LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 28 October 1940 Competitie Nederlandsche Korfbalbond Hillinnen l-D.O.S.R. I 1-2 Rouwkoop—Wilhelmus 4-2 Roodenburg-D.U.N.O. 0-2 Afdeeling Leiden den N.V.B. van Uitslagen van gisteren Fluks—Het Zuiden 1-3 BESLISSING MEL KORT VOOR HET EINDE. Toen de bal aan het rollen was gebracht ont wikkelde zich een vinnig spel met wisselende kansen. Aanhoudend werden aanvallen onder nomen waarbij vooral Hillinen de leiding had. Het wou echter in de voorhoede nog niet klop pen. Telkens belandde de bal tegen den paal. De keeper van de bezoekers kreeg bergen werk te verzetten en niettegenstaande de vele fouten, welke door hem werden gemaakt en waarbij DOSR als door het oog eener naald kroop bleef het doel van doorboringen verschoond. Af en toe wist DOSR zich uit den greep los te werken en eenige goede aanvallen op te zetten. De Hil- ilnn achterhoede en voornamelijk doelman El- denbroek wist het gevaar meesterlijk af te wen den. Toen de rust inging had geen der ploegen kans gezien te scoren. Na rust ging het "spel tamelijk geiyk op. Over en weer zat men wederom geducht op den bal. Tien minuten waren verstreken toen Freeke uit een scrimmage voor het doel scoorde 10. DOSR pakte steviger aan en zocht het spel voorname lijk in de hoogte. Toen na een half uur spelen bij een aanval der bezoekers Oudejans den bal in eigen doel werkte v/as de stand 11. Dit scheen de gastheeren te ontmoedigen, daar er af en toe futlooze momenten ontstonden, waar van DOSR handig probeerde te profiteeren. Toen eenige minuten voor het einde de links- bulten der bezoekers een bal goed kreeg toege speld, zwenkte hij daarmede naar binnen en gaf met een goed schot Eldenbroek het nakijken waarmede dan tevens het einde kwam (12). Verdere uitslagen van Hillinen zijn: Hillinen IVZeemeeuwen IV 40. Zeemeeuwen adsp.Hillinen adsp. 28. ESDO—ALPHIA 3—1. In den beginne ging het nog, ondanks het feit, dat Alphia met 9 man bggon. Doch het was niet het frissche open spel van de laatste wedstrijden. Toch wist de Alphia-midvoor even nadat de twee laatkomers present waren, met een goed schot de score te openen (01). Doelman Mulder wist de meeste voorzetten van Breitner onschadelijk te maken. Toch kon hij niet verhinderen, dat de stand op 11 werd gebracht, nadat hij het leder even was kwijt geraakt. Met dezen stand trad de rust in. In de tweede helft zag het er hoopvol uit voor Alphia, want bij een goeden aanval werd de bal keihard tegen den staander geschoten. Het bleef echter bij dat eene, bijna goede schot, want nadien hebben wij van de voorhoede geen behoorlijk schot meer gezien. De Haagsche midvoor wist den stand op 21 te brengen en kort daarop scoorde Esdo het derde doelpunt, dank zij een vrijen trap voor Esdo, die beter aan Alphia had kunnen worden toegewezen. Ondanks wijziging in haar opstel ling kon Alphia haar nederlaag niet meer voor komen. LISSE I—ARCHIPEL I 1—7. Nadat van 't Hart voor Lisse een zeker doel punt wist te voorkomen, doordat hij het leder uit het verlaten doel wist te trappen en koste van een corner, ontstond hieruit het eerste doel punt voor Archipel, daar de keeper den bal in het doel sloeg. Het tweede doelpunt werd na 25 minuten spe- lens .gescoord, toen de goedspelenden rechtsbui ten twee Lisse-spelers wist te passseeren en daarna de doelman het nakijken gaf. Hard werkte Lisse om den achterstand te ver kleinen, doch steeds talmde de voorhoede op het beslissende moment. Kort hierop was het wederom de rechtsbuiten der bezoekers, welke het derde doelpunt voor zijn rekening nam, en toen de Llsse-doelman de Elzen door een akelig zacht rollertje werd gepasseerd, zag het er al hopeloos voor de thuisclub uit. Hierna