IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 23 December 1940 ZENUWPIJNEN Duitschland en de houding van Amerika GEMENGD NIEUWS Treinbotsing bij Steenwijk Moeder en dochters op dievenpad Een ernstige waarschuwing Reisen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Mdk RADIO BESTUURDER OMGEKOMEN. De bewoners van de Kallenkoterallee bij Steenwijk werden Vrijdagavond omstreeks acht uur opgeschrikt door een hevigen slag achter hun woningen. Men snelde naar bui ten, waar bleek, dat twee treinen tegen el kaar waren gebotst. Terwijl een z.g. locomotor met eenige wa gons met vee werd gerangeerd, was de be stuurder, zekere W. uit Steenwijk, van zijn machine gevallen. De locomotor reed zon der hem verder in de richting van Meppel op de lijn, waar juist een sneltrein naderde Deze had, daar hij het station Steenwijk naderde, gelukkig weinig vaart en vermoe delijk ook heeft de machinist van den snel trein het onbestuurde treindeel op zich toe zien komen. Hij remde althans krachtig. Hierdoor was de botsing minder hevig, doch niettemin was'de verwoesting nog belang rijk. De locomotor werd geheel in elkaar ge drukt, terwijl een der veewagens vernield werd Eenige beesten kwamen op de spoor baan terecht, met het gevolg, dat, een der dieren gedood werd. Langs de lijn trof men den bestuurder van den locomotor aan. Ver moedelijk is hij bij zijn val onder het trein deel geraakt en daarbij gedood. Het slacht offer was gehuwd. De locomotief van den sneltrein kreeg eveneens schade en moest buiten dienst worden gesteld. Beide lijnen waren tijdelijk versperd. GOEDE VANGST TE HEERLEN. Zaterdagmiddag hebben een rijksveld wachter en een marechaussee, die in de kom der gemeente Heerlen ter assistentie van de politie dienst deden, de hand kun nen leggen op een geraffineerde dievegge, die reeds sedert langen tijd haar praktijken met succes wist uit te oefenen en voorna melijk op drukke dagen haar slag in wa renhuizen poogde te slaan. Zaterdagmiddag was vrouw Van' E. weer op stap gegaan met haar beide dochtertjes van resp. twaalf en vijf jaar, voorzien van drie ruime handtasschen. Het eerst werd de Herna bezocht, waar een flesoh wijn onop gemerkt in de tasch verdween, daarna be gaf zij zich naar Vroom en Dreesmann, waar het haar gelukte o.a. een paar rokken, zelfbinders, pantoffels en een paar wan delstokken op dezelfde wijze te doen ver dwijnen. Met dien buit nog niet tevreden keerde zij ophieuw naar de Hema terug; dit bezoek werd haar echter noodlottig. Een oplettende winkeljuffrouw had n.l. gezien, dat twee flesschen wijn op onrecht matige wijze in de tasch waren terechtge komen. Zij ging het oudste meisje na en hield het buiten de zaak aan. He^. oploopje trok de aandacht van de beide politieman nen, die de vrouw aanhielden en haar later tot. een bekentenis wisten te brengen. Het drietal is naar het politiébureau overge bracht. Hierna volgde een huiszoeking bij de vrouw, welke een bijzonder verrassend re sultaat opleverde. Honderden artikelen, die van diefstal afkomstig waren, kwamen te voorschijn, o.a. flesschen wijn en likeur, conserven, manufacturen, tasschen, étuis, vijf paar rolschaatsen enz. Al deze goederen wei-den naar het hoofdbureau overge bracht. De vrouw vertelde later, dat zij sinds 1939 haar praktiik uitoefende. Na beëindi ging van het onderzoek zal zij naar Maas tricht worden overgebracht om ter be schikking van den officier van Justitie ge steld te worden. Crt." BANG VOOR DEN DOKTER. Vrouw op het ijs gevlucht. Op het ijs van de Vischpoortgracht te Zutphen beeft zich een opwindende ge beurtenis afegspeeld. waaraan zelfs politie en brandweer te pas moesten komen. Een 23-jarige vrouw, die