Concentratie in den Radio-omroep Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 16 December 1940 Distributie van Brandstof Rede van dr. Verhage Dagbladreclame is niet te vervangen Ir. Dubois aan het woord Passend werk voor vele Nederlandsche artisten DRIE EENHEDEN VOOR 1MAAND. Ruimere toewijzing voor centrale verwarming. De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt mede: Tengevolge van dè betrekkelijk gunstige vervoersgelegenheid in de laatste maanden is het mogelijk geweest een grootere hoe veelheid vaste brandstoffen beschikbaar te stellen dan voor direct verbruik noodzake lijk was, zoodat de verbruikers hierdoor in het -algemeen eenigen voorraad hebben kunnen vormen. Zulks geldt echter niet voor de verbrui kers, die verwarmen door middel van in stallatie voor de centrale verwarming. Voor deze verbruikers .is in verhouding tot de verbruiksgToep „haarden en kachels1' tot dusverre een geringere hoeveelheid vaste brandstoffen beschikbaar gesteld, zoodat voor de verbruikersgroep „centrale verwar ming" thans op ruimere schaal vaste brand stoffen kunnen worden toegewezen, dan voorheen het geval Was. Daar het overigens noodzakelijk is, de totaal beschikbare hoeveelheid vaste brandstoffen zoo gelijkmatig mogelijk en naar gelang van de behoefte over het geheele stookseïzoen te verdeelen zullen voor de derde periode, welke loopt van Zondag 15 December 1940 tot en mét Vrijdag 31 Januari 1941 de met „08", „09" en „10" gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen-haarden, kachels", als mede de met „15", „16", „17", „18", „19", „20", „21", „22", „23" en „24" gemerkte bonnen van „bonkaart distri butie vaste brandstoffen-centraio ver warming" elk recht geven op het koo- pen van één eenheid vaste brandstof fen. De geldigheidsduur der met „brandstof fen, een eenheid tweede periode" en de met „cokes, een eenheid, tweede periode" gemerkte bonnen wordt verlengd tot en met Dinsdag 31 December as. De verbrui kers vallende onder de groep b, c en d, met een verbruik van 25 of meer eenheden per periode, dienen zich vooralsnog niet ter verkrijging van nieuwe toewijzingen tot de clistributiediensten te wenden. Het zal wor den bekend gemaakt, wanneer hiertoe de gelegenheid bestaat. NEDERLANDSCHE CHEMISCHE VEREENIGING. Zaterdag werd de wintervergadering der Ned. chem. vereeniging in het laboratorium voor algemeene en anorganische chemie der gemeentelijke universiteit, te Amster dam gehouden. Zij stond onder leiding van mr. drs. J. Alingh Prins; in het algemeen bestuur werd in plaats van den heer S. G. Cath tot lid gekozen dr. E. H. Vogelenzang te Utrecht. Dr. W. P. Jorissen te Leiden werd tot lid van den raad van, overleg be noemd. Na afdoening van nog enkele an dere huishoudelijke aangelegenheden sprak prof. dr. A. H. W. Aten over den polaro- graaf en zijn toepassingen. Des middags vergaderden de secties voor physische en kolloid-chemie, voor organi sche chemie en bedrijfschemie. In de gecombineerde vergadering der secties voor physische en kolloidchemie sprak o.m. dr. W. P. Jorissen over den in vloed van den wand op reacties in gassen. BOUWVAKARBEIDERS NAAR BELGIË EN NOORD-FRANKRIJK. Nederlandsche aannemers zullen er groote werken uitvoeren. Het A. N. P. meldt: Op het departement van sociale zaken vond een bespreking plaats van vertegen woordigers van het rijksarbeidsbureau met een aantal Nederlandsche aannemers in de bouwbedrijven, die binnenkort ten behoeve van de Duitsche weermacht met 'aanzien lijke groepen van personeel in België en Noord-Frankrijk werken zullen uitvoeren. Van de zijde der Duitsche opdrachtgevers is bepaald, dat de aannemers