Verduisteringstijden Binnenland KRUSCHEN Vrijdag 3 Januari 1941 De distributie Nieuwe bonnen aangewezen LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN Kinderen onverzorgd achtergelaten AGENDA Eerste Werkpauze- Concert in Nederland 5 t/m. 11 Januari Rheumatische pijnen lllllllllliWllll Dagbladreclame is niet te vervangen Winterhulp Nederland VRAGENRUBRIEK AUTOBUS TEGEN ONVERLICHTEN WAGEN GEREDEN. Gisteravond reed in de schemering een bus van de maatschappij T.A.D., welke den dienst TubbergenAlmelo onderhoudt en die uit de richting Almelo kwam, achter op een onverlichten wagen met brandstof fen. De voerman E. uit Tubbergen, had juist zijn paard scherp gezet en wilde weg rijden toen de botsing geschiedde. Hij liep ernstige inwendige kneuzingen en een ge- scheurden polsslagader op en werd naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht. De bus bekwam aan de voorzijde zware schade. Enkele reizigers kregen wondjes door vallend glas. LIJK OPGEHAALD. Gistermiddag is uit het water bij de Punt te Middelburg het lijk opgehaald van A. Caljauw, een der twee personen, die sedert Dinsdagavond werden vermist. De pogin gen om ook het lijk van den tweeden man, J. Goedbloed, te vinden hadden tot dusver re geen resultaat. DOOR DICHTSLAANDE DEUR GETROFFEN. Gistermiddag om half vier waren arbei ders bezig de deur van een spoorwagon, staande in de Lloydstraat te Rotterdam dicht te trekken. Daar de deur klem zat gebruikte men een lier. Plotseling schoof de deur met groote kracht dicht, waarbij de 12-jarige H, H. J. van den Berg, uit de Korte Schoonderloostraat, die bij het werk toekeek, de deur tegen het hoofd kreeg. De knaap was op slag dood. VRACHTWAGEN GESTOLEN GOED OPGESPOORD. De recherche te Zeist heeft in samenwer king met haar Utrechtscho collega's een aantal goederen opgespoord, welke bij af- deelingen van den Opbouwdienst te Zeist en Austerlitz waren gestolen. De levensmid delen, dekens, kleeding enz. waren naar Utrecht vervoerd, de goederen konden ge deeltelijk bij een opkooper in beslag worden genomen. Voor het transport naar het poli tiebureau moest een vrachtauto worden ge bruikt. De opkooper is in verzekerde bewa ring gesteld. VAN DE TRAP GEVALLEN. In den Oudejaarsnacht is de 45-jarige G. J. de Geus, wonende ln de Pijperstraat te Rotterdam, in een pand in de Pleret- straat van de trap gevallen. De man liep een ernstige hoofdwonde, alsmede een her senschudding op en is korten tijd later in het ziekenhuis Bergweg aan de bekomen verwondingen overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. SPANJE OP DE RIJKS-MESSE IN LEIPZIG Naar wij uit Leipzig vernemen, heeft Spanje, evenals vele andere landen, het be sluit genomen, tot de van 2 tot 7 Maart 1941 te houden Lelpziger Voorjaars-Messe toe te treden. KOUDE EN SLECHT WEER. Gisternacht heeft het in de omgeving van Kopenhagen 17 graden gevroren. In de hoofdstad daalde het kwik tot 11 graden onder nul. Het treinverkeer is hier en daar gestremd ten gevolge van den sneeuwval. De waterwegen in het binnenland zijn reeds alle dichtgevroren. IJsbrekers liggen klaar om den arbeid te beginnen. Vooral ln de Limfjord heeft de scheepvaart met groote moeilijkheden te kampen. De toestand wordt daar reeds even moeilijk als in Februari 1940 genoemd. Sedert gisterochtend woedt in geheel Spanje een hevige storm, die aan de Noord kust, in Estremadura, ln het Duerodal en aan den bovenloop van de Ebro gepaard gaat met zwaren regenval. Het centrum van den storm ligt aan de kust van de Mid- dellandsche Ze:. Uit talrijke plaatsen wordt groote schade gemeld. Aan de Cantabrische kust staat de zee hol, zoodat de vlsschers niet