BINNENLAND BOSCH w Een ons kaas per week Wdé. LEIDSCH DAGS! AD. Haasdag 21 O^fofeer 1940 Ook in restaurants moet men kaasbonnen geven 8Isle tearing Maatregelen inzake colportage De belastingdruk in ons land De veroordeeling van prof. de Vries Noodslachtingen FIETSLICHT Het veilingfust voor den tuinbouw Boter 20 cent per pond duurder RADIO COLPORTEURS VAN VERSCHILLENDE BEWEGINGEN MOETEN 300 M. VAN ELKAAR BLIJVEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Justitie heeft, volgens een bui tengewoon politieblad, een rondschrijven gericht aan de procureurs-generaal fgd. directeuren van politie, ter voorkoming van ongeregeldheden bij de colportage van bla den van politieke partijen of bewegingen. Voorkomen moet worden, dat colporteurs van verschillende richtingen naast of vlak bij elkaar hun bladen aanbieden. 'Verzocht wordt maaeregelen te ne men, dat bepaalde standplaatsen bij uitsluiting worden toegewezen aan de colporteurs van een bepaalde politieke partij of beweging, zoodat deze colpor teurs zich op minstens 300 meter af stand bevinden, waarbij rekening moet worden gehouden met bestaande usan ces, welke als een soort verkregen recht kunnen worden aangemerkt, en voor het overige het systeem van afwisseling kan worden toegepast. Verboden wordt op een standplaats met meer dan twee personen te colporteeren. Een volksop loop om en bij den colporteur moet ter stond worden verspreid. Voor zoover dit nog niet is vastge steld moet de colportage uiterlijk een half uur na zon isondergang zijn be ëindigd. EEN VERBOD IN DEN HAAG. In verband met de vele wrijvingen, welke zich den laatsten tijd hebben voorgedaan op verschillende punten van Den Haag tusschen colporteurs van verschillende richtingen, heeft de Haag- sche politie thans een colportagcverbod uitgevaardigd, dat Zaterdagmiddag is ingegaan, aldus de Tel. Men had reeds eerder getracht een regeling voor de colportage te treffen om de incidenten van den laatsten tijd te voorkomen, doch blijkbaar heeft deze regeling geen afdoende resultaten opgeleverd, zoodat thans tot een alge meen verbod is overgegaan. NIEUWSTE GEGEVENS IN EEN PUBLICATIE VERSCHENEN. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft wederom de nieuwste gegevens op belastinggebied vereenigd tot een publica tie, die onder den naam van .„Belasting druk in Nederland 1940-1941" zoo juist het licht heeft gezien. De tabellen met gegevens betreffende elke belasting, die het Rijk, de provincie of de gemeenten over dit jaar heffen, stellen in staat voor elk willekeurig inkomen of ver mogen na te gaan, hoeveel belasting hier voor in elke der 1054 gemeenten verschul digd is. De inleiding somt allereerst op, welke wijzigingen in de jaren 1936 tot en met 1940 in de belastingen gebracht zijn. De laatste wijziging betreft de verhooging der omzetbelasting op 1 October j.l. Het aantal gemeenten, waarin geen op centen op de gemeentefondsbelasting recht streeks worden geheven, is gedaald van 26 over 1936-1937 tot 8 over 1940-1941, terwijl het aantal gemeenten met het hoogst mo gelijke aantal opcenten in dit tijdvak is ge stegen van 664 tot- 755. Verder blijken verscheidene gemeenten, die zich met betrekking tot deze belasting voor 1936-1937 in de eerste, resp tweede klasse hadden gerangschikt, voor volgende jaren naar de tweede, resp. derde klasse te zijn overgegaan. Het aantal gemeenten, waarin geen op centen op de vermogensbelasting worden geheven, die rechtstreeks aan de gemeente ten goede komen, is gedaald van 80 over 1936-1937 tot 42 over 1940-1941. Daarentegen is het aantal gemeenten met het hoogst mogelijke aantal opcenten op deze belasting gestegen van 924 tot 963. In een grafiek wordt over de jaren 1931- 1932 tot 1940-1941 verder een vergelijking gemaakt tusschen den totalen belastingdruk op het inkomen in de verschillende ge meenten. Over eerstgenoemd jaar blijkt de laagste druk bij een inkomen van f. 5000. nog geen 5 pCt. van dit inkomen en de hoogste druk 8 pCt. te bedragen, terwijl over laatstgenoemd jaar de laagste druk 8 pCt. en de hoogste druk zelfs bijna 11 pCt. van hetzelfde inkomen beloopt. De voor de inkomsten- en de gemeentefonds belasting geldende progressie blijkt duide lijk hieruit, dat over 1940-1941 een gehuw de zonder kinderen bij een inkomen van f. .800bijna 6 pCt, en bij een inkomen van f. 500.000.