LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS IDSCH DAGBLAD - Eerste BM Zaterdag 2 November 1940 I OORLOGSSCHADE- VERZEKERING I Voor kleine inboedels tot f. 5000 leen half milliard Afd. J. voor kleine I inboedels tot f. 5000.- |Vraagt Uw Assurantiebezorger ■Verspreide Berichten I kabelballons veroorzaken schade in denemarken. Een gemakkelijke arrestatie Distributie- Binnenland Verklaringen van Kobajasji VOLGE!\DK I WEEK Groot aantal slachtoffers van luchtaanvallen BEURSOVERZICHT ziin ervan overtuigd dat, in dit licht Ken deze politiek vruchten zal dragen beide partijen. Onze instelling als een oorlogvoerend land behoeft volstrekt t als een hindernis te gelden voor alle iere staten, die denzelfden goeden wil ïen Dit maakt het den oorlogvoerenden 'der uitzondering onmogelijk ons gebied, zeeën en onzen hemel voor oorlogshan- jngen te gebruiken. Onze houding zal ook [de toekomst een dergelijk misbruik met ■erheid onmogelijk maken, zoolang wij niet in den oorlog verwikkeld zijn". Over het pact met Engeland zcide Iimönü: „Op een tijdstip, dat Engeland eCn Jicldhaftigen strijd voert om zijn bestaan, beschouw ik het als mijn plicht, bekend te maken, dat de banden van het verbond die ons vercencn sterk en niet te verbreken zijn". rede van den president duurde drie (artier. i de onderlinge oorlogsschade verzekering maatschappij te i-Granremhage, welke in haar reeds I bestaande afd'eelingen voor meer dan I rerzetoerde, heeft thans ingesteld I Premie: IV2 p. mille per drie maanden Geen naheffing - Geen eigen risico. UITKEERING VAN SCHADEN DRIEMAANDELIJKS. (Ingez. lied.) eerste najaarsstorm heeft weer tal Engelsche versperringsballons over feemarken gedreven, met het gevolg, dat I kabels op verscheidene plaatsen schade ben toegebracht aan de bovengrondsche Ringen. Ook de storm zelf heeft hier en |s:, vooral ln het Westen van Jutland, en telegraafleidingen beschadigd. de duitsche werkloosheid feitelijk verdwenen. k staatssecretaris in het Rijksministerie 1 aïbeid, dr. Syrup, heeft een eerste foenvattend overzicht gegeven van den pand op de Duitsche arbeidsmarkt, pij deelt mede, dat er thans 32.000 work men zijn, van wie echter nog geen tiende il volledig tot werken in staat is. Feite- is daarmede de werkloosheid in lischland volkomen verdwenen, p verbazing zal men vernemen, dat ühet begin van den oorlog 1.6 millioen Men meer ter beschikking van de oor- fciedrijven -gesteld zijn. Daarbij gaat pin de eerste plaats om Duitschers, die i hun pensioenen hebben afgezien en 1 arbeidskrachten uit alle Europeesche ffden, die vrijwillig in Duitschland werk Tonden hebben. Thans werken er 30.000 jawen meer dan bij het begin van den flog. De staatssecretaris is van meening, er zoo noodig nog meer vrouwen te p kunnen worden gesteld. Waren er bij begin van den oorlog ongeveer Va mil- |n vreemdelingen in Duitschland werk- m thans is het. aantal gestegen tot 1.1 Poen man en het blijft nog stijgen. Er P bovendien ongeveer een millioen krijgs fangenen in Duitsche bedrijven werk- pgelschen verlaten roemenie. J welingelichte kringen te Boekarest fuidt, dat de Engelsche legatie te Boe- fft dezer dagen uit Roemenie zal ver laken. Jöt dit vertrek zou van Engelsche zijde jas eenigen tijd geleden zijn besloten. De pe van het tijdstip werd echter aan den laat te Boekarest overgelaten. Tegelijk f I de legatie zullen ook de enkele laatste igelschen, die nog in Roemenië zijn, o.a. l'go persvertegenwoordigers, het land Platen. Ook de Poolsche ambassade, die dusver nog steeds