LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Januari 1941 Wedstrijden c de schaats IJSSCHUIT het einde van den oorlog. I TALEN I |P<MT MEISJE IJswedstrijden in de Omgeving Prestatie-tochten Uit de Omstreken RECHTZAKEN JONGEN Burgermeisje Houtbewerkings machines PELTENBURG van 1793. Breestr. 109 Distributie H. A. v. Schaik 4.50 OFFICIEELS PUBLICATIE OFFICIEELE PIJBLICATIE Hef deert niets die koude Houtblokken in alle maten OPENBAAR SLACHTHUIS 0 LANGEDIJK WINT TE NIEUWE- NIEDORP. Te Nieuwe-Niedorp zijn Zaterdag onder groote belangstelling nationale wedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter gehouden. De kwaliteit van de deelnemers was zeer goed, daar er vele rijders van de nationale kam pioenschappen aanwezig waren. De 500 meter was voor Roos in 49 sec.; op de 1500 meter werd Langedijk bij verrassing door Zwanenburg geslagen. De 3000 meter was echter voor Jan Langedijk in 5 min. 23,4 sec. De uitslagen luidden: 500 meter: 1. J. A. Roos (Amsterdam) 49 sec.; 2. J. Langedijk (Oudkarspel) 50,2 sec.; 3. L. Meets (Jisp) 51,2 sec. 1500 meter: 1. P. J. Zwanenburg (Rotterdam) 2 min. 40,2 sec.; 2. J. Langedijk 2 mhi. 40,6 sec.; 3. C. Akerboom (Bergen) 2 min. 43 sec. 3000 meter: 1. J. Langedijk 5 min. 23.4 sec.; 2. M. Strijbis (Heerenkarspel) 5 min. 25,2 sec.; 3. P. J. Zwanenburg 5 min 26,4 sec. Totaal klassement: 1. J. Langedijk 5 pnt.; 2. P. J. Zwanenburg 12 pnt.; 3. J. A. Roos 13 pnt. BUTEN WINT TE KOLHORN. De wedstrijden, welke gisteren op de baan van de „IJsclub Kolhorn" gehouden werden, waren vrijwel een revanche van de Nederland- sche kampioenschappen. De groote rivalen Buyen en Langedijk maakten het elkaar weer geducht lastig, maar ook ditmaal gaf het betere rijden van den Nederlandschen kampioen op de 500 en 1500 meter den-doorslag. Van Hoorn, die reeds in Bergen een uitstekende indruk maakte, zorgde voor de verrassingen, door de 500 meter te winnen en op de 1500 meter voor Langedijk te eindigen. Vooral zijn rijden tegen Buyen op de 500 meter was prachtig. Met ruim een seconde verschil ging hij in den fraaien tijd van 47,6 sec. voor Buyen over de eindstreep. Op de 1500 meter nam Buyen revanche voor deze nederlaag door Van Hoom op een behoor lijken afstand achter zioh te laten. Dat echter deze twee rijders zeer snel ge reden hadden, werd eerst duidelijk toen Lan gedijk met niet minder dan 7 seconden boven Buy en's en 6 seconden boven Van Hoorn's tijd bleef. Op de 5000 meter toonde Langedoijk echter zijn vorm weer. Tegen Strijbis rijdend ging hij fraai over de baan en won in den tijd van 9 min. 21,2 sec. Van Hoorn had op dezen afstand tegen Buyen een hevige inzinking en bereikte zijn peil van de 500 en 1500 meter lang niet meer. Buyen reed zijn ronden regelmatig en werd tweede achter Langedijk in 9 min. 28 sec. Er zijn in onze omgeving weer verschil lende geslaagde ijswedstrijden gehouden. De uitslagen zijn als volgt: ALPHEN Zaterdag werden op den Rijn zeer fraaie koppelwedstrijden gehouden, georganiseerd door de IJsclub „Het Goudsche Rijpad". Na spannende ritten werd de uitslag: le pr. Bulk-Wittebol; 2e pr. v. d. Werf-Koopman; 3e pr. KruijswijkMuiswinkel; op 1 ronde: 4e pr..