Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 12 December 1940 Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Dampo Bonbons Uit de Rijnstreek Veel vraag naar geschikt vee BENOEMINGEN. Voor het tijdvslk van 17 September 1940 tot het einde van het studiejaar 19401941 zijn weder belast met het geven van een cursus aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen ir. C. Koeman, rijkstuinbouw- consulent te Aalsmeer en ir. K. Volkersz. Rij kstuinbouwconsulent te Lisse. HILLEGOM. St. Nicolaas bij de Verkenners. St. Nicolaas is de gast- van de HiUegom- sche Verkenners geweest. Voor dit doel was het stafkwartier eenigszins feestelijk ver sierd en verzamelden zich de Welpen, Ver kenners en Voortrekkers om het gezellige kampvuur. Al spoedig heerschte er een groote gezelligheid vooral toen de goede Sint zijn gaven uitdeelde. Nadat men ge- zamelijk eenige liederen ten gehoore had gebracht, werd de samenkomst gesloten. Tentoonstelling Nico G. Berkhout. Onze plaatsgenoot de heer Nico G. Berk hout alhier opende een tentoonstelling van aquarellen en teekeningen van zijn hand. Aanwezig waren de burgemeester en zijn echtgenoote, zoomede vele hoofden van ge meentediensten, geestelijken en vele bezoe kers. De burgemeester sprak eenige waar- deerende woorden tot den jongen kunste naar, welk voorbeeld door eenige anderen werd gevolgd. Vooral prees de burgemeester het talent van dezen jongen kunstenaar en wenschte hem veel succes voor de toekomst. VERGADERINNG BLOEMBOLLENCULTUUR. In zijn openingswoord liet de voorzitter de heer W. Jonkheer een droevigen toon hooren voor wat betreft het jaar 1940. Spr. deelde mede. dat de toestand van den heer J. Veldh. van Zanten zeer vooruitgaande is; hij hoopte, dat deze spoedig weer in het midden zal zijn. De notulen werden hierop goedgekeurd. Met alg. st. werd benoemd als lid der Hillegomsche Beurscommissie de heer C. J. van Til, zulks in de plaats van den heer Rijnveld, die bedankte. Als afgevaardigden naar de alg. vergadering werden benoemd de heer C. Ph. Freriks en P. Elfring, als plaatsvervangers de heeren D. Nieu- wenhuizen en W. Warmenhoven. Bh de behandeling van den Beschrijvingsbrief worden punt voor punt aangenomen. Voor het geval de candidaat der afdeeling, de heer J. Kramer, niet gekozen zou worden, stelde het bestuur voor om den heer Zonneveld te steu nen uit Sassenheim. Over de voorgenomen wijziging terzake het feit. dat de leden op de Alg. Vergadering niet meer het woord kunnen voeren, doch alleen de afgevaardigden was de vergadering het niet eens. vooral wat de wijziging van art. 33 betreft. Het bestuur ging met de meening der vergade ring accoord en zal den afgevaardigden opdra gen dit op de alg. vergadering naar voren te brengen. Vervolgens werd het prae-advies van het Hoofdbestuur terzake de Narcissenteelt (advies afd. Lisserbroek) goedgekeurd. Eveneens ging de vergadering accoord met het prae-advies van het hoofdbestuur inzake het registreren van Tulpensoorten; de afd. Lisse had een des betreffend verzoek ingediend. Vervolgens werd het advies der afd. Sassenheim in behandeling genomen, zoomede voorlezing gedaan van het prae-advies van het hoofdbestuur. Niemand was tegen dit voorstel. Het voorstel van het hoofdbestuur tot heffing van een beurs- belasting van 20 cent werd met alg. st aange nomen. De begrooting die met een klein nadeelig saldo sluit, werd aangenomen. De heer E. van Zanten Gzn., werd tot be stuurslid gekozen in de plaats van den heer Veldhuizen van Zanten, die de voorziutei hul digde voor zijn vele werk. De heer Schoonderbeek spoorde tot uiter ste zuinigheid met de kolen aan. De heer Bakker bracht namens de Ver. voor Vreemdelingenverkeer dank aan de bloemisten voor het disponibel stellen van plantgoed ter verfraaiing der plantsoenen in onze gemeente. Na nog eenige besprekingen volgde slui ting. Mooi succes voor de politie. Eenige weken