Matsoeoka's rede in den Japanschen Landdag De voorziening van consumptiemelk LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woenrdag 22 Januari 1941 Waarschuwing aan Amerika Clandestiene morphine- handel in Utrecht SPORT Vele moeilijkheden bij den aanvoer van elders Diploma vervalscht uit eerzucht AGENDA Winterhulp Nederland Over de rede van den Japanschen minis ter van buitenlandsche zaken Mitsoeoka meldt het D.N.B. nog nader: De minister begon met te constateeren.dat de Japansche buitenlandsche politiek het doel nastreeft, aan alle volkeren ter wereld het hun toekomende levensgebied te waarbor gen. Ook het doel van het driemogend- hedenpact, waarvan Japan deel uitmaakt. Is niets anders dan de verwezenlijking van dit groote Ideaal. De vriendschappelijke betrekkingen der deelgenooten aan het drlemogendhedenpact, zoo vervolgde de minister, zijr. in militair, economisch en cultureel opzicht steeds In tiemer geworden. Artikel III van het drie- mogendhedenpact bepaalt, dat de verdrags- mogendheden elkaar wederkeerig met alle politieke, economische en militaire middelen zullen steunen, Ingeval een van hen dooi een mogendheden wordt aangevallen, die op het oogenblik niet bij den Europeeschen oorlog of het Chlneesche conflict is betrokken. Zou zulk een aanval worden ondernomen, dan zouden de ln dit artikel vervatte verplichtin gen In werking treden. Vervolgens besprak Matsoeoka de Chinee- sche kwestie, waarbij hij erop wees. dat Japan de regeering van Nanking als de re geering der republiek China heeft erkend en besloten is het opbouwende werk in het Verre Oosten in de eerste plaats met China en Mandsjoekwo te beginnen en een gebied van gemeenschappelijke welvaart voor een Groot Oost-Azië te scheppen. De tegenwoor dige Japansche regeering heeft er steeds weer naar gestreefd, het bewind van Tsjang Kal Sjek tot inkeer te doen brengen, maar tot dusver heeft dit geen resultaat opgele verd. Het bewind van Tsjang Kal Sjek volgt ondanks Inwendige zwakte nog steeds een politiek van verzet, hetgeen voornamelijk te wijten is aan het feit, dat het op hulp van Engeland en de Vereenlgde Staten rekent. Met het oog op den Internationalen toe stand heeft Japan besloten, de nationale re geering van Nanking te erkennen. Het dien overeenkomstige verdrag, dat op goede na buurschap, economische samenwerking en gemeenschappelijke landsverdediging Is ge grondvest, eerbiedigt de souverelnlteit en territoriale onschendbaarheid van Japan en China en bevat een samenwerking op den grondslag der gelijkheid en wederkeerig- held. De Japansche troepen worden op spe ciaal aangeduide plaatsen in Binnen-Mon- 'golle en Noord-China gelegerd. Japan ver langt dus nog een territoriale noch een financleele schadeloosstelling. Integendeel, het heeft China beloofd, de exterritorialiteit op te geven en de concessies aan China terug te geven. Vervolgens beprak Matsoeoka de betrek kingen van Japan met Nederlandsch-Indië. Fransch Indo-China en Thailand, die hij kenmerkte als leden van het nieuwe econo mische gebied. Met Nederlandsch-Indië is Japan onderhandelingen aangegaan, welke hoofdzakelijk den uitvoer van petroleum en andere belangrijke grondstoffen betreffen. Met Fransch Indo-China worden onderhan delingen gevoerd, die goede vorderingen