Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 11 Januari 194! 'PU ROL De oude schuld KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT Naiicnaal Kampioenschap in hei schoonrijden voor heeren GOEDKOOPER VRAGENRUBRIEK opeens weer dooi. En zodoende duurde het ook wel erg lang. voor de datum voor de schoolwedstrijden eindelijk was vastgesteld. Toen ten slotteonder doodsche stilte kondigde meneer Dijkgraaf het aan. De datum: a.s. Woensdagmiddag, ijs en weder dienende. Een hoongeroep van och! en hè! ging op, want natuurlijk vond 6B het j „vals" van het schoolhoofd om de wed- j strijden op Woensdag te zetten inplaats van er extra voor vrij te geven. En toen de indeeling. Die zou een beetje anders zijn dan vorige jaren, n.l. niet vol gens de klassen, maar volgens de leeftijd, dus: jongens van 11 jaar tegen elkaar, jongens van twaalf jaar ook tegen elkaar, enz. Toen Sjoerd dit hoorde betrok zijn ge zicht. Hij had gehoopt er Jan Menkes „finaal af" te rijden, maar die was al der tien en dusTóch zou Jan een dobber hebben tegen al die grote jongens van de Mulo! Hij keek even Jan's kant uit, maar die zat er al die tijd bij met een doodonver- schillig gezicht. Net of het hem niets aan ging m Het was vreselijk koud. toen Sjoerd en z'n vrinden naar huis liepen. „Ik heb ijsvoeten," bibberde Sjoerd. Hij vergat z'n jas uit te doen en kroop direct bij de kachel. „Ben je niet goed, jongen?" vroeg Moe der. Ze vond, dat Sjoerd zo vreemd bleek zag. Niets voor hem anders! „O ja, best hoor Moe." zei hij, maar met een liep er een koude rilling over z'n rug, en nog een. „Brrr, het is eng weer!" zei hij. Hij bukte om de pook te grijpen en een pijnlijke scheut vloog door z'n hoofd. „Au!" riep Sjoerd, „bah, wat is dat nou?" „Griep, denk ik," zei Moeder. Die dag moest Sjoerd direct na het eten onder de wol. Hij was zó akelig, dat hij geen woord tegensputterde. Ja, nu zouden de schoolwedstrijden echt doorgaan, want het vroor, dat het kraakte. De bloemen waren haast niet van de ruiten te krijgen. Maar Sjoerd lag in z'n bed en mopperde. Hij voelde zich alweer kiplek ker volgens z'n eigen zeggen, maar de dok ter zei: „Minstens nog drie dagen in bed en dan zullen we verder zien." „Hè en morgen is het schoolwedstrijd!" Jammerde Sjoerd. „Gunst ja, dat weet ik," zei de dokter. „Want ik kwam vanmorgen bij een jongen, wiens Moeder ziek is. Reusachtig, zoals die Jongen voor z'n Moeder zorgt. Het hele huls houdt "hij schoon en hij kookt nog hutspot bovendien. En nu wou hij morgen zo dol graag meedoen aan de schoolwedstrijden, maar hij heeft geen schaatsen. De zijne waren vreselijk oud en daar is er één van gescheurd." „O!" zei Sjoerd. Hij vroeg niets, maar was ook helemaal niet verbaasd, toen de dokter zei: „Jan Menkes heet hij. Zeg Sjoerd, zou Jij.-.." „Ik niet, dokter," zei Sjoerd en hij keer de z'n hoofd naar de muur. „Dag Sjoerd," zei de dokter, „zul je er goed onder blijven?" O Ja, het was èrg goed, dat Sjoerd niet had mogen opstaan, want die avond had hij hoge koorts. Hij duwde het dek weg en gilde: „laat me los, ik moet naar de ijs baan!" en dan weer: „grootvader, wat zegt u nou? Ik kan toch die prachtige doorlo pers niet uitlenen?" 's Nachts bleef Moeder vlak in de buurt, want een beetje ongerust was ze wel. Maar 's morgens had Sjoerd geen koorts meer. Hij lag rustig rond te kijken en zei: „Hoor eens Moeder, vandaag Is de schoolwed strijd. Mag ik nunu ik toch niet mee kan doen, vindt u nu goed. dat ik m'n doorlopers aan een jongen leen? Die is der tien en die moet tegen al die groten van de Mulo rijden. Ik dacht, omdat hij geen schaatsen heeft, ziet u." „Als die jongen er voorzichtig mee is en goed rijden kan....", aarzelde Moeder. „Hij rijdt beter dan ik," zei Sjoerd. „En hij heeft geen geld voor schaatsen. En z'n Moeder is ziek. Mag het?" „Natuurlijk," zei Moeder „laat Kees ze dan maar even brengen." Die middag behaalde Jan Menkes een reuze-overwinning op de jongens van de Mulo. Wim en Kees en Frits waren er vol van SCHAATSENRIJDEN. TIMMERMAN WINT OPNIEUW DEN TITEL. Op de banen van de ijsclub Bamestra te Midden-Beemster is het kampioenschap van Nederland in het schoonrijden voor heeren gehouden. De jury had een zeer lastige opgave om uit de 38 deelnemers den winnaar aan te wijzen. Vooral de strijd tusschen den kampioen van verleden jaar Timmerman en den Hoofddorper Meeuwig was zeer spannend. Ten slotte werd na langdurig beraad Timmerman als de beste schoonrijder aangewezen. De uitslag luidt: 1. C. P. Timmerman (Schagen)2. C. Meeu wig (Hoofddorp): 3, J. J. Biaauboer (Midden- meer). Ook de. nationale wedstrijd voor paren had een uitstekend verloop. Wederom was het verschil tusschen de paren minimaal. De uitslag luidt ten slotte als volgt: 1. Mej. J. Fijnheer (Nieuwe Niedorp) c-n C. Meeuwig (Hoofddorp): 2. mevr. Schoorl—Keet man (Barsingerhorn) en de heer C. P. Tim merman (Schagen): 3 mevr. J. Loggers— Boontjes (Huizin) en de heer j. Kuperus (Alkmaar). NATIONAAL KAMPIOENSCHAP VOOR MANNEN. Op de korte baan. Onder groote belangstelling is gistermiddag op de baan van de ijsclub te Leeuwarden het kampioenschap voor mannen op de korte baan gereden. Niet minder dan 18 rijders van naam dongen naar den titel. De baan was in uitstekende con ditie, doch het weer liet te wenschen over. De snelste acht rijders kwamen in de demi- finale en van hen de twee met den besten tijd in de finale. Dit bleken te zijn D. Hielkema'te Bontebok. die de twee ritten maakte ln 31.04 sec. en B. Hof te Gaastmeer 31.55 sec. De strijd om den titel was enerveerend en bracht bovendien een verrassing. Tot tweemaal toe was Hof door Hielkema ge slagen en ook de eerste rit van de finale was voor laatstgenoemde. Deze maakte een tijd van 15.03 sec. en Hof van 15.35 sec. Hof won echter den tweeden rit, waarna een derde rit tegen den wind in de beslissing moest brengen. Hielkema bleek niet de lichaamskracht van zyn tegenstander te hebben. De derde rit werd dientengevolge door Hof gewonnen. De uitslag luidt dus: Kampioenschap van Nederland: 1. B. Hof te Gaastmeer. 2. D. Hiel kema te Bontekoe, 3. B. v. d. Veen te Warga. 4. A. Adema te Grouw. VOETBAL. WEDSTRIJDEN VAN L.F.C. Morgen om 11 uur organiseert L.F.C., nu de voetbal niet rollen kan, wedstrijden op de schaats voor haar leden en donateurs, waarvoor tevens prijzen worden uitgeloofd. De wedstrijden zullen plaats vinden op een der weteringen bij het terrein aan den Haagweg. De deelneming is voor alle leden vrij. SCHAKEN. SIMULTAANSPEL IN DE POLITIE- SCHAAKCLUB. Op uitnoodiging van het bestuur dezer club had de heer G. Bosscha alhier zich gaarne be reid verklaard een simultaanséance te geven voor de leden. Aan deze séance namen gister avond 16 leden der club deel. die gegeven werd in de theoriezaal van het politiebureau. Het spel duurde 216 uur en de uitslag is de volgende ge worden; de heeren C. Harteveld en H. J. Visser wonnen hun partijen, de heer J. Middendorp speelde remise en de overige 13 spellen worden door den simultaanspeler gewonnen. Ruwe Huid luwe Handen uwe Lippen 1 Doos 30 cent 5963 (Ingez. Med.) en ze kwamen er over opscheppen bij Sjoerd z'n bed. „Je had 'm moeten zien!" zei Frits. „Als de wind zeg! Ars een windhond, bedoel ik!" „Als een gesmeerde windhond!" verbe terde Kees. „Hoe hij aan die schaatsen kwam „Fijn!" zei Sjoerd. Maar over zijn eigen overwinning sprak hij geen woord. Over zulke dingen spreek je niet, als je een hele of halve Fries bent. R. DE RUYTERv. d. FEER. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De agenda voor de algemeene vergadering Op Zaterdagmiddag 1 Februari a.s. zal de jaarvergadering van den Leidschen Schaakbond worden gehouden in hotel Centraal alhier. De agenda, die aan de besturen der clubs is ge zonden. vermeldt, behalve de gewone verslagen de bestuursverkiezing en de regeling voor den wedstrijd om het kampioenschap van Leiden en Omstreken. Het voorstel luidt deze wedstrijden te spelen op avonden in de maanden April Mei en Juni met voldoende maanlicht en voorts om te bepalen, dat de spelers, die in den eindstrijd minstens 50% yan het maximum te verkrijgen aantal punten hebben behaald, het volgende jaar vrijgesteld zijn van he spelen der voorronden. Deze regeling geldt ook by den Ned. Schaakbond voor de wedstryden om het kampioenschap van Nederland. De aftredende leden van het bestuur stellen zich herkiesbaar, uitgezonderd de heer A. A. H. Hooyer te Alphen. die wegens drukke werk zaamheden heeft bedankt. Ook moet een nieuwe voorzitter worden gekozen. LISSER SCHAAKCLUB. De üitslagen voor de 8ste ronde van de com petitie der LIsser Schaakclub luiden: J. BrauckmanH. T. Lammers 10; G Dekker M. de Blieck 10; G. ZeestratenC. v. d. Lip 1—0; H. van Wamel—J. G. Snel 16—16. De uitslagen van de afgebroken partyen waren: J. Sieverding—J. v. d. Velden 10; H. T. Lammers—H. van Wamel 01. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN LIS SE. In de 2de ronde van het tournooi om het kampioenschap van Lisse wisten de favorieten zich allen te handhaven, daar zy zonder punten verlies uit den stryd kwamen. J. Algera wist revanche te nemen voor de onlangs geleden nederlaag tegen A. Balkenende en behaalde hiermede zyn tweede overwinning, terwyi de kampioen J. G. Snel niet voor hem onderdeed door in een goede party A. wynhout belde punten afhandig te maken. Doordat laatst genoemde tegen het einde een blunder maakte, ging deze party voor hem verloren. N. Dekker en A. van Rossen hadden niet veel moeite met de 2de klassers C. Baartman en G. 't Hart. Ten slotte wist A. van Dyk na zwaren stryd B. Duivenvoorden te kloppen. De uitslagen waren: A. BalkenendeJ. Algera 0—2; A. wynhout—J. G. Snel 0—2; C. Baart manN. Dekker 0—2; A. van RossenG. 't Hart 2—0; A. van Dyk—B. Duivenvoorden 2—0. De uitslagen van de afgebroken partyen der eerste ronde waren: J. G. SnelA. Balkenende 20; A. wynhoutN. Dekker 02. NIEUWVEEN—LUTO (RIJNZATERWOUDE). De damclub „Nieuwveen" hield een medaille- wedstryd tegen „LUTO" (Rynsaterwoude) welke door Nieuwveen gewonnen werd. D. Spek (N.)—K. Kroest (L.) 2—0; D. van LeeuwenT. van Luiing 11; P. van VeenC. Roest^ 2—0; G. Spek—P. Koron 0—2; J. van DoornT. Jansen 11; A,:van VeenT. Esveld 0—2; K. Bon—W. Kinkel 2—0; D. van Veen— G. Esveld 2—0; Th. van DurenG. Bergshoef 20; C. van Leeuwen Pz.P. Reumerman 20; C. Bon—P. Kinkel 2—0; C. v. d. Toorn—Lijstra 1—1; J. BonJ. Kinkel 20. DAMCLUB „LEIDEN". Nu de gewone competities geen doorgang kunnen vinden, heeft D.C.L. onderlinge wed strijden georganiseerd, die toch het karakter van een competitie dragen. Er zijn 2 groepen op evenredige spelcapaciteit samengesteld, die elkaar gedurende een aantal weken zullen bekampen. Het is niet onwaarschyniyk, dat ook een zustervereeniging hieraan zal deel nemen. De eerste ontmoeting leidde tot een overwinning voor de witten. D.C.L. „Wit" D.C.L. „Zwart". W. F. OlivierL. P. D. Nachtegeller regl. 20 P. OlivierI. Laterveer 20 F. LaterveerD. Laterveer regl00 W. Nyenhuis—F. Franken Jr1—1 L. F. v. Steenbergen—W. F. v. d. Blom 11 P. A. VoorkampD. Ladan regl0—0 C. HillebrandtE. Wassenaar 20 E. KleinE. M. Oosterhout 11 F. Franken Sr,N. Wassenaar 11 A. BrouwerM. v. Niehoff 20 F. Schild—C. J. Koree regl. 0—0 12—4 Door JAN MENS. „We moeten toch maar probeeren een paar weken er tusschenuit zien te komen," had mijn vrouw gezegd, toen ik als een zorgvuldig huisvader met mezelf al overeen gekomen was, dit jaar geen vacantie te nemen. Een tikje diplomatiek had ik haar aangekeken, maar zij had opeens den -,3op radicaal doorgehakt: „Nou ja