verliet de Lisse-doelman het veld en moest Lisse derhalve het verdere gedeelte van den wedstrijd met 10 man spelen. Van 't Hart werd -als doelman aangewezen, waarna de rust aanbrak met een 40 voorsprong voor Archipel. Direct in de tweede helft ging Lisse enthou siast ten aanval, hetwelk spoedig door een fraai doelpunt van Van Leeuwen werd bekroond en wederom beleefde het doel der bezoekers eenige angstige momenten. Lang duurde het Lisse-offensief echter niet, want geleidelijk wist Archipel de score op te voeren door twee doelpunten van den rechts buiten en tenslotte een doelpunt van den mid voor. zoodat de bezoekers met een 71 over winning huiswaarts keerden. BLAUW ZWART I—R.V.C. I 0—2. De strijd golft snel over en weer met goede momenten aan beide zijden. Wanneer R.V.C. dan het spel in handen heeft wordt een zwaren druk op het Blauw Zwart doel uitgeoefend en tenslotte weet de rechtsbuiten handig langs den keeper van Blauw Zwart in de schieten. Blauw Zwart zet enkele felle aanvallen op, doch het schot is zoek. Eenmaal schiet de rechtsbuiten tegen den paal. De verdediging van R.V.C. blijft goed in vorm Er wordt een goed open spel gespeeld en wan neer de bal bij den linksbuiten komt, weet deze een paar tegenstanders te passeeren waarna via den keeper den stand op 02 weet te brengen. Na de rust weet Blauw Zwart evenmin het net van R.V.C. te vinden en Blauw Zwart mag zich gelukkig rekenen dat geen verdere wijziging in den stand komt. Er werd futloos gespeeld door de thuisclub. Ook na de rust speelde R.V.C. een behoorlijke partij, doch zij kon den voorsprong van 0—2 niet meer vergrooten. R.V.C. heeft een verdiende overwinning behaald. De uitslagen van de overige elftallen van Blauw Zwart zijn evenmin rooskleurig. Blauw Zwart 2 verloor thuis van Valkeniers met 1—5. Blauw Zwart 3 verloor uit tegen Vac. I met 3—7 Blauw Zwart 4 verloor thuis van V.VP. 5 met 1—5. De junioren b verloren van Vac b met 1—3. Na ongeveer tien minuten ontstond het eerste doelpunt na goed doorzetten van Wilhelmus, doch spoedig kreeg Rouwkoop beter vat op het spel der Voorburgers. Uit een der aanvallen wist van Berne de par tijen op gelijken voet te brengen. Korten tijd hierna wist Wilhelmus een fout in de Rouwkoop verdediging uit te buiten en bracht den stand op 2—1. Thans kwam Rouw koop opzetten en uit een goed opgezetten aan val wist Douwes gelijk te maken, terwijl Jansen uit een vrijen trap Rouwkoop de leiding wist te Beven, zoodat de rust inging met een 32 voor sprong voor Rouwkoop. Dok na de rust was Rouwkoop het meest in den aanval. Eenmaal scheen het dat Wilhelmus Selijk zou maken toen zij een penalty kreeg toe wezen. doch de Rouwkoop-keeper keerde den bal goed. Aan den anderen kant lukte het beter en Uoiuves wist met een goeden kopbal den voor sprong te vergrooten. Hoewel aan beide zijden de keepers nog han delend moesten optreden, werd er niet meer ge doelpunt, zoodat het einde kwam met een 4—2 herwinning voor Rouwkoop. GRAAF WILLEM II—L.D.W.S. 1—8. Met verpletterende cijfers moest ditmaal het onderaan de ranglijst bengelend Graaf Willem II voor de vooral na rust uitstekend spelende Leidenaars de vlag strijken. Weliswaar zijn de cijfers geflatteerd, maar de veldmeerderheid van L.D.WB. was toch zóó sprekend, dat de gasten reeds in de eerste minuten als winnaars beschouwd konden wor den. Reeds dadelijk kreeg L.D.W.S. talrijke kansen, maar de Leidsche aanval kon voor alsnog de goede richting niet vinden en slechts aan een foutief terugspelen van een der Haag sche backs was het te danken, dar L.DW.S, de leiding kreeg. 