maken, Inzake Thailand verklaarde Mat soeoka, dat Japan ln het conflict tusschen Thailand en Fransch Indo-China niet on verschillig kan blijven, doch op een spoedige regeling hoopt. Met Australië valt na de uitwisseling van diplomatieke vertegenwoordigingen een vriendschappelijke samenwerking te ver wachten, waarbij onnoodlge misverstanden achterwege zullen kunnen blijven. In aan sluiting daarop herinnerde Matsoeoka aan de verbetere betrekkingen van Japan met Iran, Argentinië en Brazilië. Over Sovjet-Rusland verklaarde hij, dat er in de tegenwoordige diplomatieke betrek kingen tusschen Japan en Rusland een ver betering diende te komen. Alle krachten zouden worden ingespannen, om wederzijd- sche misverstanden weg- te nemen en zoo mogelijk de diplomatieke betrekkingen grondig en principieel te regelen. Wijzende op het driemogendhedenpact zelde Mat soeoka, dat de bepalingen hiervan duidelijk doen uitkomen, dat het niet tegen de Sov jet-Unie is gericht. In het tweede deel van zijn betoog besprak de minister van buitenlandsche zaken de betrekkingen van Japan met Engeland en vooral met de Vereenlgde Staten. In den bultenlandschen handel, zoo verklaarde hij, zijn Engeland zoowel als de Vereenlgde Sta ten tot de scherpste restricties overgegaan, terwijl de Brltsche Dominions en koloniën de scheepvaart Van Japan belemmeren, Ja pan is daarom genoodzaakt, zijn nationale bewapening tot het uiterste te organiseeren, ten eerste om aan den druk van buiten het hoofd te bieden en ten tweede om het eigen bedrijfsleven te waarborgen en het gebied van het nieuwe Azië voor te bereiden op de zelfverzorging. Het is gebleken, dat de Vereenigde Staten geen begrip toonen voor de nieuwe orde in Azië als levenskwestie voor Japan. De Vereenigde Staten schijnen hun oostelijke verdedigings linie in het centrale deel van den Atlan- tischen Oceaan en hun westelijke in het oostelijke deel van den Stillen Oceaan tusschen China en de Zuidzee te zien. Ik geloof, dat een dergelijke houding van Amerika niet als een bij drage ter bevordering van den wereld vrede beschouwd kan worden. Ik zou een dergelijke houding der Vereenigde Staten ter wille van den vrede in den Stillen Oceaan en ter wille van den wereldvrede betreuren. Ik hoop ernstig, dat een land als de Vereenigde Staten zich bewust wordt van zijn verantwoor ding voor de handhaving van den vrede en moedig het verleden liquideert, om zoo een dreigende crisis der beschaving te voorkomen. Zouden de Vereenigde Staten bij den Europeeschen oorlog betrokken geraken en zou Japan genoodzaakt zijn, aan den oorlog deel te nemen, dan zou er een nieuwe we reldoorlog ontstaan en zouden alle pogingen, om den toestand te redden, onmogelijk gemaakt worden. Aan den tegenwoordlgen oorlog, zoo ver volgde Matsoeoka, moet zoo- snel mogelijk een eind komen en bovendien moet thans reeds overlegd worden, hoe in de toekomst de terugkeer van dergelijke verwikkelin gen voorkomen kan worden. Ten slotte verklaarde de minister, dat zijn land met elke nationale crisis grooter en sterker wordt. De gunstige geografische ge steltenissen van het keizerrijk maken het sterk genoeg om den koers der wereldpoli tiek te beïnvloeden. VIER VERDACHTEN VOOR DE UTRECHTSCHE RECHTBANK. De Utrechtsche rechtbank heeft zich gis termiddag