BINNENLAND Verduisteringstijden LESDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Vrijdag 17 Januari 1941 Belastingopbrengst hooger dan de raming Sneeuw ruimen voor eigen huis Hef Nederlandsch Agrarisch front VRAGENRUBRIEK De Winterhulp Tegenover sterke daling stonden grootere stijgingen De Pers zegt 19 t/m. 25 Januari AGENDA Winterhulp Nederland Het ware niet te wenschen RADIO THANS TE UTRECHT VERPLICHT. In de gistermiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad van Utrecht is een wijziging van de veror dening op de straatpolitie aangenomen, waarin de inwoners van Utrecht met ingang van heden worden verplicht zelf de sneeuw voor hun woningen op te ruimen, zulks op grond van het feit, dat de outillage van de gemeentereini ging niet voldoende is en omdat er te weinig werkloozen zijn om de taak van sneeuwruimen volledig op zich te nemen. NIEUWE ORGANISATIE VAN LAND- EN TUINBOUW EN VISSCHERU TOT EEN NEDERLANDSCHEN VOEDINGSSTAND. Het Nederlandsch Agrarisch front heeft in een persconferentie in het Agrarisch huis aan de Zeestraat te Den Haag eenige bijzonderheden omtrent zijn opbouw ver strekt. De heer D. van de Bospoort, gaf een al- gemeene inleiding, waarin hij wees op de schromelijke miskenning van het platte land, het land, waar de fundamenten van de volkswelvaart te vinden zijn in onze bo demproductie. Wij mogen, aldus spreker, vertrouwen, dat de inschakeling van ons land in een vastelandsch productieplan van Europa voor eens en voor al het onmoge lijk zal maken den Nederlandschen land bouw terug te laten vallen in den ouden toestand van ondergeschiktheid van anti- agrarische machten, gelijk dat in het ver leden het geval was. Nederland zal het boerenvolk materieel en geestelijk in staat moeten stellen zijn krachten ten volle te ontplooien. Daartoe zal het N.A.F. werkzaam zijn. En wat hier wordt gezegd over den boer, dat geldt evenzeer voor den tuinder, even zeer voor den visscher en voor al die groe pen van bij onze voedselvoorziening be trokkenen, die hun bewegingsvrijheid moesten inboeten onder druk van geld en ambtenarij. Een der eerste eischen, welke het agra risch front stelt, is: vervanging van het gansche ingewikkelde en onoverzichtelijke apparaat der crisis-centrales door een zoo eenvoudig mogelijk gehouden, onder lei ding van deskundigen staande instelling die de volksvoeding verzorgt en de productie en afzet regelt, alles naar de eene richtlijn: het belang van hc-t eigen volk in het kader van het nieuwe Europa. Onderwijs op volkschen grondslag, waar bij de zin van het boer-zijn den geest be paalt en niet uitsluitend de gemakkelijkste wijze om zoo voordeelig mogelijk te wer ken, zal ten deze een grooten ommekeer moeten teweegbrengen. Lichamelijke oefe ning, sport naar den aard van het plat- telandsche leven, kunst, reizen om de schoonheid van de wereld te genieten. Al die waarden, waaraan de oude bonden al leen toekwamen voor zoover het politie- ken belang vereischte, dat zij zich met den geest bezighielden, zullen tot ontplooiing kunnen komen, wanneer de krachten zich aaneensluiten. Mr. Reydon heeft er vervolgens op ge wezen, dat het agrarisch front tot taak heeft den rijksvoedingsstand voor te berei den, die organisatorisch allen zal moeten omvatten, wier werkzaamheid op eenigerlei wijze op het gebied van de voedselvoor ziening ligt. HET WERK AAN DEN NOORDOOSTPOLDER. Laboratorium voor bodemkundig onderzoek te Kampen officieel geopend. Gistermiddag is te Kampen het laborato rium voor bodemkundig onderzoek ten be hoeve van het in cultuur brengen van den Noordoostpolder officieel in gebruik geno men. Het gebouwencomplex, waarin ver meld laboratorium is gevestigd, is door de gemeente Kampen gesticht, en is aan de directie van de Zuiderzeewerken verhuurd. Bij de opening waren, behalve