konden uit varen. De temperatuur is qpnieuw gedaald. In de Noordelijke prorinciën bij de Pyre- rieeën liggen alle wegen en bergpassen diep onder de sneeuw. Doordat de sneeuw op de wegen onmiddellijk tot ijs werd, onder vond het verkeer grooten hinder. Seder, gisterochtend vroeg zit bij het station te Avila een goederentrein va6t, die het ge- heele traject blokkeert. De Zuid-Express van Irun is eveneens bij Avila door de sneeuw tot stilstaan gedwongen. Ook de nachtxepress Madrid-Sebastian is ir. de sneeuw blijven steken. In de baai van Algeciras moesten de sche pen wegens den storm van hun noodankers gebruik maken. Verscheidene schepen heb ben achter de pier van Algedras be schutting tegen den orkaan gezocht. In Algeciras en omgeving la groote schade aangericht. Vele boomen zijn ontworlc.d, lichtmasten doorgebroken en daken en schoorsteenen beschadigd. Buiten dc stad is een huis ingestort, waarbij verscheidene bewoners gewond werden. In den nacht van 1 op 2 Januari is in Lissabon en omgeving door een noodweer aanzienlijke schade aangericht. VersohLlen- de paviljoens van dc tentoonstelling der Portugeesche wereld aan den oever lan de Taag werden ernstig beschadigd. De histo rische driemaster Portugal, een der mooi ste stukken der tentoonstelling, sloeg van zijn ankers en werd tegen den kademuur gedreven. Een 21-jarig meisje is door een vallenden schoorsteen gedood. Aan dc kust in de nabijheid van de mon ding van de Taag is gistermiddag een En- gelsch vrachtschip gestrand De naam van het schip fs nog niet bekend. Het zou een boot van 7000 ton zijn. Het schip ligt vol komen droog op het zand. Veertien dagen geleden is het Zuid-Sla visch vrachtschip Brebreno bij het vertrek naar de Vereenigde Stater aan de Dalma- tische kust op de rotsen geloopen. Men heeft getracht het schip vlot te brengen, ACHT MAANDEN TEGEN MOEDER GEËISCHT. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren een 34-jarige huisvrouw terecht gestaan, die op 14 Mei haar kinderen had achter gelaten zonder naar hen om te kijken. Twee maanden geleden diende de zaak voor den politierechter, maar deze had de behandeling r.aar de meervoudige kamer verwezen. De Officier, mr. baron Van Dedern, noemde het feit schandalig. De vrouw heeft reeds meer blijk gegeven niets voor haar kinderen te voelen. Spr. eischt acht maanden gevangenisstraf. Mr. J. van Zwet pleitte clementie. Uitspraak 16 dezer. Verwaarloozing van een kind te Zwaagwesteinde. Door de rechtbank te Leeuwarden is Antje B., 28 jaar, echtgenoot» van J. V. thans te Zwaagwesteinde woonachtig, tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Verdachte zou te Oudega in Smallinger- land haar kind Johannes opzettelijk te weinig voedsel hebben gegeven. Bovendien zou zij geen geneeskundige hulp hebben ingeroepen, toen het kind deze noodig had, waardoor het knaapje overleed. De rechtbank en de voogdijraad te Leeuwarden hebben de verdachte uit het ouderlijk gezag over zes kinderen gezet. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis gevorderd. Het hof veroordeelde verdachte tot een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal op kamers. G. C. S thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, pleegde diefstallen, door kamers te huren en t» stelen hetgeen van zijn ga ding was. In een perceel aan de Mauritsstraat te Lei den had hij twee portemonnaies met f4. gestolen. Bij mej. de G. te Leiden uit een slaapkamer 64 halve guldens, en' twee gou den tientjes; voorts aan de Hoogewoerd eenlge bankbiljetten. Voor deze diefstallen had de Officier een jaar en zes maanden gevangenisstraf tegen hem geëischt. De rechtbank heeft thans