uitvoerig bezig gehouden met een uitgebreide morphine-affaire. In 1938 schreef de Utrechtsche arts B„ verbonden aan een ziekenfonds, voor zijn vrouw bij herhaling morphine-recepten. Aanvankelijk gelukte het hem gedurende langen tijd morphine en cocaïne bij de Utrechtsche apotheken te verkrijgen, doch daar zijn vrouw steeds hoogere elschen'stelde, kre gen de apothekers argwaan en weigerden langer de opdrachten uit te voeren. Nu ging men den weg op van de strafbare hande lingen en men schakelde allerlei menschen in, die bereid waren voor veel geld morphine en cocaïne clandestien te bemachtigen. Vele duizenden guldens werden aan deze zaak besteed en op de meest fantastische wijze wisten de handlangers aan de verdoovende middelen te komen. Dat ging gedurende de jaren 1938 en 1939 goed totdat een Utrechtsche apothe kers-assistente ging vermoeden, dat de recepten van den dokter niet heelemaal zuiver waren. Zij begreep, dat als de dokter niet langs den gewonen weg morphine en cocaïne kon krijgen, hij er niet voor zou terugdeinzen den ille galen weg te bewandelen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en na verloop van tijd kwam vast te staan dat men hier te doen had met een wijd vertakt complot waarbij vele tusschen- personen waren Ingeschakeld. Inmiddels had de arts de lucht er van gekregen, dat de zaak niet mepr geheim was en nog te juister tijd wist hij met zijn gezin aan de justitie te ontkomen door naar Indië uit te wijken. Voor de Utrechtsche rechtbank hadden zich dan ook alleen maar eenlge handlan gers te verantwoorden inzake van overtre ding van de opiumwet van 1928. De eerste twee verdachten, de 25-jarige J. van O., chauffeur te Utrecht, en de 39-jarige rij wielhandelaar L. G. uit Jutphaas, waren niet verschenen, doch ter zitting kwam vast te staan, dat de eerste in zijn functie van chauffeur van de familie B., herhaal delijk heeft getracht in opdracht van zijn „werkgever" waar hij maar kon, morphine en cocaïne te koopen. lederen keer als ver dachte met een paar gram verdoovende middelen thuis kwam, werd hij voor zijn diensten koninklijk betaald. Tegen hem eischte de officier van justitie een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden, in aanmerking nemend, dat ver dachte niet de hoofdschuldige is geweest. Ten aanzien van den tweeden verdachte L. G. uit Jutphaas werd dezelfde maatstaf aangelegd. Hij was een van dia tusschen- personen, die alleen uit winstbejag er op uittrok om aan verdoovende middelen te komen Het kwam zelfs voor, dat deze ver dachte met mevr. B. naar Engeland ging om ook daar te trachten morphine en cocaïne te verkrijgen. Tegen hem eischte de officier van justitie vier maanden, omdat hij, naar het oordeel van het openbaar ministerie een grooter» rol ln deze affaire had gespeeld dan de eerste verdachte. De derde verdachte, de 27-jarlge chauf feur B. F B. uit Utrecht was wel versche nen. Ook hem was ten laste gelegd opzet- VOETBAL. WEER VOETBALLERS NAAR ZEELAND. De gevolmachtige van den rijkscommissaris voor Zeeland heeft in het belang van de Zeeuw- sche voetballers bevorderd, dat de Noord-Bra- bantsche elftallen weer naar Zeeland kunnen reizen. De langdurig onderbroken voetbal-com petitie kan nu weer geregeld voortgang hebben. DAMMEN. DAMVEREENIGING „VOORSCHOTEN De uitslagen van de bordenwedstrijden van de eerste ronde luiden als volgt: le klasse: P. Hakker—M. de Broeder 2—0; W. H. J. Ju—J. van Bemmelen afgebr.; J. Teu- nisseH. Oudshoorn 02; G. OostergoC. Waardenburg 02; A. Tempelman—C. Bins 20; B. P. de KousemaekerS. H. Kuipers 20. 