-A. Borst-Stehouwer: op 2 ronden: 5e pr. B. Loogman-v. Niekerk. BENTHUIZEN De uitslag van de ringrijderij, georgani seerd door de IJsclub „De Eendracht" luidt: le pr. J. Buys met mej. M. v. de Eyk: 2e pr. G. Schellingerhout met mej. B. Schel lingerhout; 3e pr. A. v. d. Bijl met mej. G. de Hertog; 4e pr. J. Klamp met mej. T. v. Marle. DE KAAG „De Onderlinge" organiseerde een hard rijderij voor jongens, waarvoor groote be langstelling bestond. Zij waren verdeeld in twee groepen n.l. zeer jeugdige en meer oudere jongens tot 14 jaar. Na een zeer felle kamp was de uitslag als volgt: Groep A. le pr. Dorus Los; 2e pr. Klaas Biemond; 3e pr. Joop Harding. Groep B. le pr. Adriaan Voorn; 2e pr. Jan Snijders; 3e pr. Jan Bons. De overige deelnemers ontvingen elk een troostprijs. HILLEGOM De IJsclub Juliana hield een wedstrijd in het hardrijden met hindernissen. De uit slag was: Ploeg A: 1. G. Been; 2. B. Griek- spoor; 3. H. Huurman; 4. R. Schutte. Ploeg B. (verliezers) 1. D. Groendijk; 2. J. van Rosmalen; 3. J. v. d. Plas. Er werd om geld prijzen gereden. Er waren niet minder dan 24 deelnemers. LEIMUIDEN De IJsclub „Nut en Vermaak" organiseer de een wedstrijd in hardrijden op sleden Met één eerste en twee tweede plaatsen werd Buyen eerste in het totaalklassement vóór Lan gedijk. Er waren 16 deelnemers. Het ijs bevond zich ondanks den dooi in goeden toestand. De uit slagen luidden: 500 meter: 1. S. van Hoorn (Zaandijk) 47,6 sec.; 2. H Buyen (Amsterdam) 48.8 sec.; 3. A. Schouten (Warnsveld) 50 sec.; 4. J. Lange dijk (Oudkarspel) 50,1 sec. 1500 meter: 1. H. Buyen 2 min. 39,6 sec.; 2. S. van Hoorn 2 min. 40,4 sec.; 3. J. Langedijk 2 min. 46,2 sec.; 4. M. Strijbis (Harenkavspel) 2 min. 48,1 sec. 5000 meter: 1. J. Langedijk 9 min. 21,2 sec.; 2. H. Buyen 9 min. 28 sec.; 3. M. Strijbis 9 min. 28,4 sec.; 4. J. A. K er boom (Bergen) 9 min. 39,8 sec. Totaalklassement: 1. H. Buyen; 2. J. Lange dijk; 3. M. Strijbis; 4. A. Kerboom; 5. P. Zwanenburg. IN GRONINGEN. Zondag is van Winssum uit de prestatietocht door de provincie Groningen gehouden. Voor den prestatietocht hadden zioh 400 deelnemers opgegeven, terwijl zich voor de toeristenklasse 1300 deelnemers aangemeld hadden. Het traject was 150 K.M. lang. Als eerste deelnemers aan den prestatietocht kwamen L. Geveke, uit Leeuwarden en A. de Vries uit Giethoorn, bin nen. De eerste der toeristen was Van der Veen uit Bedum. DE FRIESCHE ELFMERENTOCHT. Naar men ons officieel mededeelt, is in de vergadering van vertegenwoordigers uit de be sturen der V.V.V.'s Langweer en Sneek, welke eergisteren gehouden werd, besloten voor den wedstrijd van Zaterdag 11 Januari géén prijzen toe te kennen, omdat niet met zekerheid is vast te stellen, wie de winnaars zijn. Werd er reeds groote verwarring gesticht door de ruim tweehonderd rijders, die foutief ge start zijn, daarnaast hebben vele anderen de controlepost Pavilion Sneekermeer niet aange daan, hoewel aan iederen deelnemer een route kaart was uitgereikt. Bovendien zijn door een aantal deelnemers nog verscheidene onregelma tigheden gepleegd. Een juiste controle is door een en ander onmogelijk geworden. Aan alle deelnemers die den tocht hebben volbracht, zal de medaille van V.V.V. Langweer worden uit gereikt. Met het toezenden van de medailles voor den toertocht, die van Sneek uit gereden werd, wordt deze week een aanvang gemaakt. voor dames met heer en om geldprijzen. De uitslag was: 1. mej. M. v. d. Meer en P. Bontje; 2. Mej. M. Keyser en P. Koot; 3. Mej. A. Langenslag en D. v. Berkel. Zaterdagmiddag werd door de IJsclub „Nut en Vermaak" een estafette-wedstrijd uitgeschreven. 