"«•"•AKKEtiTJE LAATSTE BERICHTEN RH EU HAT! EK h»>-i°sal [EOT DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 22 Hovemher 1940 OFFICBEELE KENNISGEVING KERK- EN SCH00LNIEUWS Welke bon is geldig? YISSCHERIJ-BERICHTEN mmkï Vh jPffe iEMCUIEN^jf^ HoQfdpijn Pünstiller Kiespijn Zenuwpijn Binnenland Buitenland Naar centralisatie in den melkhandel Antonescu te Berlijn aangekomen Uit de Rijnstreek boskoop. leiderdorp. Opgave van 22 November Boter en vet Brandstoffen Brood en bloem Eieren Grutterswaren Kaas Koffie en thee Petroleum Suiker Vleesch en vleesch waren Zeep Uit de Omstreken Haarlemmermeer: lisse. ~r noordwijk. sassenheim. voorschoten. VERGOEDING VOOR VERRICHTINGEN OF LEVERINGEN TEN BEHOEVE VAN DEN REICHSARBEITSDIENST. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat volgens mededeeling van den Secretaris-Generaal, Wnd. Hoofd van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken, de Reicharbeitsdicnst, voor zoover dezé niet bij de organisatie van den Opbouwdienstis betrokken, bij de Luftwaffe" is ingedeeld en mitsdien tot de Duitsche Weermacht'kan gerekend worden te behooren. Leveringen en verrichtingen ten behoeve van dezen Reichsarbeitsdienst zullen worden vergoed op den voet van de Verordening van den Rijkscommissaris van den 16en Juli 1940 no. 49, houdende regelen voor de vergoeding voor hetgeen op vordering van en rechtstreeks voor. de Duitsche Weer macht in Nederland is verricht. Ten aanzien van alle leveringen of ver richtingen (R-Verrichtingen), welke tot en met 31 October 1940 ten behoeve van den Relcharbeitsdlenst zijn verricht, kunnen de verzoeken om vergoeding tot en met 30 November 1940 bij de afdeellng Financiën der Gemeente-Secretarie worden ingediend. Voor leveringen of verrichtingen na 31 Oc tober 1940 moeten de verzoeken om ver goeding uiterlijk op den 15en van de maand, volgende op die, waarin de verrichtingen of leveringen plaats vonden, worden Ingezon den bij de afd. Financiën. Op verzoeken, welke na de genoemde ter mijnen worden ingediend, wordt geen acht geslagen. De gegrondheid van de verzoeken om ver goeding en de hoegrootheid van het gede clareerde bedrag moet worden bewezen. Dit kan geschieden door middel van: le. vertoon van de verklaring van hetgeen verricht is of door het ontvangstbewijs, dat door de Duitsche Weermacht is afgegeven; 2e. afgifte van een verklaring, onder op gave van getuigen of van ander bewijs materiaal. Leiden, 22 November 1940. 3667 De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Nederlondsrhe 3620 (Inge?. Med.) niirilU Tl I" IS «p». e° """to» be^*dh°„dZr™a!S^idd"e'»T»i«w 'fnflaf 3617 (Ingez. Med.) ELSE VIER'S MAANDSCHRIFT TIJDELIJK GESTAAKT. De directie van de N.V, Boekhandel en Uitgeversmaatschappij Elsevier" heeft zich door de tijdsomstandigheden'genoodzaakt gezien met ingang van 1 Jan. 1941 de "uit gave van „ELsevier's Maanschrift" tijdelijk te schorsen. Gedurende 50 jaar heeft het maanrschrift de ontwikkeling "van de kunst in Nederland vastgelegd. Het ligt in de bedoeling, zoodra de om standigheden het toelaten liet blad weder om te laten verschijnen. - OPRICHTING EENER ALG. MELK- CENTRALE LEIDEN EN OMSTREKEN. In de- groote zaal van café-restaurant ,,'t Schuttershof" kwam gistermiddag een groot aantal