Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Dinsdag 7 Januari 1941 RECHTZAKEN ^IJN/T EN lITTERBi. Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen AALSMEER. DE VORST EN DE BLOEMBOLLENHANDEL. Hoopvolle exportperspectieven. De vorst is nu eenmaal een hinderpaal voor bloemen-export en alles wat met bloemenhan del verband houdt. Het is daarom te begrijpen, dat de prijzen, welke Maandag nog goed waren, geheel in elkaar zijn gezakt. Over het algemeen is men echter zeer hoop vol gestemd over de naaste toekomst. Voor den export zijn zeer hoopvolle perspectieven. In verband echter met de gevolgen, die de koude op den handel heeft uitgeoefend, daalden de prijzen van potplanten vaak 50%, terwijl feel seringentakken onverkocht bleven. HAARLEMMERMEER. Gevonden voorwerpen. Een vleeschkaart, een fordsleuteltjes, een dubbele rijwieltasch, een belastingplaatje, een portemonnaie, een textielkaart, eenige bankbil jetten. een sigarenaansteker, een heerenschoen, eer taschje, een handschoen, een actetasch, een gasmasker, een halsketting, eenige sleutels. Inlichtingen bij de politie. Aanbestedingen en Gunningen. Voor rekening van de heeren v. d. Riet te Hoofddorp werd de bouw van twee keukens en schuurtjes aanbesteed en daarna gegund aan den laagsten inschrijver den heer G. Groen voor f.2150. Voor rekening van den heer Verhoef te Nieuw Vennep werd de bouw van een dubbel woon huis aanbesteed. In massa was de hoogste inschrijfster de N.V. van Werven Aannemersbedrijf Amsterdam voor f. 10600 de laagste inschrijvers Speelman en Kinkel Nieuw-Vennep voor f.9537. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers in perceelen, te weten: Perceel I fundeering en graafwerk: Speelman en Kinkel, Nieuw Vennep f.579. Perceel n: Grond-, metsel- en stucadoorswerk Kinkel en de Graaf, Lelmuiden f.3175. Perceel III: Timmer- en ijzerwerk: A. Jonker Nieuw Vennep f.4285. Perceel IV: lood- en zinkwerk: A. J. Vlasman Leimuiden f.538. Percel V: schilder-glaswerk: F. Fonteyne, Nieuw Vennep f.676. De Bond van Boerinnen en andere Plat telandsvrouwen die op haar feestvergadering in hotel De Beurs te Hoofddorp een onderlinge verkooping hield van onder elkaar aangebrachte geschenken heeft van de opbrengst ruim 40 pakketten levensmiddelen aan behoeftige ge zinnen geschonken. H1LLEGOM. Aanvang der Scholen. Deze week zal op de RX. Scholen nog dezelfde regeling gehandhaafd blijven als voor de Kerstvacantie. Op 13 Januari zul len de scholen wederom op den ouden tijd aanvangen, de kinderen moeten ook weer des Woensdags en des Zaterdagvoormiddags naar school. Vele ouders zullen deze tijding met blijdschap begroeten. KATWIJK AAN ZEE. Onderwijsjubileum van den heer H. Kooiker. Gisteren was het 30 jaar geleden, dat onze plaatsgenoot de heer H. Kooiker benoemd werd als onderwijzer aan de Chr. Oplei dingsschool in de M. A. de Ruyterstraat alhier. Het bestuur en het personeel der beide scholen, de Ulo en de Opleidingsschool meenden, daar het 25 jarig jubileum onop gemerkt was voorbijgegaan, dezen bijzonde ren gedenkdag nu niet onopgemerkt te moe ten laten voorbijgaan. Wel hielden zij reke ning met den wensch van den jubilaris, de herdenking zoo sober mogelijk te houden. Een deputatie uit het bestuur en de hoofden van beide genoemde scholen kwa men hem gisteravond in zijn woning in Duinoord namens allen, hun hartelijke ge- lukwenschen overbrengen en boden hem eenige fraaie boekwerken aan. Deze harde werker, die op het geven van het onderricht steeds zijn persoonlijk stempel drukte en na 30 jarige werkzaamheid nog steeds even serieus en opgewekt zijn arbeid verrichtte, heeft zich dan ook het groote vertrouwen bij