uitspraak ge daan en S. veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf. ARCHEOLOGISCHE ONTDEKKINGEN BIJ TYRUS. Fraaie archeologische ontdekkingen zijn gedaan bij Tyrus ten zuiden van Belrout, aan de kust. De eerste vondst was een prachtige sarcophaag uit de tweede eeuw voor onze jaartelling, voorzien van opmer kelijk kunstzinnig uitgevoerde sculpturen op de vier buitenwanden. De sarcophaag doet denken aan den beroemden Alexan- der-sarcophaag, die in dezelfde streek werd gevonden en die thans in het museum te Istanboel staat. De tweede vondst was een antieke fontein met een groot standbeeld van Hygiea, de godin der gezondheid, on- dekt in het plaatsje Syslos. HONDERD PROCENT WINST. Wegens prijsopdrijving gestraft. De 39-jarige garagehouder P. A, D. te Rotterdam werd wegens prijsopdrijving veroordeeld tot, een boete van f. 500 subs, een hechtenis van 25 dagen. D. had een automobiel van f. 700 waarde voor ruim f. 1400 verkocht en van dergelijke zaken een soort bedrijf gemaakt. doch gisteren is het tijdens een hevigen storm gebroken Van de 45 menschen, die zich aan boord bevonden, zijn er tot dusver 13 gered. Het lot van de overigen Is nog niet bekend. Het slechte weer van de laatste weken brengt in toenemende mate de Argentijn- sehe huishouding in gevaar. Terwijl in de Zuidelijke deelen des lands en In 'net oij- zonder ln dt gebieden Rio Negrv en Santa Cruz sedert geruimen tijd ten aanhouden de droogte heerscht. waardoor de veestapel ernstig te l.jden heeft, .verden de laatste dagen steeds weer dc Noordelijke provincies door noodweer geteisterd, Zoc is in de pro vincie Cordoba ie rivier Tcdua huiten haar oevers getreden e-n heeft een groote ">ver strooming veroorzaakt. Ongeveer 10.000 H.A. waardevul graar.land staan ondei wa ter. Ror.d 30.000 ton hennep en 5000 ton tarwe moeten als verloren worden be schouwd. Ir. het plaatsje San Marcos, dat het érgst Is getroffen, staan alleen nog de daken der huizen en de kruinen der boo men boven het steeds nog rijzende water uit. Daar de overstrooming voor een deel plotseling en onverwacht intrad, zijn vrij groote hoeveelheden vee omgekomen. BOTER EN VETTEN. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 4 Januari tot en met Vrijdag 10 Januari as. geeft de met „24" genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine of twee one vet naar keuze, voorzoover voorradig. De met „24" genummerde bonnen, die op 10 Januari nog niet gebruikt zijn blijven voorts nog geldig tot en Kiet Vrijdag 17 Januari a.s. De op 22 November reeds bij de produ centen of in den handel aanwezige voor raden vet in verpakking van 250 gram mo gen tegen inlevering van een met „24" ge- nummerden bon van de boterkaart of de vetkaart worden uitverkocht. BROOD EN GEBAK. Gedurende het tijdvak van Maandag 6 Januari tot en met Zondag 12 Januari a.s. geeft elke der met „22" genummerde bon nen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, bedraagt ook de hoeveelheid roggebrood, welke tegen af gifte van een bon kan worden gekc.fit, 100 gram. Voorts geeft elke der met „22" ge nummerde broodbonnen recht op het kou pen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerijproduc ten telkens ten minste het daarachter ge plaatste aantal grammen: Beschuit 75 gram; biscuit en wafels 90 gram; speculaas 140 gram; andere koek jes 200 gram; koek 160 gram; cake 300 gr.; gevuld klein korstgebak (b.v. amandel broodjes) 400 gram; gevuld groot korstge bak (b.v. boterletter) 500 gram; taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een'rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 12 Januari nog .liet gébruikte bon nen blijven voorts nog