Vooral f Ons Kort Verhaal mJÊL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BEad Zaterdag 25 Januari 1941 RECHTZAKEN Zitting van het „Obergericht' Het ontslag van den heer Korthuis Mooie resultaten der Sardijn-visscherij Voor jou en mij... leizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen RADIO Beschimping van het Duitsche Rijk. Voor het „Obergericht" te Den Haag stond gisteren terecht de 52-jarige B. J. de B„ machinefabrikant te Enschedé, de door het landgerecht tot 4 maanden gevange nisstraf is veroordeeld met aftrek van pre ventief, wegens beschimping van het rijk. Hij bezocht met zijn drie zoons den bio scoop en toen een bepaalde film vertoond werd, waarop de rijkscommissaris een pa rade afnam, keerde verdachte zich om en ging hij met den rug naar het doek zitten. Het landgerecht zag hierin een politieke demonstratie. De Staatsanwalt nam het beleedigend karakter van verdachtes handeling aan. Spr. vond een gevangenisstraf van 5 maan den juister en verzocht het gerecht de straf in die mate te verhoogen. Het gerecht heeft hierop het beroep ver worpen. Het overwoog, dat niemand ge dwongen is naar een bioscoop te gaan. De bioscopen moeten echter ook een Duitsch journaal draaien. Wie er heen gaat dient dat te bedenken en heeft zich correct te gedragen. Beschimping van den Führer. Vervolgens stond terecht de Haagsche verpleegster E. L. L., die in het Haagsche bosch beleedigde woorden voor den Führer op boomen met krijt geschreven heeft. Des wege heeft het landgerecht haar veroor deeld tot 3 jaren gevangenisstraf. Ver dachte is een Fransche van geboorte. Als deskundige werd gehoord dr. J. H. Pameyer, inspecteur van het staatstoezicht op het krankzinnigenwezen. Deze schetste de persoon van de verdachte. Zij is geeste lijk niet geheel intact en is ook door haar omgeving nooit voor „vol" aangezien. Echter kan van geesteszwakte niet gesproken wor den, wel van infantilisme. De Staatsanwalt wees erop, dat zij de be handeling in eersten aanleg nog niet ge bleken was, dat zij geestelijk niet geheel normaal is. In dit verband vroeg spreker anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Het gerecht veroordeelde de verdachte tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. Wegens beschimping van den Führer stond eveneens terecht J. F. van L., metse laar, die in het café Regullerdwarsstraat 103 te Amsterdam, wijzende op een portret van den Führer, dat daar hing, allerlei be- leedigende uitdrukkingen gebezigd heeft. Het landgerecht veroordeelde hem tot 2'/2 jaar gevangenisstraf. In hooger beroep heef het Obergericht verschillende ver zachtende omstandigheden in aanmerking genomen en de straf verlicht tot anderhalf jaar met aftrek van preventieve hechtenis. Moord te Geulle. In eerste instantie stond voor het Ober gericht terecht de 24-jarige loswerkman J. M. S. wonende te Stein (Limburg), beschul digd van moord op zijn nicht mej. M. S. gehuwd met P., gepleegd te Geulle. Deze moord heeft plaats gehad op 17 Juni 1940. De verdachte stond voor dit Duitsche ge recht terecht omdat hij de Duitsche natio naliteit bezit. De behandeling van deze zaak werd uitgesteld om een diepgaand on derzoek in te stellen naar de geestesver- mogens van verdachte. GETUIGENVERHOOREN EN AANVANG DER PLEIDOOIEN. Gisteren werd te Utrecht de zaak voort gezet voor het ambtenarengerecht, waarbij de heer Korthuis protesteerde tegen het hem ongevraagd verleende eervol ontslag als directeur van de Algemeene Lands drukkerij. De verhooren, die werden voortgezet, en die over allerlei verschillende kwesties en conflicten handelden, brachten alle aan het licht, dat weliswaar de gewezen directeur een goed zakenman was, en goede verdien sten had voor het bedrijf, doch zijn be voegdheden meermalen heeft overschreden. De heer Korthuis is geen ambtenaar, en dat was