maom berichten LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandsg 20 januari 1941 De nieuwe staatsleening De organisatie van prijsbeheersching Uit de Omstreken Een nieuwe Hotelmaatschappij Gedwongen leening als stok achter de deur Uit de Rijnstreeh SPORT VRAGENRUBRIEK Binnenland BEURSO VERZICHT Een beschikking van den gemachtigde voor de prijzen LISSE. BRAND IN WINKELPAND. Zaterdag brak plotseling brand uit in het winkelpand van la. Gebrs. MJJnders aan den Grachtweg alhier. De brand ontstond op de bovenwoning van den heer G. Mijnders Sr. Een electrische kachel had waarschijn lijk door verschuiving, de gordijnen vlam doen vatten. Het vuur greep snel om zich heen en spoedig stond de kamer, waar mevr. Mijnders-verpleegd werd. in lichter laaie. Met groote moeite kon zij uit de bran dende kamer gered worden en bij de over buren, de familie Tibboel, worden binnen- pebracht. Ook de kinderen van de familie H. Mijnders. die juist ziek lagen, konden naar de buren worden overgebracht. De Lissesche brandweer werd gealarmeerd en was spoedig ter plaatse aanwezig en vatte het snel ofn zich heengrijpende vuur met alle macht aan, waardoor de brand tot de bovenwoning beperkt bleef. Het boven huis liep echter aanzienlijke waterschade op Eveneens de winkel, waaruit in allerijl de levensmiddelen verwijderd waren. De politie zorgde voor een goed afzetting. NOORDWIJK. Naar wij vernemen, bestaan er te dezer plaatse grootsche plannen tot de stich ting van een nieuwe hotelmaatschappij. Zoodra deze plannen een definitieven vorm aangenomen hebben, zullen wij onze lezer: daaromtrent nader inlichten, WASSENAAR. AFSCHEID VAN DS. MISPELBLOM BEYER Van den Ned. Prot. Bond. Gistermorgen'heeft ds. Mispelblom Beyer na den door hem geleiden kerkdienst, af scheid genomen van de afd. Wassenaar van den Ned. Prot. Bond. De heer K. Bijlstra, voorzitter van het kerkbestuur, memoreerde, dat ds. Mispel blom Beyer ruim 6 jaren aan de afdeeling verbonden was, in welken tijd de leden hem leerden waardeeren. Hoewel steeds druk bezet zijnde, wist ds. Mispelblom Beyer steeds tijd te vinden voor huisbezoek. Als leider van de cursussen en de cathechesatie toonde hij groote gaven, als prediker gaf hij veel en legde steeds een band tusschen hem en zijn hoorders. Ten slotte bood spr. stoffelijke blijken van waardeering aan. Ds Mispelblom Beyer dankte voor de vriendelijke woorden, waarachter hij den goeden geest van verstandhouding zag, wel ke hem het scheiden toch even moeilijk maakte. Evenwel kon hij zijn werk in volle gerustheid achterlaten in de bekwame han- len van zijn opvolgster, die bij dat werk steun zal vinden van de leden. Mede na mens zijn echtgenoote dankte hij voor de hem medegegeven geschenken als kostbare herinnering aan vele goede jaren en als bewijs van groote vriendschap. Spr. besloot met den leden veel heil te wenschen op hun weg. Van de gelegenheid om persoonlijk af scheid te nemen, maakten alle aanwezigen gebruik. ALPHEN. BODEGRAVEN. Stationschef J. v. Veen gaat heen. De heer J. van Veen, Stationschef aan het station der Ned. Spoorwegen alhier, is door de Directie der Ned. Spoorwegen, ingaande 1 Febr. a.s. benoemd tot stationschef te Coevorden. Onder zijn leiding zijn ten gerieve van de reizigers en den handel belangrijke verbeteringen op het station aangebracht, waardoor hij zich by het reizend publiek en de ingezetenen onzer gemeente zeer populair en bemind gemaakt heeft. Ook voor het personeel was hij een hu maan chef, zoodat zijn heengaan zeer betreurd wordt. Meermalen heeft de heer van Veen aan den wedstrijd voor stationsversiering uitgeschre ven door de Directie N. S. deelgenomen waar vooral de mooie en eigenaardige aanleg van den tuin op het 2de perron de aandacht van het reizend publiek trok. SKI-SPORT. Nationale wedstrijden te