LE8DSCH DAGBLAD - ïlerde Bfad Zaterdag 26 October 1940 De plannen van „Vreugde en Arbeid' Gemeenteraad van Rijnsburg VISSCHERIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS I WELKE BON IS GELDIG? j Toelichting van den heer Woudenberg Odobermaand velbelovend voor kustvssscherij Opgave van 26 October In een persconferentie, welke in het Amstelhotel te Amsterdam werd gehouden heeft de commissaris van het N.V.V., de heer H. J. Woudenberg, de plannen van .„Vreugde en Arbeid" nader toegelicht. Nadat de heer J. de Haas de bijeenkomst had geopend, beschreef de heer Wouden berg de totstandkoming van „Vreugde en Arbeid" als een daad, die onuitwischbaar gegrift zal staan in de sociale geschiedenis van het Nederlandsche volk. In de moeilijke omstandigheden aldus spr. veroor zaakt door den oorlogstoestand, waarin wij voor den eersten tijd nog zullen verkeeren, zal de arbeider ondanks alle maatregelen en hulp op materieel gebied noodzake lij kenvijze hier en daar den nood der tijden gevoelen. Vanzelfsprekend zullen het N.V.V. en de in de vakbonden medewerken den al het mogelijke doen om den arbeider voor zoover de mogelijkheden reiken in den komenden winter terzijde staan om hem materieel aan zijn deel van het be schikbare te helpen. Aan de andere zijde zullen wij aan het volk het cultureele leven brengen, wat ook onder de huidige omstan digheden voor verwezenlijking vatbaar is. Wij zijn voor de taak gesteld te zorgen voor de cultureele verheffing van den arbeider. Wij willen deze verheffing door de goede kunst en kleinkunst tot hen brengen, de volksgezondheid te bevorderen door sport, ook door de bedrijfssport, hulp te verleenen bij het zoeken naar ontspanning en bij het besteden van de vacantie, de algemeene ontwikkeling van den werker te verhoogen en hem bekend ,te maken met gewoonten, gebruiken en zeden van zijn voorouders, het vieren van arbeidsfeesten. Kortom: „Vreugde en Arbeid" wil brengen de levens verruiming, de levensblijheid en de vreug de, waarop de Nederlandsche arbeider door zijn werk in de volksgemeenschap recht heeft. In „Vreugde en Arbeid" zal het werk van het „Instituut voor Arbeidsontwikkeling" worden voortgezet en uitgebouwd. De „Troelstra-oorden", „Natuurvriendenhui zen" en Arbeiderssportbond zullen er in worden ondergebracht. Vervolgens vertelde de heer Woudenberg het een en ander over de interne organisa tie. „Vreugde en Arbeid" is een dienstorga nisatie en heeft geen leden. De landelijke leider, de heer A. 't Hart, zalzijn zetel heb ben in het centraal bureau, Weteringschans 106 te Amsterdam. Het verticaal lichaam van V. en A. ziet er verder als volgt uit: provinciale bureaux met provincieleiders aan het hoofd, districten met districts bu reaux, plaatselijke bureaux (pl. leiders) en leiders voor de bedrijven en werkplaatsen (in de bedrijven). Het centraal bureau kent afdeelingen voor: cultuur, lich. ontwikkeling, reizen en ontspanning, volksontwikkeling, werk plaats- en bedrijfsverbetering, kas en boek houding, pers en propaganda en organi satie. De provinciale bureaux hebben dergelijke afdeelingen. De taak voor het centraal bureau Ls veelomvattend: Afd. cultuur: plan voor tournee's door het land (theaters, concerten, variété, etc.), controle begrootingen, verbintenissen van alle kunstenaars door het afsluiten van een contract, opwekken en bevorderen van alle cultuuropgaven in de