De krant voor de Jeugd Van Annemarie en het Wintermannetje 1.BDSCH DAGBLAD, Zaterdag 25 Januari (941 No. 24796 CORRESPONDENTIE Goede oplossingen Bijna had ze haar ouden vriend uit het oog verloren, moar Goede oplossingen Oplossing Oplossingen Oplossingen Onze Prijsraadsels RAADSELS I Beste raadselnichtjes en -neefjes. Als jullie dit gaan lezen, weet je al of je bil de gelukkigen behoort. Ik weet zeker, dat eerst aller ogen gevlogen zün naar het hokje met de namen der acht geluksvogels!. Wéér kunnen acht blijde kinderen Woensdag as. een extra wandeling naar het Bureau Leidsch Dagblad maken, om een mooi boek in ontvangst te nemen. Ik feliciteer jullie acht en wens jullie prettige leesuurtjes toe. Nu sneeuw en ijs toch werkelijk schijnen te verdwijnen, komt zo'n boek bijzonder goed van pas! En alle anderen hopen, dat hun tijd ook eens komt. Voor velen is die erdrouwens al een keer geweest! I Bijna alle oplossingen waren keurig in orde. Bij de meesten mooi en overzichtelijk opge- schreven; een lust om te zien! Sommigen laten 1 me dc oplossingen tegemoet springen in rode inkt. afstekend tegen ds zwarte of blauwe; dat is helemaal prachtig. Het verheugt me steeds te zien, dat er met liefde aan de raadsels ge werkt wordt en deze maar niet gauw even wor- den „opgeklad". Bij het raadsel voor allen had ik het jullie bij No. 5 bijzonder makkelijk gemaakt! Dat was niet mijn bedoeling, maar jullie boften er mee! Al is de sneeuw waarschijnlijk weggesmolten, als jullie dit lezen, ik hoor toch nog graag over jullie sneeuwpret. Wie heeft er een mooie sneeuwpop gemaakt? Daar was nu fijn gelegen heid voor met zo'n dik pak sneeuw. Ik hoop, dat ik de nieuwe namen van deze keer vaker zal tegenkomen. Nieuwelingen zijn steeds welkom. Het is nu echte tijd voor de raadsels. We gaan nu weer aan de gewone raad sels; ik heb nog een 'hele voorraad van jullie liggen. Beterschap met alle zieken! Nu beantwoord ik de korte briefjes, die nog bij de prijsraadsels meekwamen. Rudolf David Ik vind het een prettige ge dachte, dat je later alles nog eens kunt her lezen. Dan is het een lange brief van mij ge worden! Peter Westerbeek Gelukkig, dat je deze week wel present kon zijn. Tlny de Goederen Ik ben blij, dat Vader 2orgde, dat ik toch je oplossingen kreeg. Jij ook, hè? Bedank Vader er voor. En beterschap! Jan Kooien Je was voor de prijsraadsels net bijtijds beter. De onprettige gevolgen van de sneeuw krijgen we bij de dooi! Annie en Beppie v. d. Hart Deze keer wor den jullie aan elkaar gekoppeld. Zoals jullie alles samen doen, hebben jullie ook beiden van de sneeuw genoten. Anny Feynenbuik Het was een fijne sneeuw-Zondag. Gelukkig dat M. ook betert. Jo Hartevelt Nog hartelijk gelukgewenst met je verjaardag. Je was nu niet gelukkig, ir misschien heeft je feestdag een boek ge- I bracht. Achternamen mag je niet gebruiken voor verborgen meisjesnamen, dus daardoor is je raadsel ongeschikt. Joke de Groot Allen hoopten hetzelfde als gebeuren. Laten wegen op het postkantoor en allemaal een kleiner velletje papier nemen. Evert en Johan v. Dijk Voor de raadsels was het maar goed, 'dat ei* een eind kwam aan het ijs, Evert! Johan schrijft ook keurige briefjes. Rie de Vos Je hebt je middag goed be steed. Gezellig voor ons beiden. Joke de Vos Ja, dat was een klein druk- foutje in raadsel I