Wie? Uit de Omstreken KATWIJKERS Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 19 October 1940 LOSSE NUMMERS NAGEKOMEN BERICHTEN VAN ONS BLAD ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Dr. Schieffer's Stofwisselingszout Buitenland Duitsch Weermachtsbericht BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN J/IIN/T IN II HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus z. van A. Gosselink en G. de Wilde Willebrordus Johannes, z. van J. Krom en J. E. Ferdolage Eeltje d. van M. van Oudheusden en S. J. Bokhorst Pieter z, van A. Jteen en M. Kooij Pieter Johannes, z. van D. Sloterdijk en M. van Huis Frederika. d. van J. Lissenberg en N. Biemond Jan. z. van M. M. Franken en G. Markus Jan z. van H. den Dekker en A. van der Stelt Roelof z. van R. Mensenkamp en A. Kreeft Theodora Maria, d. van N. S. Breed en J. P. Bogers Antonie z. van A. Schering en J. van Mastrigt Telia d. van E. van Zadelhoff en R. C. T. Roos Jacob z. van J. van Tilburg en M. G. Baks Johanna d. van J. Kemp en L. Schrein- ders Frederika d. van T. Eland en G. A. Gootjes Johannis z. van J. de Kooker en S. Jonker Albertus Gerardus z. van P. Joosten en M. C. Bank. Ondertrouwd: Jacobus Vermeulen 26 jr. en Maria Spaargaren 23 jr. Hendrikus Cornells Jongkind 29 jr. en Jacoba Buis 22 jr. Getrouwd: Gerardus Cornelis Philipse 21 jr. en Marlette Mahieu 20 jr. Peter van Vuren 26 jr. en Maria Hendrika van Hemert 20 jr. Jacobus Willem Bogaards 30 jr. en Helena van Rijn 26 jr. Hendrik Breukers 33 jr. en Geer- truida Snijder 30 jr. Ferdinand Christiaan Toepoel 23 jr. en Matje Joore, 22 jr. Overleden: Cornelis van Schooten 68 jr. ongeh. Elisabeth Kooijman 71 jr. echtgen. v. H. Dignum Pieter Sandee. 52 jr. gesch. echtg. van M. C. van der Maas Anna Adriana Her- mina van der Kamp, 19 jr. d. van P. H. v. d. Kamp Teunis van der Wiel. 77 jr. echtgen. van A. de Pender. H1LLEGOM. Verkeersongevallen. Op het kruispunt MolenstraatWilhelmina- laan—Van den Endelaan had een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door een mi litair en een vrachtauto. Deze laatste verleende n.l. geen voorrang. Beide wagens liepen vrij ern stige schade op, doch persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Op de Hoofdstraat had eveneens een onge val plaats. Een op een racefiets fietsende jongen, met aan het stuur van de flets een boodschap- pentasch, kwam te vallen, doordat de tasch tus schen de spaken van zijn voorwiel kwam. De jongen bekwam daarbij een lichte hersenschud ding. zoomede schaafwonden aan het hoofd. Medische hulp was spoedig ter plaatse. Na ver bonden te zijn werd hij naar de ouderlijke wo ning vervoerd. Frauduleus vervoer. Door de politie alhier werd een auto aange houden, waarvan de bestuurder frauduleus vleescli en ongemalen tarwe vervoerde. De goe deren zijn in beslag genomen, terwijl tegen den chauffeur procesverbaal werd opgemaakt- Waarschuwing voor fietsers. Herhaaldelijk komen aangiften binnen, dat onbeheerd neergezette rijwielen worden ont vreemd. Dc politie waarschuwt met klem tegen deze methode en adviseert elkeen de fiets ook niet „even" onbeheerd achter te laten. Gevonden voorwerpen. Huissleutel, damesrijwiel, dames handschoen, zijschot eener auto en een klein sleuteltje. Inlichtingen óan het politiebureau. LISSE. VERGADERING ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. De afd. Lisserdijk van. de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde in de zaal van den heer A. Faas De Voorzitter de heer M. Mesman, opende en herdacht het overleden bestuurslid den heer A. van Oosten. Hij was behalve een sympathiek mensch een goed vakman, wiens adviezen steeds op hoogen prijs gesteld werden. Den toestand in het vak