Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 18 Januari 1941 Advocaat staat terecht wegens verduistering Chr. School - Sluisweg 14 Welke bon is geldig? Als curator in faillissement KATWIJK AAN ZEE Heden laatste dag: Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Honden -en Kattenbrood Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep Opgave van 18 Januari Twee jaar gevangenisstraf geëischt. Onder groote belangstelling behandelde de rechtbank te 'Assen de zaak tegen mr, K. advocaat en procureur te Assen, die zich moest verantwoorden wegens het plegen van verduistering van een bedrag van f. 55000 in zijn functie van curator in een faillissement in de jaren 1930'33. Een collega heeft tijdens de hechtenis het faillissement van den verdachte aan gevraagd. hetgeen werd gevolgd door een aanvrage van surceance van betaling van verdachte zelf. De Asser rechtbank weigerde die aanvrage en sprak het failissement uit. Tegen de beslissing van de rechtbank, waarbij het faillissement werd uitgespro ken. is verdachte in hooger beroep gegaan bij het hof te Leeuwarden, dat de zaak kort geleden behandelde en met vernieti ging van het vonnis, waarbij het faillisse ment werd uitgesproken, besliste, dat aan hem de gevraagde surceance dient te wor den verleend voor den tijd van negen maanden, ingaande 1 November 1940. Als getuige werden gisteren gehoord mr. E. E. Oosterhuis uit Assen, tot medio 1940 geassocieerd met verdachte, F. Udema, ex porteur te Assen, J. Wilkens, notaris te Amsterdam en mr. R. N. Nierstrasz, secre taris der directie van de failliete bank. Mr. Oosterhuls had in Juli 1938 voor het eerst vernomen, dat verdachte in finan- cieele moeilijkheden verkeerde. De zaken van het faillissement had verdachte steeds zelf behandeld. Op 28 Juli 1938 vertelde verdachte hem van het tekort. De uitdee- lingslijsten moesten gedeponeerd worden en het geld voor de bank was er niet. Na 14 dagen was het hem gelukt met den getuige Udema een leening te sluiten van f.25000 a 4 procent op schuldbekentenis. Notaris Wilkens, ex-zwager van verdach te, had, nadat deze hem op 16 Juli 1938 dit had verteld, contact gezocht met de Middenstandsbank te Amsterdam, die de zaak van de failliete bank had overgeno men. Na besprekingen ging de Midden standsbank ermee accoord, dat verdachte 22.000 gulden stortte 3000 gulden waren voor andere crediteuren bestemd en dat voor de rest van het bedrag een schuldbe kentenis door verdachte privé werd afge geven. In de quitantie voor de betaling was met goedvinden van de bank de betalingsdatum van April 1934 genoemd. Na deze regeling waren alle uitkeeringen tot 100 procent betaald. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. van W. de Waal en T. Buis Willemina Cornelia Grietje, D. van B. van der Meyden en G. de Moor Neeltje Jo hanna, D. van J. Jongkind en S, C. Bijl Willy Meintje, D. van P. Offerman en A. de Ridder. Getrouwd: W. C. Neomagus 45 j. en G. J. E. Vink 39 j. Overleden: Dirk Jacobus, 3 weken, Z, van D. J. Splinter en G. Linthout G. Spaargaren 73 j., echtgenoot van M. Joore B. van Huis stede 33 j., echtgenoot van G. van Hemert. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis z. van C. Kerzaan en H. J. Ouwerkerk Mieke Joyce d. van J. J. Horsman en A. M. A. ten Hage Johannes Gerardus z. van A. de Vos en A. Vis Louize Maria d. v. M. van der Maarl en M. L. Vonk Geertje Aafje d. van C. A. van Oeveren en J. Scheij- grond Adriana d. van W. Verhoeven en N. den Boer Bernarda Elisabeth d. van D. van Bemnrel en B. A. de Bolster Arie z. van T. van Es en A. Overbeek Grietje d. van J. Blokker en C. Huizer Johanna Maartje d. van R. van Elderen en M. Roos Margaretha Jacoba d. van N. Balk en P. Wiebes Theodora Maria d. van D. J. Kroezen en L. W. Bogers Pieter z. van K. Slootweg en T. Beukers Jacob z. van C. A Feeleus en G. Schutte Elizabeth Maria a. van K. de Ron en S. J. Polderman Lodawtfk z van P. Verhoog en G. Otto Antonia d. van W. de Waal en C. Tole- naars Hubertus Wilhelmus z. van P. M. van der Lans en M. Glas Levend, d. van D. de Vries en D. Bergsma Levenl. z. van A. van der Voet en C. van der Linden. OndertrouwdEliza Flor is de Koning 44 jr. en Jannetje Kagchelland 34 jr. Marinus Mes 50 jr. en Johanna Maria Cornelia de Regt 40 jr. Johannes Maria Weel 29 Jr. en Johanna Cornelia Blom 27 jr. Getrouwd: Pieter van Huizen 24 jr. en Klaasje van der Haar 20 jr. Overleden: Bonefacius Jacob van Dale 46 jr. echtgen van A. E. C. van Steenwijk Carel Abraham Wesselius 81 Jr. wedn. van C. Blaazer Elizabeth Ronk 87 jr. wed. van J. Vinke Petrus Johannes Brugmans 15 jr. z. van P. J. Brugmans Harm Busscher 60 jr. echtgen. van E. Balk Jacobus Zoutendijk 75 jr. echtgen. van A. C. Croese Willem Jan Swen 3 mnd., z. van J. L. Swen. Gevonden voorwerpen. Een schaar; een portemonnaie; een motor- handschoen; een armbandhorloge; eenige num mers van een textielkaart; een zilverbon; een belastingplaatje (clips) een heerenhandschoen. Inlichtingen bij de politie. HOOFDDORPS'S GER. KERK 75 JAAR. Enkele bijzond' rheden. Een der fraaiste gebouwen uit Hoofddorp;s centrum, de Geref. Kruiskerk zaj, jgüjk reeds in het kort vermeldden op Maandag -7 Januari a.s. het 75-jarig bestaan herdenken Evenals dit aardig getorende kerkje in het centrum van het mooie polderdorp ligt. zoo staat de Geref. Gemeente in het centrum van het kerkelijk leven als viootste gemeente. De Geref. gemeente - zij telt bijna 1000 leden begon haar diensten ln het nog staande ge bouw naast de Geref. Kerk, welk gebouw nog Verdachte was ln 1929 tot curator be noemd en had groote bedragen geïnd, waar mede hij in de jaren 1930, 1931 en 1932 schulden had betaald. Hij had in 1929 een groot tekort, dat ontstaan was, doordat hij, toen hij in 1920 zijn practijk begon, al met een belangrijke schuld zat. In de eer ste jaren had de practijk weinig opgeleverd terwijl hij en zijn gezin te hoog hadden ge leefd. Verdachte wendde de gelden ten eigen bate aan. Steeds had hij gedacht, dat alles wel terecht zou komen. In zijn requisitoir zeide de officier van justitie, dat het gelukkig niet veel voor komt, dat een misdaad als deze eerst na eenige jaren kan worden vervolgd. Deze verdachte is er buitengewoon goed in ge slaagd zijn omstandigheden geheim te houden en den schijn aan te nemen, dat er niets gaande was. Eerst toen verdachte door de Duitsche autoriteiten in hechtenis was genomen, hadden den officier de eer ste berichten bereikt. Hij achtte het bewijs van de verduistering van 55.000 gulden in 1930 en 1931 geleverd. Zijns inziens is hier niet van toepassing artikel 3q van het strafwetboek. Was dit wel zoo, dan zou de verklaringstermijn, n.l. zes jaar, verstreken zijn en zou geen veroordeeling meer plaats kunnen hebben. Hij was van meening, dat hier een verduistering uit hoofde van een beroep had plaats gehad, n.l. als curator, dus tegen geldelijke vergoeding. Daarom was artikel 322 hier van toepassing, zoo dat de verjaringstermijn 12 jaar bedraagt. Wat de straf betreft, merkte de officier op, dat de verduistering