IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bied Donderdag 7 November 1940 Hoïlandsche Maatschappij van Landbouw KERK- EN SCH00LNIEUWS De vergadering te Amsterdam GEMENGD NIEUWS Groote brand te Rosmalen RECHTZAKEN SPORT Voetballers ver voer per melkwagen ||8(8JN/T IN IITTIRIN^j FAILLISSEMENTEN Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen r NEGENTIEN PERSONEN DAKLOOS. Gistermiddag te clrea half twee brak brand uit in een woningcomplex, gelegen ln den Kerkenboek te Rosmalen (N.-Br.) en bewoond door drie gezinnen. Zoo spoedig mogelijk was de brandweer aanwezig. Met twee slangen werd het vuur bestreden. De Inboedel van den heer W. Voets ging nage noeg geheel in de vlammen op. Die van den daarnaast wonenden C. Voets kon gedeelte lijk worden behouden. Tijdens het bergings werk droeg men den bedlegerigen A. Hey- mans uit de naastgelegen woning. Door een raam ln te slaan, gelukte het den man naar bulten te brengen. Van de derde woning kon de inboedel bij na geheel in veiligheid worden gebracht. Het geheele complex woningen ging in de vlammen op. De oorzaak van den brand is onbekend. Van de bewoners was W. Voets niet verzekerd, terwijl Ch. Voets en A. Hey- mans slechts laag verzekerd waren. De om liggende woningen, die alle strooien daken hadden, konden door krachtige bespuiting behouden blijven. Omstreeks vier uur was men den brand meester. INBRAAK IN EEN VILLA TE NAARDEN. Tijdens afwezigheid der bewoners is in een villa aan den Huizerstraatweg in de nabijheid van het zwemstadlon te Naar- den ingebroken. De inbrekers hebben zich toegang verschaft door verbreking van een ruit en doorzochten het geheele huis. Uit een kamer op de bovenverdieping werd een trommeltje meegenomen, waarin zich rol letjes met dubbeltjes, kwartjes, guldens en rijksdaalders bevonden tot een totaal be drag van 3500 gulden. EEN GESTOORDE BRUILOFT. Twee bruigoms maar geen bruid. Het verhaal speelt in een kleine gemeente en het is historisch, aldus vertelt het Volks blad. Klaas, een flinke boerenzoon, had „zin nigheid" gekregen in Katrien, een fiksche boerendeerne. En waar de liefde wederkee- rig was. volgde weldra een verloving. De bruiloft kwam in zicht. Het jonge paar ging naar het gemeentehuls, teekende aan. Op het aanplakbord voor het raadhuis stond nog denzelfden dag de huwelijksaankondi ging te lezen. Er volgden drukke dagenbe zoeken, gelukwenschen, trouwkoetsen, distributiezorgen dat alles eischte zijn tijd, totdat Totdat de ambtenaar van den Burgerlij ken Stand bij Klaas verscheen: „Dat trou wen van jullie gaat niet door, Klaas!" was zijn boodschap. „Eh... eh... waarom niet?" vroeg Klaas, terdege onthutst. „Omdat je meisje geen meisje is, maar een jongen. Zoo staat het in den Burgerlij ken Stand opgeteekend, en de eene man mag niet trouwen met den anderen man," luidde het alleszins onverwachte antwoord. Klaas, die éérst dacht aan een grap, werd allengs uit den droom geholpen door den ernst van den ambtenaar. Hij liet zich too- nen, hoe bij de inschrijving van Katrien d'r geboorte de ambtenaar in de kolom „ge slacht" een abuis had gemaakt. Het feest is nu afbesteld. Een ambtenaar- iijke fout is vooralsnog een hinderpaal op het levenspad van twee jonge menschen... Maar het leven pleegt het te winnen van ambtenaarlijke vergissirigen. Gelukkig maar! BUITENLANDSCH GEMENGD. ZWEEDSCH SCHIP VERGAAN. Uit Ponta Delgada wordt gemeld, dat op het eiland St. Miguel een reddingboot met tien overlevenden van het Zweedsche vrachtschip Meggi (groot 1583 brt.) is ge land. Het schip was zes dagen geleden in de nabijheid van de Azoren vergaan. SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. Uit Londen meldt Reuter: Bij Gretna zijn een goederentrein en een passagierstrein met elkaar in botsing geraakt, waarbij twee personen gedood en 16 gewond zijn, alsmede een aantal reizigers lichte verwondingen opliep. PREDIKBEURT. Bodegraven Geref. Gem.: Vrijdagnam. 