we hoeven immers niet ieder jaar naar zoo'n dure badplaats, dat is niet noodig. Er zal hier of daar toch wel een klein optrekje te huren zijn, waar we het wat goedkoop kunnen aanleggen." „Wist ik maar zooiets," zei ik, omdat ik er ook wel idee in had. Mijn vrouw begon te laohen. „Ja," zei ze, „weet je waar ik nog eens graag naar toe zou gaan?" „Nou?" .Naar Sterrenga Getroffen keek ik haar aan. Sterrenga... Dat was dat kleine, oude dorpje aan den zoom van het bosch, daar hadden wij voor het eerst in ons trouwen onze vacantie door gebrachtHoelang was het geleden, sinds wij daar geweest waren? Acht, negen jaar? Acht jaar, zei mijn vrouw, hoe kon Ik dat vergeten? Goed, naar Sterrenga dus. Naar het oude beukenbosch, naar den echoput en het droomende ven ik kreeg er plotseling een razenden trek in. En schreef naar het vrien delijke, bescheiden pension, dat ons toen- dertijd zoo gastvrij en billijk had ontvan gen. Natuurlijk konden we komen, graag zelfs. Er was ruimte in overvloed, en ze zouden het leuk vinden om onze kinderen eens te zien. En of we dachten om de bonnen. Twee weken later zaten we, alsof er niets ge beurd was. aan den rand van het koele ven. We werden zelfs een tikje sentimenteel, iets dat onze kinderen niet konden begrijpen. We zochten oude plekjes op en mijn vrouw ontdekte in den bast eens beuks een hart... Ach ja, dat gaat zoo, nietwaar? Maar daar een mensch van lucht en her innering alleen niet leven kan, er integen deel, reuze-honger van krijgt, toog ik op een morgen naar het dorp om te winkelen. Leuk werk, erg leuk. Vooral als je in je por- temonnaie een paar stiekeme tientjes hebt zitten, waar jij alleen wat van weet.Zoo wandelde ik dus naar het dorp. dat nog te dommelen lag in den priHen, blonden och tend. Op mijn sandalen slenterde ik langs de winkeltjes, die daar zoo primitief en gezel lig zijn. Geen staal noch nikkel, geen vuist dikke winkeldames maar alles zoo plei- zierig ouderwetsch als acht jaar verleden. De bakker verkoopt tabak en sigaren en ansichten, en bij den melkboer kan je in het lage achterhuis voor vijf cent je baard laten krabben. Ik zocht aan zoo'n draaien- den standaard een paar ansichten, kocht een doosje sigaretten, ontdekte voor mijn dochter een paar leuke klompjes, voor mijn zoon een paar boerenpantoffels, en voor mijn wederhelft een schortje van Bra- bantsch bont. Winkeltje in, winkeltje uit ging ik. nu 'zoekend naar wat lekkers bij de koffie en stond eensklaps voor het lage. mosbedakte winkeltje van vrouw Koops. Dat ik daar niet eerder aan gedacht had! Hier hadden we vroeger immers altijd onze koffie, thee en suiker en andere zaken, die het leven kunnen veraangenamen, inge slagen? Vrouw Koops, weduwe Koops, wier man toch die brave houthakker geweest was, lang geledenHaastig deed ik de sohellebellende deur van het winkeltje open, nieuwsgierig, of het gezellige vrouwtje nog in leven was, of een rustplaats gevonden had naast haar goeden man op het kleine kerkhofje achter den bouwvalligen toren- stomp. Een voetstap slofte nader daar was vrouw Koops! Was ze ouder geworden? Ik weet het niet. Er schijnt een leeftijd te zijn, waarop een oud mensch niet ouder lijkt te worden, uiterlijk ten minste. Het was alsof die acht jaar, welke Vadertje Tijd aan ons aardsch tabernaker heeft zitten knabbelen, aan vrouw Koops voorbij waren gegleden. Hetzelfde rimpelgezichtje, waarin de voren als geëtst lagen, hetzelfde grijze, gladge- pomaneerde haar, aankruivend naar wit aan de slapen, dezelfde bruine, pientere oogjes de tijd had werkelijk stilgestaan in dit oude dorp Sterrenga „Kent u me nog. vrouw Koops?" vroeg ik, bij wijze van begroeting. Het oude vrouwtje richtte haar stekende oogjes op me. Lag er iets verwijtends in haar blik? „Ja," zei ze, instemmend knikkend, „ja, ik kèn jou nog! Acht jaar geleje heb je hier altijd