LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 17 Januari 1941 VISSCHERIJ-BERICHTEN STADSNIEUWS Binnenland Dagbladreclame is niet te vervangen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN MA1KT ^mï> Buitenland Scherpe aanval op Roosevelt en Huil Amerikaansche vlootbouwplannen RECHTZAKEN Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek z—i EEN NOODLOTTIGE VAL. Dinsdag J.l. is de 4-jarige J. V. in de ouderlijke woning in de Oranjestraat, van een hoogte van ongeveer 3 meter van de trap gevallen. Aanvankelijk scheen het alsof het kind geen ernstig letsel had be komen. doch geleidelijk verergerde de toe stand. zoodat overbrenging naar het Aca demisch Ziekenhuis noodzakelijk bleek, al waar het meisje gisteren aan de gevolgen van haar val. is overleden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Gritcontrakt „M.O.R." (Beperkende bepalingen) Parlevlietslop 10a Katwijk aan Zee. Groothandel in grit. Vennooten: N.V. Grithandel en Malerij voorheen C. Meeuwenoord, Noordwijk; Ouwehand's Stoomschelnenmaalderii. Kalk branderij en Groothandel N.V.. Katwijk aan Zee en M. Raats. Scheveningen. Procuratiehouder: A. Ouwehand, Katwijk aan Zee Wijziging: Firma H. S. Fles. Hooieracht 2224. Leiden. Handel in huishoudelijke artikelen. Bovengenoemde zaak is thans gesplitst In: le Firma H. S. Fles, (uitoefende de srros- sierderij In keramische en huishoudeliike artikelen, galanterieën, emaille- en papier waren; 2e. Fles' Huishoudelüke artikelen (uitoe fenende den kleinhandel in keramische ^n huishoudelijke artikelen, galanterieën, emaille- en papierwaren. SNEEUWVAL BEPERKT IJSVERMAAK. De sneeuwval van gisteravond en van nacht heeft althans voor den dag van he den het ijsvermaak grootendeels onmogelijk gemaakt. Op de baan van de Leidsche IJsclub is men vanmorgen onmiddellijk begonnen de sneeuw op te ruimen, zooda.f. tegen 12 uur al een groot aredeelte berijdbaar was. Op het buitenwater, waar pi "teren op verschillende plaatsen weer vrij druk se re den werd. maakte de ca. 5 een timmer dikl*e sneeuwlaag dit thans onmogeliik Hoe mooi het sneeuwkleed het landschan ook tooit, in de stad veroorzaakt de sneeuw niet dan ongerief Van gemeentewege werden hedenmorgen dan ook ongeveer 2011 man. vaat zoowel als los personeel, aan het werk gezet om de sneeuw op te ruimen. Geslaagd zijn voor het Federatie- examen Boekhouden en aanverwante vak ken (Mercurius-diploma) de heeren J. de Geus. M. G van der Klaauw en P. J. Koole allen alhier. Hedenmorgen is de 38-jarige M Z.. die in de cabine zat van zijn auto. staande in een garage aan de Haven, onwel ge worden tijdens het bijvullen van de stook inrichting met anthraciet. Vermoedelijk is de man door onrwiiikende kolendamp bedwelmd geraakt. De E.H.D vervoerde hem naar het Academisch Zie kenhuis. De politie heeft aangehouden G. J J R. Sdie ten nadec-le van zijn patroon, den kleermaker van Eeen zevental coupons heerencostuumstof had ontvreemd en deze had verkocht. Nagenoeg de geheele oartij kon worden opgespoord en in beslag ge nomen. De Stort, nr 11 bevat de statuten be treffende de N.V. Leidsche Kousen- en Tricotagefabriek Key alhier. Aan de firma M. Ziegelaar en Zoon alhier is het verf- en glaswerk opgedragen voor de nieuwe dekenfabriek der NV Leid sche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co, De firma Ziesrelaar bad voor dit werk ingeschrevenvoor f. 24,440. GEBOREN: Lena dr. van J. Visser en C. Boehlee. ONDERTROUWD: W. C. Driessen jm. 27 jr. en H. H. M. v. d. Krogt jd. 29 jr. OVERLEDEN: J. J. Velthuijzen dr. 4 jr. W. Crama dr 7 jr. A. Janssen m., 67 jr. J. M. Hunting dr. 7 mnd. HOOFDDORP. 