provincies en kringen en toezicht op dit werk. Af deeling lichamelijke ontwikkeling: a. sportleeraren en leeraressen worden ge traind en de nieuwe methoden worden practisch geoefend. b. Afgifte van materiaal voor training. c. Bevordering van sport in het algemeen. Van de lannen van de afdeeling „reizen Van de plannen van de afdeeling „reizen naar de moeilijkheden om de vacantie doel matig te benutten, het bewerken van reis- en vacantiegebieden in en buiten het land, samenstelling en reisprogramma's; het on derbrengen van vacantiegangers in gezel schappen, samenwerking met de verkeers- en hotelbedrijven, opening van de bestaande vacantieoorden, voor alle werkende Neder landers. De afdeeling voor volksontwikkeling vermeldt o.a. vormen van series voordrach ten en cursussen op allerlei gebied. De af deeling voor werkplaats en verblijf sverbete- ring stelt zich o.a. voor te ijveren voor op richting van ontspanningslokalen en be- arij f sspor tterreinen De provinciale bureaux werken den arbeid van het centraal bureau weer nader uit. Na deze uiteenzetting wendde spr. zich tot prof. dr. Mengelberg. „Vreugde en Arbeid" zal op 3 November haar doopfeest vieren met een feestavond, waar de heer Mengelberg geheel belangeloos, met het Concertgebouw orkest uitgelezeiT muziek ten gehoore zal brengen en waar de beroemde soliste Henriette Sala liederen zal zingen. Op 9 November zal prof. Mengelberg, wederom geheel belangeloos, een concert te Den Haag dirigeeren. Wanneer wij aanvangen met een concert zoo besloot de heer Woudenberg dan bedoelt dit slechts een inleiding te zijn tot de organisatie van tooneel- en opera uit voeringen, operettes, cabaret en variété, vroolijke en bonte avonden. Maar dit alles alleen als opvoeding tot een hooger plan. Onze belijdenis „Vreugde en Arbeid", de kunst aan het volk zal lang gekoesterde idealen die in de verbeelding slechts in vage vormen voor ons zweefden op den 3en November gestalte doen krijgen en tot een schoone, levende werkelijkheid doen wor den. De organisatie zal Nederlandsch zijn, ge leid door Nederlanders en gedragen door het socialistische besef, dat het beste niet te goed is voor den Nederlandschen werker. Prof. dr. Mengelberg zeide geheel verrast te zi.in door het prachtige plan, een plan, dat hij zelf zijn levenlang nastreefde en waarvan zijn volksconcerten, die hij veertig jaar lang dirigeerde, getuigen. De kunst is als de zon, zij moet schijnen op alle menschén, zeide spreker. Tot het sluiten van een molestverzekering besloten Subsidie voor Chr. Hand cisavondschool en Tuinbouwcursussen Aan bieding van rekeningen. De Raad van Rijnsburg kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig de heer J. v. d. Eykel. De voorzitter opende met gebed, waarna de notulen goedgekeurd werden. De ingekomen stukken behelsden goedkeuringen van eenige raadsbesluiten door Ged. Staten o.a. verlenging van den termijn van onbewoonbaarverklaringen van een aantal woningen. Mededeeling van B. en W. dat de heer Sparrius is benoemd tot le ambtenaar ter Secretarie. Tevens, dat sinds 1 October de heer P. Kort afgetreden is als loco- wethouder. Hem werd hartelijk dank gebracht voor zijn werkzaamheden. De volgende punten betroffen de vaststelling van de vergoedingen aan de Bijzondere Scholen, naar den maatstaf van de kosten van het openbare L.O. Tevens de afrekening over de jaren 1934 tot en met 