01. Vele kansen bleven daarna nog onbenut, ter wijl aan de andere zijde doelman Hüner er vrijwel in het geheel niet aan te pas- kwam. Rust. Na de hervatting had L.D.W.S. weer dadelijk het beste van het spel en nadat Flippo hard in keepers handen had gekopt en de doelman het leer liet vallen, kon dezelfde speler on houdbaar scoren. Even later was het wederom Flippo. die met een schot ineens uit een voor zet doelpuntte. Graaf Willem II trachtte wel een enkele maal met zwakke aanvallen tot het L.D.W.S.- doel door te dringen, maar er schuilde menig gevaar In deze doorbraken. Heel wat schotvaardiger bleek de Leidsche voorhoede in deze periode, want nadat Rijs- bergen met een hard schot den stand op 40 had gebracht, vielen de doelpunten snel. De gebroeders v. d. Weijden en Siera scoorden met regelmatige tusschenpoozen nog viermaal en het was nog een verrassing, dat de sportieve gastheeren kort voor het einde de eer konden redden. Het einde kwam met een 81 overwinning voor L.D.W.S. V.C.S. II—ALPHIA n 6—0. Het tweede van Alphia kreeg opnieuw een nederlaag te slikken, In het veld wogen de partijen telgen elkaar op. doch de Haagsche voorhoede wist beter de kansen te benutten dan de Alphia-voorhoede. Het eerste kwartier had Alphia zich zeker van een 20 voorsprong kunnen verzekeren, maar deze goede scorings kansen wérden onbenut gelaten. De Haagsche voorhoede deed het beter en schoot nog voor de rust drie gaten in het Alphia-doel, 30. In de tweede helft bleef Alphia goed aan pakken. doch vergat doelpunten te maken. In dit onderdeel was de voorhoede van V.C.S. ook in de tweede helft Alphia de baas. Met nog drie doelpunten bracht zij den stand op 60. A.S.C. II—L.F.C. n 4—2. Ofschoon de rood-zwarten niet bepaald een overwicht in het veld hadden, speelden zij toch absoluut beter voetbal dan de L.F.C.'ers. Uit hoofde daarvan kan de overwinning volkomen verdiend genoemd worden. De twee doelpunten, waarmede A.S.C. door middel van Van Duuren en Krijger voor de rust de leiding nam, ontstonden uit verwarde situa ties voor het LP.C.-doel en waren zeker niet te wijten aan schotvaardigheid van de A.S.C.- aanvalslinie Na de rust verhoogde Aniba met twee goede doelpunten uit voorzetten van rechts de score tot 40, hetgeen een der L.F.C.'ers dermate scheen te deprimeeren. dat zfjn aanvoerder het beter oordeelde hem weg te zenden. De overigen werkten hard door en slaagden erin een verdiend tegenpunt te maken, dat tenslotte nog door een tweede doelpunt ge volgd werd uit een goed genomen hoekschop. NIEUW SPEELTERREIN IN DEN LEIDSCHEN HOUT GEOPEND. Het was voor de L.V.V.-Roodenburg gisteren wel een bijzondere gebeurtenis die aan den wed strijd Roodenburg-D.U.N.O. voorafging. De of- ficieele ingebruikneming namelijk van het hoofdterrein in het Sportpark „den Leidschen Hout" dat kortgeleden officieel geopend werd. De eere-voorzitter der vereeniging Rooden- burg sprak bij deze plechtigheid een openings woord, waarin spr. het een verheugend feit noemde, dat door het bestuur van den Sport stichting Roodenburg is waardig gekeurd, het fraaie en, schitterend gelegen terrein als haar speelveld tc kunnen beschouwen. Het ls. aldus spr. de 4e maal nu in de 13 jaar van Roodenburg's bestaan, dat een terrein in gebruik genomen wordt en steeds is dit een ver betering gebleken. Op het terrein aan de Nieuwe Vaart heeft Roodenburg zich naar de N.VB. opgewerkt. Aan de Wassenaarsche weg welk terrein toe vallig ook met het spelen van een wedstrijd tegen D.U.N.O. werd geopend groeide de ver eeniging gestadig en thans komt Roodenburg met 8 elftallen uit. Spr. sprak tenslotte den wensch uit dat het met de prestaties der elf tallen op het nieuwe terrein naar evenredigheid aan deze verbetering zal vergaan. Door den heer De Lange werden namens de leden aan het dagelijks bestuur bloemen en aan de