2e klasse: P. Hagendijk—L. de Graaf 2—0; H. van EgmondK. Waasdorp 0—2 regl.; H. v. MourlkN. Veerman 0—2; H. Strik—G. v. d. Lee 20; K. Ju—M. Nagtegaal 20; Chr. v. d. Lee—A. v. d. Kragt 2—0; G. VrleslngaM, de Rijk 20; W. van EgmondG. Duynisveld 20 regl.; K. WaasdorpW van Egmond 20. BRIDGE. „DE SLEUTELS". Na de op 21 dezer gespeelde partijen is de stand van de Viertallen-competitie momenteel als volgt: gesp. gew. gel. verl. score - punt. winst Serie Rood voor tegen pnt. Staal 6 5 0 1 9510 2860 10 RUnbende 5 2 1 2 3090 4540 5 Bleuzé 4 1 1 2 2160 1440 3 Kuenen 5 2 0 3 3340 8020 4 Leujes 6 1 2 3 2380 3620 4 Serie Zwart: Laken 7 5 1 1 11840 430 11 Van Tuljn 7 5 1 1 7360 720 11 Vrbenhoek 7 3 1 3 7310 5980 7 Van Wingen 7 2 2 3 2870 4610 6 Verboog 6 2 0 4 2990 8500 4 Rakhorst 6 0 1 5 160 12290 1 Wegens ziektegevallen heeft het team Kem perman—Wassenaar van verdere deelneming moeten afzien. De door dit viertal gespeelde drie wedstrijden zijn daarom geannuleerd waarmee bij de samenstelling van bovenstaande opgave rekening is gehouden. In serie „Rood" speelt elk team dus slechts 8, en in serie „Zwart" elk team 10 wedstrijden. Dinsdag 28 Januari wordt de competitie yoortgezet. De heer G. J. Blink aan het woord telijk verdoovende middelen gekocht te hebben. De officier van justitie zeide, dat ver dachte bij deze affaire ten nauwste betrok ken is geweest, doch daar het niet onmoge lijk is. dat hij steeds in de meening ver keerde, dat het hier zuiver een handels zaakje was, vroeg spr. voor hem vrijspraak. Ten slotte stond terecht de 45-jarige koopman P. C. uit Rotterdam, wien dezelfde feiten ten laste waren gelegd. Verdachte bleef bij zijn verklaringen welke hij voor den rechter-commissaris had afgelegd. Hij was zich volkomen bewust van zijn schuld. De officier van justitie eischte tegen hem drie maanden. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen tegen al deze verdachten. EEN MARECHAUSSEE IN DE VERDACHTENBANK. Een kras staaltje van valschheid ln ge schrifte behandelde gisteren de Utrecht sche rechtbank Beklaagde was de 23-jari ge marechaussee G. P. uit Den Haag, die verleden jaar, na te zijn opgeleid te Bilt, in dienst kwam bij de aldaar gevestigde brigade. Hij was niet ln het bezit van een diploma, hetgeen ook geen verelschte was, doch bij een eventueele bevordering een woordje zou kunnen meespreken. Toen de opperwachtmeester van D. eens op een keer den controlestaat van zijn ondergeschikten in orde moest maken, vroeg hij aan ver dachte, of deze ook ln het bezit was van een diploma van den Nederlandschen R.