besprekende betreur de hij het, dat de vorstschade nogal aanzienlijk is geweest. De Secretaris J. M. de Graaf las de notulen die ongewijzigd vastgesteld werden. Een schrijven was ingekomen betreffende voorlichtingsavonden voor de bloembollenkwee kers. De voorzitter zeide. dat het aanbevelens waardig is om in deze contact te zoeken met de afdeeling van HF.O. De voorzitter achtte het van groot belang; men kan zich bij den Secretaris opgeven. Als candidaat voor het Hoofdbestuur werd door de afdeeling naar voren gebracht de heer Joh. v. d. Lely te Lisserbroek. Aan alle afdee- lingen zal een schrijven worden gezonden tot ondersteuning van deze candidatuur. in de va cature G. v. d. Marei daar deze candidaat een groots groep kleinere kweekers vertegenwoordigt welke gToep nog niet in het Hoofdbestuur ver tegenwoordigd is. Tegenover clr. A. Verhage werd geen candidaat gesteld. In de vacature Seignette werd candidaat gesteld de heer Chr. Kleft te Limmen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de geani meerde vergadering. Verkiezing ambtsdragers. In de lidmatenvergadering der Geref. Ge meente werden tot Ouderling gekozen de hee- ren Ant. Hageman, C. Kool en C. Uyl en tot Diaken de heeren W. Vos en K. Slootweg. Ds. Ligtenberg beroepen. Tot predikant bij de Geref. Gemeente alhier is beroepen ds. H. Ligtenberg te Kampen. Gevonden voorwerpen. Doosje met rozenkrans blauwe en zwarte ceintuur, blauwe dameshoed, belastingpl., tasch, hondenpenning, bobby, zakmes. 2 ledige bruine manden. Inlichtingen bij de politie. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Angenietje, d. v. K. Passchier en A. v. d. Niet.; Hugo, z. van A. E. Leijten en C. v. d. 2159 zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN ZEE. Waarschuwing aan de kinderen. De burgemeester maakt bekend, dat kinderen beneden 15 jaar vóór acht uur des avonds moe ten binnen zijn en nk 8 uur alleen onder geleide nog op straat mogen. Kinderen beneden 15 jaar, die zich op straat bevinden, zullen door de politie worden ver wijderd. Gevonden voorwerpen. Een rijwielbelastingmerk met riempje; een bovengebit; een roode portemonnaie; sleutels; een nijptang. Inlichtingen op het politiebureau. Onze plaatsgenoot de heer J. Volbeda Jr. is benoemd tot ambtenaar bij het distributiekan toor te Valkenburg (Z.H.) Hel Blad voot Katwijk en OmstrekeD Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle Inlichtingen verstrekt. Voort. Ondertrouwd: P. H. v. Eeden en J. Kooimans. Getrouwd: J. F. v. Schie en B. A. J. v. d. Holst H. J. Oliemans en K. Plug. Overleden: N. Admiraal, 21 j.; G. C. Rom^n, 37 j., echtg. van A. Smit. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag а.s. 's middag te 3 uur in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt de na volgende punten: 1. Notulen der vergaderingen van 5 en 12 October 1940; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3- Brandverzekering ge meente-eigendommen; 4. Overeenkomst commissie ..Advertentieblad voor Voor schoten"; 5. Bijdrage centraal instituut voor materiaalonderzoek, jaren 1941 t/m 1943; Wijziging overeenkomst N.V. Noord-Zuid Holl. Tramweg Mij., overgangen trambaan. 7. Verlenging ontruimingstermijn onbe woonbaar verklaarde woningen Bioklaan 1 t/m. 11 (oneven nummers). 8. Verlenging subsidie wachtgeldregeling N.V. Werf Gusto. 9. Vervoer schoolkinderen Rijndijk. 10. Cre- diet benoeming tuinknecht. 11. Crediet be noeming stratenmaker dienst van openbare werken. 12. Crediet aankoop houtgasgene rator en laadbak voor vrachtauto. 13. Wijzi ging beheersverordening bedrijven. 14. Brandstoffenbijslag ondersteunde en bij de werkverschaffing geplaatste werkloozen en kleine boeren en tuinbouwers. 