het :ol- tallige gemeentebestuur en een aantal raadsleden, ook ir. S. Smeding, directeur van de Wieringermear, alsmede tiet uitge breide personeel van het laboratorium aan wezig. De burgemeester van Kampen, de heer H. M. Oldenhof, heeft in een toespraak de vreugde van het gemeentebestuur over de vestiging van ,het laboratorium in de ge meente in het licht gesteld, mdat daar door de perspectieven voor Kampen om trent het voordeel van den toekomstigen Noordoostpolder zooveel gunstiger worden. Hierna overhandigde hij den sleutel van het gebouw aan ir. Smeding. Deze deed. na het aanvaarden van dit voorwerp, uitko men, van hoe groot nut .een behoorlijke wetenschappelijke voorbereiding bij inpol dering en ontginning zijn Hij prees ten slotte de inrichting van het gebouwencom plex en dankte het gemeentebestuur voor zijn medewerking in deze. OVERBELASTING VAN AUTOBUSSEN TE UTRECHT TEN EINDE. Naar aanleiding van de kwestie van de overbelaste autobussen, welke eergisteren voor den Utrechtischen kantonrechter werd behandeld, heeft de directie van het G.E.BR.U. zich in verbinding gesteld met dje rijksverkeersinspectie en de verkeers politie. Na gezamenlijk overleg heeft men be sloten te bepalen, dat er in de bussen be halve 24 zitplaatsen ook 15 staanplaatsen mogen worden ingenomen, Aan het rijden met bussen met zestig en meer reizigers is derhalve thans een einde gekomen. VERBETERING DER HANDELSBETREK KINGEN IN HET BEZETTE GEBIED. Het A.NiP. meldt uit Berlijn: Gedurende de laatste weken is een reeks overeenkomsten gesloten, die een hervatting van het handelsverkeer tusschen de bezette landen ten doel hebben. Het handelsverkeer tusschen Noorwegen en Denemarken eener- zijds en Nederland en België anderzijds, dat verscheidene maanden vrijwel volkomen ge staakt was, komt langzaam weer op gang. De officieele Duitsche instanties hebben allen steun gewaarborgd, opdat het han delsverkeer weer tot den vroegeten bloei gebracht wordt. Van groot belang is daarbij de centrale verrekening over Berlijn. Zooals hakend, zijn onlangs bepalingen voor het betalingsverkeer tusschen het gouverne ment-generaal. Nederland en België vast gesteld. Terwijl de touitenlandsche handel bijvoor beeld van Denemarken en Noorwegen de laatste maanden vrijwel weer tot den om vang van voor den oorlog gekomen was, zal de ontwikkeling thans natuurlijk nog gun stiger worden. De jaarstatistieken van den buitenlandsehen handel der staten op het Europeesche vasteland vertoonen cijfers, welke naar omstandigheden gunstig zijn. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij beschikking van den directeur- generaal der P.T.T. is ingetrokken de be schikking d.d. 26 November, waarbij met ingang van 1 Maart a.s. de referendaris L. Nuver te Groningen werd aangewezen als directeur van het P.T.T.tkantoor te Winschoten. Thans is de heer Nuver met ingang van 16 Januari aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor te Groningen. J. J. B. te L. De bakermat van de Colo rado-kever ls westelijk Noord-Amerika. De grootte is ruim 1 c.m.; de kleur is bleekgeel roet 11 zwarte vlekjes op het voorborstschild en 10 overlangsche strepen op de dekschilden. De dieren houden zich bü Voorkeur op in aardap pelakkers. H. D. Louwes: Het betrachten van naasten liefde is aan geen tijd van oorlog of vrede, doch aan den heerschenden staats- of maat schappij-vorm gebonden. Zij rust in een der mees't elemen taire menschenplichten: de verantwoordelijkheid van den een voor den ander, steunt daarom de winterhulp." Aan de gegevens over den stand der Rijksmiddelen per ultimo 1940 wordt het volgende ontleend. DE DIRECTE BELASTINGEN. Bij een beoordeeling van het totaal bedrag der kohieren voor deze belas tingen, kan in de eerste plaats met voldoening worden geconstateerd, dat deze