van de Gr.; dat zou je haast in de war hebben gemaakt. Beterschap voor je Moeder en Toos. Willy v. Kampenhout Wat jij hoopt, hoop ten allen! Bep v. d. Laan Ik kreeg veel briefjes per post deze keer. De sneeuw geeft pret en be zwaren. De sneeuwpop in jullie straat had geen lang leven. Corry dè Roon Hertoge Denk voortaan aan leeftijd en adres onder de prijsraadsels. Dat kwam zeker door de verkoudheid! Het beste er mee. Annie Boon Van jou was het in orde. Volgende keer hoop ik ook Nel weer aan te treffen. Fini de Lange Ik geloof, dat je raadsel nog aan de beurt moet komen. Leuk postpapier! Toni Neuteboom Het was een ziekenhuisje bij jullie! 'Ik denk, dat het deze weken in vele gezinnen zo is. Simon v. Meygaarden Het is nu uit met de winterpret. Of het voorgoed is, weten we niet. Ik hoop, dat jouw geluk ook nog eens komt. Nelly Stouten Jullie hadden best mee kun nen doen. Je kunt er toch niets aan doen. dat je door ziekte enige weken over moet slaan. Ik hoop van ganser harte, dat er nu weer warmte is in jullie kamer. Het is nog te koud om het zonder te stellen. Beterschap voor allen. Lenie Brocaar De sneeuw verraste ons allen Zondagmorgen. Wat aardig, wat je schrijft van het vogeltje. Gelukkig, dat het opleefde. Dientje Veendorp Het was nog niet te laat, toen ik je raadsels kreeg. Zijn allen weer beter? Nettie Biermasz Ik ben blij met je lange brief en nog anderen ook, dat begrijp je. Je hebt het gezellig op je nieuwe school. Wat tik jij keurig: mijn compliment! Je hoort nog wel eens wat. Plonia Humme Hartelijk welkom. Je voor ziet mij meteen van een lange anekdote, een heel verhaal! Welbedank.t Hannie de Wekker Je zult weer nèt op zijn, als je het verheugende nieuws uit de krant leest. Nu ben jij eens de gelukkige. Ik verheug me op je extra lange brief. Suusje de Wekker Alvast beterschap met de rode hond. die jou ook wel te pakken zal nemen. Jij kunt meegenieten van Hannie's prijs. P. v Duyvenvoorde Ik hoop je ook bij de gewone raadsels aan te treffen. Ook, als er geen sneeuw ligt! Dan graag je voornaam er bij. Wim Nieboer Nu ben jij een gelukkige! Wot een vreugde! Wim v. Egmond Je moet het maar vaker proberen. Jan Crama Van jou is het in orde. Jam mer, dat het bij Bep niet wilde lukken. Joop Schouten Alvast hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Veel pleizier! Nu weer tot de volgende keer. Met lange brie ven, na de korte bij de prijsraadsels! Allen hartelijk gegroet door jullie Raadsel tante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD van de Prijsraadsels voor de Groteren ont vangen van: Peter Westerbeek, Piet de Ru, Rietje Goutier, Augje v. d. Walle, Jan Kooien. Elsje Boteren- brood, Riek Ouwerkerk, Jo Harteveld, Nico Op- tendrees, Anny Feynenbuik, Joke de Groot. Anny Schipper, Jopie v. Heuven, Mientje de Water, Elsje Verhoef, Willy Roest. Loes Horstman, Daan Oudshoorn, Tonny Verbeek, Werner Vêigel, An nie v. d. Vos, Coba Verlind, Rietje Brandt, Piet Jansen, Bram Knorringa ,Coba Heusen. Grietje Deegenaars, Ria Schalks, Lydia Botermans, Nellie Braggaar, Wim Lek, Jannie Lek, Annië Lek, Gerda Teljeur, Rie Poortman, Plonie de Geus, Koos v. d. Pluym, Jannie v. d. Pluym, Marlet je Lagerwij, Anny Bekooy, Ali Stikkelorum, Ijan Bouw. Joop Schalks, Willie Polanen. Annie Schouten, Bernard v. Vliet, Rie v. Vliet, Ella Meinema, Nel