RENNIE Zilveren jubileum van de Woningbouwver. „De Tuinstadwijk" Maandag 4 November 1940 LEIDSCH DA6BUD - Derde D'cd GEMENGD NIEUWS Gevolgen van de duisternis Rijwieldiefstallen in het groot KLAGENDE MAGEN Zeer hooge vischprijzen Geslaagde receptie in het bestuurslokaal BURGERLIJKE STAND] VAN LEIDEN fTrr^ïïWTin w v r-rirTTmfT-'-anr^TTTTnrywi-rn --i—ITITTT VELE SLACHTOFFERS. Te Amsterdam. Door de duisternis zijn te Amsterdam Za- terdagavond niet minder dan 18 menschen te water gefcaaikit. In drie gevallen kon hulp geen baat meer brengen. Dit was^ het geval bij een 25-jarige vrouw, die in ,de le Kostverlorenkade liep, een 39-jarigen man, die in de Jacob van Len- nepkade terecht kwam en een 23-jarige verpleegster, die op weg naar een patient per fiets in de Jacob Catskade reed. In alle andere gevallen zijn de drenkelin gen door voorbijgangers gered en op één geval na, dat een 74-jarigen man betrof, die in een ziekenhuis ter verpleging is opge nomen, konden de slachtoffers naar hun woning terug keeren. Te Rotterdam. Zaterdagavond omstreeks kwart over tien is te Rotterdam de 46-jarige man L. Jurien, uit de Frederüksbraat. die op de Zaagmolen- kade liep, door de duisternis misleid in de Rotte geraakt. Hij werd door een burger, die zich geheel gekleed te waiter begaf op het droge gebracht, waarna een geneesheer eeni- gen tijd trachtte de levensgeesten op te wekken, echter zonder resultaat. Omstreeks denzelfden tijd is in de Scheep makershaven een persoon te water geraakt en verdronken. Het lijk is nog niet ge vonden. Verder is uit de Wijnhaven het lijk op gehaald van den 45-jarigen krantenbezor ger H. C. Hoek, wonende Goudschesingel, die vermoedelijk des morgens is verdronken. Te Smilde. Te Smilde ODr.) is de ongeveer 26-jarige ongehuwde W. Emmens do or de duisternis misleid:, met zijn fiets in de Drentsche hoofdvaart gereden. Na een tijdje slaagde men er in den man op het droge te bren gen. Toepassing van kunstmatige ademha- lig mocht echter niet meer baten. t Te Purmerend. Tijdens het noodweer, dat Zaterdagavond woedde, is, ten gevolge van de vrijwel on doordringbare duisternis, de 26-jarlge boe renarbeider L. V. te Purmerend met zijn rijwiel in een gracht gereden en ondanks heldhaftige reddingspogingen van een rijks veldwachter jammerlijk verdronken, aldus De Crt. EEN VRIJPOSTIG HEERSCHAP AANGEHOUDEN. Op 10 October is te 's-Gravenhage aan gehouden een 24-jarige groenteboer, ver dacht van heling van rijwielen. In zijn wo ning werden twaalf rijwielen aangetroffen. Hij bekende, in totaal dertien fietsen te hebben overgenomen tegen prijzen, wisse lend tusschen zes en vijftien gulden. Het was steeds dezelfde dief, die hem de rij wielen aanbracht, een 24-jarige meubel maker. De politie toog op pad om hem te zoeken, doch hij had er de lucht van ge kregen en was spoorloos verdwenen. Zaterdagmiddag kon hij op den Rijswijk- schen weg echter worden aangehouden. Toen bleek dat de zwijntjesjagerij profij telijk genoeg was om eiken avond naar Amsterdam te reizen, daar te slapen en des morgens per trein naar Den Haag terug te keeren, om daar zijn „bedrijf' op den ouden voet voort te zetten. Bij zijn verhoor bekende de veelbeloven de jongeman, in Den Haag ten minste 35 rijwièlen te hebben gestolen, meest in het Boomen- en Bloemenkwartier en de om geving van het Belgische Park. De man had ondanks zijn vrij jeugdigen leeftijd reeds