BINNENLAND Het onderhoud Hitler-Pétain LBDKH M£Uê- Dai de BfaJ Maandsg 22 October <949 Het openbaar dansen verboden van Uitvoerverbod Nederlandsch rijst Indië in Instituut voor arbeidsontwikkeling opgeheven Het bewerken, vervoeren enz. van suikerbieten Vereenvoudiging van de strafrechtpleging Engelsdie luchtaanvallen op Nederland Tot herstel van den vrede Rede van Huil KERK- EN SCHOOLNIEUWS Strenge straffen voor overtreders. EEN UITZONDERING VOOR DANS INSTITUTEN. Gelijk reeds Zaterdag in het kort is ge meld bevat het verordeningenblad een be sluit van de secretarissen-generaal van de departementen van justitie, van binnen- landsche zaken en van sociale zaken be treffende dansvermaak. Hierin wordt bepaald, dat openbaar dans vermaak tot nader order is verboden. Niet openbaar dansvermaak is tot nader order verboden, indien het door vereenigingen van personen met of zonder rechtspersoonlijkheid (vereeni gingen, bonden, organisaties en soort gelijke instellingen) of stichtingen wordt georganiseerd. Met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met geldboete van ten hoogste duizend gulden of met een van deze straffen wordt, voor zoover bij andere bepalingen geen zwaardere, straffen zijn bedreigd, gestraft hij, die aan dansvermaak, als hierboven be doeld, deelneemt, zoodanig dansver maak organiseert of voor zoodanig dansvermaak een localiteit beschikbaar stelt. Organiseert een al of niet rechtspersoon lijkheid bezittende vereeniging van perso nen of een stichting een verboden dansver maak, of stelt zij voor een dusdanig dans vermaak een localiteit ter beschikking, dan wordt met gelijke straffen tevens hij be straft, die de opdracht daartoe heeft ge geven of die daarbij de feitelijke leiding had Dit besluit treedt op Donderdag 31 Oct. a.s. in werking- De „Tel." meldt nog dat op boven staande verordening ook een uitzonde ring is gemaakt voor dansinstituten die hiertoe een vergunning aanvragen en verkrijgen en dan hun lessen mogen voortzetten. DE REGEN BEDREIGT DEN OOGST. Domei meldt uit Batavia: De Nederlandsch Indische autoritei ten hebben den uitvoer van rijst ver boden, teneinde een tekort aan voedsel te voorkomen, waarvoor gevreesd wordt in verband met het gebrek aan regen, dat ernstig den oogst bedreigt. Eenige contracten voor den export van rijst zijn reeds geannuleerd. Naar wij vernemen, heeft het Instituut voor arbeidersontwikkeling, dat de laatste maanden onder leiding stond van Daan van der Zee, opgehouden te bestaan. De be stuursleden hebben hun functie neergelegd en het bestuur ontbonden verklaard. Van dit besluit is gisteren mededeeling gedaan aan een groot aantal vertegenwoordigers, die te Amsterdam bijeen kwamen. Het instituut voor arbeidersontwikkeling werd 16 jaar geleden opgericht door de S.D.A.P. in vereeniging met het N.V.V. Zijn taak wordt overgenomen door de onlangs gestichte organisatie Vreugde en Arbeid. BEPERKENDE REGELEN VASTGESTELD. Het verordeningenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van het de partement van landbouw en visscherij ter uitvoering van de landbouw-crisiswet 1933 (suikerbietenregeling) Hierin wordt bepaald, dat ten aanzien van het bewerken, verwerken, afleveren en vervoeren van suikerbieten beperkende re gelen in den zin van artikel 9 van de landbouw-crisiswet 1933 worden gesteld. De voor de uitvoering hiervan noodige bepalingen worden door den secretaris-ge neraal van het departement van landbouw en visscherij vastgesteld. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. MAJOOR A. M. A. VAN DE WALL BAKE OVERLEDEN. In den ouderdom van 88 jaar is te Velp overleden de heer A. M. A. van de Wall Bake, oud-luitenant kolonel van de artil lerie. De heer Van de Wall Bake begon zijn militaire loopbaan als tweede luitenant bij het corps rijdende artillerie te Arnhem, werd daarna kapitein bij de vesting artil lerie te Gorkum en kwam vervolgens weer bij het corps rijdende artillerie tot hij in 1903 als majoor werd gepensionneerd. MR. M. E. HAVELAAR OVERLEDEN. In den ouderdom van 66 jaar is te Utrecht overleden mr. M. E. Havelaar, president van de Utrechtsche arrondissements recht bank. In het verordeningenblad is opgenomen de eerste verordening van den rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied, houdende bepalingen ter vereen voudiging van de strafrechtpleging. Hierin wordt bepaald, dat de artikelen 12 en 13 van het Nederlandsche wetboek van strafverordening tot nader order niet wor den toegepast f artikel 12 van dit wetböek bepaalt o.m., dat, wanneer een strafbaar feit niet wordt vervolgd of de vervolging niet wordt voortgezet de belanghebbende daarover beklag kan doen bij het gerechts hof, binnen welks rechtsgebied de vervol ging zou behooren plaats te vinden. Het gerechtshof kan den procureur-generaal" opdragen te dien aanzien verslag te doen en kan voorts bevelen, dat de vervolging zal worden ingesteld of voortgezet. Het ge rechtshof kan het geven van zoodanig bevel ook weigeren op gronden, aan het algemeen belang ontleend. De rest van artikel 12 en artikel 13 be vatten bepalingen van technischen aard.) Voorts bepaalt de verordening, dat, wan neer ten tijde van haar in werking treden hetwelk is vastgesteld op 26 October een beklag, gegrond op de artikelen 12 of 13, aanhangig is, doch daarop uitspraak nog niet is gevolgd, de behandeling wordt gestaakt. Reeds ontstane kosten of rechten worden niet gebeurd. In Ter Apel (Groningen) werden door Engelsche vliegtuigen in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op weiden en akker velden 30 a 40 brandbommen geworpen. De bedoeling hiervan was ongetwijfeld zoo mo gelijk door brand de grootst mogelijke schade aan eigendommen te veroorzaken Succes is uitgebleven omdat de brandbom men niet op Ter Apel zelf neerkwamen. In Noord-Beemster werden op verscheidene plaatsen brandplaatjes gevonden, welke echter door de politie onschadelijk werden gemaakt. In Oldenbroek is een bom vlak voor de kerk terecht gekomen. Menschen- levens zijn niet te betreuren, maar er werd belangrijke schade toegebracht aan de kerk en omliggende gebouwen. In IJselmuiden (Overijssel) werd een zware bom in de na bijheid van een schoolgebouw geworpen. Daar de bom slecht gemikt was, is de school niet getroffen maar sprongen alleen de ruiten. In genoemden nacht is ook Den Helder v/eder door Engelsche vliegers bezocht. De uitgeworpen bommen kwamen terecht in een weide in de omgeving van de stad. Twee paarden, twee koeien en eenige schapen werden gedood. Bovendien werd aanmerkelijke schade veroorzaakt aan da ken en vensters van boerenwoningen. Te Anna Paulowna zijn op het weiland van den heer Pluister aan den Balgweg twee bommen geworpen, waardoor dertien koeien werden gedood en twee zoodanig werden gewond, dat zij afgemarkt moesten worden. Een knecht, die juist de koelen bijeen dreef, kreeg, doordat hij zich plat op den grond liet vallen, geen letsel. De boer derij werd licht beschadigd. Gisterochtend heeft een Engelsch vlieg tuig een kettingbom laten vallen in een weiland op 1 KM. afstand van Monniken dam. Van een in de nabijheid staande boer derij sprongen alle ruiten. Er zijn geen per soonlijke ongelukken bij gebeurd. ONTHULLING „JAC. VAN KEMPENBANK" o Zaterdagmiddag is onder groote belang stelling van vrienden en vereerders „De Jac. van Kempenbank" in het Wildhoef plantsoen te Bloemendaal ter nagedachte nis aan den bekenden en beminden zanger, onthuld. Namens het comité werd het woord ge voerd door den heer Hendrik Lindt, die de fraaie bank welke de woorden bevat: „ter herinnering aan den zanger Jac. van Kempen 18751939" aan het gemeentebe stuur overdroeg. Na de onthullingsplechtigheid door mevr. J. A. van Daalenvan Renswoud aan vaardde wethouder A. Cassee namens de gemeente het gedenkteeken waarna de heer C. J. van Kempen, broeder van den overledene, oud-gouverneur van Sumatra's oostkust, een dankwoord sprak. 