LEIPSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 2 December 1940 NAGEKOMEN BERICHTEN Binnenland Duitsch W eermachtsbericht Buitenland RECHTZAKEN Een voor de Duitsche Weermacht beleedigend gedicht LAND EN TUINBOUW Italiaansche Weermachtsberichten BEURSOVERZICHT jmr#1 MARKT RERKMTIN^^ Familie berichten mil II I II III Hll III III l—IHI IMIli ,11. M iHIW HII^MWITIMBW«nB«WrTTT»^MtranMrTTMrrTTWrririnri|WmftOTlgBa«MBBMWWEB«WaBWCMWMMBMM«»BWgMeEBMB«MMgSaBBSaeBgMBMMBWBMMBMMMMMM«^aM» t het technische gilde in nederland. Oprichtingsvergadering te Utrecht. Gisteren is te Utrecht een oprichtings bijeenkomst gehouden van het technische gilde in Nederland. Aanvankelijk zou de vergadering in het hotel Des Pays Bas worden gehouden doch de toeloop bleek zóó groot te zijn, dat men besloot naar het kringhuis der N.S.B. op de Nieuwe Gracht te gaan. Het aantal belangstellenden bedroeg ongeveer 400 personen, onder wie zich vele bekende ingenieurs. M.T.S.-gediplomeerden en bekende technici bevonden, terwijl schriftelijk een groot aantal toezeggingen tot toetreding binnen was gekomen. Deze factoren droegen er toe bij, dat de bijeen komst in een enthousiaste stemming ver liep. De organisator, dr. W. A. Herweijer, hield een inleiding. De technische beroeps- stand, zal zooals hij het uitdrukte: een groot aandeel hebben bij den opbouw. In den nieuwen tijd zal er in de plaats van arbeidssleur arbeidsvreugde komen. De mo dernste technische hulpmiddelen moeten werktuigen blijven in handen van den vak man, zooals de ploeg dit de eeuwen door is geweest in de handen van den boer. De techniek moet dienstbaar zijn aan het le vensbelang en de levensvreugde van volk en gemeenschap. Voor deze vraagstukken zal het technische gilde een werkgemeenschap oprichten van „Volk, techniek, en cultuur". Het technische gilde wil niet aan politiek doen in den zin van partijtwisten en geen verdeeldheid zaaien, doch het wil de zelf werkzaamheid op het eigen terrein voor het welzijn van den eigen beroepsstand en van de geheele volksgemeenschap, aldus spr. Dr. ir. Blok zal de leiding van de af- deeling bouwkunde in het technische gilde op zich nemen. Met het N.V.V. werd over eengekomen, dat de sociale belangen van de leden-werknemers door de N.V.V.-organisa- ties zullen worden behartigd. Op het gebied der volkshuishouding zal samen worden ge werkt met het economisch en het agrarisch front. Na dr. Herweijer sprak de heer Koster, leider van den raad van volkshuishouding, terwijl de heer Woudenberg, commissaris van het N.V.V. de sociale zijde van het gilde en de plichten van alle technici belichtte. Het secretariaat werd gevestigd te Over- veen, Bloemendaalscheweg 237. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Zaterdagavond omstreeks 6.15 uur heeft aan den Parkweg te Voorburg een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij de 20-jarige dienstbode mej. A. H., in dienstbetrekking aan de Laan van Swaenesteyn aldaar, het het leven heeft gelaten. Op dat uur passeerde mej. H. den tram baanovergang Parkweg-Julianastraat, juist toen uit de richting Leidschendam een sneltrein naderde van de N.Z.H.T.M. Blijkbaar heeft het slachtoffer nog ge poogd de baan over te steken of de tram niet opgemerkt, althans zij werd gegrepen en deerlijk verwond. Met een schedel basisfractuur en talrijke verwondingen is zij daarop naar St. Anto- nius Hove te Voorburg vervoerd, alwaar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Het tramverkeer ondervond geruimentijd vertraging. brand te eerbeek. Papierfabriek „De Hoop" verwoest. Door onbekende oorzaak is vannacht om streeks drie uur .brand uitgebroken in de afdeeling cartonnage van de papierfabriek „De Hoop" te Eerbeek. Het gebouw