-K. Politiebond St Michaël. Verdachte, die bij zonder eerzuchtig was antwoordde prompt: „Ik zal het meebrengen," wetende, dat hij heelemaal niet ln het bezit van een derge lijk diploma was. Hij was naar een vriend van hem gegaan in Den Haag, die wel het verlangde diploma had en deze stond het zijne af. Verdachte kocht in een winkel een vloeistof, waardoor de naam van zijn vriend gemakkelijk van het papier was te verwijderen en vulde heel voorzichtig val- scheiyk zijn naam in. Vol trots kwam ver dachte bij den opperwachtmeester en gaf hem het diploma, keurig in lyst. Daar deze echter al een zeker wantrou wen tegen verdachte koesterde, keek hy het eerst door en zag direct dat het niet authentiek was. By zyn superieuren geko men; gelastten deze hem om een politie deskundige ln de zaak te kennen. Aan den politiedeskundige Gamier viel het niet moellyk de valschheid aan te toonen. Niet alleen kon de nieuwe naam wegge haald worden, maar de oorspronkehjke naam kwam weer volledig naar boven. De officier van justitie zelde ln zyn re quisitoir, dat het hier een heel ernstig feit betrof. Een dergelyke vervalschlng door lieden ln staatsdienst komt gelukkig maar zelden voor. Spreker eischte een onvoor- waardeiyke gevangenisstraf voor den tyd van zeven maanden. Verdachte verzocht de rechtbank om de uiterste clementie, KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter te Lelden heeft de navol gende uitspraken ln strafzaken gedaan: wegens overtr. der wapenwet: J. V. Voorschoten f.5 of 2 dg.; K. van O. Leiderdorp f.5 of 2 dg.; wegens overtr. der spoorwegwet: L. P. A. J. Voorburg f. 2 of 1 dg.; wegens overtr. der arb.- wet: A. B. f.2 of 1 dg.; wegens overtr. van het Motor en Rijw. regl. J. C. Sch. f. 1 of 1 week tuchtsch.; Th. J. M. f.2 of 1 week tuchtseh.; J. van N. Rijnsburg f.2 of 1 dg.; C. S. K. f. 1 of 1 dg.; A. Z. Rijnsburg f.1 of 1 dg.; L. K. f.1 of 1 dg.; P. v. d. B Hillegom f.2 of 1 dg.; K. M. K. Katwyk, A. D. aldaar, C. de V. Alphen a.d. R., P. W. S. zwervende. L. B. Katwyk, J. J. L. Ryns- burg, D. van D. Katwyk, J. v. d, N. Noordwyk, B. van W„ W. F. S., ieder tot f.2 of 1 dg'.; C. K. f.3 of i dg.; C. de V. hv. van W. f.2 of I dg.; J. H. V. f.3 of 1 dag. Wegens overtr. der Verord. aangaande de verkeersbeperkingen: M. F, J. van Z. Noordwyk f.5 of 1 week tuchtsch; M. P. P. tot teruggave aan de ouders; N. B. Katwyk Zee f.5 of 2 dg.; P. de H. f.4 of 2 dg.; P. W. H. f.4 of 2 dg. Wegens overtreding der verord. betr. het al reizende uitoefenen van een bedryf; B. T, Vo- lendam f.2 of 1 week tuchtsch.; J. H. H. den Haag f.2 of 1 dag; wegens overtr. van het Be sluit aangaande den Identificatieplicht: F. de M. Rbnsburg f. 1 of 1 week tuchtsch.; J. de M. aldaar f.2 of 1 dag; P. de H., O. de V. hv, van Het A.N.P. meldt: Er worden wel eens klachten vernomen, den laatsten tyd, over het feit, dat menige huisvrouw niet de hoeveelheid melk kan koopen, die ze gewoon Is te betrekken. En dan ls men maar al te gauw bereid, daar aan onaangename beschouwingen toe te voegen, alsof de melkhandel niet gaarne anders wilde. Wij hebben over deze aangelegenheid een onderhoud gehad met den heer G. J. Blink een vooraanstaande autoriteit op het ge bied der melkvoorziening en voorzitter van de algemeene vereeniging voor melkvoor ziening. Wat deze ons mededeelde, is ln het vol gende samen te vatten: RUGBY. DE LEIDSCHE RUGBY-VOETBALCLUB. Een voorloopig bestuur gekozen. Lenigen tijd geleden maakten wij melding van de oprichting der Leidsche Rugby-Voetbal- Club. Thans zijn er planhen in uitvoering om deze club aan de competitie van den NR.B. i laten deelnemen, wat tot gevolg heeft gehad, dat er thans een voorloopig bestuur is samen gesteld, waarin de volgende