Kerstboodschappen BINNENLAND GZ3 KRUSCHEN LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 27 December 1940 Derde Blad No. 24772 KERK- EN SCHOOLNIEUWS 81ste Jaargang Hitier aan het front Rheumatische Pijnen Oorlogsschade opgeven vóór 20 januari Organisatie van de ijsbestrijding Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Evenals het vorige jaar heeft de Führer de Kerstdagen te midden van de frontsol daten en de frontarbeiders in het Westen doorgebracht. Ditmaal heeft hij in hoofd zaak verbleven bij de eenheden der drie wapens, die deze maanden de ononderbro ken actie tegen Engeland ondernemen. Op den eersten Kerstdag heeft de Führer de Kerstviering van mannen der or^tnisa- tie-Todt in de nabijheid van een zware verdragende batterij bijgewoond. In een toespraak zelde hij, dat hij de overwinning onvoorwaardelijk zeker achtte. Hij gaf den frontarbeiders het parool voor het nieuwe jaar: „voor ons ligt de vrijheid en daarin de toekomst van ons volk, achter ons lig gen de bitterste ervaringen en in ons leeft het onwrikbare besluit, dat uit dezen oor log een beter en schooner Duitsch rijk zal ontstaan". Op zijn verderen tocht langs de kust be zocht Hitier de eene batterij na de andere. In den namiddag reisde hij door Boulogne om daarna een bezoek te brengen aan eenige eskaders vliegtuigen. Ook tot de vliegers sprak hij van de zekerheid der overwinning. Den avond bracht hij met zijn medewerkers in lntiemen kring door. De eerste Kerstdag was voor een der be kendste en succesrijkste gevechtseskaders gerserveerd, de tweede was aan de solda ten van het leger gewijd. Overal werd de Fulirer met een onbeschrijfelijk gejuich begroet. De prachtige stemming, waarin Hitler de troepen overal aantrof, was voor alle deelnemers aan den tocht een verblij dende ervaring. De geest van den Duitschen soldaat aan het front kan met enkele woorden geteekend worden: strijdvaardig heid tot het uiterste en een krachtig en zelfbewust zeker zijn van de overwinning. (D.N.B.) RUDOLF HESS. Rijksminister Rudolf Hess, de plaatsver vanger van den Führer, heeft een radio rede gehouden tot de soldaten van de drie deelen van de Duitsche weermacht. Hij herdacht de voor Duitschland gevallenen en gaf uiting aan zijn zekerheid van Duitschiands overwinning. Deze overwin ning, zoo zeide Hess, zal tot heil van ge heel Europa strekken en misschien den werkelijker! vrede aan de wereld brengen. In een enkel jaar heeft zich het gelaat van Europa reeds veranderd en vele van zijn volken hebben zich reeds uit hun plutocra tische ketenen bevrijd. De macht van het goud is gebroken. Frankrijk, het continen tale zwaard van Engeland, staat niet meer ter beschikking. Een nieuwe Westwall van duizenden kilometers lengte is ontstaan. Onze dulkbooten, onze jagers, onze linie schepen hebben aan de kusten de beste steunpunten gevonden. Het luchtwapen heeft talrijke uitvalbases, gunptlg gelegen, betrokken. Wij allen weten, zoo ging Hess voort, en bovendien weet het de tegenstan der, dat Duitschland nog niet op het hoogtepunt van zijn kracht is geko men. Steeds grooter wordt het aantal onzer duikbooten, steeds grooter het aantal onzer' vliegtuigen en dat ook ons leger den tijd niet verslaapt, daar van is de geheele wereld sedert Mei van dit jaar overtuigd, onverschillig of zich tusschen onze soldaten en den tegenstander beton of water bevindt. Ons leger is van de eindoverwinning zeker. En achter dit leger staat het trouwe va derland in arbeid en liefde, als grondslag van deze strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht. Wat de oorlog ook nog van het vaderland zal eischen, zal gegeven worden. Het vaderland is heden saamgesmeed in de nationaal-soclalistlsche gemeenschap