BINNENLAND KRUSCHEN LEIDSCH Tweede Vrijdag 25 Odober 1940 Nieuwe distributie-bonnen VfSKHFRIJ-BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS De onderhandelingen te Batavia Scherper optreden tegen verkeersfouten Geen tekort aan lucifers De wederopbouw van Rotterdam Hef 900-jarig bestaan van Groningen Kolenvervoer op Zondag Rheumatische pijnen Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen engelsche berichten tegengesproken. Domei meldt uit Batavia: Tijdens besprekingen met den Japanschen consul-generaal, Otodzji Saito, heeft de directeur van het bureau handelsaangele genheden van het departement van econo mische zaken, J. E. van Hoogstraten, gister morgen nadrukkelijk de berichten uit Londen ontkend, als zou uitsluitend Enge land de vliegtuigbenzine van voortreffelijke kwaliteit in Nederlandsch Indië opkoopen. Intusschen heeft de woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken, J. H, Ritman, tegenover de pers verklaar^, dat hij vreesde, dat de propaganda in het bui tenland de werkelijke situatie in Nederl.- Indiö verwringt. Ook het Bataviaasch Nieuwsblad beschuldigt de propaganda in het buitenland van verwringing der feiten en dementeert een B.B.C.-bericht van Zon dag, volgens hetwelk de onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch Indië af gebroken zijn. Het blad noemt dit bericht onzin. verduisteringsvoorschriften moeten beter worden nageleefd. De directeur-generaal van politie heeft blijkens het algemeen politieblad aan de procureur-generaal het volgende ge schreven: De Befehlshaber der Ordnungspolizei heeft mij het volgende bericht: „De in de periode 2 tot 15 September j.l. door de Nederlandsche en Duitsche po litie gezamenlijk uitgevoerde verkeers- en verduisteringcontrole heeft uitstekend vol daan. De samenwerking met uw ambtena ren was goed. Het is echter gebleken, dat dezen, wanneer zij zelfstandig dienst doen, bij ingrijpen tegen verkeersovertredingen niet scherp genoeg optreden. Ten einde vooral de wielrijders, die zich in het ver keer nog zeer ongedisciplineerd gedragen, op te voeden, is zulk optreden van groot belang. Het kan niet worden geduld, dat nog steeds wielrijders met zessen naast el kaar rijden. Daaraan moet in de eer ste plaats met alle middelen een einde worden gemaakt. Bovendien moet nog tegen de vol gende overtredingen worden opgetre den: 1. Onvoldoende verduistering van rij wielen en motorrijtuigen. 2. Wielrijders gebruiken de rijwielpa den niet. 3. Richtingverandering wordt slecht of in het geheel niet kenbaar gemaakt. 4. Maximum snelheden worden over schreden. 5. Rijden door Nederlandsche motor rijtuigen in de verboden uren." BENOEMINGEN VAN GEMEENTE ARCHIVARIS EN DIRECTRICE CENTRAAL MUSEUM TE UTRECHT. In zijn gistermiddag gehouden zitting van den gemeenteraad van Utrecht zijn te Utrecht als opvolger van den gemeente archivaris en directeur van het centraal museum dr. W. C. Schuylenburg, die op 1 Jan. as. wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd den dienst zal verlaten, benoemd tot gemeente-archivaris mr. J. W. C. van Campen, dit reeds van 1 November 1929 af als chartermeester le klasse aan het gemeente-axchief was ver bonden en tot directrice van het centraal museum jkvr. dr. C. H. de Jonge, die se dert 1 April 1917 werkzaam was aan het museum en vanaf 1 Jan. 1920 optrad als conservatrice. Zoowel in het belang van het archief als hl dat van het museum meende de raad op voorstel van het college van B. en W., dat de functie van directie van beide instellingen gescheiden moest wor den, daar de werkzaamheden aan het ar chief en het museum voor een persoon te zwaar zouden zijn. De nieuw-benoemde gemeente-archivaris mr. J. W. C. van Campen is 6 Aug. 1899 te Nijmegen geboren. Het „Vaderland" had, naar aanleiding van geruchten omtrent een tekort aan lu cifers, een onderhoud met den directeur van een van de grootste Nederlandsche lucifersfabrieken, die verzekerde dat het dwaas is te denken dat er aan lucifers ge brek zou zijn of in de naaste toekomst zou komen. Wij hebben, zeide hij, genoeg grondstof fen en wij produceeren regelmatig. Maar aan hamsterneigingen van het publiek geven wij natuurlijk niet