De liquidatie der Omroepvereenigingen Hardrij Wedstrijden LESDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 10 Januari 1941 Ir. Dubois over de reorganisatie van den omroep SPORT RECHTZAKEN De Winterhulp Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen 0 De gemachtigde voor de concentratie van de radio-omroepvereenigingen in Neder land. ir. A. Dubois, deelt ons het volgende mede: Ongetwijfeld zal men er belang in stellen, iets naders te vernemen omtrent de ver anderingen, welke in den Nederlandschen omroep hebben plaats gevonden. Weliswaar is uit de officieéle bescheiden alsmede uit perspublicaties van offioieele zijde reeds veel duidelijk geworden, dooh het blijkt uit de vele perscommentaren, dat allerminst overal een juist begrip bestaat omtrent wat te gebeuren staat. Allereerstdient men een scheiding tè maken tussohen wat de omroep gaat bieden 'en de bijdrage, welke van de luisteraars ge vorderd wordt. Deze bijdrage, welke door iederen bezitter van een ontvangtoestel of abonné op een radiooentrale moet worden betaald, wordt geïnd door het Staatsbedrijf der P.T.T. Uit het aldus geïnde bedrag wordt aan dit staatsbedrijf een deel toege wezen voor de verzorging van de zend- apparaturen, de ontwikkeling van de zen dertechniek en dergelijke met den omroep verband houdende zaken. De rest. zijnde het overgroote deel, wordt toegewezen aan den omroep voor het verzorgen der radio programma's. Waar nu deze heffing van staatswege met Ingang van 1 Januari 1941 van kracht ge worden is, houdt op dezen zelfden datum, ter voorkoming van dubbele betaling, het storten van bijdragen aan de omroeporga nisaties op. Zij, die reeds hun lidmaatschapsbijdrage of contributie hebben gestort, ontvangen deze terug, echter niet in contanten, doch volgens de beschikking van den directeur- generaal der P.T.T. in den vorm van radio zegels, welke zullen kunnen dienen om de radioheffing, voor zoover deze zegels zullen reiken, te voldoen. De aangekondigde veranderingen in wat men in het dagelilksch leven „den omroep" pleegt te noemen komen op het volgende neer: Gesticht wordt een staatsbedrijf, dat met uitsluiting van anderen de verzor ging van den omroep ter hand zal ne men. Dit wil zeggen, dat vanaf het oogenblik, dat dit bedrijf zijn taak zal aanvangen, de omroeporganisaties zul len ophouden te functionneeren. Tot zoolang zal de onirocp door de organi saties verzorgd blijven. Dit wil echter niet zeggen, dat gedu rende dien tijd alles- onveranderd zal blijven. In den overgangstijd zullen toch reeds wijzigingen in de programma-in deeling en -uitvoering worden voorbe reid en uitgevoerd, zoodat een harmo nische aansluiting met den nieuwen toestand wordt verkregen. Daar er na het inwerkingtreden van het staatsbedrijf geen terrein van werkzaam heid voor de omroeporganisaties overblijft, zullen deze worden geliquideerd en haar eigendommen zullen worden overgedragen aan het nieuwe bedrijf. Een andere oplos sing is niet denkbaar, aangezien alleen op deze wijze gebouwen en apparaten hun be stemming zullen kunnen blijven vervullen. De radio-tijdschriften, welke tot nu toe bestonden, zullen kunnen blijven bestaan. Zij zullen naast een algemeen gedeelte, waarin belangrijke uitzendingen zullen worden toegelicht, hun aandacht kunnen blijven wijden aan die uitzendingen, welke voor hun eigen lezerskring van bijzonder belang te achten zijn. EEN NIEUW BEDRIJF. Wat nu het nieuwe bedrijf zelve betreft het volgende: De ruimere geldmiddelen, waarover be schikt kan worden, omdat nu niet meer als voorheen de helft der Nederlandsche luisteraars zich aan het geven van een bij drage aan den omroep onttrekken kan, zullen het bedrijf in staat stellen, den steeds grooteren onkosten, welke de toene mende vervolmaking eischt, het hoofd te bieden. Aldus zal het mogelijk zijn, de lijn der artistiieke en technische vervolmaking wederom krachtig