Kraamverzorgster Uit Omstreken Uit de Rijnstreek LE1D5CH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 28 December 1940 Mej. A. v. DUIJVENBODE Mr. Fockstraat 1a, Katwijk a. Zee '^l^^:'H!!!!!!!!>nij!S'i!iii!!!i!|!iiS'H!(!ii!i!i!f!!S!ir^!!g|jg^nijj|y3!BiIISES LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD liiililffiliHniUIIlfflIUIIIHIMUUUfflURIIMIimili Voor de Vrouw GEVEILDE PERCEELEN VRAGENRUBRIEK AALSMEER. GEMEENTERAAD. Vermoedelijk geen baggerwerk In den Wcstplas. Na opening heeft de voorzitter burgemeester J. Kastelein, enkele gevoelvolle woorden gewijd aan de nagedachtenis van wijlen jhr. Roëll. in leven commissaris der Prov Noord-Holland; en den zoo pas ontslapen hoofdonderwijzer den heer Mus. De raad hoorde deze woorden staande aan. Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek dat het groote plan voor werkverruiming n.l. baggerwerk in den Westpias waarschijnlijk niet zal doorgaan. Gepoogd was om voor dit plan volledigen Rijkssteun te verkrijgen hetgeen niet is gelukt. Het gevolg is, dat de koopprijs voor de bagger een hinderpaal zal vormen voor de kweekers. Tot onderwijzer aan de U.L.O.-school werd benoemd de heer A. Prins te Wormerveer. Aan de zwemvereeniging „Het Oosterbad'' werd uit stel verleend van een te betalen aflossing f. 400. Twee arbeiders die resp. 9 en 8 jaar in lossen dienst waren, werden tot vaste gemeente-arbei ders aangesteld. De aftredende leden van Maatschappelijk Hulpbetoon de heeren Jongkind en Batenburg werden herbenoemd. Hierna volgde sluiting. Geslaagd concert. Door „Aalsmeers Harmonie" is het ge wone winterconcert gegeven. De prestaties waren zeer geslaagd. Het bezoek daarente gen waarschijnnlijk in verband met de ijs- pret, zeer slecht. Ter nagedachtenis aan den pas overleden voorzitter van de commissie voor Bijstand, den heer L. Mus. opei.de het korps met „Ase's Tod" van Grieg waarna allen zich enkele oogenblikken van hun zetels verhie ven. De voorzitter heeft met enkele gevoel volle woorden den overledene herdacht.. Het korps heeft zich doen kennen als een prima amateursgezelschap onder uitsteken de leiding van den heer Alb. Meyns. Zoo werd b.v. de Balletmuziek uit Rosa- munde van Schubert schitterend vertolkt. GESLAAGDE IJSWEDSTRIJD. Op de prachtige landijsbanen van de IJsclub Aalsmeer zijn onder groote belang stelling verschillende wedstrijden gehou den Allereerst werd gereden om het kam pioenschap van Aalsmeer over een afstand van 1 K.M. winnaar werd M. Joore alhier in 1 min. 52 sec. Op den tweeden Kerstdag werd een kop pelwedstrijd verreden over een uur. 1. M. Joore en C. Maarsen. 2. Jac. Maarsen en Th. de Boer. De afgelegde afstand bedraagt ongeveer 27 K.M. HILLEGOM. DE WERKVERRUIMINGSOBJECTEN. Bespreking op het Raadhuis. Ten raadhuize alhier -had gistermiddag een bespreking plaats met de aan de in uitzicht gestelde werkverruimingsobjecten deelnemende firma's. Het ligt in de bedoeling direct na Nieuwjaar met deze werkzaamheden te beginnen en daarbij rekening te houden met de plaatsing van personeel dat gewoonlijk bij de betreffende firma's werkt. De Bloembollenbeurs. De Bloembollenbeurs werd door slechts 63 personen bezocht. Door de firma Jonkheers Bloembollenbedrijf werden 4 kistjes met- de zeer fraaie wijnkleurige e.v.t. Bel Ami getoond. De heer J. van Woerden uit Lisse had een kistje met de enkel blauwe hyacinth Ostara in