1937. Na een vraag van den heer Van der Gugten werden alle genoemde bedragen goedgekeurd. Ook de voorloopige vaststelling van de werke lijke uitgaven over 1939. Het voorstel van B. en W. tot het sluiten van een molestverzekering van gemeente eigendom men bij de Vereeniging Nieuw Molest Risico te Amsterdam lokte eenige discussie uit. Het totaal bedrag der verrekende gemeente eigendommen is f. 238.000; premie 20 ct. per f. 1000. De heer Van der Gugten vroeg nadere inlichtingen. De Voorzitter en de wethouders wezen op de soliditeit van deze Vereeniging. welke wordt aanbevolen door de Vereeniging van Ned. Ge meenten en onder Centraal Beheer te Amster dam staat. Het voorstel werd tenslotte goedgekeurd. Even zoo het voorstel tot invoering van het decimale registratuurstelsel voor het gemeentelijk archief. De Voorzitter lichtte het voorstel toe, en wees op de noodzakelijkheid en doelmatigheid van het systeem. Voor aanschaffing van kosten en materiaal zijn eenige uitgaven gemoeid, welke over 3 jaar verdeeld zullen worden. Na een op merking van den heer Van der Gugten, werd tot aanschaffing besloten. De Commissie van toezicht op de Chr. Han delsavondschool en de tuinbouwcursus vroeg een jaarlijksche subsidie. Flora gaf reeds f. 50 en de groentenveiling f.25. Uit de overgelegde exploi tatie-rekening bleek, dat er een tekort is van f.155. B. en W. stellen voor f.75 subsidie te verleenen. Enkel leden hadden bezwaren tegen dit voor stel. De heer Leenheer betwijfelde het nut van de cursussen niet. maar achtte ook de Kleuter school, welke geen subsidie ontvangt een zeer nuttige instelling. De heer Zandbergen, zou gaarne zien, dat nu de gemeente subsidie ver leent. zü ook mede zeggenschap krijgt bij de benoeming van leerkrachten. Nu geeft iemand les. die reeds pensioen geniet. In dit verband wees spr. op een ingezonden stuk in het Leidsch Dagblad ten opzichte van de vele werklooze onderwijzers, die gaarne voor een dergelijke be trekking in aanmerking zouden komen. Weth. Kralt wees op het groote nut van den tuinbouw cursus. Rijnsburg heeft een achterstand in te halen, zie b.v. Aalsmeer. De salarissen der lee raren worden door Rijk en Provincie betaald: dus kan de gemeente geen eischen stellen. Dit laatste werd door den heer De Hoog nader ver duidelijkt, Nadat de voorzitter had toegezegd de geopperde bezwaren ter kennis van het Be stuur te brengen, werd de subsidie goedgekeurd. Het perceel Kerkstraat 24 werd voor onbe- paalden tijd verhuurd aan den heer M. Pieper voor f.416 p. j. Uit een vraag van den heer Leenheer bleek dat f.800 aan dit pand zijn ten koste gelegd. Goedgekeurd. Nu het aantal werkloozen sterk verminderd is. wordt, na overleg met sociale zaken, de jaar wedde van den controleur van f.50 op f.25 per maand gebracht. Echter is deze ambtenaar op het distributiekantoor te werk gesteld zoodat zijn inkomen ongewijzigd blijft. De losplaats aan de Sandtlaan werd opnieuw gehuurd van Rijnland. Getracht zal worden de hum-prijs van f. 55 p.j. te brengen op f. 30. Enkele wijzigingen der gemeente-begrooting 1940 werden goedgekeurd. De gemeente-reke ning 1939 en de rekening 1939 van het water bedrijf 1939 werden aangeboden. Tot leden dei- commissie van onderzoek worden benoemd, de heeren Van Tilburg. Driebergen en De Hoog met den heer Van den Eykel als reserve. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Zandber gen naar de gasaansluiting aan den Voorhou- terweg. De voorzitter deelde mede, dat de be- noodigde buizen spoedig geleverd zullen worden. Na nog enkele besprekingen volgde sluiting. kKtN/T CS UTTtPP WEEKBLADEN. De Wereldkroniek brengt artikelen over het werk van artisten in het bouwende Rot terdam, over waterpolo, het fabriceeren van locomotieven, nationale bouwkunst, uit eigen materiaal en andere interessante onderwerpen. De gewone rubrieken zijn uitgebreid met een schaak- en damrubriek. IJMUIDEN, 26 October. VISCHPRIJZENè Deensche consignatievisch: Schar f.28—24; kl. schol f.46—26; kabeljauw f 28—25; wijting f. 11—10.50; bot f.21—19.50 (alles per 50 KG); tongen f. 3.30—2,40 p. K.G. Zoetwatervisch: Biel 22 cent per Kilogram. Besomming kotter: IJM. 214 met f.90.—. KATWIJK AAN ZEE. 25 October. Besommingen versche visch: KW 17 f. 9.35; KW 98 f. 9.55; KW 81 f. 20,05; KW 88 f. 15.95; KW 12 f. 14,95; KW 90 f. 19.60; KW 61 f. 25,60; KW 87 f. 15.70—KW 34 f. 25,55. Korders: f. 32,45. MOTORKOTTERS WORDEN UITGERUST. De maand October belooft voor de kust- vlsscherü bijzonder gunstig te worden. Het weer werkt bijzonder mede en hiervan moe ten de visschcrs het in dezen najaarstjjd hebben. e visschende vloot onderging weer een be langrijke uitbreiding. De afgeloopen week kon men tusschen de kotters, botters en garnalenvissc-hcrs ook verschillende loggers waarnemen die voor het eerst him geluk gingen beproeven. De resultaten waren weer alleszins bevredi gend. De groote kotters maakten verschillende dagen besommingen van ruim f400.Hier konden de motorloggers nog niet tegen aan: de hoogste dagreis van deze schepen was ruim f200.—. Verschillende weekbesommingen zullen weer boven de f. 1.500.— uit komen. Ook de snurrevaders maakten het goed: de Sch 69 be- somde Vrijdag f. 453.een mooi resultaat voor een dagje visschen. De visch was duurder dan de voorgaande week. Hiertoe zal de geringere aanvoer uit Denemar ken wel medegewerkt hebben. Met de Deensche import is het voorloopig geheel gedaan De Deensche regeering heeft de export verboden, omdat de vastgestelde export-kwanta voor Hol land bereikt waren. Er is de laatste maanden heel wat uit Denemarken ingevoerd. De import uit Denemarken was steeds belangrijk, doch dit jaar kwamen er nog groote hoeveelheden ver sche haring bij; hiermede is het thans eveneens afgeloopen. Voor de importeurs en voor de bin- nenlandsche vischhandel beteekent het wegval len van de Deensche import een zeer groot na deel. Denemarken zorgde voor de mooie visch- soorten als kabeljauw en schelvisch; deze zijn dan ook thans weer voor onbepaalden tijd van de binnenlandsche markt verdwenen. De kustvisscherij, die toch al geen klagen had wat de prijzen betrof, zal bij de nieuwe toestand wel het meeste gebaat zijn. Nadat eenige weken geleden voor het perso neel in verschillende bij het visscherijbedrijf te IJmuiden betrokken zaken reeds een wachtgeld regeling was ingegaan, is thans een definitieve steunverleening zoowel voor het treil- als voor het haringvisscheriibedrijf tot stand gekomen. Hoe de regeling zal werken is nog niet bekend. Geen steun zal echter verleend worden voor die schepen, die zich niet meer in Holland bevinden en die welke door de autoriteiten zijn opgevor derd. Vanuit IJmuiden is een motorkotter ter ha ringvisscherij uitgevaren. Dit is het eerste, dat vergunning heeft gekregen om deze visscherij uit te oefenen; dit schip mag ook eenige nach ten wegblijven. Er is nog niets van bekend of aan meerdere schepen toegestaan zal worden ter haringvisscherij uit te varen. Van Scheve- ningsche zijde wordt hiermede wel ernstig reke ning gehouden; een tiental schepen worden reeds voor de haringvisscherij uitgerust. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 27 OCTOBER. Leiden Chr. Geref. Gem.: voorm. 9% en nam. 4 uur, ds. Prins van Apeldoorn. Doopsgez. Gem.: voorm. 10% uur, ds. ten Cate. Eglise Wallonne: culte b, seize heures, Mr. A. E. F. Junod, pasteur a Wassenaar. Evang. Luth. Gem.: 'vóorm. 10% uur, ds. Bie- ger. Rem. Geref. Gem.: voorm. 10% uur ds. Mis pelblom Beijer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis)vun. 10% uur.dr. Boersema. Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10)nam. 12% u., de heer A. B. Bekius, theol. cand. Geref. Kerk (Zuiderkerk)voorm. 10 uur ds. F. de Vries van 's-Gravenhage-O.; nam. 4 uur ds. Wiersinga. Geref. Kerk (Heerengracht)voorm. 10 uur ds. Wiersinga; nam. 4 uur ds. Weggemans. Geref. Kerk (Oude Vest): voorm. 10 uur ds. R. C. Harder; nam. 4 uur (Bed. H. D.) dr. Westerink. Geref. Kerk (Morschweg, Mil. Tehuis)voorm. 10 uur ds. Weggemans; nam. 4 uur ds. F. de Vries. Geref. Kerk in H. V.: geen opgave. Marekerk: nam. 5 uur (jeugddienst) ds. J. C. van Apeldoorn. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19: voorm. 10% uur, gez. mis. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Moolhuizen. Alphen aan den Rijn Ned. Herv. Kerk (Ju- lianastraat) voorm. 10 uur ds. Stehouwer (H. D.); nam. 3 uur ds. Scheers. Gouwsluis Hulpkerk: nam. 3 uur de heer Lek- kerkerker. Ned. Herv. Kerk Oudsh. weg: voorm. 10 uur dr. Cannegieter. Evangelisatie: voorm. 10 en nam. 3% uur de heer de Jong. Geref. Kerken: Hooftstraat: voorm. 10 en nm. 3 uur dr. Hartkamp. Raadhuisstraat: voorm. 10 uur ds. Mulder; nam. 3 uur ds. Bosch. De Ruyterstraat: voorm. 10 uur ds. Bosch; nam. 3 uur ds. Mulder. Oud Geref. Gem.: Rhenanialaanvoorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Hazerswoude Ned. Herv, Kerk: voorm, 10 en nam. 2.30 uur ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur ds. M. Heuzeveldt. Hillegom Ned. Prot. Bond: voorm. 10% u. ds. van Nooten van Meppel. Chr. Geref. Kerk (verbeterde opgave): voorm. 10 en nam. 3 uur, de heer Rebel van Den Helder. Katwijk aan Zee Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Meyering. Geref. Gem. (Remisestraat)voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Lisse Ned. Prot. Bond (O. L. School) :v.m. 10 1/4 uur, ds. C. H. Brandt. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. J. Th. v. Veenen. Geref. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 4 uur dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 4 uur ds. Ponstein. Geref. Gem.: voorm. 9.30 en nam. 4 uur lees dienst. Oud-Geref. Gem. voorm. 9.30 en nam. 3 uur leesdienst. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. ds. Kater. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6.30 ds. Speelman. Evangelisatie: voorm. 10 uur en nam. 3 uur, de heer A. v. Scherpenzeel. Noordwijk-Binnen Ned. Herv. Kerk: vjn. 10 uur en nam. 3 uur ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: voorm. 9% en nam. 2% uur ds. H. B. Visser. Ned. Prot. Bond (Lindenplein)voorm. 