De distributie BINNENLAND Verduisteringstijden LEIOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 januari 1941 Nieuive bonnen aangewezen De nieuwe Staatsleening De Pers zegt 26 Januari t/m. 1 Februari Arbeidsbemiddeling terzake van ziekenverpleging en kraamverzorging Een en ander over den Duitschen arbeidsdienst Uitbetaling voor melk naar kwaliteit AGENDA Winterhulp Nederland VASTE BRANDSTOFFEN. Ten gevolge van de plotseling ingetreden vorst zijn er de afgeloopen weken moeilijk heden ontstaan bij den aanvoer van vaste brandstoffen. Aangezien echter onder de huidige weers gesteldheid wederom een normale aanvoer mag worden verwacht, zal de brandstoffen- voorziening waarschijnlijk binnenkort een beter verloop hebben Uiteraard kan echter, indien ouverhoopt de vorst opnieuw mocht intreden, in den aanvoer eenige stagnatie ontstaan, met als gevolg, dat plaatselijk een tijdelijk gebrek aan brandstoffen zou optreden. In dat ge val zal echter worden getracht hierin met den grootsten spoed te voorzien. In verband met het bovenstaande is be paald, dat gedurende het tijdvak van Za terdag 25 Januari tot en met Vrijdag 28 Februari a.s. de met „11", „12" en „13" ge merkte bonnen van de „bonkaart distribu tie vast^ brandstoffen - haarden, kachels", alsmede de met „25", „26", „21", „28", „29", „30", „31" en „32" gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brand stoffen - centrale verwarming" eik recht geven op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. De geldigheidsduur der met „08", „09", „10" gemerkte bonnen van de „bonkaart distrbutie vaste brandstoffen - haarden, kachels; alsmede die van de met „15" tot en met „24" gemerkte bonnen van de „bon kaart distributie vaste brandstoffen - cen trale verwarming", is verlengd tot en met Vrijdag 14 Februari a.s. Nader zal worden bekend gemaakt, wan neer de met „brandstoffen één eenheid vier de periode" en de met „cokes één eenheid vierde periode" gemerkte bonnen geldig zullen worden verklaard. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Januari tot en met Vrijdag 31 Januari a.s. geeft de met „27" genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine of twee ons vet. De met „27" genummerde bonnen, die op 31 Januari nog niet gebruikt zijn blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 7 Februari a.s. RIJST. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Januari tot en met Vrijdag 21 Februari a.s. geeft de met „92" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstebloem of rljstemeel of gruttenmeel (gemengd meel). BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 2 Februari a.s. geeft elke der met „25" genummerde bon nen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elke der met „25" genum merde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproducten tel kens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: beschuit 75 gram; biscuits en wafels 90 gram; 1 speculaas 140 gram; andere koekjes 200 gram; koek 160 gram; cake 300 gram; g-vuld klein korstgebak (b.v. amandel- .roodjes) 400 gram. gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram. taart en gebakjes o00 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 2 Februari nog niet gebruikte bon nen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 3 tot en met 9 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstge noemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e. d. Voorts geven de met „4" genummerde bonnen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. recht op het koo pen van 50 gram brood of een half rant soen „gebak" als hierboven genoemd. TARWEBLOEM. De met „4"'genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zon dag 23 Februari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel. KAAS. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari a.s. geeft elke der met „19", „32", „45" en „58' genummerde bonnen van het algemeen dis tributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 2 Februari a.s. geeft de met „59" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van één el. De bonnen, welke op 2 Februari nog niet gebruikt zijn, blijven gel dig tot en met Zondag 9 Februari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 3 tot en met 9 Februari niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. VLEESCH. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Woensdag 5 Februari a.s. geeft elk der vier met „16 vleeseh" ge merkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleeseh, been inbegrepen, of één rantsoen vleeschwaren, De met „16 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 5 Februari a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 9 Februari a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfS' vleeseh en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor ieverartlkelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. INSCHRIJVINGEN VAN DOOR OORLOGS GEWELD GETROFFENEN. De Maasbode heeft aan het departement van Financiën gevraagd, hoe het gaan moet met het inschrijven op de staatsleening 1941, door Nederlandsche burgers, die door het oorlogsgeweld getroffen zijn en hun ver mogen geheel of grootendeels zagen verloren gaan of toch minstens geblokkeerd, zoolang de hun in uitzicht gestelde schadeloosstel ling niet is uitbetaald. Het departement gaf het volgende advies: „Laten deze menschen, wat de vrij willige inschrijving betreft, doen wat zij kunnen, en dan rustig afwachten. Mocht onverhoopt tot eeri gedwongen leening moeten worden overgegaan, dan zal ge val voor geval de toestand worden be keken van die menschen, die op grond van verlies of blokkeering van vermogen door oorlogsgeweld, vrijstelling van de deelneming in de gedwongen leening Verzoeken. Als dan blijkt, dat zij ten aanzien van de vrijwillige inschrijving hebben gedaan wat zij konden, dan zal hun verzoek ongetwijfeld eerder voor inwilliging vatbaar zijn, dan verzoeken van hen die dit niet deden. Als zij in liquiditeitsmoeilijkheden verkeeren op het moment van storting op de vrij willige leening, kunnen zij terstond hun stukken bij de Nederlandsche Bank beleenen". De Nederlaiiclsclie Unie bestaat eer half jaar „WIJ AARZELDEN NIET TUSSCHEN TWEE POLITIEKE WERELDEN." In "het weekblad van De Nederland sche Unie wordt er aan herinnerd, dat het op 24 Januari een half jaar geleden is, dat het Driemanschap (op 24 Juli 1940) een op roep tot het Nederlandsche volk richtte om „met eigen kracht en overeenkomstig onzen eigen Nederlandschen aard, gezamenlijk door kordaten arbeid naar een nieuwe Ne derlandsche saamhoorigheid te streven." En tevens wordt, er dan op gewezen, dat het Driemanschap kort daarna „de zeer vér gaande beginselen van zijn programma, dat inderdaad doelbewust den nieuwen tijd in luidde, samenvatte in het begrip „Neder- landsch socialisme", waardoor De Neder landsche Unie te kennen gaf, de zich ont rollende wereldrevolutie in ons volk naar Nederlandschen trant te willen helpen ver wezenlijken." Het spreekt vanzelf aldus het blad dat het feit der capitulatie en der bezetting alles veel moeilijker maakt, dan in vrij heid het geval zou zijn geweest. Onze hou ding jegens de Duitsche bezetting was en is er echter eene van loyaliteit. Van den aanvang af beseften wij, dat het gestelde ideaal veel, wellicht alles, van ons zou vragen, omdat oorlogstijd èn revolutie tijd steeds grootere spanningen medebren gen en daardoor tevens steeds kans op mis verstanden en wrijvingen. Toen politici uit verschillende kringen ons bovendien met hun wantrouwen gingen overladen, werd dit besef voor ons versterkt. En inderdaad, de afgeloopen zes maanden gaven vele beproevingen. Wel gaf een te voren in Nederland, jegens een beweging op politiek gebied, ongekend volksvertrouwen ons steun en kracht, maar moeite en tegen slagen zijn ons niet gespaard, van geen en kele zijde. En dat kan goed zijn. Want een nieuw ideaal laat zich, vooral in tijden als deze, niet gemakkelijk doorvoeren. Velen gaat het te ver, anderen gaat het niet ver genoeg, weer anderen vinden alles fout wat zij niet zelf toen, en ook zijn er, die oogenschijnlïjk het ideaal aanvaarden, doch ten slotte hun houding door de omstandigheden zullen la ten beïnvloeden. Zoo moest en moet er voor ons ideaal geleden en gestreden worden. Wij kozen den weg, dien ons volk terwille van zich zelf reeds nu moet gaan. Wij aar zelden niet tusschen twee politieke werel den, de oude en de komende: wij traden de nieuwe wereld binnen. Maar wij beseffen volkomen, dat wij in oorlog zijn en nemen de reserve in acht, welke naar onze op rechte overtuiging iedere oorlogstijd aan een „bezet" volk oplegt. Hoe het zij en hoe het worde, wij zetten ons in en wij zullen volharden, zoolang wij kunnen. Wij maakten fouten en zullen als ieder mensch fouten blijven maken. Onze leden gaven ons steun, doch ook