15. Crediet aankoop materialen inrichting transforma torstation nabij Zilverfabriek. 16. Crediet aankoop electrische schrijfmachine met voorsteekinrichting centrale boekhouding. 17. Comptabiliteit-sbesluiten. 18. Rondvraag. verstopping, overmatig vet wit doen verdwijnen en de schade lijke gevolgen: aambeien, rheu- matiek, zenuwachtigheid wil voorkomen, die zuivere bloact en ingewanden met Het resultaat Is verrassend l bespeurt terstond den grooten dienst aan de gezondheid; men gevoelt zich vrijer en beter. Flacon f 1.05. Oubbelo flacon f 1.75 blj-apothekore en vakdroglaten. (Ingez. Med.) LEIDSCHENDAM. „Sempcr Avanti" opgeheven. De Neutrale Ontspanningsvereniging „Sem per Avanti" alhier Is wegens gebrek aan belang stelling opgeheven. Eenigen tijd geleden is van deze vereeniging teniet gegaan de afd. te- ïeel en thans ge volgd door haar eenige en laatste afdeeling de „Wandelsport". Gedurende September is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerkvoogdij gecollecteerd f. 173.92 li. De Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuis verpleging schreef over September 48 nieuwe leden in, waardoor het totaal steeg tot 13633. Verpleegd werden 40 (v.m. 47) "•den. Woensdag a.s. van 3—4 uur zal de school arts weder ten gemeentehuize zitting houden. Ook ouders van leerlingen van de R.K scholen kunnen dan gratis advies verkrijgen. Geslaagd voor het examen Staatsinrichting M.O. de heer A. Eggermont, alhier. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willi d. van H. Haak en Trijntje Verkade. Ondertrouwd: W. C. van der Burgh, 26 jr. met Alida de Jong 26 jr. Pieter Zwaan 27 jr. met Cornelia Ramp 24 jr. Gehuwd: Corns. D. Fase 28 jr. won. te Bos koop met Catharina Anthonia van Engelen 24 jr. Adr. J. van der Stoel 33 jr. met Teuntje Heijkoop 26 jr. wonende te Waarder. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Martina Maria, d. van G. J. van Goozen en H. C. van der Post. Ondertrouwd: W. van Vliet 52 jr. en G. Francken 39 jaar. Gelïuwd: W. B. Bontje 25 jr. en M. W. Pan nebakker 27 jr. Overleden: E. van Hulst 69 jr. wed. van L. Borst D. Verhagen 80 jr. echtgen. van J. H. Tij an. Bij de administratie voor Arbeidsbemidde ling staan 14 werkloozen ingeschreven, waarvan er 5 in de Werkverschaffing werkten en 1 on dersteund werd. Bjj het plaatselijk kleedingcomité werden 130 kleedingstukken aangeboden n.l. 90 mantels 35 winterjassen en 5 wollen dekens. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Dc heer Lieverse weer aanwezig - Voorloopige vaststelling Gemeentebegrooting 1939 - De huur waarde van- de Burgemeesterswoning. De Raad vergaderde gistermiddag onder voor zitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig alle leden. (ii t Na evening door den voorzitter met gebed heette spreker in het bijzonder welkom den heer Lieverse, die na een operatie weer aanwezig kon zijn; spreker wenschte hem een spoedig alge heel herstel toe. Hierna werden de notulen gelezen en onveran derd vastgesteld. Vervolgens deed de voorzitter mededeehng van eenige ingekomen stukken, welke voor kennisge ving w "den aangenomen. De rekeningen van het Burgerlek Armhuis en het Burgerlijk Armbestuur over 1939 werden na toelichting door den voorzitter z. h. st. goeüi keïan de orde kwam de voorloopige vaststelling van de rekening van het Waterleidingbedrijf over 1939. De voorzitter zeide, dat deze rekening door het Verificatie-bureau is. gecontroleerd en in orde bevonden en deed voorlezing van het daaromtrent ingekomen rapport. Ook is de reke ning onderzocht door de commissie belast met het nazien der rekeningen, waarbij zij een woo.d van dank brengt aan den administrateur en den inner der watergelden voor de wijze waarop het beheer