middelen over het gepasseerde jaar volkomen aan de verwachtingen hebben beantwoord. Bedroeg op ultimo December 1940 het zuiver bedrag der kohieren f. 133.150.782,98, thans is dit bedrag gestegen tot f. 183.526.268,95 of ruim 50 millioen gulden meer. Hierbij moet echter niet worden vergeten, adt eerstgenoemd bedrag slechts betrekking had op de grondbelasting, de inkomstenbe lasting, de vermogensbelasting en de ver dedigingsbelasting, terwijl nu daarbij ge komen zijn de opcenten op de gemeente- fondsbslasting en de winstbelasting. De grondbelasting, waarvoor geraamd was f. 10.780.000, bracht f. 10.865.072 op of ruim 85.000 gulden meer en kwam daar mede f. 161.205 boven de opbrengst over het voorafgaande jaar. Ook de inkomstenbelasting kwam met een opbrengst van f. 92.840.430 boven de raming en wel met f. 3.840.430. Dsze belasting bleef daarmede nog f. 178.000 boven de opbrengst over 1939. De vermogensbelasting (raming 20 mil lioen) bracht het in 1940 tot een bedrag van f. 18.806.120 of bijna een half millioen minder dan over het jaar daarvoor. Hoewel de verdedigingsbelasting met f. 9.437.335 bijna het bedrag der raming (9.5 millioen) naderde, vertoonde dit middel in vergelijking met 1939 echter een teruggang van ruim 1 millioen. Wat de opcenten op de gemeentefondsbe- lasting betreft, welke in 1940 voor het eerst op den middelenstaat voorkwamen en waarvoor een bedrag van 29,5 millioen was geraamd, vermeldt het overzicht dat deze tot dusver f. 28.803!.2!?8 hebben opgebracht. Ten slotte geeft de onlangs ingevoerde winstbelasting, waarvoor nog geen ramings- bedrag was uitgetrokken, tot ultimo 1940 een opbrengst te zien van f, 22.774.020. DE OVERIGE MIDDELEN. Ook de totale opbrengst der overige mid delen over het jaar 1940 stemt, alles in aanmerking genomen, tot tevredenheid. Natuurlijk valt het te betreuren, dat verschillende dezer middelen ajs gevolg van de omstandigheden ver bij de ra ming ten achter moesten blijven, doch daarnaast stemt het tot verheugenis, dat tal van andere middelen door een aanmerkelijk hoogere opbrengst deze achteruitgang weer hebben te niet ge daan, zoodat uiteindelijk de totale op brengst ad f. 462.244.281 de raming van 450.5 millioen met f. 11.744.281 heeft overschreden. Bij een beschouwing van de cijfers der middelen afzonderlijk zien we in de eerste plaats, dat de dividend- en tantièmebelas ting met een opbrengst van f. 11.095.483, daarmede ruim 15,9 millioen beneden de raming bleef en 15,28 millioen ten achter bij de opbrengst over 1939. Het tweede middel, dat als vanzelfspre kend een grooten terugslag gaf te zien, zijn de rechten op den invoer. Bedroegen deze over 1939 het record van f. 122.755.170, thans kon de opbrengst van deze rechten het niet verder brengen dan f. 80.07.711, of ruim 27,9 millioen minder dan de raming. Ook de rechten en boeten van zegel toon den een dalenden tendenz. Bij een raming van 20 millioen, bedroeg de opbrengst slechts f. 12.647.630 of ruim 7,35 millioen minder. Vergeleken bij 1939 was de op brengst f. 5.370.000 lager. De overige middelen, welke de raming niet konden halen, zijn. het statistiekrecht met een opbrengst van f. 1.650.818 (lager f. 849.182)de accijns op wijn met f. 2.234.113 (lager f. 65.887); de couponbelasting met f. 3.960.069 (lager f. 839.930); de rechten en boeten van successie met f. 41.753.861 üager f. 2.246.138) en, om begrijpelijke redenen, de loodsgelden met slechte f. 94.012 (lager f. 705.987). Komen we thans aan de middelen, welke de raming hebben overschreden, dan dient daarvan in de eerste plaats te worden ge noemd de omzetbelasting, welke bij een op brengst van f. 108.945.014, met een bedrag van f25.945 boven de raming k#am en ruim 20 millioen boven de opbrengst van 1939. Daarop volgt de accijns op tabak, voor welk middel