1057 (ingea. Med.) RESTITUTIE OP 60-DAGENKAARTEN. Einde Juli bepaalde het Departement van Financiën, dat aan een ieder, die in het bezit was van een vergunning tot het gebruiken van motorbrandstof, op zijn ver zoek een zestigdagenkaart kon worden af gegeven. In verband met het feit, dat door de krappe benzinetoewijzingen met de mo torrijtuigen slechts weinig kon worden ge reden, werd van deze faciliteit in belang rijke mate gebruik gemaakt, vooral ook door hen, aan v/ie door de Rijksverkeersin spectie met ingang van 1 September 1940 rijvergunningen werden verleend voor een tijdsduur van drie maanden. Nu de Rijksverkeersinspectie genoopt was een zeer groot aantal van de voor drie maanden verleende vergunningen reeds na een maand in te trekken, was het gevolg, dat vele motorrijtuighouders bleven zitten met een slechts gedeeltelijk gebruikte zes tigdagenkaart, waarop volgens de bestaan de bepalingen geen restitutie mogelijk is. De K.N.A.C. wendde zich tot het Depar tement van Financiën met het verzoek voor zulke gevallen alsnog restitutie te doen ver- leenen voor het niet gebruikte deel der kaarten. Zij ontving daarop bericht, dat het niet wenschelijk wordt geacht reeds thans maatregelen dienaangaande te tref fen, nu het toch niet is uitgesloten, dat in het tijdvak-van een jaar, waarin een zes tigdagenkaart geldig is, aan die houders van deze kaarten nog eens opnieuw een rijvergunning en ook benzine zal worden verstrekt. Na deze van een gelukkig optimisme blijkgevende beslissing van het Depar tement van Financiën, adviseert de K.N A.C, dus den houders van zestigdagenkaar- ten, welke niet meer kunnen worden opge bruikt, de kaarten voorloopig zorgvuldig te bewaren, totdat, hetzij inmiddels weer met het motorrijtuig kan worden gereden, hetzij een jaar sedert de uitgifte van de kaart is verstreken. Na afloop van het hiergenoem de jaar zal het Departement dan onge twijfeld wel een gunstige beslissing willen nemen. Het zal ten behoeve van de latere bewijs levering aanbeveling verdienen ook de af wijzende beschikking van de Rijksverkeers inspectie bij de kaart op te bergen. OP ZATERDAG GEEN SCHOOL Regeling te Utrecht. B. en W. van Utrecht hebben, ter bespa ring van brandstof, een regeling voor de openbare lagere scholen vastgesteld, welke heden ingaat. De Zaterdagochtendschool tijd vervalt; de lessen van dien dag wor den op Woensdagmidag gegeven, zoodat les wordt gegeven op de ochtenden cn midda gen van Maandag tot en met Vrijdag. De schooltijden beginnen op alle openbare la gere scholen te 9 uur en om half twee. De tijdsduur der schooltijden blijft overigens ongewijzigd- De Kerstvacantie duurt van Woensdag 18 December a.s., na het einde van den middagschooltijd, tot en met Maandag 6 Januari 1941. OVERNEMING VAN DE LANDESGRUPPE DER N. S. D. A. P. Ter uitvoering van een beschikking van den plaatsvervanger van den Führer is gis termorgen in het gebouw voor kunsten en wetenschappen in Utrecht de plechtige overdracht voltrokken van de Landesgruppe Niederlande der Auslandsorganisation der N.S.D.A.P. aan den rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden, rijks minister Seyss Inquart. De partij-organisa tie draagt van nu af den naam Arbeitsbe- reich der NS.D.A.P. in den Niederlanden. ONTSLAG UIT DEN OPBOUWDIENST. En plaatsing bij de gemeentelijke luchtbeschermingsdiensten. De commandant van den opbouwdienst deelt mede aa nbelanghebbenden dat hem dagelijks zeer groote aantallen verzoeken bereiken van uit den opbouwdienst ont slagenen, strekkende tot indeeling bij een der gemeentelijke luchtbeschermingsdien sten. De opbouwdienst bèschikt over voldoen de gegevens omtrent de voor de plaatsing bij de luchtbeschermingsdiensten in aan merking komenden. Schriftelijke verzoeken kunnen derhalve achterwege blijven en worden niet meer in behandeling genomen. Ook persoonlijke verzoeken en telefonische aanvragen kun nen niet meer worden ontvangen. Een ieder, die bij den