48 deelnemers, 6 ploegen van 8 namen hieraan deel. Na een spannenden wedstrijd werden de geldprijzen gewonnen door: Ploeg I le pr. A. J. MöllersL. Hoo- genboom—H. BuskermolenM. v. d. Jagt; Ploeg II 2e pr. Th. HeuzenA. Hogen boomA. C. MöllersF. v. d. Velden; Ploeg III 3e pr. C. v. d. MeerTh. v. Haaster N. BeukG. Kraan. De IJsclub „Nut en Vermaak" organi seerde een ringrijderij voor paren om geld prijzen. De uitslag luidde: 1. H. Heuzen (zonder dame); 2. mej. T. v. Graas en J. v. Beyeren; 3. mej. H. v. Diemen en A. v. Leeuwen4. mejM. v. Graas en C. v. Graas 5. mej. A. Langenslag en J. Keyzer. NOORDEN IJsfeest. Door de IJsvereeniging ter bevordering van het ijsvermaak is op de ijsbaan, gele gen tegenover het café de Roos, een goed geslaagde wedstrijd gehouden in het ring- rijden door paren. Er namen aan dezen wedstrijd 21 paren deel; de uitslag was als volgt: le pr. J. A. Vianen en zijn vrouw; 2e pr. A. Splinter en mej. Joh. v. d. Zwet; 3e pr. T. de Geus en mej. Th. v. d. Zwet en 4e pr. B. Boekensteijn en mej. M. Kalshoven. SASSENHE1M De hardrijderij-vereeniging „De Oude Post" hield Zaterdag een wedstrijd voor ouderen. De baan was keurig in orde en de belangstelling was groot. In den veteranen- wedstrijd vist de 74-j. heer G. Bloemen- daal zich als derde te plaatsen. De uitslag luidde: Veteranen: 1. W. Bergman; 2. G. van Dorp; 3. G. Bloemendaal. De wedstrijd voor personen boven 25 jaar had tot uitslag: 1. R. van Nobelen; 2. J. Haver; 3. B v. d. Lans. Ook bij dezen wed strijd bestonden de prijzen uit levensmid delen. WOUBRUGGE Omdat vanwege den sneeuwval de banen voor de nationale hardrijderij niet tijdig KATWIJK. Uitzending van zwakke Katwyksche kinderen. Verschenen is het jaarverslag van de „Veree niging voor Uitzending van Zwakke Katwijksche Kinderen", samengesteld door den actieven secretaris den heer C. Kwakernaak. Het ver slag. waarin vooral ook uitkomen de moeilijk heden die de Vereeniging in het afgeloopen jaar door de oorlogsomstandigheden heeft onder vonden, getuigt evenzoo van een. actief vereeni- gingsleven dat reeds was aangevangen in de eerste maanden van 1940. doch dat verstoord werd in de Meidagen. 16 Kinderen vertoefden toen in verschillende inrichtingen. Het verslag vertelt dan van de vele moeilijk heden. om de kinderen in de bewogen dagen thuis te krijgen. Van een verdere uitzending is later niets meer kunnen komen. De Prov. Sub sidie werd in 1940 verhoogd van 20 op 25 cent per dag en per kind; de Gemeente verhoogde de subsidie in gelijke mate. De „vereischte wet telijke goedkeuring" welke was aangevraagd, is nog niet verkregen. Over gebrek aan belang stelling had het bestuur niet te klagen. De Propaganda had bewerkstelligd dat 130 nieuwe leden werden ingeschreven, de Diaconie steunde waar noodig was. Met de financiën staat het zeer goed. omdat de uitzending, voortijdig moest worden afgebroken is. hetgeen betaald werd aan verpleegkosten belangrijk minder dan in 1939. De onkosten, met name de reiskosten, wa ren echter hooger. Er is in ieder geval thans een behoorlijk batig saldo, zoodat de kinderen, die uitzending noodig hebben, geholpen kunnen worden. Ten opzichte van 1941 staat ook de secretaris van deze Vereeniging in het onzekere. Maar zoolang er zwakke kinderen zijn in Kat wijk en het bestuur er toe in staat gesteld blijft deze uit te zenden, zal dit werk doorgaan, zij het op bescheiden voet. Het verslag eindigt met de hoop uit te spreken, dat deze mooie sociale vereeniging ook in deze tijden, haar arbeid tot heil van het Zwakke Katwijksche Kind zal kunnen voortzetten. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie inh. 24 .broodkaarten, rijwiel- belastingmerk 1941, portemonnaie met inhoud 40 ct, en een vetbon, blauwe kinderhandschoen, zilverbon i. 2.50, sleutel, portemonnaie inh. f. 0.45. Inlichtingen by de politie. OEGSTGEEST. Botsing tusschen auto's. Op den Ryksweg by den Vinkeweg is een uit de richting Den Haag komende personenauto, bestudeerd door J. J. van B. uit Amsterdam, toen deze een vóór hem rydende auto wilde passeeren, tegen een vrachtauto met oplegger be stuurd door N. L. uit Rotterdam, die uit tegen overgestelde richting kwam, opgereden. Door de gladheid van den weg tengevolge van de sneeuw, reed de personenauto te veel op het linkergedeèlte van den weg. waardoor de botsing ontstond. Beide auto's werden zóó hevig be schadigd, dat zü moesten worden weggesleept. De bestuurders bekwamen geen letsel. De sneeuwstorm en de gevolgen. De hevige sneeuwstormen van Zaterdag op Zondagnacht heeft het verkeer in onze gemeente zeer belemmerd. Op sommige plaatsen was de opeenhooplng der sneeuwmassa's zoo hoog, dat er van doorkomen geen sprake was. Personeel van Gemeentewerken heeft de hoofdwegen met een auto en een baanschuiver weer eenigszins begaanbaar gemaakt, hetgeen vooral voor de voetgangers een Uitkomst gaf; VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Garantiebedrag; voor ijsbestrijding Ge denk te eken wijlen den heer H. H. G. Wul- lings Auto-draailadder brandweer Beplanting Parallelweg Aankoop panden Voorstraat en Schoolstraat. Na opening werd het opruimen van huis- en straatvuil van 1 Januari tot 1 April a.s. goed waren te maken, hield de IJsvereeni ging in de plaats daarvan een hardrijderij met hindernissen op de schaats. Hiervan was de uitslag: le pr. W. Keessen; 2e pr. Jan van der Nagel en 3e pr. C. Camfferman ZEVENHOVEN Voor de leerlingen der R.K. en Ohr. school vond een hardrijderij per schaats plaats op de Ringvaart. De uitslag was: Oudste jongens: IJ. de Groot le pr.; K. v. d. Helm 2e pr. ;A. Koust 3e pr.; H. dé Groot 4e pr.; H. v. d. Sluis 5e pr.; T. Rijneker 6e pr. Tom Bos 7e pr. Jongeren: J. Stoep le pr.; P. v. Tol 2e pr.; A. v. d. Bos 3e pr.; J. Rijneker 4e pr.; Y. Obbema 5e pr. Kleuters: P. de Graaf le pr.; M. de Groot 2e pr. (Meisjes) M. Vonk le pr.; T. Bosman 2e pr.; R. de Groot Cd. 3e pr.; A. Kerkhoven 4e pr. T. v. Rijn le pr.; M. Komst 2e pr.; T. v. d. Meer 3e pr.; B. v. d. Helder 4e pr.; B. Hassing 5e pr. (Kleuters). R. Kerkhoven le pr.; R. v. Rossenberg 2e pr.; K. Nieuwen - huizen 3e pr. De prijzen bestonden uit geld en speelgoed. aanbesteed aan J. Gerrits f. 30.per week. Goedgevonden werd dat de gemeente deelneemt in het garantiefonds van de Ver eeniging tot LJsbestrijdlng. De kosten zijn begroot tot een maximum van f. 172.50. Nadat enkele leden aanmerking hadden gemaakt op den prijs van f. 10.per M2„ werd besloten voor verbreeding van den Leidscheweg grond aan te koopen van den Kerkeraad der Geref. Kerk ter grootte van ongeveer 75.4 M2 en van de dames J. M. en A. S. Alting ter grootte van ongeveer 55.1 M2 Aan de gemeente is toegekend voor den bouw van 15 