iEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 2 December 1940 Er moet meer slachtvee worden aangevoerd Aspirin Uit de Omstreken Het is noodig en mogelijk De Gemeentebegroofing 1941 Uit de Rijnstreek Afscheid van Dr. G. J. Sfreeder van de Ned. Herv. Gemeente ■hotétttJuuS: AALSMEER. GEEN GROOTE BLOEMEN AAN VOER. Thans geen export. Met uitzonderng van enkele gelegenheids- soorten is de aanvoer op de bloemen veilin gen niet bijster groot te noemen de laatste dagen. Dt is aan den eenen kant maar gelukkig ook, want de vraag voor het buitenland is gering; de deviezen zijn blijkbaar tegen be gin November voor het Allerheiligenfeest benut, zoodat er nu practisoh van export geen sprake kan zijn. De sering begint nu een, overheerschend beeld in het veilingleven te vormen; haar opbrengst was echter aan den lagen kant in de afgeloopen week. Rozen en ohrysanthen kwamen in steeds kleiner hoeveelheden aan de veiling. De prijzen, bijna uitsluitend op den blnnen- landschen handel steunend waren aan den lagen kant. Better Times kon niet hooger dan 5 a 6 cent komen. Hadley 67 Ed. Helen 89, Briarcliff 57, Queen- Marie 8V210 en E. G. Hill 6V27. Ook de opbrengst van Anjers, toch een der grootste producten, viel de laatste dagen (hard tegen in verband met de geringe vraag van buitenlandsche- zijde. De opbrengst van chrysanthen daaren tegen was niet slecht. Eerste soorten gingen voor 12 a 16 cents vlot weg. Am. Anjers deden van 310 cents. Fairy Queen 46, Better Lou 45, My love 4Vt5, King Cardinal 4V-6f/>, Peter Fisher 4—5, Beauty 61/;—9. Gele freesia 60 cent per bos, Gerbera's 7 cent en Jap. Lelies 61/*8V2 cent per kelk, Plumosus bracht van 2335 cent op. BENTHUIZEN. Nieuw raadslid. Wegens vertrek van liet raadslid der ge meente J. v. d. Meer, en door het bedanken van zijn opvolger, den heer J. Spruitenburg is benoemd tot raadslid de heer D. van Soest. Deze heelt de benoeming aangeno men, zoodat de raad thans weer voltallig is. De heeren M. Idema en P. Mets zijn herkozen, resp. als kerkvoogd en notabel der Ned. Herv. Gemeente, alhier. HILLEGOM. COÖP. VEILINGVER. „HILLEGOM Bovengenoemde Veilingvereeniging hield ln Hotel Flora haar alg. ledenvergadering. Vele leden waren ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer W. R. Veldhuizen v. Zanten, opende en gal de redenen aan, waarom deze jaarvergadering zoo laat ln het seizoen werd gehouden. Spreker memo reerde het verloop van den bollenhandel over 1939 en de economische gevolgen wel ke de oorlogstoestand vanal Sept. 1939 over het bloembollenbedrjjl heelt gebracht. Na voorlezing werden de notulen der vo rige vergadering onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris mochten we vernemen dat de eerste vei lingen in het seizoen "39 een goeden koop lust toonden, doch de Septemberdagen d.a.v, brachten een algeheele verandering in het verkoopsysteem met zich mede, van- al dien datum werden nog groote kwan- tums bloembollen uit de hand verkocht op de veiling. In het college van bestuur en commissa rissen kwam tijdens de in 1939 gehouden jaarvergadering verandering door verkie zing van den heer C. Kramer Lz. tot secre taris en den heer W. Hopman als commis saris. De omzet van het seizoen 1939 was bijna l1/. mill, gulden hooger dan van 1933. Het aantal verwerkte manden steeg van al 1937 van 42000 stuks tot 254.000 stuks in 1939, aldus een vermeerdering van ruim 210.000 manden in 2 jaren. Welke organisa torische veranderingen deze verhoogde om zet met zich medebracht, werd in een kort schema vastgelegd. Met bijna alg. st. werden de balans en verlies- en winstrekeningen goedgekeurd en vastgesteld. In de vacature W. Veldhuizen v. Zanten werd tot commissaris gekozen de heer G. Hylkema, die zich deze verkiezing liet welgevallen. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de November-uitbetalingen over 1939, waar op geantwoord werd, dat er binnenkort een verhoogde uitbetaling zal plaats hebben. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard werd deze vergadering onder dank voor de zakelijke bespreking, door den voorzitter gesloten. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Christina Anthonia d. 'van A. Visser en A. v. d. Boon, Varkevisserstr. 35 Janny, d. van A. Schalkers en J. v. d. Plas, Ro- melnenstr. 24 Willem, z. van A. Ouwehand en D. Broekhuizen, M. A. de Ruyterstr. 30 Nicolaas Maria, z. van H. F. v. d. Berg en M. W. Zonneveld, Voorstr. 57, Zee Cornells z. v. J. de Vreugd en J. Gufjt, Remisestraat 3 Jan z. van J. Zwitser en N. v. d. Plas, 4e Kanaal straat 35 Neeltje, d. van J. van Roon en A. Messemaker, P. Krugerstraat 20 Arend Jacob z. van A. van Beelen en J. van Beelen, Varkevis- serstraat 341 Grietje- Lena, d. van A. Schou ten en P. Schaap, de W. Malefijtstr. 39. Overleden: Elisabeth Kloos, wed. van G. Ouwehand 86 jr. Getrouwd: L. Verdoes en A. Kuijt, Emma- straat 9. Ondertrouwd: D. v. d. Plas. Annastraat 13 en J. v. d. Plas, Batavenstraat 20. KATWIJK AAN DEN RIJN. BIJEENKOMST DER STANDS ORGANISATIES. De besturen van de drie Standsorgani saties vergaderden met het hoofdbestuur van den Chr. Arbeidersbond ter bespreking van een loontoeslag op den arbeid in den vorm van handhaving van de loonen zooals ze dezen zomer steeds zijn geweest. Voor het zoeken van werkgelegenheid werd na eenige bespreking een comité gevormd door de genoemde besturen der Standsorganisa ties, die een circulaire aan glle werkgevers lullen doen toekomen om alzoo gegevens te yerzamelen ten opzichte van het eventueel Aan het A.NP. is thans mededeeling ge daan van een reeds eenige dagen geleden opgestelden oproep van de drie centrale landbouworganisaties inzake de vleesch- voorziening. De besturen der drie centrale land bouworganisaties dringen er bij de vee houders in Nederland op aan, om in. het belang van de regelmatige vleeschvoor- ziening van het Nederlandsche volk, den aanvoer van slachtvee voor de binncnlandsche consumptie op de nor male wijze voort te zetten. Al is het een jaarlijks terugkeerend ver schijnsel, dat in het begin van den stal tijd de afzet van slachtvee tijdelijk ver mindert, thans is gebleken, zoo wordt ge zegd, dat het aanbod daarvan zóó sterfc teruggaat, dat de vleeschvoorziening van de bevolking, op een wijze, zooals die gewensoht wordt en gelet op de. omstan digheden ook mogelijk zou zijn, in ge vaar dreigt te worden gebracht. De centrale landbouworganisaties zijn van meening, dat verstoring van de regelmatige vleeschvoorziening tnliet be hoeft voor te komen, indien de veehou ders daartoe hun medewerking ver- leenen. Wel is waar kan het aanhouden van vee in bepaalde gevallen wenschelijk zijn met het oog op het bedrijfsbelang, maar er wordt op gewezen, dat er mede rekening dient te worden gehouden, dat de ongun stige veevoederpositie aanleiding kan zijn, dat niet alle dieren, die de veehouders zou den wensohen aan te houden, in zoodanige conditiej gebracht of gehouden kunnen worden, dat zij zoowel voor het bedrijf als voor de vleeschvoorziening de hoogste waarde vertegenwoordigen. Het zal dan, zoo wel in het het algemeen als in het vee- houdersbelang, beter zijn een deel van die dieren eerder op te ruimen. De drie organisaties vertrouwen, dat de veehouders aan dezen oproep gehoor zul len geven. Zij dienen, aldus wordt gezegd, daarmede ook him eigen belang, omdat dan voorkomen kan worden, dat de overheid noodgedwongen ingrijpt en tot vordering van slachtvee overgaat, hetgeen onafwend baar vele moeilijkheden en onaangenaam heden voor de-veehouders met zich mede brengt. Er wordt in verband hiermede aan her innerd, dat, indien onverhoopt toch tot verplichte levering van rundvee zou moe ten worden overgegaan, er daarbij reke ning gehouden zal worden met de runde ren, welke van 25 November j.l. af zijn ge leverd. ZEVENHOVEN. BEEN GEBROKEN. Het echtpaar H., ging dezer dagen naar één der ziekenhuizen te Leiden