16 Januari- B -Witte tarwe f. 11.95; rogge 1.10,95; Brouw f. 11.4C; Chevalier gerst 10.85; winter gerst i.iu.45; haver f. ^.95 duiveboonen f. 14.41'; paaroeboonen f. U. 0: bruine boonen f. 22.95; schokken f. 15.45; groent erwten f. 12,95; Wijker vale f 1C.4Chale erwten f. 19.45; gele mosterd f. 18.45; kanariezaad 12.45; kar wij zaad f. 31,45; blauwmaanzaad f.43—44; koolzaad f. 16—95 zonder balen. Alles p. 100 K:G KATWIJK A. D. RIJN. 16 Jan. Gele andijvie f. 1.10 -1.56; boerenkool 10—20 ct. per kist van 6 KO Rnndp kool f 4 90 -5.50: gele kool f 4.10— 4.40* groene kool f 3.50 -4.40 per 100 KG Was- ppon f 1,20—1.90: kroten 50—56 et per kist var. 2r KG 1 VOORHOUT. 16 Januari. - Slachtkonijnen f i,604j25; Jonge konijnen f. 0,65—1,10; kippen f. 0,70—1,40; hanen f. 0.90—1,60; duiven 24 ct. Alles per stuk. WOONHUIS AFGEBRAND TE OSS. Kind in de vlammen omgekomen. Gistermiddag omstreeks half twee brak te Oss door nog niet bekende oorzaak brand uit in een woning aan de Walstraat, be woond door de familie Smits. Toen de vrouw des huizes den brand be merkte, stond 't achterhuis reeds in lichter laaie. Met moeite slaagde zij erin de buren te waarschuwen. Deze snelden te hulp om de nog in huis aanwezige kinderen te red den. Tvee jonge kinderen kon men in vei ligheid brengen, doch het oudste kind, een jongen van vijf jaar, kon niet meer worden gered. De gemeentelijke brandweer was spoedig ter plaatse en had het vuur binnen korten tijd onder de knie. Eerst toen vond men het kind in de bijkeuken. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De woning brandde geheel uit. HIJ DACHT SPOEDIG WEER THUIS TE ZIJN. Op den Zaterdag, volgende op den tragi- schen lOen Mei van het vorig jaar, kreeg eenigc tijd na middernacht, de gehuwde chauffeur Frans van der Vloet te Tilburg, zoo vertelt de N.T.Crfc., van Nederlandsche militairen opdracht hen met een van zijn .firma gevorderden auto te vervoeren Hij gaf aan het hem gegeven bevel gehoor, in de veronderstelling, dat hij in korten tijd weer bij vrouw en kinderen terug zou zijn. Hoe geheel anders is dit uitgekomen. Sinds het tijdstip, dat van der Vloet vertrok in den nacht van Zaterdag 11 op Zondag 12 Mei dus, heeft zijn vrouw hem niet teruggezien en ïal noch teeken van hem gehoord. Men kan zich dus de verrassing voorstel len van de vrouw, die met twee kleine kleuters was achtergebleven, toen Dinsdag morgen de post een brief bracht van den verloren gewaande. Een brief, welke ver zonden v/as uit de Portugeesche hoofdstad Lissabon, geschreven door haar man. waar in deze de mededeeling deed, dat hij in goeden welstand verkeert en te Lissabon verblijf houdt. Het behoeft wel niet gezegd, dat thans alles in het werk zal worden ge steld om den onvrij willigen balling weer spoedig aan zijn gezin terug te geven. De republikeinsche afgevaardigde Tiuk- ham heeft gisteren in het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden de meening naar voren gebracht dat Roosevelt en Huil ver- plichtigen aanvaard hebben tot actieve deelneming aan de oorlogen in Europa en Azië. Tinkham beschuldigde het Huis van Afgevaardigden van verraad jegens het Amerikaansche volk; ook Roosevelt en Huil verweet hij .voortschrijdend en heimelijk verraad", waarbij hij verklaarde, dat de