SPIERPIJNEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Januari 1941 Het teeltplan akkerbouw 1941 Goebbels over nationaal- socialistische methoden in Engeland Een zelfde gedrag als Duitschland in 1932 Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkeheen SPORT Fusie in de Korfbal wereld Jeugdzorgen van den Tennisbond BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Het is gewenscht gebleken, in het op 27 September 1940 gepubliceerde teeltplan akkerbouw 1941 eenige wijzigingen en ver eenvoudigingen aan te brengen, terwijl het tevens noodig bleek, een nadere toelich ting te geven betreffende de scheurpremie. Hoewei de aangebrachte wijzigingen van niet ingrijpenden aard zijn, komt het ge wenscht voor, de korte samenvatting van het teeltplan, zooals het thans ls, hieronder te laten volgen: 1. a. De teelt op bouwland van andere gewassen dan tarwe, rogge, gerst, haver, kanariezaad, veldboonen, erwten, stam- boonen, aardappelen, suikerbieten, cichorei, voederbieten, korrelmais (zaadmals), kool rapen, voederwortelen, koolzaad (oliezaad), vlas, uien, boekweit, hennep en tabak als hoofdgewas is verboden. De laatstgenoem de vier gewassen werden in het vorige be richt niet genoemd. De landbouw-crislsorganisatle kan op advies van den provincialen productiecom missaris van dit verbod ontheffing verlee- nen wanneer de bedrijfsomstandigheden daartoe aanleiding geven. Deze ontheffing zal echter slechts dan gegeven worden, wanneer gewichtige redenen aanwezig zijn. b. De teelt van landbouwzaden, waaron der verstaan worden: gras- en klaverzaden, zaden van mangels, voederbieten, koolra pen, stoppelknollen, landbouwwortelen, uien, spurrie, boterzaad, cichorei, karwij, Wauwmaanzaad, gele en bruine mosterd, op bouwland is toegestaan. Daarbij wordt echter de te verbouwen oppervlakte voor elk gewas tot een zeker maximum beperkt. Aan eiken landbouwer echter is het toege staan, op bouwland maximum 5 are te be stemmen voor zaadteelt, zonder dat hier voor vergunning behoeft te worden aan gevraagd. c. De teelt van haver is voor ieder bedrijf beperkt tot de oppervlakte, welke in dat bedrijf in de jaren 1938 en 1939 gemiddeld met dit gewas beteeld is geweest, met dien verstande, dat in elk geval voor ieder be drijf niet meer dan 15°/o van de opper vlakte, welke voor den oogst 1941 als bouwland in gebruik is (dus het eventueel te scheuren grasland inbegrepen) met ha ver beteeld mag zijn. d. De teelt van uien is beperkt tot de oppervlakte, welke in 1940 voor dit gewas toegestaan was (het gemiddelde van het in de jaren 1937, 1938 en 1939 verbouwde oppervlak) e. De totale oppervlakte kunstweide, kla ver, luzerne, voederbieten, koolrapen, voe derwortelen en andere groen te maaien of af te weiden groene gewassen als hoofd gewas op bouwland en gekleurd grasland is voor ieder bedrijf beperkt tot de opper vlakte, welk in 1940 met deze gewassen in gebruik was. Hiervan kan slechts afgeweken worden, wanneer ten genoege van de landbouw crisisorganisatie, in overleg met den pro ductiecommissaris, kan worden aange toond, dat in het betreffende bedrijf nor maal meer verbouwd werd en dat het be drijf ook werkelijk meer noodig heeft. 2. Het afmaaien van onrijp graan, dat op bouwland is geteeld, is verboden, met uitzondering van snijrogge, rogge voor strooband en groene mals. De teelt is ech ter wel toegestaan op verloren hoekjes en erfperceelen. Aan den toegestanen verbouw van snij rogge is- echter de voorwaarde verbonden, dat deze rogge voor 10 Mei gemaaid moet zijn en dat de desbetreffende oppervlakten in 1941 als hoofdgewas zullen dragen een der gewassen, genoemd in de samenvatting onder la, met dien verstande, dat de be perkingen voor sommige gewassen onder b, c, d en e genoemd, gehandhaafd blijven. Het onderploegen van onrijp graan voor groenbemesting is eveneens verboden. Dit verbod