in Boekarest bestond, Mogelijk met de Engelschen uit Roeme- Vertrekken. De Engelschen en Polen a voornemens deels naar Bulgarije, deels ^Turkije te gaan en vandaar te trach- JEngelsch gebied te bereiken. (D.N.B.) DE moord op codreanu. ledert eenige dagen worden uit de ver- pen de nadere omstandigheden bekend, Fronder de leiders der IJzeren Garde [L"aan het hoofd Codreanu vermoord zijn. f-en onderofficier van de gendarmerie, paamd sarbu, die Codreanu zelf om het p heeft gebracht, verklaarde, dat de l unairs, die op den tocht naar Boeka- ft.aoor de gendarmes zijn gewurgd, op jj31Jnenplaats van de gevangenis Jllava pt het gezicht „naar beneden werden pgelegd en van achteren met talrijke moten werden doorboord, ten einde voor punnen spiegelen, dat zij bij een poging ontvluchten waren neergeschoten, jfjerop werden zij in een gemeenschap- j')k graf geworpen. Enkele weken later gj en dezelfde gendarmes het graf one- I,de lijken met vitriool begieten, ten Volkomen te Verminken. AMERTK/vanfcHE troepen verplaatsingen. LvaS!°rcn het AmerM-uansche schip Rington» de haven van San Pedro ver- L,n met aan bcord troepenversterkin-'.en rtin Verre Oosten. Hiervan zijn 700 n ml0'1 011 lf)00 arbeiders voor Hawaï iu/J officieren en manschappen van een |PBg V00r philippijnen bestemd. TWEE INBREKERS IN EEN KAST OPGESLOTEN. De politie heeft gistermiddag een arres tatie verricht, welke haar al heel weinig moeite kostte. Zij kreeg namelijk het ver zoek om twee inbrekers te arresteeren, die in een leegstaande woning aan den Hoogè Rijndijk waren opgesloten. Reeds eerder hadden zij een bezoek ge bracht aan dit huls cn daaruit een aantal looden pijpen van wasohbakken, toiletten enz. gesloopt en meegenomen. Gistermiddag waren zij daarmede ook bezig, toen zij werden overvallen door be zoekers, die het huis kwamen bezichtigen. Daar de inbrekers geen kans meer zagen om het huis te verlaten, kropen zij in een hangkast en trokken de deur achter zich dicht. Dit werd hun noodlottig, want toen een der bezoekers de kastdeur opende en daar achter het tweetal ontdekte, had hij de te genwoordigheid van geest de deur onmid dellijk dicht te smijten en den sleutel om te draaien. De politie verscheen spoedig ter plaatse en nam de inbrekers mee naar het politie bureau. Het waren de 17-jarige W. B. en de 19-jarlge A. B. De arrestatie van een der den medeplichtige is te verwachten. ACADEMISCHE EXAMENS. Bewrderd tot doctor in de geneeskunde op. proefschrift, getiteld „Een onderzoek van den Liquor Cerebrospinal bij Schlzo- phrenen" de heer W. Briët, geboren te Apeldoorn en wonende te Oegstgêèst. Geslaagd voor het doctoraal examen In disch recht mej. M. Pownall (Den Haag) en de heer H. M. Oud raad (Den Haag); voor het doctoraal examen geschiedenis de heer H. Brander (Amsterdam); wol' het candidaatsexamen rechten de heeren R,. .C. Boer (Övervèen), A. A. Schoon (Amster dam), W. A. van de Garde (Delft); en voor het doctoraal examen klassieke lette ren de heer B. Rijdes (Almelo). RIJWIELLANTAARNS EN DE VERDUISTERING. Leïdsche uitvinding ontvangt het eerste rijkskeur. Wij zijn het er allen wel over eens, dat voor hen, die thans in het donker moeten fietsen, een goed afgeschermde rijwiellan taarn de eenige betrouwbare gids is en het komt er dus op aan eeli lichtafschermer aan te schaffen, waardoor het mogelijk is, dat de wielrijder zich zoowel vóór hem als terzijde behoorlijk kan oriënteeren zonder zijn oogen te vermoeien. Bovendien is het zaak dat zijn tegenligger hem al op grooten af stand-ziet -'aankomen:, Waardoor hij: zich dus onder de gegeven omstandigheden mèt de grootst mogelijke veiligheid kan voort bewegen. Een rijwiellantaarn-lichtafschermer, wel ke deze eigenschappen bezit is het „Electro- safe-glas", een vinding van oneen stad genoot, den heer C. H. van Toorn en in den handel gebracht door de N.V. Iemco alhier. In tegenstelling met alle andere licht- afscherm-middelen als kapjes, lampjes, me talen plaatjes e.d. beeft dit glas een veel grooter lichtoppervlak en straalt eén niet- reflecteerend licht naar buiten uit zoowel in de breedte, als naar voren. Bij gebruikmaking van deze nieuwe vin ding. het „Electrosafe-Glas". zal menigeen op het eerste gezicht denken, dat hij weinig licht heeft; niet zoodra echter zijn z'n oogen op dit niet reflecteerend licht inge steld, of hij zal bemerken, dat de omgeving vóór en terzijde zonder eenige moeite duide lijk is te onderscheiden, hetgeen dus van groot belang is in de stad voor de Waar C. de J., te L. vraagt of het is toege staan aan Duitsche militairen voetbal schoenen te verkoopen zonde.- bon. Antwoord: Neen; zij moeten in het bezit zijn van een zoogenaamden „Bezugschein", welke wordt verstrekt door het Rijkscom missariaat voor het bezette Nedevlandsche gebied, Prtoidlal-abtellung, Kneuterdijk 20, Der. Haag. Wellicht is deze ook te verkrij gen via de Ortskommand-atur, Breestraat hoek Kort-Rapenburg. Nederlanders, die voetbalschoenen willen koopen, moeten den wensch daartoe ken baar maken aar den secretaris hunner Vereeniging, Deze vraagt zulks op zijn beurt aan bij het bureau van den Ned. Voetbal bond in Den Haag. welk bureau den be trokken secretaris dan een bon toezendt. Op vertoon dezer bon kan men in den win kel dan een paar voetbalschoenen koopen. A. 3. te L. vraagt of hij petroleum kan verkrijgen ter verwarming van het stu deervertrek van zijn zoon. Antwoord: Neen, petroleum voor verwar- mlngsdceleindcti wordt onder geen enkele voorwaarde beschikbaar gesteld. Wanneer er geen mogelijkheid bestaat om een ge wone of gaskachel te stoken, is de eenige oplossing een electrische kachel, hetgeen vermoedelijk het voordeeiigst-e kan door gebruik te maken van het z.g.n. opper- Vlakte-tarief. U kunt zich daarover hel beste doen voorlichten door uwen installa teur of door de 8ted, Lichtfabrieken. 9 9 P. J N. te L. informeert naar de moge lijkheid om als gedemobiliseerd onderoffi cier een aanvulling te ontvangen op zijn tcxtielkaart. Antwoord: D'.e mogelijkheid is inderdaad aanwez'g. U diént zich daartoe te vervoe gen bij de textiel-afdeeling van het Distri- butiebureau, Breestraat 117 met medene ming Van uw vedwfpas en distrlbutlebe- sche'den. De egnige voorwaarde is, dat u minstens 9 maanden ln werkélijken dienst bent geweest. Vragen over distributie-aangelegenheden kunnt-n worden reilchl aan cr.te Redactie onder vermelding op dc enveioppo „Distri butie." neming van trottoirbanden, tramrails, als ook op de buitenwegen langs slootkanten ènz. Doordat het Electrosafe-glas ln de lan taarn wordt ingebouwd, is het ook niet ge makkelijk te vervreemden k De autoriteiten hebben aan-deze vinding het eerste rijkskeur I.L.B. Ml\ 001 verstrekt. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. Verffabrisk voorheen firma Gebroeders Klaverweiden. „Chemische fa briek Alpha" N.V., Oranjestraat 60. Alphen aan den Rijn. De heer M. P. J. Klaver weiden is afgetreden als directeur en treedt thans op als adjunct-directeur. De heer A. Oskam is afgetreden als adj .