Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Zaterdag 26 October 1940 LOSSE NUMMERS lEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad VAJN ONS BLAD Ds. G. J. Aalders In memoriam G. J. Rijkmans gevraagd AANGEBODEN HILLEGOM. Laat géén metalen voorwerpen buiten staan. Gezien de groote waarde welke ijzeren, kope ren en andere metalen voorwerpen bezitten, raadt de politie alhier aan geen waschteilen, emmers e.d. onbeheerd buiten te laten staan, daar reeds verscheidene malen aangifte van diefstal werd gedaan. Men zij dus gewaar schuwd! Diefstal van bruine boonen. BU de politie werd aangifte gedaan van dief stal van eenige zakken bruine boonen van een perceel tuingrond. Gevonden voorwerpen: blauw kinderwantje lederen broekriem, portemonnaie met inhoud, idem bruin, handtasch, Kath. boekje, 2 rozen kransen, portemonnaie inh. rozenkrans, bruine mantelceintuur. Te bevragen bij het politie bureau. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk z. van D. van der Plas en P. Vlieland, Ligusterstraat 28 Anny d. van N. v d. Boon en J. C. Zwanenburg, Duinoord 46 Leent je Jacoba d. van J. v. d. Oever en J. van Velzen, Louwestraat 14e Johanna Maria, d. ran F. Meijer en T. M. Vreeburg, Voorstr. 25R Hendrik Johannes z. van M. van Leeuv/en en A. v. d. Plas, Abeelplein 16 Kryntje d. van S Sip en E. v. d. Plas, Duinstraat 8 Cornells i van G. Haasnoot en A. van Staveren, Voor straat 26 Justus Hendrik Jacob z. van B. W. Vooys en A. Star. Varkevisserstraat 36. Overleden: Judith de Jong, echtgen. van L. van der Plas 60 jr. Arendje Varkevisser, wed. van N. van Dufjvenbode 78 jr. Willem Pas- schier echtgen. v. A. Schaap 32 jr. Getrouwd: J. Minnee en W. Bos. te Britten- straat 6 W. Schaap en P. Harteveld, Bata- venstraat 28 H. Verdoes en A. Kruijfc, Zuid straat 77. Ondertrouwd: C. de Jong. Command.laan 1 A. Schaap, 2e Kanaalstraat 1. KATWIJK AAN ZEE. ledenvergadering der katwijksche reddingsbrigade. Deze vergadering werd gisteravond in Hotel De Zwaan gehouden. De vice.voorzltter. de heer A. Verdoes, opende bij afwezigheid van den voorzitter. Het bestuur waagt in verband met den ernst der tijden aller medewerking en medeleven, om alle moeilijkheden, welke de vereeniglng mogen wachten, eendrachtig het hoofd te bie den. Spr. denkt in de eerste plaats aan het E-H-B.O.-werk. Het bestuur stelt op het oogen- bllk alles in het werk om den jaarlijkschen cursus E.HJB.O. weer in het leven te roepen en heeft gegronde reden hierin te zullen slagen. Orerwogen is hierbij een tweeden docent aan te stellen, waarover reeds besprekingen zijn gevoerd met dr. W. E. Hueting. die zijn volle instemming aan dit voorstel heeft betuigd. Daarnaast is er nog een belangrijke cursus, die in de Overdekte te Leiden wordt gehouden. Zeer veel waardeering heeft het bestuur voor de dames en heeren, die onlangs hun diploma hebben behaald, n.l. 6 voor diploma A en 5 voor diploma B. Laat het voor allen een aansporing zijn him voetstappen daarin te volgen. Spr. wijdde"' woorden van waardeering aan den leidei-, den heer Lokhorst, dien hij hier welkom heette en aan zijn trouwen helper, den heer Boelema. Aan hem, aan zijn onvermoeiden ijver is het te danken, dat van de elf candi- daten allen het diploma verworven hebben. Wij hopen, dat er het volgende jaar weer les kan gegeven worden aan de zwemschool in de Bin- nenwatéring, die dit jaar voor ons niet toe gankelijk was. Met een krachtig propagandistisch woord voor de K.R.B. besloot spreker. De waarnemend secretaresse, mervr. Wouda, las