heeren zitting nemen: A. Talboo, voorzitter, te Oegstgeest; R. J. Bergsma, secretaris, te Lelden; J. Splinter, 2de secretaris, te Leiden. Het secretariaat is tot nader datum gevestigd ten adresse van den heer A. Talboo, Emma- laan 83. te Oegstgeest. Binnenkort zal er een openbare vergadering in café-restaurant ,,'t Schuttershofgehouden worden voor die jongelui van 1825 jaar en ouder, die zich voor de rugby-sport interessee ren In deze vergadering zal een lid van den Nederl. Rugby Bond een lezing houden over de rugby-sport. Binnen enkele weken denkt men den eersten wedstrijd der LR.V.C.'ers in Leiden te organi seeren. Er is wat de voorziening met consump tiemelk betreft een zoogenaamd wette lijk gebied, ook wel den groote-steden-drie- hoek geheeten. Het kan worden afgeba kend door een lijn te trekken over de ste den AmsterdamHaarlemDen Haag Rotterdam— DordrechtGoudaUtrecht Amersfoort. Deze steden en wat binnen de lijnen ligt. alsmede de Zaanstreek, Bever wijk, IJmuiden en omgeving, vormen het „wettelijk gebied". De melkvoorziening in dit dioht bevolkte deel des lands put haar melk uit boerde rijen, die hierbinnen gelegen zijn, of dicht erbij. De consumptiemelk is voor die boer derijen een belangrijke factor, maar om de melkgift op peil te houden, hebben de boe ren des winters veel krachtvoer aan hun vee te verstrekkeh. Het gebruik van con sumptiemelk is namelijk in den winter en den zomer vrijwel gelijk. De import van het krachtvoer dat weet nu ieder wel ontbreekt. In het zooeven .bedoelde gewest nu wordt de daling van de melkopbrengst sterker gevoeld dan elders hier te lande. Daar brengt de veehouderij niet zooveel consumptiemelk op, daar worden ook an dere zuivelproducten gemaakt. En daarvoor is ihet gebruik van krachtvoer niet zulk een eerste vereischte. De melkproductie is dus in het wettelijk gebied relatief sterker gedaald dan elders. Toch tracht de algemeene vereeniging voor melkvoorziening den aanvoer op honderd procent van den normalen aanvoer te hou den, door het aankoopen van melk uit Fries land en Groningen, Drente, Overijssel, uit Noord-Holland, Gelderland, Limburg en Noord-Brabant. Deze melk moet dus aan gevoerd worden uit de zoogenaamde zuivel- provinciën Men is klein begonnen, met een matigen aanvoer per week. Die aanvoer is echter reeds gestegen tot 4,9 millioen liter in de week van 511 Januari. Alle mogelijke, autotractie moet worden ingeschakeld voor dit abnormale melkver- voer. Daarvoor dient een tiental tankwa gens. Verder geschiedt het melktransport met melkbussen. Soms is een geringe aan voer met motorbooten mogelijk. Maar men moet zich behelpen, meest met oude auto's (ongeveer 100 ln totaal). Gladde wegen, sneeuwval, het verbod om te rijden tusschen 12 en 4 uur, de moeilijk heden bij veren en bruggen, dat alles ver oorzaakt bij herhaling veel vertraging in den aanvoer En dan komt het dikwijls voor dat de melkauto's moeten blijven staan tot des ochtens vier uur. Er wordt van vele zijden alle mogelijke medewerking ondervonden. Echter stuit de melkaanvoer van elders op te vele en te moeilijke belemmeringen. En de A.V.M. moet dan maar zorgen, dat de consumptiemelk te bestemder plaatse komt. Als dit niet ten volle gelukt, moet een remedie worden gezocht in contingen- teering vari den