wel groote teleurstellingen. Ons idealisme is zuiver, maar het werd niet steeds als zuiver erkend, in eigen gelederen niet en daarbuiten niet. God geve, dat ons volk door gedegen ge- zamenlijken arbeid zijn weg vinde naar de toekomst, op welke het recht heeft. Ons daarvoor te hebben ingezet is, bij welslagen zoowel als bij tegenslag, voor ons een vreug de, als onze hoogste Nederlandsche plichts vervulling." Ten behoeve van hen die daarin belang stellen in verband met de regeling van den werktijd in hun bedrijven, laten wij hieronder een staatje volgen, vermeldende de tijd stippen, waartusschen gedurende de volgende week de verduisteringsvoorschriften gelden Aantal daglichturen. 26—27 Januari 18.15—9.30 26 Januari 27—28 18.17—9.28 27 28—29 18.19—9.27 28 29—30 18.20—9.25 29 30—31 18.22-9.24 30 31 Jan.—1 Februari 18.249.23 «31 j2 18.26—9.21 1 Februari uur 44 minuten i 47 i 51 1 53 I 57 I j» - 03 De directeur van het rijksarbeidsbureau heeft aan de directeuren der districtsar beidsbeurzen medegedeeld, dat de organen der openbare arbeidsbemiddeling in het vervolg voor beroepen btreffende ziekenver pleging en kraamverzorging slechts de vol gende personen als werkzoekenden mogen inschrijven en als zoodanig mogen bemid delen: Ziekenverpleging Uitsluitend personen, die in het bezit zijn van: a. Een diploma a, uitgereikt krachtens het bepaalde li. de wet van den 2den Mei 1921 tot wettelijke bescherming van het di ploma voor ziekenverpleging (Staatsblad No. 702) b. Een diploma voor gewone ziekenver pleging, dat krachtens het bepaalde in de artikelen 5 en 8 van genoemde wet gelijk gesteld is met het onder a bedoelde diploma. Kraamverzorging Uitsluitend personen die in het bezit zijn van: a. Een diploma, als hierboven genoemd, waarop de aanteekening voor kraamverple- ging is geplaatst. b. Een diploma voor kraamverzorgster of voor baker van de commissie inzake kraam- hulp. c. Een diploma voor kraamverzorgster of voor baker, voorzien van een stempel van het staatstoezicht op de volksgezondheid. Verpleging van zenuwzieken en krankzin nigen Uitsluitend personen, die in het bezit zijn van: a. Een diploma b. uitgereikt krachtens het bepaalde in de wet van den 2den Mei 1921 tot wettelijke bescherming van het di ploma voor ziekenverpleging (Staatsblad No. 702). b. Een diploma voor de verpleging van zenuwzieken ep krankzinnigen, dat krach tens het bepaalde in de artikelen 5 en 8 van genoemde wet gelijkgesteld is met ge noemd diploma. Melden zich personen om werk, die aan deze eischefi niet voldoen, dan mogen de directeuren wel bemiddelen, doch niet in een van de genoemde beroepen. Dan kan b.v. bemiddeling als „verzorger van hulp behoevenden" plaats vinden. Het A.N.P. meldt: Voor de hoofdafdee- ling volksvoorlichting en propaganda heeft gisteravond in het gebouw Kneuterdijk 20 te Den Haag de inspecteur voor opvoeding en vorming in den Duitschen rijksarbeids dienst dr. Decker een voordracht gehouden over „opbouw en leiding van den rijksar beidsdienst". Aanwezig waren o.m. commissaris-gene raal dr. Fischböck en jhr. mr. Snouck Hur- gronje, secretaris-generaal van het depar tement van algemeene zaken, waaronder de Néderlandsche arbeidsdienst komt te ressorteeren. Dr. Decker zeide 6 jaren geleden hier te lande ook over den arbeidsdienst gespro ken te hebben. In die 6 jaren hebben zich ook in Nederland de denkbeelden over den arbeidsdienst die te voren niet bestonden, ontwikkeld. De arbeidsdienst in Duitsch- land is niet geboren uit maatschappelijke overwegingen, ter bestrijding b.v. van de werkloosheid, neen veel meer in de ge dachte aan een arbeidsdienst ontstaan uit overwegingen van opvoedkundigen aard. Iedere Duitscher moet minstehs eens in zijn leven werken voor zijn volk. Het is een eeredienst. Hongarije is het eerste land in Europa geweest, dat den arbeidsdienst heeft ingevoerd. Toch is Duitschland niet in de Hongaarsche school te leer gegaan. Voor Duitschland toch golden geheel an dere normen. De arbeiders blijven veelal in Duitschland bij den arbeidsdienst niet hun eigen vak uitoefenen. Spr. vertelde', voorts een en ander over den opbouw en de prestaties van den Duit schen arbeidsdienst, waarbij hij er den na druk op legde, dat deze dienst geheel op speciaal Duitsche toestanden is afgestemd. In den beginne had deze diénst met on gehoorde moeilijkheden te kampen. Het was zeer moeilijk bij velen het sceptisisme weg te nemen en hun