de notulen. Ingekomen was een schrijven van den voor zitter, tandarts L. Hueting,v dat hij wegens drukke bezigheden moest bedanken als voorzit ter en als bestuurslid. Aller instemming vond het. voorstel van den heer A. Verdoes, om hem een schriftelijke dankbetuiging te richten voor alles wat hij in het belang der KJR.B. heeft gedaan. sj Mevr. Wouda bracht verslag uit over het zomerwerk. dat niet dat gevolg heeft gehad, dat men er zich van had voorgesteld. Er waren niet veel badgasten, maar toch veel dagjes- menschen. waardoor het strandleven voortgang had. Veel nieuwe leden werden nog ingeschre ven. Door leden is één drenkeling dezen zomer sered. Dank werd gebracht aan den heer B. Vis, die weer het droogzwemmen op zich ge nomen heeft. Nadat de voorzitter een beschouwing had ge geven over het materiaal dezen zomer op het strand, vond de uitreiking der zwemdiplomas plaats. Van de geslaagden zijn de namen reeds vermeld. Binnenkort zal een nieuwe ledenvergadering gehouden worden ter verkiezing van een voor zitter. Hierna volgde sluiting. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING". Voorstraat 18. Katwijk aar Zee. GER. PREDIKANT TE KATWIJK RIJN. Foto-archief. „L.D.' Hierboven een foto van dr. G. J. Aalders, Ger. predikant te Leimuiden, die het beroep naar Katwijk aan den Rijn heeft aange nomen. LISSE. VERGADERING ALGEM. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. In hotel „De Witte Zwaan" werd een verga dering gehouden door de afd. Lisse van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de lieer M. Veldhuyzen van Zanten Rz., opende en herdacht allen, die voor het Vaderland hun leven hebben gelaten. In het bijzonder de gevallenen uit onze eigen ge meente en sprak den wensch uit, dat allen ln vrede moge rusten. Spr. merkte voorts op, dat de toekomst voor ons vak wel zéér donker is. Laten wij echter moed en vertfouwen blijven koesteren en ge zamenlijk alle krachten Inspannen om deze moeilijke tijden door te komen. Hierna las de secretaris, de heer P. Dames Nzn., de notulen, welke goedgekeurd werden De voorzitter deelde mede, dat de tuinbouw- wintercursus kon aanvangen met 22 cursisten. Dank werd gebracht aan het gemeentebestuur voor de bereidwilligheid om een verduisterd lokaal beschikbaar te stellen. Aangeraden werd voorts aan de leden om deel te nemen aan de voorlichtingsavonden, welke eerstdaags zullen aanvangen. Bij de candidaatstelling werd de voorzitter, dr. A. Verhage bij acclamatie herbenoemd. In de vacature-Seignette werd candidaat ge stald de heer Chr. Kieft te Limmen; in de vacature-v. d. Marei de heer Kramer van Heem stede. Het bestuur had gaarne een candidaat uit de omgeving van Wassenaar, doch alle po gingen om iemand naar voren te brengen hebben gefaald. Besloten werd de vacature-v. d. Marei nog open te laten. De heer J. M. v. Til wilde gaarne een voor stel Indienen tot registratie van tulpen en na gaan, welke soorten telkens in het surplus te recht komen en niet naar het buitenland gaan. Hij gaf in overweging om een deel van de soorten op te ruimen, waardoor uitbreiding van het areaal mogelijk wordt. De heer D. W. Lefeber ondersteunde deze gedachte. Zelfs waardelooze soorten kunnen thans voor het surplus worden ingeleverd. Wan neer naar spr.'s meening van één soort meer dan 24 pCt. over is. is dit het bewijs, dat deze soorten niet meer op de markt te brengen zijn. Een verplichte registratie Is dan ook nood zakelijk. Deze gedachte is van groot belang voor het geheele vak. Waardelooze