geleden maakten wij melding van een brutale inbraak bij bewoners aan de Haven alhier. Tijdens afwezigheid hadden zich inbrekers toegang verschaft tot dit perceel door het verbreken van de achterdeur. Daar de be woner echter ontijdig thuiskwam mislukte het plan en zag hij nog juist, dat een tweetal per sonen wegvluchtte. Thans is het de politie ge lukt de daders te arresteeren. Het zijn twee 16-jarige jongens uit onze gemeente, die in- tusschen bekend hebben de inbraak te hebben gepleegd. m Gisternacht wist de politie een 40-jarigen Am sterdammer te arresteeren, die bezig was de offerblokken in de St. Martinuskerk te lichten. De man is ingesloten en zal ter beschikking der Justitie worden gesteld. BIJ de St. Martinuskerk werd ten nadeele van den heer Broxterman een rijwiel ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Van een tuin aan den 2den Loosterweg werd ten nadeele van den heer H. een party spiuitkool en boerenkool ontvreemd. De politie heeft ook hier de zaak in handen 'genomen. KATWIJK. Rectificatie. De heer Zweers, wiens slagen voor het einddiploma aan het Rijks-Conservatorium voor Muziek te Den Haag wij onder Kat wijk Zee vermeldden, is woonachtig te Katwijk Rijn. KATWIJK AAN ZEE. STOFFELIJK OVERSCHOT AANGESPOELD Van schipper Gijsbert Guyt. Van den op het eind van October verga llen logger K.W. 55 van de reederij firma N. Haasnoot is het tweede lijk van de be manning te Zantvoort aangespoeld, n.l. dat van den schipper Gijsbert Guyt, geboren 15 December 1886 uit de Te Brittenstraat 4a. Het stoffelijk overschot is gistermiddag naar hier overgebracht. De teraardebestel ling zal plaats hebben Vrijdagmiddag a.s. om 3 uur. Verkooping. Ten overstaan van waarn. notaris A. W. C. Verhees had gistermiddag in Casa Cara de openbare vrijwillige verkooping plaats van de volgende perceelen: Perceel 1. Het huls met schuurtje en erf aan Perceel 2. Het huis met schuurtje en erf aan de Louwestraat 25 in bod op f1600. Kooper de de Louwestraat 23, kooper de heer A Haasnoot voor f. 1750. heer A. Haasnoot voor f. 1608. Perceel 3. Het huis met schuurtje aan de Louwestraat 27 in bod op f. 1500. Kooper de heer A. Haasnoot voor f. 1526. Perceel 4 Het huis met schuurtje aan de Louwestraat 35, kooper de heer M. v. cL Plas voor f.900. Perceelen 5. 6 en 7. De huizen met schuurtjes en erven aan de Louwestraat 29, 31 en 33 ge combineerd ingezet op f.4349. Kooper de heer A. Haasnoot voor f.4369. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. In „Casa Cara" werd een buitengewone alge- meene vergadering gehouden der Coöp. Boeren leenbank, waarvan het doel was wyziging dei- statuten en van het huishoudeiyk reglement. De laatste wijziging hierin had plaats in 1925. Thans is door de Centrale Bank te Utrecht aan alle 730 by haar aangesloten banken weer een wyziging voorgesteld. Het bedryf toch van de meeste boerenleen banken heeft zich de laatste tientallen Jaren belangryk ontwikkeld, niet alleen naar omvang, maar ook naar aard. De statuten zyn by die ontwikkeling achter gebleven. Ook werden nog andere wyzigingen voorgesteld, waarvan sedert de vorige algemeene statutenwyziging de wen- scheiykheld is gebleken, daar dit nu toch in één moeite kan doorgaan. Van de bepaling betreffende de aansprake- ïykheid werd geen wyziging voorgesteld. De voorzitter, de heer L. Kruyt, opende, waarna het ontwerp-statuten en het huishoudeiyk regle ment, die een week ter inzage gelegen hadden, met alg. st. goedgekeurd werden. Na rondvraag volgde sluiting der byeen- komst. De heer G. van der Rhee alhier slaagde te Amsterdam voor het examen Duitsch M.O. B. LISSE. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR. De afd. Lisserdijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde in café Faas. De voorzitter, de heer M. Mesman, opende en merkte op. dat de toestand wel droevig te noe men is, speciaal wat betreft de Narcissencul- tuur, waar wy het in deze omgeving in hoofd zaak van moeten hebben. Te betreuren is het, dat et voor de Narcissencultuur zoo bitter wei nig gedaan wordt. Laten wy echter stand biyven houden en hopen op betere tyden. De notulen werden gelezen door den secre taris, den heer J. M. de Graaf. Deze werden onveranderd vastgesteld. Hierna werd de beschrijvingsbrief in behan deling genomen. Het voorstel-Bennebroek werd door het bestuur gesteund en aangenomen. Het prae-advies van het hoofdbestuur op het voorstel-Lisserbroek werd onjuist geacht inzake de krimp Van Narcissen. Den afgevaardigden werd opgedragen het voorstel-Lisserbroek krachtig te verdedigen. Het voorstel-Lisse betreffende registratie van te velde staande gewassen met het oog op de bloembollen voor het surplus-fonds werd aan genomen. In de vacature-Van Oosten werd als bestuurs lid gekozen de heer Th. Straathof, welke zijn benoeming aanvaardde. Als afgevaardigden naar de alg. verg. werden benoemd de heeren C. Clemens en J. van Essen. Hierna sluiting. atzijn ■mer^bhei 1434 (Ingez. Med.) Nieuw Raadslid. De heer W. L. Onderwater heeft bedankt voor zfjn benoeming tot lid van den raad. Thans is als zoodanig benoemd de heer F. J. van Kes- teren. 75-jarig bestaan der Ger. Gemeente. De Geref, Gemeente (Tulpcnstraat) herdenkt heden haar 75-jarig bestaan. Onder een veestapel in deze gemeente is mond- en klauwzeer geconstateerd. Op Donderdag 19 Dec. zal by de genees- heeren gelegenheid bestaan tot kostelooze in enting. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Verhooginy van gasprijs met cent. Tegen vier uur gistermiddag was een Raadsvergadering belegd met als eenig punt op de agenda een verhooging van den gas prijs met '/i cent per M3. Eenige weken ge leden hadden B. en W. aan den Raad voor gesteld om hen te machtigen zoo noodig den gasprijs van maand tot maand te mo gen wrhoogen aan de hand van een door de Gasstischting opgestelde formule, waar in de navolgende factoren zijn verwerkt. De verhooging van den kolenprljs, de verhoo ging in opbrengst der geproduceerde cokes, de opbrenst in K.G. van cokes per gebruikte ton steenkolen en tenslotte de gemiddelde gasopbrengst in M3 verkregen uit een ton steenkolen. De Raad verwierp echter het ingediende voorstel destijds, zoodat elke verandering in gasprijs door den Raad moest worden goedgekeurd. Afwezig was de heer Van der Meer. Nadat de vergadering geopend was, kwam men aan de hand van de formule tot een ver hooging van '/j cent; minder kan niet en meer mag niet. Onder leiding van de heeren Meijer en de Witt ontwikkelde zich echter een oppositie welke behoorlijk van opzet was en aanvan kelijk groote kans van slagen bood. Alvo rens tot verhooging over te gaan, wenschte zij de uitkomsten van de Gemeentebedrij ven over 1940 te weten niet alleen van de Gasfabriek, maar tevens van het Electrici- teits- en Waterbedrijf. Door het ontbreken van petroleum voor kookdoeleinden ver moedde men, dat het Gasbedrijf dit jaar buitengewoon geboerd zou hebben. De heer Monyé, hoewel overtuigd van de noodzake lijkheid dat prijsverhooglng onvermijdelijk was, zeide niet te weten wat de formule eigenlijk inhield en wenschte een globale winstrekening te zien over het Gasbedrijf. Andere heeren waren van oordeel dat de zeer groote winsten der Gemeentebedrijven het stootje van dit jaar wel zouden kunnen opvangen. Wethouder Vogelaar verdedigde het voor stel. Zonder gasprijsverhooging werkt vol gens de adviseur, de Gasfabriek nu reeds met een aanmerkelijk verlies inplaats van met winst. Verder noemde hij het uit ad ministratief oogpunt uiterst moeilijk en kostbaar om een tusschentijdsohe balans te maken en de verhooging met dlrecten lm gang een absolute noodzakelijkheid. Im gaande op mogelyke goede uitkomsten der Bedrijven, wees spr. er nadrukkelijk op, dat door de abnormale omstandigheden vele zware onvoorziene uitgaven hebben plaats gevonden welke het evenwicht der Begroo ting verstoord hadden. In de nieuwe Be grooting is een voorstel om den prijs met een heele cent te verhoogen terwijl de meer dere opbrengst ongeveer f. 560.