Schoorl. Dank zij het te waardeeren initiatief van enkele ski-enthousiasten werden op het bekende speslduin te Schoorl, achter hotel „De Roode Leeuw" nationale skiwedstrijden gehouden. Bij de afbakening van deze voor Nederland unieke skibaan was men algemeen van oordeel, dat hier de beste Nederlandsche afdalingsbaan werd aangetroffen, terwijl de groote sneeuwval in Schoorl (ruim 35 cm.) een succesvollen wed strijd in het uitzióht stelde. Ondanks de slechte verbindingen met Schoorl was het aantal deel nemers (sters) zeer bevredigend. Door den plotseling ingevallen dooi verkeerde de baan niet in zoo'n uitstekende toestand, in?ar een zeer intensief „wachsen" van de ski's deed de stroefheid van de sneeuw op de S rdo prestaties minder invloed uitoefenen. ne u'tslagen zijn: Dames slalom: 1. mej. A. Asjes, Alkmaar, 49 sec.; 2. mej. Landman 1,2'sec.; 3. mej. Arntz 1.37 sec. Heeren slalóm: 1. A. Vis, Wormerveer, 31 sec.; 2- J. A Korteweg, Alkmaar, 35,4 sec.; 3. W. Jansen. Amsterdam,a 36,4 sec. S. D. O, Indien uw weekloon precies f. 18 Deciraagt behoort van U geen loonbelasting te worden geheven. v„i' v,-r,d- N> N. Uw aanslag is oi. niet te «oog. Reclameeren heeft geen zin. Aan het heden verschenen prospectus voor de nieuwe 4 Nederlandsche Staats leening 1941, groot nominaal 500 miilioen gulden, is het volgende ontleend: De leening is verdeeld in schuldbewijzen aan toonder, groot f. 1000—, f. 500.— en f. 1C0.—. De coupons zijn betaalbaar op 15 Fe bruari en 15 Augustus. De leening heeft een looptijd van ten hoogste 10 jaren. De schuldbewijzen dezer vrijwillige lee ning zullen, tegen den parikoers, in betaling worden aangenomen ter voldoening van •rechten van successie, van overgang bij overlijden en van schenking. Indien en voor zoover in eenig jaar min der dan 1/10 deel van het bedrag der lee ning op voormelde wijze wordt gedelgd, zal het door aflossing a pari daartoe worden aangevuld. De aflosbaar te stellen schuld bewijzen worden bij loting aangewezen; zij zullen op 15 Februari aflosbaar zijn. Wordt in eenig jaar meer dan 1/10 deel van het bedrag der leening ter voldoening van de voormelde rechten in betaling aan genomen, dan wordt het meerdere in de volgende janen op de aflosbaar te stellen bedragen in mindering gebracht. Versterkte en algeheele aflossing kan te allen tijde plaats hebben. De koers van uitgifte is 100 pet. De schuldbewijzen met de daarbij behoo- rend'e coupons zullen zijn vrijgesteld van alle Nederlandsche zakelijke belastingen, welke van schuldbewijzen ten laste van Ne derland en van de daarbij behoorende cou pons mochten worden geheven. (Deze be paling sluit niet in een vrijstelling van de persoonlijke belasting naar inkomen en vermogen). De inschrijving wordt opengesteld op 29 Januari 1941, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, te Amsterdam, Rot terdam en 's-Gravenhage. De inschrijvingen moeten beloopen be dragen van honderd gulden of veelvouden daarvan. Iedere deelnemer is bevoegd voorkeur te vragen voor het geheel of een dee-1 zijner inschrijving. Bij de toewijzing zal in de eer ste plaats een' bedrag, waarvoor preferentie is verzocht, van ten hoogste f10.000 aan eiken deelnemer worden toegewezen en daarna, indien mogelijk, ook het meerdere. De storting van het verschuldigde, wegens toegewezen, schuldbewijzen moet geschie den ten kantore alwaar is ingeschreven, op 15 Februari 1941, vóór 12.30 uur n.m. Tegen storting van het verschuldigde be drag zullen recepissen worden uitgereikt. Deze recepissen zullen zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór 15 Augustus 1941, bij de kantore van inschrijving en hunne bijkan toren in Nederland kosteloos tegen dc defi nitieve schuldbewijzen worden verwisseld. De gelegenheid.tot verwisseling wordt in de staatscourant aangekondigd. Aan elke