Meinema, Marytje van Rijn, Maartje Schaart, Ans Voorma, Evert v. Dijk, Rietje Blonk, Frans Blonk. Rie de Vos, Joke de Vos, Jacques de Geus, Riek v. Kampenhout, .Jannie v. Kampenhout, Coba v. d. Meys. Bep v. d. Laan. Rie v. d. Laan. Corry de Roon Hertoge, Klaas Tolner, Toni Neuteboom, Jannie Hartevelt, Cobie Hartevelt, Lenie Brocaar, Maartje v. d. [Voort, Plonia Humme, Marletje Laman, Willem 'Laman, Paulus Laman, Hannie de Wekker,, Bram Stikkelorum. L. Vermey, Wim Nieboer, Nettié Biermasz, P. V. Duyvenvoorde, Wim v. Egmond, Truida Slappendel, Hans Kriek. I' Gonny de Groot JU had Donderdag een fijne dag. En daarvoor pretdaagjes door de sneeuw. Kora Key J Dat was een gezellige sneeuw- I man van jou. Jij hebt zeker gedanst van de pret? Groeten voor Bea; door ziekte ontbrak zij zeker. Jettie Goudsmit Voor de getrouwen moet [I je nog een beetje trouwer zijn. Maar je bent nu goed op weg. Willy Roest Niet ieder is dol op zon sneeuwbad. Kreeg jij ook je beurt? Rudie Bos Ik merk al dat Oom en Nicht niet voor elkaar onderdoen! Die wasbeurt in de sneeuw geeft frisse wangen. Bianca Horstmann Arme jij! Ik hoop, dat jjj de volgende winter beter je deel krijgt van de sneeuwpret. Ik had je al gemist. Verdere beterschap. Loes Horstmann Jij moet je nog rustig houden; je had het lelijk te pakken. Griep- patiëntjes zijn in elk huis te vinden deze weken! Pim van Weizen Ik ben natuurlijk nieuws gierig naar je cadeaux. Niek Bakker Je weet nog wel, hoe fijn het was, een boek te winnen. Misschien ben je nog eens gelukkig. Marti Bakker Ik zal de eerste zijn, om je alvast te feliciteren met je verjaardag. Een heel prettige dag wens ik je toe. V/at een pleizier in de sneeuw! Nellie van Hoeven Houdt Boefje je gezel schap, nu jij in bed moet blijven? Jammer van Moeders verjaardag, maar ik denk toch. dat je niet vergeten zult worden in je bed! Beterschap. Lydia Botermans Bijna een jarige! Ook hartelijk gefeliciteerd. Een verjaardag op Zon dag is altijd extra feestelijk. Nu lijken we van de sneeuw af te komen. Elly Punt Goed geraden, wat je vroeg. Aan alle pret komt een eind. Maar me dunkt, dat jullie tevreden kunnen zijn over zoveel sneeuw en ijs. Nellie Braggaar Hartelijk welkom in onze kring. Zo is het in orde; je stuurt maar elke week je raadsels; met een briefje er bij, als je zin hebt. Ria de Nie Nu maar weer op een volgende keer gehoopt, Annetje Mokkenstorm Ook hartelijk wel kom. Nu ga je dus elke week in de raadselkrant r> :uén. Alles was in orde. Gerda Teljeur Jij hebt toch ook wat van de sneeuw gezien en mee kunnen lachen met de anderen. De sneeuwman kreeg het gauw te warm. Plonie de Geus We vonden een gezellig Pak sneeuw voor onze deuren Zondagochtend, oet maar blijven hopen. Nico v. d. Pluym. De prijsraadsels brachten jou zelf weer eens aan het schrijven. Je brief ziet er keurig uit. Jannie en Koos v. d. Pluym Onthoud het ontbrekende woord uit raadsel 4 goed; zo leer je wat van de raadsels. Ik hoop, dat jullie weer "jd vinden voor het oplossen. Corrie en Dik v. Weizen Het was een fijn spannend weekje. Als steeds, waren jullie op lossingen keurig in orde. Hannie Both Wat een sneeuwpret! Zo ging het hier ook. Jammer, dat je niet genoeg goede oplossingen had. Marietje Lagerwij Ik was blij toch je op lossingen te ontvangen, ondanks je ziekte. ïk hoop en denk, dat je