tEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 Januari 1941 E Voor de Vrouiv Dit is een uitstekend receptje voor Uw man tegen zijn rheuniatiek. Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek AGENDA Winterhulp Nederland ZONDAG: Magere groentesoep, rollade, schorseneeren, aardappelen, beschuit met bessensap. MAANDAG: Hac-hé van resten rollade, aard appelen, roode kool, appel. DINSDAG: Gebakken kaasplakken, stamp pot van rauwe andijvie, havermoutpap. WOENSDAG: Groentepannekoek, aardap pelen. maizenapudding met gestoofde abrikozen. DONDERDAGMacaronisoep, gebakken visch, bietensla, aardappelen, botersaus VRIJDAG: Havermoutlapjes, Savoyekool, aardappelen, vruchtengruel. ZATERDAG: Aardappelsoep met tomaten puree en groentepannekoeken. UIT NEERLANDS BODEM wordt het allerfijnste keukenzout ge wonnen: Jozo en Nezo 6217 (Ingez. Med.) Bij het klaarmaken van deze maaltijden moet men op het volgende letten: Wanneer men voor de haché niet meer zooveel vleesoh over heeft, dan moet men zorgen voor een goede hoeveelheid saus. In het vet van de jus bakt men een flinke ui goed bruin, voegt het vleesoh en het bruin van de jus toe en dan zooveel water als men voor de saus noodig denkt te heb ben. Hierin lost men een paar bouillonblok jes op en als het vleesoh goed gaar gestoofd ls, bindt men het vocht met bloem en maakt de saus op smaak af met peper, zout en azijn. Roode kool behoeft niet langer te koken dan 1 4 3/4 uur. Men zet de kool met wei nig water, zout, kruiden en boter op, brengt ze vlug aan de kook en laat ze dan in de goed gesloten pan plm. uur op een klein vuur doorkoken. De kool moet echter zeer fijn gesneden of geschaafd worden en de'azijn wordt erbij gedaan als de kool gaar is. Het voght dat er op kan zijn, wordt gebonden met wat sago Het recept van groentepannekoek volgt hieronder. Allerlei fijngesneden rauwe groente kan men er voor gebruiken, evenals een rest gaargekookte groente, b.v. savoyekool, an dijvie, enz. Benoodigdheden voor 4 pers.: plm. 500 gr. gekookte aardappelen, pl.m. 200 gram rauwe groente of een flinke rest gekookte 1 ei, melk, zout, peper, nootmuskaat, bloem. Van de fijngemaakte aardappelen met de groente, het el, kruiden en zooveel melk en bloem als noodig ls om een stevige massa te verkrijgen, een goed smakend mengsel maken, dat niet te slap moet zijn. In de koekepan een lepel boter of vet heet laten worden, het mengsel erin doen en op een niet te fel vuur bruin bakken. Met behulp van een deksel keeren en den anderen kant bruin bakken. Dl punten gesneden opdienen In een paar minuten zelf gemaakt. Wanneer U of Uw man al lang last heeft van rheumatiek, neem dan eéns een proef met dit recept om de pijn te verdrijven. Haal bij Uw apotheker of drogist 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagic-olie (ge concentreerd). Een 15 grams-fleschje Rheu magic-olie kost maar 66 cent, dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud deze twee bestand- deelen in een schoone flesch goed door elkaar, maar zorg er voor, dat U het niet in Uw oogen krijgt. Uw rheumatiek-olie is nu gereed. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede, zonder te wrijven of te masseeren en de pijn ver dwijnt direct. U zult blij zijn dit receptje gevonden te heb ben, want het is werkelijk uitstekend. Loop even langs Uw apotheker of drogist en haal het vandaag nog in huis. Indien de benoodigde terpentijn niet ver krijgbaar is, kunt U een zelfde hoeveelheid brand-spiritus gebruiken. 