drie vrijheidsstraffen achter den rug, o.m. wegens oplichting. Zijn laat ste straf, tien maanden, was in Februari 1.1. geëindigd. Van de 35 rijwielen, waarvan de diefstal bekend is, zijn er inmiddels 25 in beslag genomen, waarvan verschillende reeds uit de derde hand. Hoe brutaal het heerschap optrad, blijkt uit het volgende: Hij stal een rijwiel en ging naar een adres, waar hij wist dat de man niet thuis was. Aan de vrouw dischte hij dan een verhaal op, als zou de man het rijwiel hebben gekocht en hem hebben gevraagd het even bij hem thuis te bren gen; de vrouw koti dan wel even betalen. Zoo geschiedde meer dan eens en zoo kwam de dief in het bezit van zes a acht gulden per fiet-s. Hij kwam eens met twee rijwielen tege lijk bij een stalling in de binnenstad. De rijwielreparateur weigerde te koopen. Fluks ging de dief naar de moeder van den rij wielhersteller en wist daar de fietsen kwijt te raken voor twaalf gulden. Hij probeerde fietsen te verkoopen aan menschen, die in werkverschaffing in de duinen aan den arbeid waren. Na veel loven en bieden slaagde hij er in, voor zes gulden fietsen kwijt te worden. Maar op den te rugweg nam hij meteen in het voorbijgaan het rijwiel van den opzichter mee De politie verzoekt ieder, die een rijwiel van den 24-jarigen meubelmaker heeft ge kocht (de gearresteerde is iemand met lichtblond haar, een bruin pak, en is lang 1.76 M.). zich te melden aan de afdeeling B, justitieele dienst,. Alexandérplein 15 a, kamer 17, te Den Haag. GROOTE BOERENHOFSTEDE OP TEXEL DOOR BRAND VERWOEST. Gisteren is brand ontstaan in de groote boerenhofstede „Groenendaal", gelegen in de Westpunt van Texel en bewoond door den heer F. Witte. De brand brak in een voorkamer uit, vermoedelijk door vonken uit de kachel. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch vrijwel de geheele boer derij ging in de vlammen op. Ook ver brandde een aantal pakken stroo, die na bij de hofstede waren opgeslagen. De be woners konden zich tijdig in veiligheid stellen. Het vee, dat zich in de boerderij bevond, kon worden gered. Verzekering dekt de schade. met brandende pijnen van overtollig maag zuur na iederen maaltijd, hebben aan Rennle een weldadig en dadelijk verzachtend middel. Rennies zijn smakelijk, gemakkelijk in te nemen en ze helpen dadelijk. 1.27 en 0.41, Incl. verh. O.B., bij allo Apoth. on Drog. 2-836 (Ingez. Med.) INBREKER AANGEHOUDEN TE NIJMEGEN. Door de politie te Nijmegen werd in den nacht een wielrijder aangehouden, die een groot pak vervoerde, waarin een voorraad huishoudelijke artikelen en levensmiddelen zat. Hij werd naar het politiebureau ge bracht en bij onderzoek bleek, dat deze goederen gestolen waren bij een inbraak in een villa te Malden (bij Nijmegen). De aangehoudene, de 20-jarige B. H. uit Nij megen, gaf een valschen naam op. Nader hand bleek, dat hij in de oorlogsdagen uit een verbeteringsgesticht ontslagen was. Hij had zich wéér moeten melden, doch de jon gen was niet gekomen en op pad gegaan voor diefstal en inbraken. PRIMA WASCHMIDDEL BESTOND VOOR 95% UIT KRIJT EN KEUKENZOUT. De Provinciale Keuringsdienst van Waren in Groningen heeft bij eenige grossiers en talrijke winkeliers groote partijen, in to taal meer dan zevenduizend pakken, van een zoogenaamd waschmiddel in beslag ge nomen, dat voor 95% bestond uit krijt en keukenzout. De fabrikant verkocht deze ondeugdelijke waar onder