die rode hond nu weer op de vlucht hebt gejaagd. Bedank Moeder voor haar hartelijk briefje, en voor haai* moeite. Anny Bekooy Het is de moeite waard, wat Jy gekregen hebt, vooral die hoofdcadeaux. Daar Den je in deze tijd extra blij mee. Van één cadeau zie ik dus iets! Ali Stikkelorum Prettig, dat je zo'n gere gelde briefwisseling houdt met Jan. Zo blijven jullie van elkaar op de hoogte. Johanna v. d. Zwan Jij bent een geluks vogel! Je Katwijks praatje las ik met pleizier. V? h°udt de pret niet op! Marijtje v. Rijn Jullie weten pret te maken elkaar. En lekker te snoepen ookDat «oorde er bij, hè! We hadden een ouderwets dik Pak sneeuw. .,^aartJe Schaart Jullie moesten een heel r®nnen om aan de sneeuwwasserij te ont- Tnn-enV 111 hen de straten, dus weet het wel. duuie leren mij goed Katwijks! Jullie brief was cf>n+ te zwaar; ik heb er voor deze keer 5 ut port op betaald, maar dat mag niet meer Annemarie is een klein meisje met blo zende wangen en twee spierwitte vlechten met krulletjes er onderaan. Weet je, hoe het komt, dat Annemarie's wangen er zo prachtig uitzien, net "als twee bellefleuren? Nu, ten eerste omdat ze altijd 'zo flink haar boterhammen opeet. En dan natuurlijk ook, omdat ze iedere morgen en middag zo'n lang eind moet lopen om naar school te komen in alle weer en wind. De vorige wintèr ging Annemarie voor het eerst naar school. Eerst bracht Moeder haar, maar al heel gauw zei ..het flinke meisje: „Och Moes, blijft u maar thuis. Ik kan het toch heel best alleen immers". stil, midden op het voetpad om in haar trommeltje te kijken. Bom! Hè, wat is dat? Een klein, dik heertje, ook door de wind voortgeblazen, bonst tegen haar aan en roept: „Hè hè, is me dat schrikken!" Die Annemarie ook om zo opeens te blij ven stilstaan! Ze slaat haar beide vuistjes tegen haar mond van de schrik en roept: „O, weest u niet boos!" Maar dan moet ze opeens zo lachen om het verontwaardigde gezicht van het heertje. En hij lacht ook. Hij zegt: „Zo, zo kléine meid, moet jij ook naar de stad? Dan gaan we samen." Annemarie vindt het goed. Ze steekt hem en waar moeten ze zoeken? Annemarie weet niet eens, hoe de oude heer heet immers? „Nee, dat is waar ook. Maar ik weet, waar hij naar toe 'gaat. Hij werkt in een winkel. Ik heb hem eens achter de toonbank zien staan met een witte jas aan. En an neemt Annemarie zich voor om in de winkel te gaan vragen. Misschien mag ze ©r van Moe der wat kopen. Maar het komt er nooit van. Langzamerhand begint Annemarie het win termannetje te vereten 't Is zomer geweest en nu loopt het jaar weer ten einde. Nog altijd gaat Annemarie alleen naar school, soms met een klein kindje van de kleuterklas, dat op een van de boerderijen woont. Het wordt vreselijk koud. Annemarie en het kleuterkindje lijken wel kabouters, zo •dik zijn ze ingepakt in wollen doeken en puntmutsen en met laarsjes aan. De slootjes langs de weg zijn stijf bevroren en het hele voetpad is wit. En dan komt de ijspret! Van Sinterklaas heeft Annemarie een paar schaatsen gekre gen. Wat kan ze al prachtig rijden! Rrt, rrt, links, rechts! Haar vlechten zwieren om haar heen en haar dikke wangetje gloeien! Annemarie oefent iedere dag op het slootje voor het huis. 