VA IflDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 23 November 1940 NAGEKOMEN BERICHTEN Welke bon is geldig? KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERÜ-BERICHTEN Buitenland Roemenië toegetreden tot het Driemogendhedenverdrag 11N/T IN IIITEKCN Raad voor Algemeene Muziekbelangen Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek HOE we van oud f nieuw maken Opgave van 23 November Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleeschwaren Zeep VRAGENRUBRIEK BEURSOVERZICHT MARKT Heden is in Berlijn door den Duit- schen minister van buitenlandsche za ken, Von Ribbentrop, den leider der politieke afdeeling in het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken, ambassadeur Buti, en den Japanschen ambassadeur te Berlijn, Koeroesoe, eenerzijds, alsmede door den Roe- meenschen staatsleider géneraal An- tonescu, anderzijds, een protocol on- derteekertd over de toetreding van Roemenië tot het op 27 September 1940 tusschen Duitschland, Italië en Japan gesloten drie-mogendheden-pact. (D.N.B.) HIMMLER BIJ MUSSOLINI EN CIANO Rijksminister rijksleider der S.S. Himm- die ter gelegenheid van de begrafenis senator Bocchlni in Rome vertoefde, gisteren door Mussolini ontvangen en relt met den Duce een hartelijk verloopen bderhoud gehad. Gisteravond is Himmler r uit Rome vertrokken. Ook heeft hij graaf Clano ontmoet en andere hooge aliaansche personen. (D.N.B.) STAAT VAN BELEG IN TURKIJE. De Turksche ministerraad heeft den bat van beleg uitgevaardigd voor den - van een maand in de districten Istan- Cirklareli, Edirne. Tekirdag, Canak- en Kokaeli. Nader wordt gemeld, dat de comman- int der gendarmerie te Istanboel benoemd tot plaatselijk commandant gedurende staat van beleg. Voorts wijst men erop, - deze maatregel, evenals die der ver- uisterlng, een onderdeel vormt van de wrzorgsmaatregelen, welke genomen orden in verband met den internationa- n toestand. Vandaag zullen nieuwe be dingen van kracht worden. Het zal r. niet meer mogelijk zijn benzine te drijgen, uitgezonderd voor de ambas- ies en de consulaten. De taxi's zullen de helft beperkt worden. (Stefani) VON PAPEN IN TURKIJE TERUG. De Duitsche ambassadeur von Papen is r vliegtuig uit Berlijh teruggekeerd. Op vraag of hij voorstellen van zijn regee- i; meebracht voor de Turksche regee- ig, antwoorde von Papen, dat elke di- imaat. die uit zjjn land terugkeert, altijd idedeelingen te doen heeft. (Stefani). DE BRITSCHE PROPAGANDA IN DE VEREENIGDE STATEN. democratische senator Holt heeft aan commissie van onderzoek naar on- rerlkaansche agitatie verzocht, zich ter- mi bezig te houden met de Engelsche spaganda in de Vereenigde Staten. De omissie dient vooral haar aandacht te steden aan steunverleening van Brltsche de aan bepaalde Amerlkaansche bladen. commissie White, zoo zeide Holt, is niets Hers van plan, dan de Vereenigde Sta- c in den oorlog te storten. Het congres taneemt echter niets tegen de commis- i White welke zich bezig houdt met hulpverleeninng aan Engeland omdat officieel gesteund wordt. De actie van <ecommissie wordt niet onderzocht, om- '1 daarachter hooge regeoringsambtena- staan, die een krachtigen druk op het «gres zouden kunnen uitoefenen. (D.N.B.) BEVORDERING ONDERLINGE SAMEN WERKING EN VERKEER MET OVERHEID. Op uitnoodiging van het Departement van O.. K. en W. heeft de voorzitter der Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst het initiatief genomen tot een ge- dachtenwisseling met een aantal landelijke organisaties cp vocaal en Instrumentaal gebied, ten einde na te gaan of en in hoe verre thans een samenwerking tiisschen