celdig gedurende de week van 13 tot en met 19 Januari a.s. met dien verstande, dat zij gedurende laatstge noemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restaurants e. d. EIEREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 6 Januari tot en met Zondag 12 Januari as. geeft de met „33" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 12 Januari nog niet zijn gebruikt, blijven gel dig tot en met Zondag 19 Januari a.s. met dien verstande, dat zij gedurende de week van 12 tot en met 19 Januari niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 6 Januari tot en met Woensdag 15 Januari a.s. geeft elk der vier met „14 vleesch" ge merkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwaren. De mot „14 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 15 Januari a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met 19 Ja nuari as. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt-varkens-, rund- of kalfs- vleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. IN DE ESVEHA-FABRIEKEN TE DEN HAAG. Het A.N.P. meldt: Er heerschte tijdens de werkpauze in de Esveha-fabrieken aan den Rljswijkscheweg te Den Haag gistermiddag een bijzonder op gewekte stemming. „Vreugde en Arbeid" gaf hier haar eerste werkpauze -concert, waartoe het nationaal orkest onder leiding van Theo Koning zijn medewerking gaf. De cantine van de fabriek was feestelijk met vlaggen en dennegroen versierd. Tot hen, die als gasten der directie dit genoeglijk samenzijn bijwoonden, behoor den o.m. de commissaris-generaal voor bijzondere aangelegenheden dr. Schmidt en de commissaris van het N.V.V.. de heer Woudenberg. Vóór den aanvang van het concert heette de directeur van de fabriek, de heèr Kas- selmann, alleen hartelk welkom, in het bijzonder de heeren Schmidt en Wouden berg. Hierna heeft de heer Woudenberg een toespraak gehouden, waarin hij het een his torisch moment noemde, dat het eerste be- drijfsconcert van „Vreugde en Arbeid" hier plaats vond. Bij deze eerste fabrieksuitvoerlng zal het niet blijven. Vele andere bedrijven zullen volgen en andere zullen moeten volgen, om dat het N.V.V. het ziet als een elsch van de nieuwe sociale ordening in Europa. In de vele gevallen, waarbij de moderne productiemethode schade toebrengt aan de persoonlijkheid van den werker, moet een vergoeding, een opwekking komen. Deze vergoeding en opwekking zal vreugde en ar beid brengen, omdat de nieuwe geest dit eischt. Hei concert, dat hierna volgde, had van aller de grootste belangstelling. Het dank bare gehonr gaf telkens door luid applaus bewijzen var zijn instemming. Toer het eindigde heklom commissaris-generaal Schmidt de bank, waarop hij had gezeten, om in enkelf zinnen t< wijzen op het groote gemeenschapswerk. dat in Duitschland on dei leiding van Adolf Hitler is tot stand gekomen er nog iederen dag wordt vervol maakt, Ir Nederland kan hetzelfde worden bereikt: dezelfde idee en dan op Nederland- scht wijze, kan verwezenlijkt worden au het werkpauze-concert, dat hier is gegeven toont, welke gedachte bij een klein mdei- deei van dat groote sociale werk op den voorgrond staat, n.l. het ïecht van den arbeider op ontspanning en ontwikkeling. Aan hef slot van zijn toespraak wenschte de heer Schmidt het personeel der fabriek een gelukkig 1941. Het gezellig samenzijn was hiermede af- geloopen. Ten behoeve van hen, die daarin belang stellen ln verband met de regeling van den werktijd in hun bedrijven, laten wij hieronder een staatje volgen, vermeldende de tijd stippen waartusschen gedurende de volgende week de verduisteringsvoorschriften gelden AantaJ daglichturen. 