gezonden, geplant van geprepareerd. Een mooie hyacinth! De heer E. Wiedijk, controleur aan den Dienst voor steiinverleening. had het ongeluk tijdens de gladheid met zijn fiets te vallen, waardoor hij zijn linkersleutelbeen brak. Met ingang van 1 Januari a.s. zal de hier gevestigde Rijksveldwacht. die thans behoort tot de Brigade Hoofddorp, worden overgeplaatst naar de Brigade Noordwijkerhout. Gevonden voorwerpen: Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werk dagen tusschen 7 en 8 uur n.m. de navolgende als gevonden aangegeven voorwerpen: 2 gryze kinderhandschoenen, drie transportrijwielen. De Zondagsdienst der doktoren zal morgen worden waargenomen door dr. van der Kaaden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Afbraak van huizen. Voor den grooten Provincialen weg Den HaagNoord-Hollandsche grens waren de huizen aan den Zeeweg-Noord aangekocht om te worden afgebroken. Spoedig zullen deze huizen nu met den grond gelijk ge maakt zijn. Een begin is thans reeds ge maakt. biedt zich beleefd aan als Zieken en ouden van dagen verpleging. 5250 (Ingez. Med.) LEIDSCHENDAM. Opbrengst Collecten. Gedurende November is in de Geref. Kerk f. 79.25). Aanvullingscollecte f. 16,79(v. m. gecollecteerd voor: de Kerk f. 81.61%, (v.m. f. 14.67). Classic f. 13.06% (v.m. f. 14,68). Bouw fonds f. 16,95. Zending f.6.55% (v.m. f.8.46). Diaconie f. 66.27% (v.m f. 62,08). Extra collecte voor diaconie f. 44,46 (v.m. f. 5.30). De Herv Vrouwenvereniging Zusterhulp heeft in verband met het Kerstfeest aan 40 be hoeftige gezinnen ruim 200 kleedingstukken doen uitreiken. Ten nadeele van v. d. A. in de Veenestraat is een vijftiental konijnen ontvreemd. Tot tijdelijk adj.-commies 2e klasse ter ge meentesecretarie is benoemd de heer E. H. M. Hoppe woonachtig te Delft, thans tijdelijk amb tenaar ter gemeente-secretarie van Zoetermeer. LISSE. Burgerlijke Stand. GeborenPetronella Cornelia Francisca, d. van A. M. Schrama en G. Ch. v. d. Heijden Johan, z. van J. H. Clement en M. N. Boogerd Goos- sen, z. van A. N. Janssen en C. van der Horst Machtilda Petronella, d. van L. J. van Noordt en C. Alders Cornelis George Henri, z. van J. A. M. Pinxsteren en W. A. Petri. RAADSAGENDA. De raad komt Maandagmiddag a.s. te 2 uur bijeen. 1. Toelating van den heer F. J. van Kes- teren als lid van den gemeenteraad. 2. Vast stelling onderwijsvergoeding 1937 3. Vergoe ding voor bijzonder L.O. 1939. 4. Verkoop bouwterrein tusschen Gladiolenstraat en Broekweg. 5. Verhuur grond van het z.g.n. eilandje Akerboom. 6. Vaststelling van een nieuwe algemeene salarisverordening. 7. Heffing van opcenten op de Vermogensbe lasting 19411942. 8. Heffing van opcenten op de Gemeentefondsbelasting 19411942. 9. Voorloopige vaststelling van: a. de bedrijfs rekeningen 1939; b. de gemeenterekening 1939. 10. Ingekomen stukken en mededee lingen. Gevonden: armbandje, ring met sleu tels, portefeuille met inhoud, portemonnaie, bruin leder met inh., zakdoek met geld, ket ting, kolenzakken, paar glacé handschoe nen, zwart zakje met geld. zwarte windkap, portemonnaietje. Inlichtingen bij de politie. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieternella Katharina, d. van J. A. v. d. Linden en Th. A. Borst Elisabeth Johan na Anna Paulowna, d. van J. W. v. d. Niet. en A. P. J. Vliet Vlieland Marinus. z. van K. Huizinga en H. A. Telling Maria Johanna, d. van A. v. d. Ploeg en C. A. Caspers. Getrouwd: W. Tappenbeck en M. Hoekstra. Overleden: Maria Arendina Berkemeier, 55 jaar. gehuwd met J. D. P. Vermeulen Johan nes Leenheer, 66 jaar, geh. met J. W. Bijleveld Petronella Sophia Alkemade. 