— zou be dragen. Repliek en dupliek volgden en de stand punten bleken niet nader tot elkaar ge bracht te kunnen worden. Het voorstel werd tenslotte met 8 tegen 6 st. aangenomen. 63 Teekening van Aart van Ewyit Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Is de walvisch na een poosje stil, kijkt Prikkie om zich heen Hij mist zijn Pieternel en klaagt nu steen en been Verschrikkelijk Wat krijgt de man het nü te kwaa Maar hoe hij ook huilt, niets dat baat! Pieternel is en blijft verdwenen En Prikkie Is en blijft aan 't weenenü De toestand wordt dus nu zóó, dat over het gas. verbruikt in de maanden No vember en December, een verhooging van ll% cent per M3 wordt toegepast. Wordt het Be gr oo tings voor stel aange nomen in de a~s. vergadering, dan komt er in Januari wederom Va cent bij. De gebruikelijke Kerstgave voor steun trekkers en armlastigen der Diaconieën zal ook ditmaal plaats hebben, waarvoor Wet houder Alkemade een blanco credlet kreeg. Hierna volgde geheime vergadering. RIJNSBURG. VERGADERING COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. Deze vereeniging kwam in Concordia bij een. De voorzitter, de heer T. Kralt, open de. De secretaris, de heer J. v. d. Egkel Wz., las de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Daarna gaf de voorzitter een uitgebreide toelichting op de aan te bren gen wijziging der statuten, die met alg. st. goedgekeurd werd. evenals die van het huishoudelijk reglement. Na rondvraag volgde sluiting nadat de voorzitter had medegedeeld, dat. de resul taten van de Bank over 1940 zeer gunstig zijn. VALKENBURG. STICHTING HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Mooi resultaat van den cursus. Door de stichting voor „Huishoudeiyke voor lichting ten Plattelande" werd in zaal de Vries een openbare les gegeven door mej. G. M. E. v. d. Byi, leerares N.O. te Leiderdorp. Niet minder dan 135 dames woonden deze les by. Elke week wordt hier geknipt, genaaid, van oud nieuw ge maakt, enz. Sterk in de belangstelling staat het maken van dekens; van de 130 dekens waren er geen 2 precies hetzelfde. Zonder uitzondering zagen zy er keurig verzorgd uit. Hoewel de cursus wordt voortgezet, had de leidstér deze byeenkomst belegd, eenerzijds om de cursisten, die in groepen komen, gelegenheid te geven elkanders werk te bezien, terwyi an derzijds de plaatseiyke contactcommissie daar toe uitgenoodigd was. Burgemeester de Wilde sprak woorden van dank en waardeering voor het werk der stich ting en stelde dezè wyze van hulpverleening zeer op prijs; Het gestelde doel, n.l. om vrouwen uit onze zwaar getroffen gemeente, behalve materieelén steun, ook weer wat meer moed en perspectief te geven, is door dit alles zeer goed bereikt. Spr. prees de tactvolle leiding van mej. v. d. Byi; zy en de vrouwen doen dit werk met veel opgewektheid. Ook mevr. de Wilde sprak namens de vrou wen een woord van lof en waardeering. Mej. v. d. Byi dankte zoowel den burge meester als mevr. de Wilde en de cursisten en zeide. dat de dank hier het meest aan de Stich ting toekomt. Na een gezellig samenzyn en het bezichtigen der gemaakte goederen, volgde sluiting der by eenkomst. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Heuvel, 23 J. en Tryntje van Rooye, 21 J., te Noordwyk. De collecten der Ned. Herv. Kerk bedroegen over November: Diakonie f. 82.87, Kerk f. 113.45 de Bus f. 18.27; de collecte tydens het dankuur bracht f. 101.98 op. Door het college der notabelen der Ned. Herv. Kerk is de heer B. Imthorn als kerkvoogd herkozen. VOORHOUT. VERGADERING COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK De Coöp. Boerenleenbank vergaderde In de groote zaai van café „Boerhave" onder presldfum van den voorzitter, dr. H. A. G. Bots, ten wijziging van de statuten en van het huish. reglement. Spr. zette het doel dezer wijziging uitéén. In het bijzonder is deze noodzakelijk in het belang der Bank in het algemeen. De tweede secr. de heer L. H. Prins las de notulen, welke werden vastgesteld, on der dank aan den secretaris, den heer J. J. v. d. Berghe. Hierop werden de genoemde wijzigingen met alg. st. aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. Ten huize van dr. Bots zal Donderdag middag 19 December om half drie gelegen heid gegeven worden voor kostelooze inen ting, resp. her-inenttng. VOORSCHOTEN. RAAD S AGENDA. De agenda voor de a.s. Raadsvergadering luidt als volgt: 1. Notulen vergadering 5 December 1940; 2. Ingekomen stukken en mededeellngen; 3. be grooting electriciteitsbedrijf. dienstjaar 1941; 4. begrooting grondbedrijf, dienstjaar 1941; 5 be grooting gasbedrijf, dienstjaar 1941; 6. begroo ting waterbedryf. dienstjaar 1941; 7. begrooting badhuisbedrijf, dienstjaar 1941; 8. begrooting dienst van openbare werken, dienstjaar 1941; 9. begrooting woningbedrijf, dienstjaar 1941; 10. begrooting centrale boekhoudln, dienstjaar 1941; 11. begrooting gemeente, dienstjaar 1941; 12. be schikbaarstelling bedrag ex art. 55 bis L.O.-wet 1920, gewoon L.O., dienstjaar 1941; 13. beschik baarstelling bedrag ex. art. 55 bis. juncto art. 101. 5de lid, L.O.-wet 1920. U.L.O.. dienstjaar 1941; 14. wyziging gemeenschappeiyke regeling schoolartsendienst; 15. crediet vernieuwing ge deelte Wyngaardenlaan; 16. Reserveering voor den dienst van openbare werken jaar 1940; 17. afschrijving waardevermindering bezittingen be drijven. Jaar 1940; 18. oninbare vorderingen ge meentebedrijven, jaar 1939; 19. crediet ombouw oude vrachtauto voor het gebruik van lichtgas; 20. machtiging medewerking wachtgeldregelin gen; 21. machtiging verhuur ambachtshuis; 22. lidmaatschap vereeniging ..Oud-Leiden"; 23. Kerstgave ondersteunde werkloozen; 24. Kerst gave ondersteunde kleine boeren en tuinders; 25. Kerstgave tewerkgestelde werkloozen; 26. comptabiliteitsbesluiten27. rondvraag. Aanhouding. Als verdacht van het ingooien van een ruit en het stelen van een rywiel, dat langs den weg stond, is aangehouden J. v. V. uit Den Haag. ZEVENHOVEN. Gunning. Door polder Zevenhoven is gegund het af eten van 205 boomen en het rooien van 319 boomen. Perc. 1 aan J. P. v. Eljk te Nleuwveen; perc. 2 aan L. C. Vork alhier. Gekozen is door de alhier opgerichte kaart club tot penningmeester S. v. d. Haan en lot leider A. Vork. 25) 4525 (Ingez. Med.) ALPHEN. EEN BELANGRIJKE SCHADEPOST. 600 Liter melk ging verloren. Des morgens omstreeks halfacht werd op den Steekterweg de melkwagen met daarvoor be spannen paard van L. de K. uit Zwammerdam aangereden door een achterop komende vracht auto van de fa V. en de J. bestuurd door N. Tengevolge van' de botsing ging plm. 600 liter melk verloren. Zoowel de melkwagen als de vrachtauto werd beschadigd. De oorzaak moet worden toegeschreven aan het feit, dat de autobestuurder vermoedeiyk werd verblind door een hem tegemoetrijdende motorrijder. De po litie heeft van een en ander procesverbaal op gemaakt. BOSKOOP. Vergadering Ned. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde. De w.n. voorzitter, de heer K. Verboom, opende, waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd, waarna het aanwezige planten- materiaal, besproken werd. Vervolgens hield de heer J. J. van den Berg een causerie over een cactus, die veel in Mexico voorkomt, n.l. Auhalonium Lewinni. Het is een grijs-groene bolcactus, gedurende byna 8 maan den van het jaar wordt de plant door de wor tels geiyk met den bodem getrokken door de droogte. De medicynmannen der Indianen kenden aan deze cactus aldus spr. een groote kracht toe en verzamelden deze planten. Wanneer de Indianen ten oorlog trokken, werd aan lederen stryder by den aanvang van een gevecht een stukje gegeven om op