ernstig is, vooral ook, omdat deze gepleegd is door een persoon als verdachte die door zijn positie beter dan wie ook had kunnen doorzien, dat dit fout was Er zijn ook factoren ten gunste van hem. Een celstraf voor iemand van zijn positie is veel erger in zijn uitwerking, dan voor een beroepsmisdadiger. Ten twee de is verdachte al een half jaar cellulair en ten derde is degene aan wie de ver duisterde gelden toebehoorden, de bank, niet benadeeld. Ten slotte staat hier iemand terecht met een succesvol leven, die in hoog aanzien stond in zijn woonplaats. De officier eischte twee jaar gevangenis straf. Volgens den verdediger was er hier wel degelijk sprake van artikel 321, zoodat het feit verjaard is en de officier niet ontvan kelijk moest worden verklaard. Subsidiair was hij van meening, dat een curator niet wederrechtelijk handelt als hij de gelden tijdelijk gebruikt en zorgt, dat bij de uit- deelingslijsten alles in orde is, hoe zeer de verdediger de handelingen van den ver dachte ook veroordeelt. Bovendien achtte hij hier geen opzet aanwezig. Ten slotte ging hij de persoonlijke omstandigheden van verdachte na en deed'een verzoek tot onmiddellijke invhijheidstelling, hetwelk na raadkamer werd afgewezen. Uitspraak over veertien dagen. dienst doet als bergplaats. Het was in 1882 dat ds. P. van Schaik hiervan zijn intrede deed. In de 75 bestaansjaren volgden hem op ds. A. M. Diermanse, ds. A. de Vlieg, die inmiddels zijn overleden, ds. R. W. de Jong (nu emeritus te Santpoort, ds. S. Schouten (emeritus te Amersfoort), dr, O. Bouma( thans te 's-Graven- hage) ds. J. D. Wielenga, die overleed en ds. N. Willemse, nu predikant te Charlois. Sedert September 1933 dient ds. R. Oosterhoff haar als predikant. De laatste twee predikanten hebben het ge noegen mogen smaken in dit moderne kerkge bouw te prediken en haar gemeente te zien groeien ln ledental; De firma Kof uit Utrecht leverd het monumentale kerkorgel, dat zeer fraai van klank en gehalte is. Een gelijknamige zoon van ds. A. de Vlieg bespeelt dit instrument als eerste organist nu ruim 35 jaren, terwijl een tweede zoon van dien predikant de heer C. de Vlieg de kerkelijke plichten van ouderling waarneemt. Aan deze kerkelijke gemeenschap is nog een jubileum verbonden, ni. de heer C. Overbeek, die ruim 40 jaar koster is. De huidige kerkeraad bestaat uit de heeren S. Zijp, P. Bootsman C. de Ruyter, C. de Vlieg, H. Doeleman, C. G. van Wijk, B. Biersteker en de heer Sylvis als ouderlingen en de heeren C. v. d. Maarel, Kamerman, B. Biesheuvel, H. Dunne weg en Ch. van Wijk als diakenen. HILLEGOM. JAARVERGADERING HOLL. BLOEMB. KW. GENOOTSCHAP. De afd. Hillegom van het H.B.G. hield in Flora haar jaarvergadering; de belangstelling was zeer goed. De Voorzitter, de heer D. E. Nieuwenhuis, heette in het bijzonder den heer D. van Egmond Jr., Alg. Secr. Penn. van het Genootschap wel kom. Waar dit de eerste vergadering van dit jaar is, uitte de voorzitter zijn beste wenschen. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels ver hieven herdacht de voorzitter de vakgenooten, die voor het vaderland hun leven gaven, als mede hen, die in 1940 door den dood van ons gingen. Mogen zij rusten in vrede! De be drijf suitkomsten waren niet gunstig: de oogst werd gehalveerd en de tuinbouwproducten kon den het verlies niet dekken. De pogingen, om het areaal voor tulpen uit te breiden, mislukten. De teeltbewijzen vormen een wonde plek, een druk op de zwakste vakbeoefenaren. Ingrijpen is noodig. Wenden wij ons