de voor deze werkzaamheden noodlge aantallen bouw vakarbeiders uitsluitend mogen betrekken door tusschenkomst van de organen der openbare arbeidsbemiddeling in de plaats, waar zij zijn gevestigd. Deze organen zullen dan in nauwe samenwerking met het rijks arbeidsbureau, te 's-Gravenhage, zorgen, dat de gevraagde aantallen arbeiders ter beschikking staan. De bouwvakarbeiders, die voor plaatsing bij deze werken in aan merking wenschen te komen, moeten zich dus aanmelden bij de arbeidsbeurs of het agentschap der arbeidsbemiddeling in hun woonplaats. Het grootste deel van het loon zal door de werkgevers rechtstreeks aan de familieleden der arbeiders hier te lande worden uitbetaald, terwijl de arbeiders zelf, ter bestrijding van noodzakelijke uitgaven, het resteerende deel ter plaatse,, waar zij werken, zullen ontvangen. Zooals bekend is; is in de wintermaanden de werkloosheid onder de bouwvakarbeiders steeds het grootst. Hier ligt voor velen hunner een mooie kans om juist nu tegen een behoor lijk loon werk te vinden. EEN-SCHOTEL-GERECHT. In tegenwoordigheid van den rijkscom missaris, rijksminister Seyss-Inquart, de commissarissen-generaal minister dr. Fisch- böck, dr. Wlmmer en F. Schmidt, den gene raal Schumann, den rijksleider van den Duitschen opvoedersbond, gouwleider dr. Wachtler, die hier te gast is, en vele an dere autoriteiten, vond gisteren te Den Haag op het Lange Voorhout in daartoe opgeslagen tenten en deels in de open lucht voor den eersten keer in Nederland het „één-schotel-gerecht" („Eintopfessen") plaats, dat in Duitschland in de winter maanden eens per maand gebruikelijk is .en waarvan de opbrengst dan voor de „winter hulp" bestemd wordt. De maaltijd werd door de veldkeuken verschaft. De deelne mers waren allen hier wonende Duitschers, met name. de leden van de Duitsche kolo nie. De opbrengst is uiteraard voor de Duitsche winterhulp bestemd. Een s.s. muziekcorps bracht muzikale op luistering. 4691 (Ingez. Med.) TEGEN CLANDESTIENE VARKENS- SLACHTINGEN. Waarschuwing aan slagers. Het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat on danks de ernstige waarschuwing, welke eenigen tijd geleden in de pers is gegeven, het euvel van frauduleuze slachtingen van varkens en het verkoopen van daarvan af komstig vleesch zich herhaaldelijk voordoet. Sedert 1 October j.l. heeft de Neder landsche Veehouderijcentrale niet min der dan 63 slagers wegens het voorhan den hebben van varkensvleesch, dat niet van de vereischte goedkeuringsstempels was voorzien en dat van frauduleuze slachting afkomstig was, uitgesloten van het verkrijgen van een toewijzing voor rund- en varkensvleesch. Met nadruk wordt er nogmaals de aan dacht op gevestigd, dat overtredingen van dezen aard onder de huidige omstandig heden volstrekt ontoelaatbaar zijn. Slagers, die in het vervolg betrapt worden op het voorhanden hebben van varkensvleesch, af komstig van een frauduleus geslacht varken, zullen niet alleen van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch worden uit gesloten, doch hun naam en woonplaats zullen in de pers worden bekendgemaakt. GEEN INSIGNES OP DE SCHOLEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Cul tuurbescherming heeft aan de gemeente besturen in ons land een rondschrijven doen toekomen, waarin medegedeeld wordt, dat het aan leerlingen van de verschillende on derwijsinrichtingen verboden is, in de schoolgebouwen of in onmiddellijke omge ving daarvan, een insigne of ander onder- scheidingsteeken te dragen. STANDAARDMODEL VOOR LICHTBAKKEN. Ter uitvoering van de Verordening van November van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied maakt de Rijksinspectie voor de Bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen het volgende bekend: 1. Teneinde de zakenwereld zoo snel mo gelijk een lichtbak ter beschikking te stel len, welke aan de voorschriften voldoet en om tevens ongelukken te voorkomen, welke mogelijk zijn, wanneer men dergelijke licht bakken zelf vervaardigt (brandgevaar) heeft de Rijksinspectie een standaardmodel yoor een eenvoudigen lichtbak vastgesteld en uit gegeven. 