6213 (Ingez- Med.) HAVERMOUTLAPJES. Benoodigdheden: 200 gr. havermout, pl.m. 2 d.l. water, 50 gr. oude kaas, 1 eetlepel tomatenpuree, zout peper, aroma. Bereiding: Het kokende water op de havermout gie ten en pl.m. >/j uur laten staan tot heterin getrokken is. Daarna de overige ingrediën ten toevoegen, zoonoodig wat bloem er door roeren en van deze massa in de koekepan kleine koekjes bakken, niet te vlug, omdat de bloem gaar moet worden. De boter met wat water afmaken en naar verkiezing nog wat tomatenpuree toevoegen. De lapjes hierin 15 minuten stoven. Heeft men voor de macaronisoep weinig bo ter, zoodat men deze niet op de gewone manier kan maken, dan bindt men het macaroniwater met de aangemengde bloem en voegt een klein stukje boter op het laatst toe, Pannekoeken bakken van de bloem, Gie men op het oogenblik krijgt gaat niet zoo gemakkelijk, zeker niet als men geen ei door het beslag doen kan. Men kan op een ons bloem 2 lepels aardappelmeel of maizena nemen, en dit met bloem, zeven. Bij het bakken moet men de pannekoek vooral niet te vlug willen keeren, maar wachten tot de randen goed gaar zijn, dus de pan als de vlam niet zoo groot is, schuin houden bo ven de vlam, nu en dan verschuiven, zoodat de randen gaar worden. »N VALE VLEKKERIGE HUID en de vorming van vetwormpjes cn puistjes is een bewijs van verstopte' poriën. Zoo'n huid kwijnt. 'n Radox-zuurstof- behandcllng, dagelijks toegepast, doet wonderen, r- Eii nagenoeg zonder kosten! Bij Apoth. enDrog. A40ct, p. pak en 15 ct. per klein pakje; óók in handige cn voordeclige stroolbussen k 90 ct 6216 <Ingez. Med.) VOORSCHOTEN. Bijeenkomst R.K. Vrouwenbond. De laatste avond van den moedercursus, die gegeven werd voor de leden van den RK. Vrou wenbond door zuster Hoskamp, werd o.m. bij gewoond door pastoor P. J. de Roos. Als sluiting van den cursus hield pastoor De Roos een mooie en leerzame uiteenzetting over een Christelijk huwelijk, waarna de presi dente den geestelijken adviseur en zuster Hos- kamp dank bracht, laatstgenoemde voor haar leerzame lessen. Haar werd namens alle, cur sisten een aandenken overhandigd. Vervolgens werd de jaarvergadering gehou den, die door de presidente werd geopend met gebed. De jaarverslagen werden voorgelezen en goedgekeurd. Hieruit bleek, dat er in de kas een voordeellg saldo ls van f. 19,91, waarbij werd meegedeeld, dat een bestuurslid de ver tooning van de poppenkast op het kinderfeest had aangeboden, waardoor een nadeelig saldo, zooals andere jaren, was vermeden. Hiervoor werd een woord van dank gesproken. Do rekening en verantwoording, nagezien dooi de dames Bergman en Toussaint, werd goed gekeurd. Mej. Van Geest bracht verslag uit van de St. Elisabethvereeniging. Hieruit bleek, dat was uitgegeven 616 L. melk, 53,2 K.G. vleesch. 196 eieren en f.40 aan geld en kleeren. Door de Lidwinavereeniging waren 378 stuks ondergoed uitgegeven. Spr. dankte allen, die hieraan hadden meegewerkt. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de dames v. d. Peet en Van Gent en in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van mevr. de wed. J. Schüsz gekozen mevr. De Meurichy. Na rondvraag en een gratis verloting werd deze vergadering met gebed gesloten. Gevonden voorwerpen. Armbandhorloge, een rijwielbelastingmérk, een paar handschoenen, een handkap, eeen rijwiel belastingmerk, een polshorloge, een paar gummischoenen, een sok. Inlichtingen bij de politie. Voor hét. Mercurius-examen boekhouden, gehouden te 's-Gravenhage, is geslaagd onze plaatsgenoot de heer J. P. Turion. WASSENAAR. Ver. van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer H. Schipper. Deze opende en heette de aan wezigen hartelijk welkom en hoopte dat het een leerzame avond zou worden. Na het lezen der notulen, kwamen de ingekomen stukken ter tafel waarbij een schrijven van het hoofdbe stuur betreffende candidaatstclling van leden voor het Bestuur. Hierop bracht de secretaris het jaarverslag uit. waaruit bleek, dat ook deze afdeeling te kampen had met minder vergaderingbezoek, en dat het ledental met 3 daalde. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de kas sloot met een nadeelig slot van f.26,06, zoodat met het overschot van vorige jaren, 1941 inging met een bedrag van f. 21,82. De overgelegde begrooting werd goedgekeurd. Besproken werd een oriënteeringsprijsvraag waarvan de heer G. Verlind. de ontwerper, een nadere toelichting gaf. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heer H. Schipper voorzitter, de heer Donker 2e secretaris, terwijl in de plaats van den heer K. Bentschop Knook, die zich niet herkiesbaar stelde, werd benoemd de heer van Zetten. Hierna hield de heer Van Wissen een causerie over het veilingwezen en beantwoordde diverse vragen. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren Looyestein, Donker en van Wissen. Hierop volgde sluiting van deze geanimeerde ledenvergadering. De 23-Jr. M. alhier die bezig was met houthakken, hakte zich met den bijl in de pols. Dr. Hers verleende hem eerste hulp. ZEVENHOVEN. Geslaagde ringrijderij. Alhier had een ringrijderij plaats voor paren om geldprijzen. De uitslag was: lste pr. H. Bos en mej Fokker; 2de pr. W. v. Steijn en mej. K. de Jong; 3de prijs T. Versluis en mej. A. Oskam; 4de prijs C. v. d. Hoort en mej. A. v. d. Helm. Jaarvergadering „Ziekenhuisfonds". In het café „De Viersprong" had de jaarver gadering plaats van het ziekenfonds. Na ope ning door den voorzitter, die allen hartelijk welkom heette, en de lezing der notulen,volgde het jaarverslag door den secretaris, alsmede het financieel verslag. Het jaar 1940 was wederom gunstig voor de vereeniging. Slechts 8 patiën ten waren in het ziekenhuis opgenomen, met in totaal 144 ligdagen. De inkomsten bedroegen f. 762,38; de uit gaven f. 646.36; batig saldo over 1940 f. 116,01. Dit gevoegd bij de reserve f. 1997.31; totaal bezit f. 2023,32. Aan 7 patiënten is f.250 uitgekeerd voor voor vergoeding in de kosten. De aftr. bestuursleden, dr. A. Lucardie, L. S. Slingerland en J. J. J. Könst werden her kozen. Art. 2 van het erglement betreffende het aantal ligdagen werd gewijzigd. Hierna volgde sluiting. SASSENHEIM. Door de Hardrijderij yereewiging „De Oude Post" was een wedstrijd uitgeschre ven, die groote belangstelling trok. On danks het ongunstige weer, was de baan prachtig in orde. De prijzen bestonden uit levensmiddelen. De uitslag is: 1. H. Vrijburg, 2. P. van Nobelen, 3. H. Dreef, 4. W. v. Zonneveld, 5. J, v. d. Weijden, 6. C. Verbeek, 7. J. v. d. Geest. BODEGRAVEN. Jaarvergadering IJsclub Werk verschaffing". Onder geringe belangstelling werd de gewone jaarvergadering gehouden van de IJsclub „Werk verschaffing" onder leiding van den heer Joh. P. Veerman. De verslagen van den secretaris, den penningmeester en de baancommissie wer den uitgebracht. Daarbij bleek dat de laatste winter een geweldig gat in de kas had geslagen. Niet minder dan f 1250 was in één jaar aan arbeidsloon uitgegeven en dat was alleen mo gelijk. omdat er een belangrijk saldo van voor gaande jaren was. Bij aanhoudende vorst ziet het er dan ook voor het nieuwe jaar niet gun stig uit. De aftredende bestuursleden, de heeren Veerman en M. van Vliet werden herkozen. Jaarvergadering der Zwemqlub. Alhier werd de jaarvergadering gehouden van de Zwemclub. De jaarverslagen waren op timistisch, de vereeniging was sterk geworden, had belangrijk aan leden gewonnen en had een zomer van activiteit achter den rug. Die activiteit hoopt men ook In het volgende seizoen voort te zetten, waarom besloten werd tot de organisatie van een serie Nederlaag-wed strijden en van een Polo-tournooi in het Zwem bad alhier. Bestuursleden werden aangewezen