president en de staatssecretaris een „sa menzwering tegen den vrede en dc veilig heid der V. S. gesmeed hebben." Het Ame rikaansche volk ls zich echter op het oogenblik van deze „valschheid" van Roo sevelt en Huil nog niet bewust. Tinkham sprak vervolgens in scherpen vorm tegen een deelneming van de Ver- eenigde Staten aan den oorlog en tegen het aan het congres voorgelegde wetsont werp op de hulp aan Engeland; Hij meen de. dat Roosevelt en Hull met behulp van deze wet de. instelling van een totalitaire dictatuur in de Vereenigde Staten wensch- ten - (D.N.B.) President Roosevelt heeft het congres formeel voorgesteld hem volmachten tv geven voor den bouw van een vloot van 200 koopvaardijschepen Hij stelde verder voor om 315.5 millioen dollar uit te trekken voor de uitvoering van zijn plan. Roosevelt mo tiveerde zijn voorstel er mede, dat hij de Ver. Stoten voor de gevolgen van een ver mindering der handelstonnage ter wereld wil beschermen. Om die reden moet zonder verwijl begonnen worden met den bouw. De bouw van deze koopvaardijvloot zoo ver klaarde Roosevelt, mag echter geen storen- den invloed hebben op het overige bouw- program der federale scheepvaartautoritei ten. De scheepsonderdeelen zullen in de staalfabrieken vervaardigd worden en op de werven alleen maar in elkander gezet Ieder schip zal een waterverplaatsing van 7500 brt. hebben. (D.N.B.) DE OORLOG TER ZEE. Het Britsche motorschip „Zealadic", groot 10.578 ton heeft in S.O.S.-seinen medege deeld. dat het 650 mijl ten Noordwesten v Londonderry is getorpedeerd. Het schip voer tusschen Engeland en Nieuw-Zeeland (D.N.B.) ROOSEVELT BERAADSLAAGT. President Rccsevelt heeft gisteren den minister van oorlog, den minister van ma rine den minister van buitenlandsche ^aken e:. den chef van den gencralen staf van het IcgbL. Marshall, benevens den vlootohef, admiraal Stark voor een speciale conferentie bijeengeroepen Omtrent het doel der con ferentie is officieel niets bekend gemaakz. (D.N.B.). DE AMERIKAANSCHCANADEESCHE VERDEDIGINGSCOMMISSIE. De Amerikaansche minister van oorlog heeft bekend gemaakt, dat de Amerikaansch Canadeesche verdedigingscommissie op 21 Januari bijeengeroepen ls voor een confe rentie te Montreal. (D.N.B.). DE DIPLO CONTRA HULL. De verklaringen van Huil voor de com missie voor buitenlandsche zaken van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden noemt de Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz een gewaagde poging van den Amerikaanschen staatssecretaris om een rechtvaardiging te geven van zijn eigen politieke verleden. Dit wordt er echter door gekenmerkt, dat Huil sedert het oogenblik waarop hij als afgevaardigde in 1920 in het Huis van Afgevaardigden de ratificatie van het verdrag van Versailles verdedigde, de daar in het leven geroepen gedwongen orde niet alleen goed achtte, maar haar tot op den huldigen dag met alle middelen in stand gehouden zou willen weten. Wat toen in Versailles en reeds tevoren door de An- gelsaksers en hun bondgenooten met geweld in het leven geroepen en nagestreefd werd, heet bij Huil „orde, rechtvaardigheid en in ternationale samenwerking". Het woord „geweld" begint voor Huil eerst op het oogenblik, waarop de toestanden, die ieder verstandig mensch als ondragelijk be schouwde, uit den weg werden geruimd door machten, die geenszins overeenstem den met de merkwaardige begrippen van Hull over „orde en rechtvaardigheid". Huil, die van Europa niet