Rauwkost bij den maaltijd [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 23 December 1940 Gemeenteraad van Leiderdorp 2en Kerstdag geen versch brood verkrijgbaar is Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Artikel van den Voedingsraad Tragisch ongeval te Hoofddorp Gezondheid Overneming on derhoud bruggen Van der Valk Boumansweg Aanschaffen autospuit Onderwijs lichamelijke opvoeding Verhooging aantal vergunningen. De raad van Leiderdorp vergaderde. Alle leden waren aanwezig. De notulen werden vast gesteld. Besloten werd het loon van losse werklieden te bepalen op 40 ets per uur. De voorzitter deel de mede, dat de volkstuintjes dit jaar aan hum- hebben opgebracht f.460. Hierop werd het voorstel van B. en W. tot overneming van het onderhoud van de Zijllaan- en Meijebrug en de draaibrug van de N.V. v.h. Sillevls en Rutten. Beide bruggen zijn gelegen in den Van der Valk Boumansweg. De voorzitter lichtte dit voorstel toe en merkte op, dat deze onderhoudsovername o.a. gewenscht is in verband met een eventueele verbreeding van genoemden weg. Zonder bespreking werd het voorstel aangenomen. Het volgende punt betrof de verhuring van de gemeente-woningen in Achthoven. B. en W. koppelden hieraan vast een voorstel tot verbe tering dezer woningen in dier voege, dat van de 8 bestaande woningen, die eigenlijk momen teel voor bewoning ongeschikt zijn, vier goede woningen zouden zijn te maken voor de huis vesting van groote gezinnen. De kosten worden geraamd op plm. f. 10.000. Na een korte gedach- tenwisseling werd conform besloten. Zonder bespreking werd aangenomen een voorstel om het tuinland aan den Hoogmade- scheweg dat dit jaar voor den teelt van land bouwgewassen diende te verhuren aan de Gebr. Jonker, bloemisten te Leiden. Deze willen op het land een bloem- en boomkweekerfj stichten en f. 0.35 per Rijnlandsche roe aan huur betalen. Huurders mogen volgens beding een deel van het land als volkstuintjes verhuren echter niet tegen een lagere prijs dan 40 cent per roe. Vervolgens werden vastgesteld de voorwaarden van aanbesteding onderhoud plantsoenen en nieuwe straatbeplanting. Hierna lichtte de voorzitter het voorstel tot aanschaffing van een autospuit toe. Hij deelde mede. dat door het rapport van den Z. H. Prov. Brandweerbond, alsmede door den aandrang uit den raad, B. en W. tot de conclusie waren gekomen, dat in deze gemeente ten opzichte van de beveiliging tegen brand iets meer moest worden gedaan. B. en W. hebben toen geïnfor meerd of momenteel nog een autospuit geleverd zou kunnen worden en kregen hierover een bevestigend inlichting, hoewel de keuze uiter mate beperkt was. Bij aanschaffing van de auto spuit zou de nog aanwezige motorspuit in reserve kunnen worden gehouden. Over de noo- dige personeelsreorganisatie zullen nadere voor stellen worden ingediend. De heer Deumer dankte B. en W. voor de 'in dezen betoonde activiteit. Het voorstel werd aangenomen. Tot geneesheer voor de kostelooze inenting werd voor 1941 aangewezen dr. J. J. Persant Snoep. De heer C. Diseraad. incasseerder-meter - opnemer op arbeidscontract, werd alszoodanig in vasten gemeentedienst benoemd. Vervolgens kwam in bespreking een voorstel tot het geven van onderwijs lich. oefening op de lagere school: De voorzitter deelde mede ter zake een on derhoud te hebben gehad met de deputaties van alle drie scholen. Na deze bespreking bleek het gewenscht dit onderwijs voor de hoogste klassen centraal te doen geven door een bevoegde kracht. Als lokaal zou kunnen dienen het lo kaal aan de Kerklaan van de Ned. Herv. Kerk. Na bespreking conform besloten. Van de nog resteerende agendapunten lokte alleen dat tot verhooging van het maximum voor vergunningen