LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 25 October 1940 WELKE BON IS GELDIG I Opgave van 25 October BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Buitenland De aanvallen op Engeland Duitsch Weermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht BEURSO VERZICHT ej|iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| I Bon nr. 15 E (t.m. 1 November): E 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Bon nr. 26 E (t/m. 3 November): i 100 gram kaas. 1 Bon nr. 28 (t.m. 1 November): H 100 gram griesmeel of 100 gram maizena of een hoeveelheid pnd- E dingpoeder of pnddingsaospoeder. welke 100 gram zetmeel bevat. Bon nr. 39 (28 Oct. t/m. 10 Nov.): =j 100 gram kaas. Bon nr. 42 (26* Oct t/m. 22 Nov.): 1 kilogram suiker. Bon nr. 55 E (t/m. 12 Nov.): E 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis- houdzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloei- bare zeep. Goed voor het wasschen p van 8 K.G. droog waschgoed. Bon nr. 78 (t.m. 1 November): 2'/i ons rijst, rijstemee) of rijste- bloem Bon nr. 77 (t.m. 1 November): 2'/. ons havermout, havervlokken g sort of grutten. Bon nr. 78 (t.m. 1 November): E 2ons tarwebloem of tarwemeel H of roggebloem of roggemeel of jE zelfrijzend bakmeel of boekwelt- meel of gruttenmeèl. Bon nr. 109: I (t.m. 25 October): E 1 kilogram suiker. 1 Bon nr. 114 E (t.m. 8 November): I 250 gram koffie of 75 gram thee. Bon nr. 116 (t.m 31 December) E 50 gr. scheerzeep of een tnbe scheercreme of een pot scheerzeep Broodbonnen nr. 11 (t/m. 29 October; 28 en 29 E Oct. niet in restaurants, e.d.): Broodbonnen nr. 12 (28 Oct. t/m. 5 Nov.; 4 en 5 Nov. niet in restaurants e.d.) 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. E Rantsoenbonnen rijst en haver- mout zijn doorloopend geldig I Pefroleumbon nr. 6 (t.m. 3 November): 1 2 liter petroleum Petroleumzegel a: (t/m. 10 November) 2 liter petroleum (uitsluitend voor huisverlichting). Boterbon nr. 13 (t/m. 1 November): Boterbon nr. 14 (26 Oct. t/m. 8 Nov.) 250 gram boter. Vetbon nr. 13 (t/m. 1 November): Vetbon nr. 14 (26 Oct. t/m. 8 Nov.): 250 gram boter of margarine. Vleeschbon nr. 04 (t/m. 27 Oct.; van 21—23 Oct. niet in restaurants e.d.): Vleeschbon nr. 05 t/m. 3 November; van 28 Oct.1 Nov. niet in restau rants, e.d.): Vleeschbon nr. 06 28 Oct. t/m. 10 Nov.: van 411 Nov. niet in restau rants e.d.): 100 gram vleescb inclusief been of vleeschwarem Vleeschwarenbon nr. 04 (t/m. 27 Oct.; van 21—28 Oct. niet in restaurants e.d.) Vleeschwarenbon nr. 05 (t/m. 3 November; van 28 Oct.4 Nov. niet in restau rants, e.d.) Vleeschwarenbon nr. 06 (28 Oct. t/m. 10 Nov.; van 411 Nov. niet in restau rants e.d.): 75 gr gerookt of gekookt varkens- rond- of kalfsvleescb of gerookte worst. 100 gr. gekookte worst. 125 gr. leverworst of 150 gr. bloed worst Brandstoffenbon 01, 02 en 03 (haarden en kachels) Idem 01 t/m 06 (centrale verwarming) Brandstoffen, een eenheid. lste periode; Cokes, een eenheid, lste periode: (alle t/m. 31 October) een eenheid vaste brandstoffen. De bonnen 04, 05 en 06 (haar den en kachels) zullen in den loop van het stookseizoen ook worden aangewezen voor het koo- pen van steenkolen of andere vaste brandstoffen. Men kan op elk dezer drie bonnen n n 200 KG. baggerturf, 195 K.G. persturf. 