LAATSTE BERICHTEN [ID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 18 November 1940 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Binnenland Aanslag te Leidschendam Scherpere controle op wielrijders Distributie van peulvruchten begint morgen Hef korps rijksveldwachf zal worden opgeheven Mengverbod voor boter Italiaansch Weermachtsbericht Stadsnieuws Buitenland Heden rede van. den Duce Uithó&Qd Duitsch Weermachtsbericht Hitier zal Ciano en Suner ontvangen Thailand en Engeland en Amerika BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT OP HET HUIS VAN DEN BURGEMEESTER In den nacht van Zaterdag op Zon dag te ongeveer kwart over twaalf is te Leidschendam een aanslag gepleegd op het huis van den burgemeester, den heer H. A. C. Banning. De heer Banning, die gelijk men weet, op October j.l. als burgemeester van Leid- jchendam werd geïnstalleerd, bewoont se- jert 1 November j.l. de ambtswoning aan Leidschekade. Op deze woning heeft de nbekende dader uit een automatische re- tolver een zestal schoten gelost Een der logels is geketst op den muur, de overige Scgels doorboorden verschillende ramen en Kit lantaarn. Gelukkig zijn door dezen nachtelijken uitslag geen dooden of gewonden te be- jeuren. De gemeentepolitie, bijgestaan door de ksrecherche, stelt een uitgebreid onder- k in. Bij dit onderzoek, waarover men geen inlichtingen wilde verstrekken, is de lantaarn boven de voordeur een kogel iïvonden. Het geval wordt natuurlijk in de gemeen- druk besproken en in de omgeving van huls groepen steeds Inwoners samen, het geval waarvan men de drijfveer niet bn veronderstellen, te bespreken. Het is ha ook een raadsel, wat de reden van deze had is geweest, daar de heer Banning voor slen nog een onbekende is. Naar den revolver is den geheelen dag in Vliet en de sluizen gedregd, doch zonder resultaat. Later bleek, dat ook op de ramen van het huis van den gemeente-architect, heer deRegt aan den Veurschestraat- ;eg 21, een drietal schoten is gelost, kort ïoordat hetzelfde bij den burgemeester ge- ïhledde. Naar wij vornemen, zal met ingang van heden de Duitsche „Ordnungspoli- icl" gezamenlijk met de Nederlandsche politie in alle grooterc steden een icherpe controle op het rljwielverkecr uitoefenen. Er zal streng op worden toegezien dat de bekendmaking op de verkeersdiscipline wordt nageleefd. GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN VOOR VLUCHTELINGEN. De se cretarissen - generaal van sociale za- en van binnenlandsche zalkem hebben i-odgekeurd, dat de gemeenten aan v-luch- Sngen goedlkoope levehsimlddelen op den- :diden voet kunnen verstrekken als aan "erkloozen en armlastigen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor heit ca-ndidaatsexamen hdlsoh recht mej. W. L. Kunst (Den Haag). vereeniging van mathes1anen. De jaarvergadering. Onder buitengewoon groote belangstel- hield de Vereen, van Mathesianen Za terdagavond JJ. In de bovenzaal van Café Restaurant „de Harmonie" haar jaarver- adering, In zijn openingswoord uitte de voorzitter vreugde over de groote opkomst, het- in dezen tijd wel van zeer groote waar- mag heeten. Na het voorlezen der notulen en inge- ®nen stukken brachten de secretaris en nningmeester hun Jaarverslagen uit, narult bleek, dat de vereenlglng in goede fondltle verkeert, getuige ook het feit, dat laatst gehouden ledenwerfactie niet min eer dan 72 nieuwe leden en verscheidene «nateurs opleverde. Het niet doorgaan van het Jaarfeest-1940 d nader toegelicht, waarna de nieuwe wen aan de vergadering werden voorge teld, de bespreking van het wlnterprogram- werden door de leden talrijke voorstel- gedaan voor lezingen en excursies, wel- in den loop van het a s. seizoen kunnen 'orden georganiseerd. Vervolgens vond de bestuursoverdracht 'laats en nam na een dankwoord van den 'oorzitter aan de scheidende bestuursle de. voor het volgende vereenigingsjaar onderstaande bestuur ziting. Freeke, le voorzitter; J. v. d. Bogaard, secretaris, Druckerstraat 8; A. v Riet, Penningmeester: J. v, d. Burg, 2e voor- fitter; G. Krayenbrink. 