eenige discussie uit. Dit voorstel stond in verband met een aanvraag van den heer T. D. v. d. Bosch in de Dr. de Bruynestraat om vergunning voor een slijterij. De heeren Snel en Deumer waren er niet voor. Ook het argument van den voorzitter: dat de bevolkig sedert 1920 met meer dan 50 was toegenomen was voor den heer Deumer niet voldoende doorslaggevend om voor deze verhoo ging van het maximum te kunnen voelen. Het voorstel werd met. 52 stemmen aange nomen. Na rondvraag volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Gevonden voorwerpen. Een riem; een portemonnaie; een paar regen pijpen; 2 zilverbons; een want; een armband horloge; een koeienhuid. Inlichtingen bij de politie. Jacht op kippen. Wederom zijn kippen uit de Haarlemmermeer ontvreemd. De heer De G. uit Vijfhuizen werd door dezen diefstal ernstig benadeeld, want uit zijn kippenhok ontbraken des morgens meer dan 30 kippen. Geslaagd te Den Haag voor het Staats- practijk-diploma voor handel en admini stratie mej. C. J. van Wijk te Hoofddorp. HILLEGOM. Met Ingang van 23 Dec. 1940 Is onze plaatsgenoot H. C. Juffermans, alhier, als tijdelijk ambtenaar aangesteld bi) de Ge meentelijke Arbeidsbeurs, alhier. Teneinde behoeftige geloofsgenooten aangename Kerstdagen te bezorgen, zijn door de Ger. Gemeente kerstgaven uitge deeld. Ten nadeele van den heer v. R. werd voor het pand van den heer K. in de Meer straat een rijwiel ontvreemd, dat even voor de etalage was gezet tijdens het doen van eenige lnkoopen. KATWIJK AAN ZEE. De gezamenlijke Brood- en Banket bakkers te Katwijk aan Zee en Katwijk a. d. Rijn -berichten U, dat Wij verzoeken U derhalve morgen al Uw brood tot Vrijdag in huis te nemen. Des middags zijn alle zaken gesloten. 5060 (Ingez. tied.) LEIDSCHENDAM. Verhooging van den gasprijs. Met ingang van Januari a.s. wordt in ver band met de stijgende kolenprijzen, de gas prijs met l'/i cent per M3 verhoogd; de om zetbelasting vervalt echter. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. van der Ham, geb. Massarczyk, Z. J. H. Vreeswijk, geb. Van der Meer, D, J. P. Esveld, geb. Beekman, D. Overleden: J. A. van der Ham, M. 73 j. Kippen ontvreemd. Ten nadeele van Van U. zijn een negental kippen ontvreemd. Gevonden voorwerpen1 armbandhor loge. Adres bureau van politie. NOORDWIJKERHOUT. Op de St. Jozef-begraaf plaats had onder enorme belangstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mej. Vermin die door een noodlottig toeval door een autobus werd gedood. De RH. Jeugd-organisatie en de Meisjesver- eeniging waarvan de thans overledene lid was. gaven op ontroerende wijze blijken van belang stelling. SASSENHEIM. Bijeenkomst Christelijke Vrouwenbond. De afd. Sassenheim van dezen bond heeft onder leiding van de presidente mevr. Wes terbeekKlijn een Kerstwijdingsure gehou den. Het eerste gedeelte van het programma was een wijdingswoord van de presidente, afgewisseld door zanr Het geheel vertalkte „Belofte. Verwachting en Vervulling". Het tweede gedeelte werd gevuld door bijdragen der leden; ook dit was geheel gewijd aan het Kerstfeest. Ondanks de verduistering was de opkomst zeer goed. VALKENBURG. JAARVERGADERING DER GER. MANNENVEREENIGING. In zaal de Vries hield de Geref. Mannen- vereeniging „FllUppes" haar Jaarvergade ring. De voorzitter, de heer J. Schoneveld opende door te laten zingen ps. 103 9 en gebed. Deze avond was gewijd aan het danken. Men is dankbaar voor het feit, dat onder alles wat over ons dorp kwam, er geen der leden der vereeniging door den dood zijn weggenomen. Juist is dezen tijd is het de plicht, om Gods woord te onderzoeken. De secretaris, de heer de Eijkel, memo reerde, dat het ledental met 7 vooruit is gegaan: het bedraagt nu 16 