— ruim 71 pCt. van dit in komen moet betalen, indien deze inkomens geheel uit vermogen verkregen worden ep het rendement 4 pCt. bedraagt. Tegenover deze sterke progressie valt bij een aantal andere belastingen en bij de landbouw-erisisheffingen een degressie waar te nemen, waardoor blijkens in 1939 gemaakte uitvoerige berekeningen voor alle heffingen te zamen voor de inkomens be neden f.3000.— van de progressie weinig overblijft en deze eerst voor hoogere in komens belang krijgt. APPELEN. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en vis- scherij deelt ten -vervolge op het laatst ver schenen persbericht inzake appelen mede, dat met ingang van heden alle vervoer van kroetappelen verboden .is, tenzij het vervoer gedekt is door een geldig vervoersbewijs af t6 geven door of namens de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale. Omtrent de veroordeeling voor het lands- gerecht van prof. C. W. de Vries, rector- magnificus van de Rotterdamsche handels- hoogeschool, tot 18 maanden gevangenis straf en f. 3000.— boete, wegens het luiste ren naar een verboden zender, wordt door het A.N.P. nog het volgende vernomen. In het requisitoir legde de staatsanwalt er den nadruk op, dat het hier een bijzon der zwaar geval betreft van overtreding van de verordening van den rijkscommissa ris inzake den radio-omroep. Beklaagde heeft, in een toespraak voor 300 luis teraars van de handelshoogeschool, open lijk verklaard, dat hij over den Oranjezen der naar de verboden rede van Prinses Juliana op 31 Augustus 1940 geluisterd hoeft. Een dergelijke houding is onverant woordelijk, daar dit geschikt is om de toe hoorders en ruimere kringen der bevolking tot dergelijke wetsovertredingen en in de gevangenis te brengen. Bijzonder ernstig weegt de overtreding van beklaagde, daar hij zich als jurist en professor de draagwijdte van de gepleegde overtreding ten volle be wust moet zijn geweest en omdat hij als rector een voorbeeld voor zijn leerlingen moet zijn. Voorts meende de staatsanwalt, dat hier een gevoelige straf op haar plaats is met het oog op de gevolgen welke deze daad kan hebben, in het bijzonder onrust verwekken onder de bevolking. De straf, meende de staatsanwalt, moet hooger zijn dan die, welke zijn uitgesproken tegen kleinere overtreders, zoodat hij 2 jaar ge vangenisstraf en f. 6000 boete eischte. EEN REGELING IS THANS AFGEKONDIGD. Het Rijksbureau voor die Voedselvoonrie- ninig in oorlogstijd maakt bekend, dat 6en aanzien van noodslachtirtgen van varkens en rundvee de navolgende regeling is ge troffen: De -burgemeesters zullen bij noodslach- tinigen naimens de Nederlandsche Veehcm- derijcemtrale een slaehtvergunntag ver strekken resp. ontheffing van het slacht- FT OP MFT MFPK BOTODYN LET OP HET MERK ROTODYN Verkrijgbaar bii don Erkenden Rijwielhandol. 1057 dnge& Med.i verbod verleenen. op voorwaarde, dat het van noodsiachtingen afkomstige vleesch, zoowel voorwaardelijk als onvoorwaardelijk goedgekeurd, door dengene. die de nood- slachttog laat verrichten, ter beschikking van genoemde centrale wordit gesteld. Aan de plaatselijke toewijzingscommissies, welke uit vertegenwoordigers van slagers en grossiers zijn gevormd. Is opgedragen den verkoop van het van noodslachtlngen af komstige vleesch op normale wijze, d.w.z. tegen inneming van vleeschbonnen, te be zorgen. Voor wat betreft dein verkoop van voorwaardelijk goedgekeurd vleesch over de vrijbank, welke verkoop eveneens uitslui tend tegen vleeschbonnen mag geschieden, moeten de toewij zings commissies gebruik