2. De werkteekening en beschrijving van dit standaardmodel staat ieder ter beschik king en wordt onmiddellijk toegezonden tegen storting of overschrijving van f. 0.25 op het gironummer 363400 van den comp tabele der inspectie luchtbescherming, Hee rengracht 23, 's Gravenhage. 3. Lichtbakken, die volgens de voorschrif ten van dit standaardmodel worden ge maakt, kunnen zonder verdere vergunning worden gebruikt. 4. Andere uitvoeringsvormen voor Iichtuit stralende aanduidingen zijn wel mogelijk, doch moeten dan, voordat ze worden toe gepast, ter keuring worden aangeboden aan de rijksinspectie. 5. Voor. de industrie worden met het oog op fabriekmatige vervaardiging van licht- uitstralende aanduidingen nog technische „voorschriften betreffende het gebruik van iichtuitstralende aanduidingen van beperkt belang" uitgegeven. Ieder wordt, onder herhaalde herinnering aan de gevaren, verbonden aan het zelf vervaardigen van electrische gebruiksvoor werpen, aangeraden, lichtbakken alleen door vaklieden te laten maken en aanbrengen. Belangrijk is, dat voor Iichtuitstralende aanduidingen alle andere kleuren dan het voorgeschreven dcmkerblauw niet meer mo gen worden gebruikt. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. Het A.NP. meldt: Naar van welingelichte zijde wordt mede gedeeld, hebben 79.000 Nederlandsche ar beiders tusschen 20 Juni en 2 November werk gevonden in Duitschland. Rond 27.000 van hen zijn grensarbeiders. Naar tot op heden is vastgesteld zijn er van de 79.000 Nederlandsche arbeiders voor November slechts' 4,000 naar Nederland teruggekeerd. Een groot) aantal van hen moest om gezondheidsredenen het werk in Duitschland opgeven. Uit dit getal blijkt, dat de Nederlandsche arbeiders in Duitsch land bevredigende arbeidsverhoudingen hebben aangetroffen en dat derhalve de overgroote meerderheid op haar post blijft. Heden is te Haarlem de algemeene ver gadering gehouden van de Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur. In zijn openingsrede heeft de voorzitter, dr. A. J. Verhage, eenige woorden gewijd aan de na gedachtenis van den overleden commissaris der provincie tfoord-Holiand, mr. dr. A ba ron Röell, alsmede aan de nagedachtenis van verscheidene jonge vakgenooten, die in dienst van het vaderland hun leven hebben geofferd. Voorts herdacht hij de afgestor venen, die hetzij als lid der afdeelingen, het zij in een andere functie met de vereeniging verbonden zijn geweest. Hiertoe behooren tal van personen uit Leiden en omgeving. Door het overlijden van den Lisseschen kweeker K. Tanis verloor vooral de Sierteelt centrale een zeer gewaardeerd medewerker. Als hoofdcontroleur heeft hij met groote plichtsbetrachting de werkzaamheden, die hij op zich genomen had, verricht. Maar ook in de plaats waar hij woonde was de heer Tanis steeds bereid zijn krachten voor het vakbelang te geven. Met het overlijden van den heer A. van Oosten i;' aan de afdeeling Llsserbroek een toegewijd bestuurslid ontvallen, dat zeer ge mist zal worden. Deze kweeker was om zijn persoon zeer gezien en zijn nagedachtenis zal in eere gehouden worden. Het heengaan van den secretaris van „Bloemlust" te Sassenheim. den