meer begrijpt dan de gemiddelde Europeaan van Amerika, stelt klaarblijkelijk de vernieling van de wan orde van Versailles gelijk met het verlies van het paradijs. De Korrespondenz wijst er op, dat Huil het behoud van de Britsche heerschappij ter zee zeer in het bijzonder van essentieel belang voorkomt en dat hij derhalve bij gebrek aan doeltreffende argumenten de openbare meening van zijn land tracht wijs te maken, dat Duitschland de Britsche heerschappij ter zee slechts wil vernietigen om haar clan zelf aan zich te trekken en ten slotte het Westelijkt halfrond te be dreigen. Daartegenover spreekt de staatssecretaris aldus de Diplo, geen woord voor de grove benadeelingen, zooals die niet in de laatste plaats de Zuid-Amerlkaansche republieken door de Britsche dwangheerschappij op zee ondergaan, ook niet voor de onmenschelijk- heden, die de in strijd met het recht zijnde blokkadeoorlog, voor welks voering Enge land zijn macht misbruikt, voor' talloo- zen, die geen deel hebben aan dezen oorlog met zich mede brengt. Engelsche hege monie. hoe die ook tot stand is gekomen, en met welke middelen zij ook in stand ge houden worden kan, is voor Hull „law and order", aldus de Diplo ten slotte. (D2LB.) LOONEISCHEN VAN AMERIKAANSCHE AUTO-ARBEIDERS. De directeur van de bij het comité voor mdustrieele organisatie aangesloten vak- vereeniging van arbeiders in de automobiel branche heeft, naar uit San Diego gemeld wordt, verklaard, dat de vakvereeniging tegen 21 Januari een staking heett bevo len van de arbeiders der Ryan Aeronauti cal Company, ten einde de leiding er toe te brengen de looneischen der arbeiders in te willigen. De Californische commissie voor vrijstelling van militairen heeft daarop bekend gemaakt-, dat de arbeiders der maat schappij, die van militairen dienst vrijge steld zijn., voor den militairen dienst zouden worden opgeroepen, wanneer zij gevolg zou den geven aan den stakingsoproep der vak- vereenigingen. (D.N.B.) HET ONDERHOUD VAN ROOSEVELT MET KENNEDY. De vroegere Amerikaansche ambassadeur te Londen. Kennedy, heeft in zijn onder houd met Roosevelt naar New York'Daily News meld't. den president verklaard, dat- hij tegenstander is van het ontwerp op hulp aan Engeland. Kennedy heeft Roosevelt er op gewezen, dat hij alles zal doen. wat. in zijn vermogen is om voor de Ver. Staten den vrede te bewaren. Ook heeft hij den presi dent er van in kennis gesteld, dat hij niet aleen in zijn radiorede op 18 Januari, maar ook in verklaringen voor de commissies voor buitenlandsche zaken van het Huis van Af gevaardigden en den Senaat aanvallen zal doen op het ontwerp. Na de besprekingen met- Roosevelt heeft Kennedy nog een onderhoud gehad met den democratischen senator Wheeler, den leider der oppositie in den Senaat tegen de wet op de hulp aan Engeland (D.N.B.) CUBA STAAT NAAST DE VEREENIGDE STATEN. Na langdurige conferenties over den te- 1 genwoordigen internationalen toestand heeft het Cubaansche kabinet een commu niqué uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat Cuba zijde aan zijde staat met de Ver eenigde Staten en met hen in iederen mo gelijken vorm zal samenwerken om de be schaving en de democratie te redden. (D.N.B.) CHILEENSCHBOLIVIAANSCH NIETAANVALSVERDRAG. De ministers van buitenlandsche zaken van Chili en Bolvia hebben gisteren een niet-aanvalspact tusschen de beide landen onderteekend. In de overeenkomst wordt verklaard, dat de beide regeui-ingen zoowel aanvalsoorlogen onder efkander als ooi: die van een verdragspartner mét anctore sto ten beschouwen als ve.werpelijk. tuee> ontcui'kex'de o_..