wordt gevoerd en de manier van invor dering der abonnementsgelden, die in hun ge heel zijn binnengekomen. De winst bedraagt f. 2383.78. Vervolgens kwam aan de orde de voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening dienst 1939. De voorzitter las het daaromtrent inge komen rapport dei commissie voor, die alles ln de beste orde heeft bevonden en een bijzonder woord van dank tot B. en W. en den gemeente ontvanger richtteEenige vragen der commissie werden door den voorzitter op een bevredigende wijze beantwoord, waarna de voorzitter voor stelde de rekening als volgt vast te stellen: Gewone dienst - Inkomsten f. 80.398,44 en uitgaven f. 75.948.34; alzoo een batig saldo van C. 4450,10, waarbij alsnog te verhalen is gesteld eer» totaal-bedrag van f. 5833,01. Kapitaaldienst - Inkomsten f. 16.955,38 en uitgaven f- 21.343,57, alzoo een nadeelig slot van f. 4388.19. Aldus werd z. h. st. besloten. Hierbij onthiel den de beide wethouders zich ingevolge de ge meentewet buiten medestemming. De voorzitter dankte de commissie voor haar arbeid. Hiea-na werden z, h.st. goedgekeurd de begroo tingen van het Burgerlijk Armhuis en het Bur gerlijk Armbestuur over 1941, terwijl voorts na toelichting door den voorzitter overeenkomstig het concept werd vastgesteld een besluit inzake verhaal couponbelasting. Vervolgens wordt het bedrag der uitgaven voor het openbaar L.O. over 1939 voorloopig vastgesteld op f. 1049,15 en het beschikbaar ge stelde bedrag in verband met het gemiddeld aantal leerlingen over dat jaar op f. 1088,49. Op een reclame straatbelasting van P. Jape—Van Batenburg werd op voorstel van B. en W. af wijzend beschikt, daar deze aanslag geheel overeenkomstig de verordening is opgelegd. Voorts werd na toelichting z.h.st. overeen komstig het concept nog vastgesteld een besluit, tot verlenging van de overeenkomst inzake verzekering van gemeentegelden bij de Fraude- Risico-Onderlinge van Gemeenten, tot 31 De cember 1943, terwijl na een vraag van den heer De Jong besloten werd toe te treden als lid van het Instituut Stad en Landschap t-ot een bedrag van f.5 per jaar. Ingekomen was een adres van het bestuur der Ned. Herv. School om medewerking ingevolge art. 72 der L. O.-Wet 1920 voor het beschikbaar stellen van gelden voor een verbouwing van de school enz. De voorzitter zegde hieromtrent een onderhoud gehad te hebben op het betrok ken Departement, waarbij hem is medegedeeld, dat over deze aangelegenheid spoedig een rege ling tegemoet kan worden gezien, zoodat spr. voorstelde dit pimt tot een volgende vergadering aan te houden. Dan bracht de voorzitter ter tafel een schrij- van van Ged. Staten, waarbij zij het gevoelen van den raad wenschen te vernemen over de door hen voorgestelde huurwaarde van de nieuw gebouwde ambtswoning voor den burge meester. Ged. Staten zijn voornemens deze huurwaarde vast te stellen op f.485, vermeer derd met de watergelden. De voorzitter verliet hierna de vergadering. De heer Oppelaar zeide, dat hij dit bedrag voor deze gemeente aan den hoogen kant vindt, terwijl ook andere leden deze meening zijn toegedaan. Ten slotte stelde de heer Oppelaar, nadat de burgemeester weer ter vergadering was gekomen, voor de hum-waarde overeenkom stig het door Ged. Staten voorgestelde bedrag te bepalen, tenzij de huurwaarde volgens de per. soneele belasting lager mocht worden geacht, in welk geval de huurwaarde op dit bedrag ware vast te stellen. Algemeen kon men zich met hei voorstel van den heer Oppelaar vereenigen. Ten slotte werd op voorstel van den voorzitter nog aan de agenda toegevoegd een voorstel tot overname in beheer en onderhoud van een twee tal bruggen, gelegen in den tertiairen weg. Het betreft