die organisaties tot stand zou kunnen ko men, waarover in het jaar 1935 reeds be sprekingen gevoerd waren. Het gevolg van deze gedachtenwisseling is geweest, dat de groote landelijke bon den zich geschaard hebben onder den koepel van de meer dan 100-jarige Maat schappij in haren „Raad voor Algemeene Muziekbelangen". Deze raad beoogt de onderlinge samen werking evenzeer als het verkeer met de overheid te behartigen en te bevorderen. Tot den Raad voor Algemeene Muziekbe langen zijn tot dusver toegetreden de Maatschappii tot Bevordering der Toon kunst, het Koninklijk Nederlandsch Zan gersverbond. de Bond v. Gemengde Zang verenigingen in Nederland, de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Orato- riumvereenigingen, de Bond van Arbel- derszangvereenigingen in Nederland, de Bond van Geheelonthouderszangvereeni- gingen in Nederland, de Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang. Met de Nederlandsche Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelsohappén zijn de besprekingen nog gaande. In een on langs te Amsterdam gehouden vergadering is de Raad voor Algemeene Muziekbelan gen geïnstalleerd. Na de Installatie van den Raad is aanstonds met de werkzaam heden een aanvang gemaakt. Omtrent die werkzaamheden hoont het bestuur bin nenkort nadere mededeelingen te doen. Het secretariaat van den Raad voor Alvemeene Muziekbelangen is gevestigd ten kantore van ds Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst in Amsterdam. TIJDSCHRIFTEN. De Wereldkroniek. Een interview .met Snip en Snap, voorzien van enkele foto's, opent deze week de Wereld kroniek. waarna een beschrijving wordt gege ven van jachtgeneugten. Ook een aardig artikel over de techniek en kunst van het spreken voor de microfoon vraagt de aandacht. Verder bevat het weekblad artikelen over de klompenindustrie de jonge dichteres Clara Egglnk en andere onderwerpen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Jacoba d. van H. Schaap en W. Barnhoorn, Duinhof 12d Ariana Geertje d. van A. v. d. Plas en A. Ouwehand, Liersteeg 6 Jacoba d. van A. Hoek en C. van Duijven- voorde; Kerksteeg 29 Willem z, van H. van Duijn en A. de Jong, Abeelplein 26 Johannes z. van J. Meijvogel en A. Pronk, Meidoorn straat 1. Overleden: Willem de Jong, echtgen. van A. Zwaan. 61 jr. Hulbertje van Duijvenvoorde, êchtgen. van C. v. d. Boon. 56 jr. Getrouwd: C. de Jong en A. Schaap, Nieuw - steeg 3 P. Hoek en A. v. d. Oever. Emmastr. 9 A. Ouwehapd en C. v. d. Zwan, S. Varkevis- serstraat 255. Ondertrouwd: L. Verdoes, Waaigat 3 en A.- Kuijt, Sluisweg 87 M. van Rijn, 4e Kanaal straat 47 en T. van Weeghel, Valkenburgerweg 26a. RIJNSBURG. De omzet van „Flora". De omzet aan de veiling Flora bedroeg in het afgeloopen boekjaar (1 Oct. 19391 Oct. 1940) f. 1.074.937.40, d.i. f. 13.000 meer dan in het boekjaar daarvoor. Burgerlijke Stand. Geboren: Marie d. van J. v, d. Eijkel en C. v. d. Gugten. Overleden: P. Brussee, m. 84 jr. De heer A. van Roon cand. t. d. H. Dienst is benoemd tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente. De heer S. C. H. Leenheer is te Haarlem en Amsterdam geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid voor broodbakkers. LEIDERDORP. De film „Een S.O.S. voor het dier." De Ned. Ver. voor Dierenbescherming vertoon de haar film „Een S.O.S. voor het dier" in het gebouw van de Ver. van Vrljz. Hervormden aan de Lindelaan 12 a. De heer Nleuwenhuizen uit 's-Gravenhage, die de film inleidde en toelichtte, vond een dankbaar en enthousiast gehoor. Hfj bracht met vuur en overtuiging de belangen van het dier naar voren. Schrijnend was op de film