nieuwe soorten moeten niet meer voor het surplus kunnen worden ingeleverd. Deze registratie zou dan wettelijk verplicht gesteld moeten worden. De heer Z. v. d. Burg wilde deze zaak zóó stellen, dat de niét gevraagde soorten niet voor het surplus in aanmerking komen. Het besprokene zal bij het hoofdbestuur on der de aandacht worden gebracht tot een voorstel voor de Algemeene Vergadering. Na de rondvraag volgde sluiting. Na gehouden openbare aanbesteding is het huis aan huis ophalen van vuilnis voor de ge- leele gemeente opgedragen aan den heer F. van Gerven, Veldstraat alhier. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba d. van J. W. v. d. Zalm en M. H. J. Maat Gerhardina Fytje d. van J. W. Kragt en F. Kruijswijk Bernardus Joannes Maria z. van J. Zonneveld en A. P. van Leeuwen Willem z. van J. Hut en T. Sikkema Wiepke z. van C. Passchier en A. Terpstra Hendrikus Jacobus z. van H. J. Witteraan en M. F. Alkemade Jan z. van A. de Bes en G. Admiraal. Overleden: te Nunspeet, Jacoba Schreuder. 24 jr. ARTS TE RIJNBURG. Het is nog,slechts luttele dagen geleden, dat ons de droeve tijding bereikte: dr. Rijkmans is na een korte ongesteldheid overleden in het bloeitijdperk van zijn leven. Met dr. Rijkmans is een goed vriend en trouwe medewerker van de Afd. „Rijnland" van het Nederlandsche Roode Kruis heengegaan; daar om zy het mij vergund met enkele woorden zijn nagedachtenis te eeren. Vanaf de oprichting der afd. .Rijnland" N.- RIv. Febr. 1932 was Rykmans medebestuurslid en al spoedig werd op hem besl3g gelegd voor het geven van een cursus E.H.B.O. te Rijnsburg. Waar de belangstelling voor les In E.H.B.O. zeer groot was. kwam het in die dagen voor. dat Rijkmans 3 avonden in de week cursusles gaf en zoodoende groote ervaring op dat gebied op deed, zoodat hij later vele malen als lid of voor zitter van een jury-commissie voor E.H.B.O.- wedstrijden werd gevraagd. Daar de jonge Afd. Rijnland zich gunstig ontwikkelde en spoedig over een flink aantal leden beschikte, mede ook door de medewerking van Dr. Rykmans en later ook door diens echt- genoote, kwam het idee naar voren ook een Transport-colonne op te richten die hetzij plaat selijk of mobiel hulp zou verleenen bij rampen (b.v. watersnood en dergelijke). Wie zou de eerste commandant dier colonne zijn en was daartoe ook bereid. Het was Dr. Rijkmans. Het onderwijs was uitgebreider dan voor E.H.B.O. Verschillende adspirant-helpers heeft Dr. Rijk mans daar in Flora en de Wilhelminaschool te Rijnsburg tot bekwame helpers van de trans port-colonne onzer af deeling opgeleid. Jaren achtereen heeft hij met deze menschen geoe fend om hen zoo goed mogelijk theoretisch, maar bovenal practisch voor him taak geschikt te maken. In de paar laatste Jaren, toen met het oog op zijn drukke praktijk het hem moeilijker viel op een vastgesteld uur aanwezig te kunnen zijn en dit met het oog op het te geven onderwijs nood zakelijk bleek is Dr. Rijkmans als commandant der transporteolonne afgetreden doch hij stelde zich nog steeds beschikbaar voor onze Afdecling om dames en heeren op te lelden voor het Een heidsdiploma E.H.B.O. Zooals uit een en ander blijkt heeft dr. Ryk mans zich ten opzichte onzer Adf. zeer verdien stelijk gemaakt. Ook door zijn andere hoeda nigheden in ons bestuur heeft hij aanspraak op onze groote erkentelijkheid. Zijn nagedachtenis zal daarom nog vele jaren in onze afdeeling en daarbuiten blijven voort leven. Oegstgeest, 25 October 1940. J. H. DE BRUYN. Oud-Secr.