Vereeniging een wisselschild voor het orga- r\iseeren van wedstrijd aangeboden. De Voorzitter van D.U.N.O. wenschte Rooden burg geluk en sprak tevens de wensch uit dat Roodenburg op dit terrein vele overwinningen zou boeken. Het is niet mogen gelukken D.U.N.O. in den openingswedstrijd te kloppen. De spelers konden blijkbaar op het nieuwe en ook gladde veld nog niet thuis geraken. De gasten althans namen het spel in handen en na tien minuten wist de linksbinnen de eerste treffer tc plaatsen. Lang zaam aan kwamen de blauw-zwarten er beter in en werd het een vrijwel gelijk opgaanaen strijd. Voor het doel wilde het echter niet gelukken, zoodat, de eerste helft eindigde met een 10 voorsprong der gasten. De tweede helft gaf een pittiger spel te zien, waarin aanvankelijk DUNO doch later Roodenburg den toon aangaf. Du Prie in het Roodenburg-doel heeft zich keurig geweerd en meerdere doelpunten voorkomen. Bij de Roodenburg aanvallen, had And. de Prie geen geluk met een fraai schot, dat rakelings over den bovenhoek suisde. Evenmin toen een D.UN.O.-back een voorzet van Van Dorp met de hand corner sloeg, hetgeen de scheidsrechter ontging, waardoor de strafschop niet werd toe gewezen. Met du Prie als rechtsbuiten werden nog enkele goede aanvallen ondernomen, doch het gwenschte succes bleef uit. En toen DU- NO's middenvoor den bal voor de tweede maal in de Roodenburg touwen deponeerde was de eerste nederlaag 02 op het nieuwe terrein een feit geworden H.V.V. IV—LUGDUNUM II 0-4. Lugd. II was tegen H.V.V. goed op dreef. Het betere spel gaf ëen voortdurende meer derheid. De eerste goal kreeg Lugdunum door welwillende medewerking van de Haagsche rechtsback. Voor de rust scoorde A. Sierat nog een tweede doelpunt. In de tweede helft was Groen Wit steeds aan het woord. Door stug ver dedigen kon Lugd. nog slechts tweemaal scoren w.o. eenmaal uit een strafschop. Met een 40 zege kwam het einde. U.V.S. IIV.U.C. III 4—1. U.V.S. stelde zich op met een invaller voor v. d. Berg. Direct zetten beide elftallen er een hoog tempo in, waarbij U.V.S. eenig overwicht kreeg. V.U.C. beschikte over snelle vleugelspe lers, welke den bal mooi voor het doel brach ten, waar de U.V.S.-verdediging echter op ruimde. Na ongeveer 10 min. schoot Onvlee hard in en via de handen van den keeper ver dween de bal in het doel (10). De LLV.S.'ers beleefden echter niet lang plezier van dezen voorsprong, want bij een aanval van rechts van V.U.C. kreeg Brussen den bal verkeerd op zijn schoen, waardoor het leer onhoudbaar langs Bosboom vloog (1—1). U.V.S. zette hierna een offensief in. dat een doelpunt opleverde, toen één der V.U.C.-backs grandioos over den bal heentrapte (21). U.V.S. bleef sterk in den aanval, doch het juiste schot ontbrak. Na de rust nam V.U.C. het spel geheel In handen, doch zij zag geen kans de U.VB.- verdediging te passeeren. Het doelpunt, dat men verwachtte, kwam juist aan den anderen kant. toen na een snellen doorbraak van U.V.S., v. Bovene met een mooi schot de roos trof (3—1). Kort voor het einde verhoogde v. Bovene de score, wat echter geen invloed meer op den strijd had. GEEL WIT I—CONCORDIA I 3—1. In eèn onfortuinlijk gespeelden wedstrijd ging Concordia I tegen Geel Wit ten onder. Ruststand 11. B.E.M. II—Concordia II 2—1 D.E.K Jr.