te doen stijgen. Ook naar vorm en inhoud zal veel veran derd worden. De zelfstandige positie der omroepvereenigingen leidde er toe, aldus ir. Dubois, dat het programma als geheel gezien weinig eenheid toonde in opbouw in dien zin, dat geen der vereenigingen ook maar eenigermate rekening hield met wat de ander deed. Dat hierdoor het effect van het geheele programma als eenheid bezien, minder voldoeninggevend was dan mogelijk geweest zou zijn, behoeft z.i. geen betoog. Ook de sterke afhankelijkheid der veree nigingen van de gunst harer leden kwam niet steeds het peil der uitzendingen ten goede. Dit kan nu anders worden. Eenheid van opbouw, opvoering naar en handhaving van een hoog peil is nu uitvoerbaar. INHOUD DER PROGRAMMA'S. Is aldus een grondslag gelegd voor een bevredigenden toestand op het gebied van progfamma-opbouwj uit den inhoud zal men kunnen bemerken, dat de gevreesde oppervlakkigheid en kleurloosheid niet haar intrede zullen doen. Integendeel. Met zorg zal er naar gestreefd worden, dat dat wat in alle groepen van ons volk leeft zijn uiting voor de microfoon zal krij gen. Dit zal echter dienen te geschieden onder vermijding van overdreven particu larisme en in positieven zin, d.w.z. zoekend naar datgene, v/at ons vereent en niet naar wat ons verdeelt. Aldus zullen de door de thans bestaande omroepvereenigingen vertegenwoordigende groepen zich en elkaar op een hooger plan terugvinden, waar zoo zegt ir. Dubois door eendrachtige samenwerking aan de handhaving onzer Nederlandsche cultuur goederen en den opbouw van ons vaderland gewerkt kan worden. Ook in meer directen zin zal de omroep werkzaam zijn. Door het geven van repor tages. het organiseeren van vraaggesprek ken met bevoegde personen, zal de luiste raar in verbinding gebracht worden met het gebeuren om hem heen. Hierbij zal in positieven zin gewerkt worden en niet ge tracht worden door onthouding moeilijkhe den of, wellicht beter, gewaande moei lijkheden te omzeilen. De aandachtige en goedwillende lezer zal uit het bovenstaande kunnen lezen, dat de omroep wil zijn de trouwe spiegel van alles wat groeit en leeft in ons vaderland. Ik meen den luisteraars niet'beter te kun nen raden dan door hun in overweging te geven geen voorbarig of pessimistisch oor deel uit te spréken, maar met open oog en open hart het werk te volgen van hen, die zich voor de nieuwe taak van den Neder- landschen omroep hebben ingezet. ZWEMMEN. TERAARDEBESTELLING W. H. BODDE. Gistermiddag vond op de begraafplaats ..Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer W. H. Bodde. in leven adj .-commies bij de belastingen en gedurende meerdere jaren voorzitter van de Zwem- en Polo-Vereenlging „De zyi", die dezer dagen plotseling op 50-jarigen leeftijd overleed. Namens „De Zfjl" waren aanwezig de heeren N. J. Moonen J. H. Key en W. C. v. d. Bly. resp. vice-voorzitter, secretaris en bestuurslid. Bovendien gaf ook blijk van belangstelling de heer H. Hasselbach, oud-bestuurslid van „De Zijl". De Leidsche Zwémclub was verte genwoordigd door de heeren mr. H. R. Goud smit. voorzitter en W. F. van Ingen Schenau. vice-voorzitter. J. v. d. Velde, voorzitter Bond Administratief personeel der Rijksbelastingen uit Den Haag. M. J. H. Bernard pamens den Ontvanger en het personeel van het kantoor der Invoerrechten alhier, alsmede vele collega's van den overledene. Ook waren enkele leden van het personeel van de Zweminrichting ..De Zijl" aanwezig. Behalve de familie kwamen in de stoet mede de heeren G. A. H. Kluytmans, hoofd van de inspectie der invoerrechten F. van Alewijk, chef de bureau ter inspectie invoerrechten invoer rechten en accijnzen en L. J. A. van Dijk, in specteur der invoerrechten en accijnzen. Toen de kist in de groeve was nedergelaten werd namens de familie verzocht geen toespra ken te houden. Een oom van den overledene dankte alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling, in het bijzonder zijn superieuren van den over ledene. SCHAATSENRIJDEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Morgen en Zondag zal de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland op de schaats worden verreden te Bergen (N.H.). De organisatie van dezen wedstrijd beide dagen wordt om 11 uur begonnen is opge dragen aan de Berger IJssport Vereeniging te Bergen. Er wordt gereden 500, 1500, 5000 en 10.000 M. Volgens het „Hbld." hebben zich reeds voor deelneming opgegeven de titelhouder Langedijk (Oudkarspel), de oud-kampioen van Nederland Van der Scheer (Rotterdam), vender Buyen (Amsterdam), Van Hoom (Zaandijk). Zwanen burg (Rotterdam), Dijkstra (Akkrum), Roos (Amsterdam), die het vorig jaar te Groningen nummer drie in het klassement werd achter Langedijk en Koops, Ekelschot (Amsterdam'*, Akerboom (Bergen), Van der Garde (Doetin- chem). Heneman (Haarlem) en Van Zijl (Oud karspel). Dit zijn de sterkste rijders, die op het oogenblik in ons land te vinden zijn. Het is nog nooit in de geschiedenis van de hardfijderssport voorgekomen, dat twee jaren achtereen een kampioenschap van Nederland kon worden verreden. In 1919 werd voor dezen wedstrijd de Van Heïoma-plaquette ingesteld. Op de jaarvergadering die toentertijd te Arnhem, werd gehouden, gaf de eere-voorzitter mr. M. van Heioma blijk van zijn belangstelling voor den bond en overhandigde een wisselprijs voor het kampioenschap hardrijden van Neder land. Het statuut voor dezen wisselprijs werd later vastgesteld en enkele jaren daarna gewijzigd, waardoor thans de plaquette drie maal achter een of vier maal in het geheel gewonnen moet worden, om blijvend bezit te worden. Voor de vijfde maal wordt dit kampioenschap thans verreden. M. Tetzner won in 1921/22 te Groningen de plaquette voor den eersten keer; Van der Scheel1 behaalde tweemaal den titel van kam pioen n.l. in 1928/29 en in 1932/33 en het vorig jaar onttroonde Langedijk den tweevoudigen kampioen. B. v. d. Veen kampioen van Friesland op de korte baan. Te Oldeboom is gisteren, naar de „N.R.Crt." meldt, de voor Friezen zoo belangrijke rijderij voor mannen om het provlnoiale kampioenschap op de korte baan gehouden. Barend van der Veen uit Warrega slaagde er in beslag op den titel te leggen, welke in het bezit was van B. Hof uit. Gaastmeer. In de demi-finale kwamen de acht rijders, die de snelste tijden hadden ge maakt over twee ritten voor en tegen den wind. Dit waren: B. v. d. Veen, D. Hielema, J. Slof, Sjoerd Zeldenthuis, G. Zonneveld, B. Hof, H. Hoven en A. Adema. De strijd tusschen Hoven en Adema was zeer spannend en werd met miniem verschil door Hoven gewonnen in een tijd van 31,2 (Adema 31.4 sec.). B. v. d. Veen won van Hielkema eveneens met gering ver schil in 31.3 (Hielkema 31.4 sec.). Sjoerd Zel denthuis zegevierde over J. Slof. tijd 31,5 (Slof 31.7 sec.). B. Hof won van Zonneveld in een tijd van 32.2 (Zonneveld 32,5 sec.). De snelste tijd werd dus gemaakt door Hoven en Van der Veen. die in de finale werden geplaatst In twee mooie spannende ritten wist B. v. d. Veen, Hoven te kloppen. Uitslagen: 1. B. v. d. Veen- 2, H. Hoven Eelde: 3. Adema. Grouw; 4. D Hielkema. Bon- tebok: 5. Sjoerd Zeldenthuis, Joure. B. Hof. de onttroonde kampioen, toonde zich een zeer sportief rijder. Toen v. d. Veen in d°n rittegen hem een schaats brak en kwam te vallen en daardoor zou hebben verloren, bood Hof sportief aan over te rijden, hetgeen door het publiek zeer werd geapprecieerd. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE DORDRECHT. Door den Ned. Schaatsenrijdersbond worden Zondag te 11 uur te Dordrecht wedstrijden ge houden in het schoonrijden voor dames en hee ren en paren.* op Zondag a.s. voor U. V. S.'ers op de tyetering langs het V. V. S.