en een zevental-commissie gevormd. Medegedeeld werd. dat nog steeds lederen Dinsdagavond gezwommen wordt in het Spaar- dersbad te Gouda De nieuwe bepaling der politieverordening, waarbij verboden is de Bouwsteeg te bereiken van de Nieuwe Markt af naar de Kerkstraat toe. is thans geldend. De vereischte borden zijn aangebracht en wie zich voortaan aan deze ge vaarlijke gewoonte schuldig maakt, wordt ver- baliseerd. De heer L. van Staalduinen alhier slaagde voor het diploma .Mercurius" en voor het exa men Boekhouden afgenomen voor de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen. BOSKOOP. JAARVERGADERING VEREENIGING „ZELF HULP". Onder leiding van haar voorzitter, den heer J. G. Benschop, vergaderde in hotel „Neuf" de Onderlinge Waarborg Mij. „Zelf Hulp". De voorzitter wënschte den leden een voorspoedig jaar 1941 toe. De secretaris, de heer Anth. van Tol, las de notulen, die on veranderd werden vastgesteld. De secreta ris herdacht de overleden leden, die voor het vaderland gesneuveld zijn. Voorts ge waagde het verslag over den algemeenen toestand in het kweekersbedrijf, die niet rooskleurig genoemd kan worden, terwijl de flnancieele positie der vereeniging, mede door het groot aantal zieken in 1940 zeer ongunstig is te noemen. Uit het verslag van den penningmeester, den heer D. Spaarman, bleek, dat de in komsten .bedroegen f4212.45 en de uitgaven f. 4172.66. Voorts, dat de reserve groot is f. 2062.36 en het steunfonds f558.19. Nadat de controle commissie verslag had uitge bracht, dankte de voorzitter den secretaris en penningmeester voor hun vele werk zaamheden en juist beheer. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de hee ren P. van den Bosch, H. Hoogeveen en M. Geers. De aftredende bestuursleden, de heeren J. G. Benschop, H. 't Hart en H. Alblas werden herkozen. Na eenige discus sie werd tot slot goedgekeurd, het be stuursvoorstel tot wijziging van art. 16 van het huish. reglement,n.l. in plaats van 18 weken 13 weken volle uitkeering, daarna 13 weken half en vervolgens een half jaar 1/4 der volle uitkeering. Na een onbelangrijke rondvraag volgde sluiting. JAARVERGADERING KON. NED. MIJ. VAN TUINBOUW EN PLANTKUNDE." Uitreiking van diploma's. De voorzitter, de heer G. J. van Noordt, opende deze eerste vergadering in 1941. Na goedkeuring der notulen las de secretaris, de heer KI. van Kleef, zijn jaarverslag 1940 voor (reeds gepubliceerd. Red. LDJ. Het verslag van 'den penningmeester, de heer A. Vuijk, was bevredigend. Thans volgde de verkiezing van drie nieuwe be stuursleden wegens het aftreden van de heeren G. J. van Noordt, KI. Verboom en A. Spaargaren; de beide laatste heeren waren niet herkiesbaar. Bij eerste steming wordt de heer G. J. van Noort met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl vervolgens de heeren H. J. Grootendorst en J. J. van den Berg ge kozen werden. De heer D. Veerman, 2e voorzitter, wenschte den heer Van Noordt en de afd. Boskoop geluk met deze benoeming, daar het gebleken is, dat de heer Van Noordt de rechte man op de rechte plaats is. De voorzitter dankte de beide afgetreden heeren voor de vele werkzaamheden welke zij voor de afd. Boskoop gedaan hebben. Besloten werd wederom een subsidie te verleenen voor den Tulnbouwcurus. Hierna volgt de uitreiking van de getuig schriften, diploma's en certificaten, welke behaald zijn op tentoonstellingen en keu ringen welke door de Mij. in 1940 gehouden zijn, en wel aan: de firma H. den Ouden en Zn., getuigschrift van verdienste voor Heieopsis scabra „Sommersonne" en een zelfde getuigschrift voor Chrysanthemum rubeUum „Clara Curtis"; de heer KI. Ver boom, een getuigschrift le klas voor Cory- opteris Clandonensis en een eervolle ver