ouders en bestuur weten waardig te maken. Wij wenschen den heer Kooiker met zijn echtgenoote nog vele goede jaren toe. Doopen en huwelijken. Uit de doopboeken der Herv. gemeente alhier blijkt, dat er in 1940 gedoopt zijn 330 kinderen, waarvan 167 jongens en 213 meis jes; uit de trouwboeken blijkt, dat er in 1940 een 80-tal huwelijken zijn ingezegend. De extra-collecte in de Herv.. Kerken gehouden voor de Ouwe Kerk heeft opge bracht f204.57die voor de halfweezen- en ziekenzorg f. 143.45. Gedurende het eerste halfjaar van 1941 treedt als voorzitter van den Herv. Kerke- raad op ds. P. Pras en als secretaris ds. Fr. J. Broeyer. LEIDSCHENDAM. Mooi werk van het Damescomité „Onesimus". Het Damescomité Onesimus heeft ook dit jaar voor een vier honderd behoeftige kinderen een kerstfeest georganiseerd. Door het groote aantal is men steeds genoodzaakt het feest over een aantal dagen te verdeelen en zoo was dan dezer dagen de laatste groep aan de beurt. Een leegstaand lokaal van de O. L. School aan den Prinses Julianaweg, door B. en W. voor dit doel welwillend afgestaan, was op toepas selijke wijze versierd. Dank zfj de medewerking van verschillende ingezetenen was het comité in staat niet alleen alle kinderen op ruime wijze te onthalen, doch hun ook bfj het afscheid nog iets blijvends mede te geven. Op alle dagen zitfn de kleintjes bezig gehou den met zang en niet te vergeten met de be kende films van den heer Jaarsveld. Tenslotte werd de uitslag der verloting be kend gemaakt. Onesimus kan met genoegen op haar arbeid voor deze kinderen terugzien. Gevonden voorwerpen. 1 jekker, 1 vulpenhouder. Adres bureau van politie. Ten nadeele van de firma B. is des nachts een vat benzine ontvreemd. De politie zoekt den dader. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Visser geb. Dysselhoff. Z. P. M. Lebbing geb. van der Geest, D. M. C. Wortel geb. Warmerdam. D. A. C. Warmer dam geb. Westgeest. D. Ondertrouwd: H. F. Aarts en C. J. P. Sonius. NOORDWIJKERHOUT. Gedurende December werd in de Ned. Herv. Kerk in totaal gecollecteerd f. 163.44, w.o. f. 83.60 voor de kerk en f. 31.66 voor de Diaconie. De R.K. St. Elisabethsvereen. die hulp en steun verleent aan arme zieken, collec teerde f. 77.10 voor het goede doel. Voor een zeer talrijk publiek voerde de R.K. middenstandsvereen. in café „De Zwaan" op een Kerstspel van Ghéon. Pas toor Westerwoud had de leiding. SASSENHEIM. Ontvreemding van erwten. Ten nadeele van den heer J. B. alhier zijn uit een bloembollenschuur 78 K.G, erwten ont vreemd. Men heeft zich door het uitsnijden van een ruit toegang tot de schuur verschaft. Pols gebroken. By het schaatsenrijden kwam mej. A. B. zóó te vallen, dat zij haai- pols brak. Dr. Hueber verleende de eerste hulp. Door de tooneelclub „Jong Leven" werd in het K.S.A.-gebouw een uitvoering gegeven, waarbij opgevoerd werd het blijspel „Amor in de Pastorie". De zaal was goed bezet en „Jong Leven" oogstte met deze eerste uitvoering veel succes. Voor het Mercurius-diploma Boekhouden slaagde de heer Th. A. A. v. d. Voort, alhier. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende December ingelegd f. 2803,99 en terug betaald f. 16.610,65. VOORHOUT. WEDSTRIJD VOORHOUTSCHE IJSCLUB. De Voorhoutsche IJsclub organiseerde een onderlingen wedstrijd in het hardrijden voor leden en niet-Ieden. De prijswinnaars waren: 1. Bert Lakeman 2. Chris v. d. Berg Pzn., 3. Jo Lakeman. VOORSCHOTEN. Gevonden voorwerpen. Een vulpen in etui; een zilveren armbandje. Inlichtingen by de politie. Aan het postkantoor werd bij de Rijks postspaarbank gedurende December 1940 inge legd f. 3293,15 en terugbetaald f. 18,426,69. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moesten niet minder dan 157 personen terecht staan voor het Kantongerecht alhier, waarvan velen wegens het zich na mid dernacht op straat bevinden of niet voldoende verduisteren. De meeste verdachten lieten ech ter verstek gaan. f Hy moest in Delft zün en kwam in Leiden terecht.' Een ingezetene van Delft moest terecht staan, omdat hij nog om 12.15 's nachts door de poli tie op de Haarlemmerstraat alhier was aange troffen; bovendien had hij geen identiteitsbe wijs kunnen toonen. Verdachte erkende vol mondig de overtreding, maar hij was verdwaald en wist niet dat hij in Leiden terecht was ge komen. Het O. M. begreep niet, dat al was het donker, verdachte zich niet op de hoogte gesteld had, waar hy was en elschte voor het zich na mid dernacht op straat bevinden f. 10 boete of 5 d. hecht, en voor het niet kunnen toonen van een identiteitsbewijs f.3 boete of 2 d. h. De kanton rechter veroordeelde verdachte voor het 1ste fe^c tot f. 10 boete of 5 d. h. en voor het 2e feit tot f. 1 boete of 1 d. Na middernacht op straat. Een boekhouder uit Dordrecht moest terecht staan, omdat hij om 12.25 *s nachts door de po litie op de Blauwpoortsbrug was aangetroffen. Verdachte erkende de overtreding. Hij was met vrienden in de „Beukenhof" te Oegstgeest ge weest en het was ongemerkt laat geworden, zoo dat hij niet meer naar Dordrecht kon terugkee- ren en nu op zoek naar een hotel was.. Eisch O. M. f. 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Een juffrouw uit Roelofarendsveen moest te recht staan omdat zij zich om 12.30 voorm. al daar nog op den openbaren weg had bevonden. Eisch f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De kan tonrechter veroordeelde haar tot f5 boete of 2 dagen hechtenis. Een „vette" koffer. Een los werkman uit Alkemade moeqt terecht staan omdat hij op een fiets eenkoffer met pijn. 20 kilo spek had vervoerd. Verdachte was door de politie aangehouden op vermoeden dat hy ontvreemde manufacturen vervoerde. By opening bleek echter de koffer geen manufac turen maar spek te bevatten! Het spek was door de politie in beslag genomen en naar het Open baar Slachthuis te Leiden vervoerd, waar het voor menschelijke consumptie was afgekeurd. Verdachte verklaarde dat het spek van een huisslachting afkomstig was, hij had het spek naar een kennis willen brengen! Bij onderzoek bleek ook nog dat verdachte geducht geham sterd had. Verdachte verzocht clementie omdat hfj nu werkloos is. Eisch O. M. f. 10 boete of 5 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen spek. Uitspraak conform. Koe richtte groote schade aan. Een veehouder uit Oegstgeest moest terecht staan, omdat een koe, die hem toebehoorde, op het land van den heer H. A. v. d. Berg, bloemist ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, Zoon van Theodorus Vrise- koop en Antonia Joanna Straver. Overleden: Margaretha Snel 64 j., gehuwd met Johannes van Diggele. Moeilijke redding. Twee schaatsenrijders zijn hier gisteren tegelijk door het ijs gezakt. Door het toe steken van een plank wist de postbesteller v. d. L. na zeer veel moeite beiden te redden. Door B. is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij even onbeheerd had neergezet in de van Man- dersloostraat. De heeren H. Korthals en J. v. Wijk tot nu toe ambtenaar op arbeidscontract ter gemeente-secretarie, zijn thans aangesteld als adjunct-commies. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Clara, d. van C. J. J. Stock- mann en M. P. A. v. d. Kamp Martinus Leonardus z. van M. Hogenboom en J. C. Castelijn Adriana, d. van L. van Hameren en S. M. A. Turk. De Gemeente-secretaris hersteld. De gemeente-secretaris de heer W. A. van Harteveld heeft na een afwezigheid van 5 maan den zijn werkzaamheden hervat. Namens de burgemeester en het gemeente- personeel werd de secretaris verrast met een fraaie bloemenmand, die op zijn werkkamer was geplaatst. BOSKOOP. Met prikslee te water. Een zoontje van den heer Van Noordt alhier, had in de wetering aan de Zuidkade, het onge luk om met zijn prikslee in een wak te geraken. Gelukkig wist de jongen, die de zwemkunst verstaat zich zelf te redden. De Scheepvaart. Gedurende December zyn 2632 -schepen de hefbrug te Boskoop gepasseerd. Hiervoor moest de brug 2025 maal omhoog gebracht worden. DE KAAG. Wedstrijd Hardrijden. De uitslag van den gehouden wedstrijd der ijsclub alhier luidt als volgt: Hardrijden voor jongens en meisjes: Jongens: le pr. Jan Harding; 2e pr. Joop Harding; 3e pr. Jan Uitenboogaard; 4e pr. C. Kroon. Meisjes: le pr. To v. Lent; 2e pp. Krijna van Nieuwkoop; 3e pr. Leni Loogman; 4e pr. Corrie Zwetsloot. In een wak geloopen. Het meisje R. S. liep toen zij op het ijs wilde gaan, in een wak. De heer L. J. V. die dit zag, wierp haar een touw toe. Het meisje wist dit te grijpen en zoo behouden weer aan land te komen. HAZERSWOUDE. Ds. P. L. Kiehl. Ds. P. L. Kiehl is thans in zooverre hersteld, dat hij binnenkort zijn ambtsbezigheid weer hoopt te hervatten. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Anna d. van J. C. Verd- gaal en A. M. H. Lelieveld Leendert, z. van H. Vermeulen en P. Voorwinden Adrianus Cornells z. van C. P. Heijker en A. K. M. van Vliet. Overleden: Gerritje Burggraaf,79 jr. wed. van S. Vonk. Onze dorpsgenoot de heer A. van Pijlen sedert tal van jaren als hulpbesteller alhier werkzaam, is thans als vaste bestel ler bij de P.T.T. benoemd. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Cornells Anthonius z. van C. Veerman en H. Tol Marinus Petrus z. van K. Kwakernaak en M. P. Heijkoop Johanna d. van J. J, Glasbergen en W. Boerhof. Overleden: Maria Mulder 87 jr. weduwe van C. de Ruiter. De Bevolking. Het aantal inwoners ohzer gemeente bedroeg op 1 Januari 1940 3495 en op 1 Januari 1941 3653, alzoo een vermeerdering over het vorig jaar van 158. LEIMUIDEN. Tooneeluitvoering „St. Genesius". In een geheel gevulde zaal van mej. Sneeboer, gaf de R.K. Tooneelvereeniging St. Genesius haar eerste winteruitvoering, met het tooneel- stuk „De Spooktrein". De voorzitter kapelaan van Teijlingen opende en vroeg aller aandacht voor het spannende en geestige stuk. Een woord van lof komt toe aan de vertolkers van dit tooneelstuk. dat vlot werd opgevoerd. De kapelaan dankte de spelers. Het verzorgde kapwerk berustte by Ant. van Leeuwen uit Leiden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: K. Bouma, 25 jaar en A. van der Glas, 25 jaar, te Drachten. De verjaardagzakjes ten bate der Kerkvoogdij hebben over het 2e halfjaar 1940 opgebracht f. 38.27, totaal over 1940 f. 89.61. Het busje voor de vrije zitplaatsen bracht gedurende het 2e halfjaar 1940 f. 14.82 op; totaal over 1940 f. 27.30. NIEUWKOOP. De Bevolking. Het zielental dezer, gemeente was op 31 December 1939: 3392, waarvan 1748 m. en 1644 vr. In 1940 overleden 34 personen n.l. 17 m. en 17 vr. en vertrokken 217 personen waarvan 99 m. en 118 vr. De vermeerdering bedroeg door geboorte 85, n.l. 43 m. en 42 vr. terwijl 1 m. elders geboren werd. De vestiging was 185, en wel 87 m. en 98 vr. Alzoo verminderde het zielental met 251, doch vermeerderde met 271; uiteindelijk was de toename 20, waarmede op 31 Dec. j.l. het zielental bereikt werd van 3412. Het aantal voltrokken huwelijken was- 20. Ten nadeele van den heer P. uit Bode graven werd