GOEDE De Leidsche Bioscoop-Programma's De Italianen in opmarsch naar Janina LEiSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 2 November 1940 Engelsche bommen op Berlijn Militair weekoverzicht Dagbladreclame is niet te vervangen BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN EEN WERKELIJK NAAIMACHINE C. F. MEERPOEL Breestraat 171 Luchtaanval op Saloniki Turkije blijft niet-oorlogvoerend Noteer dit nummer! No. 33, de tabak om heel den dag te rooken! Heerlijk van smaak en geur. Fluwed-zacht door het bijzondere Niemeijer NON-SHARP principe. No. 33 maakt van rookers pijprookers I laatsten tijd duidelijk aangetoond, dat de slechte weersomstandigheden bij het voort schrijden van het jaargetijde voor de Brit- sche luchtaanvallen op Duitschland steeds ongunstiger voorwaarden bieden. De optre dende dichte grondmist verhindert vaak starten en landen. Daarbij moet opgemerkt worden, dat ondanks deze op zich zelf voor beide partijen even ongunstige omstandig heden, de Duitsche bestuurders door hun voortreffelijke opleiding in het blind- vliegen en met behulp van de wereldbe roemde uitmuntende meetinstrumenten on der veel betere start- en vliegomstandig- heden optreden. Met het oog op de betrek kelijk geringe afstanden tot aan hun doe len brengen de .weersomstandigheden voor de Duitsche vliegtuigen slechts betrekkelijk geringe gevaren van ijsvorming met zich. De Britsche vliegtuigen moeten echter in verband met de voor hen veel grootere af standen, vooral in Duitschland, veel meer ijsvorming verwachten. Daar komt bij, dat de geheele navigatie-inrichting van' hun vliegtuigen het den Duitschen bestuurders veel gemakkelijker maakt de aan te vallen doelen op te zoeken, ook bij slecht zicht op den grond, dan het geval is bij de Britsche vliegtuigen, die een veel primitiever appa ratuur hebben. Op grond van deze feiten verklaart men in Berlijn dat „generaal winter" dus een goede bondgenoot van het Duitsche luchtwapen blijkt. Bovendien zijn er in de uitgebreide startbases ook bij alge meen ongunstig weer vrij, stellig wel eens mistvrije vliegvelden; de R.A.F. echter is in zijn mogelijkheden beperkt tot het Britsche eiland, dat, zooals bekend is, in den herfst en de wintermaanden in dit opzicht at mosferisch bljzönder in het nadeel verkeert Gisteravond hebben eenige Britsche bommenwerpers geprobeerd de rijkshoofd stad te naderen. Het krachtige Duitsche af weergeschut verdreef de meeste Engelsche vliegtuigen naar het Zuiden en het Noor den. Daarbij wierpen zij brisantbommen en brandbommen op woonwijken en tuindor pen. Brandbommen troffen o.a. weer het reeds een keer geteisterde wereldvermaarde Rudolf Vlrchof-ziekenhuis. De uitbrekende dakbranden werden spoedig gebluscht. Schade van beteekenis is er niet ontstaan. Onder de burgerbevolking vallen verschei dene dooden en gewonden te beklagen. Bij dezen aanval is opnieuw gebleken, dat de R.A.F. ook bij helderen sterrenhemel woon wijken van burgers bombardeert, die ver van militaire doelen verwijderd liggen- (D.N.B.) Het militaire weekoverzicht van den militairen medewerker van het D.N.B.ge- raal dr. Glaise—Horstenau, vermeldt o.a. het volgende; Het resultaat der gevechtshandelingen tijdens de afgeloopen achtste week der ver sterkte luchtaanvallen op Groot-Brlttannië bewijst, dat de slag om Engeland met on verminderde hevigheid voortduurt. Sinds den zevenden September, het begin van de vergeldingsvluchten, lag elk oogenblik het initiatief ondubbelzinnig aan Duitsche zijde. De afgeloopen week heeft den vijand geen oogenblik tot rust laten komen. Met de boomen zijn sinds 7 September ook de verwachtingen der Britten kaal geworden, dat het najaar met zijn slechte weersge steldheid hun een verlichting zou brengen. In dezen oorlog gaat het Oude" recept der Engelsche diplomatie om anderen voor zich te laten wachten ook op dit gebied