175 K.G. fabrieksturf of 200 K.G. an dere tnrf of later andere brandstoffen koopen. De met „auto-anthraciet" ge merkte bonnen geven uitsluitend recht op 1 H.L. anthractetnootjes IV of V. Hl llllllllllllllllllllllllllilllllllillillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllilllllllF DE JAPANSCHE KEIZER ONGESTELD. De keizer van Japan heeft alle afspra ken afgezegd, daar hij ongesteld is. Hij is lijdende aan een lichte verkoudheid, die gisteravond is opgekomen. Er verluidt ech ter, dat de keizer spoedig hersteld zal zijn. (Domei) BEZOEK VAN EDEN BIJ DEN EMIR VAN TRANSJORDANIË. Uit Amman wordt gemeld, dat Eden bij zijn recent bezoek aan emir Abdullah van Transjordanië den emir opnieuw den troon van Damascus heeft aangeboden, wanneer hij het zoo ver zou kunnen brengen, dat de Arabieren Engeland hulp zouden verleenen bij de verdediging van het Britsche rijk. Zelfs de emir heeft, zoo luidt hier verder, in zijn antwoord moeten wijzen op de antl- Engelsche stemming in alle Arabische lan den, welke thans een ongekenden omvang heeft bereikt. (D.N.B.). GEBOREN. Arie, Z. van J. Schipper en C. v. d. Burg Gysbert Pieter Lambertus, Z. van G. P. L. de Bock en M. Schouten Geertruida, D. van P. F. v. Musscher en G. Crispijn Irene Cla- sina Maria, D. van J. A. v. d. Berg en P. Smit Petrus Maria, Z. van P. J. Hoogduin en W. A. de Haas. ONDERTROUWD. A. Spek jm 29 jaar en J. K. Tijssen Jd 23 jaar. OVERLEDEN. J. A. de Koning, M. 55 j. M. 55 j. H. Noordermeer, BRANDJE IN HAVERMOUTFABRIEK TE WORMERVEER. In den lostoren van de gort- en haver- moutfabriek „Mercurius" te Vormerveer is vanmiddag door nog niet beKende oorzaak brand ontstaan. De brandspuiten uit Wor- merveer en Wormer waren spoedig ter plaatse. Men kon uitbreiding van den brand voorkomen. De schade beperkt zich tot de bovenverdieping, welke uitbrandde. De be nedenverdieping kreeg waterschade. De aanvallen van het Duitsche luchtwa- pen op belangrijke militaire doelen in Lon den hebben gisteren, volgens Amerikaan- sche correspondenten, zware schade toege bracht aan fabriekscomplexen in Londen. Bovendien zijn er bommen gevallen in Kent, Hampshire en Somerset. Aanzienlijke schade is aangericht in een stad in Hamps hire. Tien districten van Schotland zijn tegen het aanbreken van den dag aange vallen. De Engelsche minister van arbeid heeft een oproep gericht tot de bouwvak arbeiders, zich aan te melden om de bom- schade te herstellen. (DN.B.) Gisteren hebben verscheidene golven Duitsche gevechtsvliegtuigen Londen, eenige havens aan de Britsche Oostkust en belangrijke centra in midden-Engeland met succes aangevallen- In een stad ten Z.W. van Londen werden industrie-installaties vernield. De aanval op Birmingham deed 5 buitengewoon groote en talrijke kleine branden ontstaan. Ook werd Londen weer in talrijke stadsdeelen met bommen be stookt. Ook vannacht zetten de Duitsche vliegtuigen hun aanvallen op de Britsche hoofdstad voort ondanks het slechte weer. 5 Engelsche toestellen werden neergescho ten. Eén Duitsch vliegtuig wordt vermist (D.N.B.) GEHEIME ZITTINGEN VAN HOOGER- EN LAGERHUIS. In geheime zittingen van het Engelsche Hooger- en Lagerhuis zijn, volgens de As sociated Press, „verwarrende en hoogst te genstrijdige kwesties van de Britsche lucht verdediging" besproken. Over het verlies van het vliegtuigmoederschip Glorious voor Narvik is gevraagd, waarom er geen maat regelen genomen waren om vele honderden manschappen te redden, die 48 uur lang op vlotten hebben rondgedreven. De toene mend critiseerende houding van de Labour- partij tegenover de regeering, zoo vervolgt het Amerikaansche persbureau, is in de eischen van twee Labour-afgevaardigdeii betreffende de instelling van een militaire rechtbank tot uiting gekomen. De financieele secretaris van de admira liteit, Warrender, heeft bij de beantwoor ding van de vragen toegegeven, dat Brit sche vliegtuigen en schepen vlak langs de vlotten gekomen zijn zonder hen te zien. (D.NB.) PLEIDOOI VOOR JAPANSCH—AMERI KAANSCHE ONTSPANNING. De Amerikaansche ambassadeur te Tokio Joseph Grew, heeft, naar de woordvoerder van het Japansche departement van bui tenlandsche zaken bevestigt, Dinsdag een onderhoud gehad met den