de misleidende mededeeling, dat het een prima wasch middel was. dat men evengoed kon ge bruiken als zeeppoeder en dat het zelfrei nigend was, doch dat een en ander niet op de verpakking mocht worden vermeld, omdat het dan onder de distributie zou vallen. Foto Van Vliet UITBREIDING DER KUSTVISSCHERIJ. De resultaten waren voor de kustvisschers in de afgeloopen week niet zoo gunstig als in de voorgaande weken. Het was op een zeer ongun stig tijdstip hoog water en hierdoor konden de loggers en de groot ere kottors verschillende da gen niet uitvaren. Na Donderdag zijn geen sche pen meer uitgevaren, tengevolge van het slechte weer van Vrijdagmorgen. De vischprijzen waren zeer hoog. Vooral wijting werd bijzonder weinig aangebracht en de prijs van deze vischsoort, die tot nu toe in verhouding tot de andere visch be trekkelijk laag geweest liep sterk omhoog. Werd in de voorgaande week voor wijting nog van f.4 tot f.7 per kist betaald; de af geloopen week kwam de prijs weinig bene den de f.10 per kist. Op enkele dagen werd zelfs van f. 14 tot f. 16 per kist betaald. De schepen, die het geluk hadden een behoor lijke vangst machtig te worden maakten dan ook mooie besommingen. Een IJmuidensche kot ter boekte een dagreis van ruim f500, het hoog ste resultaat van deze week. De kustvisscherü blijft zich nog steeds uitbreiden. In de omzetten van de Scheve- ningsche veiling komt dit zeer duidelijk tot uitdrukking. De achterstand, die vergeleken met het vorig jaar einde Augustus nog ruim een ton bedroeg werd de afgeloopen weck geheel ingehaald. De omzetten bedroegen totaal voor 1940 f. 382.000 tegen f. 362.000 pp den overeenkomstigen datum in 1939. De IJmuidensche kotter YM 209, het eenige schip, dat op het ocgenblik de haringvisscherü uitoefent, kwam de afgeloopen week tweemaal aan de markt: In deze reizen werd f.800 en f.2400 besomd. De haring werd peperduur be taald: van f.30 tot f.40 voor de kist van 50 kg. Niettegenstaande de geringe vangsten konden zoodoende toch mooie besommingen gemaakt worden. Nog steeds is niet bekend of er dit jaar nóg aan meerdere schepen vergunning verleend zal v,'orden om de haringvisscherij uit te oefenen. Het haringseizoen is intusschen reeds zeer ver gevorderd. Het vorig jaar vertrokken de meeste haringloggers einde October voor, de tweede maal. De schepen lagen toen echter uitgerust klaar en dit is thans niet het geval. De kans is daarom uiterst gering dat dit jaar nog meerdere schepen zullen volgen. Zittend v.l.n.r. de heeren M. I. Smit (bestuurslid), C. Berlemon. 02e penningmeester), J. v. d. Molen (le penningmeester)R Heller (voorz.), J. de Jong (le secretaris) C. Klay (2e secr.) en daarachter staand: Nic. Langezaal Jr., W. P. Akerboom, J. Schouten Sr., J. W. v. d. Heijden, M. Galjaard Sr. (voorz. raad van commissarissen) en H. Wagemans (2e voorzitter). DINSDAG 5 NOVEMBER. Jaarsveld 414,4 M. AVRO-Uitzending: 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek 9.10 Concertgebouworkest en solist (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelspel (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Gram.muziek 11.00 Wenken voor de hulshouding 11.20 Om roeporkest 12.00 Gram.muziek 12.15 Om roeporkest 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP 1.00 Reportage 1.15 AVRO- Amusementsorkest en solist 2.00 Voor de vrouw 2.10 Piano, zang en declamatie 2.15 AVRO-Aeolianorkest 4.00 Gram.muziek 4.15 Cabaretprogramma 5.00 VPRO: Jeugd uitzending 5.15 Vragen van den dag en beursberichten ANP 5.30 Orkest der „Luft waffe" 6.25 Causerie „Het goudprobleem" 6.45 Actueele reportage of gram.muziek 7.00 7.