niet op. Het Duitsche luchtwapen heeft het weder uit de rol van een gemakkelijken en goed- koopen Engelschen bondgenoot geschrapt- Niet alleen bij elke weersgesteldheid, maar ook op elk oogenblik van den dag werd Engeland in de afgeloopen week aangeval len.. Geen jagers en geen afweergeschut konden de Duitsche gevechtsformaties van hun zegevierenden tocht over Engeland weerhouden. In tal van luchtgevechten bleek opnieuw de superioriteit der Duit sche jachtvliegtuigen. De verwoesting van installaties en bedrijven welke voor de oor logvoering van belang zijn. maakte dan ook groote vorderingen. Alle deelen van het eiland tot de Noordkust van Schotland, waren het doel der aanvallen, ln het bij zonder thans ook het gebied van Liverpool, Manchester, Birmingham, Coventry. Liver pool en Manchester bezitten geweldige ha vens, die voor den in- en uitvoer van de grootste beteekenis zijn. Het geheel gebied' bevat een concentratie van de zware in dustrie, berustende op ijzer en steenkool, alsmede andere bedrijven voor bewape ningsdoeleinden. Een niet te vervangen hoeveelheid koopvaardijschepen werd tot zinken gebracht. Marine en luchtmacht hebben een actief deel aan de groote suc cessen der Duitsche tegenblokkade, waar bij in het bijzonder genoemd moet worden de vernietiging van het op één na grootste Engelsche transportschip van 42.000 br. t. de Empress of Britain. Bij aanvallen van Duitsche gevechts vliegtuigen op convooien in den 'Atlanti- schen Oceaan werden verscheidene koop vaardijschepen naar den bodem der zee ge jaagd. Voortgegaan werd met het leggen van mijnen voor Britsche havens, waar door de verzorging des lands met grond stoffen en oorlogsmateriaal bemoeilijkt wordt. Op 24 October ondernamen voor het eerste Italiaansche vliegers aanvallen op Engeland. De Italiaansche luchtmacht kan thans van bases in het bezette gebied uit vergelding zoeken voor de bombarde menten op steden in Noord-Italië en daar mede de wapenbroederschap der asmo- gendheden aantoonen, teneinde het En gelsche moederland er onder te krijgen. De Italiaansche vergeldingsaanvallen werden inmiddels voortgezet. De positie van het Britsche eiland is er in deze week dus in elk opzicht slechter op geworden. De bewa peningscapaciteit vermindert met eiken Duitschen aanval, de toevoer is eveneens sterk bemoeilijkt en de R. A. F. lijdt dage lijks groote verliezen. De dagelij ksche ver geldingsaanvallen moeten dit echter juist bereiken. Zij bereiken daarmede volkomen hun doel en zij worden met steeds heviger uitwerking voortgezet. GEBOREN: Arendina dr. van N. J. S. van Zanten en van B. M. de Leeuw Petrus Cornells z. van W. J. Overdevcst en van I F. Diepold Bernardus Maria, d. van L. W. G. van Ulden en van H. M. J. J. la Rivlère Jacobus z. van J. Verhoeven en van J. C. Burkhard Johanna dr. van J. A. M. de Voigt en van M. J. G. Maas Willempje dr. van D. Verdoes en van K. Hoek Gerard zn. van H. C. J. Bouwer en van J. Oskam Alida Cornelia Aplonia dr. L. J. van Nobelen en van A. C. van Kesteren. OVERLEDEN: F. Wolters m., 62 jr. J. Alt, m., 66 jr. B. T. A. Alofs m., 69 jr. Dan naar: Momenteel levering uit voorraad. 2524 (Ingoz MedJ United Press meldt uit Ochrido (aan het Zuidelijkste deel. van de Albaansch-Zuid- Sla/vische grens) Berichten, welke van .het Grieksche front hier binnenkomen, melden, dat de Italianen nog slechts 27 km. van Janina verwijderd zijn. De opmarsch duurt voort hoewel de Grieksche troepen hevigen tegenstand bie den, In den loop van den nacht op Vrijdag hebben de Italianen langs den straatweg naar Janina een terreinwinst van ongeveer 23 km. gehoekt. Tegelijkertijd hebben Italiaansche een heden in den vroegen morgen de Alba- neesch-Grieksche grens bij het dorp Vodo- howa, ten Zuiden van Korea (Koritza) over schreden. Zij zouden daar 3 km. op Grieksch gebied zijn doorgedrongen en het dorp Ka- relista