-directeur en benoemd tot directeur. De politie heeft vannacht den 26-ja rigen C. de G. naar het politiebureau ge bracht, die daarover zoodanig ontstemd was, dat hij het paneel van het vertrek, waar hij was opgesloten intrapte. Hij wordt thans Vastgehouden wegens vernieling, ter wijl voorts het ernstige vermoeden bestaat, dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan rijwieldiefstal. Bij zijn aankomst te Tokio heeft de mi nister van handel en nijverheid, Kobajasji, een verklaring afgelegd, waarin hij uit drukking gaf aan zijn vertrouwen in het succes van de besprekingen te Batavia, waar hij de leiding had over de Japansche delegatie. Hij legdè er den nadruk op, dat de belangen van Japan en die van Neder landsch-Indië „in laatste instantie samen vallen". In zijn verklaring zeide Kobajasji. dat de Japansch-Nederlandsche olie-oiiderhande- lihgen, die het ee st ter hand zijn geno men, nog voor de besprekingen over den algemeenen handel werden geëntameerd „nog niet tot een conclusie hebben geleid" Spr. wees er op, dat Nederlandsch-Indië staat voor moeilijkheden in den afzet van de 8 millioen ton olie, die per jaar worden geproduceerd, aangezien er gebrek is aan schepéil voor het transport naar de mark ten van Britsch-Indië, de Straits Settle ments en Australië, terwijl de algemeene handel met Europa stilligt. Nederlandsch- Indië, aldus Kobajasji, „zal gedwongen zijn om zijn handel op Japan te heroriëntee^ ren". Spr. was er nog niet zeker van of hij al dan niet naar Batavia zou tei'Ugkee- ren. Hij voegde hieraan toe, dat hierover een besluit zal worden genomen na zijn ontmoeting met den premier, prins Konoje Kobajasji gaf als zijn meening te kennen, dat het. succes der besprekingen te Batavia afhankelijk is van wederzijdsch juist be grip Hij sprak echter zijn bewondering uit voor de vasthoudendheid der Nederland- sclie delegatie. In dit verband herinnerde de minister er aan, dat de Engelsch—Ne- derlandsche onderhandelingen, die in 1936 GESLOTEN OM VROOM ÖREESMAW LEIDEN. 2816 (Ingez. Med.) waren begonnen, 250 zittingen noodig had den gehad, verdeeld over een periode van verscheidene Jaren, voordat succes behaald was. (Domei) Gisteravond laat hebben Engelsche vlie gers wederom een aanval gedaan-op Am sterdam, waarbij nogmaals het Wilhel- minagasthuis het mikpunt was. Het ziekenhuis kwam er dezen keer niet zoo goed als als bij den vorigen aanval. Het werd zwaar beschadigd en daarbij kwamen verschillende personen om liet leven. Ook in de nabijliggende straten is de schade zeer groot. In totaal zijn in de stad Amsterdam bij dezen luchtaanval 24 dc'oden, 28 zwaar en 38 licht gewonden te betreu ren. Ook in andere plaatsen van het land hebben Engelsche bommen dooden ge- eischt. In totaal zijn buiten Amsterdam nog zeven dooden, acht zwaar en onge veer dertig lichtgewonden te vermelden. Ongeveer tien huizen zijn zwaar be schadigd. DE VAN DER HOOGT-PRIJS. In de j aarlijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde. heden te Gouda gehouden, onder voorzitterschap vail mr. M. Nijhoff, is ge stemd over de toekenning van den jaarlijks uitgeloofden prijs van aanmoediging, ge naamd „Lucie B. en C. W. van der Hoogt- prijs". Deze prijvS Is voor dit jaar toegekend aan mevrouw Clara Eggink, voor haar verzen bundel „Het Schiereiland". TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Gisteravond is te Utrecht de 24-jarige stucadoor v. K., wonende op het hooge Noorden, waarschijnlijk misleid door de duisternis, in de Vecht geloopen en ver dronken COORNHERTHERDENKING IN DE GROOTE