-Penningmeester v. d. Afdeeling „Rijnland" van het Ned Roode Kruis. Ondertrouwd: W. Th. G. Klaverwijden en H. Th. Verheugd Th. J. Salman en J. G. van der Son. Getrouwd: W. Spaanderman en A. A. van der Luijt. NOORDWIJKERHOUT. a.s. 40-jarig jubileum bij de spoorwegen. Van den hattechcf P. Kok. Vrijdag 1 November a,s. zal het 40 jaar ge leden zijn. dat de heer P. Kok, 1ste haltechef der Ned. Spoorwegen op het station alhier, in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. De heer Kok werd 6 Juni 1886 te Groningen geboren en trad 1 Nov. 1900 te Usquert in dienst. 14 October 1906 werd hy benoemd tot telegrafist te Coevorden en na verschillende verplaatsingen werd hy 1 Januari 1917 be noemd tot stationsambtenaar te Veendam. 1 Juni 1932 werd hy benoemd tot haltechef te Holwerd, 16 Januari 1936 verplaatst naar Stiens en 1 November van hetzelfde jaar ver plaatst als 1ste haltechef te dezer plaatse. De heer Kok staat bekend als een welwillend chef voor de reizigers, zoodat deze dag zeker niet onopgemerkt zal voorbygaan! OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Een zeer korte vergadering Voor stel tot aangaan geldleening ver worpen. De Raad vergaderde gistermiddag onder voor zitterschap van den Burgemeester. Alle leden waren aanwezig. De notulen der vorige verga dering werden goedgekeurd. By het punt ingekomen stukken werd het verslag van den keuringsdienst van waren te Haarlem over het jaar 1939 voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stelden voor de op de begrooting 1940 uitgetrokken subsidie voor de plaatseiyke muziekvereenigingen toch wel goed te keuren. B. en W. hebben van het bankierskantoor Staal en Co een aanbieding ontvangen voor een geldleening van f.45000 tot dekking van de kosten voor verbreeding van den Rijnsburger- weg. onder bepaalde voorwaarden. Ter behandeling van dit punt ging de Raad aan het einde der vergadering in geheime zit ting. Na heropening van de vergadering werd het voorstel van B. en W. verworpen met 76 stemmen (tegen de heeren Bakker, van der Post. Uitenboogaard, van Zoelen, dr. Simon Thomas, Sanders en van Kampenhout). Goedgekeurd werden de voorstellen inzake de uitoefening van het beroepsrecht tegen admini stratieve beslissingen en tot verhuur van land aan den Hooge Morschweg aan G. J. Heeren en tot verhuur van de perceelen Dorpsstraat 62 en 66 onder de bestaande voorwaarden. De verhuur wordt verlengd tot 1 Januari 1945. Na instelling van comptabiliteitsbesluiten volgde de rondvraag waarby de heer v. d. Vost nogmaals den steun aan de oorlogsslachtoffers ter sprake bracht. Wethouder Van Egmond deelde mede. dat binnenkort hiervoor een regeling zal worden ge troffen. Inzake de verduisteringslampen werd mede gedeeld. dat deze kwestie in onderzoek is. ALPHEN. Bnrgeriyke Stand. Geboren: Hendrik z. van H. Langelaar en van J. Dekker. Gehuwd: w. van Egdom 49 jr. met Martyntje L. Hulscher 37 Jr. Overleden: B. Bek 64 jr. gehuwd met Gerritje Brohm. Gas-vulstation. By voldoende deelneming van de zyde der autobestuurders uit onze gemeente en omge ving overweegt het gemeentebestuur tot oprich ting van een gas-vulstation. Door de ryksveldwacht werd naar het politiebureau ovex-gebracht een bekenden spiri tusdrinker. die in kenneiyken staat verkeerde en byna 80 jaar telde. De opbrengst van de busjes van uitbouw der NJH. Kerk bedraagt over de afgeloopen maand f. 140,64. De agent van politie de heer J. Boluyt al hier zal met ingang van 1 Nov. a.s. wox*den overgeplaatst als wachtmeester by de mare chaussee. HAZERSWOUDE. De