toe. Er is maar één middel, waardoor het publiek zich in dit opzicht zelf moeilijkheden kan besparen en dat is: koop niet meer, dan u ook in normale tijden koopt. Dan raken de voorraden bij de winkeliers ook niet on tijdig uitgeput en dan behoeft niemand te kort te komen. UITBREIDING VAN SCHEEPVAART LIJNEN. Naar wij vernemen is de Dampfschif- fahrtsgesellschaft „Neptun" te Bremen van Plan uitbreiding te geven aan haar reeds bestaande Rijn-zee lijnen en wel zoodanig dat Rotterdam. Amsterdam en Antwerpen door haar schepen voor het vervoer naar Zweden en Noorwegen ook direct bediend zullen worden. Verklaring in den gemeenteraad. MEN WIL 800 KLEINE WINKELS BOUWEN. In den raad van Rotterdam heeft gister middag de wethouder voor den technischen dienst bij het voorstel tot verhuring van noodwinkels aan diverse gegadigden, enkele opmerkingen van het raadslid, Van Bu- rJnk, beantwoord en daarbij als zijn mee- ning uitgesproken dat hij niet gelooft, dat er een plaats is waar zoo snel maatregelen in verband met vernielde zaken zijn ge troffen als in Rotterdam. Er kon echter alleen gebouwd worden op gronden, die eigendom zijn van de gemeente en die wa ren er niet voldoende. Dijkzigt en Blijdorp, waar de gemeente gronden heeft, liggen niet in het centrum. In het centrum is gezocht naar plaatsen op de straat. Daar had men echter rekening te houden met verkeerseischen en met den opbouw van de nieuwe stad. Het aantal plaatsen is daar dan ook onvoldoende. Bij de uitgifte van terrein heeft de gemeente te maken met twee soorten gegadigden, met hen, die voor eigen rekening laten bouwen en met hen, die daartoe niet in staat zijn. Op Dijkzigt en in Blijdorp is in hoofdzaak voor eigen rekening gebouwd. Daar Ls de grond verhuurd, waarbij de maximum oppervlak te, welke verkregen kon worden, 600 M2 is. De opzet was voorts 800 kleine win kels te doen bouwen voor de gemeente. Die zijn er nog lang niet. Herhaaldelijk is aangedrongen op meer ruimte maar verdere toewijzing is door het gemeen tebestuur nog niet verkregen. De raad besloot in deze bijeenkomst tot den verkoop van bouwgrond en het verlee- nen van financieele medewerking ten behoeve van den bouw van 1044 per manente woningen. Voorts werd beslo ten tot stichting van een garagecom plex aan de Brielsche laan op den lin keroever ten behoeve van den gemeen telijken vervoer- en motordienst. Reeds vorig jaar is dit plan ingediend en toen op f350.000 geraamd. De bouw is thans meer urgent dan ooit te voren, zoo dat de uitvoering niet langer kan wor den uitgesteld. DE HOOGSTRAAT BLIJFT. Het Rotterdamsche Nieuwsblad ver neemt nog dat de Hoogstraat als win kelstraat behouden zal blijven. De be faamde kilometer waar heel Rotterdam uit winkelen ging, zal herrijzen. Ze zal wat breeder worden hier en daar, maar ook al weer niet overal. Tusschen Hoogstraat en Blaak zal het winkelcentrum van Rotterdam worden gebouwd. De nauwe sleuven, zooals de Blaak ze als zijstraten en -stegen ken de, zullen natuurlijk niet weerkeeren. Maar er zullen winkelstraten komen, zooals moeder-de-vrouw èn de winke lier ze zich in beider belang denken. Zooals er voor de winkeliers wordt ge zorgd, zoo wordt er eveneens gezorgd voor de grossiers. Zij wilden weer graag naar hun oude plekje terug. De grosslerswljk van het nieuwe Rotterdam zal verrijzen tus schen Binnenrotte en Botersloot. Zoo zijn er al verscheidene dingen, welke beginnen vast te staan in het jongste plan- Witteveen. Een aardig detail vormt nog de bebou wing van den Goudsehesragel. Aan de Zuid zijde komt een stadsbebouwing, aan de Noord-zijde een landelijke bebouwing. Een open bebouwing dus, welke zich aanpast aan den parkaanleg, welke van het Hof plein via de Veemarkt naar het Park Rozenburg en vandaar naar het Kraling- sche Bosch loopt. PLECHTIGE HERDENKING TEN STADHUIZE. Op plechtige wijze heeft gistermiddag de herdenking plaats gehad v^n het 900- jarige bestaan der stad Groningen. AI moge deze herdenking ten stadhuize dan gespeend zijn geweest van uiterlijk feest betoon, in wezen was zij belangrijk. De aan bieding van drie geschenken was een daad, welke van goeden burgerzin getuigde. Namens de burgerij heeft een