in het ziekenhuis zou worden opgenomen, kreeg plotseling spijt van haar voornemens. In de hooge, witte hal van het ziekenhuis tusschen de verpleegsters nam zij een wanhopig besluit. De vrees voor den dokter greep ha'ar zoo aan, dat zij het ziekenhuis uitholde en het dunne ijslaagje op de gracht opliep. Van alle kanten riep men haar waarschuwingen toe, doch zij was er niet toe te brengen weer op den vasten wal te komen. Politie en brandweer werden geroepen, men poogde haar met een roeiboot te be reiken, doch geen succes werd behaald. Ten slotte begaf de heer A. Kok, schrijver op het parket ten kantongerechte zich met twee ladders op het ijs. De vrouw ontliep hem echter, maar na eenigen tijd zakte zij door het ijs. De heer Kok wist haar te bereiken, doch bij zijn pogingen om haar uit het ijs koude water te halen zakte, hij ook door het ijs. Anderen begaven zich nu ook met ladders op de gracht en men wist het paar dat een klein half uur te water was geweest ten slotte op het droge te brengen. Een en ander had echter tot gevolg, dat de vrouw toch het ziekenhuis werd binnen gebracht, en met haar nog drie anderen, onder wie de heer Kok, om wat op verhaal te komen. BRAND IN HOOFDSTATION TE GRONINGEN. In den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in het hoofdsta tionsgebouw te Groningen. De brandweer rukte met groot materiaal uit. Het vuur werd met vijf stralen op de motorspuit bestreden. De brand is ontstaan in de conducteurs kamer en.sloes over naar de daarnaast ge legen telegraafwerkplaats. Door het krach tig ingrijpen van de brandweer kon voor komen worden, dat het geheele stations gebouw in vlammen opging. De conduc- teürskamer is uitgebrand, terwijl de tele graafwerkplaats veel schade bekwam. AMSTERDAMMER IN HEDEL VERONGELUKT. De 28-jarige H. Kelner uit Amsterdam geraakte Zaterdagavond bij werkzaamhe den aan, de spoorbrug te Hedel te water. K. kon zich geruimen tijd boven water houden, doch de duisternis maakte het moeilijk, zijn positie te bepalen. Van de schipbrug werd hem een reddingsgordel'1 toegeworpen, welke hij wist te bemachti gen. De koude echter bemoeilijkte het red dingswerk. Na veel moeite haalde men den drenkeling aan land. Geneeskundige hulp baatte toen echter niet meer. NIET OP HET VERKEER GELET. Zaterdagavond om kwart over zes wilde de heer J. Wrens, wonende aan de Parallel straat te Oversch*: den rijksweg nabij de Schielaan aldaar oversteken. Hij lette hier bij vermoedelijk niet voldoende op het ver keer, met het noodlottig gevolg, dat hij werd aangereden door een uit de richting 's Gravenhage komenden personenauto. R. sloeg tegen de voorruit en werd daarna te gen den weg geworpen. Dr. Blemer kon slechts den dood constateeren. De naast den bestuurder zittende heer kreeg door het glas van den brekenden voorruit lichte snij wonder aan het gelaat. DOOR TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is op dén Schevening- schen weg te Den Haag eer> doodelijk tram ongeluk voorgekomen. Een motorwagen van lijn 10, bestuurd door den 43-jarigen L. J. H. M., die op weg was naar de remise, reed om ongeveer half negen het 26-jarige Pool- sche meisje R. H., uit de Repelaerstraat, aan, dat op slag werd gedood. ZWARE BINNENBRAND TE DEN HAAG. Gistermorgen om ongeveer half acht werd de brandweer te Den Haag gealarmeerd voor een zwaren binnenbrand in het per ceel Nobelstraat 22 a/b. De motorspuit was spoedig ter plaatse en weldra had men met twee stralen het vuur onder de knie. De oorzaak van den brand is vermoedelijk ge legen in het niet goed plaatsen van een haard. DOOR LEK IN DE GASLEIDING BE DWELMD GERAAKT. Gisteravond is een echtpaar omstreeks 75 jaar oud, wonende in