prys van de zoetemelk Is met 2 cent per liter verhoogd en van 13 op 15 cent ge bracht. LEIMUIDEN. Burgeriyke Stand. Geboren: Martinus Jacobus Lambertus z. van J. P. Hoek en E. Nab. Ondertrouwd: J. C. van der Maden 24 Jr. te Haarlemmermeer en O. J. van Velzen 27 jr., alhier. TER AAR. Bietenschuit gezonken. Een beitenschuit, vermoedelyk wat te zwaar beladen, welke werd voortgesleept door een an der vaartuig, kwam in het Aarkanaal tot zin ken omdat te veel water overboord kwam. Door de zorgen van den Prov. Waterstaat werd het vaartuig op de gebruikeiyke wyze gewaarmerkt in het belang van het scheepvaartverkeer. Dr. Simon Thomas noodlgde B. en W. uit een legplaats aan te wyzen voor woonschepen. De Burgemeester zal hierover met de wethou ders spreken. De vergadering, die ditmaal uitmuntte door den korten duur was hiermede beëindigd. De heer P. Damsteegt. leeraar M. O. Boekhouden, slaagde deze week voor de akte M. O. Staathuishoudkunde en Statistiek. SASSENHEIM. ingebruikneming nieuw poldergemaal. Van Warmonderdam- cn Alkemader Polder. Deze week is het nieuwe poldergemaal van den Warmonderdam- en Alkemaderpolder voor het eerst in gebruik gesteld. Hoewel er onder normale omstandigheden alle aanleiding toe bestaan zou hebben om aan deze opening een eenigszins feesteiyk karakter te geven, besloot het bestuur hier met het oog op de huidige om standigheden van af te zien. Het nieuwe gemaal, uitgevoerd naai- het ontwerp en onder toezicht van den heer G. Schram, bouwkundige en waterbouwkundige al hier, is gebouwd naast het oude gemaal. Het laatste, een petroleumgemaal, ondergebracht in den romp van den vroegeren windmolen, had zyn beste dagen gehad en bovendien een uiter mate hoog verbruik aan petroleum, wat ook voor de bedryfszekerheld onder de huidige om standigheden niet gewenscht was. Niettemin is het oude gemaal ook nog ln eere gehouden en Intact gelaten, voor het geval het nieuwe, een vol-automatlsch electrisch vijzelgemaal, door eventueele hapering ln den toevoer van stroom, zyn werk niet zou kunnen verrichten. De werktuigkundige installatie is gemaakt dooi de machinefabriek Spaans te Hoofddorp het gebouwtje door gebr. Meeuwissen. Het nieuwe gemaal, gedreven door een 5 P.K.-motor. heeft een capaciteit van 12 kub. M. per minuut, met een opvoerhoogte van normaal 70 c.M. Het punt van den aanvoer van electrlschen stroom gaf moeilijkheden, daar op de afge legen olaats van het gemaal, midden in het weiland, langs den rüksstraatweg Den Haag- Amsterdam en achter de fabriek Rhenania geen kabel liep. Deze moeilijkheid is nu opge- ïost door het leggen van een kabel, dwars door het weiland, van de fabriek Rhenania af. Het keurige witte gebouwtje, in mooie strakke, op- ~"1p lijnen ontworpen, is een sieraad voor de omgeving. Zoowel gemaal als gebouw strek ken den ontwerper en den uitvoerders tot eere. VOORSCHOTEN. Zondagsdienst voor doktoren. Deze wordt, morgen waargenomen door dr. C. J. Kerkhof telef. 93 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. ZEVENHOVEN. Nog rijpe aardbeien. Als een groote byzonderheid kan worden vermeld, dat de heer G. nog een bed met vol slagen rype aardbeien heeft, waarvan de plan ten tevens nog in bloei staan. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Verhooging der gaspryzen - Samen stelling van Raadscommissies - Lang durige discussie over de veldwachters- verordening. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Alle leden waren tegen woordig. De voorzitter opende, waarna het nieuw-benoemde lid de heer Blnnenkade werd geïnstalleerd. By de Ingekomen stukken bleek, dat het be stuur van de reddingsbrigade tot lid van de commissie van toezicht op het zwembad heeft aangewezen den heer C. E. Gründmann. Ook was er de beschikking van den wnd. secretaris- generaal, wnd. hoofd van het Dep. van O., K. en W„ waarby het ingestelde beroep van de Hervormde Schoolvereeniging tegen de af\vy_ zing van een tweede school ongegrond werd verklaard. Aangenomen werden de voorstellen tot het verhalen van couponbelasting op geldschieters, tot vaststelling van de exploitatiekosten en -uitgaven voor het lager en by zonder onder- wys over 1939. De vergoeding per leerling be draagt voor in bruikleen gegeven scholen f. 7,85, voor niet in bruikleen gegeven scholen f- 9.02 en voor de Muloschool f. 19,82. Volgde een voorstel van B. en W. om de gaspryzen over de geheele linie met ingang van 1 Januari 1940 te verhoogen met 1 cent per kub. M. Een en ander houdt verband met de enorme styglng van de kolenprijzen, zoodat het bedryf met groote verliezen zou moeten gaan werken. De uitkomsten, in verhouding met verleden Jaar, zyn al ongeveer f.9000 min der. Na bespreking werd het voorstel aange nomen. Aan de ord.e was de begrooting van het bur gerlijk armbestuur voor 1941 en het verzoek om een buitengewoon subsidie voor f. 3600 voor 1940. Voor 1941 raamt het armbestuur een ge meentelijk subsidie van f. 30.400, d.i. f. 4600 meer dan voor 1940. De begrooting werd goed gekeurd en de extra-subsidie toegestaan. Goedgekeurd werden de rekeningen over 1939 van de gemeente, de bedryven en van de wo- nlngbouwvereenlging. Daarna bood de voorzitter namens B. en W. aan de gemeentebegrooting voor 1941. Niet dan met de grootste moeite is het college er in geslaagd deze begrooting sluitend te krijgen. Hiei-toe is noodig voor te stellen het aantal opcenten op de personeele belasting te ver hoogen van 160 op 200, terwyi een bedrag van f9000 van het vermoedelijk batig slot van den dienst 1940 voor 1941 zal worden aange wend. In de vacature-Jongenburger werd met alg. st. benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer D. G. van Hoeven, hoofd der Herv. School. De Raadscommissies werden als volgt samen gesteld: Bedrijvencommissie: de heeren Bremmer, Schouten en Gerts. De voorzitter wordt door B. en W. aangewezen. Financieele commissie: de heeren A Vis, voorzitter; Th. Zoethoutmaar en S. Pille. Bouwcommissie: de heeren Hijkoop. voorzit ter, Bonefaas en Buitelaar. Verordeningscommissie: de heeren Van dér Hee, Blnnenkade en Bremmer. De burge meester is van deze commissie ambtshalve voorzitter. Aan de orde was vervolgens de vaststel ling van de verordening op de benoembaar heid en de bezoldiging van de veldwach ters. Nadat dc ontwerp-verordenlng was verzonden hebben B. en W. nog een nota van wijzigingen aangeboden, waarin het college in meerderheid voorstelt dc toe lage voor den chef-veldwachter te verhoo gen van f. 200 op f. 300, de kindertoelage te verleenen vanaf het eerste kind beneden 18 jaren inplaats van het derde kind. De heer Pllle deelde mede, dat de flnancieele commissie tegen de verordening op zichzelf geen bezwaar heeft, doch niet kan meegaan met de nader ingediende voorstellen. De chef- veldwachter heeft een zeer behoorlijk salaris, terwyi de overige ambtenaren eerst kinder toelage krijgen vanaf het derde kind. Gezien de consequenties die aan dit voorstel zyn verbonden, staat de commissie daar afwyzend tegenover. De voorzitter antwoordde, dat de