om een kind te bezoeken. De moeder had op de terugreis per fiets het ongeluk bij den afrit van de hooge brug te Korteraai' te vallen en haal been te breken, waarop ook zij naar het ziekenhuis te Leiden moest vervoerd worden Van de trap gevallen. Een driejarig meisje van B. viel van de trap en verwondde zich ernstig aan haar hoofdje zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. ZOETERWOUDE. De heer J. Parlevliet alhier, die tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente geko zen was, heeft deze benoeming aange nomen. laten delven van perceelen tuinland. Men verwachtte, dat alzoo vla de hulp der Hei demaatschappij voor den a.s. winter heel wat werk voor de landarbeiders hier ter plaatse gevonden zal kunnen worden. Voor verdere actie zal men dus vooiioopig eerst de resultaten van het verspreiden der cir culaire dienen af te wachten. Na bespreking van punten van onderge schikt belang, volgde sluiting. Auto in de sloot. Door den mist misleid geraakte een auto- bestuur met zijn wagen aan de Santlaan in de sloot. De bestuurder kwam er echter wonder boven wonder goed af. De auto is door garage Kranenburg uit Oegstgeest gelicht. INTREDE Ds. J. G. AALDERS. Zondag 22 Dec. a.s. zal D.V. ds. J. G. Aalders in den middagdienst zijn intrede doen bij de Geref. Kerk alhier, na des mor gens bevestigd te zijn door zijn vader, prof. dr. G. Ch. Aalders van Hilversum. Tot gemachtigden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente zijn gekozen de heeren D. van Riessen, Justus Haasnoot, W. H. B. Koelewijn (allen aftr.) en W. Impt horn. Tot notabelen zijn gekozen de heeren A. Zandbergen en Gijsb. v. d. Does. KATWIJK AAN ZEE. Verkiezing Ouderlingen Ned. Herv. Kerk. Als ouderlingen zijn in de Herv. Kerk her kozen de heeren G. Vooys, J. Vooys, W. v. d. Oever en Jac. v. d. Plas; als diaken de heeren D. Gesink, J. v. d. Oever. P. Plug en Jac. Meijvogel. Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een brandstoffenkaart, een da- mesportemonnaie inhoudende een briefje van f. 2.50, f. 1 en een gulden aan los geld, een vleeschkaart, twee mantelriemen, een zwarte motorhandschoen, een vulpen, merk Osmia, een lederen etui, een werkschort met knoopsluiting. Als regent van het Herv. Gasthuis is herkozen de heer D. van Duijn en als re gent van het Herv. Weeshuis de heer K. Haasnoot. Geslaagd te den Haag voor het derde deel van het notarieel examen de heer J. A. M. Smits. NOORDWIJK. Bijeenkomst Nut van 't Algemeen. In de groote zaal van Hotel „Hof van Hol land" alhier had een zeer bevredigende leden bijeenkomst plaats. De bijeenkomst werd geopend door de presi dente, mevr. Niekerk, welke den spreker den heer Pilger welkom heette en hem vervolgens het woord gaf. Verschillende fragmenten uit de „Gijsbrecht" werden onberispelijk voorgedragen. Na de pauze droeg de heer Pilger nog een twee tal voordrachten voor van Justus van Maurik. Mevr. Niekerk dankte na afloop den heer Pil ger voor zijn medewerking en hoopte op een spoedig weerzien. RIJNSBURG. De eerste getrokken hyacinthen. Aan de Bloemenveiling Flora werden de eerste getrokken hyacinthen aangevoerd; Pink Pearl; zij brachten f. 10.de 100 op. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, dochter van A. Drie bergen en G. v. d. Meij. De Zendingscollecte bracht in de Ned. Herv. Kerk f445.81 op. SASSENHEIM. Verhooging van den gasprijs. Met ingang van 1 Dec. is de prijs van het gas met y2 cent per M3 verhoogd. Voor het vastrecht tarief B 2 is dit 1 cent per M3. Onze plaatsgenoot de heer D. de No bel is benoemd tot scheikundige bij het Stikstofbindingsbedrijf der Staatsmijnen te Geleen. Voor het diploma machineschrijven slaagden: PI. v. d. Berg, N. Boon, PI. Colijn, W. Duindam, G. Punt, KI. v. Schaik en A. Vercouteren. WASSENAAR. EEN BATIG SLOT VAN F. 90628.25. SLUITEND ZONDER BELASTING- VERHOOGING. De door B. en W. dezer gemeente aan geboden begrooting 1941 sluit voor zoo ver den