maken van de diensten van hem. die ook in het verleden zich met dezen verkoop bezig hebben gehouden. Voor het van noodslachbingen afkomstige onvoorwaardelijk goedgekeurde vleesch gel den uiteraard de normale prijzen, welke de slagers blijkens de ten gemeentehuize goed gekeurde prijslijsten In reksnimg mogen brengen. Ten aanzien van de prijzen, tegen welke het voorwaardelijk goedgekeurde vleesch moet worden verkocht, is aan de plaatselijke toewijzingscommissies opge dragen deze in overleg met de hoofden der gemeentelijke keuringsdiensten voor vee en vleesch vast te stellen. Bovendien is aan deze plaatselijke toewij zingscommissies opgedragen om ln plaat sen, waar geen vrijbank aanwezig is, zich terzake van de wijze, waarop de verkoop ran het voorwaardelijk goedgekeurd vleesch dient te geschieden, te gedragen naar de aanwijzingen van het hoofd van den keu ringsdienst voor vee en vleesch. Na verkoop van het vleesch wordt de op brengst daarvan onder aftrek der gemaakte kosten door de plaatselijke toowijzingscoTn- missie tor hand gesteld aan dengene. die de nood-slachting heeft laten verrichten. De aandacht wordit er op gevestigd, dat deze regeling beperkt blijft tot de nood- slachtingen, bedoeld ln art. 3 der Vteasch- keuringswet en derhalve niet geldt voor de zgn. spoedgevallen. Doze laatste moeten door *ie leveranciers op de normale wijze ter levering worden opgegeven en zu'llen dan zoo noodig bij voorrang worden afge nomen. Het spreekt vanzelf, dat bij de bovenom schreven regeling alle bepalingen van de Vleeschkeuringswet volledig van kracht blijven. BURGEMEESTERS. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken zijn benoemd: F. J. A. T. M. Vos de Wael, met ingang van 1 November 1940, tot burgemeester van de gemeente Ossendrecht; Mr. P. V. G. W. Kamerbeek, met ingang van 1 November 1940 tot burgemeester van de gemeente Baarle-Nassau J. J. C. M. Luske, gerekend van 1 Septem ber 1940 af, opnieuw tot burgemeester van de gemeente Bergharen; F W. baron van der Borch tot Verwolde, gerekend van 19 September 1940 af, op nieuw tot burgemeester van de gemeente Buurmalsen benoemd', H, A. van Willigen, gerekend van 1 Augustus 1940 af, opnieuw tot burgemees ter van de gemeente Haatten; M. Peeters, gerekend van 4 Juli 1940 af, opnieuw tot burgemeester van de gemeente Gassel. 2233 (Ingez. Mrd.) EEN PROEF MET CARTONNEN BAKKEN. (Van onzen Westlandschen correspondent) Meer dan tien millioen stuks kisten heeft de Nederlandsche tuinbouw elk seizoen noo- dig voor de verpakking van zijn producten. Wanneer men dit weet wekt het geen verwondering, dat het ook de tuinbouw is, die met bijzondere belangstelling nagaat hoe het staat met de hout-voorziening in ons land. Bij het begin van dit seizoen werd van wege de kistenfabrikanten medegedeeld dat men voor dit jaar de veilingen nog wel aan het noodige fust zou kunnen helpen, doch voor een volgend seizoen zou dit proble matisch worden. Men heeft in veilingkringen dit niet afgewacht, en in overleg met het Cen traal Bureau van Tuinbouwveilingen en Bond Westland, is thans een proef gaande om de tomaten en druiven in bakken van stroo-carton te verzenden. Dat het Westland wel bijzonder geïn teresseerd is bij de oplossing van de fustkwestie moge blijken uit de om standigheid, dat de veilingen in deze streek per seizoen ruim een drie mil lioen stuks kisten noodig heeft, waarbij vooral de druiven en tomaten het leeu wenaandeel vorderen. De vraag is nu of de exporteurs te vreden zullen zijn met het nieuwe ver pakkingsmateriaal. Men heeft vroeger in het buitenland deze mogelijkheid al eens bezien, doch toen waren de re sultaten niet erg bemoedigend. De weersgesteldheden die zich doen gelden tijdens het vervoer der producten moet het fust kunnen verdragen, zoodat het noodig zal zijn het carton te preparee ren, hetgeen ook kosten met zich brengt. In het afgeloopen seizoen zijn dan ook reeds concessies gedaan door de