de raming was gesteld op 36 millioen. De opbrengst steeg echter, mede dank zij de ingevoerde opcenten, tot f. 55.954.250, met welk bedrag deze accijns ongeveer 16,5 millioen meer opbracht dan in het voorafgaande jaar. Ook de accijns op het gedistilleerd kwam aanmerkelijk boven de raming uit en wel met ruim 12,5 millioen. De opbrengst van dit middel bedroeg f. 41.527.665, hetgeen ruim 10 millioen hooger is dan over 1939. De andere middelen met een hoogere op brengst dan de raming zijn: de accijns cp zout met een opbrengst van f. 2.481.597 (hooger f. 681.597): de acciins on geslacht met f. 10.987.604 (hooger f. 3.787.604)de acciins on bier met f. 10.282.669 (hooger f. 1.782 669): de accijns on suiker met f 59 304 356 (hooger f. 304.356. doch f1 822.485 lager dan de opbrengst over 1939); de belasting op gouden en zilveren werken met f. 830.727 (hooger f. 230.727) en de rechten en boeten van registratie met f. te 422.696 (hoogoer f. 2.422.696). Wat ten slotte de opbrengst over de maand December 1940 betreft kan worden geconstateerd, dat deze f. 42.600.447 heeft bedragen, of ruim 5 millioen crulden meer dan de maandelijksohe raming. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Volkshouding in bezet gebied DRIEËRLEI HOUDING IS MOGELIJK. In het weekblad van De Nederlandsche Unie wordt opnieuw gesproken over het on derwerp van den dag: de houding van ons volk onder de bezetting. Na opgemerkt te hebben, dat in het con flict tuschen het gevoel en verstand ons volk de juiste oplossing heeft gevonden de houding van de Duitsche weermacht, dit moet worden erkend, heeft dit vergemak kelijkt schrijft „De Unie:" De gemakkelijkste houding is die van af wachten, van onthouding, welke wordt aanbevolen om gevoelsredenen. De onwaardigste houding is'die van hen, die tot een volledige samenwerking met de machthebbers der bezettende mogendheid zouden willen overgaan, die, door middel van die samenwerking, met terzijdestelling van de Grondwet en tegen den klaarblijke- lijken wil van ons volk, het staatkundig systeem van de bezettende macht, althans in zijn voornaamste wezensbestanddeelen, aan dat volk zou willen opleggen en die, zelfs, terwijl het Koninkrijk nog in vollen oorlog is met de mogendheid, welker legers ons land bezet houden, het bezette deel van dat Koninkrijk met den invaller-bezet ter militair zouden willen doen samenwer ken, tegen het land, waar de regeering een toevlucht vond en waarmede het niet-be- zette deel van het Koninkrijk en de marine samenwerken tegen onzen bezetter. De Unie constateert, dat deze beide uiter ste houdingen klaarblijkelijk uitgaan van een miskenning der feiten Het blad schrijft: De eerste wil de onvermijdelijke, feite lijke gevolgen der bezetting van Europeesch Nederland, zooals wij die boven schetsten, niet erkennen. Zij blijft bij de feiten ten achter. Zij is ook in de practijk onhoud baar; want wij zagen immers reeds een onmiskenbaar contact tusschen en samen werking mèt de bezettende macht bij alle groote maatschappelijke organisaties: werk- evers, werknemers, middenstand. De tweede wil de even onvermijdelijke eitelijke gevolgen niet erkennen van de omstandigheden, dat het Koninkrijk dei- Nederlanden nog altijd in oorlog is met het Duitsche Rijk, dat slechte een deel van dit Koninkrijk bezet is en de wettige Re geering in een aan Duitschland vijandig land vertoeft. Zij wil op de feiten vooruit- loopen en handelingen stellen en maatre gelen treffen, welke eerst ten rechte zouden kunnen worden genomen, als Nederland niet alleen maar bezet doch definitief na een vrede bij Duitschland ingelijfd gebied zou zijn. Zij tast daardoor de waardigheid van het Nederlandsche Volk aan; zij ont ketent in dit volk een innerlijken strijd, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn, zij jaagt het tegen haar in het harnas, ten nadeele óók van de bezettende macht." Zoowel de eene als de andere houding lijkt het Unieblad -niet te verantwoorden. Van haar eerste optreden d.d. 23 Juli 1.1. af is de leiding der Nederlandsche Unie, op grond van de feiten, ervan overtuigd Ten behoeve van hen, die daarin belang stellen in verband met de regeling van den werktijd in hun bedrijven, laten wij hieronder een staatje volgen, vermeldende de tijd stippen, waar tusschen gedurende de volgende week de verduisteringsvoorschriften gelden Aantal daglichturen. 