*« £<-■*?.■ n of con flicten tusschen de beide landen zullen uitsluitend door vreedzame muat. :gelen worden opgelost, zooals die ln de into: na tionale. door Chili en Bolivia ondtrtee kende verdragen opgenomen zijn. Voorts stellen de beide regeeringen in het verdrag het beginsel der nlet-erkenning van door geweld tot stand gekomen gebiedslnlij- vingen. Ten slotte verplichten de beide partijen zich niet te mengen in de bin- nei-landsche of buitenlandsche aangele genheden van elkander. De belde ministers hebben verder een protocol onderteekend, volgens hetwelk ter voorbereiding van een nieuw Chileensch Boliviaansch economisch verdrag een ge mengde commissie in Jiet leven zal worden De Philips „PhiliShave" 6 i9 het eenige electrische droog9checrapparaat, uit gerust met ZES stalen scheerbcitcls, dat den stug- sten baard in record-tempo wegneemt. Uitgerust met nieuwen, speciaal ont wikkelden motor. Het eenige apparaat met huid spanner en ronden kop. 6173 Inge» Med.) geroepen. Ten slotte werd nog een over eenkomst aangegaan betreffende de uit wisseling van professoren en voor een beurs studeerende studenten. (D.N.B.) ZOLDERING STORT IN. Vier dooden. In de nabijheid van Pa via is des nachts op een boerderij de zoldering ingestort, daar men al te veel rijst op zolder geborgen had. Vier personen werden in hun slaap onder de pulnhoppen begraven en konden slechts dood te voorschijn gehaald worden. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal van een Unie-speld.ie. De Hdarlemsche rechtbank behandelde heden een zaak tegen den 40-jarigen accoun tant H., uit Overveen, hopman van de W.A., wien diefstal van een speldje der Neder landsche Unie en mishandeling van een voetganger was ten laste gelegd. De officier van justitie, mr. B. van der Burg, was van oordeel, dat de feiten wel vast stonden.' doch dat er verschil van mee ning bestond over de omstandigheden, waaronder zij zich hadden voorgedaan. Hij eischte tegen den hópman dertig gulden boete, subs, dertig dagen hechtenis. De verdediger, mr. Nieuwenhuis, ver klaarde, dat van diefstal geen sprake was geweest en dat de hopman ten aanzien van de ten laste gelegde mishandeling uit nood weer heeft gehandeld, zoodat vrijspraak zal moeten volgen. Uitspraak 30 Januari. Beleediging en mishandeling van N.S.B.'ers. Op 16 November marcheerde een afdee- ling van de W.A. over den Wagenweg en het Plein te Haarlem, toen er uit het publiek geroepen werd: „landverraders." Hieraan maakte zich ook de leeraar R. schuldig. Twee leden der N.S.B grepen hem vast en leverden hem aan de politie over. Gisteren stond hij terecht wegens overtreding van art. 137 c wetboek van strafrecht (beleedi- ging van een volksgroep). De officier van justitie eischte veertig gulden boete subs, veertig dagen hechtenis. De verdediger, mr. T A M A. van Löben Seis merkte op, dat verdachte wel het woord landverraders heeft gebezigd, doch niet gezegd heeft, dat leden der N. S. B. landverraders zijn. Hij vroeg derhalve vrij- ^nk sub.s clementie. Wegens mishandeling en beleediging van leden der N.S.B. had zich verder te verant woorden de chauffeur J. B de L. uit Sche veningen, vroeger wonende te Haarlem. Op 5 Juni van het vorig jaar wilden twee le den van de N S.B die in de Romolenstraat colporteerden, den rijweg