leden. Nadat afgevaardigden van de J. V. M. Ver. en de Herv. Mannenver. hun geluk- wenschen hadden overgebracht, hield de heer A. C. de Wilde een inleiding over het onderwerp: „Verbondsgedachten". Spr. merkte op, dat er een materie Gods der menschen verkiezing en genade is; het is God de Almachtige, de Rechtvaardige, die dit wonder mét den mensch tot stand brengt Voorts wees spr. op het verschil van het Verbond voor en na den val in het Paradijs en op de rijke beteekenls van Christus als de tweede Adam. Na een geanimeerde bespreking spraken afgevaardigden van den Raad der Geref. Kerk, van de Mannenvereeniging te Leiden en namens den Kring Leiden. De heer G. v. d. Perk, voorzitter derM&n- nenvereeniging te Katwijk sprak een slot woord en wenschte de vereeniging Gods besten zegen toe in het tweede levensjaar. Na het zingen van ps. 72 11 sloot spreker dezen zeer geslaagden avond met dank gebed. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornells v. d Heuvel 23 jaar en Trijntje van Rooye 21 Jr. te Noordwljk. De extra collecte gehouden tijdens het dankuur der Geref. Kerk heeft opgebracht f. 166,13. WASSENAAR. ONTHULLING VAN GLAS-IN-LOOD-RAAM. In de Geref. Kerk. In de Geref. Kerk aan de Zyllaan Is Zater dag een glas-in-lood-raam, geschilderd door Roeland Koning, in tegenwoordigheid van velen onthuld. Na gezamenlijk zingen, schriftlezing en zang van mevr. Willy Wlllemse, volgde de onthulling van het raam door Nelleke Koning. De heer Koning gaf een korte uiteenzetting over de technische uitvoering en droeg het raam vervolgens aan den Kerkeraad over. Na mens den Kerkeraad aanvaardde ds. Peringa het raam, waarbij hij een korte verklaring gaf van deszelfs beteekenis. n.l. Johannes, aanschou wend de Heilige Stad. waarvan de Schrift op diverse plaatsen spreekt. Mevr. Wlllemse zong nog een tweetal liederen, waarna ds. Feringa een slotwoord sprak, dankend de schenkers, den vervaardiger en voorts allen, die aan de tot standkoming van het raam medewerkten. Geslaagd te Den Haag voor het Staats- practijk diploma voor handel en admini stratie mej. J. P. Immink, alhier. AARLANDERVEEN. Vergadering R.K. Volksbond. In de zaal van den heer W. v. d. Berg ver gaderde de RK. Volksbond onder voorzitter schap van den heer M. Heiman, die opende met gebed. De notulen van den secretaris, den heer E. Vork. werd goedgekeurd. Pastoor Jac. Omtzicht gaf een uiteenzetting over den cursus over „Geloof- en Zedenleer". Hoofdpunt was de aardappelvoorziening in het volgend jaar. Het bestuur stolde voor om gezamenlijk land te huren en gaf nadere in lichtingen omtrent den prijs en de daaraan verbonden werkzaamheden. 14 leden gaven zich op. zoodat men 357 R R. kan beteelen. Een col lecte voor „Hulp in Nood" bracht f1,66 op. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. v. P. Noordam en M. C. Kapte ijn. Overleden.' I. Ruis, wed. van D. van der Kley, 78 jaar Jacobus Maria Nieuwsteeg, 61 jaar Adriana Vermeul, echtgenoote van Chr. Boer, 63 jaar. Een goed samengestelde voeding bevat niet alleen eiwitten, vetten en koolhydra ten, maar bovendien de voor het lichaam zoo „beschermende stoffen". Deze stoffen treft men vooral aan in rauwe groenten en vruchten. Daarom moet men ze geregeld als aanvulling bij de gekookte spijzen geven. Wanneer de vruchten schaars of duur zijn, maar ook in tijden van overvloedig fruit is een rauw hapje aan te raden. Bij de bereiding van rauwe gerechtén moet men zeer zorgvuldig te werk gaan. Immers, bij het koken worden ongerechtig heden vernietigd, die bij onnauwkeurige rauwe bereiding blijven bestaan. Men zet allereerst de groenten gedurende 1 uur in koud water met zout. Op 1 liter water re kent men 1 afgestreken eetlepel zout. Daarna