19—20 20—21 21—22 22—23 23—24 24—25 25—26 Januari 18.03—9.38 18.05—9.37 Januari 18.06—9.36 18.08—9.35 18.09—9.34 23 18.11—9.33 24 18.13—9.31 .25 uur 24 minuten 27 29 32 34 37 40 geweest, dat de bezetting van ons land door de Duitsche legers een zekere mate van sa menwerking tusschen het Nederlandsche ~."olk en den bezetter onvermijdelijk zou maken. Zij was van oordeel, dat die samen werking niet verder behoorde te gaan dan wederom door de feiten wordt voorgeschre ven. De leiding' der Unie is steeds van oor deel geweest, dat, gezien ook alweer die niet weg te redeneeren feitelijke omstan digheden, een lichaam in het leven diende te worden geroepen, ter aanvulling van het luchtledig, dat bij de bezetting tusschen het Nederlandsche volk en de bezettende macht ontstond. Uiteraard zou zulk een lichaam klaarblijkelijk het vertrouwen van het Ne derlandsche Volk moeten hebben, wilde zij kunnen worden geacht namens dat volk de bezettende macht bij de door deze te tref fen maatregelen van de gevoelens van dat volk op de hoogte te kunnen brengen en voor zijn levensbelangen te waken. Het blad zet vervolgens nog eens uiteen, waarom voor de door De Unie noodzakelijk geachte beperkte samenwerking een in be ginsel van den bezetter onafhankelijk li chaam noodig is. De Nederlandsche Unie zou haren vaderlandscheii plicht verzaken, als zij niet alles in het werk bleef stellen om in bovenstaanden zin den bezettings tijd v'oor ons volk zoo draaglijk mogelijk te maken. Slechts in twee gevallen zou De Neder landsche Unie genoopt kunnen worden haar pogen op te geven. Het eerste geval was aanwezig, wanneer de machthebbers van de bezettende mo gendheid zouden doen blijken, dat zij op eenige samenwerking met het Nederland sche Volk geen prijs zouden stellen, doch alles geheel om eigen gezag en eigen gele genheid zouden wenschen te regelen. Voor samenwerking zijn er twee noodig; in zulk een geval zou elke mogelijkheid tot samen werking ontbreken. Het geldt hier evenwel een louter theore tisch geval: want de machthebbers der be zettende mogendheid hebben herhaaldelijk verklaard tot samenwerking met het Neder landsche Volk bereid te zijn. Het tweede geval ware aanwezig, indien de machthebbers der bezettende mogend heid een andere instantie dan De Neder landsche Unie als de eenige en uitsluitend vertegenwoordigende van het Nederland sche Volk zouden beschouwen, als zij zulk een andere instantie volmachten in handen zouden geven en met haar alleen zouden willen samenwerken Ook dan zou een verdere actie van De Nederlandsche Unie in den zin van de hier- bedoelde samenwerking geen reden van be staan meer hebben. Hiermede is. meenen wij, de positie der Unie duidelijk en scherp afgeteekend en hare houding bepaald. Hier "is de eenige houding, welke eenerzijds met tweeërlei werkelijkheden rekening houdt, anderzijds de nationale waardigheid ongerept laat. Zaterdag. Stadszaal: „De Voortrekkers". „Niet voor de poes3 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Solist Josef Pembaur, 2 Ié uur nam. Volkshuis: Lezing H. C. Verkruysen over „Kunst", 3.15 uur nam. BIOSCOPEN t 18 Jaar; 14 Jaar; 6 alle leeftijden- Luxor-theater, Stationsweg: „Op een avond in Mei" Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 27 uur doorL voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „De oude en de jonge Koning" t. Dagelijks uur namj 's Zondags te 2, 4.30 eD 7% o Woensd cd Zaterd matinée 230 u. Trianon-Theater, Breestraat. „Inspecteur Eyck in de val". Dagelijks 2 en 8 u. 