is niet van kracht, wanneer het een mislukt gewas betreft. Om voor een geldelijke tegemoetkoming voor het scheuren van grasland in aanmer king te komen moet men voor 1 Maart aan de landbouw-crisisorganisatie van zijn ge west opgave doen van de te scheuren per- ceelen, met nauwkeurige opgave van groot te en ligging. Eerst wanneer door de landbouw-crisis organisatie op advies van den provincialen productiecommissaris de te scheuren per- ceelen zijn goedgekeurd, kunnen deze voor scheurpremie in aanmerking komen. Bij de beoordeeling wordt uitgegaan van de volgende richtlijnen. a. Het te scheuren perceel moet van dien aard zijn, dat het als bouwland een behoor lijke opbrengst doet verwachten. Perceelen, welke b.v. door een ongunstige ligging ten opzichte van het grondwater, of door hun aard als bouwland geen voldoende garan tie geven op een behoorlijke opbrengst ko men niet aanmerking. b. Het grasbestand van het te scheuren perceel moet zoodanig zijn, dat hiervan in 1941 een behoorlijke opbrengst aan gras venvacht had kunnen worden. Hieruit volgt dus, dat klavers, wester - woldsch raaigras en versleten kunstweiden, welke toch gescheurd hadden moeten wor den, niet voor scheurpremie in aanmerking komen. c. Eveneens komen na goedkeuring door de landbouw-crisisorganisatie voor scheur premie in aanmerking, die reeds gescheur de perceelen, waarop in 1940 nog geen hoofdgewas is geteeld en geoogst. Opgave van deze perceelen moet voor 1 Maart bij de landbouw-crisisorganisatie geschieden. Na dien datum worden geen reeds gescheurde perceelen meer voor keu ring aangenomen. •pit,l»chIaa,rhoumaÜok,hoofd-, kl«s-en zenuwpijn worden afdoende beatreden door TogaltableHen.Togal schaadt noch Uw hart, noch Uw maag en kan due worden ingenomen door hen dio andere middelen elecht verdra gen. Togal holpt waar andere middelen geen baat brengen. Bij Apotheker* en Drogisten 6 f 0.10 plu» OJ. 6280 lingez Med.) d. Niet voor scheurpremie in aanmerking komen die gescheurde perceelen, waarvoor een gelijk oppervlak, dat in 1940 als bouw land in gebruik was, in 1941 als grasland, kunstweide, groenvoedermengsel- of kla verveld wordt gebruikt. e. De aanvankelijke goedkeuring van de landbouw-crisisorganisatie geeft nog geen recht op de scheurpremie. Dit is eerst het geval, wanneer naar het oordeel van de landbouw-crisisorganisatie de bewerking en verpleging van het betreffende perceel en van het daarop te telen gewas op oor deelkundige wijze is geschied. Verwaar loosde en onoordeelkundig bewerkte percee len komen, ook al zijn ze aanvankelijk goedgekeurd, niet voor premie in aanmer king. Is het gewas mislukt of laat de stand te wenschen over door oorzaken buiten de schuld van den teler een en ander naar het oordeel van de landbouwcrisisorganisa tie dan komt de teler toch voor een zij het dan niet de maximum scheurpre mie in aanmerking. Het bedrag van de scheurpremie wordt in den loop van den zomer voor elk perceel afzonderlijk be paald. Het maximum bedraagt f. 100. per ha. - Landbouwers, die wenschen af te wijken van de hiervoor genoemde richtlijnen voor den teelt van landbouwgewassen, moeten, voor wat betreft de zomergewassen, een met redenen omkleede aanvrage indienen bij de landbouw-crisisorganisatie in elk ge val voor 15 Februari. Wordt echter afwijking gevraagd ter ver vanging van uitgewinterde gewassen, dan moet de aanvrage geschieden voor 1 April. Aanvragen en afwijkingen tengevolge van het mislukken van een zomergewas moeten voor 1 Juni, de landbouw-crisisor ganisatie bereikt hebben. 