KERK TE GOUDA. Onthulling van een gedenksteen. De leden van de Maatschappij der Ne derlandsche Letterkunde hebben hedenmid dag deelgenomen aan de Coornhert-herden- king in de Sint Janskerk te Gouda. Het was een bedevaart naar heit graf van Coorn- hePt, den grooten 16den eeuwschen den ker, aan welke bedevaart deelnamen de leden van het Coomhert-comité, de genoo- digde hoogleeraren en de gemeentelijke autoriteiten. Zij namen plaats in het koor der kerk Voor de eenvoudige zerk, waarin het bekende grafschrift van Coomherts vriend Spleghel is gobeitteld. Het graf was sober versierd. Op deze plaats droeg mejWaldie van Eek eenige verzen van Coornhert voor. Met groöte aandacht werd het voorgedragene aangehoord. Vervolgens sprak prof. dr. C. G. N. de Vooys een herdenkingsrede uit. Na deze herdenking begaven allen zich naar de Oosthaven 51, waar, in het huis, thans eigendom en bewoond door den waar nemend burgemeester mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, de door den beeldhouwer Theo Van Reynen te Haarlem naar de gravure van Goltzius, den vriend van Coornhert, ontworpen en in zandsteen uitgevoerde de- denksteen ter blijvende herinnering aan Coornhert's leven en werken, is geplaatst. Na een kort woord van den voorzitter van het comité, mr. A. A. J. Rijksepen, verrichtte mevr. M. Jamesvan der Hoop, Gouda's eerste burgeres, de onthulllngsplechtigheid. Ten slotte droeg mr. G. M. de Witt Wij nen de zorg van den gedenksteen over aan het gemeentebestuur van Gouda, welke zorg door den waarnemend burgemeester met een woord van dank en waardeering werd aanvaard. DIEFACHTIGE FAMILIE. Van een gezin, bestaande uit echtpaar en twee kinderen» werden door de Utrecht- sche politie het echtpaar en de oudste zoon gearresteerd. Zij hebben zich alle drie aan een reeks van diefstallen schuldig ge maakt. Het echtpaar opereerde hoofdza kei ijk in warenhuizen. De oudste zoon had 7 rijwieldiefstallen op zijn geweten en stal eveneens uit de fabriek, waar hij werkzaam was, verschil lende voorwerpen. Alleen de jongste zoon des huizes had niets op zijn geweten. De rest van het gezin werd achter slot en grendel gezet, deelig saldo van een 35 kunnen opteekenea. De Amerikaansche petroleumaandeelen warea ln doorsnee niet veel veranderd. Shell Unions en Tidewaters werden echter geregeld in een open hoek verhandeld. Vervolgens werd de aandacht getrokken door de Rubberfondsen, in het bijzonder Amsterdam Rubber. Aanvankelijk bewoog dit fonds zich op ongeveer het peil van de vorige slotnoteering, doch toen ook hier later de koopers kwamen opdagen, kwam onder beurstijd een verbetering van een 8-tal procenten tot stand, waarbij ten slotte werd gehandeld tegen 245 Verschei dene minder courante Rubberfondsen werden niet onbelangrijk hooger afgedaan. Een opmerkelijk verschijnsel was de drukke affaire, die zich in de Tabakken ontwikkelde. In het bijzonder bestond belangstelling voor de Su matra aandeelen, welke zich zonder uitzonde ring aanzienlijk konden verheffen. Dell Batavia's stegen tot 180 Oude Deli's tot 232 terwijl Seiiembah's tot 186 monteerden. Ondanks de groote attentie welke aan de cultuurfondsen werd geschonken, was de belangstelling voor de binnenlandsche industrieelen nog geenszins ver- flauwd. In Aku's ging het weer zeer druk toe. De koers steeg daarbij van omstreeks 122 tot 127 Unilevers waren goed van toon, maar niet veel veranderd, hoewel toch beter en het zelfde kon dienen van de Philips-aandeelen. Tal van minder courante industrieelen konden beter