comité, bestaande uit de heeren A. Brugmans, voorzitter, J. Leeninga, secretaris en H. A. Keverling Buisman, penningmeester, de stad Groningen de restauratie van de groote zaal van het Prinsenhof, zaal van de broeders des gemeenen levens, aangeboden, welke zaal als receptie- en burgerzaal zal worden gebruikt. In samenwerking met het bestuur der vereeniging het Prinsenhof is de restauratie van het poortje van het Prinsenhof aangeboden en als derde ge schenk zijn, in samenwerking met het Martinitorenfonds, drie beelden, voorstel lende de H. Martinus, beschermheilige der Martinikerk, Bernlef, een der wegbereiders van het christendom in het Noorden en Agricola, die een groot aandeel heeft ge had in de totstandkoming van het orgel in de kerk, aangeboden. Deze beelden zullen aan den hoofdingang van den Martinito ren geplaatst worden. De burgemeester, mr. P. W. J. H. Cort van der Linden heeft deze geschenken na mens het gemeentebestuur aanvaard. Vanzelfsprekend, zoo ving de burge meester zijn dankrede aan, gaan bij deze boter en vetten. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 26 October tot en met Vrijdag 1 November a.s. geeft de met „14" genummerde bon van de boterkaart recht op het koopen van een half pond boter. Van de vetkaart geeft gedurende genoemd tijdvak de met „14" genummerde bon recht op het koopen van een half pond margarine of boter. De bonnen, welke op 1 November a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog gel dig tot en met Vrijdag 8 November a.s. Zooals reeds eerder werd bekend ge maakt zal geen reductie op den prijs van boter bij afgifte van bepaalde bonnen der vetkaart meer worden verleend. kaas. Gedurende het tijdvak van Maandag 28 October tot en met Zondag 10 November a.s. geeft de met „39" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. suiker. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 26 October a.s. tot en met Vrijdag 22 Novem ber a.s. geeft de met „42" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van een kilogram sui ker. brood. Gedurende het tijdvak van Maandag 28 October tot en met Zondag 3 November a.s. geven de met „12" genummerde bonnen van het broodbonboekje te zamen recht op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 3 November nog niet gebruikt zijn, zullen voorts nog geldig zijn tot en met Dinsdag 5 November a.s,, met dien verstande, dat zij op 4 en 5 November a.s. niet gebruikt zullen mogen worden voor het betrekken van brood in hotels, restau rants e.d. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. Gedurende het tijdvak van Maandag 28 October tot en met Zondag 3 November as. geeft elk Öer vier met „06 vleesch" ge merkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeschwaren. De met „06 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 3 November a-s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tol en met Zondag 10 November as. met dien verstande, dat zij gedurende de week van 4 tot en met 10 November as. niet ge bruikt zullen mogen worden voor het be trekken van vleesch of vleeschwaren in hotels, restaurants e.d. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund of kalfsvleesch en voor gerookte worst soorten, 100 gram voor gekookte worst soorten. rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nier- brood en 150 gram voor bloedworst. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN 25 October. Aangevoerd consignatievischKleine schol 2825; Schar 26; Kleine schar 9—7: Wijting 12.50—9; Kabeljauw 43—36; Groote gul 36 (alles per 50 k.g.). Tarbot 2.90 per k.g. ZoetwatervischSnoek 50; Snoekbaars 8476; Zeelt 44; Karper 44; Blei 23 (alles per k.g.). herdenking onze gedachten allereerst uit naar de zorgvolle tijden die ook de stad Groningen thans ondergaat. Doch ook in deze moeilijke dagen staan wij op vasten bodem van het vertrouwen, en in die stemming is het gemakkelijk, naar negen eeuwen terug te zien. Spreker schetste de waarde van de ge schenken, die dankbaar door de stad van de burgerij aanvaard worden. Met het uitspreken van den wensch dat ons geslacht in zijn plicht niet zal falen, zoodat volgende geslachten weer op ons werk kunnen voortbouwen, gelijk wij