7 uur 53 minuten 56 Januari 17.429.48 5 Januari 6—7 17.44—9.46 6 7 56 7—8 17.45—9.47 7 7 57 8—9 17.46-9.47 8 7 59 9—10 17.48—9.46 9 8 01 10—11 17.49—9.46 10 8 03 11—12 17.50—9.45 11 8 04 De directe oorzaak van Uwe is onzuiver bloed. Neem die oorzaak weg; doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. Met de onzuiverheden in Uw bloed zullen ook Uw pijnen ver dwijnen, radicaal en langs natuurlijken weg. BIJ .11. apoth. .n drop. 1.62, 1.6? 0.76, 0.41, p. H. 5663 (Ingez. Med.) DE PLUIMVEEMARKT TE BARNEVELD IN 1940. Aanvoer eieren te Barneveld in 1940 sterk gedaald. De aanvoer op de elerenmarkt te Barne veld bedroeg in 1940 in totaal 68.552.000 eieren tegen 102.000.000 ln 1939. In de twee de helft van het jaar vertoonden de aan- voercijfers, ten gevolge van de foeder- schaarschte voor pluimvee, een ln snel tem- pc gaanden teruggang. De prijzen gingen tot aan 14 November steeds in opwaartsche richting, tot aan deze stijging, die abnor male vormen begon aan te nemen, door het vaststellen van maximumprijzen een einde kwam. Op de pluimveemarkt was de totale jaaraanvoer, ondanks groote af slachting van het pluimvee, niet grooter dan in 1939. Dit vond zijn oorzaak in het wegblijven van de jonge,siachthaantjes, die andere jaren een groot percentage van den aanvoer uitmaakten. Thans bedroeg de aanvoer in ronde cijfers 250.000 stuks, De prijzen voor pluimvee waren de laat st* maanden buitengewoon hoog, zoodat ook hier prijszetting noodzakelijk werd. De handel op de pluimveemarkt was in het afgeloopen iaar over het algemeen goed te noemen Dt totale opbrengst werd geraamd op f. 2.500.000. De biggenmarkt had een groot deel van het jaar sterk onder de bij zondere omstandigheden te lijden. Den laat- sten tijd is hier echter eenigt opleving merkbaar, daar vele veehouders in deze streken met de betreffende regeeringsin- stantie een regeling omtrent de mesterij hebben aangegaan. „ST. ANTONIUS". Het hoofdbestuur van den Ned. R.-K. Bond van hotel-caté- en restaurant-ge ëmployeerden „Sf. Anl.onius kwam bijeen in het. kante. var. het. R -K. Werklieden verbond „Het huis van den arbeid" op de Oudenoord, fcf Utrecht. Besloten werd den bondsraad 1941 uit te stellen, voorloopig tot Eeptember Intus- schen zal een zevental kringen worden Ingedeeld. De bestuursleden der afdeelin- gen ln zulk een kring zullen dar. in ge combineerde vergaderingen bijeen geroe pen worder. De hondspenningmeester gaf een over zicht van de financieele positie der aan- vuHingsziekenkas. het overlijdensfonds. het pensioenfonds, de werkloozenkas en de bondskas, alle tot 1 October 1940. De fond sen hebben een gezonde winst gemaakt. VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 57 jaar is te Scheveningen overleden de heer I. v. d. Loo oud-lid van den gemeenteraad van 's-Gra- venhagc en 7an de Prov Staten van Zuid- Holland. Tot lid van de Algemeene Zout-com- missie is benoemd de heer jhr. C. C. Roëll te Oegstgeest.. Zaterdag. Langegracht 113: Aandeelhoudersverg. N.V. Leidsche Machinefabriek v/h. fa. J. P. Jansen. 4 uur nam. Zondag. Amicitia: Splritisch Genootschap. 10 V* uur voorm. Jeruëh Avondmaalsviering te 10 uur voorm. DIVERSEN. s Dinsdag 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor önvol- waardigeD 78 uur nam s Donderdags Wfjkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. s Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees- Kunde (1ste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie ZVz uur 's middags precies (tot 7 Januari gesloten). s Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. 's Zaterdags: Oude Rijn 44a, -Prot. Bureau voor Sociale Adviezen. 