Japanschen vice- minister van buitenlandsche zaken, Ohasji, Soema de woordvoerder weigerde ech ter den aard van deze besprekingen te ont hullen en zeide slechts: „In hun kortston dig onderhoud is geen speciaal onderwerp ter sprake gebracht". Het blad Tsjoegai Sjogyo Sjimpo, d§it de stem weergeeft van de Japansche zaken wereld, publiceert een artikel, waarin het o.m. zegt: .,Het ontbreekt Japan niet aan voorberei ding en evenmin aan vastberadenheid om aan de Vereenigde Staten het hoofd te bie den, indien zij geweld tegen ons zouden wil len gebruiken. Wij moeten er echter ijverig naar streven een conflict te vermijden, dat ontstaan zou uit een onnoodige wrijving of een soort misverstand. Wij aarzelen niet te beweren, dat er geen kwestie tusschen Japan en de Vereenigde Staten bestaat, welke niet op vreedzame wijze kan worden geregeld. Het drielandenpact was niet tegen de Vereenigde Staten gericht. Het doel van dit pact was een samenwerking te bewerk stelligen om een nieuwe orde te vestigen in Oost-Azië en in Europa- Het is een vre- despact. In de verkiezingsredevoeringen der beide candidaten voor het Amerikaansche presidentschap wordt alle aandacht geves tigd op de buitenlandsche politiek, en valt een neiging te bespeuren van oorlogstoebe reidselen en het opleggen van sancties aan de totalitaire mogendheden. Dit is een nei ging welke wij niet over het hoofd kunnen zien. Wij moeten overwegen, wat deze nei ging beteekent". (Domei). DE ONTMOETING HITLER-PÉTA1N. De „Moniteur" spreekt over de ontmoe ting tusschen iHtler en Pétain van een historische ontmoeting en verklaart: het hangt in deze wellicht beslissende uren van alle Franschen af, of het lot van Frankrijk in goeden zin bepaald wordt, of Frankrijk integendeel op een weg zonder ?inde te brengen In de politieke kringen te Vichy was men vooral onder den indruk over de wijze, waarop Pétain door den Führer ontvangen is. Vooral wijst men er °P. dat de Führer persoonlijk na afloop van het onderhoud maarschalk Pétain naar zijn auto vergezelde en dat den maarschalk door een Duitsche eerecompagnie alle mi- litpire eerbewijzen gebracht werden. (D.NJB.) HENRIOT ONDER CONTROLE. Naar uit Vichy gemeld wordt, zou de vroe- Sere Kamervoorzitter en burgemeester van Lyon, Herriot, niet meer in Lyon vertoeven, fnaar zich in een geheim gehouden plaats ln arrest bevinden. Hoewel bevoegde Fran se kringen dit bericht niet bevestigen. Jaat vast, dat Herriot reeds geruimen tijd door de politie bewaakt wordt. (D.N.B.). Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Gevechtsvliegtuigen deden gisteren kort na elkaar verscheidene aanvallen op de Britsche hoofdstad en bestookten in het Zuiden van het Britsche eiland eenige ha venplaatsen, fabriekscomplexen en ver keerswegen doeltreffend met bommen. Des nachts waren de aanvallen weer voorna melijk op Londen gericht, waar branden en ontploffingen het tot ver zichtbare tee- ken waren van ons sücces. Voorts' strekten de nachtelijke aanvallen zich uit tot bewa peningscentra en havendistricten. Voortge gaan werd met het leggen van mijnen voor Britsche havens. In het kader van de door het Duitsche lucht wapen ondernomen gevechtshan delingen tegen Engeland stegen voor de eerste maal Italiaansche gevechtsfor maties van haar basis in het bezette gebied op. Door stoutmpedig uitgevoerde aanvallen en welgemikte bómmen behaal den zij groote successen tegen haven complexen in het Oosten van het Brit sche eiland. De vijand vloog des nachts Noord- en West-Duitschland binnen. Zijn bomaanval len waren vooral gericht tegen Hamburg, waar op eenige. plaatsen in het stadsgebied en in de haven branden en andere mate- rieele schade veroorzaakt werden. Beschermd door een gesloten wolkendek drong de vijand