zijn zwakke zijde en de grond voor de ontstane conflicten. Herhaaldelijk werd hem op deze gebreken gewezen, doch ten slotte gaf een der conflicten den doorslag. Na het getuigenverhoor volgden de plei dooien, waarin allereerst de vraag behan deld werd, of generaal Winkelman bevoegd heid had tot het verleenen van het ontslag. Hierna werd de zitting geschorst. Heden worden de pleidooien voortgezet. EEN KWESTIE OVER VRIJMETSELARIJ. Voor de civiele kamer der Utrechtsche rechtbank heeft gisterochtend een procedure gediend van mr. J. Star Busmann contra mr. dr. K. L. C. M. I. baron de Wijckerslooth de Weerdesteyn, welke laatste in zijn op 19 December j.l. verschenen brochure „Mysterie der vrijmetselarij" den heer Star Busmann had genoemd als een voorbeeld van een vrijmetselaar, die zich overal in dit geval in het bestuur van het Utrechtsch Stedelijk Orkest indringt. Mr. Star Busmann voelde zich hierdoor in zijn eer en goeden naam aangetast en eischte een schadevergoeding tot een bedrag van f. 5000. De rechtbank werd gepresideerd door mr. H. M. Fruin. Voor mr. Star Busmann trad op mr. Hooft Graafland; de heer de Wijcker slooth voerde zelf zijn pleidooi en werd bij gestaan door mr. H. W. Wierda. De uitspraak is bepaald op 5 Februari. HOOGE PRIJZEN VOOR ZWEEDSCHE VISCH. (Van onzen deskundigen medewerker) De vangst van de gewone versche vischsoor- «m had de afgeloopen week weer niet veel te oeteekenen. De aanvoeren bestaan nog m hoofdzaak uit schar van niet al te beste kwa liteit. Voor den handel was er dan cok niet brt ff61 t6 k°°P' De viscil werd °Pnieuw duur Toph hebben verschillende groote motor- kotters en motorloggers deze week mooie resultaten geboekt met de sardijnvisseheriJ. Hierop kunnen echter alleen die schepen visschen, die hiervoor speciale netten hebben. Verschillende schepen hebben dagreizen gemaakt van f.400 tot ruim f.500; er zullen weekbesommingen zijn van f. 1500 tot f.2000. Dinsdag kwamen er aan de Scheveningsche veiling niet minder dan ruim 1000 kisten sar- dijn. Er bestond veel belangstelling, hoofdza- Kelijk van de zijde van de rookerijen. Bij ge brek aan haring wordt de sardijn thans inge zouten en gerookt. De bosjes gerookte sardijn of sprot zijn een zeer gewild artikel, evenals de sprotfilets. Het is een groot geluk voor ver schillende bedrijven, dat de vangsten zoo ruim zijn en het is te hopen, dat zij nog even aan zullen houden. Van Woensdag af was het aan de vloot weer toegestaan om IJmuiden als aanvoer.haven aan te doen. Een dertig tot veertig schepen kwa men dien dag daar aan de markt en ver schaften weer veel bedrijvigheid. Daar de sardijnvisscherlj ten Zuiden van Scheveningen viel, werd hiervan niets te IJmuiden aange bracht. Vooral voor de grootere schepen is het een groot voordeel, dat zij IJmuiden weer aan mogen doen; de moeilijkheden met het uitvaren en weer binnenkomen en het wachten op hoog water zijn thans weer achter den rug. Voor de visschers was het alleen eenigszins teleur stellend. dat te IJmuiden niet zulke hooge prijzen betaald werden als te Scheveningen. De reden hiervan is waarschijnlijk hierin te vin den. dat de versche vischhandel zich de laatste maanden hoofdzakelijk te Scheveningen gecen traliseerd had. Wanneer echter weer dagelijks vLsch te IJmuiden aankomt, zal de handel daar ook wel weer opleven. Enkele consignatiezendingen Zweedsche visch kwamen de afgeloopen week nog te IJmuiden aan de markt. Er werden weer exhorbitant hooge prijzen voor betaald. Ka beljauw f.105 tot f.114 per 50 KG.; schei- visch f.105 tot f.103; wijting ruim f.50; bot f.85 tot f.105; koolvisch een vischsoort, die vroeger nauwelijks werd aangekeken van f. 52 tot f. 62, alles pér 50 KG. kist. De reederijen hebben van de Nederlandsche Visscherij-Centrale bericht ontvangen, dat ter tegemoetkoming in de bedrijfsonkosten een