4 uur, ds. Lamain van Rotterdam. Zoetermeer Geref. Gem.: Vrijdagnam. VA uur, ds. Hofman van Moercapelle. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Broek-op-Langendijk, ds. J. van der Velden te Nijega-Elahuizen (Fr.). Benoemd tot godsdienstonderwijzer te Epe (Geld.), D. Dekker te Papendrecht. GEREF. KERKEN. Benoemd tot hulpprediker te Smilde (Dr.), cand. Sj. Roosjen te Diever (Dr.). CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Nieuwpoort, ds. J. Kampman te Opperdoes. Ds. J. C. VAN MANTGEM t In den ouderdom van ruim 78 jaar is te Rijs wijk (Z.-H.) plotseling overleden dr. J. C. v. Mantgem, em. predikant der Geref. Kerken, aldus meldt „Het Vad." Johannes Cornells van Mantgem werd 19 Dec. 1861 te Amsterdam geboren, waar zijn vader Predikant was. Eerst op gevorderden leeftijd ging de overledene naar het gymnasium om vervolgens aan de Theol. Hoogeschool te Kam pen theologie te studeeren. In 1889 candldaat geworden, bevestigde zijn vader hem 19 Jan. te Borger (Dr.) in zijn eerste gemeente, waar hij 5 jaar heeft gearbeid, om vervolgens naar Hijken-Hooghalen te vertrekken. Deze gemeente heeft ds. v. Mant-gem gediend tot aan zijn eme ritaat, dat hem met ingang van 30 Maart 1930 (Vervolg van gisteren). De heer Louwes ving zijn inleiding over „eenheid in het landbouworganisatiewezen" aan met te verklaren, dat dit onderwerp nauwe verbinding heeft met staatkundige en economische problemen. Wat zal de juiste verhouding zijn tusschen de eenheid van het volk als geheel en de noodzakelijke individueele vrijheid? De enkeling kan op zichzelve niets, doch slechts als onderdeel van de gemeenschap wat bereiken. Zijn karakter, het eigene, moet de mensch ech ter naar eigen aard kunnen ontwikkelen. De belangen van den landbouw moeten in één organisatie zijn ondergebracht. De Katholieken en Orthodox-Protestan ten behoeven hun organisaties niet te doen verdwijnen, doch zij moeten een onder deel zijn van de nationale organisatie. De boer moet deze organisatie in eigen hand houden. De taak der voedselvoorzie ning zou in handen kunnen komen van een publiekrechterlijke organisatie, bestaande uit boeren en overheidsvertegenwoordigers. De financiën zullen ten deele uit vrije bijdragen en uit verplichte contributies ge put moeten worden. Er rijzen nog talrijke vragen hieromtrent, doch deze zijn van nationaal belang en zullen dus een nationale oplossing krijgen. Hoe zullen wij dit alles verkrijgen, is een vraag, die zeer moeilijk te beantwoorden is, daar wij in bezet gebied leven en de ordening niet aan ons is. De bezetter draagt een verantwoordelijk heid, die wij niet kunnen overzien en wij mogen en kunnen daarop geen invloed uit oefenen. Wij moeten echter werken aan onze overtuiging. onze overtuiging. Wij zijn verantwoordelijk voor hetgeen er is. Men moet niet met den stok in het kip penhok roeren als men eieren wil hebben. Wil men de hoogste productie van den boer verkrijgen, dan zal men dus ook nu niet te veel wijzigingen moeten aanbrengen. Van de gelegenheid, om spr. vragen te stellen, werd druk gebruik gemaakt. Het bleek, dat de vergadering de naar voren gebrachte inzichten deelde. Verscheidene sprekers drongen aan op snelle invoering van dezen vorm van concentratie. Een re delijke verdeeling van de economische las- HAAGSCH GERECHTSHOS. Poging tot brandstichting in een synagoge. In de verdachtenbank stond gisteren een autohandelaar uit Leiden, die op 5 Augustus had getracht een bezoek te brengen aan de Synagoge te Leiden. Hij