luchtbeschermings dienst wordt te werk gesteld, ontvangt hieromtrent bericht. Voor de gemeenten Amsterdam, Arnhem, Bergenambacht, Blerik, Boskoop, Boxmeer, Budel, Capelle a. d. IJsel, Ginneken, 's-Gra- venzande, Groningen, Haarlem, Heems kerk, Heiloo, Hendrik Ido Ambacht, Hoo- geveen, Krimpen a. d. Lek, Koudekerk, Lek- kerkerk, Lisse, Maasbree, Maastricht, Marum, Naaldwijk, Neede, Nieuwerkerk a. d. IJsel, Nuenen, Reeuwijk, Roosendaal (N. Br.), Rotterdam, Rijnsburg,, Schiedam, Utrecht, Veghel, Velsen, Vierlingsb^ek, Vlaardingerambacht, Wateringen, Winscho ten en Zwammerdam zijn deze berichten reeds eenige dagen geleden verzonden. Omtrent andere gemeenten zal in den loop van deze week een nadere publicatie verschijnen. Ter toelichting diene nog, dat de indee ling in andere gemeenten slechts in zeer beperkte mate zal kunnen plaats vinden. DE NEDERLANDSCHE UNIE IN LIMBURG Gewestelijke raad voor die provincie gereed. Zooals bekend, heeft De Nederlandsche Unie voor haar organisatie ons land in vijftien „gewesten" verdeeld: de elf pro vincies, de drie groote steden (Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) en de Zuid-Hol - landsche eilanden. Aan het hoofd van elk gewest staat een secretaris, die een gewes telijken raad naast zich krijgt. Onlangs is deze raad reeds voor Amster dam geïnstalleerd en thans is dit instituut ook in Limburg gereed gekomen. Dat de mijnbouw op de samenstelling van dezen gewestelijken raad zijn stempel drukt, spreekt wel vanzelf. De navolgende perso nen namen er zitting in: F. Receveur, koopman, Venlo; ir. W. J. Dewez, Rijkslandbouwconsulent, Roermond; J. de Wever, mijnwerker,'Heerlen; ir. A. Paulen, mijningenieur, Hoensbroek; mej. M. Berden, arbeidsinspectrice, Maastricht en Jan Maenen, bestuurder Werklieden- bond, Heerlen. Leider van het gewest Limburg is de heer ir. F. Wijffels, mijningenieur te Rumpen. VERSPREIDE BERICHTEN. De wed. H. de Leng, geboren Krielaart te Woudrichem herdacht Zaterdag jX on der veel blijken van belangstelling haar lOlen verjaardag. De Fransche bladen publiceeren een offi cieel communiqué van het vice-presidium van den ministerraad, dat den volgenden inhoud heeft: De bespreking, welke op 24 October is gehouden tusschen Rijkskanselier Hitier en maarschalk Pétain, in tegenwoordigheid van den Duitschen minister van buiten- landsche zaken, von Ribbentrop, en vice- president Laval, heeft zich in een sfeer van de grootste hoffelijkheid afgespeeld. De maarschalk is ontvangen met de eerbewij zen, die strooken met zijn rang. De bespreking van de beide leiders, welke hierop volgde, heeft gelegenheid gegeven tot een algemeene behande ling van den toestand en in het bijzon der van de middelen tot herstel van den vrede in Europa. De beide deelne mers aan de bespreking zijn het eens geworden over de beginselen van een samenwerking. De uitvoering-modali teiten zullen later onderzocht worden. Te Vichy aldus een DN.B.-bericht uit Genève, spreekt men van de mogelijk heid, dat de Fransche minister van Bui- tenlandsche Zaken, Baudoin, zal aftreden. Wellicht heden komt de ministerraad bij een. Aangenomen wordt, dat daarbij een beslissing in deze aangelegenheid zal val len. In dezen ministerraad zal voorts de situatie besproken worden, welke door het Duitsch-Fransch contact is ontstaan. In bevoegde Londensche kringen, aldus Reuter, wordt thans bevestigd, dat koning George de Zesde een boodschap aan maarschalk Pétain heeft gezonden. De Amerikaansche minister van Buiten- landsche Zaken, Huil, heeft op een pers conferentie eveneens te kennen gegeven, dat de koning van Engeland een brief ge zonden heeft aan de Fransche regeering over de „vreedzame betrekkingen tusschen Engeland en Frankrijk." Over de bijzon derheden hiervan kon hij zich echter niet uitlaten. Huil deelde op de persconferentie voorts mede, dat de regeering der V. S., via een mededeeling van Roosevelt aan den Franschen ambassadeur, ter ken nis van de Fransche