met zwakke krachten tot de rijkshoofdstad door. Door hier en daar neergeworpen bommen ontstonden dak branden en kregen gebouwen lichte schade. Voorts ontstond er een groote brand in een houtopslagplaats. In Berlijn en Hamburg zijn eenige dooden en gewonden te betreu ren. Duitsche en Italiaansche vliegtuigen wor den niet vermist. In zijn weermachtsbericht nr. 140 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: In Noord-Afrika hebben onze vooruitge schoven colonnes ten Oosten van Sidi el Barrani vijandelijke gemechaniseerde af- deelingen op de vlucht gedreven. Onze luchtformaties bombardeerden de haven werken van Port Said, het vliegveld Cat- bhur ten Noordwesten van Cairo, de instal latie te Aboukir ten Oosten van Alexandrie, Maaten-bagush, het vliegveld Toeka, El Daba en de stations van die plaats en van Marsa Matroeh. Overal werden enorme re sultaten waargenomen en ontstonden zwa re branden. Al onze vliegtuigen keerden terug. De vijandelijke luchtmacht deed aanval len op Tobroek zonder eenige uitwerking alsmede op Benghazi, waar een Libyer ge dood werd en Arabische huizen beschadigd werden. De militaire doelen leden geen schade. In Oost-Afrika waren gevechten tusschen gemechaniseerde afdeelingen in de zone van Cassala en Setit, welke voor de Ita lianen gunstig verliepen. Onze luchtmacht bombardeerde schepen in de haven van Port Soedan. Vijandelijke vliegtuigen wier pen bommen op Ezozo en Cassala, waar vijf personen gewond werden, alsmede op De- camere, El Oeak, El Gabo (Somaliland) zonder eenige uitwerking. ONDERHOUD TUSSCHEN HAYE EN WELLES. De Fransche ambassadeur te Washington Haye heeft gisteravond een onderhoud ge had met den vice-minister van buitenland sche zaken, Welles. Over den aard der be spreking werd niets bekend gemaakt. (D.N.B.) PLUNDERING IN NOORD-FRANKRIJK. Zooals overal elders, in Noord-Frankrijk hebben ook de bewoners van St. Valéry in het Somme-departement tijdens de bom bardementen moeten vluchten, terwijl zij, die achter gebleven waren, niet aarzelden tot plundering der leegstaande huizen over te gaan. In verband hiermede gaf de onderzoeks rechter te Abbeville aan den hoofd-wacht- meester en aan de gendarmen der brigade van St. Valéry opdracht om tot een huis zoeking over te gaan bij mevrouw Ponsin aldaar. Men ontdekte hierbij een zoo groot aan tal waardevolle voorwerpen, welke van ver schillende plunderingen afkomstig waren en waardoor haar woning eerder op een magazijn geleek, dat er verscheidene ver huiswagens noodig waren om alles naar het gerecht van Abbeville over te brengen. Onder de gestolen voorwerpen, waarvan de waarde op meer dan 100.000 franc wordt1 geschat, bevinden zich schilderijen van den bekenden schilder Bracquaval, antieke en moderne meubelen, alsmede kunstwerken en collecties zeldzame hoeken - (Belga). DE EVACUATIE VAN AMERIKANEN UIT HET VERRE OOSTEN. Alle familieleden van Amerikaansch vloot- en marinepersoneel moeten half No vember uit Sjanghai zijn vertrokken, zoo hebben de Amerikaansche vlootautoriteiten aldaar bekend gemaakt- De eerste groep, die zestig vrouwen en kinderen omvat, is vanochtend aan boord van het s.s. Presi dent Coolidge naar Manila vertrokken. (Domei) ZWEDEN REQUIREERT NOORSCHE SCHEPEN. Het Zweedsche Telegraafagentschap T.T. deelt mede. dat de Zweedsche regeering op grond van het algemeen beschikkingsrecht negen Noorsche stoomschepen heeft gere- quireerd. Acht schepen liggen op het oogenblik in de haven van Gotenburg, het negende in de haven van Malmoe. Als re den voor de vordering wordt gebrek aan tonnage in de Oostzee opgegeven. (D.N.B.) AMSTERDAM, 25 October De flinke koersstijging voor Amerikaansche shares gedurende de laatste dagen op de Am- sterdamsche effectenbeurs, had tot