gewonen dienst betreft, met een totaal bedrag van f. 1.606:515.36. De kapitaaldienst geeft aan een bedrag wegens inkomsten groot f 1.199.032.08 en wegens uitgaven van f. 1.108.403.83 en sluit derhalve met een batig saldo van f. 90.628.25. B. en W. merken op, dat de begrooting zooveel mogelijk normaal is opgezet, omdat het onmogelijk was een begrooting samen te stellen, die in alle opzichten de afspie geling zou zijn van den invloed, welken de onzekere omstandigheden op het gemeen tebeleid hebben en het voorts wenschelijk werd geacht den normalen gang van zaken zooveel doenlijk te handhaven. Ten aanzien van d(e inkomsten wordt op gemerkt, dat in het algemeen een zoo voor zichtig mogelijke raming is toegepast, ter wijl ten aanzien van de belastingen het advies van den inspecteur is gevolgd. Na de indiening is door B. en W. een wij ziging aangeboden, waarbij de inkomsten van den gewonen diénst zijn verlaagd in totaal met f. 40.707.46, terwijl deze verla ging wordt opgevangen door de post straat verlichting met f. 21.459.42 en de post „on voorziene uitgaven met f. 19.248, te vermin deren. Ofschoon bij raming de bedrijfswin sten f. 46.300 en de belastingen onge veer f. 93.000 minder zullen opbrengen, is de begrooting zonder belastingver- hooging sluitend gemaakt. VERGADERING VER. ZIEKENZORG. In het gebouw Centraal hield de Ver. voor Ziekenhuisverpleging een ledenvergadering. Na opening van den voorzitter en lezing der notulen, die onveranderd werden vast gesteld deelde de voorziter mede dat de instelling van een controleerend genees heer een gunstigen invloed heeft gehad zonder dat er bij het bestuur door de leden klachten zijn ingekomen terwijl het ge middeld aantal opnamen is gedaald. Het bestuur stelde voor, nu een reserve kapitaal vam rond f. 10.000 is bereikt, art. 32 van het reglement te wijzigen in dier voe ge, dat het aantal verpleegdagen thans per ziektejaar kan worden uitgebreid tot 60, en de kosten van operatiekamer, bestraling enz. ook kunnen worden verhoogd. De ver gadering ging met dit voorstel volkomen accoord en het werd met alg. st. aangeno men, behoudens goedkeuring van den Pro cureur-Generaal. Dit gunstige resultaat is nu verkregen door een jarenlang voorzich tig financieel beleid en zal ingaan met te rugwerkende kracht van 1 Januari 1940 af. ERNSTIGE AANRIJDING. Drie gewonden. Op den Rijksstraatweg bij den Deyl is een paard en wagen, bestuurd door den 22-j. de G. alhier van achteren aangereden door een auto die den wagen te laat be merkte en, hoewel er krachtig werd geremd, er bovenop vloog. De inzittende van de auto, de 18-j. B. bekwam snijwonden in het gelaat en een ernstige verwonding aan het oog, terwijl de 19-j. W. een gescheurde onderlip opliep. De G. bekwam een gebroken linkeronderbeen. Na het verleenen van de eerste hulp door de doktoren Baart de la Faille en Hubbe- ling zijn de beide eersten naar Bronovo in Den Haag overgebracht, terwijl de G. naar het St. Elisabethziekenhuis werd vervoerd. Vermoedelijk zou de G. geen achterlicht tij dens de aanrijding hebben gevoerd. Tegen H. alhier werd proces-verbaal opgemaakt wegens onvoldoende verduiste- D. alhier deed aangifte van diefstal van zijn fiets die geplaatst was voor een perceel aan den Storm van 's Gravesande- weg alhier. ALPHEN. Jubilea bij de water- en lichtbedrijven. Ten kantore van de Water- en Lichtbe drijven had een huldiging plaats van de heeren I. German en A. Noomen, resp. as sistent en kantoorlooper-meteropnemer, die beiden hun 12Vfe-jarig jubileum als zoodanig herdachten. De jubilarissen werden door den directeur, den heer M. van Muiswinkel, hartelijk toegesproken en gecomplimen teerd onder aanbieding van een mooie oor konde, vermeldende de namen van de schenkers. Voorts werden bloemen aangebo den. Na afloop der huldiging bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Gouden echtvereeniging. 