regeling van de kindex-toelage is overgenomen van de pro vinciale en ryksregeling. Daaraan zal vermoe delyk niet zijn te ontkomen. Na een langdurige discussie zeide de voorzit ter, dat hij een voorstel tot geheele herziening zou toejuichen. De heer Bremmer zeide er niets voor te ge voelen nu al een regeling voor de veldwach ters te treffen. Deze zaak behoort te worden aangehouden tot de behandeling van de be grooting. die in de eerstvolgende vergadering ter tafel komt. De voorzitter antwoordde, dat deze ver ordening niet kan wachten en dat de hee ren kinmen besluiten wat zy wenschcn; spreker zal Den Haag wel voorlichten, hoe de zaken hier staan. Het voorstel om de toelage voor den chef-veldwachter te verboogen met f. 100 werd verworpen met 11—2 st. Vóór dc hee ren Herfst en Zoethoutmaar, Het voorstel om de kindertoelage te ver leenen vanf het eerste kind, werd aange nomen met 94 st. Tegen de heeren Van der Hee, Hijkoop, Buitelaar en Bremmer. De verordening in haar geheel werd met inachtneming van dee wijzigingen z. h. st. goedgekeurd. De voorzitter zeide te zullen trachten de wijzigingen in Den Haag ongedaan te maken. Hierna sluiting. I NAAIMACHINE Bevraagd, trap of electr. Haag-weg 188. Melkwijk of Melkzaak te koop gevraagd, van niet te groot-en" omvang, liefst ln Lelden. Brieven met op gaaf van grootte en prijs aan het Bur. van dit Blad onder No. 4764k. tapvergunning Bevraagd, door solled per soon. voor nieuw op tè nchten zaak, nu of later, oi zaak te huren. Pachten, geheimhouding verzekerd, ^oede refer, v. BrouwerlJ- •xJistii. enz Brieven Bur'. v. d. Blad onder No, 5215 k. BOOTHUiS «"overdekte ligplaats gevr. ,r°r boele- 'ot April groot 10 Br. met prijs: Haven 3 a, Tel. 20067. Motordriewieler Lichte motordriewieler ge vraagd, defect geen be zwaar. Inlichtingen met opgave van bandenmaat aan MAARSCHALK, Ka naalstraat 133. Lissc. PRISMAKIJKER gevr., voor leerling stuur man en uniformbroek. Prijs en inlichtingen Hel- mersstraat 4, Den Haag. VISCHBOOTJE Te koop gevraagd, een ln goeden staat zijnd vlsch- bootje. Aanbieding: J. v. STEENBERGEN. Oranjegracht 46. RIETSALON Te koop gevraagd rletsalon 3-zlts-bank met ronde ta fel en 2 of 3 fauteuils. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5147 k. POPPENWAGENTJE Ter overname gevraagd een poppen-wandelwagen tje. Brieven Bur. v. d. Blad ouder No. 5035 k. BAKFIETS Te koop gevraagd één ln goeden staat verkeerende carrier, open korte laadbak Liefst merk Kestein of Maxwell. Aanbiedingen: Hoogewoerd 148. ZEILBOOT Te koop gevraagd zeilboot, met of zonder kajuit, te vens kano, .aanbiedingen met uiterste prijs, en ultv. Inlichtingen tevens wan neer te zien. Brieven aan H. C. VAN DER HOEVEN, van Galenstraat 21, Den Haag, Tel. 391738. KINDERGRAMOFOON Ter overname gevraagd een ln goeden staat ver keerende klnder-pathefoon zoo mogelijk met bljbehoo- rende platen. Brieven .met opgave van gevraagdën prijs Bureau KOFFERGRAMOFOON goed merk. liefst met pla ten, te koop gevraagd. Brieven Bur. v. d. B! onder No. 5248 k. TRAPNAAEMACHINE Een ln goeden staat zijn de trapnaalmachlne ter overname gevraagd. Brie ven met prijsopgave en in lichtingen i Breestraat84, Lelden. KAPOKMATRAS Gevraagd een goed onder houden een-persoons ka pokmatras. en in goeden staat zljndo emallle ka cheltje. Brieven met prys- opgaaf Bur. van dit Blad onder No. 5239 k. VOETBALSCHOENEN ter overname gevraagd, maat 42. ln goeden staat. Adres: Stille Rijn 11. Tel. 20868.