een rijwiel ontvreemd, dat hij even in de Dorpsstraat alhier onbeheerd had laten staan. Aangifte bij de politie volgde; tot nu toe is het niet gelukt den dief op te sporen. op den Rijnsburgerweg alhier had geloopen, waardoor groote schade was aangericht. De heer v. d. Berg verklaarde, dat de koe kost bare bloembollen vernield had, eerst had hij de schade op f10 geschat, maar naderhand bleek dit f.20 te zyn; hfj stelde een civiele vordering van f.20 voor de geleden schade. Het O. M. eischte f. 5 boete of 3 d. h. met toe wyzing der civiele vordering tot een bedrag van f.10; de schade kon wel hooger zijn, maar dit' was niet aannemelijk gemaakt. Uitspraak con form. Niet behoorlijk verduisterd. Een stadgenoot moest terecht staan omdat hij zijn woning in de Witte Roznstraat niet be hoorlijk verduisterd haci Nadat de agent van politie J. Dijs verklaard had. dat aan de achterzijde de ramen niet ver duisterd waren en het licht 15 minuten gebrand had, eischte het O. M omdat verdachte werk loos is f.3 boete of 2 d. h. Uitspraak conform, Een dame uit Amsterdam moest voor dezelfde overtreding terecht staan. In Augustus had ~y te Noordwyk aan Zee, hoewel haar hotelkamer niet erduisterd was, toch het electrisch licht laten branden, wat op grooten afstand zicht baar was geweest. Het O. M. eischte f. 3 boete of 2 d. h. Uit spraak conform. Zonder identiteitsbewijs. Een los werkman uit Katwijk aan Zee moest terecht staan omdat hij zyn fiets aldaar onbe heerd had geplaatst en geen identiteitsbewijs bezat Verdachte had aan de politie verklaard dat hy zijn identiteitsbewijs vergeten had, maar bij onderzoek was gebleken dat hij nooit zoo'n bewijs bezeten had en thans nog niet bezit. Eisch O. M. 1ste feit f.2 boete of 1 d Ji.,. 2de feit f. 1 boete of 1 d. h. Uitspraak 1ste feit f. 1 boete of 1 d. h., 2de feit f.2 boete of 1 d. h. Met onafgeschermd licht gereden. Een landarbeider uit Katwyk aan Zee moest terecht staan, omdat hy aldaar met een rijwiel had gereden zonder dat de lichten afgeschermd waren 'geweest. Verdachte verklaarde dat het zóó donker was op den weg, dat hij de afscher ming had afgènomen. Eisch O. M. f.3 boete of 1 d. h.; omdat verdachte werkloos is en geen steun heeft werd de uitspraak f. 1 boete of 1 d.h. Goederen te koop aangeboden. Een Leidsche koopman alhier moest terecht staan omdat hij in Voorhout goederen te koop had aangeboden. Verdachte verklaarde dit reeds jaren gedaan te hebben. Het O. M. merkte op dat dit door den Rijkscommissaris verboden was, al hééft men een vergunning van B. en W. van Voorhout. Eisch f.2 boete of 1 d. h. Uitspraak conform. Voorts moest een groot aantal personen te recht staan omdat zij rijdende met een fiets geen verandering van richting hadden aange geven. Het O. M. laakte deze ernstige verkeers- fout vooral toen een verdachte als verdediging aahvoerde dat hy dit niet had kunnen doen, omdat hij... een zwaren koffer vervoerde, waar door hij zijn handen niet vrij had. Het O. M. vond dit voor het verkeer zeer gevaarlijk en eischte f.2 boete of 1 d. Uitspraak f.3 boete of 1 d. h. WADDINXVEEN. Opbrengst Kerkelijke collecten. In de Ned. Herv. Kerk werd in de laatste helft van December gecollecteerd voor de diaconie f. 257,30 en voor de kerk f. 173,15; voor noodlijdende kerken en personen bracht de collecte op f. 13. De busjes der vrije zitplaatsen bevatten over December f. 18,38. In den middagdienst met Oudejaar werd voor de Diaconie gecollecteerd f. 75,19; in den dienst van Nieuwjaarsmorgen waren er twee giften van f. 10 in de collecte voor de diaconie, terwijl de collecte voor emeriti predikantenweduwen en weezen f. 42,79 op bracht. Aan het