—Concordia Jr. 41 V.E.W. I—S.I.Z.O. I 5—2. Voor rust speelt. Sizo slechts met 9 man en niettegenstaande deze groote handicap wisten de oranje-zwarten 2 maal te scoren. Ook V.E.W. liet zich voor rust niet onbetuigd en scoorde eveneens 2 maal, zij het eens uit een strafschop. Na de rust ging het spel gelijk op. Tot 10 mi nuten voor tijd bleef de stand ongewijzigd. Toen nam V.E.W. de leiding en hierdoor was Sizo ontmoedigd. Geleidelijk voerde VE.W, nu de score op tot 5—2 waarmede het einde kwam. Sizo II won thuis met 2—1 van Johez II, ter wijl de adsp. met 9—2 wonnen van Hillegom adsp. UITSLAGEN „HILLEGOM". Uitslagen van Hillegom zijn: HP.C. IV—HlUegom II 2—3. T.H.B. IV—Hillegom III 3—2. Hillegom Jr.Nw. Vennip 101. N.Z.II. TRAM BOYS—R.E.T. ROTTERDAM. In dezen Zaterdag gespeelden competitiewed strijd ontbrak het niet aan spanning. Met de rust stonden de partijen op gelijken voet 22. Spoedig na de hervatting hernam RB.T. de lei ding en zij behield deze tot 5 minuten voor het einde, toen de N.Z.H.-rechtsblnnen weer gelijk maakte en ln de laatste seconden N.Z.H.-rechts- buiten Been een magnifieken voorzet plaatste welke hoog voor het doel belandde waardoor de R.ET.-achterhoede zoodanig in de war raakte dat de bal over den doelverdediger in het net verdween. N.ZÜ. behaalde aldus een welver diende 43 overwinning. Rest nog te vermelden dat twee aan N.Z.H. toegewezen strafschoppen werden gemist. De leiding was bij scheidsrechter H. v. d. Nat in goede handen. Noord-Holland I: Blauw Wit^-Sportlef 5—5; Koog Zaandijk—Swlft 3—13; Oosterkwartier— DED 6—1; DVDWesterkwartier 2—7. Zuid-Holland I: Deetos—Achilles 9—4; Fluks —Het Zuiden 1—3; HKVHSV 1-4; DKC Ons Eibernest 33. Gelderland I: EKCAVada 9—0; Steeds Hooger—Wilskracht 4—2; Onder Ons—Hellas g2 OveriJsel I: DOS—Groen Zwart 8—3; Rig tersbleek—Naas 4—1; AKC—*t Overschotje 2—7 Noord I: Hermes—Club Brothers 2—1: Wordt Kwiek—Rood Zwart 84. Zuid I: SportlustDETO 0—3; Volt—PSV 1—4 Zuid-Holland IIAReadyODI" 4—3. Zuid-Holland IIB: OSCR^-Deetos II 3—1; Ons HulsHet Zuiden II 42; Regenboog— Quick 1—3; Rozenburg—Spangen 2—5. Zuid-Holland IIIA: ALO—Fluks II 3—1. Zuid-Holland III B: EmmaAlgemeene 53: Gymnasiasten II—Olympiaan 12—1. Overzicht. In de Noord-Hollandsche 1ste klasse zijn de laagst geplaatste clubs gisteren uitstekend voor den dag gekomen. Sportief haalde het stoute stukje uit om Blauw Wit .op eigen veld een punt afhandig te maken door een 55 gelijk spel te bevechten. Bovendien zag Sportief zich een protest, door haar ingediend tegen Ooster kwartier, toegewezen, waardoor de 6—5 over winning der Haarlemmers veranderd werd in een 5—5 gelijk speL Veel voordeel heeft Spor tlef van deze gelijke spelen niet, daar Ooster kwartier een verrassende 61 zege op D.E.D. behaalde, waardoor de onderlinge verhouding op de ranglijst tusschen dit tweetal ongewijzigd bleef. Swlft behaalde een groote overwinning op Koog-Zaandijk (13—3) en Westerkwartier ondervond van DVD evenmin veel tegenstand (7—2). De stand in deze afdeeling luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Swift 6 5 - 1 4520 10 Westerkwartier 6 5 - 1 4018 10 Blauw Wit 5 3 1 1 3020 7 S. V. K 5 3 - 2 20—20 6 D. E D6 3 - 3 29—34 6 D. V. D6 2 - 4 3241 4 Koog Zaandijk 6 2 - 4 2042 4 Oosterkwartier 6 1 1 4> 2333 3 Sportief 6 - 2 4 2738 2 In Zuid-Holland ging Deetos voort op het pad der overwinning. Thans werd Achilles met 94 het kind van de rekening. H.S.V. won de plaatselijke ontmoeting in de residentie tegen H K.V. en D.K.C. en Ons Eibernest deelden de punten (3—3) Hier ter stede verloor Fluks met 3—1 van Het Zuiden. Behoudens het eerste kwartier na de hervatting waren onze stadge- nooten niet de mindere van de Rotterdam mers, doch in den aanval was het schot hope loos zoek. Indien zij dit onderdeel van het spel eens wat beter onder den knie konden krijgen, dan zat er in de huidige f)loeg zeker wel perspectief voor cfe toekomst. De stand luidt in deze klasse: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pr.t. Deetos 6 6 - - 3514 12 Ons Eibernest .6 3 2 1 2416 8 D. K C6 2 3 1 22—22 7 Het Zuiden 6 2 2 2 2418 6 H S. V5 2 2 1 14—15 6 Achilles 5 2 