hebben bezet. In den Noordelijken sector van het front zouden Italiaansche troepen Donderdag middag 2V2 k.m. op den weg naar Saloniki opgerukt zijn. Deze opmarsch zou echter door het vuur der Grieksche artillerie zijn gestuit. Naar hier verklaard wordt, zouden daarbij 49 Italianen, waaronder één offi cier en twee onderofficieren in Grieksche krijgsgevangenschap geraakt zijn. Een bijzondere correspondent van Stefani aan het Grieksche front meldt: Tot hun verbazing ontdekten de Italia nen bij.hun opmarsch in Epirus dat er geen wegen ln dit gebied waren, waardoor zij ge noodzaakt waren op te trekken langs over stroomde paden als gevolg van de recente regenbuien. De Italianen zijn druk bezig met den aanleg van wegen en herstel van bruggen teneinde een weg te banen voor de gemotoriseerde colonnes. Niettemin ver- leenen de gepantserde wagens reeds, veel steun bij den opmarsch der infanterie, hoe wel zij zich een weg moeten banen door Water, modder en moerassen. Tot het be zette gebied behoort de streek van Filati met 79 dorpen en 35.000 inwoners. Een der colonnes rukt snel op naar Janina. In ver scheidene bezette strekken van Epirus keert de bevolking, die door de Grieken gedwon gen was te vertrekken, terug. Zij heeft on middellijk hulp gekregen van de steunor ganisatie der Albaneesch fascistische partij. Deze bevolking toont zich zeer verheugd over het bevrijdende en weldadige optreden der fascistische strijdkrachten. De speciale verslaggever van Stefani meldt voorts, dat de Sperwer-groep van het escadrille „Disperata" gisterochtend een hevigen aanval heeft ondernomen op Salo niki. Meer dan zestig ton ontplofbare stof fen werd op militaire en vloot-objecten uit geworpen met duidelijk succes. Eenige in de haven liggende oorlogsschepen en een koop vaardijschip werden getroffen. In het versterkte gebied werden opslag plaatsen, tankinstallaties en kazernes ge bombardeerd, waardoor een groot aantal branden zijn ontstaan en zichtbare ver woestingen werden aangericht. Boven den uitgang van de haven kwamen Italiaansche bommenwerpers in gevecht met vijandelijke jachtvliegtuigen. Een Italiaansch toestel werd door mltrailleurvuur in den linker vleugel getroffen, doch bleef zich tegen de verdere aanvallen verdedigen. Na de tus- schenkomst van een Italiaansch jacht vliegtuig, dat de formatie bommenwerpers begeleidde, werdén de vijandelijke vlieg tuigen verslagen. Een toestel werd neerge schoten, een ander nam de vlucht, een lange rookpluim achter zich latende. De overige verdwenen snel. Alle Italiaansche toestellen, óók het door mitraillèurvuur ge troffen toestel, zijn op hun basis terugge keerd. De gebombardeerde doelen zijn vol komen vernield. De speciale correspondent van Stefani aan het luchtfront meldt, dat twee Ita liaansche jachttoestellon boven de Middel- landsche Zee een Britsch gepantserd wa tervliegtuig van het type Sunderland heb ben aangevallen. Na een kort gevecht stortte het Britsche' vliegtuig brandend neer. Het had een bemanning van meer dan tien koppen aan boord. De correspondent van de United Press bericht uit Piraeus: In een oude taxi, welke als eenige voor een tocht naar de haven te vinden was, ben ik hier Vrijdagmorgen juist bij het tweede luchtalarm aangekomen. Toen de bommen ontploften werden de hier 111 hou ten barakken ondergebrachte vluchtelingen uit Kleln-Azië door een wilde paniek be vangen. Duizenden zochten wanhopig dek- Luxor-theater De meerderheid der medewerkenden aan de film „Kinderarts dr. Engel" bestaat uit jongens en meisjes van een jaar of vier. Van hen is dr. Engel echter het middelpunt, dr. Engel, die door allen zonder uitzondering, „Oom dokter" genoemd wordt en van welke figuur Paul Hörbiger een waarlijk magnifieke creatie geeft. Het kan zijn dat het aan dit kinderziekenhuis een tikje vrijer en ongewoner toegaat dan men zich dat algemeen