10% u. ds. Drijver van Den Haag. Noordwijk aan Zee Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur en nam. 3 uur ds. N. J. Cupédo. ^Il!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllilllllilllllllllllllllllllllin/lllimilllllllllllllllllllllll| Bon nr. 15 E (t.m 1 November):. 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti Bon nr. 26 1-: (t/m. 3 November): 100 gram kaas. 1 Bon nr. 28 j November): E 100 gram griesmeel of 100 gram maïzena of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsanspoeder. welke 100 gram zetmeel bevat. Bon nr. 39 E (28 Oct. t/m. 10 Nov.; van 1 411 Nov. niet in restau- H rants e.d.) s 100 gram kaas. Bon nr. 42 I (t/m. 22 Nov.) jf 1 kilogram suiker. Bon nr. 55 I (t/m. 12 Nov.): E 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis- s houdzeep of 200 gr. zachte zeep hf 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloci- bare zeen. Goed voor het wasccher» H van 8 K.G. droog waschgoed. I Bon nr. 76 (t.m. 1 November) E 2Vt ons rijst, rijstemee) of rijste- bloem. Bon nr. 77 E (t.m. 1 November): E 2lft ons havermout, havervlokken gort of grutten. Bon nr. 78 E (t.m. 1 November): E 2ltt ons tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of boekweit- meel of grut ten meel. i Bon nr. 114 (t.m. 8 November): j| 250 gram koffie of 75 gram thee. Bon nr. 118 g (t.m. 31 December) 1 50 gr. scheerzeep of een tnbe scheeroreme of een pot scheerzeep Broodbonnen nr. 11 E (t/m. 29 October; 28 en 29 H Oct. niet in restaurants, e.d.): Broodbonnen nr. 12 (28 Oct. t/m. 5 Nov.; 4 en 5 Nov. niet in restaurants e.d.): 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. 1 Rantsoen bonnen rtfst en haver- mout zijn doorloopend geldig. Petroleumbon nr. 6 (t.m. 3 November) E 2 liter petroleum. Petroleumzeqel a: 1 (t/m. 10 November) 1 2 liter petroleum (uitsluitend voor huisverlichting). Boterbon nr. 13 (t/m. 1 November): Boterbon nr. 14 (t/m. 8 Nov.): 250 gram boter. Vetbon nr. 13 (t/m. 1 November): Vetbon nr. 14 (t/m. 8 Nov.): 250 gram boter of margarine. Vleeschbon nr. 04 (t/m. 27 Oct.; van 21—28 Oct. niet in restaurants e.d.): Vleeschbon nr. 05 (t/m. >3 November; van 28 Oct.4 Nov. niet in restau rants, e.d.): Vleeschbon nr. 06 28 Oct. t/m. 10 Nov.: van 411 Nov. niet in restau rants e.d.): 100 gram vleesch inclusief been of vleeschwaren. Vleeschwarenbon nr. 04 (t/m. 27 Oct.; van 21—28 Oct. niet in restaurants e.d.) Vleeschwarenbon nr. 05 (t/m. 3 November; van 28 Oct.4 Nov. niet in restau rants, e.d.): Vleeschwarenbon nr. 06 (28 Oct. t/m. 10 Nov.; van 411 Nov. niet in restau rants e.d.): 75 gr. gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte «vorst, 100 gr. gekookte worst, 125 gr. leverworst of 150 gr. bloed worst. Brandstoffenbon 01, 02 en 03 (haarden en kachels) Idem 01 t/m 06 (centrale verwarming) Brandstollen, een eenheid. lste periode; Cokes, een eenheid, lste periode: (alle t/m. 31 October) een eenheid vaste brandstoffen. E De bonnen 04, 05 en 06 (haar- E den en kachels) zullen in den loop van het stookseizoen ook worden aangewezen voor bet koo- pen van steenkolen of andere vaste brandstoffen. Men kan op elk dezer drie bonnen n u 200 KG. baggerturf, 195 K.G. persturf, 175 K.G. fabrieksturf of 200 K.G. an- dere turf of later andere brandstoffen koopen. De met „auto-anthraciet" ge- E merkte bonnen geven uitsluitend recht op 1 H.L. anthracietnootjes IV of V. i Ger. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H. V.) voorm. 