2e secretaris; P. de 2e penningmeester; H. C. Bouter, Bouwkunde; J. Loos, Comm Electro- (echnlek; H. Soetens, Comm. Adsp. leden. Hon der hoogtepunten van deze vergade- vormde hierna de Installatie als eere- van den scheidenden secretaris, den "dr H. p. Oostdam, Nadat de voorzitter werk van den heer Oostdam geduren- zijn 7-jarige loopbaan had gememoreerd de oud-secretaris daarvoor hartelijk had °™ankt, werd onder daverenden bijval der 'Snwezlgen de installatie voltrokken De "eer Oostdam dankte hierna bestuur en '"en voor de hem verleende onderschei- en hoopte, dat hij als eere-lid getuige vlocht zijn van den voortdurenden groei en 9fi der V. v. M. Tijdens de rondvraag was het de heer -J d. Blom, die namens de leden het schei dde bestuur waarvan in het bijzonder heer Oo=tdam dankte voor het ver iest? weri( daarbij de nieuwe bestuurs- aansporend het werk van hun voor- e'ngers tot voorbeeld te nemen, o eenige geanimeerde discussie werd (top de vergadering door den voorzitter ««loten, BON 56 IS AANGEWEZEN. Morger. zal een aanvang worden gemaakt met de distributie van peulvruchten. Zöoals reeds eerder werd bekend gemaakt, wordt onder peulvruchten verstaan alle voor menschelijke consumptie geschikte soorten groene erwten, spliterwten en grauwe erw ten, capucijners, witte boorien, bruine en andere gekleurde boonen. Aanvankelijk zullen slechts groene erwten, spliterwten en wellicht ook capucijners worden beschik baar gesteld. De distributie zal plaats vinden op nader aan te wijzen bonnen van het algemeen distributiebonboekje, welke gedurende een bepaalde periode recht zullen geven op het koopen van een bepaalde hoeveelheid peul- y.uchten. Voor de eerste periode, welke loopt van Dinsdag 19 November tot en met 16 December, ls bon 56 van het algemeen distributiebonboekje aangewezen, tegen af gifte waarvan men derhalve k.g. peul vruchten bij den winkelier zal kunnen betrekken. Personen, die op medische gronden be hoefte hebben aan een extra rantsoen peul- achten, kunnen zich hiertoe onder over legging van een gecontroleerd medisch at test tot den plaatselijken distributiedienst wenden. Ziekenhuizen, sanatoria e.d. zullen Op aanvrage toewijzingen ontvangen op basis van 100 pet. van het normale verbruik, In een afzonderlijke publicatie zijn na dere bijzonderheden, welke voor detaillisten grossiers en houders van hotels, café's, restaurants e.d. van belang zijn vermeld. Wij vernemen, dat thans is besloten, dat het korps rijksveldwacht zal worden opgeheven en dat de leden daarvan naar het korps marechaussee zullen overgaan. De uitwirk'ng van deze maat regelen vormt nog een onderwerp van overleg. er is voortaan géén mélange MEER VERKRIJGBAAR. Met ingang van heden is het verboden boter met margarine te vermengen. Dat de productie van melange den laat- sten tijd van vrijwel geen beteekenis meer v/as, blijkt wel- uit het feit, dat deze pro ductie teruggeloopen is tot ongeveer 5000 KG. per week. Tengevolge van het meng verbod zal derhalve voortaan geen melange meer verkrijgbaar zijn. H. J. VAN ABBE OVERLEDEN. Te Eindhoven is heden op zestigjarigen leeftijd overleden de heer H. J. van Abbe. directeur van de Karei I Sigarenfabrieken. Hij was ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw en officier in de orde van Oranje Nassau. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Drie dooden en acht gewonden. Omtrent de aanvallen van Engelsche vlie gers op ons land in de nachten van Zater dag op Zondag en van Zondag op Maandag zijn aan het A.N.P. de volgende bijzonder heden medegedeeld. De Engelsche aanvallen hebben een heele serie Nederlandsche plaatsen ten doel gehad- De meeste gewor pen bommen zijn op het vrije veld of in water terecht gekomen, hetgeen aan het hooge vliegen der Engelschen te danken moet zijn. Een aantal Engelsche bommen echter is op woonhuizen terécht 'gekomen. Ongeveer een dozijn woonhuizen, is geheel of zoo goed als geheel vernield. Ëenige an dere huizen leden schade door luchtdruk en bomscherven. Ook is er veel schade aan broeikassen. In een kustplaats werd van groote hoogte mitrailleurvuur afgegeven. In totaal zijn er drie personen gedood en acht gewond, van wie drie zwaar; Een Engelsch vliegtuig is door het afweervuur neerge schoten. de winterhulp. Assistentie van provinciale en gemeente ambtenaren. De secretaris-generaal van binnenland - sche zaken heefit aan de Gedeputeerde Sta ten der provinciën en aan de gemeentebe sturen een circulaire gericht, waarin hij schrijft: „Indien de winterhulp haar taaik behoor- lijik wil vervullen, zal zij moeten kunnen beschikken over een aantal behoorlijk ge schoolde arbeidskrachten. Dit zou worden bevorderd, indien de onderscheidene pro vinciën, respectievelijk gemeenten, ambte naren ter beschikking kenden stallen. Ik zou het op dezen grond op--prijs stel len indien Uw college zoo mogelijk wilde be vorderen, dat aan de bij Uw provincie res pectievelijk gemeente in dienst "zijnde amb tenaren eventueel verguhninc worde ver leend in hun ambtelijken tijd voor de win terhulp werkzaam te zijn. Indien deze ambtenaren voor functies, die een volle dagtaak opleveren, als vaste ambtenaren naar de winterhulp overgaan, zoo moge ik U verzoeken te willen bevorde ren, dat de betaling van de salarissen door de provincie respectievelijk gemeen/te voor- loopdg wordt voortgezet, totdat een defini tieve" regeling is getroffen; waarna verre kening met de winterhulp zal plaats vinden" In zijn weermachtsbericht no. 164 maakt het Itallaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Aan het Grieksche front was de bedrij vigheid gisteren niet bijzonder groot. In de zone van Konica werd een geheele vijande lijke afdeeling cavalerie vernietigd. In nauwe samenwerking met de troepen ont wikkelde onze luchtmacht een herhaalde lijke Intensieve bombardementsactie In de zones van Kalibakl en Konitza, waarbij bruggen en wegen onbruikbaar werden ge maakt. Voorts troffen zij verdedigingswer ken en barakken, waarbij hevige branden en ontploffingen ontstonden. Vijandelijke pantserwagens, troepen en luchtdoelstellin gen werden met machinegeweren bestookt. Andere vliegtuigen bombardeerden de basis op Korfoe. Twee van onze toestellen zijn niet teruggekeerd. Een vliegtuig van het type Blackburn-Shark werd nabij Sicilië neergehaald. De uit een officier en een onderofficier bestaande bemanning werd krijgsgevangen gemaakt. Onze vliegtuigen bombardeerden de vlootbases van Soeda en Alexandrlë, waarbij In laatstgenoemde ha ven een voor anker liggend schip getroffen werd. Een kruiser van het type Lc ander werd bij het vertrek uit de haven van Alexandrlë door torpedo's van een onzer vliegtuigen getroffen. In Noord-Afrika bombardeerden onze vliegtuigen de spoorlijn van Foeka el Daba en de spoorlijn van Mersa Matroe. Vijande lijke vliegtuigen lieten bommen vallen op de stad Benghazi, waarbij een vrouw en een olifant gedood werden. Zes personen werden gewond, onder wie twee vrouwen en een kind. Woonhuizen leden schade. Op Bardia werden bommen geworpen, welke geen schade aanrichtten. In Oost-Afrika trachtte een vijandelijke kruiser de haven van Mogadiscio te bom- bardeeren. Het vaartuig werd getroffen door het vuur van onze kustbatterijen en verwijderde zich onder bescherming van een rookgordijn. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Agordat, zonder slachtof fers te maken. Er ontstond lichte schade. Een vijandelijke machine werd ln de om geving van het Rudolfmeer neergehaald. - Ged. Staten van de provincie Zuid- Holland hebben aanbesteed het maken van de opritten voor de brug over de Woud wetering (in den prov. weg Leiderdorp- Aardam) met bijbehoorende en bijkomende werken te Woubrugge. Laagste inschrijvers waren L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand alhier voor f. 65.785. Mussolini zal vandaag ter gelegenheid van den 5en verjaardag van het afkondigen der sancties tegen Italië zijn eerste rede voering houden sinds het in oorlog treden van Italië, zoo bericht Farlnacci in de Regime Fascista. Plaats en tijdstip dezer rede zijn niet bekend gemaakt. Men ver moedt echter dat Mussolini zal spreken van het balkon van het Palazzo Venezla waar hij om half een alle fascistische leiders uit geheel Italië zal ontvangen. In de eerste plaat3 zou de rede gericht zijn tegen de Britsche propaganda en in het bijzonder tegen de bewering, dat bij een luchtaanval op Tarente de Itallaansche vloot zware ver liezen zouden zijn toegebracht. Bovendien zou de Grieksche veldtocht ter sprake ko men. De rede zal door de radio worden uitgezonden. (U.P.) KORTER OPLEIDING VOOR ENGELSCHE PILOTEN. Het Britsche ministerie van luchtvaart heeft de verklaring ontvangen dat de op- leidingstijd van vliegers en leden van vlieg- tulgbemanningen nog verkort moet wor den. (Reuter). DE TAAK VAN GENERAAL ABE. Generaal Abe, die sinds eind October in Tokio vertoefde om verslag uit te bren gen van zijn onderhandelingen te Nanking, waai- hij verscheidene besprekingen gevoerd heeft, zal, naar Domei meldt, de komende dagen met een belangrijke opdracht naar Nanking terugkeeren. Gisteren heeft Abe een laatste onderhoud gehad met den Ja- panschen minister-president prins Konoje. BRITSCHE GEZANT PROTESTEERT BIJ DE THAILANDSCHE REGEERING. De Britsche gezant in Bangkok heeft, volgens Domei, bij de Thailandsche regee ring geprotesteerd tegen den heruitvoer van Indische jute-zakken via Thailand naar Japan. Hij dreigde hierbij met een door de Britsche autoriteiten van Indië uit te vaar digen uitvoerverbod van jute-zakken, DE GEHEIMZINNIGE ONTPLOFFINGEN IN AMERIKA. De derde niet opgehelderde ontploffing binnen een week tijds heeft zich gisteren voorgedaan te Bridgevllle bij Pittsburg in de fabrieken van het chemische concern der American Cyanomid and chemical cor poration. Door de explosie werd een deel van het hoofdgebouw der fabrieken ver woest. Twee arbeiders werden gewond. De schade wordt geraamd op ongeveer 250.000 dollar. De fabrieken hebben op het oogen- bllk geen legeropdrachten. (D.N.B DUELVERBOD IN ROEMENIE OPGEHEVEN. Trainsconitinemt Press meldt: Het bij de Roemeensche strafwet van 1 November 1937 strafbaar gestelde dueiieeren is voor actieve en reserve-officieren opgeheven. Vicks VapoRup in kokend water smelten en de dampen diep inademen. Dat verwijdert slijm en verzacht de prikkeling. U ademt weer vrij. 3247 (Ingez. Med.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Het luohtwapen viel in den nacht van 16 op 17 November en op 17 November Londen en voor den oorlog belangrijke doelen in het Zuiden van het Britsche eiland, als mede bewapeningsdoelen ln midden-Enge- land met succes aan. In het zeegebied voor de Engelsche Oostkust gelukte het een koopvaardijschip en een mijnenlegger tot zinken te brengen en een ander koopvaar dijschip zwaar te treffen. Verdragende bat terijen van het leger en de marine namen een vijandelijk convooi onder vuur, dat onder bescherming van de. duisternis dicht onder de Engelsche kust het Kanaal trachtte te passeeren. Het convooi werd uit elkaar geslagen. De schepen vluchtten verschillende Engelsche havens binnen. In den nacht van 17 op 18 November wierpen Britsche vliegtuigen in West-Duitschland op verscheidene plaatsen bommen neer. De in een ijzerfabriek en ln een pannenfabrlek ontstane branden kon den door het krachtige optreden van de fabrieksbrandweer onmiddellijk gebluscht worden. Verder waren twee begraafplaatsen en opnieuw woonwijken het doel van de Britsche bomaanvallen. Hierbij werden eenige hulzen beschadigd en een gering aantal personen gewond. In de luchtge vechten boven het Kanaal werden gisteren drie Britsche vliegtuigen neergeschoten. Zeven Duitsche vliegtuigen worden ver mist. Een jachteskader onder bevel van majoor Von Maltzahn behaalde op 15 November zijn 501ste overwinning