-terrein. Ie. Voor adspiranten van 1215 jaar. 2e. Voor Junioren van 1516 jaar. 3e. Voor Senior-leden en donateurs boven de 18 jaar. 4e. Voor Veteranen boven de 30 jaar. Aanvang der wedstrijden 11 uur. Inschrijving in de cantine op het terrein tot 10.30 uur a 0.10 per persoon. - Voor elke groep zijn 4 prijzen beschikbaar gesteld. 5936. (Ingez Med.) Een commissie voor het hardrijden. OPLEIDING EN TRAINING VAN HARDRIJDERS MET AANLEG. Naar De IJsbode verneemt hebben in de onlangs door het presidium van den Nederlandschen Schaatsenrijders Bond ingestelde Commissie voor het hardrijden zitting genomen de heeren mr. H. F. Blaisse (Amsterdam), voorzitter; S. Heiden (Rotterdam). J. Langedijk (Oudkarspel) L. van de Ruit (Amsterdam) en ir. A. F. van der Scheer (Rotterdam). Dit vijftal heeft groote verdiensten gehad voor de Nederlandsche Schaatsenrijderswereld, allen deskundigen in het hardrijden, die vele uitstekende prestaties leverden. Blaisse, Heiden en Ruit nemen niet meer aan het actieve rijden deel, Langedijk en van der Scheer wel. Hun groote wedstrijdroutine komt thans ook op andere wijze dan voorheen de Nederlandsche hardrijderij ten goede. Men is het er over eens, dat er meer propa ganda dient te worden gemaakt, voor het hardrijden. De commissie wil thans door voorlichting, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk, dieper in- ziqht trachten te wekken over training, over lichaarasconditte. over techniek, en alle verdere onderdeelen, die bij het specifiek hardrijden behooren. Bij het leiding geven aan de beoefe ning van deze speciale tak van de ijssport heeft de commissie niet de massa op het oog. Wel wil men advies geven aan een kleine groep van geselecteerden, die eventueel voor uitzending naar het buitenland in aanmerking komen. De training in Nederland voor rijders met. aanleg zal ernstig ter hand genomen worden. Onmiddellijk zal men zich afvragen: Hoe komt de Commissie aan het materiaal, waar haalt zij rijders met aanleg en dan natuurlijk de jongeren in de eerste plaats vandaan? Dat is weer een ander onderdeel van de werkzaam heden der Commissie. Het ligt in de bedoeling, dat het vijftal regelmatig de wedstrijden in eigen land bezoeken. Daar zullen de Commis sieleden hun oogen den kost geven; immers bij wedstrijden kan eerst blijken of er in een rijder wat zit. De Commissie zal liefhebbers dus zeker niet de eerste schrede helpen zetten op het zware pad van de hardrijderij, neen, zij komt eerst een phase later naar voren en wil zich alleen be moeien met rijders, die te zijner tijd wellicht in staat zijn ons land op waardige wijze te ver tegenwoordigen. Met het bezoeken van wedstrijden werd reeds een aanvang gemaakt. Met het materiaal, dat de Commissie dezen winter vindt, wil zij in het najaar van 1941 de voortraining beginnen. Het uitgezochte materi aal zal worden samengebracht, gecentraliseerd en dan komt een ander belangrijk punt naar voren, het toezicht, dat de leden van de Com missie zullen houden op de training van den Nederlanderschen Schaatsenrijders Bond. Kosten noch moeite zullen worden gespaard om tot de gestelde doeleinden te geraken: Ne derland in de toekomst op waardige wijze in het buitenland te voorschijn te zien komen zooals dat ook in het verleden geschiedde. WEDSTRIJDEN VOOR U.V.S.'ERS. Zondag zullen op de wetering langs het U.V.S. terrein hardrij-wedstrijden plaatsvinden voor leden en donateurs van U.V.S. ZAANSCHE MOLENS- EN MERENTOCHT. Juist op den dag. dat een jaar geleden de lste Molens- en Merentocht werd gehouden, organiseert de Zaansche V.V.V. a.s. Zondag 12 Januari haar derden tocht. SCHERMEN. Nieuwe verhoudingen in den Ned. Amateur Schermbond. De laatstgehouden algemeene vergadering van dezen bond nam een besluit, dat geheel gaat in de richting, die het bestuur steeds ge- wenscht heeft. Een algemeen streven naar centralisatie, dat zich in ons land sedert korten tijd vertoont, heeft het bestuur, gesteund door een voorstel van den Amsterdamschen Schermbond