melding voor Viburnume fragans, benevens een. voor Prunus Subhirtella autumnalis; dei? heer J. Mossel een verg. zilv. medaille voor een rustiek tuintje „Boskoopsche Tuintje"; de firma J. Blaauw en Co. een getuigschrift van verdienste voor Azalea Kuruml „Black-Hawk"; de firma Felex en Dijkhuis, een gouden en een verg. zilv. me daille voor een groep bloeiende en niet ZOETERWOUDE. Alhier werd een hardrijderij op de schaats georganiseerd door de IJsclub op de Miening. Voor dezen wedstrijd was door een lid der IJsclub 6000.kg. brandhout beschik baar gesteld. Aan eiken deelnemer werd een bon. voor 50 kg. brandhout verstrekt, ter wijl voor eiken gewonnen "rit 25 kg. extra werd gegeven. Er waren 64 deelnemers. De uitslag was als volgt: le J. Ammerlaan, 376 kg.: 2e. J. van Klink. 350 kg.; 3e J. Wolvers. 325 kg.; 4e C. Berg, 300 kg.: 5e A. van Klink, 275 kg.; 6e C. Zandbergen, 250 kg.; 7e J. Versteegen, 225 kg.; 8e C. J. van der Maat, 200 kg. bloeïènde planten, benevens een getuig schrift van verdienste voor Betula-Medwe- diewii. De voorzitter wenschte allen heeren geluk met hun succes. Hierna werden de statuten en het huis houdelijk reglement voorgelezen van den nieuwen „Proeftuin," die gelijk bekend, tot stand gekomen is door de samensmelting van den proef- en schooltuin van de Rijks tuinbouwschool en de sortimentstuin van de Ver. van Boskoopsche culturen en met groote financieelen steun van het rijk. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten lid te worden van dezen nieuwen .Proeftuin" en den heer J. Zwartendijk te doen vertegenwoordigen in het bestuur van deze nieuwe instelling. De heer Zwartendijk nam deze benoe ming voorloopig voor één (jaar aan en wilde eerst zien, of deze nieuwe instelling aan zijn doel beantwoordt. Ten slotte kwam ter tafel een wetsont werp ter bescherminug van eigendom van kweekers (Octrooiwet voor nieuwigheden). Uitgebreid werd gesproken over den duur het octrooirecht. Besloten werd. dat het bestuur zijn mee ning over dit wetsontwerp bij het hoofdbe stuur bekend zal maken. Hierna sluiting dezer goed bezochte vergadering. Zondagsdienst voor doktoren. Zondag 19 Januari a.s. zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger, telef. 136. JAARVERGADERING BRANDSTOFFENVEREENIGING VOORZORG Onder leiding van den voorzitter den heer Cors- Bekenkamp had de jaarvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging. Na de opening, waarin de voorzitter aan de leden zijn beste wenschen uitsprak in het Nieuwe Jaar, las de secretaris de heer ,W. Kruis wijk de notulen, die goedgekeurd werden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten bedroegen f. 17709.09 en de uitgayen tot 1 October 1940 f. 3625,04, zoodat op dien datum nog in kas was f. 14084,05. Voorts dat de reserve der vereeniging f. 1023,49 groot is. ,De controle commissie bracht bij monde van dén heer J. C. van den Toom verslag uit; kas en boeken waren in orde bevonden. Het keurig verzorgde jaarverslag van den secretaris gaf een juist beeld, van de vele werk zaamheden en groote moeilijkheden waarmede het dag. bestuur der vereeniging te kampen heeft gehad en wat nog 'te wachten staat, om ieder lid der 500 aangesloten leden, zooveel mogelijk tevreden te stellen. Tot bestuursleden werden met algem. st. her kozen de heeren: J. G. Bepschop, D. OostervAJk Pz. en Adr. van der Wolf. Tot leden der controle commissie werden be noemd de heeren: M. P. Loef en L. 