0 Rijksminister dr. Goebbels behandelt ln het weekblad Das Reich het bekende feit, dat men in Engeland onder den toenemen- den druk van den oorlog en zijn voor Enge land verwoestende gevolgen,zich genood zaakt ziet zich in toenemenden omvang te bedienen van nationaal socialistische methoden in de staatsleiding en de oorlog voering. Men werpt aldaar, zoo constateert de minister, 1en geldzak en oude oer Engel- sche beginselen van de democratie over boord, zet de revolutionnaire muts der Jacobijnen op het hoofd en betreedt de 6117 (Ingea Med.) 93 Teekêning van Aart van Ewijk Naar J. 3. A. Gouverneur Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen) De henglaar met zijn nieuwen hoed Voelt zich vol frisschen, jongen moed, Hij laat zich niet d'illusie rooven, Dat hij zich nu wel kan verloven: Dus vraagt hij Zuster Ursula Zij accepteert en volgt hem dra. barricaden van de Europeesche nieuwe orde. Zelfs de Times wordt den laatsten tijd veel- vuldiger waargenomen op het pad van het nationaal socialisme, waarbij men den af schuw ontwaart waarmede het blad zulke gewone uitdrukkingen als solidariteit, eco nomische nieuwe ordening, rechten der ar beiders en volksgemeenschap in den mond moet nemen. De minister herinnert er aan, dat het nationaal socialisme dit allemaal reeds beleefd hééft. Toen in den zomer van 1932, schrijft dr. Goebbels, de Marxistische en burgerlijke kapitalistische partijen in het nauw gedreven werden en nog nauwelijks konden ademhalen, probeerden zij in haar hoogsten nood een laatste wanhopig middel. Zij probeerden zich de leuzen van het nationaal socialisme eigen te maken en ge droegen Zich nationaal socialistischer dan de Nazis zelf. Daarmede drukten zij op haar eigen streven het stempel van de politieke erfeniszwendel. Men ontstal ons de leuzen, om ons daarmede ook de menschep te ont stelen. In een paar weken tijds hebben wij dit vuil weggeveegd. Het herhaalt zich thans op buitenlandsch politiek. De Times komt plotseling op voor een radicale nieuwe orde ning van Europa. Het blad doet dit met een gebaar, dat ons verdacht voorkomt. Het ver drag van Versailles, aldus de Times heeft haat in plaats van vrede gezaaid. Daaruit moet men voor de toekomst een les trek ken. Europa moet volgens de gezichtspunten van volksche rechtvaardigheid en econo misch inzicht opnieuw geordend worden. Een naïef tijdgenoot zoo merkt de minister op, zou ten aanzien hiervan tot de over denking kunnen komen, dat wellicht de Duitschers den wereldoorlog gewonnen en de Engelschen hem verloren hebben, dat het verdrag van Versailles ons dictaat van wraak tegen de Westelijke mogendheden geweest is en dat de lords uitsluitend op nieuw oorlog tegen ons voeren om dit schan delijke dictaat uit de wereld te helpen en aan Europa daarmede eindelijk vrede te geven. Men ontsteelt ons weer de leuzen om ons de menschen en de volken te ontstelen en wederom zullen wij dit vuil evenals toen ook thans in een paar weken tijds wegvegen. Wanneer Churchill en zijn aanhangers zoo veel belangstelling hebben voor een verstan dige nieuwe ordening van Europa, waarom hebben zij dan eigenlijk in 1919, toen zij daartoe alle mogelijkheden hadden, die nieuwe ordening niet ingevoerd? Waarom hebben zij van 1933 af het nationaal socia lisme met alle middelen bestreden aange zien het nationaal socialisme naast de rechtsgelijkheid voor het Duitsche rijk niets anders wilde dan dit? Waarom hebben zij in 1939 Duitschland den oorlog verklaard, toen het juist op het punt stond de oude overblijfselen van het verdrag van Versailles weg te nemen? Waarom is men aan den overkant te laf om op te komen voor datgene, wat de eigen lijke oorzaak van dezen oorlog was? Waarom zegt men niet vrij uit dat het verdrag van Versailles voor de Britsche plutocratie het ideale statuut voor Duitschland en Europa was? Waarom dit verstoppertje spelen, dit onwaardige gegoochel, dit nabootsen van onze wijze van voorstellen en onze denk beelden? Zooveel vragen, zooveel ontbrekende ant woorden. Deze plutocratie weet heel goed, dat, wanneer zij openlijk zeide, wat zij wilde, zij door de verontwaardiging van de geheele wereld inclusief haar eigen