's Zondags van 2—6.30 uur door! voorstelling, Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Pygmalion" f. Dagelijks 8 uur; Zaterdags ook 2*6 uur. Zon dags te 2. 4% en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „De moord zaak Pranchetti" t.. Dagelijks 2 en 8 uur nam.; 's Zondags van 2—«30 uur doorl voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee). 7% uur nam, 's Zondags gesloten. „Dat komt ervan" t. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 11 Jan. 20 uur tot Zaterdag 18 Jan. 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Drlesum. Mare 110, Tel. 20406, de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 4. Tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: —10 gr. C. (14 gr. F.) 9 uur voorin.: —9 gr. C. (16 gr. F.) Gironummer ran de W. H. N. 5553. De Bank ran de W. H. N. Is Kasvereeniging N/V. Amster dam, Postglronommer 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt gelnk In veler leren. dat men in deze tijden, nu men soms niet in staat is te leveren, zich niet meer om zijn klanten zou bekomme ren. Neen, de aakenman gaat dóór met adverteeren. Het gaat hier om de duurzame verbondenheid met de klanten, die nu niet verbroken mag worden. 5177 (Een der bekroonde inzendingen op een prijsvraag, uitgeschreven door de Duitsche „Werberat") ZATERDAG 18 JANUARI. N^?erlandsch Programma S beginnen den dag 830 Nieuws berichten ANP 8.45 Gram.muziek 9.30 Mu- siquette 10.00 Schiedamsch mannenkoor „Orpheus en KRO-Kamerorkest (opn.) io 30 Gram .muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12 00 Grammuziek 12.15 Rococo-octet 12 45 Nieuws- en economische berichten ANP ï.oo Reportage 1.15 Musiquette 1.45 Gram.mu ziek 2.00 Voor jong Nederland 3.00 Ónze Zaterdagmiddag 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 „Uit de wereld Vnn film"' vraaSgesprek 5.45 Reportages 0 Zang met begeleiding van het KRO-Sym- phonie-orkest (opn.) 6.15 „Wat in Nederland verscheen'causerie 630 Overpeinzing met muzikale omlijsting 6.45 Actueele reportage oi gram.muziek 7.00 Vragen van den dagANP 7.15 Gram.muziek (7.30—7.45 Berichten Engelsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP 8 15 Grammuziek (8.30—8.45 Berichten Engelsch) 9.55 Wij sluiten den dag 10.00—10.15 Nieuwsberichten ANP en sluiting. Hilversum II. 301 5 M. VARA: 8.00 Gram. muziek (Om 8.30 Nieuwsberichten ANP) 10.00 VPRO: Morgenwijding 1030 Voor de kinderen 12.00 Berichten 12.15 Orgelspel (plm. 12.30 VARA-Almanak) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 VARA- Harmonie-orkest 1.45 Uitzending in samen werking met de Nederlandsche Vegetariërsbond 2.00 Zang met pianobegeleiding 2.15 Gram. muziek 3.00 Tuinbouwhalfuur 3.30 Resi dentie-orkest 4.30 „Het bevorderen van de volkssport", causerie 4.50 Gram.muziek 5.00 VPRO: Bijbelvertelling 5.15 Nieuws-, econo misch- en beursberichten ANP 5.30 De Ram blers 6.00 „Van staat en maatschappij", lezing 6.15 Orgel en viool 6.42 VARA-Almanak 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00— 7.15 Groningsch praatje ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 18 Januari. Ie Programma: 8.00—22.15 KRO 22.15— 24.00 Duitsch Programma. lie Programma: 8.00—10.00 VARA 10.00— 10.20 VPRO 10.20—17.00 VARA 17.00—17.15 VPRO 17.15—19.15 VARA 19.15—23.00 VARA (Progamma uitsluitend voor Radic Cen trales) - 23.00—24.00 Duitsch Programma. IHe Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma, IVc Programma: 7.0024.00 Duitsch Pro gramma, 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6