o.a. het leed te zien, dat den dieren soms aan gedaan wordt bij het vervoer van en naar de markten. Ook de aan een ketting of touw „een scherp snijdend zwaard") vastgelegde waakhond wekte het medelijden op. Verheügend om te zien daarentegen was de bestrijding dezer misstan den door de inspecteurs (trices) van de dieren bescherming, daarin krachtdadig bijgestaan door de Rijks- en Gemeentepolitie. Voor vele aanwezigen zal op de dierenbescher ming door deze film en de toelichting een nieuw licht zijn gevallen. De heer Roeders dankte den spreker voor zijn leerrijk betoog. Practisch schortje van oude lingerie. Hebt u in de toast nog wat oude hemdjes of oude jurken liggen van het nu eenlgs- zins ouderweitach geworden Hngeriekatoen, in wit of rose Doe ze dan niet weg en laat ze evenmin naar die stof doeken mand verhuizen, maar .maak er snoezige schortjes van! Misschien kunnen de geborduurde randen ook nog dienst doen. De versleten gedeelten onder de armen laat u natuurlijk handig weg vallen. De werkiteekening laat duidelijk zien, hoe zoo'n schortje gemaakt wordt: breede dub bele band, voorzien van smalle bandjes en knoopsgat, heit schortje eraan rimpelen en klaar is het geval. Zoo'n schortje heeft twee voordeelenhet beschermt de jurk èn kaatst hat lichit terug als u donker stopwerk hebt en een zuinig pitje om bij te werken DE KWESTIE DER I'ID-AMERIKAANSCHE STEUNPUNTEN. Het Argentijnsche ministerie van buiten- elsche zaken heeft het volgende commu- Wé uitgegeven: Haar aanleiding van kwesties, welke met oprichten van Pan-Amerikaansche oot- en luehtbases samenhangen, heb- J de departementen van buitenlandsche te) van Argentinië en Urugauy destijds a gedachtenwisseling geopend over dit aagstuk en andere problemen, welke voor tie landen van belang zijn. Deze bespre ken worden in den geest der nauwe en -echte samenwerking voortgezet, over- atomstig de betrekkingen tusschen belde •den. De vraagstukken van de Rio de la »ta, welke met de belangen van Argen- en Uruguay ondeelbaar verbonden moeten uiteraard gezien worden in licht der plannen voor een continen- verdediging en in den geest dor soli- 'nteit. welke de besluiten der iongste a-Amerlkaansche conferenties bezield Mt. (D.N.B.). DE AMERIKAANSCHF OORLOGS INDUSTRIE. Dt democratische afgevaardigde Cox in het Amerikaansche Huis van Af vaardigden voorgesteld een wet uit te jaadigen, waarbij stakingen in de bewa- ™8sindustrie als „hoogverraad tegen de TOIng" beschouwd worden. (D.N.B.) ftANSCH PROTEST TE WASHINGTON. Fransche regeering heeft, naar de Related Press uit Fort de France (Mar- %ie) meldt, bij het Amerikaansche de- jjement van buitenlandsche zaken ge resteerd tegen de financieele blokkee- van Martinique door de Vereenigde J-n- In dit protest zou van de regeering Washington geëischt worden, dat zij 3 duidelijk uitspreekt ten aanzien van ^handelsbetrekkingen tusschen de Ver fde Staten en Martinique. De Ameri- yhe financieele blokkade, zoo wordt dit verband verder gezegd, is vooral ge- tegen de suikerplanters op Marti- Amerikaansche firma's weigeren om vleesch, leder, meel en textiel- nJe,ïen naar Martinique te duren, zoö- 1 aldaar reeds een merkbaar tekort aan Soederen is ontstaan. (D.N.B.). Boterbon nr. 17 (t/m 29 Nov.) en nr. 18-t/m 6 Dcc.): 250 gram boter of margarine. Vetbon nr. 17 (t/m 29 Nov.) en nr. 18 (t/m 6 Dec.): 250 gram boter of margarine. Bonnen 4 t/m 7 (haarden en kachels), 7 t/m 14 (centrale verwarming) brand stoffen, 2de periode en cokes, 2de periode (alle t/m 30 Nov.)