prijzen bedingen. Ook in de Scheepvaartrubriek was het noodige te doen. Scheepvaartunies. Oude Booten Oude Vaarten en Japanlfjnen kwa men algemeen hooger te liggen. De koerswin sten waren hier echter van bescheideh aard, tenminste vergeleken met de cultuurwaarden. Hoewl het koersverloop te New York gisteren onregelmatig was geweest was ook de belang stelling voor de Amerikaansche fondsen nog niet verdwenen. In Staalaandeelen, Koperwaarden, en Spoorwegfondsen werd geregeld flink zaken gedaan Bij de opening bewogen de koersen zich meerendeels iets beneden de vorige slotprjjzen maar reeds spoedig deed zich ook weer koop lust gelden, zoodat de noteeringen opnieuw naar boven gingen en de beste prijzen van gisteren werden bereikt, of overschreden. Voor Duitsche fondsen bestond een goed prijs houdende stemming. Meerendeels kwamen hoo gere noteeringen tot stand. Diverse kerkelijke obligation werden zelfs vrij belangrijk hooger afgedaan. De Young leening echter zakte we derom een kleinigheid af. De Nederlandsche beleggingsafdeling had een kalm verloop. De Nederlandsche staatsschuld brieven waren prijshoudend, maar nauwelijks veranderd. Hetzelfde was het geval met de Pro vinciale en gemeentelijke obligatién alsmede de pandbrieven. Prolongatie 2 3/4 officieele valutakoersen der nederlandsche bank. 2 November. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3/16. 1.88 9/16; Berlijn 75.19, 75.34; Brussel 30.11. 30.17; Helsinki 3.81, 3.82; Stockholm 44.81, 44.90; Ztlrich 43.63, 43,71. AMSTERDAM. 2 November. Het zag er heden op de effectenbeurs reeds dadelijk naar uit, dat de markt geen loom en Zaterdagsch verloop zou hebben. De koersen waren aanvankelijk niet veel veranderd, verge leken met de vorige slotnoteering, maar onmid dellijk bleek er goede belangstelling te bestaan en op vrijwel alle afdeelingen werd een op- waartsche koersbeweging gevolgd, waarbij zich een opgewekte affaire ontwikkelde. Mlddenbeürs echter openbaarde zich een Uitbarsting van wil- iigte. Voor tal van fondsensoorten bestond plot seling groote, kooplust. Ën al het materiaal dat beschikbaar kwam, werd tegen' oploopende prij zen grif Uit de markt gëhomen, Soodat de koer sen in een zeer snel tempo naar boven gingen. Een goed voorbeeld hiervoor Werd gevormd door H.V.A.'s, die bij de opening reeds dadelijk eenige punten boven hét. vorige slot waren en zich onder beurstijd een 30-tal procenten konden verheffen, zoodat in een week t(jd door dit fonds een koerswinst van ongeveer 60 punten is be haald. Ook in vorstenlanden ging het druk toe, waarbij eveneens een behoorlijke avance kon worden verkregen, terwijl diverse minder cou rante soorten mede hooger werden afgedaan. Op de Petroléümafdéelilig ging het aanvankelijk in olies kalm toe, waarbij gehandeld werd tegen ongeveer de vorige slofcprljzen. Ook hier bestond, echter later in den ochtend een sterke vraag zoodat de noteering sprongsgewijze naar boven ging. zoodat tenslotte en 17-tal punten boven de opening werd afgedaan. Het leidende petroleum- fonds heeft daardoor in een week tijd een voor- Bankpapier: New York 1.86% 1.90 1/4; Brussel 30.08, 30.20; Stockholm 44.76. 