de. Anjelierstraat te Amsterdam, aan een groot gevaar ontsnapt. In den namiddag was reeds in genoemde straat sterke gaslucht waargenomen en gasfitters waren bezig het lek op te sporen. Zij slaagden hierin evenwel niet, zoodat zij besloten aan verschillende woningen aan te bellen ten einde binnenshuis een onder zoek in te stellen. Toen zij bij de oude men- schen aanbelden werd niet opengedaan, waarop zij besloten zich ^or een der ramen toegang te verschaffen. Binnengekomen troffen zij de beide oudjes in bewusteloozen toestand aan. Zij waren door het binnen- stroomende. gas bewusteloos geraakt. On middellijk werd de hulp van den Geneesk. Dienst ingeroepen, die het echtpaar, dat in ernstigen toestand verkeerde, naar het Wil- heiminagasthuis heeft overgebracht. ■pit, Ischias, rheumatlek, hoofd- «n kiespijn worden afdoende bestreden door Togaltabletten. Togal schaadt l ttv.i ...k tin irrm Hm >nrii«n innennmf-ii door hen die andere middelen ■leent verara- noch Uw harl, noch Uw maag en kan dus worden gen. Togal helpt waar andere middelen geen baat i afdoende be«treden door Togaltabletten. Togal «chaadt «y Ingenomen door hen die andere middelen slecht verdra- Iftfljfcf t brengen. BIJ Apotheker# en Drogisten f 0.80 plas O.B. 503-2 (Ingez. Med.) TUSSCHEN TWEE VOERTUIGEN BEKNELD. Onder de gemeente Hontenisse is Zater dag een noodlottig ongeluk gebeurd. Bij Rustwat liep de 28-jarige ongehuwde boe renknecht A. van den Bosch uit Vogelwaar de achter zijn met graan beladen wagen, toen van den tegenovergestelden kant een auto naderde. Van den Bosch liep links langs zijn wagen naar de paarden, om deze voor den auto te laten- wijken. Het was echter te laat en de mari raakte tusschen beide voertuigen bekneld. Zijn borstkas were* ingedrukt en na enkele minuten over leed hij. BUITENLANDSCH GEMENGD. MUSSOLINI ONTVANGT KROOSTRIJKE PAREN. Mussolini heeft In zijn ambtspaleis 188 echtparen ontvangen, die ln totaal 1544 levende kinderen hebben, dus gemiddeld acht per gezin. De duce overhandigde elk echtpaar 6000 lires, een levensverzekerings polis en een diploma van verdienste. In een toespraak zeide de duce, dat deze kin derrijke echtparen niet alleen het Italië van heden, maar ook dat van morgen ver tegenwoordigen. DEN DOOD ONTSNAPT. Een dramatisch voorval heeft zich te Bologna voorgedaan. Bij vergissing had een apotheker een vrouw, die voor haar kind wan acht jaar een middel tegen lintwurm vroeg, een sterk vergift verkocht. Nauwe lijks was ze vertrokken of de man bemerk te zijn vergissing. Daar Innemen van het preparaat den dood van het kind ten ge volge moest hebben, vroeg hij het radiosta tion een waarschuwing te verspreiden, maar wegens het late uur was dat onmo gelijk. In zijn angst wendde hij zich toen tot den-hoofdcommissaris van politie. Deze kwam op de reddende gedachte den luid sprekersauto ter beschikking te stellen, die terstond naar de wijk van den apotheker reed en met luider stem ertegen waar schuwde het kind de verkochte poeder ln te geven. Inderdaad hoorden de ouders de bekendmaking, voordat het middel was toegepast. SPIONNEN IN ITALIË VEROORDEELD. Het speciale gerechtshof voor de verde diging van den staat te Rome heeft de vol gende vonnissen geveld tegen de leden van een bende, die zich schuldig hadden ge maakt aan spionnage ten gunste van een vreemde mogendheid: de belde voornaam ste beklaagden, een z.jf. handelsvertegen woordiger in Tarente, en een betallngs- meester der marine werden ter dood ver oordeeld, drie andere beklaagden, een on derofficier der marine,- een arbeider van .een scheepswerf en dien: vrouw kregen le venslange tuchthuisstraf, een beklaagde kreeg dertig jaar, en zestien beklaagden