77 jaar Marga- retha Johanna Verhoeff, 51 jaar. geh. met J. C. v. d. Meer. Het verslagje betreffende dc Kerstviering der Zondagsschool, voorkomende in ons blad van gisteren, behoorde onder de gemeente Hoogmade. NOORDWIJKERHOUT. De Tuindersverceniging „De Eendracht" lijdt een gevoelig verlies door het bedanken van haar Bestuurslid, den heer L. M. van Noort, aan wien de vereeniging zeer groote verplich tingen heeft. RIJNSBURG. Geslaagde E.H.B.O.-cursus. Bij dc examens der Ver. voor E.H.B.O. alhier zijn van de 26 leden, die er aan deel namen, 24 geslaagd. Een mooi succes voor den docent dr. Van der Laan. AANTAL GETROKKEN BOLGEWASSEN NEEMT TOE. Aan de bloemenveiling zijn thans de chry santhen verdwenen en neemt het aantal getrokken bolgewassen iederen dag toe. Ook bloeiende crocussen werden reeds aangebo den. Trad tengevolge van de vorst aanvan kelijk een scherpe prijsdaling in, thans is weer eenige stijging merkbaar. Over het algemeen is de handel van Kerstmis nog meegevallen. In sterke mate loonend, zijn de prijzen echter nog niet.. Uitkeering Winterhulp. Aan waardebonnen voor de Winterhulp is in Rijnsburg nog f. 100 ontvangen boven de f. 50. die reeds naar de gemeente gestuurd werden, zoodat thans f. 150.ontvangen is, terwijl de collecte slechts f. 80.opbracht. Van het Hoofdbestuur van de Winter hulp is nog f. 100.beschikbaar gesteld voor onze gemeente. Totaal dus f. 150.de collecte heeft hier f. 80.opgebracht. VOORSCHOTEN. Diefstal van konijnen. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een 7-tal konijnen bij T. G. alhier. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het fcheore- feisoh examen van het Ned. Genootschap voer Heilgymnastiek en Massage mej. A. G. Bergsma alhier. zijn behalve aan'ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49 Fa. A. H. J. WIJTENBURG. Haarl.rtraat 2 W. G. I. VERBURG. Heerenstraat no. 2 Fa. A. SOMERWIL Azn., Hoogewoerd 24 A. M. VAN ZWICHT. Breestraat no. 126 A. VAN EGMOND. Haven 2/4 W. VAN LEEUWEN, janvossensteeg 19 W. P. v. SAVOYEN K Rapenburg 12 A en aan de Kiosken BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. het Postkantoor Leiderdorp ALPHEN. HET GEMEENTEPERSONEEL EN DE KINDERBIJSLAGWET. De nieuwe regeling. Nu deze wet 1 Januari a.s. in werking treedt deelen B. en W. hieromtrent mede, dat de tijd om voor het personeel dezer ge meente een gunstiger regeling i.z. den kin derbijslag te treffen, is aangebroken. Nu ook het ter zake bevoegde Departement zich, blijkens mededeeling der Ver. van Ned. Gemeenten, met het onderwerp hier omtrent van deze vereeniging heeft veree- nigd, zoodat dus van die zijde geen bezwa ren zijn te duchten, mag, naar de meening van B. en W.. de gemeente haar medewer king aan deze sociale voorziening niet ont houden De financieele consequentieseen hoogere uitgaaf van rond f.3000.p. jaar, waarop in mindering komt het bedrag, dat aan premie zou moeten worden betaald zullen moeten worden aanvaard. In afwij king van het door de vereeniging toegezon den model geven B. en W. de voorkeur aan een aanvulling van de bestaande verorde ning, welke de bezoldiging van het perso neel regelen, temeer, omdat