mclkverkoopers uit Leiden en omstreken bijeen ter op richting van een centrale organisatie, die de gemeenschappelijke belangen zal behartigen. In een op 14 November j.l. gehouden bijeenkomst was daartoe reeds in beginsel besloten. De vergadering stond onder leiding van den heer H. Compler, die de drie Leldsche slijtersvereenigingen en de vertegenwoordi gers der vereenigingen uit omliggende ge meenten hartelijk welkom heette evenals de fabrikanten, de afgevaardigden van de diverse melkinrichtingen 'en den heer mr. W. Hugcnholtz, juridisch adviseur der nieu we organisatie en adviseur der Neutrale en Prot. Chr. Melkslljtersvereenigingen. De notulen der vorige vergadering, waar in de statuten behandeld, waren, lokten cenlge opmerkingen uit o.a. van den heer van Tol, zulks voornamelijk over het arti kel, waarin het doel der statuten is om schreven, terwijl hij bovendien uitbreiding van het aantal bestuurszetels bepleitte, zulks met het oog op de vertegenwoordi ging van belanghebbenden uit de omliggen de gemeenten. De heer Bijleveld onder steunde dat laatste voorstel. De heer van Tol bleef ook na de beantwoording door den voorzitter op het standpunt staan, dat het doel der organisatie vooral moet zijn gericht op den centralen inkoop van melk en dit doel komt z.i. In de statuten onvol doende tot uiting. De heer van der Meer verzette zich tegen centralen inkoop bij één leverancier; de inkoop dient op dezelfde basis bij meerdere leveranciers te geschie den. De heer van Tol: het eerste is ook niet mijn bedoeling. De notulen werden daarna onder dank goedgekeurd. De voorzitter zette nogmaals de voordee- lcn eener centrale organisatie uiteen, ook met het oog op de aanstaande standaardi satie yan de melk. De afdeeling Rijnsburg zal tot de Cen trale tóetreden met 15 leden, Voorschoten met 20, Hazerswoude 4. de Leldsche R.K. organisatie met 45, de Neutrale met 30, de Prot. Chr. met 14 en de afd. Katwijk met 27 leden, in totaal 155 leden. Voorts werden nog verschillende toezeg gingen ontvangen. Op een vraag van den voorzitter ant woordde de heer van Tol, dat de Bollen streek alleen wil toetreden wanneer tot centralen inkoop wordt besloten. De Bol lenstreek wil haar belangen zelf behartigen en zulks niet overlaten aan de Alg. Ver. veor den Melkhandel (A.V.M.). Nadat de heer v. d. Meer er op gewezen had, dat hetgeen de Bollenstreek wil. zich heel goed laat verecnigen met het algemee- ne doel der centrale organisatie, zette mr. Hugenholtz uiteen, dat het geïncrimineerde artikel der statuten juist aldus is geredi geerd ten einde den kleinhandel te be schermen. De heer van der Holst betoogde, dat de Centrale niet is opgericht om uitsluitend het belang van een kleine groep belang hebbenden in den melkhandel te beharti gen, waardoor anderzijds slachtoffers zou den worden gemaakt, doch uit een oogpunt van algemeen belang voor den geheelen melkhandel. Vanochtend te kwart over tien zijn de Roemeensche minister-president, generaal Antonescu, en de minister van buitenland- sche zaken, Sturdza, die door de Duitsche regeering tot een bezoek waren ultgenoo- digd, te Berlijn aangekomen. Met de heeren van hun gevolg werden zij op het station verwelkomd door den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Verder