veilingbesturen om de houten kistjes zoo licht mogelijk te maken, teneinde materiaal te besparen. Gezien echter de noodzakelijkheid om gereed te zijn voor het volgend seizoen, zal ongetwijfeld het uiterste worden in gespannen. om de proef te doen slagen. D Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Land bouw en Vlsscherij zijn met ingang van 19 October alle soorten kaas aangewezen als distributiegoed in den zin van artikel 4 van de Dlstributiewet. De secretaris-generaal deelt mede, dat heden een aanvang wordt gemaakt met de distributie van kaas. Onder kaas wordt verstaan alle soorten binnen- en buitenlandsche kaas, ook smeerkaas, echter met uitzondering van de z.g. kwark Gisteren was de verkoop van kaas ge heel verboden. Gedurende de eerste distributieperiode, welke zal loopen van heden tot met Zondag 27 October a.s. geeft bon no. 26 van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van één ons kaas. Met nadruk wordt er echter op gewe zen, dat deze bon ook gedurende de daarop volgende week, dus van Maan dag 28 October tot en met Zondag 3 November a.s. geldig -blijft, terwijl tevens gedurende laatstbedoelde week een nieuwe bon zal worden aangewezen, welke eveneens recht zal geven op het koopen van cén ons kaas. Kleine gezinnen, welke anders slechts gesneden kaas zouden kunnen koopen, kunnen door eerst de tweede week hun bonnen ln te leveren, op deze wijze toch eep stuk kaas koopen. Zij, die op medische gronden behoefte hebben aan een extra-kaasrantsoen, kun nen bij de distributiediensten op medisch attest losse oonnen verkrijgen. Evenals zulks het geval is bij brood en vleesch, zal men in hotels, café's, restaurants en dergelijke slechts kaas bij de maaltijden verstrekt kunnen krijgen, indien men een bon inlevert. Hiertoe zijn aparte wisselbonnen ge creëerd, te weten de met „kaas een kwart rantsoen" gemerkte bonnen, welke worden teruggeven, indien men minder dan één ons kaas tegelijk ver bruikt. Evenals de wisselbonnen voor brood en vleesch zijn de wisselbonnen voor kaas niet geldig voor het koopen van kaas bij den winkelier. Hiervoor kunnen slechts de bon nen van het algemeen distributiebonboekje worden gebruikt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat met het inwerkingtreden van de distributie het voorschrift, dat niet meer dan een pond kaas tegelijk aan het publiek mag worden afgeleverd, komt te vervallen. Indien een consument meer dan vijf bonnen tegelijk inlevert, mag derhalve de daarmee over eenkomende hoeveelheid kaas worden af geleverd, al ls deze grooter dan een pond. Aan de kaasverwerkende industrie zullen zoo noodig door de Nederlandsche Zuivel- centrale, afd. zuivel, 's-Gravenhage, toe wijzingen worden verstrekt. Belangheb benden dienen zich derhalve tot genoemde centrale te wenden. De door de Zuivelcentrale aan zieken huizen, sanatoria, etc. verstrekte vergun ning om kaas op basis van hun normale verbruik van het vorige jaar aan te koo pen, komen uiteraard te vervallen. Voor deze inrichtingen is thans een regeling ge troffen. waarvan de uitvoering bij de plaatselijke distributiediensten ressorteert. De directies van ziekenhuizen, sanatoria e.d. dienen zich derhalve tot genoemde diensten te wenden. Zooals vanzelf spreekt komen voorts ten gevolge van het bovenstaande ook de door de Zuivelcentrale aan restaurants e.d. ver leende vergunningen te vervallen. In verband met het feit, dat buitenland sche kaas, alsmede Limburgsche, Hervesche geiten- en schapenkaas onder de distribu tieregeling vallen, dienen importeurs van kaas en producenten en handelaren in bo vengenoemde soorten kaas zich tot dc Nederlandsche Zuivelcentrale om nadere inlichtingen te wenden In een advertentie zullen -de regelingen voor grossiers en winkeliers worden ver meld. De secretaris-generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij heeft be paald, dat de beperkende regelen ln den zin van artikel 9 van de landbouwcrisiswet voor melk, kaas. melkproducten, zoomede melkvet bevattende producten ook zullen gelden voor caseïne. DE BOTER. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Land bouw en Visscherij deelt mede, dat met ingang van heden een prijsregeling voor alle zuivelproducten is getroffen. Bij deze prijsregeling is uitgegaan van de gedachte, dat het redelijk is, dat de vee houder een loonenden prijs voor zijn pro ducten ontvangt en dat het eveneens rede lijk is dat de consument dezen prijs betaalt Als een voor den veehouder loonende winterprijs van de boter wordt onder de tegenwoordige omstandigheden beschouwd een prijs voor de fabrieksboter van f. 1,95 per K.G. Voor de z.g. boerenboter is dit een prijs van f. 1,75 per K.G. Daar de zomerbo- terprijs ten hoogste f. 1,58 per K.G. be droeg toont de thans vastgestelde winter- boterprljs derhalve een stijging, welke haar rechtvaardiging vindt in de bijzonder moeilijke omstandigheden, waarin het vee- houdersbedrijf reeds sinds geruimen tijd verkeert. Met den hiervóór genoemden boterprijs als uitgangspunt zijn behalve voor de boter ook voor andere producten maximumpro ducentenprijzen vastgesteld. Voor de vol vette boerenkaas bedraagt deze f. 0,83 per K.G. en voor de 40+ Noord-Hollandsche fabriekskaas 70,5 cent per K.G. voor de overige 40+ kaas 67,5 cent per K.G, en voor de 20+ kaas 44 cent per K.G. netto. Voorts is bepaald, dat voor ondermelk, welke door de fabrieken wordt afgeleverd, niet meer betaald of verrekend mag worden dan 1,25 cent per liter. Gelijk uit het bovenstaande volgt, brengt de verhooging van de producentenprijzen tevens een verhooging mede van de prijzen, die de consument betaalt. Gedurende de laatste weken bedroeg de consumentenprijs voor boter maximaal f. 1,85 per K.G. Deze maximumprijzen zijn thans voor de verschillende soorten boter verschillend vastgesteld, doch zij bewegen zich voor fabrieksboter tusschen f. 2,20 en f. 2.30 per K.G. Ook voor de detailprijzen van kaas zijn nieuwe richtlijnen vastgesteld. In verband met de verhooging van de boter- en kaasprijzen wordt een heffing gelegd op de op 20 October 1940 te midder nacht aanwezige voorraden boter en kaas Onder deze voorraden vallen niet voorraden boter beneden de 250 K.G, en voorraden kaas beneden de 500 K.G. Voor verdere bijzonderheden omtrent do vastgestelde prijsregeling en de heffing op voorraden moge worden verwezen naar de officieele publicatie, welke dezer dagen in de dagbladen zal worden opgenomen SPECIALE TEXTIEL-VERGUNNINGEN. Voortaan ook bij den winkelier verkrijgbaar? Geregeld ontvangen wij klachten, aldus een mededeeling van de Federatie van Middenstands Textiel Organisaties ln het jongste nummer van het vakblad De Ma- nufacturenhandel, dat aanvraagformulieren voor speciale vergunningen, vooral op de kleinere plaatsen, niet altijd in een vol doende hoeveelheid bij de plaatselijke dis tributiediensten verkrijgbaar zijn. Het is voor een winkelier nu eenmaal niet prettig zijn klanten, die bijv. tapijten of gordijnen komen koopen, eerst naar het distributiekantoor te moeten zenden voor een aanvraagformulier. Wij hebben ons ter zake in verbinding gesteld met het Rijks bureau, dat ons mededeelde, dat men er geen bezwaar tegen had, indien wij de aan vraagformulieren zelf lieten drukken, mits model en inhoud niet afweken van het of ficieele formulier. Een en ander heeft de F.M.T.O. aanlei ding gegven, om voor de ingeschreven zaken deze aanvraagformulieren verkrijg baar te stellen, waardoor er ongetwijfeld toe wordt bijgedragen om het wachten bij de distributiekantoren zooveel mogelijk te beperken. INVENTARISATIE VAN BANDEN. Hoewel in de bladen alleszins duidelijk bekend gemaakt is, dat alle houders van motorrijwiel- en autobanden, tractorbanden en vliegtuigbanden (zoowel bulten- al6 bin nenbanden) verplicht zijn opgave hiervan te doen door middel van formulieren, ver krijgbaar bij de distributiediensten, is den A. N- W. B. gebleken, dat