van de daad en wat de oorlog het oplegt, draagt het, als iets dat vanzelf spreekt, als zijn aandeel in strijd. En ledereen in het vaderland en daarbuiten weet, dat de on buigzame energie van den Führer niet ver anderd is, evenmin als de behoedzaamheid en grondigheid waarmee hij al zijn daden weef voor te bereiden. De macht die de Führer aan het Duitsche volk gegeven heeft, is onoverwinnelijk. Ook Engeland, aldus Hess, weet het. En Engeland kent nog slechts een zorg: hoe het zijn nederlaag zoo lang als mogelijk zal kunnen uitstellen. Want meer dan een uit stel is het niet. Laat Engeland zoolang het wil en kan den luchtoorlog voortzetten. Het zal slechts zijn land, zijn steden, zijn in dustrie, zijn havens en pakhuizen en zijn handelsvloot aan de vergelding van onze bommen en torpedo's prijsgeven. In elk geval komt de dag, dat het einde daar is. Mis schien valt het wel juist aan dat wapen ten offer, dat het het eerst tegen ons heeft gobruikt, den bommen oorlog, dien de Führer heeft willen vermijden. Engeland heeft die methode gezocht, en moet nu de gevolgen dragen. Hess eindigde zijn rede met de volgende woorden; Heer onze God, Gij hebt ons den Führer gegeven en zijn strijd gezegend door een geweldige overwinning. Gij hebt hem de kracht gegeven een nieuw, groot en vrij Duitschland te scheppen en het te beveili gen tegen al zijn vijanden. Geef ons thans de kracht te strijden en te arbeiden voor ons eeuwige, heerlijke Duitschland, opdat wij Uw zegen ook verder waardig zullen blijven. VON BRAUCHITSCH. Generaal-veldmaarschalk von Brauohitsch de opperbevelhebber van het Duitsche le ger, heeft den avond voor Kerstmis aan het front doorgebracht, en aan de Kanaalkust binnen het bestek van het Kerstfeest van een batterij verdragend geschut een radio rede tot de Duitsche soldaten gehouden. Von Brauchitsch wees er in zijn inleiding op, dat hij het vorige Kerstfeest had door gebracht bij de Duitsche soldaten voor de Maginotlinie, die Frankrijk moest bescher men, maar dat niet kon. Dit Kerstfeest bracht hij door aan den zeemuur, die Enge land ook slechts zoo lang zal beschermen als dat Duitschland schikt. Alle tegenstan ders van Duitsohers op het vasteland zijn verbrijzeld. Engeland heeft geen continen talen degen meer ter beschikking. Dus heb ben wij nog slechts één taak te volbrengen, nj. dezen laatsten en verbitterdsten tegen stander neer te slaan en daarmee den vrede te veroveren. Het gaat thans om het doel van dezen oorlog, de eenzijdige heerschappij van Engeland te breken, voorgoed een ein de te maken aan den druk en de voortdu rende onrust, die Engeland steeds weer ver oorzaakt heeft en zoodoende te geraken tot een natuurlijke reorganisatie van Europa en tot den vrede. Tot slot gaf de opperbe velhebber uiting aan zijn overtuiging, dat de oorlog reeds zoo goed als gewonnen is en dat de Führer hem zoo zal beëindigen als het Duitsche volk voor de veiligheid van zijn toekomst noodig heeft. GOERING. Rijksmaarschalk Göring, de opperbevel hebber van het Duitsche luchtwapen, heeft in een Kerstgroet zijn dank gebracht aan het luchtwapen voor zijn moedig optreden. Gemeenschappelijk handelen schept een kameraadschap, die op geen enkele wijze vernietigd kan worden. Goerlng gaf uit drukking aan de hoop, dat de aanstaande Kerstmis weer een feest van den vrede en voor Duitschland een feest van de groote overwinning zal zijn. ITALIE'S KONING. Ter gelegenheid van het Kerstfeest heeft de koning-keizer van Italië de volgende boodschap gericht tot de strijders te land, ter zee en in de lucht: „Strijders te land, ter zee en in de lucht. Op dezen heiligen dag gaan mijn gedachten en erkentelijkheid meer dan ooit uit naar u, naar u allen, die, den oproep beantwoor