maandelijksche tegemoetkoming zal worden uitgekeerd, voor de stilliggende schepen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De vriendelijke klant. Een kruideniersbediende uit Leiden had een vriendelijke klant. Telkens als hij zijn boodschappen kwam afleveren vroeg de juffrouw of hij een kopje koffie of thee wilde drinken. En dat deed de jongen met graagte. Maar voortdurend vermiste hij boodschappen uit de fietsmand, en toen op zekeren dag een vriend een wakend oog op de fietsmand hield ontdekte deze dat de juffrouw gebruik maakte van de gelegen heid dat de jongen in huis was, om bood schappen te stelen. De officier vond het een leelijke streek die de juffrouw had uitgehaald en hij vor derde drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde conform dezen eisch. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal van fietsen. J. G. B. uit Oegstgeest, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, had op 28 No vember te Leiden een fiets weggenomen die aan Tegelaar behoorde, waarna op 29 November twee fietsen volgden die in voor tuinen van de Boerhaavelaan te Leiden stonden. Door CORRIE RIBBIUS. Niets anders is er geweest dan de blik uit twee oogen. Heldere, doordringende, lichtgrijze oogen, die door de beslagen af scheiding ygn een verregende ruit een en kel oogenblik Helga's blik gevangen gehou den hebben. Niets dan dat. Daarna is hij in den auto gestapt, die aan den overkant langs het trottoir wachtte en heeft het portier 'dichtgetrokken. Zijn han den hebben zich op het stuur neergelegd en hij is weggereden. Lang nog nadat het geronk van den mo tor verdwenen is, staat Helga voor het raam en staart in de sombere straat, waar de regen neerdrenst. Ze denkt aan den blik uit deze oogen, die haar zulk een zonderlinge gewaarwording van herkenning gegeven heeft en voelt zïch opnieuw gevangen. Ze weet, dat de oude mevrouw Berends aan den overkant ziek is. De auto droeg het dokters-embleem. Hij moet dus dokter zijn. Daardoor kan het gebeuren, dat er meer zulke dagen volgen, waarop Helga voor het raam staat en hun oogen elkaar ontmoe ten. Helga weet, dat zij op deze oogenblik- ken gaat wachten, dat zij berekent, welk uur hij zijn bezoek bij de oude dame af legt. En als-hij dan de deur van het huis weer uitgaat, begint zijn blik de reis naar de overzijde. Een kort oogenblik staat hij stil en leggen zijn oogen het contact met de hare. Onveranderlijk vinden zij Helga daar achter het raam. Stil, onbeweeglijk, be vangen. Soms is er een gordijn van regen tus- schen hen, soms schijnt de zon en maakt de wonderlijk lichte oogen nog lichter. Deze blik van hem is als een groet, welken hij Helga brengt. Als de oude mevrouw Berends nog lang genoeg ziek blijft, zal hij ten slotte een liefkoozing worden.Maar op een middag ziet Helga de oude dame uit haar huis gaan, om in het milde zon netje een wandelingetje te maken. Dan begrijpt Helga, dat de doktersbezoeken ten einde zullen zijn. Een gevoel van bodem- looze leegte sluipt in haar hart. Nooit heeft ze deze ontmoetingen, deze korte oogenblikken van volkomen verzon- kenheid van twee oogenparen tot een einde gedacht. Het is geweest als een zich geheel verliezen in elkaar, waaraan geen verdere wensch en begeerte vastzat. Maar nu weet ze, dat ze tóch op iets gewacht heeft. Ge duldig en zonder onstuimigheid, in de in tuïtieve, onwankelbare overtuiging, dat de tijd het haar brengen zal. Daarbij is de laatste weken een stille droom in haar hart ontwaakt. Een droom, die begon bij den blik uit twee heldere, grijze oogen. En dienuweer begraven moet worden. Je kunt niet blijven treuren, omdat een mensch. wiens naam je niet eens kent, maar die iederen dag een zonnestraal in je leven wierp, nu weer uit je bestaan ver dwenen is. Het was dom, een leven te willen bouwen op of een illusie te scheppen