op dat van hen, die ons voorgingen, besloot de burgemeester zijn rede. Na deze rede maakten de aanwezigen een wandeling langs den Martinitoren naar het Prinsenhof. eventueele processen-verbaal worden ongedaan gemaakt. Blijkens het algemeen politieblad heeft de secretaris-generaal van het departement van justitie een schrijven gericht tot de procureurs-generaal, waarin hij erop wijst, mede namens zijn ambtgenoot van water staat, dat onder de bestaande omstandig heden ook op Zondag kolen kunnen worden vervoerd en gewasschenr Vanwege de directie van de Nederland sche spoorwegen was medegedeeld, dat van de zijde van sommige politieautoriteiten was te kennen gegeven, dat zij het vervoe ren op die dagen door particulieren zouden beletten en proces-vérbaal zouden opmaken. Voornoemde secretaris-generaal acht het echter onder de tegenwoordige bijzondere omstandigheden verkieslijk, dat zulk op treden wordt nagelaten,' terwijl de even tueel na 12 October ter zake opgemaakte processen verbaal ongedaan waren te maken. 'Bulten ve.-antwoordelilfcheia dei Redactie) Copie van de ai of niet geplaatste stukker» wordt niet teruggegeven. - OOGSTDIENST 1940. Ook dit jaar wil het Comité voor den Oogst- dienst te Leiden een Dankstond voor het Gewas houden en zeer gaarne ieder in de gelegenheid stellen zijn/haar gave in te zenden. De Oogst- dienst zal gehouden worden in de Hooglandsche Kerk te Leiden, op Zondag 3 November a.s., des voormiddags te 10% uur, voorganger Dr. J. Riemens, Ned. Herv. Predikant alhier. Het Kerkkoor ,.Ex Animo" zal aan deze dankstond voor het Gewas medewerking verleenen. De bedoeling is dat de goede gevers en geef sters hun geschenken, in fruit of bloemen, op Zaterdag 2 November' a.s. aan de Kosterij der Kerk, Middelweg no, 2 te Leiden, bezorgen of laten brengen. Daartoe wordt den geheelen dag de gelegenheid geopend, doch met het oog op de duisternis zende men zijn bijdrage zoo mogelijk dien Zaterdagmiddag vóór 4 uur. De ingekomen vruchten en bloemen worden na afloop van den Oogstdlenst bezorgd bij zie ken, ouden van dagen, eenzamen, alsmede bij behoeftigen. Zoo wordt dan in dezen donkeren tijd wat licht gebracht bij velen, die het dubbel moeilijk hebben. Bij de secretaresse van het comité Jan van Goyenkade no 4a te Leiden, worden gaarne na men en adressen ingewacht van zieken, ouden van dagen, eenzamen en behoeftigen. Men ver- strekke onmiddellijk, deze gegevens, in ieder ge val vóór Woensdag a.s. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat de adressen, welke vorige jaren- werden opgegeven, ook dit jaar opnieuw bij de secretaresse moeten worden ingediend. Laat ieder tijdig den Oogstdlenst gedenken, opdat niemand teleur gesteld behoeft te worden en daarentegen velen, die in de Leidsche zieken huizen zijn opgenomen, met een even vriende lijk als smakelijk blijk van medeleven kunnen worden verrast. Voor het Comité. NETTIE VERBOOG. De directe oorzaak van Is onzuiver bloed. Neem die oorzaak weg; doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen Zout. Met de onzuiverheden in Uw bloed zullen ook Uw pijnen ver dwijnen, radicaal en langs natuurlijken weg. BI] alle epoth en drog. 1.62, 1.47 0.76, 0.41. p. fl. 2386 (Ingez. Med.) 22 Naar J J. A. Gouverneur Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen) Prikkie staat nu stil te wachten Tusschen stapels hooge vrachten. O, wat is hij opgeruimd en blij! Hoera, de kust ls elnd'lijk vrij! Nu is hét oogenblik gekomen, De vervulling van zijn liefste droomen! PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 27 OCTOBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: voorm. half- elf en nam. 3 uur ds. Bieshaar. Geref. Gem.: voorm. half elf en nam. halfd-fe leesdienst. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 u. ds. Klüsener; nam. 5 uur ds. Joh. Luuring van Oudwoude. Geref. Kerk: voorm. 9% en nam. 2uur, ds. Dam. Geref. Gemeente: voorm. 9% en nam. 4 uur, leesdienst. Ev. Luth. Kerk: voorm. 