één eenheid vaste brandstoffen Bonnen 8 t/m 11 (haarden en kachels): t/m 30 Nov. één eenheid turf of later vaste brandstoffen. Broodbon nr. 14 (t/m. 24 Nov.; 1825 Nov. niet in restaurants e.d.) en nr. 15 (t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restau rants, e.d.) en nr. 16 (25 Nov. t/m 8 Dec.; 2—9 Dec. niet in restaurants e.d.): 125 gr. rogge- of 100 gr. ander brood of 1 rantsoen gebak. Bloemkaart bon nr. 1 (t/m 1 Dec.): 65 gr. rogge- of 50 gr ander brood, rantsoen gebak of 35 gr tneeJ of bloem. Bon nr. 38 (t/m 24 Nov.; 18- 25 Nov. niet in restaurants e.d.) en bon nr 64 (t/m 1 Dec.; 25 Nov.—2 Dec. niet in restau rants, e.d.) en nr; 37 (25 Nov. t/m 8 Dec.; 29 Dec. niet in restaurants, e.d.)1 ei. Bon nr. 56 (t/m it» Dec.): 500 gram peul vruchten. Bon nr. 82 (t/m 29 Nov.)250 gr. rijst, rljs- temeel rijstebloem of gruttenmeel Bon nr 83 (t/m 27 Dec.): 250 gr. haver mout, havervlokken haverbloem, aard- appelmeelvlokken gort gortmout of grutten Bon nr. 88 (t/m 27 Dec.): 250 gr. gort, gort- mout of grutten Bon nr 93 (t/m 27 Dec.): 100 gr. maizena, griesmeel. sago aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder welke 100 gr zetmeel oevat Bon nr 98 (t/m 27 Dec.): 100 gr vermicelli, macaroni of spaghetti. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. Bon nr. 25 (t/m 24 Not.; 18—25 Nov. niet in restaurants e.d.) en nr. 51 (t/pi 1 Dec.; 25 Nov.—2 Dec. niet in restaurants e.d.) en nr. 24 (25 Nov. t/m 8 Dec.; 29 Dec. niet in restaurants, e.d.)100 gram kaas. Bon nr. 81 (t/m 20 Dec.): 250 gram koffie of 75 gram thee. Bon nr. 7 (t/m 29 Dec.) en zegel B (t/m 15 Dec., uitsluitend voor huis verlichting)2 liter petroleum. Bon nr. 16 (t/m 6 Dec.): 1000 gram suiker. Vleeschbon nr. 8 (tot en met 24 November; 18--25 November niet in restaurants e.d.) en nr. 9 (t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restaurants e.d.)100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren. Vleeschwarenbon nr. 8 (tot en met 24 November; 1825 Nov. niet ln restau rants e.d.) en nr. 9 (t/m 1 Dec.; 25 Nov, —2 Dec niet in restaurants e.d.)75 gr. gerookt of gekookt varkens- rund- of kalfsvleesch of gerookte worst. 100 gr gekookte worst. 125 gr. leverworst of 150 gr. bloedworst. Bon nr. 29 (t/m 6 Dec.): 150 gr toilet zeep of 120 gr huishoudzeep of '200 gr zachte zeep of 250 gr zeeppoedei of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep Goed voor nel wasschen van 8 K G droop waschgoed Son ar 119 a m 31 itcc.)50 gram scheer zeep. i ciroe scheercrême of 1 pot scheer zeep. NED. HERV. KERK. Beroepen te Marssum (Fr.) ds. J. L. Faber. emeritus-predikant te Zutphen, die bedankte voor Beetgum. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 23 November. Wfjting 15.50—14; Kleine Schar y. Bot 55—50 alles per 50 kg.; Garnalen 6.66—5.22 per kistje. Eddy te K. Zulke adressen kunt bij de K. van K. -verkrijgen, wij kunnen deze niet verstrekken. L. B. te L. In de meeste gevallen is een stand van 3 dammen tegen een dam remise, het hangt er van af hoe of dc stand is en wie aan zet is. Heeft de speler met een dam de lange lijn bezt (546) dan kan deze de remise opeischen na drie zetten. Heeft de speler met 3 dammen deze lijn bezet, dan heeft deze nog recht op zetten, kan hij bij den tiende aantoonen, dat de winst in drie zetten mogelijk is moet dit wor den toegestaan. Vraag 2. Slaan is verplichtend hetzij voor of achteruit; kan men met een dam of schijf zoowel voor als achteruitslaan, slaat men naar keuze. Indien men vooruit twee sch. kan slaan tegen achteruit een, of andersom, dan Is men verplicht de twee stukken te slaan. Het ver ouderde „damslag gaat voor" is niet meer geldig. Vraag 3, gelijk aan 2. J. C. v. H. te L. - Het