dend van het vaderland, gestreden hebt en zult strijden te land, ter zee en in de lucht. Op dezen dag wensch ik u, dat u namens mij een hartelijk woord van genegenheid en hulde bereikt. Gij staat tegenover een vijand, die over alle modernste offensieve middelen beschikt. Maar ge zult weten te bewijzen, dat geen enkele hinderpaal en geen enkele moeilijkheid den roemvollen opmarsch van ons Italië kunnen remmen. Strijders te landr ter zee en in de lucht, het geheele volk, dat met mij in u de zeker heid ziet van zijn meest stralende toekomst is vereenigd in de meest oprechte wenschen voor uw familieleden." Kerstmis 1940. (get.) Victor Emmanuel. HACHA. Rfet D.N.B. meldt uit Praag: Staatspresident Hacha heeft op den voor avond van Kerstmis in een radiotoespraak tot het Tsjechische volk gezegd dat de of- Tallooze lijders aan zijn trouwe gebruikers yan het beroemde Kruschen Zout dat door z'n aansporende werking op de bloedzuiverende organen alle onzuiverheden, die de pijnen veroorzaken, doet afvoeren langs natuurlijken weg. Bl) ollo apolh. en drorj. 1.62, 1.47, 0.76, 0.41, p. 8. 5153 (Ingez. MedJ fers, die de tijd eischt, minder van het Tsjechische volk verlangen dan van vele andere volkeren De trouw aan ons eigen volk moet echter hand in hand gaan met een vruchtdragend en rustig tezamenleven met de onderhoorigen van een ander volk met hetwelk wij door onze geografische positie en geschiedenis van duizend jaar eng verbonden zijn, dat is het Duitsche volk. De tegenwoordige tijd die nauwelijks door één periode van vroeger aan grootheid overtroffen wordt, eischt discipline en op offeringsgezindheid. De omvorming van de wereld is nog niet voltooid. Het' Tsjechische volk zul slechts dan een gelukkige toe- kpmst tegemoet gaan als het zijn innerlijke bekwaamheid en zijn waarde voor de toe komstige samenleving zal kunnen bewijzen. PÉTAIN. Het Fransche staatshoofd heeft een Kerst boodschap tot het Fransche volk gericht, waarin hij zei: „Vergeet niet, dat het Kerstmis is, de nacht der hoop. Een nieuw Frankrijk is ge boren. Dit Frankrijk is voortgekomen uit uw beproevingen, de roerselen van uw con sciëntie en uw offers. Gij zult het verstaan van dit Frankrijk een mooi land te maken. Hebt vertrouwen, hebt nieuwen moed, Doet een gelofte met alle krachten aan deze we deroprichting mede te werken, opdat uw kinderen weder een blij Kerstfeest kun-, nen vieren. Schaart u om mij voor dit Frankrijk. Een nieuw, gezond Frankrijk Frankrijk groeit op en wordt steeds sterker. Weldra zult gij de ster zien, die uw lot zal leiden. (D.N.B.) ROOSEVELT. President Roosevelt heeft een Kerstbood schap gericht tot het Amerikaansche volk, waarin hij o.m. verklaart, dat de meerder heid der volken de hoop op de vorming van een betere wereld nog niet heeft op gegeven. Ook de Amerikanen zouden willen deelnemen aan de oprichting van deze betere wereld, en wel langs vreedzamen weg. Ten slotte zeg president Roosevelt, dat de bevolking der Vereenigde Staten het Kerst feest van dit jaar tot een vreugdefeest voor de kinderen moet maken, aangezien het voor volwassenen geen vreugdefeest kan zijn. (D.N.B.) TOT DIEN DATUM MOGELIJK ONJUISTE OPGAVEN TE VERBETEREN. De secretaris-generaal van het Departe ment van Financiën deelt mede, dat alle oorlogs-geweldschade, geleden voor 4 De cember j.l. uiterlijk op 20 Januari bij een bevoegde schade-enquêtecommissie moet zijn aangemeld. Na dezen datum bestaat er dus geen ge legenheid meer deze schade aan te geven, tenzij de aangever aannemelijk kan maken niet hiertoe 'in staat te zijn geweest. Alle schade geleden na 4 December moet uiterlijk op den 45sten dag na de toebren ging van de schade bij een bevoegde scha de-enquêtecommissie zijn