heer Jac. Wijntjes, heeft rouw gebracht in zijn groot gezin eri in den kring, waarin het werk van dezen ijverigen man zooveel waardeering had. Hij was steeds even hulpvaardig en be reidwillig. Ook als controleur van de keuringsdien sten van „De Narcis" en „De Hyacinth" heeft hij belangrijk werk verricht en hier zal men hem steeds in herinnering houden als een goed collega. Met den heer Gerrit van Parijs ontviel het bloembollenvak een bekwaam kweeker, die vele jaren een bekende gemengde kraam verzorgde en die hard heeft gewerkt om zijn vak vooruit te brengen. Zijn heengaan is een groot verlies. Met den heer D. J. Vreeken te Lisse. oud directeur van de Twentsche Bank aldaar, ging een man heen, die geen vakgenoot was. maar die toch vele jaren het wel en wee met ons bedrijf gedeeld heeft en ook met ons vak meeleefde. Hij was in de plaatselijke vakkringen zeer gezien. Door een ongeval overleed de Wassenaar- sche kweeker Corn. Versteeg, die bij velen in het vak bekend was. Hij was zeer gezien onder zijn collega's; hij nam onder zijn vak genooten ter plaatse een vooraanstaande plaats in. Vervolgens heeft spr. gewezen op de moei lijkheden in het agrarische bedrijfsleven, in het bijzonder in het bloemboilenbedrijf. dat -zeer sterk op export, nietrhet minst op over- De dezer dagen benoemde gemachtigde voor de concentratie van de radio-omroep- vereenigingen, ir. A. Dubois, heeft in een persconferentie een uiteenzetting gegeven, waarin hij zeide dat door den omroep in Nederland in het verleden prachtig werk verricht en veel belangrijks werd tot stand gebracht. Dit neemt echter niet weg, aldus ir. Dubois, dat bij een zoo uitstek levend en groeiend organisme als de radio-omroep men er op bedacht moet zijn, dat een vorm, welke heden een bevredigende werking van den omroep kan waarborgen, over eenigen tijd minder geschikt blijkt te zijn. De taak van den omroep, welke aanvan kelijk van technische merkwaardigheid uit groeide tot een verstrooiingsinstituut, is meer en meer geworden tot een apparaat, waardoor niet alleen kunst en ontwikkeling tot het volk konden worden gebracht, doch dat ook tot taak heeft om naast de pers en wel op de eigen critische vrij ze, welke ontleend is aan zijn technische mogelijk heden, den luisteraar in contact te brengen met de groote geestelijke stroomingen van zijn tijd. Dat zulks ten gevolge heeft, dat het omroepbestel aan steeds grootere en steeds kostbaarder eischen heeft te vol doen, is daardoor wel begrijpelijk. Dit is echter niet de eenige consequentie van dezen groei. Immers, de steeds grootere uitbreiding van het gebied, dat door den omroep bestreken wordt, brengt noodzake lijkerwijze mede, dat hij in contact komt men tal van reeds bestaande verschijnselen en toestanden op ander gebied ten opzichte waarvan hij zijn standpunt heeft te bepa len en de belangenverhoudingeri heeft te regelen. Dit laatste vooral heeft dan ook het gevolg gehad, dat de omroepverenigin gen steeds meer gemeenschappelijke vragen als die van de auteursrechten, zenderbouw, lijnuitzendingen, vooral ook uit en naar de ons omringende landen, den wereldomroep, hebben te bestudeeren en op te lossen ge kregen. TE WEINIG OVERLEG. Het valt nu op zoo vervolgde ir. Dubois en dit is ook begrijpelijk wanneer men den bouw van den Nederlandschen omroep volgens de vier groote geestesstromingen beschouwt, dat de vraagstukken, welke ge meenschappelijk zijn behandeld, voorname lijk vraagstukken zijn van practischen of zoo men wil bedrijf stechniscnen aard. Het belangrijke terrein echter van samen werking op programmagebied is veel min der betreden. Voortdurend treft men nog