arbeiderswoningen een grond- voorschot uit 's rijks kas van ten hoogste f. 10.500.een bouwvoorsohot van ten hoogste f. 62.400.terwijl een jaarlijksche bijdrage in het tekort op de exploitatie tot een maximum van f. 375.zal worden ver leend. Tot schatters voor de bouwterreinen, ge legen langs de te maken parallelstraat van de Schoolstraat werden benoemd de heeren M. Laurentius en C. G. Lohmann, architec ten, alhier. In dank werd aanvaard een teekening van „de Sophia hoeve" gemaakt door den oudhoudkundige architect J. Verheul Dzn. te Rotterdam en in kleuren gebracht door den kunstschilder Jan van Anrooij en aan geboden door den heer C. van der Dool te Voorburg. Eveneens werd besloten in dank te aan vaarden van het comité herdenking Wul- lings een gedenkteeken, bestaande uit een voederplaats voor eenden in het Wilhelmi- napark, voorzien van een sier-balustrade met bronzen gedenkplaat met opschrift. Wederom kwam het voorstel ter tafel voor de aanschaffing van een auto-draai ladder voor de brandweer. Thans staakten de stemmen. In een volgende vergadering zal over dit voorstel nogmaals worden gestemd. Voor de plaatsing van werkloozen bij een centraal werkverruimingsobject, waarschijn lijk ten hoogste 15, werd een bedrag toege staan. Aan de bijzondere bewaarschool Hooge Morschweg te Oegstgeest werd over het jaar 1940 een subsidie verleend van f. 204.67. De vergoedingen waarop de besturen van bijzondere scholen voor gewoon L.O. recht hebben, werden voor 1939 vastgesteld. Na discussie werd besloten het salaris van den vakonderwijzer lichamelijke oefening O.L. school te bepalen op f. 100 per weke- lijksch lesuur per jaar. De totale kosten van dit vakonderwijs zullen voor het jaar 1942 waarschijnlijk ten hoogste f.4315 be dragen. De voorzitter deelde tevens nog mede, dat waarschijnlijk binnenkort een regeling zal afkomen, óók voor de bijzondere scholen en dat waarschijnlijk het salaris dan nog verhoogd zal moeten worden. Voor de aanschaffing van hulpmiddelen vakonderwijs L.O. werd een bedrag toege staan van f.750. Het Groene Kruis ontvangt voor het con sultatiebureau voor zuigelingen een subsidie van f60, daar dit bureau thans gevestigd is Leidscheweg 41, inplaats van in het gym nastieklokaal achter het gemeentehuis. Besloten werd tot den instelling van een commissie keuring voortuinen. Met de Coöp. Boerenleenbank werd een nieuwe deposito-overeenkomst aangegaan. Voor het doortrekken van de Nieuw Voor dorpstraat tot de Noortheij Straat werd een crediet verleend van f.3000. Voor de beplanting van de Parallelstraat en enkele bijkomende werken werd f.5500 toegestaan. Uit'het voorstel blijkt dat dè sloot naast de Emmalaan zal worden gedempt, de Emmalaan zal worden ingekort van den Leidscheweg af tot aan de loods van den plantsoendienst. De speelplaats van de O.L. school zal een nieuwen uitgang krijgen en komt loodrecht uit op het trottoir van de aan te leggen Parallelstraat. Het plantsoen naast het gemeentehuis zal worden vergroot. De tuinman heeft een rechtlijnigen vijver ontworpen ter breedte van ongeveer 2 M„ loopende evenwijdig langs het gemeentehuis en het schoolplein, terwijl het. monument, destijds door de burgerij opgericht ter eere van den vorigen burgemeester, wijlen den heer E. Vernède, zal worden verplaatst. B. en W. worden gemachtigd onderhands te verhuren of in gebruik te geven van in het grondbedrijf