waren talrijke vertegenwoordigers van staat, partij en weermacht, onder wie generaal-veldmaarschalk Keitel, aanwezig. De gasten hebben hun intrek genomen in het slot Bellevue. (D.N.B.) DE DIPLO TEGEN ENGELAND'S DOELSTELLINGEN. De koning van Engeland, schrijft de Deut sche Diplomatisch-polltische Korrespondenz bij de opening van het parlement ln Londen, heeft hoewel het sinds lang ook door Engelsche getuigenissen bewezen is, dat Engeland te Münclien tijd wilde winnen om na een grondige bewapening en bij een gunstige politieke constellatie Duitschland aan te vallen onbekommerd weer gespro ken van den strijd tegen de aanvallende ■landen; juist de Britsche koning wil den oorlog voortzetten z.g. in het belang van die gebieden, die grootendeels door het geraf fineerde spel van Engeland bij dezen strijd betrokken zijn geraakt. Er is hem veel aan gelegen, dat ln dezen Engelschen oorlog zooveel mogelijk krachten aan menschen en materiaal Engeland ter zijde zullen staan. In al zijn oorlogen heeft Engeland het, naar bekend is, aan derde machten overgelaten voor Groot-Brittannië de kastanjes uit het vuur te halen. Nu zijn arglistige plannen jammerlijk mislukt zijn, voelt Engeland thans grondig aan eigen lijf den strijd, dien het tegen het Duitsche rijk en zijn Italiaan- schen bondgenoot had denken te voeren. Daarom kijkt Londen thans krampachtig uit naar mogelijkheden om de verderf brengen de aanvallen op Engelsche militaire doelen naar andere streken, het liefst eerst naar Ierland, over te brengen. Voorts zou men, naar de minister voor Indlë verried, ln Indië de arsenalen willen openstellen om daar mede later bondgenooten en bevrijde volke ren te bewapenen, teneinde ln de eerste linie voor Engeland te strijden. Gebruik van vreemde volkeren voor handhaving van de Britsche hegemonie en tot voortzetting van den Britschen hongeroorlog, dat zijn en blij ven dus de doelstellingen van de Britsche vrijheid, de „fundamenteele idealen" van Engeland. Geen wonder, dat Churchill zlcli wel wacht, verklaringen af te leggen over de Engelsche oorlogsdoeleinden. In tegenstel ling daarmee, beschouwen de volkeren van het driemogendhedenpact het als een voor waarde voor een blijvenden vrede, dat elk land ter wereld de hem toekomende ruimte verkrijgt. Zij zijn besloten een nieuwe orde ning te vestigen en te handhaven, welke den bloei en welvaart van deze ruimten kan be vorderen. Tegen deze idealen zal Engeland met zijn traditie welke in strijd is met elke ware volkerengemeenschap, het moeten af leggen. (D.N.B.) DE IN JAPAN WONENDE ENGELSCHEN. Het Britsche consulaat heeft den ln Tokio en Yokohama wonenden Engelschen aangeraden zich in verbinding te stellen met het Britsche consulaat voor een nieuwe belangrijke mededeeling. Op een telefoni sche aanvraag zelde Redman, de leider van het inlichtingenbureau der Britsche am bassade, dat hij er niets van wist. Hij trachtte de 'beteekenis van de mededee ling te verkleinen, doch weigerde te zeggen of dit betee-kende dat de Britsche autori teiten den Engelschen den raad geven te vertrekken. (Domei). VON PAPEN TE SOFIA. Naar van de zijde van het Duitsche ge zantschap bekend gemaakt wordt is am bassadeur Von Papen gisteren per extra- vliegtuig in Sofia aangekomen. Hij