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Kootwijk 1875 M. VARA-Uitzending: 7.00 Be richten (Duitsch) 7.15 Gram.muziek (7.30 —7.45 Berichten (Engelsch) 8.00 Nieuwsbe richten ANP. gram.muziek 9.00 Berichten (Duitsch) 9.15. Gramanuziek 10.15 Esme ralda, solist en gram.muziek 11.15 Gram.mu ziek 11.30 Berichten (Engelsch) 11.45 Orgelspel 12.00 Berichten 12.15 Gram.mu ziek 12.30 Bericht-en (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 VAR A-orkest (1.30—1.45 Berichten Engelsch) 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gram.muziek 2.45 Verkorte operette „Die Czardasfürstin" (gr. pl.) 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gram.muziek 4.00 „Het puntenprobleem", causerie en vragenbeantwoording 4.20 VARA- orkest. 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Vra- •gen van den dag en beursberichten ANP 5.30 RVU: Cyclus „Hoofdstukken uit de geschie denis van den lach" 6.00 Orgelspel 6.30 Be richten (Engelsch) 6.45 Gram.muziek 7.00 —7.15 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van de Woning bouw vereeniging „Tuin stadwijk" heeft het bestuur dezer vereeni ging Zaterdagmiddag een receptie gehou den in het bestuurslokaal, Hyacintenstraat 18 alhier. In het door de vele bloemstuk ken feestelijk aangekleede lokaal maakten velen gebruik van deze gelegenheid, de ver eeniging met de in de eerste vijfentwintig jaren van haar bestaan bereikte resultaten geluk te wenschen. Onder de aanwezigen merkten wij onder meer op de wethouders M. C. Verwey en J. Wilbrink, die namens het gemeentebestuur tegenwoordig waren, den heer J. Bommer, secretaris van den Nationalen Woningraad, den heer W. F. Niekerk, namens den Woningraad voor Zuid-Holland, vertegenwoordigers van de Federatie van Leidsche Woningbouwver- eenigingen, bestuurders van zustervereni gingen, den heer G. F. E. Kiers, Inspecteur van de Volksgezondheid voor Zuid-Holland, bestuurders van de tuintjesvereeniging Floralia, de heeren F. Kooistra, A. Segaar, en A. P. Houps, stichters en eerste bestuurs leden van Tuinstadwijk en den heer H. Filippo W.F.zn., gemeente-ontvanger alhier. De huidige voorzitter van Tuinstadwijk, de heer H. Heller, ving zijn toespraak tot de aanwezigen aan met een hartelijk welkom aan de vertegenwoordigers van diverse ver- eeniglngen en in het bijzonder tot de twee wethouders, die hiermede wederom blijk gaven van de nauwe samenwerking, die het gemeentebestuur steeds met de vereeniging heeft willen onderhouden. Vervolgens deed de voorzitter mededee ling van een aantal ontvangen felicitaties, waaronder van den burgemeester, den heer A. van de Sjyodce Bakhuyzen, van Gemeen tewerken en van de Leidsche Duinwater Maatschappij. Een terugblik. Spreker ging hierna over tot een be schouwing, van hetgeen de vereeniging sinds de 25 jaren van haar bestaan heeft doorleefd en tot stand gebracht. Ten tijde van de eerste activiteit voor het stichten van deze woningbouwvereniging zoo zeide de heer Heller, lieten de toestanden op wo- ninggebied, wat betreft de arbeidersbevol king zeer veel te wenschen over. Niet alleen waren er vele woningen, die den toets der critiek in geen enkel opzicht konden