volk, zou wor den weggevaagd. De fijne heeren van Eton, die reeds als knaap leerden, hoe men een hoogen hoed moet dragen, hebben, hoewel met afschuw, zich de proletarische hooge zijden pet op het hoofd gezet. Zij spelen het speletje van nieuwe ordening in Europa. Wij gelooven niet, zoo voegt dr. Goebbels hieraan toe, dat er voor de Lords op het oogenblik nog veel te lachen valt, maar wanneer zij nog ergens in een laatste onge schonden gebleven vluchtkamer in de Lon- densche city bij elkaar zitten en de Times lezen, dan stoot de een den ander aan en wijst op deze passage en dan geven zij el kaar knipoogjes en glimlachen, een glim lach van vogelwichelaars. (D.N.B.). KORFBAL. Erkende Bonden opgenomen in den N.KJB. EEN NIEUWE ORGANISATIE. Naar wij vernemen, ls ook de fusie ln de korfbalwereld een feit geworden. Deze komt hierop neer, dat, op instigatie van hoogerhand de Erkende Bonden met ingang van 1 Januari j.l. hebben opgehouden te bestaan en in den Nederlandschen Korfbalbond zijn opgenomen. In verband hiermede is een commissie ge vormd, welke belast is met het maken van een ontwerp-regeling, speciaal op financieel gebied. Zoodra deze commissie met haar arbeid gereed is, zal door het N.K.B.-bestuur een vergadering worden belegd met de voorzitters of andere ge machtigden van de vroegere Erkende Bonden ter bespreking van dit ontwerp. Aan de besturen der Erkende Bonden is ver zocht, hun werkzaamheden voorloopig rustig op den ouden voet voprt te zetten tot de reorgani satie haar beslag heeft gekregen. Hoe ingrijpend de fusie ook moge zijn, het N.K.B.-bestuur ziet geen enkele aanleiding tot eenige paniekstemming. Er behoeft geen vrees te zijn voor nadeelige gevolgen voor de beoefe ning en de organisatie van het korfbalspel ln de diverse gewesten en steden. Gehoopt wordt 'dan ook. dat de personen die tot nu toe de belangen van de korfbalsport in diverse districten en steden behartigden, ook in de nieuwe constel latie die taak zullen vervullen. Met dezelfde eensgezindheid en saamhoorig- heid, welke kenmerkend waren voor de samen werking tusschen landelijken bond en plaatse lijke of gewestelijke organisaties zal gezamenlijk gewerkt worden aan de totstandkoming van een nieuwe organisatie, waarin de vereischte eenheid werkelijkheid zal worden en waarin niettemin de belangen van alle onderdeelen zullen worden geëerbiedigd. De C. K. B. fuseert niet. De Christelijke Korfbalbond heeft, na een ge houden vergadering met op twee na algemeene stemmen besloten, niet in te gaan op het voor stel van den RiJks-sportadviseur en dus te wei geren zich te fuseeren met den N. K. B. TENNIS. OOK HET BALLENVRAAGSTUK IS MOEILIJK. Een van de voornaamste punten van behan deling in de te Utrecht gehouden vergadering van den bondsraad van den N.L.T.B., welke bij 'ontstentenis Van den voorzitter, den heer Croll, wegens ziekte, door mr. H. Hoyer werd geleld, betrof de zorg voor de jeugd. Er wórdt in ons land niet weinig door de jeugd getennist, doch het aantal jonge beoefenaren zou nog veel grooter kunnen zijn! Een enquête, onlangs door het bondsbestuur ingesteld, heeft tot verschillende verrassende uitkomsten geleid. Meer dan één vereenlging van beteekenls bleek in het geheel niet op het lidmaatschap van juniores gesteld te zijn! Er zijn enkele steden in ons land, waarin nauwe lijks een dozijn jonge spelers bij den N.L.T.B. zijn aangesloten. En op tal van plaatsen, bij tal van clubs, laat zoowel de gelegenheid tot spelen als het oefenen onder leiding veel te wenschen over. De voorzitter van de commissie binnenlandse!) tennis, de heer P. van der Heyde (Den Bosch), heeft in een interessante uiteenzetting rapport van de bevindingen der commissie uitgebracht. Hij kwam tot de conclusie, dat de zorg voor de tennisjeugd in eerste instantie géén bonds-, doch vereenigingszorg moet zijn. Het is immers