aangemeld; latere aangiften zullen slechts bij hooge uitzonde ring in behandeling worden genomen. Met nadruk wordt er hier nog eens op ge wezen, dat aangifte bij een bevoegde scha- de-enquète-commissie is verelscht om voor een tegemoetkoming van overheidswege in aanmerking te komen. Den belanghebben den wordt dus in hun eigen belang de raad gegeven bovenvermelde termijnen niet te overschrijden. Voorts deelt de secretaris-generaal van het Departement van Financiën nog mede, dat voor hen, die opzettelijk een onjuiste aangifte hebben gedaan of onjuiste inlich tingen hebben verstrekt, tot uiterlijk 20 Ja nuari a.s, de gelegenheid bestaat deze aan gifte of de inlichtingen straffeloos te ver beteren. 1 Na dezen datum zal onherroepelijk toe passing volgen van art. 20 van het besluit op de materieele oorlogsschade, dat als volgt luidt: „Indien een belanghebbende of derden met medeweten van den belanghebbende opzettelijk onjuiste opgaven of inlichtin gen hebben verstrekt om een te hooge bij drage te verkrijgen of om een bijdrage uit betaald te krijgen, kan het bedrag van de hem toekomende bijdrage worden vermin derd met ten hoogste vijftig ten honderd. Terwijl zit, die zich aan deze feiten moch ten hebben schuldig gemaakt, zich tevens blootstellen aan een justitleele vervolging. Er wordt gewaarschuwd, dat tegen derge lijke feiten, waarvan na 20 Januari nog mocht blijken, strafrechtelijk zal worden opgetreden." A. J. VAN WOERKOM OVERLEDEN. In den ouderdom van 60 jaren is Dins dagmiddag, na een sleepende ziekte, nog plotseling overleden de heer A. J. van Woerkom, directeur van het post- en tele graafkantoor te Groningen. De heer Van Woerkom werd in N. Beyerland geboren. HET LANDGOED DE BIEZEN VOOR DEN ARBEIDSDIENST AANGEKOCHT. Ten behoeve van den Arbeidsdienst is het landgoed De Biezen te Lunteren door den staat aangekocht. Het landgoed is groot 6 ha, 80 a. en is ge legen aan den weg Lunteren—Barneveld Ede. GEREGELD DOOR DIRECTEUR- GENERAAL VAN DÉN RIJKSWATER STAAT. De secretaris-generaal van het departe ment van Waterstaat heeft de volgende verordening vastgesteld Artikel 1. De ijsbestrijding in de vaarwa ters van Nederland ten behoeve van het vervoer te water wordt geregeld door den directeur-generaal van den Rijkswater staat, met inachtneming van door of na mens den secretaris-generaal van het de partement van Waterstaat te geven aan wijzingen. Artikel 2 1. Ter voorlichting van den cirecteur-generaal van den Rijkswaterstaat worden in door den secretaris-generaal van het departement van Waterstaat aan te wijzen districten van Kamers van Koop handel commissies van deskundigen Inge- steid van ten hoogste vijf leden. 2. Een lid, tevens voorzitter, wordt be noemd door den directeur-generaal van den Rijkswaterstaat, de anderen door de Ka mers van Koophandel. Ailikel 3. 1. Het hoofd van de afdee- ling vervoerwezen van het departement van Waterstaat kan houders en bemanningen van ijsbrekers en sleepbooten aanwijzen tot deelname met hun vaartuigen aan het ijs- breken tegen een door hem vast te stellen vergoeding. 2. Houders van ijsploegen en ander voor het ijsbreken geschikt materiaal zijn ver plicht dit op eerste aanzegging van het hoofd van de afdeeling vervoerwezen tér beschikking te stellen van den directeur- generaal van den Rijkswaterstaat tegen een door het hoofd van de afdeeling vervoer wezen zoo noodig vast te stellen vergoeding.! 3. Bij weigering vanden houder of be manning om de krachtens het eerste lid van dit artikel opgelegde verplichting ter stond na te kómen kan het hoofd van de afdeeling vervoerwezen de bemanning en de overige opvarenden met den sterken arm van het schip doen verwijderen, het vaan tuig doen bemannen en daarvan gebruik maken ten behoeve van het ijsbreken, zon der dat de houder deswege tot eenige ver goeding gerechtigd wordt. Bij het treffen van dezen maatregel blijven de met be trekking tot het vaartuig gesloten verzeke ringen ook onder de gewijzigde omstandig heden van kracht. 