in de lucht. Van semi-officieele zijde wordt aan hst D.N.B. medegedeeld: Naar men verneemc, zullen de Itallaansche minister van buiten- landsche zaken, graaf Ciano en de Spaan- sche minister van bultenlandsche zaken, Serrano Suner, in den loop van den dag ook door den Führer ontvangen' worden. Klaarblijkelijk staan zoowel afzonderlijke als gemeenschappelijke besprekingen op het programma. GEHEIM MILITAIR PACT GESLOTEN? Thailand schijnt met Engeland en de Ver. Staten tot overeenstemming gekomen te zijn omtrent het sluiten van een geheime militaire overeenkomst, die de volgende zes punten zou behelzen: 1. Thailand zal met Groot Brlttannië en de Vereenlgde Staten samenwerken ten einde de gemeenschappelijke belangen te verdedigen. 2. Groot Brlttannië en de Vereenigde Sta ten zullen Thailand helpen zooveel in hun vermogen is om het de verloren gegane ge bieden, welke thans bij Fransen Indochina behoorèn, terug te brengen. 3. Groot Brlttannië en de Vereenigde Sta ten zullen in beginsel de neutraliteit van Thailand erkennen. 4. Groot Brlttannië en de Vereenigde Sta ten zullen militaire hulp verleenen in geval hét door een buitenlandsche gewapende macht wordt overvallen. In dat geval zal Groot Brittannlë inlandsche troepen uit Malakka en Indië naar Thailand zenden, terwijl de Vereenigde Staten met oorlogs schepen langs de kust van Thailand zullen patrouilleeren. 5. De Vereenigde Staten zullen Thailand groote leeningen verstrekken en het van oorlogsmateriaal voorzien, incl vliegtuigen, wapenen, munitie en benzine, alsmede van technische hulp. 6. Thailand zal nauw samenwerken met de Chlneesche bewoners des lands. De ministerpresident van Thailand. Songgram, zou den Brltschen gezant te Bangkok heb ben toegezegd, binnen een week tijds een tegenvoorstel te zullen doen. De Britsche gezant zou de regeering van Thailand niet alleen gedreigd hebben met intrekking van de EngelschAmerikaansche belofte tot steun aan de eischen inzake het verloren gegane gebied, maar ook met onverwijlde Intrekking van de Engelsch—Amerikaan sche economische hulp en stopzetting der levering van petroleum en oorlogsmate riaal, ingeval Thailand zou weigeren het militaire pact met Engeland en de Ver eenigde Staten aan te gaan. Ingeval Thai land zijn neutraliteit practlsch zou opgeven aldus heeft de Britsche gezant jegens de regeering van Thailand betoogd zullen Engeland en de Vereenigde Staten tegen Thailand als oorlogvoerende een economi sche blokkade beginnen. Vernomen wordt voorts, dat de Britsche gezant op 14 Novem ber een onderhoud van twee uren gehad heeft met den Thailandschen ministerpre sident. Sinds ongeveer 10 November zijn de Thailandsche minister van financiën en de adviseur van het ministerie van buiten landsche zaken dagelijks in geheime confe rentie met de gezanten van Engeland en de Vereenigde Staten. De aan Thailand toege zegde leening zóu twintig millioen dollars groot zijn. 'Domei). CONFERENTIE VAN AMERIKAANSCHE MINISTERS VAN FINANCIEN. Officieel wordt medegedeeld dat de con ferentie der Amerikaansche ministers van financiën, welke te Quito gehouden zou worden, op verzoek van de Pan-Amerikaan- sche unie voor onbepaalden tijd is uit gesteld. O.NB.) PREDIKBEURT. Leiden Vrije Katli. Kerk (Vreewykstr. 19): Dlnsdagnam. 8 1/4 uur. vesper en lof. NED. HERV. KERK. Beroepen te Giessen-Nleuwkerk cand. J. C. Stelwagen te Driebergen. Te Gameren, ds. D. Th. Keek te Staphorst. Bedankt voor Zwolle ds. A. T. W. de Kluis te Rotterdam. GEREF. KERKEN. Viertal te Enter (O.) ds. W. B. den Brave te Twljzelerheide, ds. H. J. Meyerink te Drogeham, ds. G. van 't Riet te Goor en ds. A. J. W. Vogelaar te Lemelerveld. Johannes Relnerus, Z. van J. R. Smits en M. A. van Leeuwen. ONDERTROUWD: J. J. J. B. v. Beek jm 32 jaar en E. S. Spie renburg jd 28 j. H. J. v. d. Heijden jm 33 j. en J. E. v. d. Velden Jd 30 j. H v. d. Wijn gaard Jm 28 j, en C. v. d. Blom jd 23 j. G. W. A. Ligtvoet Jm 30 J. en C. M. Pauw Jd 23 j. OVERLEDEN: G. J. v. Wensveen, Zn. 7 mnd. M. Laven, hsvr. van K. H. v. d. Wijngaard 41 J. G. M. van Zanten, Zn. 5 mnd. AMSTERDAM. 