in het belang van de clubs, dat zij in de jeugd aanvulling van haar ledental vinden. Schieten de clubs tekort, dan kan in het belang van het tennis in het algemeen de bond door middel van de distrlcts-besturen tot organisatie van het jeugdtennis overgaan. Met dien verstande dan, dat er gelegenheid tot oefenen gegeven wordt van die jonge spelers, welke aanleg heb ben om hun spel belangrijk te verbeteren. Uit de gedachtenwisseling bleek, dat de moei lijkheden van de vorming van jeugdafdeelingen vooral gelegen waren in de beschikbaarstelling van banen. De jeugd heeft juist op de mid dagen, dat de oudere spelers het spel kunnen beoefenen: Zaterdagmiddag en Zondag, het meeste vrij! Van andere zijde werd daartegen over opgemerkt, dat de Woensdagmiddag uiter mate geschikt is. Voorts bleek ook, dat die clubs, welke aan de jeugd gelegenheid geven tot spelen, bloeiende afdeelingen hebben. Het resultaat van de bsprekingen was, dat de bondsraad er zijn goedkeuring aan hechtte, dat het bestuur in het komende jaar, voor zoover de omstan digheden (ballen!) het toelaten, zooveel moge lijk aandacht aan de spelbeoefening en spel- opleiding van jonge spelers zal geven. Ballenvraagstuk. Uit den aard der zaak had het ballenvraag stuk ten zeerste de aandacht. Bij vele clubs, en ook bij enkele leden van den bondraad bleek de meening te bestaan, dat de N.L.T3., hetzij nog ballen in voorraad heeft, hetzij voor ballen zal kunnen zorgen. (Dezer dagen hoorden wij nog de opmerking, dat dit ongetwijfeld het ge val moest zijn, aangezien immers van het bondsbureau uit de inschrijfbiljetten voor com petitie en voor toumooien verzonden waren!) Blijkens mededeelingen van den waarnemend voorzitter is er geen sprake van, dat de bond ballenvoorraad heeft of er een vormen kan. Wel wordt naar alle kanten moeite gedaan om ballen te importeeren: Moravië, Japan, Italië, Zweden, doch succes is hiermee geenszins ver kregen. Intusschen is er nog eenige voorraad oude ballen, welke een vernieuwingsprocédé heb ben ondergaan en hierop moet de hoop voor het a.s. seizoen gevestigd zijn. Die voorraad is moeilijk te bepalen, doch maakt naar schatting 15 procent uit van hetgeen in normale tijden in competitie en tournooien werd gebruikt. Wat de inschrijving voor competitie en «voor toernooien beti-eft, de clubs zullen deze afhan kelijk moeten stellen van de ballen, welke zij zelf beschikbaar hebben of eventueel kunnen •erkrijgen. „Crt." IJSHOCKEY. A.IJ.H.C. NAAR GARMISCH Naar wij vernemen, zal de Amsterdamsche IJshockeyclub deelnemen aan de Winterspelen, die in Februari a.s. te Garmisch-Pa'rtenkirchen worden gehouden. Het ijscockey-tournool vindt plaats tusschen 19 en 23 Februari. Deelnemende landen zijn o.m. Duitschland, Italië, Zweden, Roemenië, Slowakije. „Tel." SKI-SPORT. N.R.V.-DAG OP DUINRELL. Het mooie landgoed „DuinreU" te Wassenaar ls ln de sneeuwperlode altijd het domein van de leden van de Ned. Reisvereeniging, aldus „De Crt.". De hooge duinen en de geaccidenteerde boschpaden leenen zich bij uitstek voor het be oefenen van de sklsport. Onder de enthousiaste en deskundige leiding van den heer Van Ton geren waren gisteren honderden NJt.V.'ers op gekomen om zich in het skiën te bekwamen, dan wel hun bekwaamheid door wat practijk te on derhouden Er was veel animo, zoowel onder de beginnelingen alle begin is moeilijk, maar bij skiën toch wel heel moeilijk als bij de gevorderden, die een complete slalom organi- secren, waarbij goed werk te zien werd ge geven. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie (3e groep). Zaterdagmiddag werd te Alphen in café Schouten een competitiewedstrijd gespeeld tus schen Alphen II en Inter Nos I te Boskoop. Laatstgenoemd tiental wist den wedstrijd met 62 te winnen. Twee partijen werden afgebro ken en ter beslissing opgezonden. Het overzicht luidt: R. Posthuma (A.)