recepis bevindt zich een stor tingsbewijs tot het bedrag van dat recepis. Ingeval tot eene gedwongen leening wordt overgegaan, kunnen deze stortings bewijzen worden afgescheiden en dienen ter voldoening aan de verplichting tot storting op die leening tot het bedrag daar in vermeld. Deze stortingsbewijzen zijn waardeloos, indien de gedwongen leening niet wordt uitgeschreven, waarvan even tueel mededeeling zal worden gedaan in de staatscourant. De biljetten van inschrijving, de nota's van toewijzing, de ter zake van deze lee ning af te geven kwitantien alsmede alle stukken, uitsluitend betrekking hebbende op de beleening bij de Nedrelandsche Bank van schuldbewijzen dezer leening, -zijn vrij van zegelrecht. GEDWONGEN LEENING. Indien op de vrijwillige leening niet voor vijfhonderd milïioen gulden wordt ingeschreven en toegewezen, wordt een 2l/t procents gedwongen 40-jarige annuïteitsleening a pari uitgegeven, welke hetzij door aflossing a pari, het- zij door inkoop beneden pari kan wor- den gedelgd. Ten einde een ieder in staat te stellen, te berekenen voor welk bedrag hij eventueel in die gedwon gen leening zal worden aangeslagen, volgt hier de regeling dier aanslagen. De binnen het rijk wonende natuurlijke personen, die voor het belastingjaar 1940/41 zijn of worden aangeslagen in de vermo gensbelasting, zullen eventueel in de ge dwongen leening worden aangeslagen vol gens de onderstaande tabel Indien echt- genooten afzonderlijk zijn of worden aan geslagen. wordt het bedrag hunner deel neming bepaald naar hun gezamenlijk ver mogen. VERMOGENS f. 16.000 of meer, doch minder dan f. 20.000 f. 20.000 of meer, doch minder dan f. 40.000 f. 40.000 of meer, doch minder dan f. 70.000 f70.000 of meer, doch minder dan f150.000 f150.000 of meer, doch minder dan f 300.000 f300.000 of meer, doch minder dan f 750.000 f750.000 of meer De binnen het Rijk gevestigde, niet in artikel 1 der belegglngswet genoemde, al dan niet rechtspersoonlijkheid bezittende maatschappijen, fondsen en instellingen, welke in de uitoefening van hun bedrijf of van hun werkzaamheden, in verband met door hen aanvaarde verplichtingen, regel matig gelden rentegevend uitzetten op ter mijnen, langer dan één jaar, zullen even tueel in de gedwongen leening moeten deel nemen voor een bedrag, dat gelijk staat met drie ten honderd van de gezamenlijke waar de hunner bezittingen, volgens de laatstelijk vóór 1 Januari 1941 vastgestelde balans. De verplichting tot deelneming in een eventueele gedwongen leening zal niet be staan voor spaarbanken, middenstandsban- ken, hypotheekbanken en ondernemingen, welke de exploitatie van onroerende goede ren tot hoofdbedrijf hebben. De verplichting zal evenmin bestaan voor een lichaam, waarvan de gezamenlijke waarde der bezit tingen volgens de hierboven aangeduide balans blijft beneden f. 30.000. HET VERBAND TUSSCHEN DE VRIJWILLIGE LEENING EN DE GEDWONGEN LEENING. Indien iemand b.v. heeft ingeschreven op de vrijwillige leening voor nominaal f. 16.000 en indien de gedwongen leening, wegens onvoldoende inschrijving op de vrijwillige, in werking treedt, wordt hij wegens zijn vermogen van f. 343.000 (bedrag, waarover hij voor het loopend belastingjaar in de vermogensbelasting is aangeslagen) voor deelneming in de gedwongen leening aan geslagen tot een bedrag van f. 12.900 plus 28 x f. 100 f. 15.700. Aan de verplichting tot storting op deze deelneming kan hfj voldoen door inlevering van de stortingsbewijzen, welke gevoegd zijn bij zijn 16 recepissen van f. 1.000 in de vrij willige leening. Daar deze echter te zamen een storting van f. 16.000 vertegenwoordigen, zal hij één stortingsbewijs terugontvangen, afgestempeld als gebruikt voor f.700 en dit stortingsbewijs zal zoo noodig door- een an der kunnen worden gebezigd, om aaarmede een storting