zal he den zijn reis naar Ank-ara voortzetten. Het verïuldt, dat. Von Papen gisteravond tijdens een diner een -bespreking heeft gevoerd met den Bulgaarscheri mllster-presldent en den den minister van Buitenlandsche Zaken. (U.P.) VERKLARING VAN GRAAF TELEKI. De Hongaarsche minister-president graaf Teleki heeft na zijn terugkeer uit Weenen verklaard, dat de toetreding van Hongarije tot het driemogendhedenpact in de eerste plaats een Europeesch succes is. Thans hebben al degenen, die een land besturen, zoo zeidede minister-president, den plicht de stabiliteit van Europa te verzekeren om gemeenschappelijk de moeilijke vraagstuk ken van dezen tijd te helpen oplossen. Wij Hongaren, dienen sinds duizend Jaar de Europeesche doeleinden. Wij hebben vol ledig vertrouwen in de toekomst. Op den weg, welken wij tot dusver gevolgd heb ben, vertrouwen wij op de kracht van de natie (D.N.B.). RANTSOENEERING IN ZWITSERLAND- Officieel wordt bekend gemaakt dat ln Zwitserland den 25sten November de schoe- nenrantsoeneering begint. Van dien datum tot den 31sten Mei 1941 zal de aankoop van één paar schoenen per persoon geoor loofd zijn. Met ingang van 1 December wordt verder zeep gerantsoeneerd. (U. P.) WAARSCHUWING VAN CANADEESCHEN MINISTER. De Canadeesche 'minister van financiën Ilsley heeft, naar uit Ottawa gemeld wordt, in het Lagerhuis gewaarschuwd voor over dreven optimisme ten aanzien van den af loop van den oorlog. In plaats van zich het doodeüjke gevaar bewust te zijn, dat ons van den machtigen vijand dreigt, aldus de minister, hebben velen het gevoel, dat En geland de overwinning reeds ln den zak heeft en dat alles reeds in orde is. De oor log is echter „nog" niet gewonnen. Daarna kondigde de minister een derde oorlogslee- ning aan en zelde hij, dat de Canadeesche oorlogsüitgaven waarschijnlijk de jaarlljk- sche staatsinkomsten van een milliard dol lar met eenvijfde deel zullen overtreffen. De Canaüeezen moeten daarom hun per soonlijke uitgaven beperken. (D.N.B.) DE GEVANGENNEMING VAN OWEN TUDOR BOÏD. De nieuwe plaatsvervangende opperbe velhebber van de Britsche luchtstrijdkrach ten in het nabije Oosten, vice-luchtmaar- schalk Boyd, die door de Italianen ln Sici lië tot landen werd gedwongen en gevangen, genomen is, had, naar uit Londen wordt gemeld, zeer belangrijke papieren bij zich, die den Italianen thans in handen geval len zijn. Men wijst er te Londen op, dat Boyd zich op weg naar Egypte bevond en dat de documenten, die hij bij zich had, van de grootste militaire beteekenis wa ren. Het zouden strategische plannen zijn voor de Britsche oorlogvoering in het na bije Oosten, vooral in Egypte. (D.N.B.) NED. HERV. KERK. C. Beroepen te Aalst (Geld.) cand. J. Stelwagen te Driebergen. Benoemd tot hulppredikant te Vries, cand. J. Metz te Utrecht. Aangenomen als hulpprediker naar Den Bosch (standplaats Oss) cand. J. FJMantz te Heemstede. Straatschenderij. Door de politie is een 4-tal jongens aangehou den verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan straatschenderij n.l. het opzettelijk stuk gooien van de glazenbollen der gemeentelijke straatlantaarns. Na procesverbaal zijn zij heen gezonden. Voorts zijn degenen opgespoord die een glas ruit vernielden van de woning van den heer