die voor het politie-personeel hoogere goedkecring be hoeft. Dit is echter een bijkomstigheid, wel ke in het resultaat geen verschil brengt. De regeling komt overigens hierop neer, dat met ingang van 1 Januari 1941 een re geling in het leven wordt geroepen op het voetspoor der rijksregeling, met dit verschil dat de toelage volgens de rijksregeling aan vangt bij het eerste kind en die volgens de ontworpen en aan den raad aangeboden regeling bij het 3e kind. Burgerlijke Stand Geboren: Maartje, d. van G. Jongeneel en Jannigje Maria Bos. In het raadsvoorstel i.z. het aangaan eener geïöleening ad f. 50.000 was abusievelijk gemeld dat deze zal worden gesloten tegen een rente van 4 3/4 later is medegedeeld dat dit 4 3/8 moet zijn. De heer A. Warnaar, burgemeester van Hazerswoude, heeft zijn benoeming tot lid der commissie van plaatselijk toezicht op het M. O. alhier aangenomen. BODEGRAVEN. VLEESCHDIEFSTAL TE NIEUWERBRUG. 800 tot 900 pond vleesch. Des nachts hebben onbekenden uit de rookerij van den heer T. Sluijk tc Nieuwerbrug, welke gelegen was achter zijn woning, niet minder dan 800 tot 900 pond vleesch gestolen. Vermoedelijk zijn zij door een raam naar binnen gekomen en hebben zij zoo het spek uit de rookkast weten te halen. In totaal hingen er 3 varkens van 3 verschillende eigenaren. Een van de dieren woog alleen reeds ruim 500 pond. Het politieonderzoek bracht nog niets aan het licht. Ook de be faamde politiehond Person van brigadier Sutter, uit Amersfoort welke ter assistentie was ingeroepen, heeft niet- het gewenschte resulaat opgeleverd. Al het vleesch, dat in de rookkast hing was afkomstig van huis slachtingen. RAADSAGENDA. De raad komt op Maandagmiddag a.s. te 2 uur tén gemeentehuize bijeen. 1. Opening. 2. Ingekomen stukken. 3. Voor stel tot overname in eigendom en onderhoud van een brug in den Weypoortschen weg. 4. Voordracht tot wijziging van de gemeente- begrooting. 5. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag per leerling in 1941. 6. Be handeling der gemeentebegrooting en die der gemeentebedrijven voor 1941. Uitkeering Winterhulp. Ten gemeentehuize is nu opnieuw een toe zegging ontvangen van een uitkeering van f. 600 uit de opbrengst van de Winterhulp collecte. Samen is thans f. 1100 uitgekeerd, ongeveer dus het geheele bedrag van de op brengst van den eersten rondgang. De heer D. Visser is benoemd tot ouder ling der Geref. Kerk. De heer W. H. van Liempt slaagde voor het eerste deel Godsdienstexamen B. voor het R.K. Onderwijs. BOSKOOP. Verkiezing Heemraad Ver. Polder. In de vacature, ontstaan wegens het be danken van den heer J. A. Hooftman is tot heemraad van den Vereenigden Polder met 82 stemmen gekozen de heer Th. Nieuwe- steeg. De heer A. Kromhout Gz. verkreeg 67 stemmen. DE KAAG. De Chr. Meisjesvereeniging „Martha" heeft aan verschillende gezinnen kerstpakken uitge reikt. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Vaststelling Begrooting - Verhooging Personeele Belasting. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. Na opening met gebed, werden de notulen gelezen en onveranderd vastge steld. Vaststelling der begrooting van het Waterleidingbedrijf en de gemeente-begroo ting dienst 1941. De heer de Jong bracht namens de com missie rapport uit omtrent het gehouden onderzoek. Omtrent de begrooting van het waterleidingbedrijf waren geen op- of aan merkingen te maken, zoodat deze begrooting overeenkomstig het ontwerp als volgt werd vastgesteld: Gewone dienst; Inkomsten en uitgaven op f. 6511 en kapitaaldienst inkom sten en uitgaven op f. 8398.68. De winst is geraamd op f2204.68. Aangaande de gemeente-begrooting rap porteerde de heer de Jong, dat de commissie zich met het ontwerp kan vereenigen; hij dankt dan ook namens de commissie B. en W. voor het sluitend maken dier begrooting. De heer de Jong merkte, mede namens den heer Lieverse op, dat het uitgetrokken sala ris voor den 2en ambtenaar ter secretarie den heer H. Steendam, ad f. 600 wel aan den lagen kant is. Spr. had een bedrag ad f. 700 of f. 750 wel op zijn plaats geacht. De voorzitter antwoordde dat B. en W. het gewenscht achtten de opcenten.op de Per soneele belasting met 10 te verhoogen en te brengen van 175 op 185, zulks in verband met de steeds terugloopende saldi. Aangaan de het salaris van den 2en ambtenaar merkte de voorzitter op, dat deze function- naris thans f. 500 aan schrijfloon geniet, doch dat B. en W. het ongewenscht achten steeds gebruik temaken van losse werk krachten, zulks in verband met de steeds toenemende werkzaamheden, waarom dan ook voorgesteld werd hem met ingang van 1 Januari 1941 een vast salaris toe te ken nen en dit te bepalen op f. 600, waarvan dan 10%. pensioenverhaal afgaat. De heer Sleg- tenhorst merkte op, dat bij de vaststelling van dit bedrag rekening is gehouden met den leeftijd en den gepresteerden arbeid. Besloten werd het uitgetrokken voor 1941 te handhaven, waarna de begrooting als volgt werd vastgesteld: Gewone dienst: Inkom sten en uitgaven op f. 81.816.92. Het bedrag per leerling voor het openbaar L.O. over 1941, werd vastgesteld op f. 12.74, terwijl tevens besloten werd het aantal te heffen opcenten op de hoofdsom per Per soneele belasting te brengen van 175 op 185. Aan den gemeente-werkman werd voor de controle van de straatverlichting over 1940 een gratificatie toegekend van f. 50. Voorstel tot wijziging van het besluit tot onderhand- sche verhuur van een stukje tuingrond naast de algemeene^begraafplaats aan A. G. Vet te Hazerswoude. De voorzitter lichtte toe, dat de tegen woordige concierge van het raadhuis het vrij gebruik had van den tuin bij het raadhuis, dóch dat deze tuin tengevolge van den bouw van de burgemeesterwoning thans vervallen is, zoodat B. en W. naar een andere oplos sing hebben uitgezien en deze thans gevon den hebben door een stukje grond naast de begraafplaats, in huur bij A. G. Vet te Hazerswoude, ter grootte van Dim. 18 roeden daarom voor den tegenwoordigen huurprijs aan de huur te onttrekken. B. en W. stellen van den tuingrond naast de algem. begraaf plaats met f. 3 te verlagen en deze te bren gen oo f. 52 en wel met ingang van 1 Januari a.s. Aldus besloten. Na een uitgebreide rondvraag, waaraan deelnamen de heeren de Jong. Lieverse, van Egmond en van Vegten, volgde sluiting. LEIMUIDEN. Verdronken. De 21-jarige dochter van onzen plaatsgenoot J. v. d. V.. die te Amsterdam in dienstbetrekking was. is 's avonds, toen zij naar haar zuster zou gaan, die eveneens te Amsterdam woonachtig is, tengevolge van de duisternis in een gracht ge reden en jammerlijk verdronken. NIEUW-VENNEP. Zondagsdienst voor doktoren. De dienst voor doktoren wordt morgen waargenomen door dr. Schreuder. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Goedkeuring der Begrootingen - Verhoo ging opcenten personeele belasting. De raad vergaderde onder voorzitter schap van den heer Herfst, wethouder- locoburgemeester. De burgemeester was door ziekte verhinderd. De heeren Heijkoop en Bonefaas waren eveneens afwezig. Het verslag van 20 November j.l. werd goedgekeurd. Op voorstel van den voorzit ter werd besloten ook aan de bedeelden van het armbestuur dit jaar een kerstgave te verstrekken. Het alg. st. werden herbenoemd tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren G. E. Streng, C. P. Broer en J. Hommes. Aan de orde waren de begrootingen voor het dienstjaar 1941. Sedert het verschijnen van de gemeentebegrooting zijn er diverse tegenvallers. De uitkeering uit het ge meentefonds valt b.v. f. 6000 tegen. In ver band hiermede bedraagt de post voor on voorziene uitgaven slechts f.9000 in plaats van de oorspronkelijk geraamde f. 16000. Het voorstel van de financieele en bedrij- vencommissies tot het verleenen van een kindertoelage aan de ambtenaren, van het eerste kind af, werd teruggenomen. De hee ren Bremmer en Pille wezen er echter op dat dit voorstel is gekomen omdat in een vorige raadsvergadering aan de veldwach ters eenzelfde tegemoetkoming was ver leend, waarbij de toezegging werd verbon den dat de overige ambtenaren bij de be handeling van de begrooting aan de beurt zouden komen. Nu de begrootingspositie dit niet toelaat stelde de heer Bremmer voor het besluit inzake kindertoelage aan de veldwachters eveneens in te trekken. Hoe wel de voorzitter en de wethouder van Tol dit -oorstel heftig bestreden, werd het aan genomen met 6 tegen 5 st. Tegen de heeren Herfst, van Tol, Binnenkade, Vis en Buite laar. Het voorstel tot verlaging van den leef tijdsgrens voor het verleenen van huwe lijkstoelage werd teruggenomen. Goedge keurd werden de voorstellen tot verhooging van de jaarwedde van den leerling-ambte naar bij de bedrijven, tot bevordering van den heer Bergeijk tot eerste fitter en tot het benoemen van den heer van Reeuwijk tot stoker aan de gasfabriek in de vaca ture-Vogelaar. Het voorstel van de bedrij- vencommissie tot verlaging van de abonne menten der waterleiding werd teruggeno men. Goedgevonden werd de winst van dit bedrijf voor het komende jaar niet uit te keeren aan het bedrijf voor extra afschrij ving, maar aan de gemeente ter versterking- van de middelen voor de gemeente-begroo ting. Het voorstel van de bedrijvencommissie om de loonen van de losse werklieden met 5 cents per uur te verhoogen en te brengen resp. op f 0.40 en f. 0.45 werd na bespreking met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Herfst en van Tol. De begrootingen werden hierop met alge meene stemmen vastgesteld. De geraamde ZONDER PUNTEN koopt U Jozo en Nezo, het sneeuwblanke, venpaikte keukenzout. 5202 (Ingez. Med.) ZONDAG: Gehakt, Brusselsch lof, aardap pelen, vruchtenpudding met custard- saus. MAANDAG: Stoofpot van wortelen, uien en groene erwten, beschuit met bessensap. DINSDAG: Dikke groentesoep van beentjes, pannekoeken. WOENSDAG (Nieuwjaarsdag): Runderlap pen, prei in melksausje, aardappelen, vruchtensirooprijst met maizenasaus. DONDERDAG; Capucijners met zoo moge lijk gebakken spek en uien, aardap pelen, gedroogde appeltjes. VRIJDAG: Eieren, bietensla, aardappelen, botersaus (of jus van runderlappen) rijstebrij. ZATERDAG: Hutspot, yoghurt Bij den