zou daarbij in het bezit zijn geweest van een flesch ben zine, doch de verdachte zei, dat het olie was. In elk geval, hij probeerde in het ge bouw te komen door de deur te forceeren. Zijn medewerkers hadden het plan wel wat te erg gevonden en de Duitsche en de Hoï landsche politie gewaarschuwd, die tijdig konden ingrijpen. Wegens poging tot huisvredebreuk was hij veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf, nadat de officier vier maanden had geëischt. Verdachte ontkende het plan te hebben gehad de kerk in brand te steken. De pro cureur-generaal achtte hetgeen ten laste was gelegd, bewezen, en vorderde 4 maan den gevangenisstraf. De verdediger, mr. Vorrink, meende dat verdachte in verkeerde omgeving terecht gekomen was, en waar hij een blanco straf blad heeft, vroeg pL een voorwaardelijke gevangenisstraf. Arrest over 14 dagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In verband met de zaak betreffende het ont slag van een Leidschen filiaalhouder, wordt ons van deze zijde medegedeeld, dat dit ontslag niet werd geoordeeld rechtmatig te zijn, doch dat wel tot ontruiming van den winkel en woning moest worden overgegaan. HAAGSCHE GERECHTSHOF. De vechtersbaas. Een los-werkman uit Rijnsbnrg stond bekend als een vechtersbaas, zoo vertelde de proc.-generaal. Hiervoor stond hij dan ook in hooger beroep terecht, want hij had. mishandeling gepleegd, waarvan A. v. d. B. de dupe was geworden. De aanleiding was het feit dat een zoontje van verdach te door v. d. B. was mishandeld, maar deze had te klagen dat het zoontje van. verdachte had gescholden. In elk geval, verdachte had een roei boot genomen, was overgevaren naar de werf waar v. d. B. werkte, en had hem mishandeld. Nu ontkende hij dit te hebben gedaan, en zei dat eigenlijk hij was aangevallen. De proc.-generaal zei dat de M. nogal te keer had gegaan, en vond dat de twee maanden gevangenisstraf die de rechtbank had opgelegd, ten volle verdiend waren, zoodat bevestiging van het vonnis werd gevraagd. De verdediger betwijfelde of het bewys geleverd was en vroeg vrijspraak. Vonnis over 14 dagen. op zijn verzoek door de classis Beilen eervol verleend werd. Ds. v. Mantgem vestigde zich daarop metter woon te Oegstgeest, welke woonplaats hy later met. Rijswijk verwisselde. De overledene legde te Hijken den eersten steen voor den bouw van een nieuwe kerk en stichtte een Chr. school tusschen Hijken en Hooghalen. Tal van jaren heeft ds. v. Mantgem op de Drentsche helde geëvangeliseerd. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal morgenmiddag om 12 uur op de Alge- meene Begraafplaats te Rijswijk geschieden. ten en baten werd met nadruk bepleit. De secretaris gaf hierna een toelichting op eenige onderwerpen, welke in het mid delpunt der belangstelling van den boeren stand staan. Het prijzenvraagstuk werd eerst behan deld. Thans zijn er vastgestelde prijzen, welke volgens het bestuur te laag zijn. Deze prijzen bevatten de productiekosten en een loon voor den boer. Wil de akker- bouwcentrale de productie van bepaalde gewassen opgevoerd zien, dan zullen voor deze producten extra prijzen gesteld moe ten worden. Het door de regeering aange nomen bewaarloon achtte de secretaris te laag genomen. Verscheidene regelingen, welke verbetering kunnen brengen, zijn reeds voorgesteld aan den secretaris-gene raal voor de voedselvoorziening en zullen waarschijnlijk ingevoerd worden. De veestapelbeperking heeft de veehou ders in een moeilijke situatie gebracht. Vastgestelde prijzen en distributie van :uw voeder vormen een moeilijk vraagstuk. Het stellen van maximum prijzen zonder dis tributie is practisch zonder veel waarde. De door de regeering ingestelde stroocommis- sie zal