1 2 2619 5 H. K. V6 1 - 5 20—34 2 Fluks 6 - - 6 734 In Gelderland won EK.C.A. met groote cij fers van Vada (90). Steeds Hooger stelde zich wat veiliger door een 42 zege op Wilskracht en Onder Ons won op het nippertje van Hel las. Hier luidt de stand thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Z. K. C5 5 - 1 42—5 10 E. K. C. A. 6 5 - 1 32—7 10 Onder Ons 5 2 1 2 1616 5 Steeds Hooger 5 113 16—28 3 Hellas 5 1 1 3 9—19 3 Wilskracht 5 1 1 3 12—29 3 Vada 5 1 - 4 6—29 2 De groote strijd in Enschede is, zooals reeds verwacht werd. ten gunste van Rigtersbleek ge ëindigd, waardoor deze club thans onbedreigd, voorloopig althans, aan het hoofd der ranglijst staat, 't Overschotje kwam met een flinke 7—2 overwinning uit Almelo terug en D.O.S. had weinig moeite met Groen Zwart (83). In deze afdeeling is de situatie thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Rigtersbleek 6 6 - - 3510 12 D O. S5 4 - - 22—11 8 't Overschotje .7 3 1 3 22—15 7 Naas 5 3 - 2 24—15 6 H. K. C6 3 - 3 20—28 6 Oranje Zwart .6 2 1 3 20—23 5 Zwart Wit 5 1 1 3 12—25 3 A. K. C. 5 1 - 4 17—33 2 Groen Zwart .5-14 1628 1 lp het Noorden faalde Club Brothers tegen de verwachting in tegen haar stadgenoote Ker mes, waardoor de kampioenskansen van dit twaalftal aanmerkelijk daalden, te meer daar Wordt Kwiek tegen Rood Zwart geen fout maakte (84). Hier luidt de stand thans: 5 5 38—5 10 H. K. V. II 5 2 1 2 12—20 5 Achilles III 3 2 - 1 9—9 4 Zuiderkwartier 4 2 - 2 15—8 4 O. Eibernest III 4 1 1 2 10—21 3 A. L. O 3 1 - 2 3—12 2 Fluks II 4 - - 4 7—19 - gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Wordt Kwiek 4 3 1 24—10 6 Club Brothers 4 3 - 15—11 6 Nlc 4 2 2 11—11 4 4 2 2 11—11 4 W. W. M. D. 3 1 2 12—12 2 Rood Zwart 5 1 4 15—24 2 In het Zuidenwonnen P.S.V. en Deto we derom, al waren de overwinningen ditmaal niet zoo overtuigend als gewoonlijk. Dat deze twee clubs een klasse sterker zijn dan de rest laat onderstaande stand duidelijk zien: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. P. S. V 4 4 - 33—3 8 Deto 4 4 - - 27—2 8 Volt 2 - 2 16—13 4 Rood Wit 4 1 - 3 8—34 2 O. N. A 4 1 - 3 5—21 2 Sportlust 4 - - 4 4—20 - In de 2de klasse Zuid-Holland werd de wed strijd tusschen Achilles n en Vicus Oriëntis met de rust gestaakt, toen de regen als spelbreker optrad. De stand was op dat oogenblik gelijk (11). In deze klasse luidt de stand momen teel: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Gymnasiasten .44-- 218 8 Vicus Oricntis 5 4-1 1813 8 De Kweek 4 3 - 1 1611 6 O. Eibernest II 4 1 2 1 11—11 4 H. S V. II 5 2 - 3 15—23 4 Achiiles H 5 1 1 3 16—24 3 Ready 6 1 1 4 12—19 3 O. D. 15 1 - 4 18—18 2 Voor de 3de klasse stelde Fluks II opnieuw erg teleur, door thans ook van A.L.O. te ver liezen (31). Volgens ooggetuigen waren de roodwitten over het algemeen sterker, doch ook bij dit twaalftal was er een totaal gebrek aan schotvaardigheid. De rood-witte reserves slui ten thans de rij in deze afdeeling: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Algemeene kon het tegen Emma evenmin bolwerken, hoewel de nederlaag toch eervol was (5—3). De stand in deze afdeeling luidt thans: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Emma 5 5 - - 228 10 Gymnasiasten II 4 2 2 - 207 6 Die Haghe 5 2 2 1 15—10 6 Ready II 4 1 2 1 15—10 5 Olympiaan 5 1 1 3 930 3 Algemeene 4 1 - 3 816 2 D. K. C. n 5 - 1 4 9—17 1 In de eerste helft was er heel weinig krachts verschil te bespeuren. Het veld was zeer glad door den regen, waardoor het spelpeil slechts matig was aan beide kanten. Over het alge meen waren de verdedigers van beide ploegen den aanvallers de baas. Vooral de Leidsche aanval kreeg weinig kansen tot scoren. Reeds dachten wij de rust met blanken stand