drie tot tien jaar tuchthuisstraf. Drie be klaagden zijn wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Het doodvonnis ls gisteroch tend leeds voltrokken. Van Duitsche officieuze zijde Wordt ge meld De recente uiteenzettingen van den Engelschen minister voor de blokkade Cross, tegenover Amerikaansche jour nalisten, waarin hij den Vereenigden Staten den raad geeft, als hulpmiddel om de leemten aan te vullen, welke door Duitschlands oorlogvoering ter zee in toenemende mate ln de Britsche koopvaardijtonnage ontstaan, een zeker aantal „vijandelijke schepen in de Ver. Staten ter beschikking van Groot-Brit- tannië te stellen," betcekenen, naar de opvatting van politieke kringen alhier, practisch een verzoek aan de Vereenig- de Staten tot het stellen van een oor logshandeling welke slechts als een steun aan Engeland beschouwd kan worden. Op een desbetreffende vraag heeft de woordvoerder van het Duitsche departe ment van buitenlandsche zaken hierover aan de buitenlandsche journalisten het volgende verklaard: Men is het wel gewend, dat men den laatsten tijd bepaalde acties, over welker politiek karakter in volkenrechtelijken zin niet de geringste twijfel bestaat, steeds weer probeert te verdraaien, doch op den duur is het niet te verdragen, wanneer in kwesties van zoo buitengewoon groote be- teekenis voor de betrekkingen tusschén twee landen, de eene zijde zich de grootst mogelijke réserve oplegt, terwijl aan de an dere zijde een tegenovergestelde houding wordt aangenomen. Daarom schijnt het verzoek van den Britschen blokkademinister, ln verband met de waarneming der hulpverleening aan En geland, in deszelfs doodsstrijd, in politieke kringen alhier de aandacht getrokken te hebben. Men noemt het in deze kringen iri de hoogste mate belangwekkend, te zien, op welke wijze de Vereenigde Staten op deze duidelijke uitnoodiging van den Engelschen minister zullen reageeren. Een „U.P."-bcricht uit Berlijn meldt nog, dat de woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandsche zaken aan de buitenlandsche pers heeft verklaard, dat de door de Vereenigde Staten te genover Duitschland gevoerde politiek betreffende de levensmiddelenvoorzie ning, het systeem van uitdaging en po- litieken aanval, een punt bereikt heeft, waarop zij niet langer te verdragen is. De woordvoerder voegde hieraan toe, dat hij zich volkomen bewust was van de be- teekenis zijner verklaring, die hij als offi cieel vertegenwoordiger en verantwoorde lijk woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken had afgelegd. Het verstrekken van aeze verklaring ge schiedde in verband met een crltiek op de rede van den Engelschen minister voor de blokkade, Cross, die de opmerkzaamheid oer rijksregeering op het geheele probleem der ondersteuning van Engeland door de Ver. Staten vestigde. De verklaring van den woorditoerder der Wilhelmstrasse is het eerste uiterlijke toe ken van het reeds sedert maanden be staande misnoegen over de Amerikaansche sympathieën voor Engeland en den gelijk- tljdlgen afkeer van de as-mogendhedeen. In de kringen der buitenlandsche jour nalisten ging reeds enkele dagen het ge rucht, dat het ministerie van buitenland sche zaken het plan had, bij de eerstko mende gelegenheid een opheldering van de Duitsche houding ten opzichte van de Ver eenigde Staten te geven. Het was echter r.og niet bekend, ln welken vorm, deze stap gedaan zou worden. Sommigen dachten, dat minister von Rihbentrop zelf een ver klaring zou afleggen, anderen meenden, dat de Duitsche pers zich tegen de Ameri kaansche houding zou keeren. Thans is de verwachte stap gedaan, na de redevoering van Matsoeoka, en op het oogenblik, dat de bij