in de programma's teekenen aan, dat niet al leen over hoofdindeelingen van de pro gramma's, doch ook over tijdverdeeling in de programma's weinig sprake is van over leg, vaak zeer ten ongerieve van den luis teraar en tot schade van datgene wat be reikt zou kunnen worden. Wie kent niet het verschijnsel van gelijk tijdige woorduitzending op beide zenders, van herhalingen van hetzelfde muziekstuk in korten tijd door verschillende vereeni- gingen, van beschouwingen of reportages van belangrijke gebeurtenissen door ver schillende vereenigingen op practisch iden tieke wijze? Deze zaken nu, welke dus zijn het ge meenschappelijke terrein waarop de ver houding tot derden geregeld moet worden, de technische outillage, welke steeds kost baarder wordt en de noodzakelijkheid voor al tot nauwer samengaan ter verbetering van de programma's en vermijding van doublures, maken het met den dag nood zakelijker, dat de omroepvereenigingen meer tot samenwerking komen dan tot nu toe geschied is. VRIJltEID OP GODSDIENSTIG GEBIED. Men zal zich nu ongetwijfeld afvragen, wat nu eigenlijk onder concentratie zal worden verstaan. Het antwoord hierop luidt, dat onder volledige handhaving van de vrijheid op godsdienstig gebied, waarbij in redelijkheid op dezelfde wijze als dit tot nu toe geschiedde, de gods dienstige stroomingen in ons volk tot haar recht zullen komen, een program ma zal worden gebouwd, dat elk wat wils zal geven, waarbij een elk zal kun nen terugvinden, wat hem tot nu toe lief was in deze programma's, doch waarbij een sterk samenvoegende en constructieve tendens op den voorgrond zal staan. NIEUWE KRACHTEN. Dat een dergelijk plan niet tot uitvoering kan komen zonder dat een beroep zal moe ten worden gedaan op de reeds in den om roep werkzaam zijnde artistieke en tech nische krachten, doch dat bovendien nog een beroep op vele anderen gedaan zal wor den, is niet alleen onvermijdelijk, maar ook, en vooral, verheugend. Meer nog dan tot nu toe reeds geschied de, zal ik trachten samen te binden niet al leen allen, die Nederlander zijn, doch ook zal ik trachten om alle Nederlanders deel genoot te maken van datgene, wat leeft in de onderscheidene deelen van ons land zoo Noord als Zuid, zoo Oost als West, zoo hoofd- als handarbeider, zoo boer als zee man. Dat in dezen moeilijken tijd de huis vrouw met haar zorgen niet vergeten zal worden, behoeft wel geen betoog. Naast deze zuiver samenbindende vraag stukken, zal ik trachten om ons volk op de snelste en objectiefste wijze in te lichten over alle gebeurtenissen van dezen tijd, op dat het volledig voor zoover de omroep hieraan kan bijdragen, in staat kan zijn zich eigen te maken en zich ten nutte te maken, datgene, wat thans in vaak zoo too- melooze vaart langs en over ons heen gaat. Deze taak, die ik dus belangrijk ruimer zie dan in het verleden het geval was, zal het noodzakelijk maken, dat ook vele nieu we krachten aan de noodzakelijke verrui ming der programma's zullen kunnen me dewerken. Ik hoop in de gelegenheid te zijn, daartoe financieel in staat gesteld, vele goede Nederlandsche artisten, welke thans niet of onvoldoende in Nederland werk hebben kunnen vinden, aan hun pas send werk te helpen. Geenszins aldus spreker is het mijn bedoeling, 'dat het programma als gevolg van deze concentratie zal moeten vervlak ken en zal moeten worden tot een soort van algemeen nietszeggend geheel, integen deel, ik ben er van overtuigd, dat ook, ja zelfs door de nieuwe omstandig'heden, een verdieping tot stand zal kunnen komen, welke ongetwijfeld zal bewijzen, dat ook een verdieping van het programma thans een zeer reëele mogelijkheid