's Morgens voor schooltijd en 's middags om half vijf en natuurlijk ook op de Woensdag- en Zaterdagmiddagen. Maar eens komt er een groot meisje het bruggetje over. Een meisje met een pad- vindstershoed op. Ze blijft staan en zwaait tegen Annemarie, die aan het rijden 1". Ze roept: „Zeg, hoor eens!" Het is een heel verhaal, dat het meisje te vertellen heeft. De schaatsen moeten be slist v/orden afgebonden en Annemarie moet uit het slootje komen. „Zie je, er zal wor den gezongen in het ziekenhuis, een heel padvinderskoortje. En nu zijn er een paar meisjes ziek. Zou jij mee willen doen? De juffrouw op school zegt, dat jij zo goed zin gen kunt en dat je al die Kerstliedjes tl kent." „Welke?" vraagt Annemarie. „Stille nacht, Nu zijt wellecome, Er is een kindeke geboren. Ken je die?" „O ja," zegt Annemarie. „Nu, ga dan meteen maar mee. Of nee, eerst even je uniform aantrekken. Je bentl ich ook bij de streepjes?" „Ja, Goed dan," zegt Annemarie. Maar ze 1 kijkt niets blij. van de Prijsraadsels voor de Kleineren ont vangen van: Rudolf David, Tiny de Goederen, Annie v. d. Hart, Beppie v. d. Hart, Joop Schouten, Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood, Gé de Jong, Dickie Optendrees, Leny de Graaf, Reyer Bolder- dijk, Jopie Susan, Freddy Susan, Gonny de Groot, Hannie Linschoten, Geertje Linschoten, Adri Schipper. Betsy v. Heuven, Kora Key, Jettie Goudsmit, Rudie Bos, Bianca Horstmann, Loes Arnoldus, Pim v. Weizen, Truusje v. Weizen, Niek Bakker, Marti Bakker, Hemiy de Pree, Nellie v. Hoeven, Mientje Uitdenboogaard, Elsje Verlind, Herman Knorringa, Tini Rekers, Die- neke v. Ewijk, Elly Punt, Ria de Nie, Annetje Mokkenstorm, Leni v. Loef, Trineke v. Loef, Nico v. d. Pluym, Corrie v. Weizen, Dik v. Wei zen, Nelly v. Weeren, Rudie Arkeveld, Dirk Kruyt, Koos Stikkelorum. Paul Blangé, Henny Favier, Piet Beugel, Cobi Schouten. Nettie Ham, Maartje Stavleu, Johanna v. d. Zwan, Johan v. Dfjk, Herman Schoemaker, Suze de Geus, Willie v. Kampenhout, Martien v. d. Meys, Nellie Dorre- paal, Annie Boon, Fini de Lange, Afke Neute boom. Simon v. Meygaarden. Geertje v. d. Voort, Dientje Veendorp, Suusje de Wekker, Leny Stik kelorum, Ansje Eichhorn, Jan Crama, Trijntje Slappendel, Ineke Kriek. van het Prijsraadsel voor allen. Montferland; ï.ierel, oordeel, Noorden, tram, ferm, elft, roemer, lommer, alarm, nadeel, donder. van de Prijsraadsels voor de groteren. 1. Groningen; glijbaan, ridder, Oma, neusgat, ingang, narcis, geluid, eiland, nazien. 2. 1. Donau; 2. 1 oro; 3. Arno (Aar); 4. Kongo. 3. Portugal Lissabon; Poolster, officier, ransel, toespraak, uitademen, globe, Angora, Lon- neker. 4 Lachebek, slaperig, oplappen, verlaten, ha zelaar, theeblad, O. N. Pekela. van de Prijsraadsels voor de kleineren. 1. Schaatsen; schat, aas, hen, tas, 2. 1. Lijster; 2. mus; 3. pauw; 4. specht; "5. ooievaar. 3. Een brief. 4. 1. Maart; 2. anker; 3. reist; 4. trots. De vier prijzen voor de getrouwen zijn toegekend aan: HANNIE DE WEKKER 12 jar.r AFKE NEUTEBOOM 9 jaar KORA KEY 9 jaar BERNARD v. VLIET 12 jaar De twee prijzen voor de groteren zün toegekend aan: MAARTJE v. d. VOORT 12 jaar WIM NIEBOER 15 jaar »e twee pryzen voor de kleineren zün toegekend aan: JOHANNA v. d. ZWAN 10 jaar HERMAN KNORRINGA 9 jaar De pryzen kunnen aan ons Bureau worden afgehaald a.s. Woensdag tusschen 12 uur en halféén of tus- schen 4 en 5 uur. Red. „L. D." Boven, op haar kamertje, loopt Anne marie te mopperen