4. Bij weigering van den houder om de krachtens het tweede lid van dit artikel op gelegde verplichting terstond na te komen, kan het hoofd van de afdeeling vervoer wezen het materieel met den sterken arm in beslag doen nemen en daarvan gebruik doen maken ten behoeve van de ijsbestrij ding, zonder dat de houder deswege op eenige vergoeding aanspraak kan maken. Artikel 4 De directeur-generaal van den Rijkswaterstaat kan doen ijsbreken in vaarwaters onder beheer van het rijk, de provincies, de gemeenten, de waterschap pen en particulieren zonder dat hiervoor eenige vergunning vereischt is en zonder dat hiervoor eenige vergoeding aan den eigenaar of beheerder verschuldigd wordt, ook al zou er door het breken schade aan de werken zijn ontstaan. Artikel 5 De kosten aan de uitvoering van deze verordening verbonden komen, voor zoover het betreft de zorg voor de doorgaande vaart op vaarwegen, die de se cretaris-generaal van het departement van Waterstaat daartoe in verband met hun be langrijkheid aanwijst, ten laste van 's Rijks kas. Ten aanzien van andere vaarwegen kan de secretaris-generaal van het depar tement van Waterstaat een bijdrage in de kosten uit 's Rijks kas toekennen. BOND VAN LEERKRACHTEN BIJ HET NIJVERHEIDSONDERWIJS VOOR MEISJES. In hotel Amerlcain te Amsterdam werd een ledenvergadering gehouden door den bond van leerkrachten bij het nijverheids onderwijs voor meisjes. De voorzitster, mej. De Slee, dankte in haar openingswoord de aanwezigen voor hun groote opkomst, paarna gaf zij een overzicht van de werk zaamheden, welke in de afgeloopen maan den door het hoofdbestuur werden ver richt. Hieruit bleek vooral de goede wil van hoofdbestuur ome 'mede te zoeken naar een oplossing tot centralisatie van de onderwijsbonden, en voornamelijk die op het gebied van het nijverheidson derwijs. Een dusdanige oplossing werd ech ter nog niet gevonden. Des middags werd door den heer drs. J. Koekebakker een lezing gehouden over: het kind en de tijdsomstandighedeen. Na deze lezing, waarop eenige vragen volgden, werd de vergadering gesloten. A. A. BOOM OVERLEDEN. Secretaris Ned. Unie van Accountants. Te Bussum ls overleden, 59 jaar oud, de heer A. A. 'Boom, secretaris van de Neder- landsche Unie van Accountants. De heer Boom oefende reeds sedert 1907 zelfstandig de accountantspraktijk uit, eerst te Am sterdam, later te Bussum. In December 1926 werd hij bestuurslid van de Nederlandsche Unie van Accountants welke hem in April 1932 benoemde tot haar secretaris. Wijlen de heer Boom was in de kringen der accountants een geziene persoonlijkheid wien veelomvattende werkzaamheden wa ren toevertrouwd. Met bijzondere toewijding heeft hij zich gegeven aan dc bevordering van een wettelijke regeling voor de accoun tancy. Bij zijn ter aardebestelling spraken na de voorzitter van de Ned. Unie van Accoun tants, de heer C. H. v. d. Berg, accountant te Hilversum en de heer H. M. Verhulst, accountant te Lelden namens den Kring 's-Gravenhage c.a. dezer organisatie. VERSPREIDE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is, 65 jaar oud overle den ir. P. J. Stigter, mijn-ingenieur, oud- hoofdingenieur van de Bllliton Maat schappij. Te Blerik is gistermorgen op 71-jarigen leeftijd overleden de heer Coenegracht, oud-burgemeester van Oud-Vroenhoven bij Maastricht en Maasbree. De overledene bekleedde het burgemeestersambt te Blerik en Vroenhoven 20 jaar. Hij was een bekende persoonlijkheid in Limburg. aZuyn -TTurMiKcl 14Ö4 (Ingez. Med.) PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 29 DECEMBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10.30 uur en nam. 3 uur ds. W. Bieshaar. Geref. Gem.: voorm. 