te kau wen; dan zou hy geen honger en dorst ïyden en zich zeer dapper gevoelen. Bovendien was het een middel tegen alle mogelyke kwalen. De geleerden, aldus spr. hebben deze plant onderzocht en hierin vier vergiften gevonden, n.l drie welke op.hart en zenuwen werken en een welke nog sterker werkt dan opium en waarvan het geheele lichaam verstyft. Met een woord van deri voorzitter werd deze vergadering gesloten. RIJNZATERWOUDE. VERGADERING IJSCLUB „EENDRACHT MAAKT MACHT". In café de Boer hield de IJsclub „Een dracht maakt Macht" haar jaarvergadering. De opkomst der leden was zeer goed. De voorzitter de heer W. Timmers opende, waarna de notulen gelezen en goedgekeurd werden. Het jaarverslag van den secretaris oogstte grooten bijval en werd met applaus aan vaard. Het bleek, dat de vereeniging 107 telt en 3 eereleden. Uit het financieel rap port van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f. 270,62'/!, de uitgaven f. 181.68; batig saldo f. 88.94. De inkomsten in de kas der werkverschaffing bedroegen f. 50.95. De uitgaven f.78.05: te kort f. 27.10. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De begrooting voor het as. winterseizoen werd vastgesteld; uitgaven f. 73.het overige blijft voor festiviteiten. De heeren N. Disseldorp, Jac. Bodaan, J. van Luiing en W. Timmers werden als be stuurslid herkozen. Aan het verzoek van den heer G. van Wieringen om het materi aal tegen brandschade te verzekeren werd voldaan. Op verzoek van den heer Joh. Eikelenboom ls de sneeuwruimer ln orde gemaakt. Een bestuursvoorstel, om naast de leden ook adsplrantleden op te nemen werd goedgekeurd. Gezinsleden van leden der IJsclub zijn nu na hun 18de jaar niet meer vrij, maar moeten als adsplrant-lid f. 0.50 betalen. Dit geeft een aanmerkelijk voor deel voor de kas. De heer Kinkel zou dit lidmaatschap willen zien gesteld tot 21 jaar daarna moet men lid worden voor f. 1.—. Dit werd niet voldoende gesteund, maar zal door het bestuur in een volgende vergade ring behandeld worden. De heer Bergshoeff rapporteerde namens de materiaalcommis sie. dat alles in orde is. Bij de rondvraag wees de heer P. van Rijn op het bijten hak ken in het ijs door de hengelaars. Het be stuur zal deze zaak ernstig onder de oogen zien en afdoende maatregelen trachten te treffen Hierna volgde officieele sluiting door den voorzitter, waarna men ouderge woonte in zeer geanimeerd samenzijn bij een bleef. VOOR LEVERING AAN DE VLEESCH- DISTRIBUTIE. Het ligt voor de hand, dat de leveringspllcht van vee voor de vleeschdlstrlbutie onder de vee houders eenige beroering heeft teweeg gebracht, doch het was te voorzien, dat zulks stond te gebeuren. ïntusschen valt op te merken, dat de ge nomen maatregelen ten aanzien van den leveringsplicht, al eenige stimulans waren voor het aanbieden van slachtvee, want er werd reeds een aardig kwantum méér voor de klassificatiecommissies gebracht. Het zal deze week met de vlecechvoorzie ning nog wel niet Ioopen zooals het moet 7.yn, doch voor zoover wü nu reeds hebben kunnen waarnemen, wordt er van veehou- derszjjde thans naar gestreefd om er gang in te brengen. Op de z.g. magere markt werd zeer druk gezocht naar een geschikt beest om voor de distributie te leveren en velen zullen de eigen stallen daarvoor na zien. De prijzen van het vee .geschikt voor de slacht en dat zyn in dit geval ook veelal de vare koeien diet wat vleesch er op liepen aan- zieniyk omhoog. De kalf- en melkveehandel waren in verhou ding niet zoo vlot, doch de pryzen toch ook weer aan den hoogeren kant. Ook het jonge fokvee was nog even stygende in prys. De paardenmarkten, waar de laatste weken zooveel handel werd gedaan, zagen er door het verkoop- en slachtverbod, volkomen verlaten uit. Te verwachten valt echter dat dit niet lang zal duren. Ook de wolveemarkt hoopt men weer spoedig op gang te hebben. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7