èn een wenk van hoogerhand. dat centralisatie ook in den N.A.S.B. wenschelijk is, doen besluiten op de agenda voor de bedoelde vergadering een voorstel te plaatsen tot opheffing van alle plaat selijke enz. bonden, welker leden zich daarna rechtstreeks bij den N.A.SH. zouden hebben aan to sluiten. Na een niet zoo heel uitvoerige bespreking mocht het bestuur het genoegen smaken zijn voorstel te zien aannemen. Vóór 1 Januari 1941 dan, zouden alle bonden, d.w.z. de Amsterdamsche, de Haagsche, de Zuidelijke en de I.S.U. zich opheffen, omdat zij zelf toch alleen tot opheffen bevoegd zijn. De vergadering van den N.A.S3. kan dat niet doen. Mede voor 1 Januari 1941 verkreeg het bondsbestuur op gave van alle vereenigingen, die bij die bonden aangesloten waren en die thans rechtstreeks als lid in den N.A.S3. zijn opgenomen. Teneinde toch administratief niet alles in één hand te brengen is besloten tot het vormen van districten onder een districtsbestuur, die ieder voor zich een onderdeel van den N.A.S.B. vor men. dus geen baas in eigen h,uis zijn. De dis- trictbesturen dan krijgen van het hoofdbestuur hun opdrachten tot het organiseeren van wed strijden, competitie, enz. alles in het eigen dis trict. Het zal wel geen nadere uiteenzetting behoe ven, dat deze gewijzigde opzet van den een tralen Bond van groot nut voor de schermsport zal blijken te zijn. Alles, wat in de schermwereld staat te geschieden, gaat van één centraal punt uit; het centrale bestuur zal beter in staat zfjn alles te overzien en zal meer bij machte zijn te zorgen, dat aller belangen gelijkelijk gediend worden. ZAAL „GIJSBERTI". Na een stilstand van ruim een jaar heeft de bekende schermleeraar D. Gijsberti-Bodenpijl in het Volksgebouw a. d. Heerengracht 32, opnieuw een schermschool geopend, welke in alle op zichten voldoet aan de eischen. welke men aan een dergelijke inrichting kan stellen. De heer E. C. de Jager, voor de Leidsche Schermers geen onbekende, zal den heer Gijs- berti bij het lessen als assistent behulpzaam zijn. Het is een verheugend feit dat vele leerlingen zich weder voor training hebben aangemeld, waardoor het mogelijk zal blijken te zijn het schermleven in onze sleutelstad opnieuw een krachtig leven in te blazen. VOETBAL. VENTE WEER NAAR NEPTUNUS. Leen Vente, de middenvoor van Feyenoord en van het Nederlandsch elftal, heeft 'overschrij ving aangevraagd naar zijn vroegere vereeniging' Neptunus. WIELRENNEN. EUROPEESCHE RENNERS IN ARGENTINIË. In Argentinië werd een groote wegwedstrijd gehouden waaraan verschillende Europeesche renners, die sinds het uitbreken van den oorlog noodgedwongen daar verblijven, deelnamen. Winnaar werd de Italiaan Di Paco, die slechts in den sprint na een rit van 240 k.m. wist te winnen. Op wiellengte volgden de renners Deneef, Bertola, Prior. Huys. Mathieu Saavreda en onzp landgenoot Slaat-s. Op grootere afstand volgden v. d. Broek (Nederland) Fernandez, Christensen en Montero. HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding met doodelijk gevolg, Terecht stond de 33-jarige expediteur M. L„ ter zake, dat hij 22 October j.l. te Ha- zerswoude als bestuurder van een vracht auto over den rijksstraatweg naar Leiden zoodanig heeft gereden, dat hij daardoor ter linkerzijde van den rijweg af en over een berm heen op het linkerlangs dien weg loopende rijweilpad de wielrijders K. B. en J, A aanreed. Beiden zijn later aan de gevolgen overleden. De officier van Justitie achtte de schuld van L. bewezen en eischte een maand ge vangenisstraf. Mr. Koeleman wees op de zeer gebrekkige situatie op den inmiddels verbeterden weg. Pi. zelde dat de snelheid, waarmede ver dachte heeft gereden, matig was (30 a 35 K.M.) en drong op uiterste clementie aan. ook met het oog op het feit, dat zijn cliënt bekend staat als voorzichtig rijder. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Inbraak te Wassenaar. Toen mevr. J. W. F. Kan te Wassenaar in den avond van 7 April haar woning betrad, ontdekte zij op de trap twee personen, die gehurkt zaten. Zij riep om hulp en twee surveilleerende agenten schoten toe. Een van hen ging de woning binnen en de an der hield buiten de wacht. De mannen waren intusschen aan de achterzijde uit het huls gekomen, doch werden in den Hoogeweg aangehouden. Thans stond, verdacht den inbraak te hebben gepleegd, in hooger beroep terecht A. B., gedetineerd in het Huis van Bewa ring. VfMachte ontkende; hij had alleen een avond-wandeling gemaakt. Doch het bleek dat B. een stuk zeep had laten vallen, dat uit de woning gestolen was, terwijl ook een speurhond B. als dader had aangewezen. De Proc.-Generaal herinnerde er aan dat B. reeds meermalen is veroordeeld, en vor derde tegen hem drie jaar gevangenisstraf. Arrest over 14 dagen. NIEUWS Het nieuws is belangrijk, trekt de aandacht, zoowel in de redactioneele als in de advertentie-kolommen. Men zoekt er speciaal naar. Een voordeel van dagblad-reclame is, dat het advertentie-nieuws tegelijk met het wereldnieuws wordt gelezen en daar door dius aanzienlij-k aan belangrijk heid' wint. 5919 C E B U C O - Heerengracht no. 258 Amsterdam C. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De lastige schilder. Een schilder te Noordwijk bevond zich op 17 November in een café aan de Kerkstraat toen een agent controle kwam houden op de naleving der Drankwet. Daar bemoeide de schilder zich mee en hij beleedigde den agent. Toen deze den man mee wilde ne men naar het bureau, verzette hij zich daartegen, zoodat hij nu voor drie feiten terecht stond. De Officier meende, dat een strenge straf noodig is en hij vorderde een maand gevangenisstraf. De Politierechter hield rekening met het blanco strafblad, toen hij veertien dagen gevangenisstraf oplegde. VOOR DE DERDE MAAL EEN AANSLAG GEPLEEGD. Op 13 September van het vorig jaar heeft de landarbeider F. W. in de Eendracht- straat te Zaandam de 35-jarlge vrouw S„ met wie hij eenige jaren geleden omgang had gehad, met een mes aangevallen. De vrouw verweerde zich heftig en ging den aanvaller te lijf met een pan, welke op het vuur stond. Haar echtgenoot wist den landarbeider ten slotte te overmeesteren. Gisteren stond W. wegens poging tot dood slag voor de Haariemsche rechtbank te recht. Het was voor de derde maal, dat hij een aanslag op de vrouw had gepleegd. Den eersten keer had W. getracht haar met een mes van het leven te berooven. De tweede maal had hij met een revolver een aanslag geoleegd en voor dit laatste feit was de man tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld. met de bepaling, dat htl niet'meer in de Zaanstreek mocht komen. Korten tijd, nadat hij weer in vrijheid was gesteld, pleegde de arbeider voor den derden keer een aanslag op de vrouw. Verdachte verklaarde zich van het ge beurde niets meer te herinneren. Een psy chiater zelde, dat verdachte's geestestoe stand aan het normale grenst, doch dat hij momenten heeft, dat hij niet weet wat hij doet. De officier van justitie achtte het nood zakelijk. dat verdachte gerulmen tijd uit de maatschappij verwijderd wordt, zulks ln het belang van het leven der vrouw. HIJ eischte daarom tien jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Goudsmit vroeg een nader onderzoek naar verdachte's geest vermogens. Uitspraak 23 Januari. Dr. F. E. Posthuma: „Winterhulp in iedere stulp. Niemand, die steun behoeft, wordt overgeslagen." 85 Teekenlng van Aart van Ewljk. Naar J. J. A. Gouverneur. Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Hij waarschuwt nu zijn vriendenschaar: Die is voor 't schelmstuk daad'lijk klaar. I Men staart onthutst naar al die snaken, £5 Die eensklaps kennis willen maken, 't Is al beleefdheid, wat men ziet: Maar men vertrouwt 't nu eenmaal niet. 3O

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 7