bestaan van een betrekkingengids voor Lelden en omstreken is ons niet bekend. ,S De gast, die maar niet wee wil. AMSTERDAM 23 November. DE AANGIFTE DER AANDEELEN NED. PETROL. MIJ. In verband met de aangifte der aandeelen Ned. Petroleum Mij. men zie elders deelt de Ver. voor den Effectenhandel mede. dat de aandeelen der maatschappij, voor zoover de le vering voortspruit uit transacties met Ingang van heden, uitsluitend leverbaar zullen zfjn met .recepissen voor afstempellngsbewijzen". afge geven door de Ver. voor den Effectenhandel. Deze maatregelen moeten geheel en al wor den gezien binnen het kader waarin de beurs handel op het oogenblik functionneert. Nadruk kelijk dient er op te worden gewezen, dat da waarde van het aandeel niet in het minst wordt aangetast, terwijl ook de rechten van aandeel- ouders aan geen enkele verandering of beper king onderhevig zijn. Het woord „afstempeling" heeft dan ook geen andere bedoeling, dan dat op de in te dienen aandeelen een stempel zal worden geplaatst. Uit den getroffen maatregel blijkt duidelijk, dat de handel ter beurze in deze aandeelen blijft voortgaan. Er is dus geen sprake van. dat de noteering stopgezet of geschorst, wordt. Wel licht zal heden aanvankelijk eenige stagnatie intreden, als gevolg van den getroffen maat regel, maar de Ver. voor den Effectenhandel heeft het met haar goed functioneerend con- trdle- en bestuursapparaat volkomen in haar macht, om een eventueel naar voren tredende stagnatie van zoo kort mogelijken duur te doen zijn, opdat de handel weer spoedig in normale banen zal kunnen plaats vinden. De beurs van heden. De stappen in zake de aandeelen van het groote Nederlandsche Petroleum Concern vormden ter beurze van Amsterdam heden morgen het meest gangbare onderwerp Van gesprek. Naar het scheen werd deze aange legenheid kalm aangenomen, maar desniet temin ging zij toch niet onopgemerkt aan de markt voorbij. Maartregelen waarvan men de volle draagwijdte op het eerste gezicht niet kan beoordeelen, oefenen meer dan eens een öeprimeerenden invloed uit en de stemming was hedenmorgen gedrukt. Olies ondervonden hiervan in de eerste plaats de regelrechte uitwerking en liepen, na eenige punten beneden het vorige slot te zijn in gezet, onder de noodige schommelingen nog een tiental procenten naar beneden. De geheele locale markt werd hierdoor be- influenceerd, niet het minst omdat van de prijsontwikkeling van het toonaangevende petroleumaandeel den laatst-en tijd weer vrij veel invloed uitgaat. De stemming was overigens niet flauw. Wel volgden de koer sen aanvankelijk een benedenwaartsche richting, doch midden beurs trad een be hoorlijk herstel in. De Scheepvaartpapieren waren, zelfs in het bijzonder de Indische lijnen, goed van toon. Wel viel ook voor deze stukken tijdelijk een reactie te constateeren, doch aan het einde van de rekening konden zij zich toch verheffen boven de vorige top- prijzen. Scheepvaart Unies vormden hier voor het beste voorbeeld. Oude Booten kwa men een kleinigheid lager te liggen, Oude Vaarten waren onveranderd. Van de Cultuurfondsen waren de Tabak ken goed prijshoudend. Onder de Sumatra- aandeelen waren Senembah's eenige pro centen hooger, evenals Oude Deli's. Van de Rubberfondsen werden de meeste incouranten lager genoteerd. Amsterdam Rubbers liepen na eén kleine inzinking tegen het slot weer omhoog, maar waren in doorsnee zoo goed als ongewijzigd. Suikerfondsen gaven eveneens blijk over een behoorlijke veerkracht te beschikken. H.V.A.'s die tot 417°/o waren Ingezakt, kon den zich vervolgens een zestal punten redresseeren. Diverse incouranten waren