het driemogendheden- pact ingestelde commissies haar werk zaamheden aanvangen. DE AMERIKAANSCHE HULP. Naar de „International News Service" uit Washington meldt, heeft president Roose velt voorloopig beslist, dat Engeland voort aan 70 pCt. in plaats van zooals tot dus ver 50 pCt. der in de Ver. Staten gemaakte vliegtuigen zal ontvangen. Naar Reuter meldt, verwacht men in be voegde Engelsche kringen, dat de bouw van de zestig koopvaardijschepen, die door Groot-Britannië in de Vereenigde Staten besteld zijn, eind 1942 gereed zal zijn. De democratische senator Wiheeler heeft volgens Associated Press verklaard, dat het aanvaarden van Roosevelt's plan tot het leenen van oorlogsmateriaal aan Engeland de eerste stap zou zijn op den weg, die van de Vereenigde Staten de grootste militaire oligarchie der geschiedenis zou maken. In dien Amerika oorlogstuig gaat leenen aan ieder volk, dat oorlog voert, zal het ook moeten deelnemen aan lederen oorlog, in Afrika, Zuid-Amerika of Azië. Hoewel ge durende den verkiezingsstrijd beide can- didaten Engeland hulp beloofd hebben, heeft geen van hen vóór de verkiezing het gewaagd een zoo belachelijk voorstel te doen als dat van Roosevelt. Als Engeland niet eens moeite doet om zijn schulden uit den wereldoorlog te betalen, is hêt dwaas aan te nemen, dat het het geleende zal teruggeven. Indien, zooals sommigen zeggen, deze oor log de oorlog van Amerika is, moet men geen geschut leenen, maar aan den strijd deelnemen. Wheeler zeide deze gedachte evenmin te kunnen steunen als de bewe ring dat Engeland de eerste verdedigings- 72 Teekening van Aart van Ewijk. Naar J. J. A. Gouverneur Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen) Prikkie wordt nu onder groote pret Kaarsrecht overeind gezet! Met ons Dik gebeurt dezelfde grap, De zeelui zijn van 't lachen slap!! En met Prikkie, zijn ze zoomaar klaar, Doch ons Dlkkie ls wei wat te zwaar!!! linie van de Vereenigde Staten zou zijn. De republikeinsche senator en lid van de buitenlandsch-politieke commissie van den Senaat, Cluppen, heeft zich tegen het in beslag nemen van Deensche, Duitsche of andere schepen in Amerikaansche havens verklaard. Een dergelijke maatregel zou volgens hem te ver gaan. Zonder speciale wetgeving zou zulk een stap -onmogelijk zijn. Naar zijn meening is hiertoe geen toestemming van het Congres te verkrij gen. In soortgelijken zin liet zich de 'repu blikeinsche senator Reed uit, die zeide, dat men zorgvuldig dient te overleggen, alvo rens iets dergelijks te doen. Hij wenschte, dat iedere stap van te voren bestudeert wordt, ten einde er zeker van te zijn, dat de V. S. niet in den oorlog verwikkeld wor den. Ook de democratische senator King uitte twijfel aan de doelmatigheid van een dergelijken stap. Hij stelde voor, zoo spoe dig mogelijk schepen te houwen en deze 'aan Engeland te verhuren. De leider van het door Roosevelt inge stelde productie-bureau, Knudsen, heeft verklaard, dat Roosevelt met dezen maat regel een centralisatie wil beoogen van de versohillende bedrijfstakken, om een defensie te vormen, welke door de om standigheden wordt vereischt. Het bureau heeft slechts één taak, nl. de productie zoo op te voeren, dat het grootst mogelijke nut van kapitaal en arbeid ln de V. S. verkregen wordt. IDB.B.) Het D.N.B. meldt uit New-York: De Londensché correspondent van de New York Times, Daniell, méldt, dat Lon den den Vereenigden Staten heeft voorge steld, het havengeld-voor opgelegde buiten landsche schepen zoozeer te verhoogen, dat men ten slotte de schepen wegens niet-be- taling in beslag kan nemen. Amerika zou dan de schepen overnemen tégen kwijt schelding der schuld en ze aan Engeland afstaan