postkantoor alhier werd ge durende December 1.1. ingelegd f. 1463,20 en terugbetaald f. 12831,19. BRAM SEGAAR. „Pro Arte". Tien jaar geleden heb ik hier -vrij uitvoe rig over het werk van Bram. Segaar ge schreven. Uit die notities breng ik alleen in herinnering dat hij Leidenaaj: van ge boorte is en nog les heelt gehad van onzen onvergetelijken Willem van der Nat. Het bleek toen reeds, dat diens gevoel voor coloriet veel invloed op hem had gehad, dat hij evenals Van der Nat een ernstig werker was. Doch hoezeer is sindsdien zijn kunst verdiept. Het is nu alles tot rijpheid geko men. Ik wijs in de eerste plaats op zijn groote waterlandschappen, waarvan ongemeene bekoring uitgaat. De horizon is laag gehouden. Vanal den voorgrond strekt zich een plas uit aan weerszijden begroeid met boschwallen en rietkragen, terwijl een paar bootjes de dieptewerking versterken. Het is malsch en Irlsch van kleur, met de boven uitermate fraaie wolkenluchten, die zich spiegelen in het water. Dit zijn beelden van de eeuwige schoonheid van het wijde Hollandsche plas- senland van Nieuwkoop en Noorden, el dorado van tal van Hollandsche schilders. En welk een rust gaat er van uit. In de tweede plaats wijs ik U op een drietal wintergezichten bij Nieuwkoop of in de buurt daarvan. Hoe fraai heeft de sneeuw zich gevlijd over de oude daken der boerenhuizingen. Hoe intens mooi werkt het licht van de ondergaande winterzon, hoe fijn is de sfeer, waarin de rustieke ge vallen zfjn opgenomen. Ik zou U verder er weer öp kunnen wijzen, hoe fraai hij de lichtreflexen over de sneeuw laat wegglij den, en tenslotte, dat de witheid van de sneeuw in verband met de tonen van licht en lucht slechts een zeer betrekkelijk begrip is. Zoo laat de schilder ons- weer zien, hoe mooi de werkelijkheid is. In de derde plaats wijs ik U op zijn prachtige bloemstukken, waarvan ik in het bijzonder opmerkzaam maak op een pot met O. I. kers, die zich allerbevalligst over den pot heenbuigt. Met fijnen smaak heeft de schilder de ranken zoo gelegd dat ranken en bloemen, schijnbaar willekeurig, een uitne mende compositie vormen, waarin naar lijn en kleur alles even bekoorlijk is. Dezelfde overwogen en toch absoluut on gedwongen compositie vind ik bij zijn ove rige. bloemstukken, rijp en harmonisch van kleurschikking: b.v. zijn potten met knol begonia's, prachtig van kleur, zijn pot met een rijkdom van witte leliën; zijn vaas met anjelieren; de uitbundige weelde van zijn Phloxen; zijn veelkleurige pioenrozen. Er zouden over al deze werken, ook over zijn pot met anjelieren in allerlei kleur, verschillende opmerkingen zijn te maken, die de nobele kwaliteiten van dit werk beter doen uitkomen. Doch we leven in alle op zichten in den ,tijd van beperking en distri butie. Het zij mij dus vergund te volstaan met de algemèëne opmerking, dat Segaar bij al zijn werken steeds een mooie geslo ten compositie geeft, dat hij zich ontwik keld heeft tot een bekwaam colorist, en dat er van dit werk groote rust en vreugde uit gaat. Tenslotte maak ik U opmerkzaam op een mooi werk met witte waterlelies, Hollands koninklijke bloem, die juist om haar statie voor den schilder zoo moeilijk te benade ren is. Ik kan deze tentoonstelling, waarbij ook een paar knappe linoleumsneden, ten zeer ste aanbevelen. Teekening van Aart van Ewijk. Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). En Prikkebeen, die looze guit, Houdt dat gekwel een tijdlang uit, Maar als nu Ursula, heel vaardig. Een vuurtje stookt, roept hij kwaadaardig: „Houd op, 'k bezwijk haast van de pijn, En 'k wil liefst niet geroosterd zijn".

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 8