is. Dit zal tot uitvoering komen, doordat ik zal trachten om de beste krachten van ons volk op reli gieus en cultureel gebied datgene te laten brengen, wat tot ons geheele volk zal spre ken. Gewichtig zal hierbij ook zijn een uit gebreide en snelle reportage van alle ge beurtenissen, welker belang zóódanig is, dat de Nederlander aan deze gebeurtenissen zal willen en moetendeelnemen. Hij zal daarbij zijn indrukken kunnen krijgen zoowel uit binnen-, als buitenland, opdat hij, is eenmaal de oorlog voorbij en kunnen wij ons weder wijden aan onze vredestaak, niet vreemd zal staan ten op zichte van de vraagstukken waaraan hij alsdan ter oplossing zal moeten medewer ken. Dat een dergelijk program ook voor de toekomst een richtsnoer zal moeten zijn, brengt mede, dat ik bijzonder aandacht zal besteden aan het aankweeken van de noo- dige deskundigen en van de noodige artis ten, opdat ook de jongeren, die hiertoe roe ping of kunde zullen bezitten, eerlang hun plaats zullen kunnen innemen onder hen, naar wie ons volk gaarne zal luisteren. Dat hierbij allereerst een beroep gedaan zal worden op de vele goede krachten, die reeds in den omroep aanwezig zijn of welke hier mede in losser verband samenwerken, spreekt wel van zelf. Op de hem gestelde vraag of de omroep vereenigingen zouden verdwijnen, ant-: woordde de heer Dubois, dat op iiet oogen- blik alleen de concentratie aan de orde is. Er kan nog niet gezegd worden in welken vorm deze zal geschieden. zeeschen export is aangewezen. Ondanks de door de overheid voorgeschreven en de vrij willige beperkingen van den teelt, zullen de overschotten aanzienlijk zijn. De hoop, dat dezen zomer nog naar Amerika zou kunnen worden geëxporteerd ls ij del gebleken, ter wijl ook Scandinavië en de overige Euro- peesche afzetgebieden dit jaar belangrijk minder hebben afgenomen dan in vorige jaren. Daartegenover staat als eenlg en be langrijk lichtpunt de grootere afzet van Duitschland, dat het contingent belangrijk heeft vergroot, wat tot dankbaarheid stemde. Hoezeer deze houding ook toegejuicht is, de moeilijkheden zijn daarmede niet over wonnen. Er is evenwel geen reden teneer- slagen te zijn, omdat na dezen oorlogstoe stand deze moeilijkheden een einde zullen nemen. Dan zal het bedrijf zich ook van de zware slagen kunnen herstellen. Het is dan ook een gemeenschapsbelang om ook onder deze moeilijke omstandigheden het bloem boilenbedrijf in stand te houden. Nergens toch worden bloembollen geteeld zooals hier te lande. Spreker doet een beroep op den steun van de overheid, waarbij de kweekers evenwel niet zullen nalaten zelf de handen uit de mouwen te stekèn. Dr. Verhage gaf in verband hiermede een uiteenzetting van de middelen welke dienen te worden aangewend om het bedrijf gaande te houden, waarbij de prijzen zoo gesteld zullen moeten worden, dat een normaal be drijf de hooge productiekosten zal kunnen dekken. Gedurende den oorlog zijn over schotten bij een gezonde bedrijfsvoering niet te vermijden. Bijzondere aandacht moet dan ook worden gegeven aan den verkoop der producten in het binnenland. Hiertoe is een intensieve reclame-actie op touw gezet. In Duitschland zullen de nieuwere daar nog weinig of niet bekende variëteiten onder de aandacht van vakkringen en publiek worden gebracht, o.m. door een beplanting in Hamburg. De pogingen van de algemeene land- en tuinbouworganisaties om tot grootere een heid te geraken worden met aandacht door de vereeniging gevolgd. Het afwijkend ka rakter van het bedrijf zal naar sprekers meening behoefte hebben aan een specifieke organisatie, welke zich kan aansluiten bij de algemeene