of leenen. Dit zou een reusachtige hulp voor Engeland kunnen beteekenen. In haar hoofdartikel schrijft hetzelfde blad, dat Engeland dringend schepen noo- öig heeft. In Amerikaansche havens liggen 46 Deensche vrachtschepen. INCIDENT IN PARIJS. Mrs. Elisabeth Deegan, Amerikaansch staatsburgeres en lid van het personeel der Amerikaansche ambassade te Parijs, heeft hulp verleend aan een uit Duitsche krijgs gevangenschap ontsnapten Engelschen of ficier en geprobeerd hem op zijn verdere vlucht te helpen. Uit het ingestelde onder zoek is voorts gebleken, dat niet alleen mrs. Deegan, maar ook de secretarissen der am bassade, Cross en Hunt, bij de aangelegen heid betrokken zijn. De Duitsche autoriteiten te Parijs zijn er bovendien in geslaagd, te achterhalen, dat een Engelsche staatsburger, die deel uitmaakt van den Britschen inlichtingen dienst, in het gebouw van de Amerikaan sche ambassade te Parijs verstopt werd. Buiten het gebouw van de Amerikaansche ambassade heeft men dezen secret-service man kunnen arresteeren. De rijksregeering heeft het departement van buitenlandsche' zaken te Washington van deze feiten in kennis gesteld en ver zocht, de betrokken leden van de Ameri kaansche ambassade te ontslaan. De Ame rikaansche regeering heeft daarop tot te rugroeping besloten en medegedeeld, dat zij van haar karit een onderzoek naar de kwestie instelt. Ambtenaren van het ministerie van Bui tenlandsche Zaken te Washington hebben verklaard, dat de drie leden der Ameri kaansche ambassade te Parijs reeds naar Lissabon zijn overgeplaatst. (DH.B.) DINSDAG 24 DECEMBER. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Pro gramma, AVRO 8.00 Nieuwsber. ANP., gram.- muziek 9.00 AVRO-Amusements-orkest (opn.) 9.45 Concertgebouw-orkest (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelconcert (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble „Jonny Kroon" 11.00 Wenken voor de huishouding 11.20 Vervolg van het ensemble „Jonny Kroon" 12.15 Gram .muziek 12.45 Nieuws- en eco nomische berichten ANP. 1.00 Cyclus: „Uw hond en de mijne" 1.05 „De jonge Acht" 1.35 Koorzang (gr.pl.) 1.50 Voor de jeugd 2.00 Zang met pianobegeleiding en declamatie 3.00 Omroeporkest en solist 4.00 Kerstprijs vraag voor kinderen 4.20 Omroéporkest 5.00 Orgelconcert 5.15 Nieuws- economische en beursberichten ANP 5.30 RVU: „Een stu die in zwart en wit" 6.00 Grammuziek 6.15 Nederlandsch Kamerkoor 6.45 Lezing .Kerst en/Kribbe" 7.00—7.15 Vragen van den dag (ANP.). Hilversum n, 301 M. KRO: 8.00 Nieuws berichten ANP 8.15 Wij beginnen den dag 8.30 Gram .muziek 9.30 Rotterdamsch Phil- harmonisch Koor en -Orkest (opn.) 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Berichten, event, gram.muziek 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gram. muziek 1.15 Gerard Lebon en zijn orkest 1.45 Orgelconcert en zang 2.30 Vrouwen uurtje 3.25 Mgr. Hamer-herdenking 3.45 Arnhemsch Strijkkwartet 4.10 Grammuziek 4.20 Arnhemsch Strijkkwartet 4.45 „Wij en onze tijd", vraaggesprek^ 5.00 VPRO: Jeugd uitzending 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 KRO-Symphonie- orkest- 6.15 KRO-Kamerorkest en sprekers 6.45—7.00 Lezing „Kerst en Kribbe", sluiting. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 24 December. lste Programma: 8.00—17.30 AVRO 17.30— 18.00 RVU 18.00—19.15 AVRO 19.15—24.00 Duitsch programma. 2de Programma: 8.00—17.00 KRO 17.00— 17.15 VPRO 17.15—19.15 KRO 19.15—23.00 KRO (Programma uitsluitend voor Radio-Cen trales) 23.0024.00 Duitsch programma. 3de Programma: 7.0024 00 Duitsch pro gramma. 4de Programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. 2—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10