je boodschappen gehaold, is het niet?" Vol ontzag keek ik het vrouwtje aan. Hoe oud was ze wel? Zeker diep in de tachtig! En dan zoo'n geheugen wonderlijk! „Ja vrouw Koops, u hebt goed gezien hoor! En ik ben toch zóó blij, dat u nog gezond en wel in uw winkeltje mag staan!" Het oudje tikte met haar vogelkopje. „Ja," zei ze. „ik ben óók blij. En nou hoop ik maor „Dat ik weer boodschappen kom halen?" vulde ik aan. Vrouw Kooos schuldde haar oude hoofd. „Nee, dat niet alleen meneer. Ik hoon nou maor. dat je me die achttien cent van dip gemberkoek ook 'es betaolt. want ik heb nou toch wel lang genogt op mien geld moeten wachten!" (Nadruk verboden") (Auteursrecht voorbehouden) PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 12 JANUARI Leiden Chr. Gerei. Kerk (Steenschuur) Voorm. 10 en nam. 416 uur ds. Joh. Jansen Doopsgez. Kerk: Voorm 1016 urn- ds. A. A. Sepp van Zaandam. Eglise Wallone: dimanche a dix heures et demie U.R. Ie Gras. pasteur k Nimègue. Evang Luth. Gem.r Voorm 1016 uur ds. Bieger. Geref. Kerk (Zulderkerk)Voorm. 10 uur dr. Westerink; nam. 4 uur ds. Wiersinga. Geref. Kerk (Heerengracht)Voorm. 10 uur, cand. v. d.- Schaaf: nam. 4 uur ds. Weggemans, Geref. Kerk (Oude Vest): Voorm, 10 uur. ds. Wiersinga; nam 4 uur (Bed. H.D.) dr Weste rink. Geref. Kerk (Morschweg)Voorm. 10 uur ds. Weggemans; nam. 4 uur cand. van der Schaaf. Geref. Kerk in H.V. (Patrimonium)geen opgave. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 1016 uur ds. Mis pelblom Beyer. Ver. van Vrijz. Herv. (Volkshuis): Voorm. 1016 uur dr. Boersema. Vrye Kath. Kerk (Vreewykstr. 19): Voorm. 1016 uur gez. Mis Geref. Kerk in H.V.: Nam 316 uur de heer A. van Kampen. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Moolhuizen. Alphen a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Voorber. H.A. dr. Scheers; nam. 3 uur ds. Stehouwer. Kulokerk Gouwsluis: Nam. 3 uur de heer Lek- kerkerker Ned: Herv. Kerk (Oudsh. weg)Voorm. 10.30 uur dr. Cannegieter. Evangelisatie Hooftstr: Voorm. 10 en nam. 316 *uur de heer De Jong. Geref. Kerken (Hooftstr.)Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Hartkamp.. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur ds. Bosch: nam. 3 uur ds. Mulder. De Ruyterstraat: Voorm 10 uur ds. Mulder; nam. 3 uur ds. Bosch, Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.)Voorm. 10 u. en nam, 4 uur ds. Meyering van Zwijndrecht. Oud Geref. Gem. (lok. van Mandersloostr.) Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Alphen a.d. Ryn Rem. Geref. Gem. (School Raadhulsstr.)Nam. 4 uur mej. ds. A. G. Günther. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. W. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. 10.30 en nam. 2.30 uur leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Klüsener. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur cand. Den Boer. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur ds. P. Kasteiyn van Culemborg; nam. 5 urn- ds. H. J. Jaanus van Rotterdam (Jeugddienst). Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur-lees dienst. Evangelisatiekring EeursgebouwNam. 316 u. de heer li. de Graaf van Alphen a.d. Ryn. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.) en nam. 6 uur ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. half 4 ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half 11 uur ds. Zuurdeeg. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. (Hoofd dorp): Voorm. 10 uur ds. Salverda; nam. 3 uur de heer Brörens. Lynden: Voorm. 1016 uur de heer v. d. Berg. Aalsmeerderweg: Voorm. 11.15 uur de heer Koudstaal. vyfhuizen: Voorm. 10 uur de heer Brörens, nam. 3 uur (Bed. H.D.) ds. Salverda. Hazcrswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. v. d. Ent Braat van Woubrugge en nam. 2.45 uur ds. van Apeldoorn van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Heuzenveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Eerhard; nam. 3 uur ds. Heymans. Geref. Kerk: Voormi 10 en nam. 3 uur ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 1016 uur ds. W. R. M. Noordhoff van Haarlem. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 u. ds. Van Sinderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 en nam. 316 uur ds. v. d. Windt. Katwijk aan Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Gilhuis. Geref. Gem. (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 4 uur leesdienst. Katwijk a.d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 en nam. 3 uur ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Aalders. Koudekerk Nea. Herv. Kerk: Voorm. 10.05 uur en nam. 216 uur ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm 10 05 uur en nam. 216 uur ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. (Bed. H.A.) ds. Bieshaar; nam. 216 uur (Dank zegging H.A.) dr. J. Koopmans. Kinderkerk: Voorm. 1016 uur de heer P. J. D. van Malssen. Geref. Kerk: Voorm. 916 en nam. 216 uur ds. Dijk. Lcidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 en nam. 316 uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Boukema. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 1016 uur en nam. 316 uur de heer E. Pyiman cand. te Woerden. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur dr. Th. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 4 uur lees dienst; Zaterdagnam. 316 uur ds. G. H. Kersten van R'dam. Oud Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 2.30 u, Leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.15 uur ds. A. van Biemen van Barsingerhorn. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. Klusener van Bodegraven. Rem. Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. L. W. van Wyngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10.30 u. leesdienst. nam. 3 uur ds. Warnaar van Ter Aar. Nieuwveen Ned Herv Kerk: Voorm. 10.30 uur ds. Kater. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 2.30 uur ds Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 3 uur de heer A. van Scherpenzeel. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. Lazonder; nam. 316 uur de heer v. d. Meer. Geref. Kerk: Voorm. 1016 en nam. 316 uur ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. i016 en nam. 4 uur leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. J. Treffers van Woerden. In verhouding tot het aantal perso nen, dat men op het goede moment n.l. dan wanneer deze in een be paalde behoefte wenschten te voor zien bereikt, zijn de kosten van dagblad-reclame lager dan die van welk ander advertentiemiddel ook. Daarom: spaar door dagblad-reclame CEBUCO - Heerengracht no. 258 Amsterdam C. Geref. Kerk: Voorm. 1016 uur en nam. 3 uur leesdienst. Noordwyk-Binnen Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nam. 3 uur ds. W. W. Sidddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. H. B. Visser. Noordwyk aan Zee Ned. Herv. Kerk: Vm. 10 en nam. 3 uur ds. N. J. Cupédo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. B. Bouma. Geref. Kerk (H.V.)Voorm. 10 uur ds. K. H. Kroon. Noordwyk aan Zee Voorm. 10 uur de heer A. van Kampen. Noordwykerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur (Bed. H.D.) ds. Den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje Voorm. 10.15 uur prof. dr. J. N. Bakhuyzen van den Brink, van Leiden. Pauluskerk: Voorm. 10.30 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven (H.A.); nam. 3 uur A. P. van der Haas. Ver. van Vryz. Herv. (W. de Zwygerkerk): Voorm. 1016 uur ds. J. F. Kruyt van Den Haag. Geref. Kerk (Mauritslaan)Voorm. 10 en nam. 3 uur (H.A.) ds. Broekstra. Geref. Kerk (Morschweg)Voorm. 10 en nam. 3 uur (H.A.) dr. Van Katwyk. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 1016 en nam. 316 uur ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: geen opgave. Rynsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. ds. F. J. Pop van Delft; nam. 3 uur dr. Van Niftrlk. Kerkzaal: Voorm. 10 uur dr. van Niftrik; nam. 3 uur dr. H. J. Houders van Wassenaar. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. 10 uur ds. Post; nam. 3 uur ds. Van der Loo. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 10 uur ds. Van der Loo; nam. 3 uur ds.-Post. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur prof. v. d. Schuyt van Apeldoorn. Rynzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Nam. 216 uur ds. Huls van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur leesdienst. u Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Krykamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. Albers van Vlaardingen. Ned. Prot. Bond: Voorm. 1016 uur ds. Dry ver van 's-Gravenhage. Ter Aar Ned Herv. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. Hula. Geref. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nana. 3 urn- (H.A.) ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 216 uur ds. Bovendorp van Zevenhuizen. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorm. H.A.) ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gein.: Voorm. 10 en nam. 4 uur ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. J. C. Houtzagers (Bed. H.A.). Geref. Gem. (Leldscheweg 41): Nam. 4 uur leesdienst. Waddinxvcen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. 3 uur ds. Vroegindewey. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 3 uur (Bed. H.A. en Dankz.) ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 3.30 uur ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 216 uur ds. De Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk): voorm. 10.30 uur dr. Honders. nam. 3.05 ds. Ten Kate. Kieviethkerk: Voorm. 10.30 uur ds. Ten Kate. Ned. Prot. Bond: Nam. 216 uur mej. dr. J. W. Herfst (intrede) Geref. Kerk zy liaan)Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) dr. Wielinga; nam. 3 uur (HA. en Dankz.) ds. Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 u. ds. Feringa ;nam. 3 uur dr. WIelenga. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. Van der Ent Braat. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Dronkert. Ned. Prot. Bond Voorm. 10.30 uur de heer J. B. Schouwink van Delft. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 1016 en nam. 3 uur ds. De Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. dr. J. J. Woldendorp (Voorber. H.A.) en nam. 2.30 uur dezelfde. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2 uur ds. H. Versluys. Geref. Gem: Voorm. 10.30 en nam. 2.30 uur leesdienst. Vereen, tot Verbr. der Geref. Waarh.: Voorm. 10 en nam. 2 uur de heer Gebraad van Nieuw- Tongo. Ver. van Vryz. Herv.: Voorm. 11 uur onbekend Zoeterwoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. 1016 uur ds. Eykman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.) en nam. 2.30 uur ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 2.30 uur ds. Zwaan. Rem. (Geref. Gem.: Voorm. 10.30 uur mej. ds. Günther. DS. H. C. VALETON UIT ZIJN AMBT ONTZET. Het provinciaal kerkbestuur van Gelder land heeft ds. H. C. Valeton, Nederduitsch Hervormd predikant te Velp, uit zijn ambt ontzet. J. C. S. te L. Secretaris van de bridgeclub „De Sleutels" is de heer Sleebos, Stationsplein, Leiden. J. W. de J. te L. Wy geloovén niet dat Uw geval in aanmerking komt om te worden be handeld door een commissie inzake vergoeding voor oorlogsschade. Een adres van een com missie, waaronder de plaats uwer inwoning res sorteert is ons bovendien niet bekend, maar ter gemeente-secretarie zal men U waarschijnlijk wel kunnen inlichten. 2—4

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 14