de gerezen vragen nader behande len. De melkproductenprijzen zijn hooger dan vroeger. Toch zijn deze prijzen niet in staat het veehoudersbedrijf in een betere positie te brengen. De inkrimping en te hooge voerprijzen vormen een te grooten druk op deze bedrijven. In het belang der consumenten kunnen de prijzen niet ver hoogd worden. Daarmede moet de regee ring ook rekening houden. De kwestie der varkensafname en -prij zen staat ook in het middelpunt der be langstelling. Ook hier zijn de prijzen te laag, doch is verhooging der detail-prijzen uitgesloten. Deze vragen zullen alle een oplossing vinden. Hiervan mag echter noch de con sument, noch de boer het slachtoffer wor den. Ook deze uiteenzetting had een uitvoe rige discussie tot gevolg. Tal van bezwaren tegen verschillende maatregelen werden naar voren gebracht. Het bestuur zal deze aan de betrokken instanties voorleggen. De voorzitter sloot hierna de vergade ring. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Als hij het had gevraagd Ja, als een inwoner van Zoetermeer had gevraagd of hij de voeraardappelen mocht hebben die op een land te Zoetermeer la gen, dan had hij zeer waarschijnlijk het ja-woord wel gekregen. Nu had hij onge vraagd en dus ongeweigerd de aardappelen meegenomen, doch dat haalde hem een verbaal wegens diefstal op den hals, waar voor hij zich bij den politierechter had te verantwoorden. Hij. bekende hetgeen ten laste was gelegd, en de officier meende dat verdachte wel brutaal te werk was gegaan. Hij had beter kunnen vragen, en nu hij dat niet deed, vorderde spr. 14 dagen gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, zulks vanwege het blanco strafblad dat verdachte heeft. De politierechter was het met den offi cier eens, en veroordeelde conform diens eisch. Doch plots'ling wat is dat?? Een groote. vette rat!! Ursela slaakt luid een kreet, VOETBAL. Het is tegenwoordig niet meer zoo gemakke lijk voetballer te zijn. Speciaal voetballer te zijn ln de onderste lagen van de groote voetbalmaat schappij. Men moet zich thans kunnen aanpassen, zoo schrijft de „Prov. Ov. en Zw. Crt.". Men moet zich opofferingen weten te getroosten, kortom men moet er weer evenals in den goeden ouden tijd iets voor over hebben te mogen voetballen. Ergens in de omgeving van Raalte ligt de buurtschap Luttenberg. En deze buurtschap heeft in haar midden natuurlijk een voetbal club. SDLO is de naam van de ploeg, die speelt in de tweede klasse van de onderafdeeling Zwolle van den N.V.B. Dit SDLO heeft bij de voetballers uit Zwolle en omgeving thans een vermaardheid verwor ven. die ze onder normale tijdsomstandigheden nooit gekregen had. „De rit op den melkwagen" behoort n.l. tot een van de „attracties" van het bezoek aan SDLO. Want Luttenberg is voor een voetbal elftal niet gemakkelijk te bereiken. In Raalte stopt een trein, maar dan is men nog niet in Luttenberg. 9 K.M scheiden dan nog van het knusse voetbalveldje en een wandeling van 9 K.M. voor men een voetbalwedstrijd begint is nu niet bepaald bevorderlijk voor den goeden vorm. Afgezien dan nog van de wandeling terug na den wedstrijd SDLO heeft echter den voetbalmelkwagen in gevoerd. De bezoekende club vindt thans in Raalte aan het station een grooten platten wagen met een paard ervoor en een voerman erop en in 40 minuten hobbelt men naar het veld. En na afloop wordt men op dezelfde wijze weer Raalte-waarts gevoerd. Maar men heeft daar staat SDLO borg voor ondanks alle ongemak een prettig partijtje gevoetbald en dat was slotte het doel van de reis. WATERPOLO. DEN HAAG—HAARLEM IN DE LEIDSCHE „OVERDEKTE". In het kader der kringencompetitie. Maandagavond a.s. te 7 uur zal er een twee tal waterpolo-wedstrijden worden