gevolg, dat de belangstelling weer in wat hoogere mate uitging naar den gang van zaken in de Ver. Staten. De bedrijvigheid in handel, nijverheid en industrie, groeit nog steeds tot een onge kenden omvang. Het hoogste punt ten op zichte van de productie in de ijzer- en staal industrie schijnt nog altijd niet bereikt te zijn. Volgens het Amerikaansche vakblad „Iron Age" werkt de staalnüverheid thans op 95,5% der capaciteit, welk percentage een vol procent hooger ls dan een week geleden. Dit peil laat dan ook niet na sterk de aandacht te trekken. Zulks te meer indien men bedenkt, dat het voornoemde cijfer het hoogste is, welk sedert den zomervan 1929 is voorgekomen. Indien het niveau, waarop thans wordt gewerkt, zich tot het eLnde van dit jaar kan handhaven, dan zal blijken, dat gedurende de tweede helft van van 1940 de productie gemiddeld 90% van het theoretisch mogelijke heeft bedragen, hetgeen ln de economische geschiedenis van Amerika tijdens een zoodanig tijdsbestek nog vrijwel nimmer heeft plaats gehad. Opmerkelijk is verder het feit. dat het grootste gedeelte der binnenkomende orders nog niet eens afkom stig is uit hoofde van bewapëningsopdrachten. In wélingelichte kringen te Washington is men van meening, dat de defensie-orders pas ge durende het eerste kwartaal van het komende jaar den vollen invloed op de activiteit in de staalindustrie zullen doen gelden. Zonder twijfel ondervindt nagenoeg de heele Amerikaansche industrie den gunstigen Invloed der regeeringsbestellingen ten behoeve van de her-bewapening in de Ver. Staten, aangezien vrijwel alle takken van nijverheid en in dustrie op de een of andere wijze onmiddellijk of zijdelings bij de geplaatste bestellingen zijn betrokken. Een bijzonder gunstige conjunctuur beleven tegenwoordig de ondernemingen, die onderdeelen en gereedschappen vervaardigen. De groote spoed waarmede de gegeven orders moeten worden uitgevoerd, brengt een groote slijtage der productiemiddelen met zich mede. Vervanging en vernieuwing is dan ook in vele gevallen dringend noodzakelijk geworden. Ondanks het feit, dat de groote staalcon cerns sedert de laatste twee maanden practlsch gesproken op volle kracht werken, wordt de levertijd steeds langer, terwijl de achterstand bij de uitvoering der orders nog steeds toe neemt, hetgeen de oorzaak is van de onmoge lijkheid de bestellingen met de productie eenigs- zins in overeenstemming te brengen. De middag beurs. De leidende positie, welke de Amerikaansche fondsen zich de laatste dagen op de Amster- damsche effectenbeurs hadden weten te verove ren. konden zij heden nog onverminderd hand haven. De belangstelling concentreerde zich voornamelijk weer op de Staalaandeelen, waar van de hoofdsoorten in open hoeken druk wer den verhandeld. Bij de opening werd gehandeld op ongeveer het peil van de vorige slotnoteerin- gen, maar onder beurstijd werd een opgaande lijn gevolgd en tot het einde toe bleef de aan gename stemming bestaan. Ook de Koperaan- deelen, ln het bijzonder Anaconda en Kennecott waren vast gestemd, terwijl ook de Spoorweg- shares de gisteren behaalde koerswinst ruim schoots konden handhaven, evenals de meeste Public Utilities. Op de locale afdeeling ging het kalmpjes toe. Ook hier echter was het sentiment niet onbe vredigend; bij den inzet werd meerendeels af gedaan op of iets boven de vorige slotprijzen en nadat eenige weifeling kon worden opgemerkt, werd echter reeds spoedig een opwaartsche rich ting ingeslagen. Auk's gaven geregeld affaire te zien en konden zich daarbij verbeteren van 114 tot 1171.2 Unilevers bewogen zich ln hoofdzaak tus schen 128 en 130%, de Philipsaandeelen zakten aanvankelijk in tot 186%, maar daarna kwam er eenige vraag los ln verband waarmede de koers