en te brommen. Ze trap pelt met de voéten, ze zegt „bah, nou toch!" En ze treuzelt een hele tijd "voor ze be neden komt. Hoe kun je nu toch ook zo'n pech hebben. Net was je zo heerlijk aan het schaatsen rijden en nu moet je opeens mee. Kerst liedjes zingen voor de zieke mensen! Ze vergeet, die kleine Annemarie, dat zie ken toch al zoveel missen, dat ze ook zo graag eens iets moois horen en een paar vrolijke jonge gezichtjes zien. Het meisje roept: „Zeg, hoor eens!". En nu loopt Annemarie altijd alleen. Eerst het witte bruggetje over, dan een heel héél lang eind over het voetpad langs de grote weg, dan goed uitkijken en oversteken dan de drukke winkelstraat door, en daar na de straat in, waar de school staat. Ze stapt altijd stevig door, met de handen in de zakken van haar mantel en de school tas op de rug. Als het mooi weer is huppelt en springt ze dat de tas op en neer hob belt. En als het zomer is gaat ze met de autoped of met het springtouw. Gek eigen lijk, dat er geen andere schoolkinderen in 'haar buurt wonen! Maar Annemarie peinst er niet over, ze is er al gauw helemaal aan gewend, zo in haar eentje te wandelen. Alle versjes, die ze op school leert, neu riet ze voor zich uit en somsja, dat wil ik je wel verklappensoms staat ze hal verwege de grote weg eventjes stil om in haar tas te kijken. Want in die tas zit het trommeltje met de boterhammen voor het overblijven en Moeder heeft daar vaak stil letjes iets bij gestopt. Een borstplaatje of een speculaasje, een mooi rood appeltje of een paar noten. En Annemarie is altijd zo vreselijk nieuwsgierig, wat dat nu weer is, dat kleine verrassinkje, dat ze haast niet wachten kan tot het twaalf uur is en ze haar boterhammetjes gaat opeten. Eensja, en nu ga ik je vertellen van Annemarie's groten vriend, hèt Winter- mannetj e. Eenswaait het vreselijk hard. Zó hard, dat Annemarie bijna zomaar naar school vliegt. Ze vindt het heerlijk en ze zingt heel hard onder het voorthollen. Dan opeensmerkt ze, dat ze al over de helft van de weg is, al vèr voorbij het zijlaantje met de hoge bomen. En plotseling staat ze, vertrouwelijk haar hand toe en van die morgen af gaan ze altijd samen. Annemarie noemt haar nieuwen vriend het winter mannetje. Want hij heeft een rond, blo zend gezicht en een krans van wit haar onder zijn hoed uit. Ook heeft hij een wit puntbaardje. Hij lijkt wel een klein beetje op Sinterklaas. Annemarie vindt hem net een mannetje om door de dikke sneeuw te baggeren met een grote zak speelgoed voor zoete kinderen. Hij kijkt altijd zo vriendelijk en vertelt zo gezellig van zijn kleinkinderen en van Snorrie, zijn oude poes. En als Annemarie verkouden is komt er een zilverert doosje uit zijn zak. Daar mag Annemarie- dan een dropje uit halen. Dat smaakt véél heerlijker dan dropjes uit alle andere doosjes of zak jes van de wereld. Ja, het wintermannetje is lief en gezellig. Annemarie is toch zó blij, dat ze hem ge vonden heeft om mee naar de stad te wan delen. Maar eens op een dag loopt Annemarie alleen. Ze wacht wel vijf minuten bij het bruggetje, waar het wintermannetje altijd over komt, maar hij komt niét. Gek is dat, om zo alleen te Jopen! Anne marie móet al haar schoolversjes achter elkaar zingen om dat wonderlijke lege ge voel kwijt te raken. En de volgende dag komt het winter mannetje wéér