gehouden in „de Overdekte" aan de Haarlemmerstraat. En wel tusschen de belde vertegenwoordigende ze ventallen van de Kringen 's-Gravenhage en Haarlem van den N.Z.B., zoowel dames als hee- ren. Deze wedstrijden vinden plaats In het kader van de kringencompetitie, die dezen winter plaats vindt in verschillende steden, tusschen de kringen 's-Gravenhage. Haarlem. Amster dam en Utrecht. De Kring 's-Gravenhage zal in de volgende opstellingen verschijnen: Dames: doel: E. v. Mourlk; achter: T. van Oudgaarden, S. Sieberg en T. Ruimschotel; voor: J. v. Oudgaarden, mevr. J. Sciioemaker en L. Schüller. Dit zevental wordt dus geheel gevormd uit de landskampioene. HZ en PC den Haag, een ze vental waaraan de Haarlemsche dames een zeer zwaren dobber zullen hebben. Het Haagsche heeren-zevental bestaat uit: K. Ydens (Poelmeer) doel: achter: R. den Hamer (HZPC), H. Stam (HZPC) en C. PleiJ (HZPC); voor: A. F. Ruimschotel (HZPC), D. Otten (HZPC) en C. Brasem (Zian). Het is nog mogelijk dat Ydens verstek zal moeten laten gaan. In dat geval zal hij vervan gen worden door W. Luijer (Zian). Het is duidelijk, dat ook dit zevental zeer sterk is, daar de HZenPC'ers, die reeds eenige jaren achtereen steeds de finales speelden om het landskampioenschap, het voornaamste be standdeel van het zevental uitmaken. Het is zeer snel en zal daarom aan de Haarlemmers de handen vol geven. DE WINTERCOMPETITIE. Met het rooster voor de wintercompetitie zal er in worden voorzien, dat de Leidsche Veree- nigingen een dubbele competitie spelen, en dus niet behoeven te reizen. De eerste twee zeven tallen der vereenigingen zullen aan deze com petitie in twee klassen deelnemen en elkander dus viermaal ontmoeten. Wég is Prik nu, voor je 't weet! En zóó is ze ontdaan Dat ze Prik niet eens heeft weg zien gaan! SCHAKEN. RJL SCHAAKCLUB „HILLEGOM*. De uitslagen van de competitie zijn: Groep I: M. v. d. PolS. Lieverse afgebr. J. BalmL. Koeken 10 P. v. d. MelJG. Mooyekindafgebr. Groep II: J. Schrama—J. v. d. Zwet 10 Th. WarmerdamJ. Berkhout 01 P. SchramaA. Heerman 01 F. NijssenJ. Langeveld afgebr. TENTOONSTELLING IN „PRO ARTE" BREESTRAAT. We willen hier even de aandacht vesti gen op een zeer goede tentoonstelling, ivelke op het oogenblik gehouden wordt ln „Pro Arte". Er zijn namen bij die trekken. Een stilleven van Herbin, zeer breed ran streek, warm van kleur, zal zeer zeker door zijn moderne opvatting de aandacht trek ken: doch het portret dat Charley Toorop schilderde van haar dochter is buitenge woon knap van techniek en uitzonderlijk mooi van kleur. Men vraagt zich bij het zien van zoo'n portret af waarbij de kop ais gesculptureerd voor den witten muur staat, of Charley Toorop eigenlijk geen beeldhouwster had moeten worden. Ook haar tak van een appelboom met roode vruchten, alles zeer groot gehouden, ver toont, schoon niet in die hooge mate het zelfde plastische. Haar forsche litho's met Zeeuwsche koppen, doch in het bijzonder die van de straat met het karakteristieke mannetje (18) gaan we nu verder met stil zwijgen voorbij. Het is bekwaam werk. Van Jan Sluyters zijn er een drietal met prachtig élan neergezette flguurteekenin- gen. Wij weten zeer goed, adt velen tegen zijn soms ietwat zwoele voorstellingen ethische bezwaren hebben, doch dit neemt niet weg, dat het technisch meesterlijk is gedaan. Sluyters is nu eenmaal niet de eerste de beste, hetgeen men ook kan zien aan een map met reproducties van zijn werk, waarvan ik de kennisname ten zeer ste aanbeveel. Een verwijzing naar het zeldzaam doordringende portret van wijlen prof. dr. De Sitter, moge als stimulans voldoende zijn. J. Lodeizen is vertegenwoordigd met een drietal werken, waarvan we in het bijzon der noemen „Herfst", gesymboliseerd door eenige rijpe peren op een vensterbank, terwijl men door het venster de grauwe regenachtige herfstluchten ziet, ons de laatste dagen zoo goed bekend. Eindelijk wijzen we nog op een fantas tische sepla-teekenlng van John Radeker en op eenige uitermate frissche stillevens van Raoul Martinez, die ook een Amster- dameche gracht tentoonstelt, volkomen juist getypeerd ln koele kleuren. Meer zeggen we er niet van. Moge het voldoende zijn, om het belang van de ex positie te doen gevoelen. PAUL FRATELLINI OVERLEDEN. Volgens een bericht ln de Matin, is een van de drie wereldberoemde clowns, de Fratellini, Paul Fratelllni, overleden. Van de drie gebroeders Paul, Albert en Francois Fratellini, was de overledene de oudste. Hij werd geboren ln 1877. Gelijk de meeste clowns, werden de drie gebroe ders van kindsbeen af tot artiest opgevoerd en waren zij o.a. schoolrljder, muzikant en trapeze-acrobaat, alvorens zij samen hun bekende driemanschap vormden. Na vele Europeesche tournées, vestigden zij hun roem in het Parijsche Cirque Médrano. later in het Cirque d'Hlver. Ook hier te lande is Paul Fratellini met zijn belde' broers met veel. succes opgetreden. Ieder van hen was een volmaakt type, dat nagenoeg onveranderlijk zichzelf bleef, Frangols, de naïeve, Paul, de onverstoor baar zelfbewuste. Albert, de onnoozeic. Als trio zij traden de laatste jaren niet meer op waren zij onafscheidelijk. STATISTIEK OVER OCTOBER. Noord-Holland iexcl. Amsterdam) 7; Amster dam 19; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 9; Den Haag-8; Rotterdam 3: Utrecht 13; Gelderland 13; Noord-Brabant 11; Limburg 4; Zeeland 2; Friesland 10; Groningen 5; Drente 4; Over(jsel 4. Totaal 112 faillisse menten. Totaal vanaf 1 Januari 1101 faillissementen Totaal zelfde tijdvak vorig Jaar 1860 faillis sementen. VRIJDAG 8 NOVEMBER. Jaarsveld 414,4 M.: NCRV-Uitzending: 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.35 Gram muziek 9.30 Altviool, plano en gram.- muziek 10.10 Gram.muzlek 10.30 Morgen dienst 11.00 Gram.muziek 11.20 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 12.00 Gram. muziek 12.30 Reportage 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Orgelspel 1.45 Molto Cantabile en grammuziek 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.20 Octet-concert 3.50 Gram.muziek 4.00 Bijbellezing 4.30 Gewijde muziek (gr. pl.) 5.00 VPRO: Gesprekken met luisteraars 5.15 Economische en beursberich ten ANP 5.30 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.) 6.00 Christ. Oratoriumvereeniging, Utrechtsch Stedelijk orkest en solisten (opn.) 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00 7.15 Nleuwberichten ANP. sluiting. Kootwijk 1875 M. VARA-Ultzending: 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Grammuziek 7.30— 7.45 Berichten Engelsch) 8.00 Nieuwsberich ten ANP, gram.muziek 9.00—9.15 Berichten Duitsch) 10.00 Orgelspel 10.30 VARA-or- kest 11.30 Berichten (Engelsch) 11.45 Grammuziek 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Berichten Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Esmeralda en solist 1.30 Berichten (Engelsch) 1.45 Gram.muziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gram.muziek 2.30 Berichten (En gelsch) 2.45 Grammuziek 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gram.muziek 4.15 VARA- orkest 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Eco nomische en beursberichten ANP 5.30 VARA- orkest 6.00 Orgelspel 6.30 Berichten (En gelsch) 6.45 Gram.muziek 7.007.15 Nieuws richten ANP, sluiting. 3—2 33 Teekening van Aart van Ewijk. Naar J. J, A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen).

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7