ingebrachte gronden, als volkstuintjes, onder voorwaarde dat de minimum-huurprijs zal bedragen f. 0.02 per M2. en dat beschikbaarstelling gratis kan plaats vinden aan de daarvoor in aanmer king komende personen. Besloten werd toe te treden als lid der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat, geves tigd te 'sGravenhage en dat de, voor de verbreeding van den Leidscheweg en Veur- scheweg en bijkomende werken, benoodigde kabels en buizen tot een bedrag van f. 100.000 door bemiddeling van de Coöp. Inkoopvereeniging van metalen-industriee- len G. A. te Rotterdam zullen worden aan gekocht. Besloten werd in vasten dienst aan te stellen een adjunct commies le klasse als ambtenaar ten kantore van den gemeente ontvanger. Aangezien B. en W. er niet in zijn g%» slaagd de beschikking te verkrijgen over een houtgasgenerator te plaatsen op den nieuwen vuilnisauto, werd dit raadsbesluit ingetrokken en f.1750 beschikbaar gesteld voor den aankoop van een turfgasgenera- tor aan te brengen op den nieuwen vuilnis auto. Ten slotte werd aan de agenda toege voegd het aankoopen van perèeelen in de Schoolstraat en Voorstraat voor verbree ding van de Schoolstraat. Goedgevonden werd aan te koopen van W. Wassenaar het pand Voorstr. voor f.6000; Schoolstraat 55 van Wed. D. JongeneelBos, voor-f. 1870; Schoolstraat 63 en 65, van A. J. Turion, voor f. 5000; Schoolstraat 57 en 59 en schuur van J. A. Mens voor f.3950; Voorstraat 62, van L. B. Nouwens voor f.7600 en Voorstr. 64 van S. de Graaf voor f. 6500. Na 3 maanden moeten de panden zijn afgebroken en de grond schoon worden opgeleverd. De verkoopers moeten zorg dragen voor het afbreken. Bij de rondvraag vroeg de heer Bancken de ingezetenen te verplichten, de trottoirs bij sneeuwval schoon te maken. Na bespre kingen zullen B. en W. een en ander nader overleggen. Hierna sluiting. Bij de douane: „En de kleur van Uw haar mevrouw?" „Hoe bedoelt U? Zooals het nu is, zooals het geweest is of zoo als het zal worden HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal en heling. Terecht stonden een bediende van een maalderij te Lisse en een veeboer met zijn zoon uit Noordwijkerhout. De bediende werd ervan verdacht aan den boer en zijn zoon meer veevoeder te hebben afgeleverd dan waartoe hij door de door het kantoor verstrekte bonnen gerechtigd was. De veeboer stond terecht omdat hij her haaldelijk den bediende had overgehaald om meer af te leveren dan de hoeveelheid die op zijn bond stond. De bediende ver kreeg daardoor geldelijk voordeel. Tegen twee bedienden uit Lisse werd voor ieder 3 maanden gevangenisstraf geëischt. Tegen den veeboer uit Noordwijkerhout, die in totaal 24 zakken haver en 5 zakken kaf extra had weten te verkrijgen werd eveneens 3 maanden geëischt. Mr. C. J. Goudsmit uit Oegstgeest drong met het oog op den leeftijd van den ver dachte hij is 58 jaar aan op een voor waardelijke gevangenisstraf Ten aanzien van den 19-jarigen zoon van den veeboer achtte de officier van Justitie vrijspraak op haar plaats, aangezien het ten laste gelegde niet bewezen was. De rechtbank zal een en ander nader overwegen. HAAGSCH GERECHTSHOF. Twee maanden wegens dieren mishandeling. Het gerechtshof deed uitspraak in de zaak tegen den schipper P. van der V., die, om zijn vrouw te grieven, azijn-extract goot in den bek van een kat, waarop zijn vrouw bijzonder gesteld