oog op de toekomst, dan heeft de voorzitter een beter verwachting dan vorig jaar. Duitschland nam behoorlijk af en zal ook dit jaar wel aandacht schenken aan onze bollen. Er is meer vertrouwen onder de vakgenooten dan voorheen; laat ons dus met opgewektheid de toekomst tegemoet gaan. De notulen worden gelezen en onveranderd onder dank goedgekeurd. Ingekomen was het jaarverslag der Hillegom - sche Beurscommissie, dat werd voorgelezen. Den samensteller daarvan werd hartelijk dank gebracht. De Penningmeester deed verslag van zijn beheer; de kas beschikt nog over f.85 89. De heeren Spilker en Van Egmond controleerden de bescheiden, die perfect in orde bleken, zoodat de penningmeester onder dank werd gedechar geerd. De secretaris gaf nu zijn Jaarverslag; ei wer den 4 bestuursvergaderingen gehouden en 1 ledenvergadering; het aantal leden bleef sta- tlonnair. Het verslag sloot met de opwekking dat zoo God de mogelijkheid schept wij die mogelijkheid gaarne zullen aanvaarden. Ook deze functionaris ontving dank. De aftredende bestuursleden, de heeren W. H. Ruigrok en Nlc. Heemskerk, werden met algem. st. herkozen. Inzake voorstellen voor de Alg. Verg. werd in overweging gegeven, in iedere afd. een propa- ganda-commissie te benoemen ter uitbreiding van het ledental. Het bestuur is dankbaar voor de aangegeven richting: de mogelijkheid is echter niet uitge sloten. dat het lidmaatschap van hoogerhand verplichtend gesteld wordt. Reorganisatie is wel mogelijk en kan beter uit eigen boezem dan opgelegd voor komen. Na ampele discussies werd met algem. st. besloten, aan het H.B. een voorstel met M. v. T. te zenden, opdat de te teelen producten op het leege land loonend kunnen zijn. De heer P. J. Koop gaf verslag over de Onder linge Hulpverleening, waarvoor hem dank werd gebracht. Bij de rondvraag werden be sproken: het begrip „contant", Virusziekte, mi nimumprijzen. Hierna volgde sluiting. Mooi succes. Onze plaatsgenoot en bekende fokker van het „Hollander" raskonijn, de heer Jac. v. Leeuwen, wist op de groote nationale pluim veetentoonstelling te Steenbergen met 2 zijner dieren wederom een mooi succes te boeken. De dieren behaalden 1 eerste, 1 tweede en tevens den eereprijs voor de mooiste Hollander. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der doktoren zal Zon dag a.s. worden waargenomen door dr. Wijkmans. De Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs in hotel Flora werd door 106 personen bezocht. Er was geen handel van beteekenis. Door de firma Rijnveld er\ Zonen was 1 kistje ingezonden met de nieuwe narcis Govert Flink. Een sterke plant; bloem schoon van lijn. Uitvoering Volksonderwijs. De Ver. Volksonderwijs alhier gaf in hotel Flora voor hare leden een uitvoering. Nadat de heer Hoogmoed, voorzitter der afd. Hillegom een kort openingswoord had gesproken brachten The Picolo's eenige stukken op de harmonica ten gehoore, wel ke goed in den smaak vielen en veel ap plaus uitlokten. Daarna zong Albert de Booy levensliedjes en Johny en Jones brachten hun populaire liedjes. Iin de pauze schetste het hoofd der open bare School de heer Van der Wal het open baar Volksonderwijs. Na de pauze traden the Picolo's wederom met succes op. De heer Hoogmoed bracht daarna de ontgoocheling dat het niet de Pi colo's zélf, doch 2 leerlingen van dezen wa ren die optraden, wegens verhindering. Hun spel was echter van dat hunner leer meesters niet-te onderscheiden. Nadat Al- bert de Booy wederom eenige populaire lie deren had gezongen en Johny en Jones