wascht en spoelt men ze onder de kraan flink schoon en legt ze ten slotte in een vergiet, of slaat ze in een slamandje droog. Na deze voorbehandeling komt pas het „fijnverdeelen". Dit kan geschieden door snijden, hakken, schaven, raspen of malen. Steeds gebruike men hiervoor roest vrij materiaal. Tot slot volgt dan het „aanmaken". Op enkele uitzonderingen na (ramenas, kool) doet men dit vlak voor het opdoen. Men maakt hiervoor eerst het sausje klaar van di gewenschte bestanddeelen en voegt dan de kruiden en de zeer fijngesneden blad groenten of geraspte wortelgroenten er bij. Het toebereide slaatje geeft men bij het middagmaal of de broodmaaltijden. Zeer op zijn plaats is het bij gekookte visch. Deze eet men in den winter meestal alleen met aardappelen en saus, wat een zeer onvolledige maaltijd is uit voedings oogpunt bezien. Verschillende slaatjes, b.v. andijvie met bieten, smaken er uitstekend bij en maken het geheel tot' een volwaardl- gen maaltijd. In plaats van gekookte groenten bij vleesch of als een frisch hapje bij het mid dagmaal smaakt een rauw slaatje lekker. Bij de broodmaaltijden is men toch ook gewend om nu en dan radijs of sterrekers te gebruiken. Momenteel ziet men overal de ramenas. Deze smaakt met wat zout uit stekend op de boterham, hetzij geraspt, hetzij ln dunne plakjes gesneden. Als af wisseling hierop probeert u dan eens ge raspte wortel of plakjes appel. Hoveelheden groente voor slaatjes zijn moeilijk aan te geven, daar men het den eenen keer als hoofdgerecht, een volgenden keer als bijgerecht gebruikt. Men rekent bij het middagmaal ongeveer 100 gr. rauwe groente per persoon. Met de aangegeven groenten kan men de volgende combinaties maken: Koolraap, geraspte hazelnoten, radijsjes; Zure appelen, bieten, uien; Witte kool. winterwortelen, bieten; Knolselderij, roode kool, komkommer of augurk; Brusselsch lof, winterwortelen, bieten (dit is uit te breiden met knolselderij, schorse- neeren Nu volgt nog een algemeene aanwijzing voor de bereiding: RAUWKOSTSLAATJE. Beginnen met de bereiding van het sausje. Dit kan bestaan uit: a) olie, azijn of citroensap met verschil lende kruiden: b) quark of fhangop met azijn of citroen sap, tnosterd, tomatenpuree, tuinkruiden of andere smaakgevende stoffen; c) ongezoete gecondenseerde melk met citroensap en kruiden of honing; speciaal heel lekker voor wortelen, knolselderij en prei: d) indien men heeft de een of andere toebereide slasaus of mayonaise, eventueel vermengd mftt. wat karnemelk of gehakte tuinkruiden. In dit sausje komen nu de groenten. BLADGROENTEN. De kropjes of de struikjes 1 uur in water met zout laten staan. Flink afspoelen en zeer goed uit laten lekken of droogslaan. Doet men de groenten te nat bij de slasaus dan wordt deze te veel verdund en gaat de smaak verloren. De groenten zeer fijn snijden kort voor den maaltijd en onmiddellijk door het saus je mengen en opdienen. Alleen kool maakt hierop een uitzonde ring. Deze moet eenigen tijd doortrekken alvorens zij gebruikt kan worden, daar ze veel stugger is dan de andere soorten blad groente. Dgarom wordt zij dikwijls geraspt inplaats van gesnipperd. WORTELGROENTEN EN APPELEN. De groenten dun schillen (bieten, knol selderij e.a.) Bij andere soorten (winter wortelen en appelen) is het al voldoende ze flink af te boenen. Ze nu direct boven het sausje raspen of schaven en er telkens doorroeren. Op deze wijze houdt men van de witte soorten de blanke kleur en gaat er geen sap verloren. TENGEVOLGE VAN DE DUISTERNIS. De politie van Hoofddorp kreeg de mede- deeling. dat in de Hoofdvaart te Hoofddorp een nian te water was geraakt, vermoedelijk het ge volg van de duisternis. Het gelukte haar vrij spoedig