was. Door de Rotterdam- sche Rechtbank was hij hiervoor veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee maanden, terwijl de advocaat-generaal by de behandeling in hooger beroep een ge vangenisstraf van drie maanden tegen hem eischte. Het Hof veroordeelde beklaagde tot twee maanden gevangenisstraf. Gevraagd een flinke 6305 leeftijd 14—16 jaar, bij H. C. VREEKEN, Rijnsburgerweg 121 Gevraagd een 6292 met beschrijving en prijs. Adiresi.P. KATER, Ged. Gracht ho. 13, Zaandam. Gevraagd op dorp bij Leiden, een net (N.H.) als hulp in de huishou ding. Goed kunnende koken en naaien. Hulp voor ruw werk aanwezig. Brieven Bur. v. d. Blad onder no. 6274. te koop gevraagd voor timmer en meubelbedrijf. 6291 Brieven Lett. C 10, Adv. Bur. Gebr, GEVERS, Zaagmolen- drift 35, Botterdam. üadio Ja, de vrede zal eenmaal komen, dam is een radio een NOG waardevoller bezit dan rau. - Een stroom van berichten komt dan van de geheele wereld. - Maar of er dan direct toestellen zullen zijn, is een giroote vraag, want de industrie is dan maar niet direct op vollen gang. - Voordat de voorraad dus is uitgeput, nu maar liever direct nog een aanschaffen. - Maar koopt in het beste magazijn dat U vinden kunt, met de grootste keuze in alle le kl. merken. - In Leiden is er geen 'beter dan: 6275 Wie verzuimd mocht hebben zijn nieuwe brood- en bloemkaarten enz. bijtijds af te halen, kan zich desgewenscht schrif telijk of telefonisch wenden tot 6307 Distributie-Consulent Telefoon 23.681 Boodenburgerstraat 31 Deze week vorming clubs Uitsluitend: BREESTRAAT 89a van het Departement van Landbouw en Visscherij. VOORRADEN KAAS BOVEN 500 K.G. THANS VRIJ. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd deelit het volgende mede: In verband met de op 28 Augustus 1940 getroffen kaas- regeling werd aan houders van voorraden kaas, grooter dan 500 kg„ de verplichting opgelegd, deze niet te verhandelen of af te leveren dan met toestemming der Nederlandsche Zuivel- centraile, Afd. Zuivel te 's-Gravenhage. Inmiddels heeft genoemde Centrale een gedeelte van 80 met een minimum van 2500 kg. voor het verhandelen en afle veren vrijgegeven. Dit gedeelte wordt met ingang van Maan dag 20 Januari 1941 tot 100 verhoogd, zoodat dus van dien datum af de geheele voorraad van 28 Augustus 1940 is vrijge geven. Uiteraard mag de aflevering uitsluitend geschieden tegen toewijzingen op grond der bepalingen van de Kaasdis tri- butieTbeschikking 19401. 6303 van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. RIJKSBUREAU VOOR NON-FER/RO METALEN. Het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het Rijksbureau voor Non-Perro Metalen, tot dusverre gevestigd 's-Gravenhage, Prinsessegracht 21, is verplaatst naar Lyceumplein 18, aldaar, telefoon 116070. 6302 voor CenjtrafLe, Haard- en Ka chelverwarming 1000 kg. f.40. 100 kg. f.4.50. Franco thuis. Beleefd aan'bev.: J. KOOLEN, HOUTBLOKKEN in alle maten Waardgracht 79 - Leiden. 4413a gevraagd per 1 Februari, voor d. en n„ boven 23 jaar, v-g.g.v. Zelfst. werken en koken. Wasch buitenshuis. Eenmaal p. week werkster. 6304 Mevr. VAN ORIETHUYSEN, Laan v. Lewensteyn no. 98, Voorburg. Dinsdagmorgen van 1011 uur verkoop van een partij PAAR DEN VLEESCH, voorwaardelijk goedgekeurd. - Lappen 55 ct., Rosbief 65 ct. per pond. De Verkooper 6300 J. v. TONGEREN. 4—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8