10 uur ds. A. C. G. den Hertog van Rotterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk: voorm. half 10 en nam. 3 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: voorm. half 10 en nam. half 3, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: voorm. half 10 en nam. 3 uur ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: v.m. 10 uur, ds. Zuurdeeg. Geref. Gem. voorm. half 10 en nam. half 3, leesdienst. Haarlemmermeer Hoofddorp: Ned. Herv. Gem.: voorm. 10 er. nam. 3 uur, ds. J. C. Sal- verda. Aalsmeerderweg: voorm. 9 uur, de heer Koud- straal. Vijfhuizen: voorm. IC en nam. 3 uur, de heer Brörens. Lijnden: voorm. 10 uur, de heer P. v. d. Berg. Badhoevedorp (in Geref. Kerk): voorm. li uur, de heer Boerlijst. Hillegom Ned. Herv. Kerk: voorm. 9% uur en nam. 3 uur, ds. Eerhardt. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur. ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, de heer Rebel van den Helder. Hoogmadc Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% u. ds. van Sinderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 4 uur (jeugddienst) ds. v. d. Windt. koudekerk Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: voorm, 10 en nam. 2% uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2% uur, dr. Streeder. Klnderkerk: voorm. 10% uur, de heer J. H. Broersma. Geref. Kerk: voorm. 9% en nam. 2% uur, ds. Dijk. Leidsehcndam Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3 uur, ds. Boukema. Leimuidcn Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% u. (Bed. H. Doop) ds. van Veenen. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 2% uur ds. Aalders. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Rem. Kerk: voorm. 10 uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. half drie leesdienst. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 3% uur, ds. Lazonder. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 3% uur. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10% en nam. 4 uur leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% uur ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: voorm. 10% uur, ds. de Ruig, na middag 3 uur, ds. K. Dronkert van Woubrugge. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. den Hertog. Ocgstgeest Groene Kerkje: voorm. 10.15 u. (Jeugddienst) ds. G. C. van Niftrik van Rijns burg. Pauluskerk: voorm. 10 uur dr. J. Branden burg; nam. 2.30 uur ds. T. J. Jansen Schoon hoven. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) voorm. 10% uur ds. J. Zuurdeeg van Hil versum. Rjjnzaferwoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10%% en nam. 3 uur ds. J. H. de Vree. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 2% uur, leesdienst. Sassenlieim Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur: ds. Krijkamp. Geref. Kerk: voorm. 9% en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur: candidaat de Graaf, beroepen predikant te Zutphen. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, ds. Veldkamp. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur dr. van Katwijk, em.-pred. te Wassenaar. Voorhout Ned. Herv, Kerk: voorm. 10 uur (Bed. H. A. en Dankz.) ds. Klomp; nam. 5 uur (jeugddienst) ds. Verwaal. Waddinxvcen Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Vollenweider van Nieuwerkerk aan den IJssel; nam. 4 uur ds. de Looze van Gouda. Geref. Kerk: voorm. half tien en nam. half drie ds. Smidt. Oud-Geref. Gem.: voorm. 10 uur en nam. 4 uur ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 2% uur, ds. de Bel. Wasseneer Ned. Herv. Gem.: Dorpskerk: voorm. 10.05 uur ds. ten Kate; nam. 5 uur dr. Honders, jeugddienst. Kievietkerk: voorm. 10.05 dr. Ter Laak Poot, pred. te Den Haag. Ned. Prot. Bond: voorm. 10.35 uur, ds. J. B. Schouwink van Delft. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: voorm. 10% en nam. 3 uur, ds. van Harten. Geref. Kerk: voorm. 10% uur leesdienst: nam. 3 uur, ds. Ie Ruig. Zoetcrwoude Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Eijkman. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur 'Bed. H. Avondmaal) en nam. 2.30 uur (Dankz. H. A.) ds. Pop. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur ds. Zwaan. Rem. 'Geref.) Gem.: voorm. 10 uur, mej. ds. Glinther. GEREF. KERKEN. emd tot hulpprediker te Montfoort cand. C>1 nnder te Varsseveld. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7