voorstelt, maar in dit verhaal -maakt dr. Engel er in ieder geval een dorado van, waarin de kleuters het zoo naar hun zin hebben cf&t zij alle mogelijke trucjes bedenken om nog een paar dagen langer te kunnen blijven. De dokter doorziet die grapjes echter en hiervan, zoo wel als van de sympathie der kinderen voor hem, weet hij handig gebruik te maken door hen, tot verwondering van verpleeg sters en andere doktoren, zonder tegenstrib belen te brengen tot het gebruik van de onaangenaamste medicijnen. Tot de pa tientjes, welke deze arts te behandelen krijgt, behoort ook het zoontje van een nog jeugdige, ongehuwde vrouw, die als violist haar brood heeft verdiend in een orkestje, dat in een café speelt, doch haar betrekking verloor als gevolg van onaangenaamheden met den patroon, die met haar trouwen wil. Hoewel zij alle mogelijke moeite doet om weer werk te krijgen en zij daarom allen steun, moreel zoo goed als financieel, ont vangt van den man bij wien zij op kamers woont, ontstaat er toch een tekort dat zelfs onrustbarend wordt als zij de kosten betalen moet van de verpleging van haar zoontje, Echter: juist als de nood het hoogst is, is ook de redding nabij, want dr. Engel is op haar verliefd geworden en te zamen zoeken zij tenslotte het geluk! Er zijn naast den prachtigen spelenden Paul Hörbiger, vele talentvolle acteurs ln dit aardige verhaal, dat de grootste belangstelling verdient. Van hen noemen wij Oscar Slma, als de huichel achtige en lastige patroon van de vrouw, verder het kostelijke type van een dieren arts én niet het minst de huisgenoot van de violiste, die niets nalaat om haar te helpen en daarover meer dan eens woorden krijgt met zijn echtgenoote. Bijzonder goed ge troffen zijn bovendien de vele opnamen uit het ziekenhuis waar „Oom dokter" voort durend met de kleinen bezig is en hun al hun leed en pijn doet vergeten! Het voorprogramma bevat een gekleurde king. Spoedig was de diep-blauwe hemel boven Salamis bedekt met kleine wolkjes van de ontploffende granaten van het af weergeschut. Toen eenige bommen in het water vielen, stegen geweldige waterfon teinen omhoog. Terwijl het luchtdoelge schut nog vuurde staken talrijke kleine roeibootjes in zee om de vlsch te bergen, die in grooten getale aan de oppervlakte dreef. Na een pauze van 10 minuten werd het derde alarm gegeven, waarbij spoedig bleek, dat het een vergissing betrof. Een Grieksche jager was voor een vijandelijke bommenwerper gehouden. Uit de richting Tatoi hoorde men doffe ontploffingen, het geen erop wees, dat dit vliegveld wederom het doel van een luchtaanval was. TURKIJE TOT DE NORMALE VRIEND SCHAP MET MOSKOU TERUGGEKEERD, United Press meldt uit Ankara: In een rede voor het Turksche parle ment verklaarde president Inönil dat Turkije het stadium van niet-oorlog- voerlng verder denkt te handhaven. Inönü zeide: „De nieuwe ontwikkeling en de uitbreiding van den oorlog verlan gen onze uiterste opmerkzaamheid. Onze buurman en vriend Griekenland, wiens ge bied in een zone ligt, waarvan de veiligheid en onschendbaarheid ook voor ons van de grootste beteekenis is, ziet zich ongeluk kigerwijs gedwongen in een oorlog te tre den. Te zamen met onzen bondgenoot Groot-Brittannië zullen wij van nu af aan zoo zorgvuldig mogelijk den zich ontwik kelenden toestand gadeslaan." Over die betrekkingen van Turkije met de Sovjet-unie verklaarde de president: „Onze betrekkingen tot de Sovjet-unie die reeds een 20-jarig verleden hebben, zijn na vele moeilijkheden, waarvoor men geen van beide partijen verant woordelijk kan stellen, thans tot de normale vriendschap teruggekeerd. Dit is een omstandigheid, welke ik met bevrediging vaststel. Temidden der wisselende voorvallen, waaraan de wereld is onderworpen, tjetee- kenen de Russisch-Turkische betrekkingen veel. Onze beide landen moeten zich steeds en onafhankelijk van vele