te zien ingaan, doch in de laatste minuut der eerste helft opende Bol. zij 'iet ook op weinig fraaie wijze, de score voor Het Zuiden (01). De zelfde speler had even te voren een strafworp onbenut gelaten. Reeds dadelijk na de hervat ting bracht Bol met een ver schot den stand op 02, terwijl Schoenmaker enkele minuten later profiteerde van een fout van één der Leidsche heeren en den voorsprong van Het Zuiden op 03 bracht. Hierna waren de gasten, door zwak middenvakspel van Fluks, geruimen tijd in de meerderheid, doch Belt c.s, hielden goed stand. Nieuwland gelukte het bij één der Fluks-aanvallen tegen te scoren (13). De vak wisseling bracht weer een gelijk opgaanden strijd, zonder dat het aan één der partijen ge lukte om den stand nog te wijzigen. Over de leiding van scheidsrechter De Jong niets dan lof. A.L.O.—FLUKS n 3—1. Onze stadgenooten loopen in hét begin zeer hard van stapel. Na een groot overwicht bezorgt Guldemond hun na een kwartier spelen de lei ding (0—1), doch Aii.O. slaagt er in spoedig hierop den gelijkmaker te scoren. In de tweede opstelling is het krachtsverschil vrij gering. Zonder verdere doelpunten verstrijkt de eerste helft. Na de hervatting blijk* dat Fluks haar schot in Leiden heeft gelaten. Ondanks een over wicht slaagt zij er niet in te scoren. Wanneer succes uitblijft, volgt er een inzinking aan Leidsche zijde. A.L.O. profiteert hiervan dank baar en slaagt er in door dameshanden een 3—1 voorsprong te nemen. Hoewel Fluks hierna nog vele kansen krijgt om den achterstand in te loopen, slaagt zij hierin niet. A.L.C. won derhalve met 3—1. LEIDSCHE KORFBALBOND. Uitslageri. Klasse I: Zuiderkwartier II—Vicus Oriëntis II 2—8. Klasse II: Zuiderkwartier IIIVicus Oriën tis IV 03; Fluks VVicus Oriëntis m 019. Adspiranten: Fluks—Noorderkwartier I 0—3. DE UITSLAGEN. Zaterdagcompetitie: 2de klasse A: Leiden IRijnsb. B. n 1—0. 2de klasse B RCL II—ARC IH 0—2; Alphia Koudekerk II 23. 3de klasse: MSV H—Noordwijk V 05. Adspiranten: Quick B.ARC 21; Koude kerkRCL 00. Zondagcompetitie: lste klasse: LDWS IISportman I 22; ZLC I—DSO II 7—1. 2de klasse AAlphen IV—Roodenburg II 53; LDWS IIISportman n 31. 3de klasse A: Alphia IIIAOV II 02; Be- resteün I—LDWS TV 3—0. 4de klasse A: Sportman VRoodenburg V 3—3; UVO II—Alphen V 3—3. 4de klasse B: Morschkw. Ill—AZL H 0—II. Adsplr. A: Sportman (a)LFC 40. Adspir. B: Alphen—Roodenburg (b) 20. R.K. elftallen: lste klasse: Alph. Boys IForeholte I 63; DOSR II—Meerburg I 1—3. 2de klasse: KRV I—Alph. Boys II 4—4. 3de klasse: DOSR III—Alph. Boys III 4—1. Juniores B: Meerburg (A)DOSR (A) 23; Alph. Boys (B)—VVL (A) 0—10. Juniores C: Teylingen (B)—DOSR (B) 2—0. TENNIS. Jaarvergadering van „De Munnik" In „Oud-Hortuszicht" hield de Leiderdorp- sche tennisvereeniging „De Munnik" Zaterdag middag haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van den heer P. Boot Jr, die er in zijn openingswoord op wees dat het voor ,,De Munnik" alle moeilijke tijdsomstandigheden ten spijt, een goed jaar is geweekt. De heer J. Kooreman. secretaris der vereeni ging, bracht het uitvoerige jaarverslag uit, waarin hy mededeelde dat het ledental 114 be draagt, van wie er 82 een seizoenkaart hadden genomen. Hoewel de ZaterdagmiaaaecompetKie geen doorgang vond konden er toch eenige wedstryden worden gehouden (die voor De Munnik succesvol verliepen), terwijl er boven dien groote belangstelling is geweest voor de geslaagde demonstratie van een aantal leden van het Haagsche Leimonais. onder leiding van den heer Schram de Jong. Uit het verslag van de pennlngmeesteresse. mej. A. Bremmer, bleek dat er een batig saldo is van f. 39,10; en dat de vereeniging in totaal over een weerstandskas van ruim f.400 beschikt. Zoowel