het saamhoorig- heidsgevoel bij te brengen. Dit vooroor deel is geheel overwonnen. De arbeidsdienst is uit het Duitsche leven niet meer weg te denken. Hij heeft het Duitsche volk ge loerd de kleine dagelijksche plichten met grooten ijver te vervullen. Want zonder dat is een volk nimmer tot groote dingen in staat. Spr. ging de organisatie van dezen dienst na en somde de groote werken op, door den dienst verricht. De arbeid schiep hier tallooze waarden, ook religieuze. In dit verband haalde spreker aan hetgeen de rijksarbeidsdienstleider eens zeide: wij dienen God met' het dienen van ons volk. Wat den Nederlandschen arbeidsdienst betreft, geloofde spreker stellig, dat die de zelfde beteekenis en dezelfde waarde zal kunnen hebben als de Duitsche. Na deze voordracht van dr. Decker was er gelegenheid hem vragen te stellen, bij de beantwoording waarvan hij op sommi ge punten nog wat dieper inging. MET INGANG VAN 12 MEI A.S. Naar het Officieele Orgaan van den F.N. Z. mededeelt, acht het bestuur van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken den tijd' gekomen, dat de aangesloten fa brieken algemeen overgaan tot uitbetaling van de melk naar de kwaliteit. Geadviseerd wordt reeds thans het nieu we systeem voor te bereiden, zoodat het mogelijk is dit 12 Mei a.s. volledig in wer king te stellen. In Mei 1938 is reeds met de noodige onderzoekingen begonnen. Gedu rende de daarop volgende jaren heeft de Bacteriologische Dienst dit systeem be proefd en de uitkomsten getoetst aan die, verkregen met andere gebruikelijke me thoden van onderzoek. DETAILHANDELAREN IN PORSELEIN, GLAS, ™z. Te Utrecht is de eerste algemeene verga dering gehouden van de onlangs opgerichte vakgroep van detailhandelaren in porce- lein, glas en aardewerk, luxe en huishoude lijke artikelen, galanterieën en speelgoede ren, genaamd Minerva. In deze vergadering waarvoor uit alle deelen van het land ruime belangstelling bestond, kwam vooral de wensch naar ordening in genoemden tak van handel naar voren. Na goedkeuring van statuten en reglement werden als bestuurs leden gekozen: Postema, Assen, voorzitter; van Rossum, Utrecht, secretaris; van Peer, Emmen, pen ningmeester; Paquay, Weert en Brlncker, Zutphen, commissarissen. In een vruchtbare gedachtenwisseling werden voorts de richtlijnen bepaald om te komen tot de in deze branche gewenschte ordening. Het secretariaat is gevestigd te Utrecht, Amsterd. Straatweg 391. 6E^HOKTHff^en. vetste^ v^ sanatogen. doot het gebrul* Meer dan 25.000 doktoren hebben Sanacogen als ver sterkingsmiddel aanbevolen. Begih nog heden het te gebruiken. Zaterdag. Volkshuis: Lezing H. C. Verkruysen over „Kunst", 3.15 uur nam. Zondag Lido-Theater: Arbeiderstooneelver. „D.O.S." „Een huis vol herrie", 10 uur voorm. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Vader thuis". 2 uur nam. Volkshuis: Concert Co. Opdam en Jannie van Wering. Vh uur nam. DIVERSEN s Dinsdag Lste Binnenvestgracht 22: Qe. ■egenheid tot Inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%11 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgeD 7—8 uur nam s Donderdags W(Jkgebouw „Bethesda* (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam s Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees- tcunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies. s Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees- Kunde Consultatiebureau v Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude R(jn 44a, Prot Bureau voor Sociale Adviezen 2—3 uur nam. BIOSCOPEN t 18 Jaar; 14 Jaar; 6 alle teeftQden. Luxor-theater, Stationsweg: ,JDe postmeester" t. Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-theater, Steenstraat 39: „Cupido in de benzine" Dagelijks 7% uur nam.; '8 Zondags te 2, 4,30 eD 7% u Woensd eü Zaterd matinée 2.30 u Trianon-theater. Breestraat: „Liefde op ski's"!. Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—6.20 uur doorl voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Een zekere meneer Gran" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zondags te 2, 4Vz en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „De spion" t. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags vah 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-Theater (Katwijk a. Zee)7*4 uur nam. 'sZondags gesloten, „Manette". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag IB Jan. 20 uur tot Zaterdag 25 Januari 8 uur waargenomen door de Apotheek Duyster, Nietiwe Rijn 18. Tel. 20523. Te Oegstgeest: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2 gr. C. (36 gr. Gironummer van de W. H. N. 5553. De Bank van de W. H. N. is Kasvereenlglng N.V. Amster dam. Postglronnmmer 877. Stort op 5553 of 877, Ge brengt gelnb In veler leven. DR. C. D. CRAMER OVERLEDEN. Woensdagavond is te Soest op 74-Jarlgen leeftijd overleden dr. C. D. Cramer, oud- geneesheer-dlrecteur van het Diaconessen- huis te Utrecht, waarvan hij Jarenlang een zeer vooraanstaande kraoht was. De begrafenis zal mbrgen plaats hebben, op de eerste algemeene begraafplaats te Utrecht. DE HEER J. R. ROMIJN OVERLEDEN. Te Utrecht is Woensdag op 73-jarigen leeftijd overleden oud-notaris J. R. Romijn, eertijds een bekend figuur in de Utrecht- sche notariswereld. De overledene was o.m. medeoprichter en commissaris van de N.V. Stichtsch Grondbezit. De begrafenis zal morgen plaats hebben op de tweede algemeene begraafplaats. «.V. A. WUIFINO 6 OO'S CHEM. PROO. - 'S ORAVENHAGE 3437 (Ingez. Med.) NOG 56 SCHUILPLAATSEN VOOR ONGEVEER 1400 PERSONEN TE GRONINGEN. B. en W. van Groningen hebben een voór- dracht bij den raad ingediend nopens uit breiding der openbare schuilgelegenheden. In deze voordracht wordt o.a. gewezen op den langdurigen luchtoorlog en op het veel vuldig voorkomende scherfgevaar. Voor het publiek op de straat wordt het aantal aan wezige schuilhutten (75 voor 900 personen), benevens de particuliere kelders (in totaal voor circa 1290 personen) niet voldoende ge acht ter bescherming van het eventueele gevaar bij luchtaanvallen etc. Bij overleg met de rijksinspectie voor de luchtbescherming is gebleken, dat voor circa 3 pet. der bevolking openbare schuilgelegen- heid noodzakelijk is, d.w.z. voor 3600 perso nen. Er zullen dus schuilplaatsen voor nog ongeveer 1400 personen moeten \Vorden aan gelegd. Voorgesteld wordt een type met plaat-s voor 25 personen. Dertig dergelijke schuil plaatsen met staalplatenwand kunnen van een leverancier worden betrokken. De overige 26 zullen waarschijnlijk van gewapend be ton worden gemaakt. De kosten van een en ander zullen onge veer f. 16.800 f. 38.000 f. 54.800 bedra gen, welk bedrag waarschijnlijk door het rijk zal worden gerestitueerd. In verband met de urgentie en in afwach ting van de goedkeuring van den algemeen gemachtigde voor de bouwnijverheid, is reeds het noodige gedaan voor den materia len-aankoop. ZATERDAG 25 JANUARI. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Programma VARA: 8.UU Gram.muziek y.au NituwsDencn- ten ANP 8.45 Gram.muziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor de kinderen 12.00 Esmeralda (Ca. 12.30 VARA-Almanak) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 VARA-orkest 2.00 Cyclus „Beeldende Kunsten" 2.15 Gram.muziek 3.00 Tuin- bouwhalfuurtje 3.30 Zang met pianobege leiding 4.00 Residentie-orkest en solist 4.45 Lezing „De lichamelijke opvoeding tijdens de kleuterjaren" 5.05 Gram.muziek 515 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 VARA-orkest 6.15 Causerie „Van Staat en Maatschappij" 6.30 Gram.muziek 6.42 VARA-Almanak 6.45 Actueele reportage of grammuziek 7.00 Vragen van den dag ANP 7.15 Orgelspel 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Orgelspel 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Puzzle-uitzending 8.30 Berichten En gelsch 8.45 Vroolijke voordracht 8.50 Bont Studio-programma 9.45 Engelsche berichten ANP 10.0010.15 Nieuwsberichten ANP. sluiting. Hilversum n, 301 M. KRO: 8.00 Wij beginnen den dag 8.30 Nieuwsberichten ANP 8.45 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 Rococo-octet 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Orgelspel 1.15 Musiquette 1.45 Grammu ziek 2.00 Voor de jeugd 3.00 Onze Zater dagmiddag 5.00 VPRO: Bijbelvertelling 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP 5.30 Reportage 6.00 Sportpraatje 6.15 Gram.muziek 6.30 Overpeinzing met mu zikale omlijsting 6.45 Actueele reportage of grammuziek 7.007.15 Groningsch praatje (ANP), sluiting. GEM RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 25 Januari. Ie Programma: 8.0010.00 VARA 10.00— 10.20 VPRO 10.20—22.00 VARA 22.00—24.00 Duitsch Programma. II Programma: .8.00—17.00 KRO 17.00- 17.15 VPRO 17.15—19.15 KRO 19.15—23.00 KRO (Programma uitsluitend voor Radio Cen trales) 23.0024.00 Duitsch Programma. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6