melkhandel. Getracht wordt een percentage van hon derd te handhaven, maar daarin slaagt zij tegenwoordig niet steeds. Groot zijn de beperkingen echter niet en zonder de A.V.M. zou het publiek er wel heel wat minder gunstig aan toe zijn. Als de toestanden normaal waren, zou den de bezwaren reeds in Februari ver dwenen zijn, maar verwacht wordt dat de boeren het er op hebben aangelegd, hun koeien later dan gewoonlijk aan het kalven te hebben, opdat ze in de weide volop voe ding kunnen vinden welke ze nu wegens gemis aan krachtvoer ontberen. Dan zal het vervoer van melk over verre afstanden niet meer zoo noodig zijn. Im mers, in het wettelijk gebied blijft het aan tal boerderijen vrijwel constant. Het publiek mocht wel wat meer waar- deeren, dat het nog eiken dag melk kan koopen zij het dan nu iets minder, som tijds, dan gewoonlijk. Heeft men zich wel eens ingedacht, wat het zeggen wil dat men zelfs in de eerste oorlogsdagen aan de meeste woningen den melkbezorger heeft zien verschijnen? Hoe het zij. zoowel de boer als de A.V.M. en de melkdistribuant hebben wel aan spraak op wat meer waardeering en mede werking van de zijjder der clientèle. HEDEN. Evang. Chr. Gem.: Spr. ds. Hoekendijk van Bussum. 3 en 7 uur nam. Zaterdag. Volkshuis: Lezing H. C. Verkruysen over .Kunst", 3.15 uur nam. Zondag. Lido-Theater: Arbeiderstooneelver. „D.O.S.", „Een huls vol herrie". 10 uur voorm. Volkshuls: Concert Co Opdam en Jarrnle van Wering. 3% uur nam. DIVERSEN s Dinsdag iste Binnenvestgracht 22: Ge- egenheid tot Inenting tegen typhus 113 uur. s Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig dureau —11 uur voorm Arbeidsbeurs (Levendaal): iedere derde Dlns- Jag der maand consultatiebureau voor onvol- w aar dl gen 78 uur nam 8 Donderdags Wykgebouw „Bethesda' (Hoef- straat 4446) Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur narr? s Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen dlphterie 3V* uur 's middags precies. s Vrijdags inst. vooi Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v Beroepskeuze 45. 's Zaterdags: Oude RUn 44a. Prot Bureau voor Sociale Adviezen. 2—3 uur nam. BIOSCOPEN. t 18 jaar; 14 Jaar; 0 alle leeftijden. Luxor-theater, Stationsweg: (iOp een avond in Mei" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl, voorstelling. Lido-Theater Steenstraat 39: „De oude en de Jonge Koning" t. Dagelijks uur aam,; "s Zondags te 2, 4,30 en IVt u Woensd en Zaterd matinée 2.30 u, Trianon-Theater, Breestraat. „Inspecteur Eyck in de val". Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Pygmalion" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „De moord zaak Franchetti" t.. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee). 7% uur nam. 's Zondags gesloten. „Dat komt ervan" t. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 Jan, 20 uur tot Zaterdag 25 Januari 8 uur waargenomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 4% gr. O. (40 gr. P.) Gironummer ran de W. H. N. 5553. Oe Bank ran de W. H. N. Is Kasvereenlgïng N.V. Amster dam. Pos tg Iron timmer 877. Stort op 5553 oi 877. Ge brengt geluk te veler leven. W.; W.. J. de R., P. H. ieder tot f.2 of 1 dag- wegens overtreding der veord. van Leiden op het verkeer te land: C. van de M. f.2 of 1 dag- C. M. V. hv. R. f. 1 of 