niet. En dan nog niet en nog niet. Annemarie zegt tegen Moeder: „Mag ik niet eens gaan vragen, waar mijn win termannetje woont? In het laantje achter de boerderijen misschien? Hij is vast ziek!" Maar Moeder vindt dat een beetje gek, Maar als ze op hun tenen door de lange marmeren gang lopen, waar al die deuren zijn en waar het zo echt ruikt naar een heel echt ziekenhuis, is Annemarie's boze bui over. Ze krijgt er schik in! En dan krijgen ze een plaatsje in de hal, waar veel deuren op uitkomen. Al die deu ren staan open, en ze kunnen de zieke men sen in hun bedden zien liggen. Er staat ook een piano en een van de grote meisjes gaat ervoor zitten en speelt. En dan zingen ze Annemarie doet haar best. Ze zingt uit volle borst al die mooie Kerstliederen en ze kijkt een zaal in, en kijkt en kijkt Och? Haast heeft ze een gilletje gegeven! Wantdaar op dat bed vlak om het hoekjezit daar niet haar eigen winter mannetje? Ja hoor, hij lacht en wuift tegen haar. Nu heeft ze hem eindelijk teruggevonden! Als het zingen gedaan is, zit Annemarie bij het bed van haar vriend. En hij zegt: „Mijn lief klein vriendinnetje wat heb ik jou gemist! Maar nu ben ik gauw weer beter en dan mag ik weer naar •huis, dat zul je zien!" „Ik heb u ook zo gemist," zegt Annemarie „mijnheer... eh... wintermannetje!" Het is nu alweer Nieuwjaar gev/eest en straks moet Annemarie weer naar school. En dan gaat ze samen met het winterman- netje. Dat hebben ze afgesproken. Ze zul len elkaar nu niet meer kwijtraken. „Wat ik blij was, dat ik tóch was gaan zingen!" zegt Annemarie wel honderd keer tegen Moeder. „Want nu heb ik mijn win termannetje terug!" R. DE RUYTER—v. d. FEER. voor allen om uit te kiezen; de groteren vier, de kleineren I. Ingezonden door Beppie v. d. Hart. Ik ben een plaats in Nederland van 9 letters. 1, 9 is een meisjesnaam; 2, 3, 4 de naam van een bekende fabriek in Leiden; 6, 7, 8 een lichaams deel; 5, 6, 7, 8, 9 een soort stekel; 3, 4 een lengtemaat. n. Ingezonden door Nelly v. Weeren. Mün eerste gedeelte ligt op de vloer, mün tweede is een bloem. Mün geheel is een zeeman. III. Ingezonden- door Plet Martijn. Welke steen zingt twee stemmen? IV. Ingezonden door Dickie Optendrees. Ik bezit twee ogen; ieder oog heeft een vinger nodig, wil men mij kunnen gebruiken. Hoe heet ik? V. Ingezonden door Leni v. Loef. Er zjjn twee rijen witte palen, Weet je dat? Waarop het nooit regent, Toch worden ze altüd nat. VI. Ingezonden door Piet de Ru. 1. x niet slecht 1,2. x soort spüker 3. x kleur 4. x lichaamsdeel 5. x amicale groet x streng wol x kostbare delfstof x vorm van het werkwoord lezen x meisjesnaam VII. Ingezonden door Jannie v. d. Pluym. Mün geheel van 6 letters noemt iets, waarvan groot en klein veel pleizier en gemak hebben, en waarmee men kan gaan. 5, 4 is Iets verster kends; 3, 4, 5, 6 is iets, waarmee kinderen wel eens spelen. Aan 2 ligt de hoofdstad van Neder land. Een 6, 4, 5, 1 gebruik men om iets op te 1 halen. VIII. Ingezonden door Elsje Boterenbrood. Uit elke zin moet een woord worden gekozen. Deze woorden vormen samen een spreekwoord. 1. In New York staan hoge huizen. 2. De bomen zfjn 's winters kaal. 3. Vissen vangen is leuk werk. 4. Jan heeft veel mooie postzegels. 5. We konden haast niet tegen de wind in.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 13