van f. 300 in de gedwongen lee ning te doen. kelijk hield dit verband met overwegingen inzake de inschrijving op de nieuwe staa'ts- leening. Hiervoor moest zeer waarschijnlijk geld worden losgemaakt. Het aanbod was geens zins groot, maar de kooplust was totaal verdwenen; en het'gevolg hiervan was, dat onder beurstijd een benedenwaartsche rich ting werd gevolgd. Groote verliezen werden echter nergens geleden. Zoo liepen op de Pet-roleumafdeeling Olies naai' beneden van 255% tot 252% en gedroegen zich aldus ge heel tegengesteld aan Zaterdag. De koers was gemiddeld echter nauwe lijks veranderd. De Amerikaansche petro- leumaandeelen trokken maar weinig be langstelling. Industrieelen hadden een be perkte markt. De Philipsaandeelen werder in vaste houding ingezet, maar zagen ziel I daarna enkele punten ontgaan. Unilever; v/aren eerder iets lager. Aku's bleven op peil. Voor de minder gangbare industrieeier I bestond weinig belangstelling, en er wa geen ruimte voor groote variaties. Enkele specialiteiten echter, waarin d- j laatste dagen geen noteering is tot stand kunnen komen, moesten zich een opoffe ring getroosten. De Scheepvaartrubriek had een rustig voorkomen. Aanvankelijk be stond een vaste tendens, maar dc algemee ne koersrichting strekte zich ook uit tot deze papieren, zoodat bij het scheiden van de markt op ongeveer het laagste punt van den dag werd gehandeld, zonder dat verge leken met Zaterdag groote afwijkingen voorkwamen. De belangstelling voor cultuuraandeelen was gering; Amsterdam Rubbers waren bij de opening prijshoudend, maar zakten ge leidelijk aan eenige procenten in. Voor zoo ver het mogelijk was in de incourante soor ten noteeringen tot stand te brengen, waren deze noteeringen meerendeels lager. De Tabaksmarkt was zeer stil en prijshou dend voor de Deli-aandeelen. Ds Suiker rubriek was kalm. H.V.A.'s gingen na prijshoudende opening een kleinigheid naar beneden. Het zakenverkeer op de Amerikaansche afdeeling was van geringe afmetingen. Slechts de Staalaandeelen, Anaconda's en enkele goedkoope spoorwegshares gaven kleine teekenen van aanwezigheid. Daarbij gingen de koersen langzaamaan naaf beneden. Ook hier werden echter geen groote variaties meegemaakt. Prolongatie 2 3/4 MR. J. W. A. P. SLICHER OVERLEDEN Foto-archief L. D. AMSTERDAM, 20 Januari. Op de Amsterdamsche effectenbeurs vormde de nieuwe staatsleening het meest gangbare onderwerp van gesprek. Onder beurstijd werden de voorwaarden bekend waarop deze leening wordt uitgegeven en over het algemeen meende men. dat de obligatiën waarop dezer dagen een inschrij ving wordt geopend, een aantrekkelijk ka rakter dragen. Niet in het minst naar ver houding van den rentevoet en den looptijd. Hoewel de leening vrijwillig is, zal toch wel worden overgegaan tot een 2J/2% 40-ja rige staatsleening a pari, indien zij niet mocht slagen. Op de beurs bestond de op vatting, dat, alhoewel het aangeboden be drag lang niet klein is, de emissie met suc ces zal worden bekroond. Terwijl tegen het einde van de afgeloopen week de Neder landsche staatspapieren in afwachting van de voorwaarden van de nieuwe leening aan aanbod onderhevingwaren, en vrij hard achteruitgingen, legden onze nationale schuldbrieven een goed weerstandsvermo gen aan den dag. Vooral komt dit tot uiting in de gestaf felde leening, die na op 85 te zijn ingezet vrij spoedig steeg tot 85 7/16 terwijl het slot op vrijwel het hoogste punt van den dag kwam De stukken uit de overige jonge emissies alsmede de oude schuld en de obligatiën Nederlandsch-Indië waren prijs houdend maar niet te veel veranderd. De omzetten waren klein In gemeentelijke en orovineiale obligatiën was maar zeer weinig te doen en slechts voor enkele specialiteiten kwamen noteeringen tot stand, waarbij geen noemenswaardige koersverschillen vie len op te merken. Voor pand': tc.'en bestond eenig aanbod, waar tegenover niet veel vraag was; de koersen waren echter ook hier niet veel gewijzigd. De locale 'aandeelenmarkt had een kalm w™j-over<T.?nfr had geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd en de orders wa ren schaari. n. Aanva '.