44.94; Zurich 43.59, 43.75. LEIDEN, 1 Npv. Witte kool f. 2.40; roode kool f. 3.80—6,70; safoye koo) f.45,50; groene kool f. 2,203,20; boerenkool f.13; rapen f. 2,70 4,60; prei f. 3.60—5,50; kroten f.2,10—3,70; kro ten gekookt f.4—9; uien f. 4,90—7,70; peen f.4,80 —6,70; spruiten f.6—18; andijvie f.2—3; sla f.6—8; Nero f. 11,80—12,80; druiven f.15—38; snijboonen f.27—37; stokboonen f.42; stam- boonen f.14—42; witloof f.13—36; spinazie f.4 —15; tomaten A f.17—21,60; B f. 17—24,80; C f.17—21,40, CC f.9, alles per 100 KG. Andijvie f.11,60; komkommers f.4,60; bloemkool f.4 13,10; salade f.1—5.40; knolselderle f. 1,30—6.20, alles per 100 stuks. Pieterselie f. 0,602; radijs f. 1,60; selderie f. 0,50—1,80; bleekselderle f.6— 9; peen f. 3,50—7,60, alles per 100 bos. LEIDEN. 2 Nov. Botermarkt. Aangevoerd 185 KG. Prijs boerenbotei1 .prima f. 1,801,90 per KG. Handel traag. LEIDEN, 2 Nov .Turfmarkt. Aangevoerd 65.000 stuks lange turf en 35.000 stuks fabrieksturf. Prijs lange turf f; 15, fabrieksturf f. 17 per 1000. AARLANDERVEEN, 31 October. Kipeieren, prijs f. 7,60—7,80 per 100. BOSKOOP 1 Nov. Coöp. Vereen. De Bos- koopsche Veiling. Rozen per bos: Rosa Mundl 20—44 ct.; Gloria Mundi 2848 ct.Rosalandia 80—130 ct.; Butterfly 75—120 ct.; Hadley 110—180 ct.; Pechtold 56—110 ct.; Edith Helen 100—170 ct.; Wendland 31 ct.; Wllh. Kofdes 3246 ct.; Briarclif 54—90 ct.; Else Poulsen 28—36 ct.; August Noach 64—72 ct.; Queen Mary 81 ct.; ingaf Olsson 82—106 ct.; Orange Nassau 80—109 ct.; Ellen Poulsen 36 54 ct.; Plorex 170 ct.; Vierlanden 180200 ct.; Better Times 90160 ct.; Polyantharozen 50—70 ct.; Dorus Rijkers 28—54 ct.; gemengde rozen 21—36 ct. Diversen per bos; Chrysanthen gr. bloemig 110—150 ct.; idem kl. bloemig 2452 ct.; idem tros chrysanthen 14—25 ct.; Physalis Francetti 1217 ct.; Clematis Prins Hendrik 80110 ct.; idem Mevr. Ie CoUltre 150 ct.; Pernettia (kluit) per stuk 12 ct. LEIDERDORP, 1 November. Kipeieren f8,20 —8,50, kuikeneieren f.7 per 100; kippen f. 0,70— 1; hanen f. 0.85—1,10; konijnen f. 0,40—3,20; eenden 75—85 ct., alles per stuk. LEIDSCHENDAM; 1 Nov. Vrfje Veiling. Aan gevoerd 4717 kipeieren, prijs f. 8,20—85,0; hen eieren f. 6,20—'7,20 per 100. LEIDSCHENDAM. 1 Nov. Kropsla, 1ste soort f. 1,40—1,80, 2de soort f. 1—1,20; 6toofsla f.2— 4,10; peen f. 5,608; bloemkool. Ie soort f.14— 18; 2de soort f.1012; tomaten, midd. f. 8,50 9.80. groote ronde f. 8.50—10; 2de soort f. 8.50 0.60. 3de soort f. 4,50—5; andijvie per 100 f.1— 1,50; spinazie j)er 4 Ko. 6872 ct.; postelein f. 10,60—12; snijboonen f.28—31; radijs f. 1,50; prei f.4—4,70; selderie f.1—1,30; druiven f. 16— 17,20. RIJNSBURG. 1 Nov, Groentenveillng. Bloem kool I f.7—10; idem II f.46; bospeen f.68,50: andijvie f. 1—1,30; groene kool f.23,20; gele kool f. 3,504.30; roode kool f4,505,50; witte kool f. 2,50—3; .knolrapen f. 2,50—3,20; kroten 7585 ct.; waschpeen f. i1,40; uien f. 1,201,50 RIJNSBURG. 1 Nov. Bloemenveiling. - Sca- biosa 4550; Eikenblad 1012; Witte lelies f.7 8; Troschrysanthen: Choco 2026; Soleil Oc- tobre 23—23; October bruin 1416; Mont blanc 35—38; idehi blauw 30—40; Crème 30—33: Dwerg Zinnia's 30—50: Ficoles 20—30; Groote Chrysanthen: Pulling 7—10. UTRECHT. 2 Nov. Veemarkt. Totaal aange voerd 2730 stuks vee. waarvan 1050 stuks run deren. Vaarzen f.250—350; pinken f.175—250; melkkoeien f.275—430 i kali koeien f.285450; varekoeieh f.160—230: handel vlug eh duurder. 580 magere kalveren, f.75—125; handel vlug. oploopende prijzen. 100 nuchtere kalveren; 500 magere varkens en schrammen, prijs magere varkens f. 18—36. prijs schrammen f.10—13! 300 biggèn f.6—9,50; handel kalm, iets hoogere prij zen. 75 magere schapen f3580; handel vlug, hoogere prijzen; 175 weidelammeren. f.25—37 per stuk: handel redelijk, onveranderd. Klein handel: 250 KG boter. f. 2,20 per KG.; 175 KG kaas, f. 1—1,30 per KG.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3