J. H. uit deze gemeente. Burgerlijke Stand. Overleden: Anna Maria Vromesteijn 52 j. Vereen. Hervormde Jongeren. Alhier is opgericht een vereeniglng van Herv. Jongeren. Voorzitter is dr. G. J. Streeder, 2e voorz. de heer C. W. Corts, se cretaresse mej. A. Ramp en penningmees- teresse mej. P. Kroon. Tot ophaler van afval van levensmid delen en dierlijke afval alhier, Is door B. en W. aangewezen de heer K. Klijn. Nadat de vergadering eenigen tijd ge schorst was geweest, deelde de heer van Tol mede, dat de Bollenstreek bereid is toe te treden tot de centrale, mits als doelstel ling in de statuten wordt opgenomen, dat de melk groepsgewijze gezamenlijk zal wor den ingekocht. Voorts drong hij aan op een aantal bestuurleden van minstens acht. De heer v. d. Kloot merkte op, dat de eerste wensch in vele gevallen conflicten zal opleveren met de voorschriften van de A.V.M. Misschien zal de mogelijkheid daar toe bestaan na beëindiging der loopende contracten na 31 Maart 1941. De voorzitter zeide, dat het bestuur vol gaarne zijn medewerking zal verleenen aan groepsgewijze gezamenlijken inkoop, doch daar voor geen verantwoordelijkheid kan aanvaarden. Het bestuur kon zich evenals de verga dering vereenigen met de voorgestelde sta tutenwijzigingen. In het voorloopig bestuur werden geko zen de heeren H. Compier, J. P. v. d. Holst, M. L. C. de Geus en H. B. van Benten. al len alhier en A. de Haan, J. Schippers, A. Bogaard, M. van Tol en A. van Zanten, als vertegenwoordigers der belanghebbenden in de omliggende gemeenten. Boterbon nr. 16 (t/m 22 Nov.): 250 gram boter: nr. 17 (t/m 29 Nov.) en nr. 18 (23 Nov. t/m 6 Dec.)250 gram boter of mar garine. Vetbon nr. 16 (t/m 22 Nov.) en nr. 17 (t/m 29 Nov.) en nr. 18 (23 Nov. t/m 6 Dec.): 250 gram boter of margarine. Bonnen 4 t/m 7 (haarden en kachels), 7 t/m 14 (centrale verwarming) brand stoffen, 2de periode en cokes, 2de periode (alle t/m 30 Nov.): één eenheid vaste brandstoffen. Bonnen 8 t/m 11 (haarden en kachels) t/m 30 Nov. één eenheid turf of later vaste brandstoffen. Broodbon nr. 14 (t/m. 24 Nov.; 1825 Nov. niet ln restaurants e.d.) en nr. 15 (t/m 1 Dcc.; 25 Nov.—2 Dec. niet in restau rants, e.d.) en nr. 16 (25 Nov. t/m 8 Dec.; 29 Dec. niet in restaurants e.d.)125 gr. rogge- of 100 gr. ander brood of 1 rantsoen gebak. Bloemkaart bon nr. 1 (t/m 1 Dec.)65 gr. rogge- of 50 gr. ander brood, rantsoen gebak of 35 gr. meel of bloem. Bon nr. 38 (t/m 24 Nov.; 18— 25 Nov. niet in restaurants e.d.) en bon nr. 64 (t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restau rants, e.d.) en nr. 37 C25 Nov. t/m 8 Dcc.; 29 Dec. niet in restaurants, e.d.)1 ei. Bon nr. 56 (t/m 16 Dec.)500 gram peul vruchten. Bon nr. 82 (t/m 29 Nov.): 250 gr, rijst, 1-ljs- temeel, rijstebloem of gruttenmeel. Bon nr. S3 (t/m 27 Dec.): 250 gr. haver mout, havervlokken, haverbloem, aard appelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon nr. 88 (t/m 27 Dec.)250 gr. gort, gort- mout of grutten. Bon nr. 93 (t/m 27 Dec.)100 gr. maïzena, griesmeel, sago, aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon nf. 98 (t/m 27 Dec,): 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Rantsoenbonnen rijst en havermout zijn doorloopend geldig. Bon nr. 25 (t/m 24 Nov.; 18—25 Nov. niet