10.30 uur en nam. 2.30 uur, leesdlenst. Boskoop Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Jacobs; nam. 6 uur de heer J. Zwanenburg -van Reeuwyk. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. half vier ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: voorm. half elf ds. Zuur deeg. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. (Hoofd dorp): voorm. 10 uur, de heer Boerüjst; nam. 3 uur, ds. Salverda. Vijfhuizen: voorm. 10 uur, de heer Brörens. Badhoevedorp (in Geref. Kerk): voorm, 11 u. ds. Salverda. Aalsmeerderweg: voorm. 11 uur de heer Koud- staal. Bennebroekerweg: nam. 3 uur, de heer Koud- staal. Lijnden: voorm. 10 uur, de heer van den Berg. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10%. uur, ds. Stehouwer van Alphen: nam. 2 3/4 uur, ds. Pop van Zwammerdam. Geref. Kerk: voorm. 10% uur ds. Heuzen- veldt. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% u. ds. van Slnderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% u. ds. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Warmoltz. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Aalders. Katwijk aan Zee Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 4 uur, ds. Gilhuis. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 li. ds. P. L. Kiehl van Hazerswoude; nam. 2% uur, dr. J. G. Streeder van Leiden. Klnderkerk: voorm. 10% uur, de heer C. W. Corts. J Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. Dijk. Nieuwvcen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% uur, ds. Kater. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, do. Speelman. Evangelisatie: voorm. 10 uur en nam. 3 uur, de heer A. v. Scherpenzeel. Oegstgeest Groene Kerkje: voorm. 10.15 u. A. P. van der Haas. Pauluskerk: voorm. 10.30 uur ds. T. J. Jansen Schoonhoven; nam. 3 uur (Jeugddienst) ds. James van Rotterdam. Ver. van VrJJz. Hervormden: geen dienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Klomp. Warmond Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. de Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Dorpskerk): Zaterdagnam. 4% uur, gebed; Zondagsvoorm. 10% uur (Bed. H. A.) dr. Honders; nam. 3.05 u. (jeugddienst), dr. G. P. van Itterzon van Den Haag. Kievitkerk: voorm. 10% uur (Bed. H. A.), ds. ten Kate. Zoctermeer Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 2% uur, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 2 uur, ds. Versluijs. Geref. Gem.: voorm. 10 en nam, 2 uur, lees dlenst. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: voorm. 10 en nam. 2 uur, de heer Redelijkheid van Ouderkerk. Ver. van VriJz. Herv.: geen dienst, Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% uur, de heer Heljmana van Leiden. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Pop; anm. 2.30 uur, dr. Scheers, van Alphen aan den Rijn. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gemeente: voorm. 1030 uur mej. ds. Günther. 74 Teekening van Aart van Ewyk. Naar 3. 3. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer PrlkkebeetO. Dan binden zij hun stevig vast Met dikke touwen in den mast. Zoo blijven onze helden hangen: Zij zijn zoowaar opnieuw gevangen, Totdat, na langen, bangen strijd De dool hen eindelijk: bevrijdt. Een bul komt op de stormwind blaast, De regen gutst het onweer raast. Een kaperschip danst op de golven, Wordt door het schuimend nat bedolven De walvischvaarder komtlangszij „Een schip in nood, dus helpen wijl"

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 9