18 November. Nadat verleden week bij het terugloopen van de koersen op de effectenbeurs de han del aanmerkelijk was ingekrompen, kon vandaag nog geen groote uitbreiding van de affaire worden waargenomen. In de meeste rubrieken ging het kalm toe en aanvanke lijk had de markt een lusteloos voorkomen. Naar het scheen, druppelde nog wat aanbod na en de koersen legden aanvan kelijk een neiging tot achteruitgaan aan den dag en in verscheidene gevallen werd beneden de slotprijzen van Zaterdag ge handeld. Het duurde echter niet lang of er openbaarde zich eenige vraag en de ten dens sloeg naar den goeden kant om en kon naderhand zelfs goed prijshoudend tot vast worden genoemd want over de geheele linie gingen de noteeringen een opwaart - sche richting volgen. Een goed voorbeeld van het marktverloop vormden Olies. Na op ongeveer 288 te zijn ingezet, zakte het toonaangevende pe- troleumaandeel in tot 283 3/4 maar daarna ging het ln een snel tempo naar boven zoodat later op den middag een tien tal punten hooger werd gehandeld. De top- prijzen bleven echter niet gehandhaafd. De Amerikaansche petroleumaandeelen die op kleine schaal werden verhandeld, trokken onder beurstljd eveneens een klei nigheid aan. In de Scheepvaartrubriek werd de aandacht voornamelijk ln beslag geno men door Scheepvaart Unies die aanvan kelijk tot 155% achteruit gingen, doch ver volgens avanceerden tot omstreeks 160%, waarbij zij werden vergezeld door de ge lieerde aandeelen. In Oude Booten was bijna niets te doen. De affaire in Suikerfondsen was van rus- tigen aard. De attentie concentreerde zich hier op H.V.A.'s( die bij de opening ge drukt in de markt lagen en tegen 422 °/o van eigenaar verwisselden. Mlddenbeurs echter ontstond plotseling eenige kooplust met het gevolg, dat de koers een achttal punten steeg. Vorstenlanden hadden een analoog ver loop. De Tabaksaandeelen waren stil, maar konden zich na gedrukten Inzet eveneens eenige punten herstellen. In Rubberaan- deelen ging het kalm toe. Amsterdam Rub bers waren oorspronkelijk gedruikt, maar in het verdere verloop van de markt gingen zij een achttal punten naar boven. De incouranten waren onregelmatig. Van Industrieelen waren Aku's in doorsnee wei nig veranderd, evenals Unilevers. Ook de Philipsaandeelen gaven geen mutaties van beteekenis te zien Tijdens de middaguren waren de koersen echter geneigd omhoog te gaan, De affaire in Amerikaansche fondsen was van matige proporties, De Staalaandeelen evenwel gaven geregeld affaire te zien en volgden onder beurstijd een opgaande lijn. Ook de Koperaandeelen de Spoorweg fondsen trokken geleidelijk een kleinigheid aan. De beleggingsafdeeling was kalm. de Nederlandsche Staatspapieren waren niet veel veranderd, maar eerder toch iets luier. Prolongatie 2 3/4%. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK. 18 November. Valuta's (schriftelijke en tet. transacties). New York 1.88 3/16 (1.88 9/16); Berlijn 75.28 175.43); Brussel 30.11 (30.17): Helsinki 3.81 (3.82); Stockholm 44.81 144.90); Zürlch 43.63 (43.71). Bankpapier: Berlijn 75.19 (75.34); New York 1.86'A (1.901/4); Brussel 30.08 (30.20); Stockholm 44.76 (44.94); Zürlch 43.59 (43.75). KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 Nov. Bloem kool I f.1017,80; idem II f. 4,408,80; bospeen f. 5,508 per 100 stuks: Andijvie 1531 ct. per kist van 6 KG. Roode kool f.4,506,10; gele kool f3,504.50; eroene kool f. 2.803,40; uien f.56.50 per 100 KG. Waspeen f.11.40; kroten 5075 ct. per kist van 20 KG. RIJNSBURG. 16 November. Groentenveiling. Andijvie I. 1—1.40; bospeen f.78.50; knolsel- derie A f.45,50; Idem B f.23,50; waschoeen f.1—1,50; uien f. 1—1,30; kroten f. 0.90—1,10; knolrapen f.2—2,40; witte kool f.3—3,20; roode kool f.4,505,20; gele kool f.23,60; groent kool f. 2,50—3,80.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3