tot 191%% kon stijgen. Verscheidene min der courante Industrieelen konden zich ruim schoots handhaven. Voor Scheepvaartpapieren werd vandaag weer wat meer belangstelling aan den dag gelegd, hetgeen klaarblijkelijk verband hield met beschouwingen omtrent de vrachten- markt, waaruit de gevolgtrekking kon worden gemaakt, dat met in de vaart zijnde schepen mooie besommingen kunnen worden gemaakt; en ten opzichte van de betrokken aandeelen werd dit op gunstige wijze geïnterprêteerd. De koersen waren echter niet veel veranderd, daar er eenlg aanbod te verwerken viel, maar ln ieder geval was de kooplust voldoende om het aan de markt komende materiaal gemakkelijk te absorbeeren. De affaire in Suikerfondsen was van weinig beteekenls. HVA's bewogen zich tusschen zeer nauwe grenzen en in de onmiddellijke nabijheid van de 400 procent. De meeste incourante soor ten waren prijshoudend. De handel in Rubber fondsen was minimaal, Amsterdam rubbers waren nauwelijks veranderd, maar eerder toch iets lager. Ook voor diverse minder courante aandeelen kwamen iets lager noteeringen tot stand. De Tabaksafdeeling was stil. Senembah's zagen eenige punten verloren gaan. Hoewel de omzetten op de Petroleummarkt in olies van geringe proporties waren, was de tendens nog vast, en per saldo kwam de koers nog Iets boven de vorige topprijs te liggen. Voor Duitsche fondsen kon de stemming door elkander genomen goed prijshoudend worden genoemd. De noteeringen weken overigens niet veel af bij die van gisteren. De obligatiën uit de Youngleening werden iets lager ingezet, maar konden zich onder beurstijd een paar punten verheffen. De beleggingsmarkt was stil. De Nederlandsche staatsobligatlën uit de Jongere emissies waren prijshoudend, de Oude Schuld lag iets gedrukter in de markt. Prov. en gem. obligatiën waren dooreen eveneens prijshoudend. Wat Pandbrie ven aangaat, zoo waren de kooporders heden zeer dun gezaaid, zoodat de markt iets zwaarder Prolongatie 2 3/4 OFFICIEELE VALUTAKOERSEN. DER NEDERLANDSCHE BANK. 25 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New-York 1,88 3/16—1,88 9/16; Berlijn 75,28— 75.43; Brussel 30,11—30,17; Helsinki 3,81—3,82; Stockholm 44,81—44,90; Zürich 43,63—43,71. Bankpapier: New-York 1,86 1/21,90 1/4; Brussel 30.08— 30,20; Stockholm 44,76-44,94; Zürich 43,59— 43.75. LEIDEN, 25 Oct. Ter veemarkt aangevoerd: 21 stieren, 85 kalf- en melkkoeien, prijs f240— 450, handel vlug. 392 varekoeien e.a. f. 130—270, 21 stieren, 85 kalf- en melkkoeien, prijs f 240— 450, handel vlug. 392 varekoeien e.a., f. 130— 270; 400 vette koeien, 127 graskalveren, 11 vette kalveren, 116 nuchtere kalveren; 150 vette schapen, f.4066. per KG. schoon gew. f.90—125, 1091 weideschapen, f.2642; 700 vette lammeren, f.2448, per KG. schoon ge wicht 80—115 et., handel vlug. 81 zeugen, f.50— 75, 151 mestvarkens, f.20—34. 167 biggen, f.5 8, mat.; 5 parden. 4 veulens, 26 bokken en gei ten, f.6—20. handel matig. Kaasmarkt. Aan de kaasmarkt aangevoerd 70 partijen. Goudsche kaas le soort f.4141,50, 2de soort f. 34.50—40,50; Leidsche kaas lste soort f.38—39. Handel vlug. LEEUWARDEN. 25 Oct. - Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f.44, 40 plus f. 67,50; Goudsche kaas 20 plus f.44; 40 plus f. 57.50; broodkaas 40 plus f. 67,50. alles per 100 KG. VOORHOUT. 24 Oct. Slachtkonijnen van f. 0.65—1.65; Jonge Konijnen van 2045 ct.; Oude kippen van 40—65 ct.; Duiven tot 11 ct. Alles per stuk. WOERDEN. 25 Oct. Aangevoerd 163 partijen kaas. Prijs met rijksmerk lste kw. f. 41.50; 2de kw. f.4040,50, zware tot f. 41*50. Handel viug. ZEVENHOVEN. 23 Oct. Eierveiling Aan tal 1033 stuks. Prijs kippeneieren f.77.80 pw 100 stuks. Heneieren £.6.50—6,50.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3