uit zoo iets subtiels als de ontmoeting van twee oogen paren. Al had je ook het diepe, zuivere ge voel, dat je reeds innig aan elkaar verbon den was door die blikken alleen. Een vergissing is het, die vergeten moet worden. Als zoo veel. Helga, die opgegroeid is als een verwend, gevierd meisje en na deh dood van haar vader, waarbij zijn zware speculaties aan het licht kwamen, zonder een cent achter bleef, heeft al meer getoond, de tanden op elkaar te kunnen bijten. Ze hegft een plaats gevonden in het ge zin van Doctor van Boven, die een studie reis van een Jaar door Zuid- en Midden- Afrika maakt, waarop zijn vrouw hem ver gezelt, De zorg voor kleinen Peter rust nu geheel op Helga. Ze heeft er geluk en be vrediging in gevonden. Geen vruchtelooze droomen mogen deze rust komen bestoken. Zelfs niet als je in deze di'oomen zoo zeker dat gezicht en die oogen meende te herkennen. Je moet ze nu diep in jezelf wegstoppen. Een lange winter is voorbij gegaan. De eerste voorjaarsdagen breken aan. Op een hiervan wandelt Helga met Petertje door het park. Ze voelt zich loom en bevangen door deze eerste, echt-warme zonnestralen. Op een bank gaat ze zitten. Ze sluit de oogen, de zon schijnt op haar gezicht. Het beeld van een smal gelaat schuift zich voor haar gesloten oogleden en brengt een klei nen glimlach om haar mond. Dan hoort ze een kreet. Een korte, felle gil, die haar meteen de oogen wijd doet openen in ontsteltenis. Peter, die met zijn step den heuvel af kwam, ligt op het pad uitgestrekt. Zijn hoofdje raakt een scherpe steen. Hij ligt stil nu, er is bloed op zijn gezichtje. Ze rent naar hem toe en tilt hem op. Bloed vloeit iri een traag straaltje uit een diepe wond aan zijn slaap en bevlekt haar kleeren. Ze zwoegt voort met het kind, dat als lood in haar armen weegt en welks gezicht van een beangstigende bleekheid wordt. Als ze eindelijk thuis hem op den divan gelegd heeft, staat ze een oogenblik rade loos. Wat nu? Een dokter, dadelijk een dokter. Ze rent naar de telefoon en zoekt het nummer van den huisarts. Een vrouwestem vertelt haar, dat dokter een paar dagen afwezig is en geeft onbewogen het nummer van den waarnemer. Ze draait opnieuw het nummer en krijgt eindelijk het gewensohte contact. Wanneer de dokter binnenkomt ligt ze geknield naast den divan, terwijl ze Peters kleine hand krampachtig in de hare houdt. Snel staat ze op en staart hem aan en dan ontmoet haar blik de heldere, diepe, licht-grijze oogen voor de eerste maal niet gescheiden door het glas van de ruit. Dof en zwaar begint haar hart te bonzen. Een gevoel van hulpeloosheid en innerlijke ver warring maakt zich van Helga meester. Maar tegelijk zinkt een diepe rust wel doend in haar neer. „Hier is hij dokter," zegt ze. Nu helpt hij het kind en terwijl hij doet, kijkt Helga naar zijn handen. Goede, sterke, genezende handen, die met zacht heid en liefde Peters wond onderzoeken en daarna de hechtingen maken. Soms hoort ze een felle, korte kreet uit Peters mondje. Maar spoedig ls alles stil. „Ik zal u een recept geven voor een kal meerend drankje. Brengt u hem dan in zijn bedje. Morgen kom ik terug, dan zal hij wei een massa opgeknapt zijn." Helga strekt haar hand uit. Een mist van ontroering trekt voor haar oogen. „Dank u dokter," zegt ze een beetje heesch. „Ik ben u zoo ontzettend dankbaar." Hij ziet haar aan. Diep en ernstig dringt zijn blik tot in haar binnenste door. Maar er is niets storends of onaangenaams in dezen blik. Het zonderlinge geyoel overvalt haar, dat ze dezen mensch reeds zeer goed kent. Draden van verwantschap zijn tusschen hen geweven vanaf den eersten dag, toen zijn oogen instinctief en zonder aarzelen de hare vonden achter de beslagen, verre gende ruit. En zij de zijne herkende. Een ongeweten wereld heeft zich toen voor hen beiden geopend. Hij komt terug. Ook