andere invloeden voor het voortbestaan van dit feit inzetten. film „Petra" en, als gewoonlijk, een zeer uitvoerig journaal omtrent de gebeurtenis sen in binnen- en büitehland. Lido-thcater In de wildernissen van van Fransch Indo-China lag duizenden ja ren geleden een welvarende beschaafde handelsstad, Ankor genaamd. Door het ver zanden en dichtslibben van den toenter tijd grooten zeebaai, waaraan de stad ge legen was, verloor zij haar beteekenis en daarmede haar bevolking. Geheel uitge storven ligt zij thans bijkans onbereikbaar voor inlanders en ontdekkingsreizigers als overblijfsel van een hooge beschaving en cultuur, nu een schuilplaats van alle moge lijke wilde dieren die in de oerwouden hui zen. Naar deze verlaten streek is een expe ditie georganiseerd door een tweetal ont dekkingsreizigers. Hier over handelt de do cumentaire film „Geheimen van het oer woud", die voor de pauze wordt vertoond. Een leerzame film, die vele mooie natuur opnamen bevat. Gevechten tusschen di verse soorten roofdieren, die op fraaie wijze verfilmd zijn, vormen de meest geslaagde gedeelten van de opnamen, die besloten worden met enkele beelden van het uitge storven Ankor- Men ziet hierbij, dat de bouwwerken van deze stad. rijk versierd met beeldhouwwerk en reliefs, weinig heb ben geleden van den invloed der wildernis en het gebrek aan onderhoud gedurende duizenden jaren. Een boeiende film die ruimschoots een bioscoopbezoek Waard is. Voor de pauze treden nog op de „Rilima Hawaiians", die enkele HawaÜansongs teil gehoore brengen. Na de pauze wordt „De Witte" vertoond, een Vlaamsche film over het leven in een klein dorpje in Vlaanderen. Hoofdpersonen in deze geschiedenis is een schooljongen, „de Witte", die de eene na de andere kwa jongensstreek uithaalt. Het verhaal van deze film is eenvoudig en weinig op den voorgrond tredend. Hoofdzaak zijn de beel den van het actieve, natuurlijke leven op het platte land. Komische momenten ont breken in deze film ln geenen deele. De hoofdrol wordt gespeeld door Jef Bruy- ninck. De Vlaamsche taal, die men te hoo- ren krijgt, verlevendigt de film buitenge woon. Ook deze film is het waard in wijden kring gezien te worden. Casino-Theater. „Morgen gaat het beier", en inderdaad: het ging beter met Willy Verhulst (Lily Bouwmeester), maar niet dan na eenige zware tegenslagen! Het grootste verlies had zij wel door het over lijden van haar vader, waardoor zij geheel op eigen beenen kwam te staan. Gelukkig behaalde zij kort daarop haar einddiploma en hiermee dacht zij wel spoedig een be trekking te kunnen vinden. Het liep ech ter anders. Overal kreeg zij afwijzende ant woorden, totdat zij zich plotseling een ha- rfer oude kennissen herinnerde, die haar misschien kon helpen. En inderdaad had hij iemand noodig. Zij kan direct aan het werk gaan. want het was juist bijzonder druk bij de omroepmaatschappij. Als zij zich dan op een avond tegen sluitingstijd naar den omroeper begeeft, wordt deze tij dens het voorlezen van een bericht onwel. In een impuls spreekt Willy eenige gevoel volle woorden tot de luisteraars. Wat haar natuurlijk haar baantje kost. Den volgen den dag spreekt iedereen echter over haai en is zij plotseling beroemd geworden. Zij wordt dan aangesteld om lederen avond eenige woorden te zeggen. Ook tegenslag wordt haar echter niet bespaard en zoo wil het, dat de man, van wien Willy dacht dat hij van haar hield, plotseling weggaat. Dan pas beseft Willy wie de ware Jozef is en het slot brengt ons dan ook een gelukkig pinde. Voor de pauze draait na de journaals en een gekleurd teekenfilmpje het Holland sere filmoje „Mijn Volkstuinkoningin". met Sylvain Poons, Jopie Koopman en Albert de Booy. Trianon-Theater. Niet in ieder huwe lijk, waarin het wel eens dreigt spaak te loopen, komt alles tenslotte zóó goed op z'n pootjes terecht, als in de film „Een vrouw