is totaal uitgebrand. De motorspuit van „De Hoop" en de vereenigde papierfabrieken spoten aanvankelijk met twee stralen een massa water op de vlammen, die gevoed werden door de groote hoeveelheden papier. Latei- assisteerden de motorspuiten uit Dieren cn Bruinmen, doch men kon niet voorkomen, dat het geheele gebouw uitbrandde. Een groot aantal machines is door de vlammen vernield. Tachtig arbeiders worden door dezen brand werkloos. Het zal langen tijd duren, voordat de noodlge herstellingen weer zullen zijn aangebracht, omdat de machines, welke hiervoor noediig zijn, uit het buitenland moeten betrokken worden. De schade is nog niet vastgesteld. De fa briek is op beurspolis verzekerd. DOOR DE DUISTERNIS MISLEID. Het te Delft wonende 21-jarige dienst meisje Van dfer Meer geraakte Zaterdag avond te Delft ten gevolge van d)e duister nis te water. Zij werd' gered en aanvanke lijk liet haar toestand zich gunstig aan zien, d'ooh later is zij aan de gevolgen over leden. FINANCIEELE COMMISSIE WINTERHULP NEDERLAND. De rijkscommissaris heeft benoemd die volgende financieele commissie voor de Winterhulp Nederland: voorzitter: mr. L. J A. Trip, secretaris-generaal van het depar tement van financiën te's-Gravenhage; le den: jhr. mr. O. Reuchlin, agent van de Nederlandsche Bank te 's-Gravenhage; mr. P. Heering, directeur van de verzekerings maatschappij „De Nederlander van 1845", te 's-Gravenhage: mr. B. Kolff, directeur van de Rott. Bankver.", tc Rotterdam; mr. H. van Leeuwen, dir. van de Twentsche Bank, te Amsterdam; mr. J. C. Spangen berg, te 's-Gravenhage; mr. H. van Maas dijk, dir. van de Ned. bankinstelling voor waarden, belast met vruchtgebruik en pe riodieke uitkeeringen, te 's-Gravenhage; mr. E. Menten, firmant van Heldring en Pier- son, te 's-Gravenhage; mr. J. Wilkens, Dir. van de Ned. Hypotheekbank te Veendam; mr. R. Zuyderhoff, voorzitter van de alge- meene rekenkamer te 's-Gravenhage. DESKUNDIGEN BIJ DEN WEDEROPBOUW Om den wederopbouw zoo krachtig mo gelijk te stimu'leeren en voor een vlotte en onmiddellijke behandeling van alle proble men, verband houdende met den weder opbouw, zorg te dragen, is de algemeen ge machtigde voor den wederopbouw voorne mens een aantal deskundigen te benoemen, welke hem zullen vertegenwoordigen in de verschillende verwoeste plaatsen. Deze deskundigen zullen belast worden met de leiding van de voorbereiding en uit voering van de ciyiel-technische werken in bepaalde gemeenten, voor zoover deze wer ken verband houden met den wederopbouw. Dit zal natuurlijk geschieden in samenwer king met de gemeentebesturen. Voor Mid delburg is dr. Ringers reeds tot een benoe ming overgegaan en heeft als zoodanig aangesteld den heer C. van Boven, oud- kaïpitein der genie. Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben, zooals reeds gemeld is, sterke af- deelingen gevechtsvliegers in opeenvolgende golven de havenstad Southampton met bommen van het zwaarste kaliber aange vallen. Er konden ruim 60 groote en talrijke kleine branden waargenomen worden, die in den loop van den nacht tot een groote vlam menzee aaneengroeiden. Een groote electrl- sche centrale werd getroffen. Aan de Test kade en in andere havenwijken stonden uitgestrekte opslagplaatsen in vlammen. In denzelfden nacht en overdag hebben zware en lichte gevechtsvliegtuigen boven Londen gevlogen en daar bommen gewor pen. Voor het overige bleef de bedrijvig heid van de luchtmacht overdag beperkt tot verkenning en aanvallen van jagers, welke leidden tot verscheidene met succes bekroonde luchtgevechten. In den nacht van 1 op 2 December werden de aanvallen op Southampton en andere steden voortgezet, terwijl ook in dezen nacht geen Britsche vliegtuigen in actie