zeer vele parti culieren om de een of andere reden meenen, dat de genoemde verplichting niet voor hen geldt. Aangezien dit misverstand zeer onaan gename gevolgen voor de betrokkenen kan hebben, vestigt de A. N. W. B. er de aan dacht op, dat alle bovengenoemde banden opgegeven moeten worden, onverschillig of deze gebruikt worden of niet, ook wanneer zij aangebracht zijn aan opgelegde auto's of motornljwielen of aan karren of wagens, die niet met mechanische kracht voortbe wogen worden. De termijn voor de opgave is reeds op 19 dezer verstreken. Belanghebbenden, die nog ln verzuim zijn, wordt drineend aangera den alsnog zoo spoedig mogelijk aan hun verplichting te voldoen. BEZOEK VAN DEN RIJKSCOMMISSARIS VOOR NOORWEGEN. De Duitsche rijkscommissaris voor die be zette gebieden in Noorwegen, Terboven, heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan den rijkscommissaris voor die bezette gebieden ln Nederland rijksminister Seyss-Inquart. Zaterdag is hij weer vertrokken. INDIE EN JAPAN. In tegenstelling met het Domelbericht van Zaterdag meldt United Press: Naar te Bandoeng verluidt zouden de be sprekingen tusschen Nederlandsch-Indlë en Japan ln een Impasse zijn geraakt, daar de Japanners groote hoeveelheden ruwe olie verlangen, terwijl de Nederlandsch-Indl- sche autoriteiten slechts geraffineerde olie naar Japan willen exporteeren om de Ne- derlandsch-Indische raffinaderijen in be drijf te kunnen houden en het daarin ge ïnvesteerde kapitaal te beveiligen. Van officieele zijde wordt evenwel met den meesten nadruk ontkend, dat Japan druk op Nederlandstfi-Indië zou uitoefenen. Men weigerde nadere uiteenzettingen over den stand der onderhandelingen te geven. De onderhandelingen worden tusschen particuliere oliemaatschappijen, namelijk de Royal Dutch Shell en de Stan dard Vacuum OU i eenerzijds, en de Japan ners anderzijds gevoerd. DINSDAG 22 OCTOBER. Jaarsveld 414,4 M. AVRO-Ultzendlng: 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramunuzlek 10.30 Voor de vrouw 10.36 Omroeporkest 11.00 Wenken voor de huishouding 11.20 Omroep orkest 12.00 Pianospel (gr. pl.) 1225 Orgel- 5.p™~ J.2i4.5 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 AVRO-Musette-ensemble en gram. muziek 130 AVRO-Aeollan-orkest en soliste 2.15 Cyclus „In den Schijnwerper" 230 Pla novoordracht 3.00 Cabaretprogramma 4 00 Gram.muziek 4.30 Philharmonisch kwartet 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 AVRO-Amusementsorkest en solist 6.30 VPRO: Causerie „De tijd waarin Coomhert leefde6.45 Actueele reportage of gram.mu- zlek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Vocale duetten 7.46 Causerie „Contact tus schen school en huls" 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Omroeporkest en solisten 9.00— 9.16 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Kootwijk 1875 M. VARA-Uitzending: 7.00 Be richten (Dultsch) 7.15 Berichten (Engelsch) r. '-30 Gram.muziek 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muzlek 9.00 Berichten (Dultsch) 9.15 Gram.muziek 10.15 Orgelspel 10 45 Gram.muziek 11.15 Berichten (Engelsch) 11.30 Gram.muziek 12.00 Berichten 1215 Gram.muziek 12.30 Berichten iDuitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 VARA-orkest 2.00 Berichten (Dultsch) 2.15 Esmeralda en solist 3.00 Causerie „Het puntenprobleem" 3.20 Gram.muziek "330 Orgelspel 4.15 Gram.muziek 5.00 Berichten (Dultsch) 5.15 Nieuws- en economische be richten ANP 5.30 RVU:Cyclus „Vier schilders uit de 15e en 16e eeuw" 6.00 Gram.muziek 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Gram.muziek 6.45 Berichten 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Reportage 7.30 Berichten Engelsch) 7.45 Gram.muziek 8,00 Berich ten (Dultsch) 8.15 Nieuwsberichten ANP 8.25 Gram.muziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gram.muziek 9.00—9.16 Nleuwsbericb. ten ANP, sluiting.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 9