tuinbouworganisatie. Reeds zi.ln door het hoofdbestuur met diverse verwante organisaties besDrekingen gevoerd om tot zoo groot mogelijke eenheid te geraken. De pogingen om tot één sterke vak organisatie te geraken zijn helaas nog niet met succes bekroond. De besprekin gen worden evenwel voortgezet. Hier voor zullen offers moeten worden ge bracht en daartoe is het hoofdbestuur bereid. Dr. Verhage eindigde met het uitspreken van de hoop, dat de huidige moeilijkheden zullen leeren dat het gezamenlijk behartigen van de belangen, zonder persoonlijke belan gen op den voorgrond te stellen de eenige manier is om het vak weer zoo snel mogelijk te kunnen opbouwen en waarin elk vak genoot wederom zijn levensonderhoud kan verdienen. VOOR DINSDAG 17 DECEMBER. Hilversum I, 415 M. Nederlandsch Programma KRO 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Wb beginnen den dag 8.30 Grammuziek 10.00 Koorconcert (opn.) 10.30 Concertgebouw orkest (gr.pl.) 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Gram.muziek 12.15 Gerard Lebon en zijn orkest (12.451.00 Nieuws- en economische berichten ANP 1.001.15 Gram.muziek) I.45 Pianovoordracht (onp.) 2.00 Voor de vrouw 3.00 Zang met pianobegeleiding 3.10 Planovoordracht 3.30 Gram.muziek 3.40 Vervolg van 3.00 3.50 Gram.muziek 4.00 KRO-symphonie-orkest 4.45 Gram.muziek 5.00 Cyclus „Betrekkingen met het Nederland sche muziekleven van groote figuren uit de mu ziekgeschiedenis" 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP 5.30 Gram.muziek 5.35 Reportage 6.00 KRO-sypiphonie-orkest en solist 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.007.15 Vragen van den dag en nieuws- beiherten ANP en sluiting. Hilversum II, 301.5 M. AVRO 8.00 Nieuws berichten ANP, gramjnuziek 9.00 Concertge bouw-orkest en solisten (opn.) 10.00 Morgen wijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgelspel 11.00 Huishoudelijke wenken 11.20 Philharmonisch kwartet 12.00 Gram.muziek 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Cyclus „Uw h<?nd en de mijne" 1.05 Omroeporkest 1.50 Pianovoor dracht 2.15 Omroeporkest en solist 3.00 Reportage 3.15 Cabaretprogramma 4.15 Kamermuziek (opn.) 5.00 VPRO: Jeugduit zending 5.15 Nieuws-, economische- en beurs berichten. ANP 5.30 AVRO-Amusements orkest (5.505.55 „Ook tot U", toespraak) 6.15 „Winterhulp", toespraak 6.35 Gram.mu ziek 6.45—7.00 Actueele reportage of gram. muziek en sluiting. Kootwijk, 1875 M. VARA 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Gram.muziek (7.307.45 Berichten Engelsch. Om 8.00 Nieuwsberichten ANP 9.00—9.15 Berichten Duitsoh 11.30 II.45 Berichten Engelsch) 12.00 Berichten 12.15 Gram.muziek 12.30 Berichten Duitsch 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Orgelspel 1.30 Berichten Engelsch 1.45 Gram.muziek 2.00—2.15 Berichten Duitsch 2.30—2.45 Berichten Engelsch 3,30Berichten Engelsch 3.45 Derde en vierde acte van de opera „Aïda" fgr.pl.) 5.00 Berichten Duitsch 5.15 Nieuws-, economische- en beursberich ten ANP 5.30 RVU: Cyclus „Een studie in zwart en wit" 6.00 Orgelspel 6.30 Berichten Engelsch 6.45 Gram.muziek 7.00—7.15 Vra gen van den dag en nieuwsberichten ANP en sluiting. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Dinsdag 17 December. lste Programma: 8.00—19.15 KRO 19.15— 24.00 Duitsch programma. 2de Programma: 8.00—17.00 AVRO 17.00 —17.15 VPRO 17.15—19.15 AVRO 19.15— 23.00 AVRO (programma uitsluitend voor raclio- centrales) 23.00—24.00 Duitsch Programma. 3de Programma: 7.00—19.15 AVRO 19.15— 24.00 Duitsch programma. 4de programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. 3—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 11