door staan, maar daarnaast was er een groote woningschaarsohte, met al de gevolgen van dien. Nadat langen tijd besprekingen en on derhandelingen hadden plaats gehad met den architect P. Kuyper Jr. uit Heemstede kwamen op 30 Oct. 1915 onders diens lei ding belangstellenden bijeen in een der zalen van 't Nut van 't Algemeen. Hier werd met algemeene stemmen besloten, over te gaan tot oprichting van de Woningbouw vereeniging „Tuinstadwijk". Op deze ver gadering werd tevens een voorloopig be stuur benoemd, bestaande uit de heeren F. Kooistra, H. R. Martens, A. Segaar, A. P. Houps en H. C. de Jong Jr. De vereeniging had aanvankelijk het oog op een terrein nabij de Haarlemmertrek vaart, achter „Groenoord". Op dit terrein was een plan geprojecteerd bestaande uit 226 eengezinswoningen, met een huur prijs varieerende van f. 2,25 tot f. 5,per week. Dit terrein bleek evenwel niet ge schikt te zijn, zoodat hiervan moest wor den afgezien. Het was niet de eenige moei lijkheid, waal-mede de jonge vereeniging te kampen had. De toen bestaande oorlogs toestand werkte remmend, daar de mate- riaalprljzen sterk omhoog liepen met het gevolg, dat de huren, welke men zich ge dacht had, niet gehandhaafd konden wor den en veel hooger zouden moeten zïjn. Niemand kon verhinderen dat hierdoor velen zich teleurgesteld van de vereeniging afwendden. Het gelukte het bestuur eenigen tijd later de hand te leggen op een ander bouwterrein, gelegen aan de Heerenstraat, waar de barakken stonden, die voor de legering van militairen hadden gediend. Van hooger hand werd toen medewerking toegezegd voor den bouw van 208 eenge zinswoningen. De definitieve plannen wer den met spoed bij het gemeentebestuur in gediend en na vele onderhandelingen en besprekingen ontving het bestuur in Februari 1921 d.i. liefst 6 jaar na het be gin van het onvermoeide werken voor dit doel de mededeeling, dat het plan was goedgekmu'd. Een vlot verloop heeft deze bouw in geenen deele gehad. Eerst in 1923 kon tot bloksgewijze toewijzing van de woningen worden overgegaan tegen huren varieerende van f. 5,80 tot 10,50 per week, ondanks een belangrijke jaarlijksche rijks bijdrage. In 1923 werd van het gemeente bestuur medewerking verkregen voor -het bouwen van 71 boven- en benedenwoningen. Helaas moest men toen het denkbeeld van eengezinswoningen loslaten, aangezien an ders van eenigen steun van gemeente of rijk geen sprake zou zijn. In 1924 werd tot! uitvoering van dit plan overgegaan, weder om, evenals bij het eerste project, onder leiding van architect Jac. van der Heyden. Ook de bouw van dit plan is met vele moei lijkheden gepaard gegaan. Gedurende de zomermaanden van het aanvangsjaar moesten de werkzaamheden ten gevolge van financieele moeilijkheden zelfs groo- tendeels worden stilgelegd. In 1926 werden de woningen aan de gegadigden toegewe zen, de bovenwoningen tegen een huur van f. 5,10 en de benedenwoningen tegen een huur van f. 4,55 per week. In totaal Waren toen 35 woningen in exploitatie. Toch was het vraagstuk van de volks huisvesting in een oude stad als Leiden nog niet opgelost en de vraag naar een goede, frlssche arbeiderswoning bleef bestaan. Hierdoor was het bestuur genoodzaakt nieuwe plannen tot uitbreiding ter hand te nemen, teneinde zoo snel mogelijk aan deze vraag te kunnen voldoen. In 1930 werd dan ook overgegaan tot den bouw van een derde plan, waarvoor van