nadat Petertje gene zen is, gebeurt het wel, dat hij haar aan het eind van den dag wat gezelschap komt houden. De vreugde om eikaars bijzijn brandt in beiden als een even sterke, hel dere vlam. Er komt een avond, dat zij naast elkaar voor de open tuindeuren staan. Een geur van seringen en lindebloesem drijft aan. Zóó stil is de avond, dat het hun voor komt, alsof ze den klop van hun eigen hart kunnen beluisteren. Eindelijk dan ligt Eric's arm om de schouders van het meisje. Hij buigt haar hoofd achterover Hij ziet haar gezicht naar zich opgeheven, de wijde, klare oogen liggen voor hem open. Vochtig zijn haar lippen en geurig is haar huid. Maar hij kust haar nog niet. Hij kijkt slechts op haar neer in diepe innigheid. „Op jou heb ik gewacht," zegt hij met een stem, die zoo vreemd diep en bedwon gen uit zijn keel komt. «Jou heb ik her kend." „En heb je dan soms ook van me ge droomd, zooals ik van jou, voordat we el kaar nog kenden?" vraagt ze zacht. Hij lacht bevrijdend. „Kind, onze droomen waren het, die ons al lang verbonden en ons de weg naar el kaar gewezen hebben, voor wij zelf het nog wisten. Onze geest had den weg gebaand voor jou en mij Langzaam loopen ze den tuin in, waar de silhouetten van de boomen zich grillig en scherp afteekenen tegen den maanlich ter. hemel. Zuiver en geurig ls de avondwind, die om hen heen speelt. In de verte klinkt de lokkende roep van een vogel door de stilte. Helga's wereld ligt verzonken in een on eindigheid van geluk en bevrediging. Ein delijk is het, zooals het was in haar droom Eric's hand vast en betrouwbaar om de hare, Eric's oogen diep, diep in'de hare En Eric's stem, die fluistert vlak aan haar oor: „De droom wordt waarheid lief ste, voor jou en mij...." Nadruk verboden.) (Auteursrecht voorbehouden) Voor deze diefstallen had B. zich te ver antwoorden, en hij bekende. De officier wees er op dat verdachte reeds eerder in aanraking is geweest met de poli tie, en hij vorderde een jaar gevangenis straf. De Rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. 98 Teekening van Aart van Ewijk. Naar J. J. A. Gouverneur, (Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). De arme, kleine hengelaar Begrijpt nu eensklaps het gevaar, Dat hij met zulk een vrouw zou loopen: Hij wil zijn leven duur verkoopen En stelt zich dan ook wild te weer En denkt: „Dat's eens, maar ook nooit ZONDAG 26 JANUARI. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Programma. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 2.00— 10.15 KRO.: 8.00 Gram.muziek 8.30 Nieuwsbe richten en praatjes voor den boer (ANP). Hierna Gram.muziek 9.30 Orgelspel 10.00 Voor de kinderen 10.30 Doopsgezinde Kerkdienst -r- 12.00 VARA-Kinderkoor „De Merels" 12.30 VARA-Almanak 12.32 Gramunuzlek 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 De Ramblers 1.30 Gram.muziek 1.45 Ne derlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 2.00 „Eischen van den nieuwen tijd!" toespraak 2.15 Gram. muziek 2.30 Collegium „Musica Divlna" 3.00 Ziekenpraatje 3.15 Gram.muziek 3.30 Uit Berlijn: 58e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht 6.00 Orgelconcert- 6.30 Cyclus .Land en volk van West-Afrika" 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00 Voordracht t.b.v. de W. H. N. 7.10 Gram.muziek 7.15 Eugen Wolf en zijn solisten (7.307.45 Be richten Engelsch 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Vervolg van 7.15 8.30 Berichten (En gelsch) 8.45 „Rozsa S&ndor", operette 9.45 Engelsche berichten ANP 10.00 Nieuwsberich ten ANP en sluiting. Hilversum II, 301,5 M. 8.00 AVRO. 8.45 KRO. 9.45 AVRO. 2.00 VARA. 4.00 NCRV. 5.15—7.15 VARA: 8.00 Gram.muziek 8.30 Nieuwsberich ten en praatjes voor den boer (ANP) 8.45 Morgenwijding 9.45 Morgenwijding 10.00 Gram.muziek 10.20 Koor van de Nederland sche Bachvereeniging. Omroeporkest en solisten (opn.) 10.45 Omroeporkest en solisten 12.00 Verdi-herdenking 12.45 Nieuws- en economi sche berichten ANP 1.00 Cyclus „Onze volks dichters" 1.20 AVRO-Amusementsorkest, so list en de AVRO-girls 2.00 Gram.muziek 2.30 Fragmenten uit de operette „Die Fleder- maus" 4.00 Zang met orgelbegeleiding 4.30 Wijdingswoord 5.15 Wekelijksche gedachten- wisseling ANP 5.30 Voor de kinderen 6.00 Bravour en charme 6.30 Voordracht t.b.v. de W, H. N. 6.42 VARA-Almanak 6.45 Actu eele reportage of gram.muziek 7.00—7.15 Gram.muziek en sluiting. MAANDAG 27 JANUARI. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Programma NCRV: 8.00 Schriftlezing en Meditatie 8.15 Gewijde muziek (opn.) 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gram.muziek 9.35 Cello piano en gram.muziek 10.15 Gram.muziek 10.30 Morgendienst 11.00 Christ, lectuur 11.30 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 12.15 Reportage of muziek? 12,45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Canzonetta- sextet en gram.muziek 2.00 Voor scholen 2.35 Canzonetta-sextet 3.00 Gram.muziek 3.30 „Hoe kweek ik een Hippeastrum (Amaryllis) ln de huiskamer?" causerie 4.00 Voor de kin deren 4.30 Kamermuziek 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Berichten 5.35 Vervolg van 4.30 6.00 Orgel spel 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00 Economische vragen van den dag ANP 7.15 Gram.muziek (7.00—7.45 Berichten En gelsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Gram.muziek 3.30 Berichtten (Engelsch) .45 Nederlandsch Harmonie-orkest 's-Graven- hage (opn.) 9.15 „De Invloed der Zuiderzee werken op de oude randgebieden", lezing 9.35 Gram.muziek en Schriftlezing 9.45 Engelsche 6471 foorkomamanj v»r»rop!pli»g, slechte onlisJtlng, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, vele onreine huid: hoofdpijnen, enr. doorgrondig# zuivering van bloedt en inge wanden met Dr. Schfeffer*» Stofwlsselfngszout Een weldaad vooc het orgacUuntft Flacon 1 1.06. Oübbef© fl«cor*t f.T® bij apotheker» ert (Ingez, Med.) berichten ANP 10.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting. Hilversum II, 301,5 M. VARA: 8.00 Gram.mu ziek (om 8.30 Nieuwsberichten ANP) 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Viool en piano 10.50 Gram.muziek 11.10 Orgelspel 11.40 Declamatie 12.00 Berichten 12.15 Esme ralda en solist (plm. 12.30 VARA-Almanak) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 VARA-orkest 2.00 Gram.muziek 2.15 Keukenpraatje 2.45 Gram.muzlek 3.00 Gooisch kamermuziekgezelschap 3.40 Cyclus „De vrouw ln haar beroep" 4.00 Gramunu- ziek met toelichting 4.30 Voor de kinderen 5.00 VPRO: Cyclus „Het gezin ln onzen thd" 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Orgelspel en zang 6.00 „Ons volksleven: De beteekenis van de stad, lezing 6.15 De Ramblers 6.42 VARA-Almanak 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.007.15 Frlesch praatje ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zondag 26 Januari. Ie Programma 8.0010.00 VARA, 10.00 12.00 VPRO 12.00—14.00 VARA 14.00—22.15 KRO 22.15—24.00 Duitsch Programa. 2e Programma 8.008.45 AVRO 8.45 9.45 KRO 9.45—14.00 AVRO 14.00—16.00 VARA 16.00—17.15 NCRV 17.15—19.15 VARA 19.15—23.00 VARA (Programma uit sluitend voor Radio Centrales) 23.00—24.00 Duitsch programma. 3e Programma 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. 4e Programma 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. Maandag 27 Januari. Ie Programma 8.0022.15 NCRV 22.15- 24.00 Duitsch Programma. 2e Programma 8.0010.00 VARA 10.00 10.20 VPRO 10.20—17.00 VARA 17.00—17.15 VPRO 17.15—19.15 VARA 19.15—23.00 VARA. (Programma uitsluitend voor Radio Cen trales) 23.0024.00 Duitsch Programma. 3e Programma 7.0024.00 Duitsch Pro gramma. 4c Programma 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7