oversteken, toen verdachte in snelle vaart kwam ^aanfietsen. Een der jolporteur.s. een 25-jarige banket bakker. werd aangereden en kreeg een stomp. Er ontstond even een handgemeen, waarna ae colporteurs zich verwijderden. Verdachte volgde de colporteurs en maakte larer eenige beleedigende opmerkingen Ook deelde hii eenige klappen uit. De officier van justitie eischte dertig gulden boete subs dertig dagen hechtenis. Uitspraak eveneens 30 Januari. BESOMMINGEN SCHEVENINGEN. Aan de markt te Scheveningen kwamen van Duin f.71; KW 104 A. Messemaker f.58; gisterochtend de motorloggersKW 178 Gebr KW 43 F. van Duin f.131; KW 144 P. Varke- visscher f.65; KW 59 J. v. d. Plas f 175; KW 166 H. v. d. Plas f.119; KW 175 van Duin en Plok- ker f.84; KW 60 C. Haasnoot f.107; KW 47 W Vooys f.72; KW 151 T v. d Plas f 407; KW 52 R. de Haas f.78; KW 154 W. van Beelen f.134; KW 108 K. Kult f.84; KW 107 J. van Duin f. 107- KW 103 f. 136; KW 40 C. v. d. Plas f 146: KW 95 P. Duivebode f 103; KW 119 J Dubbe- laar f.151; KW 9l A. Vooys f.88: KW 163 L v d Plas f.114 en KW 3 J. v d Bent f. 117: benevens de kotters: KW 97 D Kuit f 60. KW 10 E. de Vries f.55: KW 77 A van Duin f 48: KW 92 J. Jonker f 80; KW 21 J. Guit f.54: KW 72 W. v. d. Plas f.82; en KW 116 D. Haasnoot f. 82. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 17 Januari Consignatie-zendingen'. Wijting f.5143 per 50 KG; sardines f. 54.50—51 per 50 KG.: bot f 110 —90 per 50 KG.; kleine schar f. 17.5015.50 oer 50 KG. Zoetwatervisch: Snoek 94 ct. per KG.; baars 88—50 ct. per KG.; voorn 53—48 ct. per KG.; blei 56 ct. per KG.; spiering f. 1,40 p. KG. WARMOND. Vergadering van den R.K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Hogenbcom hield de afd. Warmond van den R.K. Volksbond een algemeene leden vergadering ln Hotel de Stad Rome. De voorzitter heette in het bijzonder hartelijk welkom 'den geestelijken adviseur kapelaan C. Jongkind. Spreker wenschte allen een I gelukkig en voorspoedig nieuwjaar en hoopte dat dit jaar het jaar van den vrede zou zijn. Het woord was hierna aan den penningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel verslag. Hieruit bleek, dat het kassaldo momenteel f. 37.32 bedraagt. Ver volgens werd door den Secretaris van het St. NicQlaas comité verslag uitgebracht van dit feest, waarna de voorzitter het comité dankte voor het vele werk dat het had ver zet om dit mooie sociale doel zoo schitte rend te doen slagen. Goedgekeurd werd het bestuursvoorstel om de contributie voor de instelling „Hulp in Nood" met ingang van 1 April a.s. met één cent te verhoogen. Als leden der kas-commissie voor het jaar 1941 werden benoemd de heeren G. ter Wiel en J. van Leeuwen. Als bestuursleden werden gekozen de heeren P. Cornelissen en G. Beugelsdijk. Als voorzitter werd met groote meerderheid herkozen de heer J. Hogenboom, die de vergadering dankte voor het opnieuw ln hem gestelde vertrou wen. Na diverse mededeelingen volgde een verloting van waardebonnen, volgde slui ting dezer zeer geanimeerde bijeen komst. Vergadering Retraite Ver. „St. Agnes". Onder zeer groote belangstelling hield de Retraltevereeniging „St. Agnes" haar alge meene jaarvergadering ln Hotel de Stad Rome. De Voorzitster mevr. van Milde Bakker opende deze zeer druk bezochte bij eenkomst en deelde mede, dat het afgeloo- pen jaar voor de vereeniging succesvol ge weest is. Een woord van hulde aan de pro pagandisten is op zijn plaats. Vervolgens las de