12 Dec. a..s. hoopt het echtpaar W. Seke- risvan Klaveren, wonende aan de Gouwe kade zijn gouden huwelijksfeest te herden ken. Zoowel de 70-jarige bruidegom als de 74-jarige bruid mogen zich nog in een goe de gezondheid verheugen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornelis Schollaardt, 25 jr. met Johanna Wilhelmina Stooker 25 jr. Onze vroegere plaatsgenoot de heer W. J. van Vonderen zal op 6 December a.s, den dag herdenken waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij 's Rijksbelastingen. Hiervan is hij gedurende 20 jaar als zoo danig in onze gemeente werkzaam geweest. Sinds enkele maanden is hij gestatiionneerd te 's-Gravenhage. Met ingang van 1 Decemer zijn onze plaatsgenooten J. Rijsdam en Jac. Verkerk, adspirant-bestellers in vasten dienst, aan gesteld bij de P.T.T. ALKEMADE. Geslaagde toonceluitvoering. Voor begunstigers gaf de tooneelclub St, Pan- cratius een uitvoering. De zaal was geheel gevuld toen de directeur kapelaan von Fissene deze opende met een woord van welkom. De muziekclub speelde hier na een pittigen marsch, waarna de club voor het voetlicht trad met het. spannende tooneelspel: De Vier Jaargetijden van Anton Coolen. Het vond een aandachtig gehoor. De spelers waren zeer rolvast en mochten na elk bedrijf een warm applaus in ontvangst nemen. Na afloop keerden allen voldaan huiswaarts. BODEGRAVEN. Tot ouderling van de Ger. Kerk werden aangewezen de heeren G. Batelaan, P. Huis man, G. Kramer, J. Maaskant en A. Verbree. Tot diaken de heeren Jac.- de Bruin en G. G. Slappendel. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk wees aan tot ouderling de heeren T. Poot en J. M. Pfauth en tot diaken de heer M. van Briemen Jzn. De Naaivereeniging „Tryfosa" heeft 225 kleedingstukken vervaardigd en aan 75 gezinnen uitgereikt. —Te Gouda werd aanbesteed het bouwen van een grasdrogerij te dezer plaatse. Laagste inschrijf ster was de fa. L. V. v. Zijden te Waddinxveen. BOSKOOP. Vergadering Boskoopsche Middenstandsver. In een huishoudelijke ledenvergadering van de Boskoopsche Middenstandsvereeni- ging, die onder leiding stond van den heer J. A. Booy, zijn in twee vacatures tot be-r stuurslid gekozen de heeren: W. Kruiswijk en G. van der Geur. Voorts had er in ver band met het bedanken door den heer D. Jonge jan, dè verkiezing plaats van een voorzitter. Gekozen werd als zoodanig de heer J. A. Booy, voornoemd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De inzameling in de Ned. Herv. Kerk voor de Zending heeft opgebracht f. 248. met inbegrip van Zondagsschool en cate chisatiebus, totaal 1263.50. De opbrengst der collecte voor de Dia conie in de Ned. Herv. Kerk over Novem ber bedraagt f. 90.90. LEIDERDORP. Gisteren in den namiddagdienst heeft dr. G. J. Streeder afscheid genomen van de Ned. Herv. Gemeente, in verband met zijn vertrek naar Leiden. In het ruime kerkgebouw was geen plaats onbezet Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op burgeriieester Brug. Van den ring Alphen a. d. Rijn waren aanwezig ds. Pop van Zwammerdam dr. Scheers en ds. Meyer van Alphen a. d. Rijn, ds. Binsbergen van Koudekerk en ds. van Sinderen van Hoog- made. is niet te vervangen 1 Dat geldt zeer zeker ook voor ge neesmiddelen. Neem ASPIRIN dan weet U, het betrouwbaarste en zuiverste middel te hebben tegen verkoudheid, griep en rheumatiek. Let op den oranjebsnd.' 4162 (Ingez. Med.) De kerkdienst begon met het zingen van ps. 89 1 en 4. Na Schuldbelijden en Ge loofsbelijdenis las. dr. Streeder uit Daniël 9 de verzen 1418 en daarna uit de eerste Corinthiërsbrief het 3e hoofdstuk vs. 9—23. Uit dit laatste Schriftgedeelte koos dr Streeder vs. 11 „Want niemand kan een ander fundament leggen dan hetgeen ge legd is. hetwelk is Jezus Christus", tot tekst voor zijn preek. Nadat was gezongen van Gez. 5 vers 1—2 en 3 ving dr. Streeder zijn prediking aan met op te merken, dat er op een dag als deze niet ln de eerste plaats reden is om achter ons te zien. Veeleer komt het er bij