in restaurants e.d.) en nr. 51 (t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restaurants e.d.) en nr. 24 (25 Nov. t/m 8 Dec.; 2—9 Dec. niet in restaurants, e.d.)100 gram kaas. Bon nr. 81 (t/m 20 Dec.): of 75 gram thee. 250 gram koffie Bon nr. 7 (t/m 29 Dec.) en zegel B (t/m 15 Dec., uitsluitend voor huisverlichting): 2 liter petroleum. Bon nr. 42 (t/m 22 Nov.) en nr. 16 (t/m 6 Dcc.): 1000 gram suiker. Vleeschbon nr. 8 (tot en met 24 November; 18—25 November niet in restaurants e.d.) en nr. 9 (t/m 1 Dec.; 25 Nov.2 Dec. niet in restaurants e.d.)100 gram vleesch Inclusief been of vleeschwaren. Vleeschwarenbon nr. 8 (tot en met 24 November; 1825 Nov. niet ln restau rants e.d.) en nr. 9 (t/m 1 Dec.; 25 Nov. 2 Deo. niet in restaurants e.d.)75 gr. gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst. 100 gr gekookte worst, 125 gr. leverworst of 150 gr. bloedworst. Bon nr. zeep ol 29 (t/m 6 Dec.)150 gr. toilet- 120 gr huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeepvlokken ol 250 gr zelfwerkende waschmlddelen of 200 gram vloeibare zeep. Goed voor het wasschen van 8 K.G droog waschgoed. Bon nr. 116 (t/m 31 Dec.)50 gram scheer zeep, 1 tube scheercrême of 1 pot scheer zeep. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den loco-burgemeester wethouder P. Ouwerkerk De burgemeester was wegens ongesteldheid ver hlnderd. Afwezig Mevr. A. Onos-Konstapel pn de heer H. v. d. Ban. Van de nieuw benoemde' raadsleden Johannes Krleger en Leendert van Reeuwfjk -werden de geloofsbrieven in orde bevonden; tot hun toe lating werd besloten. Vastgesteld werden de rekeningen over het jaar 1939 van het grondbedrijf, het woning- en het gasbedrijf, terwijl de gemeenterekening over 1939 voorloopig werd vastgesteld. Het afvalbesluit werd vastgesteld. Uit de ingekomen verzoeken om vergunning is gebleken dat een groot aantal schillenboeren bereid is zich met het inzamelen van de etens- afvallen te belasten, zoodat Jhet in deze ge meente niet noodzakelijk zal zijn een gemeente lijken dienst voor deze inzameling ln te stellen Het ligt derhalve in de bedoeling in den be- staanden gang van zaken zoo weinig mogeliik in te grijpen. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN DEN HEER A. H. SCHRAMA. Gistermorgen heeft onder groote belangstel ling d,e teraardebestelling plaats gevonden van het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. H. Schrama. Onder de vele aanwezigen werden i opgemerkt de leden van den Gemeenteraad (de i Burgemeester kon wegens ernstige familieom standigheden niet aanwezig zijn); het bestuur der RK. Coöp. Verbrulksvereenlging, de Harm. ..Trou moet BI ijeken" met omfloerst vaandel dr. Haase als vertegenwoordiger van het Groene Kruis en de leden van de Begrafenisvereeniging St. Barbara. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Albertus z. van J. J. van der Zwet cn van C. de Vos Theodora Alida Maria, d. van N. de Kuyper en van Th. M. Meijer Johannes Balthazar, z. van F. J. de Vries en van J. C. Rijgersberg, Johannes Adrianus van Kesteren, 26 Jr. Catharina Maria Faas, echtgen, van J. P. Wes- sels 54 jr. Gehuwd: G. B. Bouma en M. J. van Blezen ,A. G, Zwetsloot en H. A. van der, Poll. Als opvolger van den heer Schrama komt np op de lijst van de RK. Staatspartij voor Ge meenteraadslid de heer Chr. van der Eist. De heer J. P. de Koning is benoemd tot boekhouder-administrateur der RK. Verbrulks- ver. „Onderling Belang door Steun verkregen". Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Alida d. van J. van Leeu wen en E. A. de Haas Eva Pieternella Jo hanna d. van P. de Groot en C. E. Pfefferkorn Geertruida Johanna Berdlna Elisabeth d v. H. G. van den Berg en A. Q. Hiep Frans Wilhelm z. van G. C. A. Boks en S. L. Glest - Hanny d. van J. v. d. Kraats en P. van der Bent. Ondertrouwd: J. Plug en C. van der Meulen. Getrouwd: J. Hoope en E. ter Boekr Overleden: Helena van Nobelen 74 jr. met G. Steenvoorden Met je Brouwer 62 jr. wed. van Chr. Deurman. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria dr. van L. O. S. van der ,Willik en van M. van den Yssel Jacobus Cornells Thomas Maria, zn. van A. G. van Kesteren en van C. J. Vink. Overleden: A. Spaargaren, 46 Jr, echtgen. van J. van Nieuwkoop J. J. Nijsscn, 79 jr. wed. van c. J. Schuijt. Getrouwd: K. Langeveld 28 jr. en J. H. 0. Deters 26 jr. Te vermoeid? Des avonds omstreeks 11 uur kwam een gelei-, der met een mooie bruine vos (paard) uit de Koekschewaard naar Leiden loopen, maar ter hoogte van de Zilverfabriek "kon het dier niet verder en zakte door de beenen. Enkele oogenblikken daarna overleed het dier ter plaat-se. Gistermorgen is het cadaver naar de noodslachtplaats overgebracht. Aanvulling Raadsverslag. Men verzoekt ons te melden dat het plan tot herziening van het uitbreidingsplan werd vast- gestèld, waarbij de heer J. Braggaar wenscht geacht te worden, te hebben tegengestemd. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 21 November. Aangevoerd door consignatie: Versche haring 58—56 per 50 KG.; wijting f. 18—17 per 50 KG.; kleine schar f. 8,500,30 per 50 KG. Zoetwatervlsch: Snoekbaars 8481 ct. p. KG.; baars 48 ct, per KG.; biel 3425 ct. per KG. LEIDEN, *20 Nov. Coöp. Groentenveiling: Witte kool f. 2.60; Roode kool f. 4.60—7.90; Sa- voye kool f. 2.504.40; Groene kool f. 2.304.70; Boerenkool f.1—3; Rapen f,1.404.50; Prei f. 3.10—7.10; Kroten f. 2.20—5.40; Kroten, gek. f.8—13; Uien f. 3.40—8; Peen f.2.50—7.30 Sprui ten f.8—15; Andijvie f.2-4; Nero f. 9.6012.60; Druiven f.28; Snij selderie f. 5.609.50; Witloof f.1028; Spinazie f.11—22; Tomaten A f.15— .25.40; idem B f. 15.60—29.40; Idem C f10.80— f. 23.60; idem CC f.8—17; Bloemkool f.2.10- f. 15.10; Salade f. 1—2.70; Knolseldorie f. 1—4.70: Pieterselie f. 1.30—2.10; Radijs f.2—2.70; Sel derie f. 0.50—1.30; Bleekselderie f.6—S; Peen f. 4.50—6. HOOFDDORP, 21 Nov. Witte Tarwe f. 11.75! Rogge f. 10.75; Chevalier Gerst f. 10.65; Winter.; gerst f. 10.25; Haver f. 8.75; Dulveboonen f. 14*5 Paardeboonen f. 12.50; Bruine boonen f-22;70. Schokker f. 15.25; Groen erwten f. 12.75; Wijker Vale f. 15.25; Halve erwten f. 19.25; Gele Mosterfl f. 18.25; Kanariezaad f. 12.25; Kanviizaad f-2}:2: Blauwmaanzaad f. 20.50; Koolzaad f. 16.75; Alles zonder baal. per 100 k.g. NIEUWKOOP. 21 Nov. Eierveilnig. Aange voerd werden 1600 eieren. Geveild tegen rege ringsprijs. VOORHOUT, 21 Nov. Slachtkonijnen van f. 0.803.40; Jongere konijnen van 35—65 ct., Kippen tot 70 ct. Alles per stuk.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2