- AMEUBLEMENT Te .koopgevraagd, door particulier, 2e hands-ameu blement. nief of zonder ta fel. Tevens overname ge vraagd van een vloerkleed. Brieven Bur. v. d. Bl'ad onder No. 5310 k. DAMES-RIJCOSTUUM Gevraagd dames-rijcos- tuum, maat ongeveer 42. Brieven letter R. by A. M. v. ZWICHT. Breestr. 126. GENERATOR AUTO Wordt gevraagd generator auto voor vrachten te rij den, voor 3 4 maal per week. voor een Jaar lang. Aanbieding BRAAM. Valk Boumanweg 34. Leiderdorp GOEDERENBEURS Burchtsteeg 4, N. Beesten markt 79. (Veemarkt) Telef. 24013. koopt steeds contant inboedels, for nuizen. kachels, haarden, mangels, gewichten, bas cules. brandkasten, enz. Vraagt Inlichtingen. Van ouds adr«36: A. J. HART- WIJK, Telef. 24013. Ook taxeeren, herstellen. NAAIMACHINE Te koop gevraagd een Sin ger naaimachine, moet be slist rlngspoel zijn en ccn twee-pers. opklapbed. Brieven Bur v. d. Blad onder No. "5291 k. ETERNÏET Gevraagd eternlet buis, goede staat, lang 4 Meter, middellijn 10 c.M. met el leboogstuk. Eveneens smal le brandladder. Br. met prijsopg. onder letter B. boekhandel v. d. LEE, Katwijk a/Zee. NAAIMACHINES te koop gevraagd, defect geen bezwaar. Wij gevende hoogste waarden. Seringenstraat 8. Oude Gramofoonplaten Wegens matcrlaalscbaarste voor de smeltkroes te koop gevraagd. WIJ geven de hoogste waarde. L. v. GEELEN Radio- en Gramofoonhandel. Haarl.- straat 55, t.o. Rex, Telef. 20593. AUTO'S te koop gevraagd. Jonge of oude wagens, alles wordt contant gekocht. Autohan del DE GRAAF. Haagweg 24. Haagsche Schouw gem. Voorschoten. Telef. Titelen 22302. BOEKHOUDEN 233 geslaagden voor de examens „Handelskennis L. O.". ..Federatie (Mer- curius). ..Vereeniglng van Leeraren" Condities t. 6.- p. rand. per wekel. lesuur J. A. JANSEN Kamerllngh Onneslaan 16. (Kerkplein) Lelden, Tel. 22811 Inrich ten, bbhouden. controlee ren. adviezen. Duitse en Nederlandse Handelscorresp en conver satie. Brieven van geslaag den ter Izage Lesgeld 1.6.- per maand Schriftelijke lessen Instlt .Verkoren" te Wagenlngen. K VONK. leraar Mlddelb. Chem. School Stiel tlesstraat 11 Lelden THEEMEUBEL Te koop. een nog ln goe den staat zilnd theemeubel Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 5127k. Ie KLAS COUPE Lessen ln knippen, naaien, patroontekenen, ochtend-, middag- en avondlessen. Atelier voor knippen, pas klaar of geheel afnaaien van dameskleeding. Patro nen, enz. Billijke conditiën ('s Woensdags afwezig) M. L. EPSKAMP. gedlpl. leerares. Plantsoen 11. VULKACHEL aangeboden tegen blliyken prijs, ln zeer goeden staat. Te bevr.: C. v. d. BERG. Hooge Rijndijk 186 F. Zoe- terwoude. FORNUISPOT 250 liter, 2 ladders, 27 en 28 sporten, en eenige ka chels te koop. Adres: Veenestraat 146, Leid- schendam. PLUCHE LOOPER aangeboden, wegens ver huizing. zoo goed als nieuw, breed 70 c.M. lang 3 meter 80 en 1 M. 85. Pr. f.10.— De Sltterlaan 14. I BANK Te koop, ln prima staat zijnde zware mahoniehou ten bank met brocaat be kleeding. 3 zitplaatsen. Prils f.75.—. Tel. 25127 Brieven Bur v. d. Blad onder No. 5163k. SNIJMACHINE Goed onderhouden snij machine te koop Paul Krugerstraat 28. te Katwijk a. Zee. WINTERBERGING Goedkoope winterberglng voor kano's e. a. booten, ruime gelegenheid Billij ke prijs. Th. MOSSEL MAN. Zoeterwoudsche Sin gel. achter het sportveld. Nieuw Vlekken Nieuw Met een weinig Brlgoi ge borsteld verdwijnen de meeste vlekken dede! 'k. Bestel nog heden! Prijs oer oakje 25 ct. Stuur brief kaart of postwissel aan: Pioenstraat 23 a. Thuis bezorgd zonder prysver» hooging. 3-3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 11