—S. J. van Wijk (B.) x—x H. SchollaardtA. Sytzema01 H. Verschuur—W. de Ruyter 0—1 C. Goudberg—J. A. Loef x—x P. Haverkamp—F. N. Kolster 1—0 H. Verhagen—J. C. Bulk 0—1 H. de Ruiter—C. P. de Ruiter1—0 D. van Nes—Dan. van Wijk01 C. Roggeveen—H. Trimp 0—1 Th. v. d. Miaas—W. J. Spaargaren 0—1 Totaal 2 xx—6 xx HAAGSCHE SCHAAKBOND. Leidsch Schaakgenootschap I nog steviger op do le plaats. Zaterdagmiddag speelde L.S.G. I zijn vierden wedstrijd voor de competitie, thans tegen de H. Chr. Schaakvereeniging II. Bij L.S.G. I waren op twee na alle sterke spelers ditmaal present. Het ls dan ook een 6'/f23% overwinning voo. de Leidsche club ge worden, zooals onderstaand overzicht aangeeft: C. B. v. d. Berg—K. de Roo1—0 Prof. dr. W. v.d. Woude—J. B. Ruben Jr. 1—0 W. DemmendalJ. Kreuzen V* I. Zitman—P. W. Droog 1—0 G. Boncha—J. Verhoef M. M. Segaar—G. C. Klapwijk 0—1 Mr. A. G. de BlécourtP. van Oostrum 10 Th. J. de Bruyn—M. Verburg 0—1 A. E. J. Modderman—C. van Bergheyk *6—*6 A. Mulder—J. N. Madoerag 10 Totaal 6^—3% (L.S.G.) (H. Chr. Sch.) L.S.G. I heeft nu twee wedstrijden gewonnen en twee gelijk gespeeld en moet den laatsten wed strijd uitkomen tegen het Haagsche Discendo Discimus II. Deze wordt gehouden op Zaterdag 8 Februari des middags om 3 uur in het „Schut tershof". GEBOREN: Margaretha Francina Theodora dr. van M. P. A. Zilverentant en J. v. d. Born Willem Frederlk zn. van A. v. d. Blom en H. BeiJ. ONDERTROUWD: H. A. Kapper Jm. 23 Jr. en J. G. C. Christi- aanse jd. 23 jr. OVERLEDEN: W. F. de Ridder m., 66 Jr. S. de Wit hsvr. van E. Bootsma 62 jr. J. A. de VEcluse wed. van J. Bekooy 66 Jr. W. Fakkel, m. 69 Jr. J. v. d. Reijden wed. van L. Vogelenzang 74 lr. H. v. d. Vegte dr. 18 Jr. VOOR DINSDAG 21 JANUARL Hilversum I, 415 M. Nederlandsch pro- gramma AVRO 8.00 Gram.muziek 8.30 Nieuwsber. ANP. 8.45 Gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 orgelspel 11.00 Wen ken voor de huishouding 11.20 Arnhemsch strijkkwartet 12.05 AVRO-Amusementsorkest 12.45 Nieuws, en economische berichte* ANP. 1.00 Omroeporkest (Ca. 1.25 declamatie) 2.00 Gram.muziek 2.15 Omroeporkest 3.00 Cyclus „In den schijnwerper" 3.15 Cabaret programma 4.15 Dansmuziek (gr.pl.) 4.45 Ensemble Bandi Balogh 5.15 Nieuws»-, econo mische en beursber. ANP. 5.30 RVU: Cyclus „In vier Néderlandsche museta op bezoek" 6.00 Gram.muziek 6.15 AVRO-Musette - ensemble en soliste 6.45 Actueele reportage of gr am .muziek 7.00 Vragen van den dag (ANP.) 7.15 Viola da gamba en clavecimbel 7.30 Berichten (Engelsch) 7.45 Viola da gamba en piano 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.15 Gram.muziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.4510.15 Derde acte van de opera „Lohen grin"; sluiting. Hilversum II, 301 M. KRO: 8.00 Wij begin nen den dag 8.30 Nieuwsber. ANP. 8.45 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest 12.45 Nieuws- en economische berich ten ANP. 1.00 Gram.muziek 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest 1.45 Gram.muziek 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Zang met pianobe geleiding 3.10 Gram.muziek 3.20 Zang met planobegeleiding 3.30 Gram.muziek 4.45 Cyclus „Wij en onze tijd" 5.00 VPRO: Jeugd uitzending 5.15 Nieuws-, economische en beursber. ANP 5.30 Gram.muziek 6.00 KRO-Symphonie-orkest en solist 6.45 Ac tueele reportage óf gram.muziek 7.00—7.15 Vragen van den dag (ANP.), sluiting. GEM RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 21 Januari. lste Programma: 8.00—22.15 AVRO 22.15 24.00 Duitsch programma. 2de Programma: 8.00—17.00 KRO 17.00 17.15 VPRO - 17.15—19.15 KRO - 19.15—23.00 KRO Programma uitsluitend voor Radio Cen trales '23.002^.00 Duitsch Programma 3de Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 4de Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 3—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7