-.cl bestond een prijshoudende stemming en in verscheidene rubrieken werd gehandeld op ongeveer het peil van de vorige slotnoteeringen. Onder beurstijd echter legden de koersen een nei ging tot afbrokkelen aan den dag. Er kwam eenig materiaal aan de markt en klaarblij- Mr. J. W. A. P. Slicher Na een ziekte van slechts enkele dagen is te Aliphen op 63-jarigen leeftijd over leden de heer mr. J. W. A. P. Slicher, :n leven griffier bij het kantongerecht te Alphen, welke functie de thans overledene ongeveer 30 jaren heeft vervuld1. 15% INTERIMDIVIDEND NEDERL. KABELF ABRIEKEN. Het bestuur van de N.V. Nederlandsche Kabelfabriek te Delft heeft besloten op re kening van het boekjaar 1940 een interim dividend uit te keeren van 15% op de aan- deelen en f. 700.per oprichtersbewijs. BEDRAG, WAARVOOR IS DEEL TE NEMEN IN DE LEENING f. 500 f. 600, vermeerderd met f. 100 voor elke f. 3300, waarmede het vermogen f. 20.000 te boven gaat. f. 1.200, vermeerderd met f. 100 voor elke f. 3.000, waarmede het vermogen f. 40.000 te boven gaat. f. 2.200, vermeerderd met f. 100 voor elke f. 2.500, waarmede het vermogen f. 70.000 te boven gaat. f. 5.400, vermeerderd met f. 100 voor elke f. 2.000, waarmede het vermogen f. 150.000 te boven gaat. f. 12.900. vermeerderd met f. 100 voor elke f. 1.500, waarmede het vermogen f. 300.000 te boven gaat. f. 42.900, vermeerderd met f. 100 voor elke f. 1.000, waarmede het vermogen f. 750.000 te boven gaat. In de staatscourant is opgenomen een beschikking van den gemachtigde 1 voor de prijzen tot uitvoering van het prijsbeheerschingsbesluit met betrek king tot de organisatie der prijsbeheer sching. De tekst dezer beschikking luidt als volgt ALGEMEENS BEPALINGEN (afd. I) Art. 1.1. Bij den gemachtigde voor de prijzen wordt een afdeeling voor de prijs beheersching gevormd. 2). Het hoofd der afdeeling is aan den ge machtigde verantwoordelijk voor de be- heersching der prijzen. Art. 2. 1). De prijsbeheersching geschiedt door vijf inspecties voor de prijsbeheer sching, welker gebieden overeenkomen met de rechtsgebieden der gerechtshoven. 2). De inspecties voor de prijsbeheer sching zijn gevestigd te Amsterdam, 's-Gra venhage, 's-Hertogenbosch, Arnhem en Leeuwarden Art. 3 Aan het hoofd van elke inspeptie voor de prijsbeheersching staat een inspec teur. Hij is aan het hoofd van de afdeeling voor de Drijsbeheersching verantwoordelijk voor de beheersching der prijzen in zijn inspectie. TUCHTSTRAFVORDERING (afd. II) Art 4. De inspecteur voor de prijsbeheer sching is binnen de door den gemachtigde gestelde richtlijnen bevoegd terzake van overtredingen van prijsvoorschriften, tucht rechtelijke straffen en maatregelen op te leggen, als bedoeld in de artikelen 7 en 8 van het besluit no. 11/1941 (Prijsbeheer- schingsbesluit) en vervolging, als bedoeld in artikel 5 van dat besluit, te vorderen. Art. 5. 1) De tuchtzaken staan ter ken nisneming van den inspecteur, in wiens inspectie de overtreding begaan werd of de dader woont of verblijft. 2). Indien ingevolge het eerste lid meer dan één inspecteur, bevoegd is, wordt de zaak afgedaan door den inspecteur, die daarmede het eerst bemoeienis heeft gehad 3). Het hoofd van de afdeeling voor de prijsbeheersching kan den volgens het tweede lid bevoegden inspecteur aanwijzen en zaken, welke hij verknocht acht, aan een bepaalden inspecteur ter afdoening overdragen. Art. 6. De gemachtigde behoudt zich voor: 1. zelf tuchtrechtelijke straffen en maatregelen op te leggen; 2. aan het hoofd der afdeeling voor de prijsbeheersching ambtenaren toe te voegen, die aan dit hoofd ondergeschikt zijn en de bevoegdheid hebben tucht rechtelijke straffen en maatregelen op te leggen; 3. aan de inspecties voor de prijsbeheer sching toegevoegde inspecteurs te ver binden, die aan den inspecteur voor de prijsbeheersching ondergeschikt zijn en bevoegdheid hebben tuchtrèchte- lijke straffen en maatregelen op te leggen. Art. 7. 