranderingen en ver huizing. De heeren Wassenaar en Meijer vonden het een dure geschiedenis, waar mede Wethouder Vogelaar volmondig in stemde, maar er is niets beters te krijgen; spr. hield zich voor een betere en goed- koopere oplossing aanbevolen. Reparaties aan een gasfabriek vallen nooit mee; een crediet van 5 mille werd toegestaan om een kameroven te'reparee- ren, zoodat deze weer voor 2 jaar gegaran deerd wordt. De heer Rodenburg had ver zocht om gedeeltelijke ontheffing van electrische kabelhuur in de Beeklaan waar voor hij elk jaar f. 44.71 betaalt. Bij het aangaan der verbintenis had hij gehoopt opeen spoedige bebouwing van de Beek laan, maar dit is niet geschied. Aangezien de bebouwingsvoorwaarden daar ter plaatse echter niet zwaarder geworden zijn, konden B. en W. geen termen vinden om op het verzoek in te gaan, waarmede de Raad zich vereenigde. Een nieuwe verordening op de heffing van haven- en kadegeld bleek om redenen van administratieven aard door den Haag ver zocht te zijn. Aldus werd besloten. Daarna kwam een voorstel tot wijziging van de bezoldiging en kindertoeslag van gemeentepersoneel voor salarissen tot f.1900.De heer Punt deed, daarfc" ge steund door de heeren van der Meer, Nie- kerk en Wassenaar een poging om de grens op f. 1500.te brengen, daar derge lijke verhoogingen steeds weer nieuwe las ten op de gemeenteschap brengen en ge meenteambtenaren toch steeds op een dons bedje slapen in vergelijking met werknemers in het vrije bedrijf. Het voorstel van B. en W. werd in stemming gebracht en met 11 stemmen vóór aangenomen. De heer Punt informeerde of Ged. Staten reeds de verbreeding van den Ouden Zee weg langs het Casino hebben goedgekeurd. Dit bleek nog niet het geval te zijn. De heer Meijer wilde nog iets weten over steun- gelden, waartoe men in geheime zitting i overging. ALPHEN. De teraardebestelling van den heer Jetse Sprejj zal plaats hebben morgenmiddag te 2 uur op de begraafplaats aan de Schoolstraat. OUDE-WETERING. BEGRAFENIS VAN IVIJLEN DEN HEER J. N. LOS. Groote belangstelling:. Onder groote belangstelling werd Zater dagmiddag op de begraafplaats der Ned. Herv. G-emeente het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. N. Los ter aarde be steld. De eenvoudige plechtigheid werd geleid door ds, B. J. Geerling, predikant alhier. Onder de talrijke aanwezigen merk ten wij den burgemeester en den gemeen te-secretaris. Voorts vertegenwoordigers van talrijke vereenigingen en corporaties, waarvan de overledene in zijn werkzaam leven lid is geweest, zooals o.m. de Kerk voogdij, de Diaconie, de gemeenteraad, het Algemeen Burgelijk Armbestuur e.a. Nog waren aanwezig enkele hoofden van ge meentelijke diensten en zeer vele vrienden en bekenden van den overledene. Nadat de beaarding was verricht, sprak ds. Geerling een woord van hartelijke er kentelijkheid voor al hetgeen de overledene in zijn lang en werkzaam leven ten be hoeve van de Ned. Herv. Gemeente heeft verricht. Spr. schetste zijn onverwoestbare werkkracht en de groote toewijding, waar mede hij zijn taak vervulde. Vooral echter zijn werken als Diaken dient bijzondere vermelding. Hierin vond hij, ondanks de talrijke moeilijkheden welke op dit terrein liggen, zijn grootste voldoening. Met een woord van troost en opbeuring tot de fa milie eindigde ds. Geerling. Vervolgens sprak burgemeester mr. J. W. Peek, die den overledene huldigde om zijn groote gaven van geest en hart, welke hij op zoo treffend juiste wijze in dienst wist te stellen van het algemeen belang. Spr. memoreerde het werk van den overledene in talrijke commissies en instellingen. De familie wenschte spr. toe, dat zij steeds het lichtend voorbeeld van haar vader zou mogen navolgen. Ten slotte sprak de heer P. Krispijn na mens meerdere instellingen en corporaties woorden va ndank, troost en opbeuring. Een schoonzoon van den overledene dank te voor de laatste eer aan den doode be wezen. - De grootste besparing op Uv/ stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste, en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigds PHILIPS DINSDAG 11 FEBRUARI Hilversum I 415 M. Nederlandsch Programma KRO 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtend gymnastiek 7.55 Gram.muziek 8.00 Wij be ginnen den dag 8.20 Ochtendgymnastiek 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramjnuz. 191.30Godsdienstig halfuurtje 12.00 Gram. muziek 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest (12.30—12.33 Almanak) 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP 1.00 Gram.muz. 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest 1.45 Gram. muziek 2.00 Voor de vrouw 3.00 Piano voordracht 1.20 Cellovoordracht 3.35 Ver volg pianovoordracht 3.55 Vervolg cellovoor dracht 4.15 Vraaguurtje voor de kinderen 5.00 Gramofoonmuziek - 5.15 Nieuws-, econo mische en beursberichten ANP 5.30 RVU: Cyclus „Wat leert ons de ontwikkelingsgang der dieren omtrent het leven op onze aarde en het levensvraagstuk?" 6.00 KRO Symphonie-or- kest en soliste 6.45 Actueele reportage of gramöf muziek 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Duitsche les (7.307.45 Berichten En- gelsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP 815 Gram.muziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 KRO Symphaonie-orkest en solist 9.25 Gram.muziek 9.40 Wfj sluiten den dag 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberich ten ANP en sluiting. Hilversum II 301.5 M. AVRO 7.30 Gram. muziek 7.45 Ochtendgymnastiek8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gramjnuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.25 Voor de vrouw 10.30 Omroeporkest (11.0011.20 Huishoudelijke wenken) 1200 Berichten,, eventueel gram.-muziek— 12.15 Gra mofoonmuziek 12.45 icuws- en economische berichten ANP 1.00 De Jonge Acht en solisten 1.30 AVRO Amusementsorkest, solisten en gemengd koor (opn.) 2 00 Gram.muziek - 2.15 Pianovoordracht en cellovoordracht met pianobegeleiding 3.00 Reportage 3.20 Ca baretprogramma 4.15 Weensch Philharmo- nisch orkest (opn.) 4.43 Gram.muz. 5.00 VPRO: Jeugduitzending 5.15 Nieuws-, eco nomische- en Lcu: berichten ANP 5.30 AVRO Aeblian-orkest en soliste 6.15 AVRO Fuszta-orkest 6.42 Almanak 6.45 Actueele reportage rf gram.muziek 7.00—7.15 Vragen van den dag ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 11 Februari. Ie Programma: 7.30—16.15 KRO 16.1517.00 VARA 17.00—22.00 KRO 22.00—24.00 Duitsch Programma. He Programma: 7.30—17.00 AVRO 17.00— 17.15 VPRO 17.15—19.15 AVRO 19.1523.00 AVRO (Programma uitsluitend voor Radio Cen trales) 23.0024.00 Duitsch Programma. Ille Programma: 7.30—24.00 Duitsch Pro gramma. IVe Programma: 7.30—24.00 Duitsch Pro gramma. 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8