aan den secretaris als aan de pen nlngmeesteresse werd dank gebracht voor de vele werkzaamheden, in het belang der vereeniging verricht. By de bestuursverkiezing werden de aftre dende (en herkiesbare) leden herkozen, te weten: mevrouw Koning en de heeren Koore man en Hutchinson. Benoemd werden een kascommlssie en een contact-commissie (belast met de organisatie van eenige genoegiyke avonden of middagen in den loop van den winter), terwyi het bestuur bij de rondvraag toezegde vóór den aanvang van het seizoen (aannemende dat er voldoende bal len zyn) met het bestuur van de Zaterdagmiddag competitie tydig contact te zullen zoeken om deze algemeen op prys gestelde competitie zoo mogeiyk weer doorgang te doen vinden. De na der vast te stellen wedstryd-commissie zal bo vendien een plan tot het eventueel organlsee- ren van open wedstrijden onder oogen zien. Tenslotte werd nog medegedeeld dat het club blad „Ready" gedurende dezen winter in ie Ier geval viermaal (aangenomen dat men de offi- cieele vergunning daartoe krijgt) doch zoo mo- geiyk vyfmaal zal verschynen. Met een woord van dank sloot de heer Boot deze geanimeerde vergadering. WANDELSPORT. NAJAARSMARSCHEN VAN „PER PEDES APOSTOLORUM". Onder groote belangstelling heeft de Wandel- sportvereeniging „Per Pedes Apostolorum" al hier Zaterdag en gister de eerste najaarsmar- schen over een afstand van 30 en 20 k.m. om en door de stad gehouden. In totaal waren er een 500 deelnemers. Voor de start, die om twee uur in café „Zomerlust" te Oegstgeest plaats had. heette de heer J. B. de Groot, Voorzitter van P. P. A. alle deelne mers harteiyk welkom. Hy wenschte allen deel nemers een aangenamen wandeltocht. Voor- donker waren de groepen in café „Zomerlust" terug. Jammer dat het weer Zondagmiddag wat triest was, hoewel dit de wandelaars niet ont moedigde. want er werd keurig en opgewekt gewandeld. Na afloop der wandeltochten op 23 en 24 November a.s. zal de toekenning der lste 2de. 3de en groepspryzen en medailles plaats hebben. WIELRENNEN. SWIFTCOMBINATIE. Gisteren werd de derde rit gehouden voor een wisselbeker, die Lodewyks en Riethoven reeds een keer op hun naam hadden staan. Zes ren ners kampten om dezen beker. Het geheele pele- ton kwam geiyk op de finish aan, en zooals gebruikeiyk moest ook thans de sprint de uitslag brengen. Riethoven kwam als eerste over de streep en werd zoodoende definitief winnaar van den be ker. Rysbergen werd tweede. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Op de banen van de Noordwijksche Golfclub werd gisteren een Ecletic-match over 18 holes gespeeld. De beste score behaalde de heer K. van Hin- loopen Labberton (10) met netto 321/3: tweede werd dr. P. Ruitinga (112) met een netto-score van 33. KORFBAL. EMMA—ALGEMEENE 5—3. Algemeene kwam in een gewijzigde opstelling. Aanval: A. Hartevelt en F. van Vliet mei de dames Sloos- v. d. Broek en v. d. Broek de Wit. Midden: J. Hartevelt en D. v. d. Heijden met de dames C. Westbroek en A. v.d. Vliet-Overeem. Verdediging: D. Sloos en J. Assie met de da mes P. Hartevelt-Assie en I. Assie-Seym. Emma wist- na 20 min. te scoren 1—0. Zij had er echter niet lang plezier van, want A. Harte- veld maakt met een verren bal geiyk 1—1. De vakverwisseling was voor Algemeene niet gelukkig want Emma voerde den stand tot 31 op. waarmede de rusu aanbrak. Na de rust pakte de'Algemeene energiek aan en D. Sloos kon na 10 min. tegen scoren 32. En direct daarna maakte dezelfde speler gelijk 33. De beginopstelling was nu niet bepaald ge lukkig want de aanval werd uitgeschakeld, door dat Leenheer van Ernrna tweemaal in 5 minuten scoorde 53, waarmede het einde kwam. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7