maaltijd van Vrijdag 3 Januari moeten eieren het vleesch vervangen. Voor geen van de gerechten, die in deze week klaargemaakt worden, heeft men eieren noodig gehad, zoodat ze nu uitstekend aan het middagmaal gegeven kunnen worden. Al zijn ze duur, door hun bizondere samen stelling, zijn ze in dezen tijd zeker het geld waard. De bietensla kan aangemaakt worden op de volgende manier: een paar gekookte aardappelen geheel fijn maken, vermengen met een gesnipperd uitje, zout en peper, daarna met slaolie en azijn. De bieten er doorroeren en plm. uur laten staan, zoo dat de azijn enz. er goed intrekt. Stoofpot van wortelen, uien en groene erwten. Benoodigdheden voor 3 a 4 personen: 200 gr. groene erwten, 1 kg. aardappelen, 3/4 kg. wortels, 1/4 kg. uien, 4 dl. melk. 80 gr. vet, zout. Bereiding: De erwten wasschen en 24 uur laten weeken. Daarna opzetten, met zooveel van het weekwater, dat ze goed onderstaan, één lepel vet toevoegen en gaar koken (1 a V/z uur). De erwten met een schuimspaan- uit de pan scheppen, het kooknat aanvullen met de melk, eii door laten koken. Onderin de helft van de geschilde, in stukken ge sneden aardappelen leggen, hierop de helft van de erwten, dan de gesnipperde worte len en uien, de rest van de erwten en de rest van de aardappelen. Het vet er opleg gen, de pan goed sluiten, vlug aan de kook brengen en op een klein vuur verder gaar laten worden (plm. 3/4 uur). De bestand- deelen los met elkaar vermengen, op smaak afmaken met wat zout en het kooknat in een juskom schenken en er bij geven. In plaats van melk, kan men om het eiwit, dat in dezen maaltijd voorkomt vollediger te maken, een paar lepels magere melkpoeder toevoegen. Vruchtensiroop met maizenasaus.. Benoodigdheden: 250 gr. rijst, 1 dJ. si naasappel- of andere limonadesiroop en zoo noodig wat suiker Voor de saus: y2 1. melk, 10 gr. maïzena, 30 gr. suiker, desverkiezende wat vanille suiker of een citroenschilletje. Bereiding: de rijst in water gaarkoken, vermengen met de sinaasappel of andere limonadesiroop en desgewenscht de suiker, in den puddingvorm doen en goed koud la ten worden. Zorg- voor het behoud van een STRALEND JEUGDIGE TEINT. Doe wat Radox in tfw waschwater. Dat voorkomt en verwijdert vetwormpjes. puistjes en vlekkerigheid en houdt Uw huid jeugdigen gezofnd. - Bovendien spaart het zeep, als ge wat Radox in Uw waschwater doet. Bij apoth. en drog. 41 ct. en 15 ct. incl. yerh, O.B. 5198 (Ingez. Med.) Ten overstaan van notaris A. A. v. Haaftert te Leiden: Het huis en erf te Leiden, Waardgracht 118, in bod f.2550, kooper de heer L. F. Kruyt q.q. te Leiden voor f2550. A. van der F. te N. Wanneer de zaak zich inderdaad zoo heeft voorgedragen, staat U o.i. in Uw recht. De klacht behoort thuis bij de politie eventueel bij den burgemeester Uwer ge meente. eindcijfers bedragen: winst gasbedrijf f.1544; winst electriciteitsbedrijf f. 9359,30; waterleidingbedrijf f. 2784,44. Gemeentebe grooting in ontvang en uitgaaf op f. 356415,28. In deze cijfers zijn begrepen de verhooging van de opcenten op de perso neele belasting van 160 op 200. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius, z. van M. A. Moons en A. M. Vergeer Johannes, z. van J. B. J. Mul- ïéman en W. L. Leemeijer Carel, z. van H. F. J. Kinnegen en C. C. van Alphen. Overleden: Albertus Bontenbal. 2—4

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 14