nog eens ten tooneele waren verschenen, werd deze mooie avond met eenige welge kozen woorden door den voorzitter geslo ten. Te rond elf uur keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Gevonden voorwerpen. Stalen duimstok, dubbeltje in telefooncel, zwarte want, 2 vleeschkaarten. houten step, een paar gebreide handschoenen, beeldje in kope ren kokertje, bruin wantje, tabakspijp, 2 lederen handschoenen en een grijze want. Te bevragen bij het politiebureau. Inbeslagneming van rogge. Door ambtenaren van den Crisis Controle dienst werden 7 zakken rogge ln beslag geno men, welke werden vervoerd op 2 bakfietsen, terwijl een geldig geleidebiljet ontbrak. Tegen de vervoerders is procesverbaal opge maakt terwijl een nader onderzoek naar de her komst der rogge wordt, ingesteld. Mooie zanguitvoering. Het Chr. Mannenkoor „Soli Deo Gloria" en de Christ, zangver. „Zingt den Heer", gaven onder leiding van hun dirigent den heer J. P. Visser, in hotel Sistermans een zanguitvoering, waaraan medewerking werd verleend door de zangeres mevr. Rie Roos jes—Out. Nadat de voorzitter, van Soli Deo Gloria, de heer Clay, liet openen met Ps. 138 2 en vervolgens voor was gegaan in gebed sprak hij eenige inleidende woorden waarbij hij vooral de groote belangstelling prees welke er voor deze zangavonden be stond. Vervolgens heette hij in het bijzon der mevr. RoosjesOut welkom. Het mannenkoor opende met Beaty Mor- tui van F. Mendelsssohn, gevolgd door Ps. 23 van B. Klein, Reeds zinkt in 't Westen het zonnevuur, van Hogerwerf en Avond lied Van D. Bortniansky. De soliste mevr. Roosjes—Out zong een drietal mooie liederen, en het haar ge brachte applaus was ten zeerste verdiend. Nadat door het Mannenkoor nog een 3-tal nummers ten gehoore was gebracht, zong het Gemengd koor „Zingt den Heer" eenige liederen, waarop aansluitend weder om mevr. RoosjesOut optrad. Door het Gemengd koor werd ten slotte ten gehoore gebracht de „Hymne", van Mendelssohn, „Christus is opgestaan" van Alph. Diepenbroek en Ps. 47 van Olman. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. J. Langelaan en M. G. van Steijn. Getrouwd: R. Besse en P. Perfors. Overleden: M. van der Lans echtgen. van A. Maas vr. 64 jr. A. Zijm. echtgen. van A. J. Kelder vr 87 jr. J. van den Berg m., 14 jr. Onze plaatsgenoot, de heer P. Ange- vaere slaagde voor het diploma Boekhouden der Vereeniging van Leeraren. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren; Johannes Hendricus, Z. van W. van Dijk en G. Meijvogel, Mr. C. Fockstraat 18 Anna Wilhelmina, D. van G. Ouwehand en N. Kloos, Kerksteeg 9 Aaltje, D. van P, Ouwehand en J. Plug. Hoogstraat 2c Jan, Z van J. van der Plas en A. van der Mark, De Waal Malefijtstraat 147 Willeraijntje Mar garetha, D. van D. de Jong en J. C, de Best, Noordwijkerweg 2 Grietje, D. van K. Ver does en J. Guijt, Elleboogsteeg 1 Hendrik, Z van J. Dekker en A. Haasnoot, Parklaan 50 Neeltje. D. van J. van der Plas en L. Plug, Kon. Emm astraat 12 Neeltje Johanna, D. van C. van Klaveren en N. J. Oosterlee, Nieuw- steeg 15 Rijn Hendrik. Z. van H Messemaker en A. Groen. Boorsmastraat 24 Leuntje, D. van C. Kuijt en H. van der Plas. Liguster straat 34. Overleden: Cornelis van Duijn, echtgen. van A van der Plas 44 j Andreas Gillebaart 43 j„ echtgen. van K. vaii Iterson Cornelia Dirkje Achterberg 48 j.. echtgen. van N. Haasnoot Jacoba van Duijn 9 j., D. van M. van Duijn en A. Roelse Willempje van der Plas 73 j.. wed. van Krijgsman Willempje van der Boon 91 j„ .echtg van R. Bamhoom. Gehuwd: H. Ouwehand en K. L. Ouwehand, Duinstraat 7b M. Kloos en L. W. Vuijk, Kon. Emmastraat 3a. Ondertrouwd: J. van Dufjn, Duinhof 7 en A van Dijk, Prinsenstraat 9 J. van der Plas, Adrianastraat 71 en M. Zwitser, Boorsma straat 5 J. Rernmelzwaal. Te BrLttenstraat 76 en D. Hus, Hessenstraat 12 M. de Vreugd, E. A. Borgerstraat 30 en D. Meijvogel. Tram straat 7a. RAADSAGENDA. De Raad komt Woensdag middag as. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling van de notulen no. 389 der vergadering van 23 December 1940; 2. Mededee- ling van ingekomen stukken; 3. Onderzoek ge loofsbrief en toelating nieuw benoemd raadslid; 4. Benoeming lid van de Belastingcommissie; 5. Voorstel tot het verhuren van grond; 6. Voorst-el tot het aangaan van een tweetal geld- leeningen; 7. Behandeling belastingreclames; 8. Rondvraag. School met 7 leerjaren - Opleiding voor H3.S. en Gymnasium - Grondige voorbe reiding voor U.L.O. scholen - Franse cursus te beginnen met het 5e leerjaar a f. 1. per maand. AANMELDING VAN NIEUWE LEERLINGEN voor de 1 April aanvangende cursus, dage lijks aan de school (vóór of nó. schooltijd) of bij het Hoofd, den Heer H. VAN HULZEN Weth. Meerburgstraat no. 36. 6209 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN ZEE. DE HEER A. BURGGRAAF Hedenmorgen is in den ouderdom van 75 jaar na een zeer korte ongesteldheid onver wacht overleden, onze bekende plaatsgenoot de heer A. Burggraaf!. Een 50-tal jaren ge leden vestigde hij zich als horlogemaker, eerst te Katwijk a. d. Rijn en vervolgens te Katwijk aan Zee. Als een goed zakenman wist hij, toen het rijwiel populair begon.te worden, zijn zaak in een rijwielhandel en herstelplaats om te zetten. Later werd deze uitgebreid met een autobedrijf. De begrafe nis heeft plaats Woensdagmiddag a.s. te half drie. Broodkon nr. 22. Bon nr. 33: ei. Zegel C: petroleum. Vleesch- en vleesch- warenbon nr. 14. BOTERBON nr. 21 en VETBON nr. 21 (tot en met 31 Januari) flesch slaolie. BOTERBON nr. 25 en VETBON nr. 25 (t.m. 24 Januari): 250 gr boter of margarine of 200 gr. vet (oude verpakking 250 gram) BOTERBON nr. 26 en VETBON nr. 26: (t.m. 31 Januari): 250 gr. boter of margarine. BONNEN nr. 8. 9 en 10 (haarden en kachels) BONNEN 15 t.m. 24 (centrale verwarming) t.m 31 Januari één eenheid vaste brandstoffen Brandstoffen 3de periode en cokes 3de periode: t.m. 31 Januari; één eenheid vaste brandstoffen. BROODBON nr. 22 (t.m. 19 Jan..; 13—20 Jan niet ln restaurants e.d.) BROODBON nr. 23 (t.m. 26 Januari); 20 —27 Jan niet ln restaurants e.d.): BROODBON nr. 24 (20 Jan. t.m. 2 Febr.; 27 Jan.-3 Febr. niet in restaurants e.d.) 100 gram rogge of ander brood of 1 rantsoen gebak BLOEMKAARTBON nr. 3 (t.m. 26 Jan.): 50 gram brood of 'A rantsoen gebak of 35 gr tarwemeel tarwebloem, rogge meel, roggebloem, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel BON nr. 33 (t.m 19 Januari; 13—20 Jan. niet ln restaurants e.d.): BON nr. Ill (tot en met 26 Januari; 20—27 Jan. niet in restaurants e.d.): BON nr. 46 20 Januari t.m. 2 Februari; 27 Jan.-3 Febr. niet in restaurants e.d.) 1 ei BON nr. 31 (t.m 21 Februari): 100 st vermicelli macaroni of spaghetti BON nr. 44 (t.m 21 Februari): 250 gr. gort, gortmout of grutten. LISSE. De bevolking. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1940 4947 m.. 4846 vr. totaal 9793. De bevolking bedroeg op 31 December 1940 5018 m., 4920 vr., totaal 9938. Burgerlijke Stand. Geboren: Andries z. van K„ van Drongelen en van W. Enthoven Frederik z. van A. de Groot en van C. Vuijk Petrus Jozef Maria, z. van B. P. van der Aart en van J. M. de Groot Geertruida Johanna Anna d. van A. Zoet en van K. J. Koomen Harmen z. van J. Liem- burg en van F. Hofstra. Leonardus Clemens z. van.J. M. van der Eist en van J. C. Elfering. Ondertrouwd: H. J. Doezé en G. C. Be(jk. Gehuwd: P, Warmerdam en M. van der Reep. RIJNSBURG. VORSTIN VLOED OP DEN BLOEMENHANDEL. Aan de bloemenveiling is de aanvoer van de vorst duidelijk merkbaar zoowel wat den aanvoer als de prijzen betreft. Het vervoeren uit de kas sen gaat met moeilijkheden gepaard en door dat de markt- en straathandel slechte uitkom sten heeft zijn de prijzen laag. De geldt vooral voor tulpen, waarvan de trekkerij de laatste weken vèr van loonend is. Er is ook totaal geen export. Met hyacinthen en narcissen gaat het nog eenigszins. Ook crocussen brengen een ta- melijken prijs op. Convellaria zelfs goed, hoewel de aanvoer daarvan niet veel te beteekenen heeft. Verlangend wordt naar dooi weer uitge zien. SCHOMMELENDE PRIJZEN IN DEN I GROENTENHANDEL. j Beter kwaliteiten van kooien en uien. Aan de groentenveiling blijven de prijzen schommelen om de maximumprijzen. Van kool soorten wordt niet veel aangevoerd, inzonder heid van roode kool. Dok knolselderij komt bij na niet meer ter velling. De meeste telers brengen dit product zelf aan de markt. De prijs was in doorsnee goed. Andijvie heeft zelfs een besten afzet, maar de aanvoer is gering Van kroten en uien blijft de opbrengst slecht. Wisselend gaat het met de waschpeen, soms da lend, den laatsten veilingdag weer stijgend. Dit hangt ten nauwste samen met den aanvoer, die vaak zeer verschillend is. De kwaliteit is aan merkelijk beter dan verleden jaar. (Nadruk verboden). BON nr. 57 (t.m. 21 Februari): 250 gr havermout, havervlokken, haver- bloem aardappehneelvlokken gort gort- mout of grutten. BON nr. 87 (tjn. 21 Februari): 100 gr maïzena, grlesmeel, sago, aard appelmeel of een hoeveelheid pudding poeder. welke 100 gr. zetmeel bevat. BON nr. 108 (t.m. 24 Januari): 250 gr, rijst. rijstemeel. riistgries. rijstebloem of gruttenmeeL Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. BON nr. 10 (speciale kaart) (t.m. 31 Jan.): 310 K.G. honden- en llh K.G. kat tenbrood. BONNEN nr. 47, 48, (niet 38, gelijk abusievelijk werd gemeld), 60 en 61 (t.m. 26 Jan.): elke bon 100 gram kaas. BON nr. 18 (t.m. 31 Januari): 250 gram koffie of 75 gram thee. BON nr. 8 (t.m. 23 Februari) en ZEGEL C (t.m. 19 Januari; uitsluitend voor hulsverlichting) ZEGEL D (20 Jan. t.m. 23 Febr., uitsluitend voor hulsverlichting) 2 liter petroleum. P.ON nr. 91 (t.m. 14 Februari): 1000 gram suiker. VLEESCHBON nr. 14 (t.m. 19 Januari): YLEESCHBON nr. 15 (t.m. 29 Januari): 100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren VLEESCHWARENBON nr. 14 (tan. 19 Jan.) VLEESCHWARENBON nr. 15 (t.m. 29 Jan.) 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst, 100 gr gekookte worst. 125 gr. lever worst of 150 gr bloedworst. BON nr. 113 (t.m. 31 Januari) 150 gr toiletzeep, 120 gr huishoudzeep, 150 gr zachte zeep (nieuwe samenstel ling) of 200 gram (oude samenstel ling). 300 gr zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder ot 600 gr waschpoeder, 125 gr. zeepvlokken 250 gr zelfwerkende waschmlddelen ot 200 gr. vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 20 K.G droog waschgoed BON nr. 117 (t.m. 30 April) 50 gram scheerzeep, l tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. e

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 10