10 uur (H. A.) ds. K. H. Kroon. Oegstgeest Geref. Kerk (Mauritslaan) voor middag 9.30 uur ds. E. H. Broekstra; nam. 3 uur ls. Eringa. Geref. Kerk (Gebouw van Chr. Belangen): voorm. 9.30 uur ds. Eringa; nam. 2.30 uur ds. E. H. Broekstra. Rynsburg Ned. Herv. Kerk: voorm. 9.30 u. dr. G. Ph. Scheers van Alphen a. d. Rijn; nam. 3 uur ds. van Niftrik. Kerkzaal: voorm. 9.30 dr. R. J. Brouwer van Oegstgeest; nam. 3 uur ds. F. J. Broeyer van Katwijk a. Zee. Ger. Kerk (Rapenburg): voorm. 9.30 uur ds. van der Loo; nam. 2.30 uur ds. Post. Geref. Kerk (Voorhouterweg) voorm. 9.30 uur ds. Post; nam. 2.30 uur ds. van der Loo. Chr. Ger. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 4 uur, leesdienst. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% uur ds. Huls. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. Warner. Voorschoten Ned. Herv. Gemeente: v.m. 10 uur en nam. 5 uur ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. L. Doekes van Maartensdijk. Geref. Gemeente (Leidscheweg 41)nam. 5 u. leesdienst. Ver. der Vrijz. Hervormden (Leidscheweg 66) nam. zes uur dr. Nic. Bruining van Den Haag. Wassenaar Geref. Kerk (Zijllaan): voorm. 9.30 uur cand. C. Verspuy van Scheveningen nam. 3 uur ds. Feringa. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)voorm. 9.30 u. ds. Feringa; nam. 3 uur cand. C. Verspuy. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. de heer D. van Teijlingen van Leiden; nam. 3 uur ds. Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk: voorm. preeklezen en nam. half drie ds. Dronkert. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. en nam. 2.30 uur dr. J. J. Waldendorp. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 2 uur: geen. opgave. Geref. Gem.: voorm. 10 en nam. 2 uur ds. Hof man van Moercapelle. Vereen, tot verbr. der Geref. Waarheid: v.m. 9.30 en nam. 2 uur: de heer v. Hoéven van Wad- dinxveen. Vereen, van Vrijz. Herv.: voorm. 11 uur ds. van Iterson van Dordrecht. Oude-Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 10% en nam. 3% uur, ds. v. d. Eos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10% uur, ds. Heyn. NED. HERV. KERK. Zestal te Vorden: ds. J. Faber te Schoonoord, ds. J. H. Jansen te Den Helder, ds. J. Koopmans emeritus-predikant te Leiderdorp, ds. L. C. Spij kerboer te Oost- en West Souburg, mr. ds. A. Ph. Wagner te sHeerenhoek en ds. J. J. van Zorge te Kloosterhaar. Drietal te Vlaardingen ds. W. Bousema te Zuid-Beijerland ds. A, J. Brinkman te Zegveld en ds. G. Lans te Meerkerk. Beroepn te Niehove «Gr.) cand. K. P. van der Graaf, hulpprediker te Eenum, te Veere-Klevers- kerke (toez.) cand. M. L. W. Schoch, hulppre diker te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN. Drietal te Heteren-Randwijk cand. H. J- Lambers Heerspink, hulpprediker te Ede, cand. J. S. Streefkerk, hulpprediker te Lobith en cand. D. C. Tiemens. DS. REESER GEREHABILITEERD. Het A.N.P. meldt: De synode van de Ned. Herv. Kerk heeft dr. E. Reeser te Winters wijk gerehabiliteerd en als predikant toe gelaten in de Ned. Herv. Kerk. Zooals men zich zal herinneren werd ds. Reeser indertijd beschuldigd van het schrijven van anonieme brieven. Hij heeft evenwel steeds verklaard onschuldig te zijn. Tengevolge hiervan was het indertijd niet mogelijk ds. Reeser te handhaven. 2—4

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 14