gemeentezijde eveneens medewerking werd verkregen, be staande uit 27 eengezinswoningen, en tien boven- en benedenwoningen. Onder leiding van architect Jac. Schol werd dit werk vlot voltooid, en reeds in 1931 kon dit plan in exploitatie worden genomen. Met den aan was van de bevolking hield de vraag naar arbeiderswoningen gelijken tred en daar in het terrein tusschen Heerenstraat en de Lammenschansweg nog enkele stukken grond, bestemd voor woningbouw braak lagen, werd aan architect Schol opgedra gen, een situatieplan te ontwerpen, ten einde op dit teryein een mooi afgesloten geheel te verkrijgen. In 1934 werd deze wensch vervuld en kon, dank zij wederom de medewerking van het gemeentebestuur, tot inzending van de definitieve plannen worden overgegaan. In deze plannen was tevens opgenomen een bestuurshuis, waar aan een levendige behoefte werd gevoeld. In Juli 1936 kwamen ook deze woningen, en daarmede tevens het bestuurshuis ge reed. Het aantal woningen is sindsdien niet meer uitgebreid, zoodat de vereeniging nu in exploitatie heeft 450 woningen, bestaan de uit 239 eengezinswoningen, waaronder één winkelhuls en 211 boven- en beneden woningen, welke met elkaar een mooie woonwijk vormen met ruime straten en plantsoenen. Vooral de breede Koninginne- laan met haar gazons en beplantingen in het midden is een prachtig voorbeeld van een straat in een moderne woonwijk. Het tot stand komen van dit alles is voor een groot deel te danken aan de wijze waarop de oprichters de eerste en moeilijk ste jaren hebben doorworsteld. Met den bouw van deze 450 arbeiderswoningen was het bedrag van f. 2,596.140,91 gemoeid. Hiermede rust op de bestuurders een groote verantwoordelijkheid, die in de eerste plaats tot uiting komt in het dhder- houd van het tot stand gebrachte. Wij willen dit 25-jarig overzicht beslui ten, zoo zeide spreker, met een woord van hartelijken dank aan allen, die in die kwart eeuw hun beste krachten aan de vereeniging hebben gegeven. In het bij zonder past een woord van dank aan het gemeentebestuur, in den vollen omvang van het woord, voor de medewerking, die het bestuur steeds heeft mogen ondervin den. Zonder dien steun was het zeker niet mogelijk geweest, op dit gebied iets te be reiken. De nabije toekomst ziet er, vooral wat betreft de noodzakelijke uitbreiding van het aantal woningen, niet zeer rooskleurig uit, maar wij vertrouwen, en spreken den wensch uit, dat, wanneer de toestanden weer normaler zijn geworden het bestuur bij voortduring op de medewerking van het gemeentebestuur zal kunnen blijven reke nen, zoo besloot de heer Heller zijn toe spraak. Andere sprekers. Hierop sprak wethouder J. Wilbrink namens het gemeentebestuur het bestuur van „Tuinstadwijk" hartelijk toe. De vol harding, zoo verklaarde spreker, welke is getoond om het gestelde doel te bereiken, waarborgt het resultaat. Het gemeente bestuur is met recht trotsch op wat hier is gepresteerd. Voor een stad is het zeer be langrijk, hoe de arbeidersklasse is gehuis vest, en wanneer wij een buitenstaande: deze wijken toonen, behoeft Leiden zich] mede dank zij „Tuinstadwijk", niet te schamen. Op voortreffelijke wijze heeft de vereeniging niet alleen arbeidersbelangen] maar op die manier tevens een stadsbelang gediend. De toekomst is momenteel niei schitterend, doch ook in vroegere moeilijk tijden is volgehouden. Betere tijden zulle?.] ongetwijfeld