den man weer op het droge te brengen. Het bleek te zijn de 67-jarige koopman S. W., verblijf houdend in het volkslogement te Hoofddorp. Hij was bij de laadplaats ln de nabijheid van het logement te water geraakt. Te ruime acht uur ln den avond verliet de 60- jarige A. v. D., gepensionneerd postambtenaar, wonende aan den Akerdük te Lijnden, met zijn buurman een café, waar hij eenigen tijd had doorgebracht. In verband met de duisternis hielden zij elkaar goed vast en trachtten zoo den weg naar huis te vinden. Dit gelukte hen echter niet, want al spoedig dwaalden zij van den wag af en vielen van een steiger in de Ringvaart. De buurman wist zich nog aan den steiger vast te klampen en weer op den beganen grónd te komen. Op zyn hulpgeroep kwamen spoedig en kele buurtbewoners toesnellen, die den ouden man boven water haalden. Hierop werd de man het café binnengedragen, waar op hem kunstmatige ademhaling werd toe gepast. Dokter S. van Badhoevedorp kon helaas slechte den dood constatoeren. Nabij Vijfhuizen geraakte de heer T. C., wo nende aan den Kruisweg van het goede pad af en reed op de fiets van een steiger de Ringvaart in. Op zijn hulpgeroep kwam een schipper, die daar zfjn ligplaats had, aanvaren; hem gelukte het den drenkeling uit het water te halen. Behalve een nat pak, had de heer C. enkele kleine verwondingen opgeloopen. In de wegsloot, naast den Spieringweg nabij Vijfhuizen geraakte de 16-jarige De V. De jon geman is een boerderij binnengebracht, waar hij werd voorzien van droge kleeren. Daarop is hij naar zfjn woning te Heemstede vervoerd. -*- en "hel; allerbeste voor 194-1, dat wenscht U Uiw relaties en cliëntèle toe. Geen beter middel om hen allen te bereiken, dan het plaatsen van een Nieuwjaars advertentie in dit blad. - Wees attent en geef ons daarom nog hedien Uw tekst op in ons blad van Dinsdag 31 December as. 5029 De prijs bedraagt voor advertenties van 1 tot en met 5 regels slechts 75 cent. Elke regel meer 15 cent. RAADSAGENDA. De raad komt op Maandag 30 December des nam. te 2 uur ten gemeeiitehuize bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stem ming. 2. Vaststelling van de nótulen der vergadering van 20 November 1940. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot benoeming van twee gedele geerden der gemeente in de badhuiscommissie. 6. Voorstel tot benoeming van gedelegeerden der gemeente in de besturen van de woning bouwverenigingen en -stichting. 7. Voorstel tot benoeming van twee leden der commissie van toezicht op den tuinbouwcursus. 8. Trekking van de afdeelingen. 9. Aanbieding van de ontwerp-begrootingen van gemeente, gemeentebedrijven en burgerlijk armbestuur voor den dienst van 1941. 10. Aanbieding van een voordracht ter be noeming van drie leden van het burgerlijk armbestuur. 11. Voorstel tot nadere vaststelling van grond prijzen van het bouwterrein der gemeente. 12. Voorstel tot verhuring' van de perceelen Kerkstraat 10 en 12. 13. Voorstel tot verhuring van de woning Burgemeester Colijnstraat 43. 14. Voorstel tot overdracht van grond aan het Rijk. 15. Voorstel tot aanvulling van het subsidie voor het burgerlijk armbestuur voor het dienst jaar 1940 16. Voorstel tot wijziging der gemeenschap pelijke regeling tot onderlinge hulpverleening in geval van brand ln de provincie Zuid-Holland. 17. Voorstel tot wijziging en aanvulling van de verordening, regelende de bezoldiging van de ambtenaren en werklieden in dienst der ge meente en van de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging van de gemeenteveldwachters in verband rpet de invoering van de kinderbijslagwet. 18. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de 15 eenvoudige woningen aan de Emmakade en in Reljerskoop. Winterhulp Nederland. De burgemeester maakt bekend, dat binnen enkele dagen de eerste verstrekkingen door' de Winterhulp zullen worden verleend in den vorm van waardebonnen. Geen waardebon Is geldig, Indien deze op de achterzijde niet is voorzien van de handteeke- ning van den burgemeester of van de hand- teekenlng van den waarn. pl.-directeur mr. C. M. Loef. Gevonden voorwerpen. Roeibootje, bloembon, klnderportemonnaie en een shawl. Inlichtingen politiebureau. Verhooging der gas tarieven. B. en W. hebben bepaald, dat met ingang van de meteropneming in Januari 1941, de ta rieven voor de levering van gas zfjn vastgesteld als volgt: gas over den gewonen meter 9 et;; muntgas 10 ct. en industrie en kachelgas op 6 ct. per kub. Meter. Grondverkoop aan den Rijkswaterstaat. Ten behoeve van de verbetering van den Rijksweg Leiden—Bodegraven wenscht de dienst van den Rijkswaterstaat de beschikking te verkrijgen over een stukje grond aan den Hooge-Rijndijk bij het pompstation der water leiding onder de gemeente Hazerswoude ter grootte van ongeveer 629 vierk. M, De geboden koopsom bedraagt f. 4158,85, waarin Is begrepen een bedrag ad f,702 als vergoeding voor het plaatsen of verplaatsen van het hek ter afscheiding van het na den verkoop aan de gemeente in eigendom over blijvend terrein. B. en W. stellen den raad voor to besluiten tot overdracht dezer minnelijke schikking over te gaan. Voor het Jaar 1941 hebben B. en W. tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur her benoemd den heer KI. Verkade. De dames A. A. Schiere en M. Boer. alhier, slaagden te Utrecht voor het examen Wijkver pleegster. Door het bestuur van den polder Rijnevcld ls tot sluiswachter van den polder benoemd de heer A. Smit. alhier. Tegen D. H. uit Waddlnxveen, fehans gedetineerd in het huls van bewaring te 's-Gravenhage is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van rijwielen ln deze ge meente. Voorts ls tegen A. P. R. en H. M. 8. belden alhier proces-verbaal opgemaakt, resp. we gens diefstal van rljwiel-onderdeelen en heling van een rijwiel. LEIDERDORP. Vqor het examen boekhouden en aanver wante vakken, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren te Den Haag, is geslaagd onze plaatsgenoote. mej. M. de Bruyn. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad vergaderde. Afwezig waren de heeren D. T. Joha en J. Vreeken. Burge meester J. A. Bakhuizen opende, waarna de notulen onveranderd goedgekeurd wer den. Van de Ver. „IJsbestriJdlng" te Leiden", is een verzoek Ingekomen om een bijdrage van f.45.Genoemde bijdrage wordt ge vraagd, om, als het sterk Us ls, de groote vaarten bevaarbaar te houden.. Goedge keurd. Met het oog op dén huldigen toestand, was het noodzakelijk de verordening Vleesch keuringsdienst te wijzigen, hetgeen geschiedde. Op voorstel van B. en W. werd een bij drage van f. 150.— p. toegezegd voor de verpleging van een kind, dat opgenomen ls in huize „Ursula". Daarna kwam de Begrooting 1941 ter ta fel. Gewone Dienst. Inkomsten en Uitgaven f. 61648.41. Batig slot gewone dienst f 23377 71 Kapltagldienst. Nadeelig slot f. 11714.81: batig slot f. 3536.87. De Begroot ingscommissie bestaande uit de heeren T Baas. P Spring ln 't Veld en J Vreeken. keurde de Begrooting goed. evenals de Raad. De vooritter dankte «de Commissie van onderzoek. B. en W. stelden voor om aan den volontair ter Secretarie eer iaariiiksehe vergoeding te geven, groot f 200.Goedgekeurd De iaanvpddc van den Ambtenaar ter p~"rot!,rip werd verhoogd tot f 350. Na rondvraag volgde sluiting. Tot Ouderling der Ned. Herv. Kerk. alhier is benoemd de heer C. v. Dijk, en tot diaken de heer W. Bruyne.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7