kwamen. Eerst in de ochtendschemering wierpen eenige van de Noordzee komende vliegtuigen bommen op woonwijken van een stad in het kustgebied, waardoor verschei dene burgers gewond werden. Jachtvlieg- gers hebben gisteren boven Zuid-Engeland 11 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Twee Duitsche toestellen gingen verloren. DE ONGEHOORZAAMHEIDSCAMPAGNE IN INDIÊ. Volgens een Domei-bericht uit Bombay, hebben-de Britsche autoriteiten aldaar gis teren vijf leden van het Indische nationale congres wegens voorbereiding van een on gehoorzaamheidsbeweging gearresteerd. De Britsche druk op de Indische nationale be weging en haar leiders neemt dagelijks toe. (D.N.B.) DRIE BRITSCHE SCHEPEN GETORPEDEERD. Radio-Mackay heeft radioberichten op gevangen. waaruit blijkt dat binnen 2Vi uur op 600 mijl van de Iersche Noordkust drie Britsche stoomschepen getorpedeerd zijn. Het eerste is de 5448 ton metende Good- leigh. De naam van het tweede schip kon uit de Morseteekens niet ontcijferd wor den, het schijnt een schip te zijn, dat zijn eerste reis maakte. Het derde is het vracht schip Lady Glanely, 5497 tor groot. VERSPREIDERS ZWAAR GESTRAFT. Voor het „Feldkrieggerlcht", dat daartoe zitting hield in het gebouw van het kanton gerecht te Enschede, diende een zaak tegen vijf employe's van een textielfabriek, die ervan werden verdacht een gedicht, dat van zeer beleedigenden inhoud was voor het Duitsche rijk en voor het luchtwapen in het bijzonder te hebben verspreid. Terecht stonden de 34-jarige controleur D. S., de 33-jarige drukmeester P. M. en drie vrou welijke kantoorbedienden, de 20-jarige mej. P. H., de 19-jarige mej. B. C. en de 22-ja- rige mej. E. N. Uit het verhoor kwam vast te staan, dat mej. E. N. op een morgen in de brievenbus van haar woning een getypt gedicht had gevonden. Dit gedicht had ten doel de êer en het aanzien van de Duitsche weermacht te schaden en was van een uitermate kren- kenden inhoud. Het meisje liet het epistel zien aan haar collega mej. H, die het mee nam naar huis en des avonds op de schrijf machine van haar vader een afschrift maakte. Zij toonde het aan eenige personen in de fabriek, o-a. mej. B. C., die het mee nam naar haar afdeeling en er een af schrift van maakte. Juist toen zij daarmede klaar was, kwam de controleur D. S. in het kantoor, die het pamflet meenam en het toonde aan iemand, die in zijn afdeeling werkzaam was. Deze laatste stelde een Duit sche afdeelingschef van het geval in ken nis, die daarop een onderzoek instelde, waarna hij mededeeling deed aan de Duit sche politie. Uit het verhoor kwam vast te staan dat de anderen zich beijverd hadden het pam flet te verspreiden. De openbare aanklager was van meening dat mej. P. H. de hoofddoderes is en eischte tegen haar een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar. Mej. B. C. achtte de openbare aanklager onschuldig, aangezien zij niets heeft gedaan om het pamflet te verspreiden. Tegen de andere drie verdachten eischte spr. zes maanden gevangenisstraf, allen met aftrek van de preventieve hechtenis. Het gerecht veroordeelde daarop mej. H. tót acht maanden gevangenisstraf, mej. N. tot zes maanden gevangenisstraf en de beide mannelijke verdachten D en M. tot zes maanden gevangenistraf, alles met af trek der preventieve hechtenis. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Kunt U de naam uecdeelen van de struik, waarvan een takje hierbij gaat? D. W. M. te L. Antw.: De bedoelde heestei heet Callicarpa dichotoma, is afkomstig uit Japan. De struik wordt een meter hoog ongeveer en is winter hard. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto- .TUINBOUW". J. van L. te L. Dat is ons niet bekend. Het Italiaansche weermachtsbericht van Zaterdag deelt mee: Aan het Grieksche front hebben onze troepen aan vijandelijke aanvallen hard- nekkigen weerstand geboden en op eenige punten doeltreffende tegenaanvallen van plaatselijken aard ondernomen. Bijzondere vermelding verdient-de divisie Ferrarra en het cavalerie-regiment Guide. Twee luchteskaders werden den geheelen dag in den strijd geworpen voor aanvallen met bommen, brlsantgranaten en machine geweervuur op de doelen, die van belang zijn voor het Albaneesch-Grleksche front. Militaire installaties, straten, knooppunten, troepenconcentraties en vijandelijke stel lingen werden herhaaldelijk met volle tref fers geraakt. In Policani werden afdeelln- gen troepen doeltreffend onder mitrailleur- vuür genomen. Op den weg ten Westen van Sajada werden tentenkampen en auto's in scheervluchten aangevallen en doeltreffend geraakt. Boven Shkore werden drie van onze bommenwerpers door negen vijande lijke vliegtuigen van het Gloster-type aan gevallen. Na een levendig gevecht werd een vijandelijk vliegtuig neergeschoten. Al onze vliegtuigen zijn op hun steunpunten terug gekeerd. Op 27 November werden door onze jagers in luchtgevechten drie vijandelijke vlieg tuigen van het Gloster-type en één van het type, Blenheim neergeschoten. De beman ningen werden gevangen genomen. Drie eigen vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Tijdens een verkenning in de nabijheid van Malta hebben onze vliegtuigen reeds op grooten afstand het laaien geconstateerd van een uitgebreiden brand, die bij het Vrij dag gemelde bombardement op La Valette werd veroorzaakt. In Noord-Afrika hebben onze vliegtuigen artilleriestellingen in de zone van El Da- waia en Wadi Halazin (60 en 100 km. ten Oosten van Sidi el Barani) herhaaldelijk met mitrailleurvuur bestookt. Vijandelijke vliegtuigen hebben zonder succes bommen geworpen op Sidi el Barrani. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen vijandelijke auto's in de zone van Menze (ten Noordwesten van Gubba) met brisant bommen bestookt en daarbij twee branden veroorzaakt. Vijandelijke bomaanvallen op Cheren hebben lichte schade doen ontstaan. Bij mi- trailleurvuur-aanvallen op de haven van Assab werden zes personen gewond. Zondag: Aan het Grieksche front werden her nieuwde vijandelijke aanvallen afgeslagen door onze troepen, die een krachtigen te genaanval deden. De Alpendivisie Julis on derscheidde zich in het bijzonder. In Noord-Afrika werden gemotoriseerde vijandelijke strijdmiddelen door onze esca drille, die in het gebied van El Awenat een aanvalsverkenning uitvoerde, met bommen van klein kaliber bestookt en op de vlucht gedreven. Twee vijandelijke vliegtuigen lie ten boven Meneloa (Cyrenaica) bommen vallen, die geen slachtoffers maakten, noch schade veroorzaakten. In Oost-Afrika werd een vijandelijke aan val bij Gallaoat afgeslagen. Een voor ons gunstig gevecht speelde zich af te Iregri (ten Westen van het Rudolfmeer). Na zes uur strijd werd de vijand op de vlucht ge dreven, met achterlating van 72 dooden, onder wie een officier, verscheidene gewon den, wapens en drie vrachtauto's met mate riaal en munitie. Onze verliezen zijn ge ringer. Heden maakt het Italiaansche hoofdkwar tier het volgende bekend: Aan het Grieksche front zijn de hevige aanvallen van den vijand afgeslagen. De vijand die door onze tegenaanvallen tot zijn punten van uitgang werd teruggedreven, heeft zware verliezen geleden, met name aan den rechtervleugel van het negende leger, waar een aanval, die werd ingeleid door zware artillerie, door een geheel leger corps werd ondernomen. Aan het front van het elfde leger hebben zich bijzonder onder scheiden twee bataljons van de divisie Pusteria en van de divisie Ferrara. Aan het hoofd van het 47ste regiment infanterie is kolonel Trizio roemvol gesneuveld. Detache menten cavallerie die door Alpenjagers ver rast werden zijn in de pan gehakt. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen laten vallen op de verlaten gebieden van eenige eilanden der Dodecanesus. De aan vallen bleven zonder eenige uitwerking. In Oost Afrika hebben onze jagers een vliegtuig van het type Wellesier op het vliegveld van Ghedaref in brand geschoten. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Cassal, waarbij twee personen werden ge dood en vier gewond. Een vijandelijke ma chine is door het luchtdoelgeschut neerge haald. Andere vijandelijke luchtaanvallen hebben plaats gehkd op Burao, waar twee vrouwen gewond geraakten, alsmede op Assab en Metemma waar drie personen den dood vonden en 17 gewond werden. AMSTERDAM, 2 Dec. Nieuwe gezichtspunten ten opzichte van de economische verhoudingen welke voor de effectenbeurs als maatstaf zouden kun nen worden aangelegd, hadden zich tijdens het weekend niet voorgedaan. Op de beurs te New York had zich Zaterdag echter een betere stemming baangebroken, en vooral was dit uiting gekomen in aandeelen, welke vooral hier te Amsterdam als- toonaange vend worden beschouwd, zooals U.S. Steels en Bethlehem Steels. De ware animo voor de Amerikaansche fondsen was vandaag nog niet teruggekeerd. Maar bij de opening bestond toch een vaste stemming, waarbij zich in de Staal- aandeelen en Anaconda's eenige affaire ont wikkelde. Op 't verhoogde koerspeil kwam echter eenig materiaal aan de markt, zoo dat zich een kleine inzinking voltrok, maar reeds spoedig kwam er toch weer grond in de markt en ten slotte kon weer een kleine verbetering worden waargenomen. Spoorwegshares waren prijshoudend maar niet veel veranderd Op de locale markt kon de stemming bij de opening goed prijshoudend worden ge noemd. Tai van aandeelen bewogen zich iets boven het peil van de vorige slotnotee- ringen. Ook hier echter kwamen vervolgens verkoopers aan de markt en hoewel niet ;veel materiaal werd aangeboden, was de kooplust toch ook niet zoo groot, dat ee* kleine achteruitgang kon worden tegenge •houden. Later op den middag echter werd weer de ncodige veerkracht aan den dag gelegd, zcodat het slot in de meeste gevallen boven het laagste punt van den dag kwam. In de Petroleumrubriek werden Olies tegen de al- geheele aanvankelijke stemming in, reeds dadelijk lager afgedaan, terwijl zdch ver volgens neg een verzwakking voordeed in verband waarmee de kcers nog een 6-tal punten naar beneden kwam. Tegen het slot trad een kentering in, en kon weer een kleine stijging worden opge merkt. De Amerikaansche petroleumaan- deelen werden meerendeels tegen den vo- rigenprljsafgedaan.Een kleine affaire ont wikkelde zich beginbeursin Scheepvaartaan- deelen, meer speciaal Scheepvaart Unies. Daarbij bestond een goed prijshoudende stemming. Later op den middag werd echter weer behoorlijke veerkracht aan den dag gelegd. De Suikerafdeellng was stil. HVA's gingen na vaste opening een 5-tal punten achter uit, hetgeen verband hield met het aan bod van slechts weinig stukken, die niet onmiddellijk plaatsing konden vinden. De incourante Suikeraandeelen waren overi gens prijshoudend. De affaire in Rubberwaarden was gering. Amsterdam Rubbers debbueerdten niet slecht en waren oorspronkelijk een kleine achittal punten boven het vorige slot, doch dit avance kon toch niet ge-heel behouden blijven. De incourante soorten waren on geveer prijshoudend. Tabakken waren zeer stil en weinig veranderd. In Industrieëien was niet veel te deen. De Philipsaandeelen en Unilevers bewo gen zich op het peil van Zaterdag. Aku's zakten bij geringe affaire een kleinigheid in. De minder gangbare Nederlandsche in- dustrieelen kon-den zich door elkander ge nomen, vrij goed handhaven. Voor de beleggingswaarden was de be langstelling nog niet. teruggekeerd. De Nederlandsche Staatspapieren waren overigens prijshoudend, waarbij op kleine schaal eenige beweging werd veroorzaakt door -de gestaffelde leening. Gemeentelijke en provinciale obligation waren nauwelijks gewijzigd. Pandbrieven eerder aangeboden. Prolongatie 2 3/4 OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 2 December. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16 (1.8R9/16); Berlijn 75.28 (75.43); Brussel 30.11 (30.17); Helsinki 3.81 (3.82): Stockholm 44.81 (44.90): Zürich 43.63 (43.71). Bankpapier: Berlijn 75.19 (75.34); New York 1.86»* (1.90 1/4); Brussel 30.08 (30.20); Stockholm 44.76 (44.94); Zürich 43.59 (43.75). KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 Nov. Bloem kool f.10—16,10; Idem II f.4—7,10; bospeen f.8 —11,10, alles per 100; andijvie 2035 ct. per kist van 6 KG.; roode kool f.3—5,25; gele kool f. 2,504,20; groene kool f.23,25; uien f. 3,75 4 per 100 KG. Waspeen f.11.40; kroten 40 50 ct. per kist van 20 KG. NAALDWIJK. 29 Nov. Alicante 50—75; Fran- kenthalers 71—73; dubbele boonen 63; tafel peren 20—33; stoofperen 1521 ct. per KG.; rapen 4245; uien 1 per 25 KG.; sla 1,20; peen 3,50; peterselie f. 0,801,20; selderie f. 0,701,70; knolselderie 9,50 per 100 bos; bloemkool 9,50 15,50 per 100; roodekool 3,25; savoyekool 3,25; groene 2,653,25; Chineesche 1,903; witte 1,201,45 per 100 KG.; andijvie 1013 per 4 KG.; boerenkool 1020 per 7 KG.; tomaten 1,25 —2.94. C 1.15—2.95; bonken f.0.87—1.90. CC 1 per bak; spruiten 2,15, 2de soort 0,851,90 per 15 KG. RIJNSBURG. 30 Nov. Roode kool f. 56; gele kool f.3—3.50; groene kool f. 2.50—3,25; knol selderie A f.6—8; Idem B f.45; andijvie f. 3,50 6 per 100 KG.; waschpeen f. 0.701,40; kroten f.0,801.10; uien f.11,30 per kist; bospeen f.9 —10.50; Peterselie f. 1,20—1,50 per 100 bos. TER-AAR, 29 Nov. Andijvie 10—27 ct. per kist; boerekool 19—20 ct. per kist; waschpeen f. 4,10—4,50; uien f3 .,60—4; prei f. 3,20—4,20; prei f.3204.20; sprultkool f. 14,25; Chineesche kool f.1—1.50; groene savoye f. 3.25; witlof f.8,80 15.20, alles per 100 KG. Peen f.4; selderie f. 1.60 per 100 bos; sla f. 1,702,90 per 100 stuks; bloemkool 413 ct per stuk. De heer en mevrouw DE BOEIRKROES geven U met blijdschap en dankbaarhedd kennis van dis geboorte eener Dochter, die zij LYDIA ANTONIA WILHELMINA JULIANA noemden. 9122a L. B., Rijns/burgerweg 130, 30 November 1940. Met groote vreugde geven de Heer en Mevrouw LE POOLE—BAUER kennis van de geboorte hun ner Dochter FRÉ. Noordiwijik a. Zee, Duinweg 13 - Tijdelijk: Gorinchem, Zi ekengasthuis. 30 November 1940. 4163 Heden overleed onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, THEODORA VAN DER SMIT, Weduwe van HiEiNDRIKUS WILHELMUS DE LA BLJE, in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam: J. G. DE LA BI JE. Leiden, 30 November 1940. Meloenstraat 14. 4167 4186 4© TBEKKING HAIGTON Co. Wettige Premieleening 1912 le KLASSE, le LIJST TREKKING VAN MAANDAG 2 DECEMBER 1940 HOOGE PREMIEN: c 20000.9124 5000.— 2532 f 1000.— 8746 11133 400.— 5647 13628 16087 t 200.— 1522 10304 L 100.— 2982 3184 4611 17803 18702 20128 20328 PREMIËN VAN 20.