1 dag; wegens overtreding van het Vaarwegenregl. in Z.H., A. R. Alphen a. d. Rijn f. 1 of 1 dg.; wegens overtr. van het Crisisvarkensbesluit: H. van de M. Katwijk Zee f. 10 of 4 dg.; wegens overtreding van het Wetboek van Strafrecht: J. van de M. Oegstgeest f.5 of 2 dg.: L. P. P. NoordwiJk f.2 of 1 dg.; A. van P. f.5 of en f.l of 2 maal 1 dg.; J. van Sch. den B. f.5 of 2 dg.; L. v. d. V. f.5 of 2 dg.; wegens overtr. der Visscherywet: L. H. P. J. M. Wassenaar, 2 maal f.2 of 2 maal 1 dag; we gens overtr. van het slachtverbod: J. P. van S. Alkemade f.10 of 4 dg.; wegens overtr. van Huisslachtingsbesluit: A. D. f. 10 of 4 dg; wegens overtr. der Leerplichtwet: N. L. f.2 of 1 dag.; J. P. G., M. G. hv. den O.. D. T. allen te Leiden, ieder tot f1 of 1 dg.; H. van L. Kat wyk f.2.50 of 1 dg.; dezelfde f.2.50 of 1 dg.; R. N. aldaar f. 3 of 1 dg.; H. van Rh. f. 2 of 1 dg. wegens overtr. van het Motor en Ryw. Regl. C. G. S. f.2 of 1 week tuchtsch.; A. K. Den Haag f.15 of 5 dg.; Z. H. f.5 of 2 dg.; W. A. van Z. Noordwyk f.2 of 1 dg.; H. N. L. Voor schoten f.2 of 1 dg.; S. P. f.3 of 1 dg.; J. J. van Sch. f.l of 1 dag; Th. J. H. Oud-Ade f. 1 of 1 dg.; S. M. v. d. V. f.l of 1 dg.; G. R. Haarlem mermeer f.5 of 2 dg.; W. C. v. d. D. Warmond f.2 of 1 dag; A. de B. f.3 of 1 dg.; C. L. S. Warmond f.2 of 1 dg.; wegens overtr. der Ver ord. aangaande Verkeersbeperkingen: C. M. Ch. de V. f.5 of 1 wk. tuchtsch.; M. G. f. 7.50 of 1 week tuchtsch.; J. van D. f.5 of 2 dg.; J. de V. f.5 of 2 dg.; C. J. B. zwervende f.5 of 2 dg.; E. de J. S. f.10 of 4 dg.; G. H. A. E. f.7.50 of 3 dg.; W. C. Den Haag f.10 of 4 dg.; P. K. f,5 of 2 dg.; H. de V. f.5 of 2 dg.; C. van K. f.5 of 2 dg.; E. B. hv. van C. van K. f. 10 of 4 dg.; wegens overtr. van het besluit aangaande Identificatieplicht: J. van Sch. den B. f.3 en f.2 of 2 maal 1 dg.; wegens overtr. der Verord. aangaande de Verkeersbeperkingen: G. D. f. 3 of 1 dg.; M. C. W. hv. G. D. f.3 of 2 dg.; Fr. H. f. 5 of 2 dg.; M. van V. Woubrugge f. 10 of 4 dg.; Chr. W. de G. f5 of 2 dg. Wegens overtreding der verordening aan gaande het al reizende uitoefenen van een be drijf: R. K. tot f.2 of 1 dag; wegens overtr. van het besluit aangaande den identificatie plicht: C. A. v. d. B. te Noordwijkerhout, tot f.l of 1 dag; H. B. v. E. tot f.2 of 1 dag; S. H. G. tot f2 of 1 dag; wegens overtr. der verordening betreffende het beperken van werk: S F. W. K. te Alkemade, tot f. 10 of 4 dagen; wegens overtr. van het spoorwegregle- mentr J. F. v. d. B. te Noordwijkerhout, tot f.2 of 1 dag; wegens overtr. van het slacht verbod: F. M, v. d. H. te Oegstgeest tot f.10 of 4 dagen; wegens overtr. der verordening der gemeente Leiden op het verkeer te land: S. V. te Zoeterwoude tot f. 1 of 1 dag; W. van R-. zwervende, tot f. 2 of 1 dag; S. H. G. tot fl of 1 dag; N. M. tot f.3 of 1 dag; wegens overtr der verordening van Leiden op de straatpo- litie: H. J. J. D.. zwervende, tot f. 1 of 1 dag: wegens overtr. der pol.verovd. der gemeente Oegstgeest: J. K. tot f.l of 1 dag; - wegens overtr. der verord. der gemeente Katwijk op het verkeer te land: A. C. A. te Katwijk aan den Rijn tot f.2 of 1 dag. Waar geen woonplaats is vermeld, zyn de veroordeelden te Leiden woonachtig, 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6