regeering heeft gebracht, dat zij overeenkomstig de conferentie van Havanna geen wijzi ging in de souvereiniteit óver Fransche eilanden aan de Amerikaansche kust zal toelaten. Op de vraag van een journalist of met het oog op het onderhoud tusschen maar schalk Pétain en Hitier, Amerika de regee ring van Vichy nog steeds als bevriende mogendheid beschouwt, heeft Roosevelt een bevestigend antwoord gegeven. Hij ontkende voorts de juistheid van be richten volgens welke men hem door be middeling van Spanje inzake den Europee- schen toestand genaderd zou zijn. In den loop van dezelfde persconferentie legde de president er opnieuw nadruk op, dat hij geen plannen koestert om zich ver der dan op 12 uur afstand van Washington te verwijderen, aangezien de toestand dit aldus gebiedt. Naar gemeld wordt, heeft Roosevelt hier bij vooral de volgende problemen voor oogen: 1. Spanje; 2. de Fransche oorlogs vloot; 3. Griekenland en de Balkan en 4. het Verre Oosten. Elk dezer kwesties zou mogelijkerwijze een direct ingrijpen van den president noodzakelijk kunnen maken, hetzij voor het wegvoeren van Amerikaansche staats burgers, het bevriezen van de zich in Ame rika bevindende gelden of door andere be palingen. De Amerikaansche minister van Buiten- landsche Zaken, Cordell Huil, heeft in een verkiezingsrede medegedeeld, dat de regee ring der V. S. verschillende afweermaatre- gelen heeft genomen en daarmede zal voortgaan, te weten: 1. Een zoo groot mogelijke bewapening te land, ter zee en in de lucht. 2. Meedoogenlooze uitroeiing van alle on- dergrondsche activiteit in het land. 3. Versterking der inter-Amerikaansche solidariteit. 4. Een overeenkomst met Engeland over steunpunten en besprekingen met Canada en Latijnsch-Amerika omtrent een gemeen schappelijke verdediging. 5. Een weigering tot het erkennen van gewelddadige souvereiniteitswijzigingen en beslag op vorderingen van „onderworpen landen." 6. Levering van oorlogsmateriaal aan landen, wier weerstand ook voor Amerika een bescherming vormt. Huil bepleitte in zijn rede een voortzet ting van de tot dusver gevoerde buiten- landsche politiek. Hij verklaarde, dat het gevaar voor Amerika nimmer zoo groot is geweest als thans. Na een overzicht te hebben gegeven van de ontwikkeling der buitenlandsche poli tiek sinds 1931, beweerde de minister, dat de vredelievende naties niet te rechter tijd ae doeleinden van andere mogendheden, die zich zwaar bewapenden, hadden ingezien en zich ten onrechte aan een gevoel van veiligheid hadden overgegeven. Cordell Huil sprak in dit verband van de minachting voor vreedzame internationale betrekkin gen en verstoutte zich te beweren, dat de „veroveraars" de geheele wereld zouden willen hervormen en een verhouding van heeren en slaven invoeren. Het zou gevaarlijk zijn aan te nemen, zoo ging hij voort, dat deze „lawine" onder geen voorwaarden essentieele deelen, van het Amerikaansche halfrond zou kunnen bereiken. Ook oceanen bieden geen duur zame veiligheid. Onder deze omstandighe den had de regeering der V. S. de verschil lende afweermaatregelen genomen, welke hierboven zijn vermeld. De minister heeft voorts op een gisteren gehouden persconferentie scherp stelling genomen tegen de verklaring van den vak- vereenigingsleider Lewis, dat Roosevelt op een oorlog zou aansturen. Huil noemde deze verklaring een „ongegronde beschul diging." PREDIKBEURT. Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19) Dinsdagnam. 20.15 uur Lof. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Zwolle, ds. A. T. W. de Kluis te Rotterdam; te Opheusden. ds. A. Vroeginde- wey te Loon op Zand. Drietal te Nederhorst den Berg: ds. W. M. van Reyendam te Geervliet, ds. C. Sundermeyer te Gorinchem en ds. J. J. van Zorge te Kloos terhaar. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Utrecht, ds. E. T van den Born te Heemstede. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Aangenomen: Naar Giethoorn, ds. A. Mulder te Aardenburg. GRONINGER ACADEMIEDAG. Te Groningen is gisteren een Groninger academiedjag gehouden, welke des middags aanving met een bijeenkomst in de aula van het universiteitsgebouw. Het woord werd gevoerd door prof. dr. J. Lindeboom, die sprak over de taak der universiteit: en dr. E. J. Dijksterhuis, die de beteekenis der universitaire samenleving behandelde, ge zien uiit het; standipumt van een reünist. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op den waarnemend secretaris-generaal van het departement van onderwijs, kun sten en wetenschappen, mr. H. J. Reinink. HONDERD JAAR FRÖBELONDERWIJS. Onder voorzitterschap van prof. dr. J. G. Gunning Wzn., is Zaterdag in hotel Kras- napolsky te Amsterdam een congres ter herdenking van het feit, dat het honderd jaar geleden is, dat Friedrich Fröbel zijn eersten „Kindergarten" opende, gehouden. De groote zaal was geheel gevuld: de be langstelling was overweldigend. Aanwezig waren o.m. de heer L. de Groot, wethouder van onderwijs te Rotterdam en de heer Van Nes. inspecteur van het lager onderwijs in de tweede hoofdinspectie. Prof. Gunning bracht in zijn openingsrede hulde aan den Bond van Nederlandsche on dei-wijzers, in welks boezem het plan tot deze herdenking is ontstaan. Het congres beoogt het geven van een zoo volledig mogelijk paedadogisch beeld van het kleuteronderwijs in Neder land. Hierna werden eenige inleidingen gehou den. Prof. dr. Gunning hield een slotwoord, waarop in het Waaggebouw een ontvangst door het gemeentebestuur van de congres sisten werd gehouden. Hier was ook een uitstekende tentoon stelling van het kleuter-onderwijs inge richt, welke bezichtigd werd. Deze tentoonstelling zal nog eenigen tijd geopend blijven en is voor het publiek toe gankelijk. ALGEMEENE SYNODE DER NEDERL. HERVORMDE KERK. Buitengewone vergadering. De algemeene synode der Nederlandsche Hervormde Kerk kwam In buitengewone vergadering bijeen. De synode sprak uit, dat zij zich voor de financieele hulp aan den door haar opgerichten schippersraad mo reel gebonden acht. Een commissie werd benoemd bestaande uit: den secretaris, dr. G. Oorthuys, dr. L. D. Terlaak Poot en den heer G. de Jong, betreffende de mogelijke samenwerking inzake de „varende gemeen te." Besloten werd de benoodigde gelden uit de noodcollecte beschikbaar te stellen voor de geestelijke verzorging van de ar beiders in Duitscbland, waarvoor ds. A. G. E. den. Hertog uit Rotterdam is aangezocht- De verdere behandeling van de schade- aanvragen werd in handen gesteld van het moderamen en den quaestor-generaal. De mutatie commissie werd diligent verklaard. De synode sprak uit, dat de enkele gewezen reserve-veldpredikers, die hun verplichtin gen tegenover de kerkvoogdij niet zijn na gekomen, in verzuim moeten worden ge steld, met de gevolgen daaraan verbonden. Maatregelen werden besproken om eigen machtig en eigenwillig optreden van ambtsdragers en gemeenteleden, die daar door het belang der kerk zouden schaden, tegen te gaan. Het voorstel van den secre taris om het „Weekblad" te maken tot een breed opgezet kerkelijk orgaan werd aan genomen. De commissie kerk en pers zal met den secretaris een voorstel doen aan de algemeene synodale commissie, welke deze aangelegenheid zal afdoen. Besloten werd, dat de secretaris hoofd- en eindre dacteur zal blijven. TWEE PREDIKANTEN OVERLEDEN. In den ouderdom van 75 jaren is te Warnsveld overleden ds. J. W. Drost, eme ritus-predikant der Nederlandsche Her vormde Kerk. Hij stond te Biezelinge en t-e Wemeldinge en verkreeg in Mei 1931 eervol emeritaat. In den ouderdom van 76 jaar overleed te Apeldoorn ds. G Post, emeritus-predikant der vrije Evangelischt gemeenten. Hij stond te Wolvega, Ierseke, Nijverdal en Franeker en werd in 1929 benoemd tot docent aan de theologische school der vrije Evangelische gemeenten te Apeldoorn, die eenige jaren geleden werd opgeheven. 2—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10