—: 14 24 31 36 136 161 212 266 288 383 417 430 464 528 576 585 599 602 656 705 746 801 849 895 907 915 986 998 1064 1129 1223 125e 1312 1329 1347 1368 1371 1403 1415 1418 1425 1431 1454 1455 1501 1521 1570 1572 1575 1602 1607 1618 1626 1639 1652 1676 1717 1731 1733 1760 1773 1794 1796 1798 1823 1972 2007 2019 2035 2075 2176 2207 2220 2237 2253 2349 2368 2378 2389 2395 2473 2720 2727 2764 2780 2915 2931 2977 3030 3046 3058 3101 3113 3125 3127 3135 3168 3236 3246 3260 3268 3269 3280 3407 3430 3504 3523 3530 3537 3613 3772 3815 3820 3878 3909 3930 3944 4010 4014 4113 4143 4211 4222 4241 4242 4243 4267 4288 4291 4326 4335 4339 4435 4459 4464 4466 4509 4516 4528 4532 4537 4544 4656 4660 4C66 4674 4686 4779 4789 4898 4912 4921 4958 5024 5037 504o 5092 5195 5197 5206 5215 5225 5235 5248 5265 5292 5302 5331 6335 5336 5338 5339 5382 5448 5483 5542 5554 5577 5578 5579 5587 5588 5591 5648 5710 5721 5835 5940 5961 5992 6043 6049 6065 6105 6106 6120 6141 6211 6267 6274 6334 6345 6369 6375 6423 6437 6488 6527 6536 6562 6676 6591 6619 6625 6628 6652 6714 6738 6760 6818 6821 6822 6841 6902 6907 6910 6923 6939 6948 6950 6952 7003 7010 7112 7122 7123 7183 7202 7213 7214 7247 7306 7414 7424 7428 7437 7443 7503 7512 7517 7544 7545 7561 7585 7621 7622 7673 7723 7759 7787 7861 7913 7939 7943 7950 8038 8042 8058 8126 8179 8201 8225 8319 8352 8369 8382 8402 8412 8509 8510 8514 8521 8522 8539 8553 8601 8619 6624 8649 8631 8738 8807 8810 8811 8906 8918 8964 9036 9042 9090 9110 9113 9121 9123 9127 9129 9133 9163 9168 9179 9182 9202 9215 9221 9241 9259 9308 9326 9329 9349 0383 9389 9408 9436 9439 9486 9567 9569 9572 9642 9663 9680 9726 9752 9816 9819 9824 9826 9872 9875 9893 9911 9912 9921 9958 10008 10020 10035 10047 10069 10085 10106 10126 10133 10161 10233 10244 10250 10255 10258 10294 10303 10359 10362 10401 10414 10436 10445 10448 10451 10456 10504 10509 10525 10549 10559 10569 10584 10616 10734 10763 10778 10806 10816 10824 10827 10939 11032 11114 11146 11173 11182 11191 11207 11209 11215 11223 11236 11310 11333 11380 11381 11388 11422 11435 11513 11527 11529 11545 11549 11553 11564 11621 11658 11661 11692 11714 11743 11759 11811 11813 11920 11965 11975 11977 12001 12010 12029 12035 12101 12120 12149 12150 12227 12228 12264 12282 12286 12332 12333 12336 12337 12352 12386 12392 12443 12447 12534 12607 12625 12639 12651 12712 12715 12716 12728 12729 12758 12778 12843 12856 .i2908 12925 12937 12938 13012 13019 13039 13136 13206 13226 13240 13248 13303 13318 13335 13336 13401 13437 13449 13452 13513 13524 13526 13553 13609 13612 13614 13625 13652 13657 13709 13752 13776 13791 13810 13821 13831 13841 13842 13872-13890 13907 13935 13940 14017 14046 14057 14060 14069 14074 14100 14120 14133 14171 14174 14230 14255 14264 14270 14305 14321 14423 14455 14466 14481 14489 14507 14512 14607 14614 14627 14634 14719 14731 14801 14805 14824 14876 14892 14917 14932 14947 15020 15024 15030 15032 15042 16068 15087 15092 16105 15114 15183 15185 15279 15338 15347 15356 15358 15382 15387 15508 15512 15551 15584 15618 15634 15702 15713 15731 15744 15759 15786 15823 15824 15840 15380 15887 15383 15890 1-5900 15918 15966 16019 16054 16055 1S072 16176 16184 16325 16339 16467 16528 16572 16598 16603 16610 16632 16375 16711 16745 16746 16946 16951 16964 17045 17057 17060 17119 17126 17130 17167 17203 17216 17313 17334 17338 17346 17381 17384 17428 17520 17521 17646 17669 17738 17744 17775 17796 17797 17807 17909 17912 17913 17983 18006 18053 18086 18105 18139 18152 18155 18158 18193 18207 18266 18317 18319 18356 18368 18386 18391 18421 18447 18476 18192 18496 18508 18530 18560 18576 18608 18617 18631 18637 18697 18724 18805 18811 18824 18844 18916 18917 19000 19109 19187 19204 19258 19291 19432 19439 19501 19521 19523 19526 1&543 19553 19635 19637 19683 19719 19722-19725 19804 19805 13S17 19e59 19380 1S893 19904 19930 19977 20015 20023 20058 20103 2010-1 20108 20118 20119 20250 20270 20279 20401 20421 20429 20479 20509 20511 20519 2C617 20621 20636 20702 20718 20747 20737 20856 2086G 50872 20889 20893 20927 Ongocorrlgoord

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3