't Hart en tot reserve de heeren D. van Gelderen en C. Leitenbroek. Van de rondvraag werd een zeer geanimeerd gebruik gemaakt. Velen vroegen inlichtingen omtrent de levering of nog te leveren brand stoffen. Zeer duidelijk kwam ook naar voren, dat de leden waardeering hadden voor het on vermoeid werken van het dag. bestuur. De voorzitter beantwoordde de sprekers en dankte voor de aan het bestuur gebrachte hulde. Spr. en zijn mede bestuurder zullen voortgaan het beste voor de vereeniging te doen. Hierna volgde sluiting dezer zeer druk be zochte vergadering. KOUDEKERK. AAN DEN RIJN. OPRICHTING WONINGBOUW- VEREENIGING. Op het Raadhuis werd een vergadering gehouden met het doel tot oprichting te komen van een Woningbouwvereeniging. 18 personen waren uitgenoodigd, w.o. B. en W. en de gemeenteraadsleden. Burgemees ter Verheul schetste den toestand van den woningbouw in deze gemeente. Men meen de tot oprichting van een woningbouwver. te moeten overgaan, daar volgens spr. het particulier initiatief tot houwen ontbreekt. Hierna behandelde de burgemeester de statuten der op te richten vereeniging, die den naam kreeg van Woningbouwvereeni ging „Goed Wonen", te Koudekerk a. d. Rijn. De ver. stelt zich uitsluitend ten doel iri het belang van de verbetering der volks huisvesting alhier werkzaam te zijn. Tot oprichting werd besloten; allen gaven zich als. lid op. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren H. v. Leeuwen, H. Verburg, A. Lieverse en A. v. Weelden. De burgemeester dankte allen voor hun opkomst. LEIDERDORP. Veiling opgeheven. In een ledenvergadering der veilingsver- eeniging is besloten wegens geringen aan voer niet meer te veilen en de vereeniging op te heffen. LEIMUIDEN. „IJsclub Nut en Vermaak". Door bovengenoemde IJsclub was een ring rijderij voor paren uitgeschreven, waaraan 34 paren deelnamen. De uitslag luidde: 1. H. Heuzen met dame; 2. Mej. A. van Graas met V. van Beijeren; 3. mej. R. van Diemen met A. van Leeuwen; 4, mej. Marie van Graas met C. van Graas; 5. mej. A. Langeslag met J. Keijzer. Na afloop werden de prijzen door bmi meester J. A. Bakhuizen. Eere-voorzitter der IJsclub aan de winnaars uitgereikt. De Rattenbestrijding. Met de rattenbestrijding is weer een aanvang gemaakt, De leiding berust bij den heer Muijs weder in goede handen. Met ingang van 1 Jan. 1940 is tot 2e ambtenaar ter secretarie benoemd de heer H. W. van der Hoorn. Tot volontairs met toelage de heeren F. Witteman en H. Spit zen en tot hulpbode de heer W. van Graas. NIEUWVEEN. Geslaagde IJswedstrijden. De Nieuwveensche IJsclub organiseerde eenige wedstrijden voor schoolkinderen. De uitslag luidde: Jongens 1ste, 2de en 3de klas: 1. Jan v. Eijk; 2. Nard Hoogervorst; 3. Jac. Burgmeijer; 4. J. Lelieveld. Jongens,4de en 4de klas: 1. Co v. Vliet; 2. G. Vink; 3. P. Verboom; 4. J. v. d. Berg. Jongens 6de en 7de klas: 1. Cor de Groot; 2. H, Schellingerhout; 3. Evert v. Amerongen; 4. Herm. Bon. Meisjes 1ste, 2de en 3dP. klas: 1, Riek v. d. Breggen; 2'. Clara Bos; 3. Marie Akerboom'; 4. Tonny Karsemeijer. Meisjes 4de en 5de klas: 1. Cor v. d. Weijden; 2. Clazien Lebesque: 3. Annie Rietdijk; 4. Grada Burgmeijer. Meisjes 6de en 7de klas: 1. Cor Lok; 2. Cor Hoogervorst; 3. Jaan de Frankrijker; 4.' Tea Schoorl. HEDEN. Stadszaal: „De Voortrekkers". „Niet voor de poes 7iè uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Spr. de heer v. d. Horst. 10uur voorm. en 4'^ uur nam. Oegstgeest: Gem. Gods. Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3% uur nam., BIOSCOPEN t 18 jaar; 14 jaar; 6 alle leeftijden. Luxor-theater, Stationsweg: „Op een avond in Mei" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „De oude en de jonge Koning" t. Dagelijks 7% urn nam.; 's Zondags te 2, 4,30 en 7(4 u Woensd en Zaterd matlnée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestraat. „Inspecteur Eyck in de val". Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 26.30 uur doorl voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Pygmalion" Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „De moord zaak Franchéttl" t„ Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee). 7% uur nam. 's Zondags gesloten. „Dat komt ervan" t. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 Jan. 20 uur tot Zaterdag 25 Januari 8 uur waargenomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag ochtend waargenomen door de doctoren P. van Es, Flim, de Jager, Kortmann, Lahr en Teeuwen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Leemhuis, tel. 22030. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temperatuur; —8 gr. C. (17 gr. F.). Hedenmorgen 9 uur: -—6 gr. C. (21 gr. F.) Gironummer tod de w. H. N. 5553. De Bank van de W. H. N. Is Kasvereeniging N.V. Amster dam, Post gironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877, Ge brengt gelnk In veler leven. De loop der bevolking. Op 1 Januari 1940 bedroeg de bevolking 974 mannen en 919 vrouwen, totaal 1893 zielen. Op 1 Januari 1941 was het totaal aantal in woners 1970 zielen (993 m. en 977 vr.). De heer Jac. de Boer, volontair ter ge meente secretarie .slaagde voor het examen Be volkingsboekhouding en administratie. NIEUW-VENNEP. Zondagsdienst voor Doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren wordt Zon dag a.s. waargenomen door dokter Schreuder. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde. Na opening met ge bed deed de voorzitter mededeeling van een schrijven van Ged. Staten waarbij machti ging verleend wordt tot het opnemen van f. 6000 in rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten gedurende het 1ste kwar taal 1941; werd medegedeeld dat het rente loos voorschot betreffende den bijzonderen steun uit werkloosheidssubsidiefonds 1039 is bepaald op f.807; de extra-bijdrage op f. 430 en de belastingbijdrage op f. 1619. Besloten werd om in inkomsten en uitga ven der begrooting 1941 een post te ramen, verband houdende met de invordering van de loonbelasting op de gemeente-ambte naren. Ged. Staten verleenden machtiging tot het doen van uitgaven op de begrooting 1941 tot V. gedeelte der geraamde bedragen. B. en W. stelden voor over te gaan tot definitieve vaststelling der wedden der ambtenaren ter gemeentesecretarie en vo lontairs verbonden aan de secretarieën der gemeenten Leimuiden en Rijnzaterwoude. De voorlichting gaf hieromtrent een uit voerige toelichting. B. en W. zouden de jaarwedden van het personeel van de secretarieën v. Leimuiden. en Rijnzaterwoude als volgt willen vast stellen. Jaarwedde 1ste ambtenaar ter secretarie f. 8001200 te bereiken in 4 j. Jaarwedde 2e ambtenaar ter secretarie f.500900 te bereiken in 4 jaar. Belooning le volontair ter secretarie f 350. Belooning 2e volontair ter secretarie f 150. De totaal wedden loopen dan van f. 1800 tot f. 2600, van welke bedragen de gemeente Rijnzaterwoude 1/3 zou moeten betalen. De Raad kon zich met deze voorstellen vereenigen. Voorts werd voorgesteld om tijdelijk over te gaan tot benoeming van een hulpbode a f. 200 per jaar. Eveneens goedgekeurd. Na rondvraag volgde sluiting. Met ingang van 1 Januari j.l. is tot lste ambtenaar ter secretarie benoemd de heer A. C. Westen, tot 2e ambtenaar de heer H. W. van der Hoorn en tot volontairs met toelage de heeren F. Witteman en H. Spit zen. Tot tijdelijk bode is benoemd de heer W. van Graas. WADDINXVEEN. Hardrjjwedstrijd. Alhier werd een hardrijwedstrijd voor paren gehouden. De uitslag hiervan luidde: le prijs (f. 10) de heer Redelijkheid en mej. W. de Knikker; 2de prijs (f.6) de heer C. Buurman en mej. G. Dullemeyer; 3de prijs (f. 4> de heer M. Monster en mej. H. Schotman; 4de prijs (f.2) de heer B. v. d. Vlier en mej. Bos. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6