het scheiden op aan te weten waarop wij staan; of wij allen kunnen belijden, dat het fundament is Jezus Christus. Wel komen er in het leven gevoelens van weemoed voor ondervonden vriendschap en hartelijkheid, doch het Woord van God worde nimmer dienstbaar gemaakt aan menschelijke ge voelens; omgekeerd moeten onze gevoelens dienstbaar gemaakt worden aan Zijn Woord Welke gedachten ons ook gevangen mogen houden het Woord is de -leiding. In het Evangelie en de verkondiging daarvan is troost. Het Woord zal bij alle verdriet een troost schenken, die blijvend is. Nader op het tekstwoord ingaande be toogde dr. Streeder. dat d^ predikers ver schillend bouwen, maar dat het fundament gelijk Is, dat is Jezus Christus. Dit is het fundament van de Kerk, niet het funda ment van een volk of een volksgemeenschap Paulus, de pionier, voelt dit aan als een vast bestek, een zaak van God. Daarom is dit woord verootmoedigend, in de eerste plaats ook voor hem. Ook voor ons is dit woord verootmoedigend, doch ook tegelij kertijd huiveringwekkend, want er komt een oordgel. Dit oordeel komt ook voor de prediking, die bouwt op dit fundament,, want het eindoordeel is bij God. Doch ook, dit fundament, is niet van graniet en steen Het fundament is Jezus Christus. Hij, die God getrouw was tot den kruisdood en daarna gezeten aan Zijn rechterzijde nog voor ons bidt. Als tusschenzang werd gezongen ps. 74 12 Zijn preek vervolgende wees dr. Streeder er o.a. op, dat de Kerk van Christus voor ons een kracht een troost en ook een uitzicht is. Na dé prediking richtte dr. Streeder zich tot den burgemeester, wien hij dankte voor de goede samenwerking tussohen de kerk en de plaatselijke overheid. Vervolgens richtte zich tot de collega's van den ring alsmedee tot verschillende personen en tot de kerkelijke vereenigingen, waarbij hij dankte voor de ondervonden vriendschap en voor den steun hem bij de uitoefening van het predikambt verleend. Na aldus het col lege van kerkvoogden, kerkeraad en den consulent ds. v. Sinderen te hebben toege sproken, richtte spr. zich tot de gemeente waarvan hij hoopte, dat zij zou blijven de Gemeente van Christus, daar dit de rust j kan geven bij het afscheid. Ds. Pop, de voorzitter van den kring, dankte namens de collega's voor alles wat dr. Streeder voor hen is geweest. Vervolgens schetste hij het heengaan van dr. Streeder als een groot verlies voor de Herv. Gemeente te Leiderdorp. Bij alle weemoed is er echter toch ook de dank voor uw 10-jarig verblijf en het vele werk door u hier verricht, waarbij u steeds uw geheele persoon hebt ingezet. Wij bidden u toe dat Gods hand u ook in uw nieuwe gemeente moge leiden. Namens den kerkeraad sprak de heer v. Muiden en tenslotte de consulent, ds. van Sinderen van Hoogmade, op wiens ver zoek de gemeente staande den scheidenden predikant toezong Ps. 121 4 „De Heer zal u steeds gadeslaan". Na een dankwoord van dr. Streeder voor de toespraken werd als slotzang Ps. 118 :14 gezongen. Na den kerkdienst namen vele gemeenteleden persoonulijk afscheid van ds. Streeder. In het kiescollege der Ned. Herv. Ge meente werden herbenoemd de heeren C. de Graaf, M. Splinter Czn. en C. de Graaf Wzn. Tot nieuwe leden werden gekozen de heeren H. W. Heijkoop, A. J. Boer, W. Blom en B. G. Corts. De Zendingsweek der Ned. Herv. Ge meente bracht wederom een mooi bedrag op n.l. f. 208. De Vereen. „Dorcas" zette ook dit jaar haar nuttigen arbeid voort. De vervaardigde kleedingstukken zijn aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen uitgedeeld. LEIMUIDEN. RAADSAGENDA. De Raad komt op Donderdag a.s. des voorm. 10 uur in openbare vergadering bij een. Notulen; Ingekomen stukken; Behan deling begrooting 1941; Comptabiliteitsbe- sluiten. De collecte voor de inrichting voor val lende ziekten te Haarlem en Heemstede, ge houden in de Ned. Herv. Kerk heeft opge bracht f. 56.64. 43

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 12