1. Het hoofd van de afdeeling voor de prijsbeheersching is bevoegd bin nen de door den gemachtigde voor de prij zen gestelde richtlijnen tuchtbeschikkingen in beroep te nemen. 2. Het beroepschrift kan zoowel bij de inspectie voor de prijsbeheersching als bij den gemachtigde voor de prijzen worden dngedlend. Art. 8. De gemachtigde voor de prijzen behoudt zich voor: 1. zelf tuchtbeschikkingen in beroep te nemen; 2. aan het hoofd van de afdeeling voor de prijsbeheersching ambtenaren toe te voegen, die aan dat hoofd ondergeschikt zijn en de bevoegdheid hebben tuchtbe schikkingen in beroep te nemen. OPSPORING (afd. III). Art. 9. Het hoofd van de afdeeling voor de prijsbeheersching zorgt voor de alge- meene controle op de naleving van de prijs voorschriften in het geheele land en geeft aan de met opsporing van overtredingen van prijsvoorschriften belaste ambtenaren, waaronder die van de rijksbureaux voor de nijverheid, den centralen crisis-controle dienst, de rijksverkeersinspectie, den cri sis-accountantsdienst van de departemen ten van handel, nijverheid en scheepvaart, en van landbouw en vlsscherij, instructies en aanwijzingen voor de opsporing van overtredingen van prijsvoorschriften. Art. 10. l.De inspecteur voor de prijsbe heersching zorgt voor de algemeene con trole op de naleving van de prijsvoorschrif ten in zijn inspectie en geeft aan de hem voor de prijscontrole toegevoegde politie ambtenaren en aan de in de gemeenten voor controle op de naleving der prijsvoor schriften aangewezen politieambtenaren instructies en aanwijzingen voor de opspo ring van de overtredingen van prijsvoor schriften. 2. Hij is bevoegd de in artikel 9 bedoelde opsporingsambtenaren in bijzondere geval len met het verrichten van een bepaald onderzoek te belasten. Artikel 11 1. Voor de opsporing van overtredingen van prijsvoorschriften worden aangewezen het hoofd van de afdeeling voor de prijsbeheersching, de inspecteurs voor de prijsbeheersching, en de hun toege voegde inspecteurs. 2. Aan de inspecteurs voor de prijsbeheer sching worden één of meer personen met bevoegdheid tot het opsporen van overtre- 'dineen van prijsvoorschriften toegevoegd. Art. 12 1. Zij, die voor de opsporing van overtredingen van prijsvoorschriften zijn aangewezen, ontvangen een door den gemachtigde voor de prijzen onderteekend bewijs van bevoegdheid. 2. Zij dragen het bewijs van bevoegd heid steeds bij zich. 3. Zij moeten hun schriftelijke verklarin gen, verbalen en relazen opmaken op den eed, t:j den aanvang hunner bediening af gelegd. 4. Zij zijn bevoegd bij de uitoefenihg van hun dienst den bijstand van de politie in te roepen. SLOTBEPALINGEN (Afd. IV) Art. 13 1. De personen, die met het op leggen van tuchtrechtelijke straffen en maatregelen zijn of zullen worden belast, worden door den gemachtigde voor dë prij zen benoemd, geschorst en ontslagen. 2. Zij worden door den gemachtigde voor de prijzen of door dengene, die door hem is aangewezen, beëedigd. 3. Het 2e lid vindt overeenkomstige toe passing ten aanzien van de door den ge machtigde voor de prijzen overeenkomstig artikel 24 van het prijsbeheerschingsbesluit aangewezen personen. Art. 14 1. Deze beschikking wordt aan gehaald als „Organisatiebeschikking prijs beheersching." 2. Zij treedt in werking op den dag harer afkondiging (heden).

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 3