iets lager. De handel in industrieelen was van kal- men aard. Aku's, Unilevers en de Philips- aandeelen kwamen een kleinigheid beneden het peil van de vorige slotkoersén te liggen. In de incourante soorten was weinig te doen. De omzetten in Amerikaansche waarden waren minder omvangrijk dan de laatste dagen het geval was. De bekende op den voorgrond tredende aandeelen werden mee- rendeels tegen ongeveer de prijzen van gis teren verhandeld, zij het dan ook dat onder beurstijd een kleine verzwakking kon wor den opgemerkt. De beleggingsafdeeling was kalm en prijs houdend voor de Nederlandsche staats- obligatiën. Gemeentelijke en provinciale obligatiën waren ^til, maar eveneens prijs houdend. Pandbrieven bijna zonder affaire. Prolongatie 2 3/4 °/o. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties)'. New York 1.88 3/16 (1.88 9/16); Berlin 75.28 (75.43); Brussel 30.11 (30.17); Helsinki 3.81 (3.82); Stockholm 44.81 (44.90); Zllrlch 43.63 (43.71). Bankpapier: Berlijn 75.19 (74.34); New York 1.86V4 (1.901/4); Brussel 30.08 (30.20)Stockholm 44.76 (44.94) Zürlch 43.59 (43.75). LEIDEN, 23 Nov. Botermarkt: Boerenboter prima f. 1.95—2.05. Aanvoer 130 kg. Handel vlug. LEIDEN.22 Nov. 3 Stieren; 81 Kalf- en Melkkoeien f.230500, handel vlug; 178 Vare koeien e.a. f.170—330, vlug; 30 Pinken f.160 f.300, tam.; 69 Graskalveren f.80175, t.vl.; 4 Vette Kalveren; 80 Nuchtere kalveren f. 16 f.24, t.vl.; 103 Weideschapen f.26—34, stug; 33 Zeugen f.60—80; 380 Mestvarkens f.2440; 371 Biggen f.915, iets vlugger; 2 Paarden; 4 Veulens: 43 Bokken en geiten f.530, t.vl. LEIDEN, 22 Nov. Kaasmarkt. Goudsche kaas le srt. f.41.50; 2e srt. f. 40.50, 21 partijen; Leid- sche kaas le srt. f.39, 9 partijen, handel vlug. BOSKOOP, 22 Nov. CoÖp Ver. De Boskoop- sche Velling. Rozen per bos: Butterfly 70100 ct.; Edith Helen 80130 ct.; Better Times 80—100 ct.; August Noach 60—85 ct.; Rosalanaia 80120 ct.; Ellen Poulsen 42 58 ct.; Brlarcllf 41—56 ct.; Wilh. Kordes 25-40 ct.; Florex 90140 ct.; Oranje Triumph 6672 ct.; Rosa Mundl 26—38 ct.; Pechtold 70—140 ct.; Vierlanden 120180 ct.; Jules Bouchó 90 ct.; Else Poulsen 1G—26 ct.; Gloria Mundl 2834 ct.; Hadley 5366 ct.; gemengde rozen 3440 ct. Diversen per bos: Chrysanthen gr. bloemig 130—160 ct.; idem kl. bloemig 50—70 ct.; Idem tros chrysanthen 2238 ct.; Clematis, mevr. le Coultre 110150 ct.; idem Prins Hendrik 70 120 ct.; idem gemengde 46 ct.; Pernettia (kluit) per stuk 1215 ct. LEIDERDORP, 23 Nov. Kippen f.0.85— f. 1.35 p. st.; Hanen f. 0.701.70 p. st.; Eenden 6595 ct. p. st.; Konijnen f.0.854.25 p. st. NAALDWIJK. 22 Nov. Alicante 55—77; Fran- kenthalers 73; sniJboonen 28; tafelperen 28—33, stoofperen 15—17; witlof 2223 per KG.; boe renkool 1018 ct. per 7 KG.; ramenas 70; peen f. 3,50—6,00; peterselie f. 1,502,90; prei f. 4,20 —5; selderie 1.2—2.50; bloemkool f. 10.50—14,50 per 100; roodekool f. 2.953.25; savoyekoo) f.2 3,25; groene f. 2.403,25; chïneesche f. 1,60 1.90 per 100 KG.; tomaten f. 1,25—2,75, 90— 2,75; CC f. 1.15, bonken f. 0.47—1,70 per bak; spruiten f. 2.14; 2de soort f. 0,851,65 per 15 KG. NAALDWIJK. 22 Nov. C.C.W.S. Anjers f3,30 7.90: Gerbera f. 5.106.40; Amaryllis 9 13; Calla 26; Monument 9—13; Sprengerie 21 26; Freesia 9—21 troschrysanthen 7—26; geel 23— 26; Jozef 2226 per bos; Cyclamen 24—29 o. pot. RIJNSBURG. 12 Nov. Blopmenveiling: t os- chrysanthen: Herco 34—37; Wilcocs 24—28 Wi- landel rose 24—26; Idem bruin 25—27; 'ozef 28—32; Golden Ring 24—28; Flory king rose 2024; Idem donkerblauw 2226; Radé rood 16—18; klein rood 20—22; Bacchus 28—32.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3