dwaalde", waarin de bekende actri ce Lil Dagover, wier schoonheid de jaren trotseert en Victor Staal, de hoofdrollen spelen. LU Dagover beeldt de figuur uit van een vrouw, wier leven en liefde voor haar man vergiftigd wordt door diens vele amouret tes, totdat zij hem niets meer heeft te ge ven en terugkeert naar het ouderlijk slot, waar haar vader, pen generaal van den ouden stempel, haar weliswaar met open armen ontvangt, doch tegelijkertijd meent het volkomen gestrande huwelijk wel weer in orde te kunnen krijgen. Hij vergist zich daarin deerlijk: zijn doch ter vlucht het huis uit. wanneer zij ver neemt, dat ook haar man zal komen. In den trein ontmoet zij dan een jongeman, die van het eerste moment, dat hij haar ziet, hopeloos op haar verliefd wordt. Het is begrijpelijk, oat een vrouw, die zóó in de moeilijkheden zit aLs deze, na een aan vankelijke aarzeling, op de avances van een anderen man ingaat en zoo is ook hier het geval: zij logeert met hem enkele dagen in de bergen, teneinde de kennisma king te verdiepen. Maar al spoedig komt zij tot de ontdekking, dat de éénige, dien zij waarlijk liefheeft, haar eigen man is en zij keert tot hem terug. Wie nu zou meenen, dat de zaak voor elkaar is, heeft geen be grip voor de gecompliceerde wegen van het lot, of liever het noodlot. Want tijdens haar logeerpartij was er een actrice, die van haar ontmoetingen getuige was: door een toeval komt haar man nu van hetgeen gepasseerd is, op de hoogte en van dit mo ment af is diens jaloezie opgewekt. Het is ten slotte de oude generaal, die een aar dige rol speelt ln het verzoeningsproces, al begrijpt hij geenszins, wat er zich nu eigen lijk heeft afgespeeld. Een film, die niet alleen opvalt door het goede spel der hoofdfiguren vooral de ontmoeting in den trein is bijzonder goed getroffen en uitgewerkt doch ook door de fraaie entourage, al is het geheele ver loop wel wat te langdradig uitgesponnen. De „dwalende vrouw" vindt ten slotte haar echtgenoot terug en het is te hopen, dat ook hij onder den indruk van het gebeurde, voorgoed van de dwalingen zijns weegs te rugkeert. Voor de pauze boeit een ongemeen in teressant wetenschappelijk filmpje „Kun nen dieren denken?", terwijl tevens uitge breide journals de aandacht trekken. Rex-tlieator „Met geheime orders" is de titel van een uiterst spannende en tot het einde toe boeiende film. „Tobis" heeft een goeden greep gedaan toen zij deze oorspron kelijk voor het tooneel geschreven geschie denis verfilmde. Victor de Kowa zien wij in de voor hem geknipte rol van een sluwen herbergier uit het Verre Oosten; Paul Hart- mann als de energieke ingenieur Kessler vormt dan ook wel een schrille tegenstelling met hem. Suze Graf vertolkt de vrouwelijke hoofdrol. 0 „Met geheime orders" geeft een beeld van den strijd, dien de Europeanen zoo vaak in Azië hebben te voeren tegen onwil, achter docht eif conservatisme bij de bewoners van het andere halfrond. Ingenieur Kessler voert dezen strijd niet met onverdeeld succes. Zijn sluwe tegenstanders weten het zoover te krijgen dat hij gevangen gezet wordt onder beschuldiging van moord. Zij hebben hun plan uitstekend voorbereid en het lijkt er dan ook hard op, dat zij succes zullen heb ben en Kessler's doodvonnis is practisch gesproken, geteekend. „Als de nood het hoogst is, is de redding nabij" zegt een oud spreekwoord, wat ook op Kessler's geval van toepassing is. Hij komt vrij en kan zijn voor het land zoo zegenrijken arbeid voort zetten. Zijn bevrijding heeft echter een groot offer gekost. Twee menschen hebben hiervoor echter hun leven moeten geven en het is niet de rechtvaardigheid die hier uiteinde lijk wint, eerder de offervaardigheid. Het wereldnieuws, dat zeer omvangrijk is, omvat onder meer opnamen van de Ita liaansche krijgsverrichtingen in Afrika.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2