23 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling L. K. V. met wer ken van M. Bauer (104 uur, 's Zondags 14 uur). Tot 12 Januari. BIOSCOPEN, t 18 Jaar; 14 Jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater Stationsweg: „Vorstentragedie" t Dagelijks nam. 2 en 8 uur. 's Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „De familie van mijn vrouw." t Dagelijks 7% uur nam.; 's Zondags te 2, 4,30 eD 7% u. Woensd. en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestraat: „Nanette". I Dagelijks 2 en 7^ u. 's Zondags van 26.30 uur doorl. voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Boefje" Dagelijks 8 urn*; Zaterdags ook 2% uur. Zon dags te 2, 4^ en 8 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Goud". Dagelijks 2 en 7*4 uur nam.: 's Zondags van 2—6.30 uur doorl. voorstelling. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Dinsdag 31 Dec. 20 uur tot Zaterdag 4 Januari 8 uur waargeno men door: de Apotheek Herdingh en Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek Wilhelminapark 8, Tel. 26274, LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. —6 gr. C. (21 gr. F.) 9 uur voorm. —5 gr. C. (23 gr. F.) Gironummer van de W. H. N. 5 55 3. De Bank van de W. H. N. is Kasvereenlging N.V. Amster dam, Postgironummer 8 7 7. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. VOOR ZATERDAG 4 JANUARI. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Programma KRO 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 WU beginnen den dag 8.30 Gram.-muziek 10.00 Nederlandsch koorconcert (opn.) 10.30 Musi- quette 11.00 De Meesterzangers en piano voor dracht (opn.) 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Kinderkoorconcert (opm) 12.35 Rococo- octet 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Vraaggesprek 1.15 KRO-orkest 2.00 Voor jong Nederland 3.00 Onze Zaterdag middag 5.15 Nieuws-, economische- en beurs berichten ANP 5.30 Reportage 6.00 Gram.- muziek 6.10 „Wat in Nederland verscheen", causerie 6.30 Overpeinzing met muzikale om lijsting 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00 Vragen van den dag ANF 7.15 Gram.- muziek (7.307.45 Berichten Engelsch) 8.Ó0 Nieuwsberichten ANP 8.15 Gram.muziek (8.308.45 Berichten Engelsch) 9.55 Wij. sluiten den dag 10.00—10.15 Nieuwsberichten ANP. ITiiversum II, 301.5 M. VARA 8.00 Nieuws berichten ANP, gram.-muziek plm. 8.30 VARA- Almanak) 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 Berichten 12.10 Gram.-muzieL; (12.30 12.32 VARA-Almanak) 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP 1.00 VARA-orkest 2.00 Vragenbeantwoording over Beeldende Kun sten 2.15 Gram.muziek 3.00 Tuinbouw- halfuurtje 3.30 Variatie-concert 4.30 „De kok in de keuken'causerie 4.50 Gram.-muziek 5.00 VPRO: „Onder de kansel", toespraak 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANF 5.30 VARA-orkest 6.00—6.15 „Van staat en maatschappijlezing 6.42 VARA- Almanak 6.45 Actueele reportage of 'zram.- muziek 7.00 Groningsch praatje ANP. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Zaterdag 4 Januari. lste Programma: 8.00—19.15 KRO 19.15— 24.00 Dultsch programma. 2de Programma: 8.00—10.00 "vARA 10.00 10.20 VPRO 10.20—17.00 VARA 17.00— 17.15 VPRO 17.15—19.00 VARA 19.00— 23.00 VARA (Programma uitsluitend voor Ra dio Centrales) 23.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 3de Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma. 4de Programma: 7.00—24.00 Duitsch Pro gramma. W. F. K. te L. - Misschien dat de Ar beidsbeurs U Inlichtingen kan verschaffen. Ons is geen enkel adres bekend waar men kan solliclteeren naar een betrekking bij een cen trale keuken. 2—2

Leidsch Dagblad | 1941 | | pagina 6