secretaresse mevr. Flintde Wolf de notulen die onder dank vastgesteld werden. Het jaarverslag van de secretaresse was keurig verzorgd; speciaal werd hierin ge memoreerd dat het aantal spaarders voor deelneming aan de retraiten reeds was ge stegen tot 73. De penningmeesteresse mevr. de Vroomen—Lommerse bracht een over zichtelijk verslag uit. De voorzitster memo reerde, dat een zestal leden der vereeni ging was overleden. Voor ieder dezer leden zal een H. Mis worden opgedragen, waar bij de aanwezigheid der leden verzocht werd. Hierna sprak de pastpor een propa gandistisch woord waarin hij het groote nut van een retraite uiteenzette. Mevr. Flintde Wolf had voor de leden een aan gename verrassing in petto gehouden, die buitengewoon in den smaak viel. Na verloting en rondvraag volgde sluiting Been gebroken. Tengevolge van de gladheid der wegen is de heer v. d. K. uit Heemstede van zijn rijwiel gevallen, waarbij hij zijn linkerbeen brak. Hij is ter verpleging naar zijn wo ning vervoerd. ALPHEN. Zilveren jubilea. 24 Januari a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer H. G. Godthelp zijn 25-jarig jubi leum te herdenken als boekbinder bij de firma N. Samsom N.V. alhier, terwijl de heer A. Marbus op 31 Januari d.a.v. zijn 25-jarig jubileum hoopt te vieren als let terzetter bij dezelfde firma. Diefstal van hout. Door den landbouwer V. aan de Aarkade werd bij tie politie aangifte gedaan van diefstal van hout en landhekken uit zijn landerijen. ALKEMADE. De Bevolking. Dc bevolking bedroeg op 1 Januari 1940: 6370 n.l, 3293 m. en 3077 vr. Het aantal geboorten bedroeg in de gemeente 184; elders werden geboren 24: in de gemeente vestigen zich 276 personen. Totale vermeerde ring 484 A. Overleden in de gemeente 58; elders 13: uit de gemeente vertrokken 269. Totale verminde ring 340 B Verschil A en B.: 144. De bevolking bedroeg op 1 Januari 1941 alzoo 6514. Totaal geboren in Alkemade 184. waarvan in Roelofarendsveen 97, in Oude-Wetering 27 in Nieuwe-Wetering 18 in Rijpwetering 22, in Oud-Ade 16 in Kaag -4. Bovendien werden in deze gemeente nog 2 kinderen geboren niet behoorende tot de be volking der gemeente. 4 Kinderen we.acn als levenloos aangegeven. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 54. Aanrijding. De 14-jarige A van H. alhier reed per rijwie) op den Langenweg, komende uit de richting Rijpwetering. Van den tegenover- bestelden kant naderde een autobus van de fa Maarse en Kroon. Juist op het mo ment. dat de jongen de bus wilde passeeren slipte zijn rijwiel door de groote gladheid van den weg, met het gevolg, dat hij tegen de bus aanviel. Hij kwam op het spatbord en den bumper terecht en bekwam een ern stige hoofdwonde Dokter van der Bijl te Oude-Wetering werd zoo snoedie moge!"k gewaarschuwd en was direct daarna ter plaatse tot het verleenen van gonro,rVun- dipon bü"tand Per ziekenauto is de iongen naar de ouderlijke woning vervoerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Martha d. van G W. Koek en W. G. Koek Hubertus Joseph z. van Th. Duivenvoorden en C, H. Borst. Overleden; J. H. Kogenboom 1 mnd. L. Opschoor 92 jr. OndertrouwdJ. C. van Klink en J. L Riet broek 24 jr. - L. C. Koek 28 Jr. en C W van Veen 23 jr. - Onze plaatsgenoote mej. J. A. N. van Harteveld slaagde voor het examen leidste: in koloniehuizen, afgenomen te 's-Gravenhage door den centralen raad voor kinderuitzending.

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 2