aanbreken, en moge Tuin stadwijk dan de gelegenheid vinden, haar opgekropten werklust uit te vieren. Spreke* eindigde met den wensch, dat het bestuur nog langen tijd het belang van de volks huisvesting zou mogen dienen. De heer J. Bommer die vervolgens ais secretaris van den Nationalen Woningraad] het woord voerde, schetste 4e taak die de toekomst nog voor de vereeniging zijn weggelegd. Op dit moment kan niets gedaan worden, doch betere tijden zullen] nieuwe mogelijkheden en nieuwe proble men scheppen. Hier in Nederland is hel probleem van de volkshuisvesting aarïtj dan in andere landen Slechts weinig and- landen kunnen Nederland op dit soci'^ belangrijk gebied evenaren, 'geen land kin] Nederland hierin overtreffen. Hieraan heel deze vereeniging ook medegewerkt, en dit] geeft vertrouwen in de toekomst, en in d?j dingen die in beter tijden gepresteerd zul len worden. Nadat de voorzitter van de afdeeliig Zuid-Holland van den Nationalen Woning raad het woord had gevoerd, en de actieve werkzaamheden van „Tuinstadwijk" had gekenschetst als een prijzenswaardig voor beeld, sprak de heer G. F. E. Kiers, in specteur van de volksgezondheid voor Zuid- Holland het jubileerende bestuur toe. Ook deze schetste, na het bestuur te hebben gelukgewenscht met de schitterende resul taten, die zijn bereikt, de groote moeilijk heden. die na den oorlog kunnen wordenB verwacht. In Europa zijn, Rusland buiten-P beschouwing gelaten, ongeveer 10 million! huizen te kort. Het bouwen hiervan zal a 40 jaar in beslag nemen, en zal moeten! worden gedaan ondanks de ongetwijfe'.dr groote verarming, die tegen dien tijd plaatij zal hebben gehad. Er is dus nog veel moeilijk werk te doen, hetgeen de vereeni-l ging echter tot vréugde moet stemmen. Oo-J in dit werk zullen zij toonen, wat tot nu t werd getoond; een gezonden werklust, ener gie, doorzettingsvermogen en ten slotte een goed resultaat. Vervolgens spraken de heeren H. Oost- veen, namens de Federatie van Leidsclw Woningbouwverenigingen, J. Poelijoe, voorzitter van „De Eendracht", J. Gerritsen voorzitter van „Ons Belang", M. A. Note- boom, voorzitter van „Óns Doel", K. Was senaar, voorzitter van „Eensgezindheid", Boom, namens „Buitenlust", K. Zandbergen secretaris van „Spinoza", H. W. Metselaar, namens de speeltuinvereniging „Zuider kwartier", Rietschoten, namens de tuin* tjesvereeniging „Floralia", Griffioen, na mens E.H.B.O., en de heer M. Galjaard, voorzitter van den raad van commissarissen, die de prettige sfeer beschreef, die steeds op de vergaderingen der vereeniging had geheerscht. De heeren van Zanten en 1 Kooistra besloten de rij van sprekers. Doo-'l welhaast alle sprekers werden bloemen aan-| geboden als blijk van hulde voor hetgeen| door Tuinstadwijk tot stand is gebracn l Langen tijd was men vervolgens nog ?e*l zellig bijeen, alvorens deze zeer geslaagc receptie werd gesloten. GEBOREN. Cornells, Z. van D. J. vv d. Born enJ. ^1 Rosbergen Izak, Z. van I. Zirkzee en»! Webbers Sabine Maria, D. van A. L. v.Böi Henegouwen en A. Jansen. ONDERTROUWD W. Frank jm 26 j. en A. Dreef jd 25 j. - v d. Meü jm. 22 j. en A. C. Roodakker 22 j. G. L. Borst jm. 20 j. en A. H. van W| jd. 19 j. OVERLEDEN: A H. J. EjtfjL H. de Vos, Wedn. 82 j. Wedn. 71 j. K. Vierbergen, hsvr. van Vogel 69 j. J. J. A. de Koning, M. 71 J J. de Jong, hsvr. van W. Bink.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10