hier de bruggen van P. W. M. Heemskerk en de N.V. Standaard Hypotheekbank te Rot terdam. De heer Heemskerk is bereid genoemd beheer en onderhoud aan de gemeente over te dragen voor f.200, te betalen in twèe termijnen, terwijl de N. V. Standaard Hypotheekbank be reid is gevonden een bedrag ad f.2000 te stor ten. De voorzitter lichtte hierbij nog toe, dat deze laatste brug volgens rapport van den ge meente-opzichter weldra geheel hersteld zal moeten worden en dus de gemeente na de over name op groote kosten komt; vandaar deze groote som. Algemeen kon men zich met het voorstel van B. en W. veveenigen en aldus werd z.h.st. be sloten. Na een uitgebreide rondvraag vólgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelm, z. v. G. de Jong en van N. Ettinger. NIEUWKOOP. Burgerlüki Stand Geboren: Cornelis Joannes, Z, van W, Mou nts en A. C. Verdam Hendricus Johannes. Z. van C. H. Koot en M. M. Dorrestein Jo hannes Lambertus. 7, van .i van Koert en E. J. van Dam. Overleden: W Sërné 77 weduwnaar van J. C. Zuidbroek Ondertrouwd: W. de uange 27 jaar en G. G. van Miltenburg 23 jaar, wonende te Harmeien. i Builen /e.-amwouraeiijKneio aei Redactie» Cople van de aJ ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING ONDER ONDERWIJSKRACHTEN. Geachte Redactie. Ieder jaar opnieuw hoort men klachten uit de burgerij over de onbillijkheid welke het Ge meentebestuur begaat door goed gesalarieerde ambtenaren, leeraren en hoofd londev wijzers vergunning te geven naast hun ambt een neven betrekking van leeraar aan avondscholen waar te nemen, ondanks dat er alleen in Leiden honder den bevoegde leerkrachten werkloos rondloopen. Ik laat in het midden, dat er vele van deze be voegde krachten op steun van de gemeenschap of familie zijn aangewezen, toch vraag ik mij af, waarom wordt door de bevoegde instanties de vergunning, welke voor het waarnemen van een nevenbetrekking noodig is. in het onderhavige geval niet geweigerd? Er zijn toch verscheidene leeraren en onder wijzers die behalve het vervullen van een nevenbetrekking bovendien ook nog vele extra lessen aan huis geven. z.g. bijv/erken van lesr- liggen. Dat wil zeggen, dat die heeren een driedubbel inkomen hebben, terwijl er honder den leerkrachten met dezelfde bevoegdheid zijn, die geen inkomen hebben. Ook moreel heeft deze onbillijkheid op die werkloozen een verderfelij- ken invloed, laat men dat niet vergeten. Hoe komt het toch M. de R„ dat B. en W. voor die klachten uit de burgerij ongevoelig schijnen te zijn. Het is toch een feit. dat dit college van die klacht op de hoogte is. Het gaat trouwens niet alleen over leeraren en onderwij zers maar ook over ambtenaren. Waarom treden in Leiden en de dorpen by Leiden bijna uitslui tend gemeenteambtenaren op als teekenleeraar aan avondscholen, er loopen toch verscheidene menschen met volledige bevoegdheid (acte M.O. teekenen) rond. die geen of een klein inkomen hebben. Is dat billijk? Deze klachten hebben niets met politiek te maken, van politiek gestook is dus geen sprake. Men moet zelf volwassen zoons met volledige onderwijsbevoegdheid hebben en alles voor hun onderwijs ten koste hebben gelegd orn te besef fen wat het zeggen wil, als zö buiten hun schuld werkloos zijn en bij vader en moeder moeten aankloppen voor een nieuw kleedingstuk; over zakgeld en rookgerei spreek ik maar niet. En dan te hooren, dat heeren met een ruim inkomen daarnaast ook nog andere goed be taalde betrekkingen mogen waarnemen, dat moet toch wel ontevredenheid wekken! Of die nevenbetrekkingen van nadeeligen invloed op hun dagelijkschen gemeentearbeid kunnen zijn, laat ik buiten beschouwing. Trouwens met vele gepensionneerden is het precies zoo gesteld. Een serieus onderzoek naar het vervullen van nevenbetrekkingen en de daaraan verbonden in komens zou verrassende resultaten laten zien. daar ben ik zeker van. Een commissie van be slist onpart-ijdigen zou daarvoor moeten worden aangewezen; is hier niet een taak voor den Wethouder van Onderwijs weggelegd, hij kan er van verzekerd zijn, dat hem van alle zijden gaarne de noodige inlichtingen zullen worden verstrekt. Voor de plaatsing bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend, J. G. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Duitsche duikbeoten hebben de laatste dagen 31 vijandelijke koopvaardijschepen met gezamenlijk 173.650 b.r.t. tot zinken gebracht. Hiervan werden 26 schepen uit krachtig beschermde convooien wegge schoten. Aan dit succes hadden deel de duikboot van den eersten luitenant t. zee Frauenheim met tien schepen vari 51.000 b.r.t., de duikboot van den eersten luite nant ter zee Kretschmer met 7 schepen van 45.0000 b.r.t. en de duikboot van den eersten luitenant ter zee Moehle met zeven schepen van 44.050 b.r.t. Twee andere onderzeeërs brachten vier schepen met 21.000 br.t. en drie schepen met 12.600 br.t. tot zinken. Het luchtwapen zette zijn vergeldings- aanvallen op de Britsche hoofdstad on danks de ongunstige weersgesteldheid voort. Daarbij gelukte het, een belangrijke installatie van de waterleiding te vernie len. Bij aanvallen op andere plaatsen in Zuid- en midden-Engeland kreeg een wa penfabriek verscheidene zware treffers. In troepenkampen werden barakken ten ten ten vernield. In één kamp vielen bommen op aangetreden manschappen. Ook des nachts ondernamen zware gevechtsforma ties aanvallen op Londen met talrijke bom men van allerlei kaliber en verwoestten haven- en industriecomplexen ten Noorden en Zuiden van de Theems. Andere aanvallen waren geriqht op de havenwerken van Liverpool en op wapen fabrieken in Birmingham, welke talrijke branden ten gevolge hadden. Duitsche zee- strijdkrachten gingen voort met het leggen van mijnen in de Britsche kustwateren. VijamMijke torpedömotorbootenwelke Duiitsche 'bévooriai<±m.g<ssche<peri trachtten te maKi'enen, worde.n verdreven en trokken zich met gebruikmaking van de mist terug. Duitsche amrine-artillerie en vèrdragend geschut van het leger bestreden met succes vijandelijke kustbatterijen en beschoten de havenwerken van Dover. Bij nachtelijke vluchten naar Noord- en West-Duitschland wierpen eenige Britsche* vliegtuigen op verscheidene plaatsen bom men zonders chade te veroorzaken aan mi litaire inrichtingen. Daarentegen werden v/eer talrijke woonhuizen getroffen. Twee eigen vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. TER AAR. 40-JARIG BESTAAN CHR. NAT. SCHOOL. Een bescheiden herdenkingsdag. Voor de Chr. Nat. School alhier hoofd de heer, G. J. van Loo was het op 1 Oct. j.l. een bijzondere dag daar de school toen 40 jaar be stond. Dootf verschillende omstandigheden is het eerst, thans tot een bescheiden herdenking van dit feit gekomen. 's Morgens werd met de kinderen feest ge vierd, hetgeen bestond uit verschillende spelen en tractatic. 's Middags had een bijeenkomst in de school plaats van ouders en genoodigden. De voorzitter der schoolvereeniging, de heer C. Lok, geopend met het laten zingen van ps. 68 10, gebed en voorlezing van ps. 78 1 t/m. 8. Hierop heette hij de talrijke aanwezigen van harte welkom. De secretaris de heer C. van Vlie Nzn.. gaf een uitgebreid overzicht van de geschiedenis der school, tijdens haar 40-jarig bestaan. Het woord was hierop aan prof. dr. K. Dijk van Zwolle, die naar aanleiding van Jozua 4 20 t/m. 24 de vergadering bepaalde bij het groote voorrecht dat God hier gedurende 40 jaar ge geven had in den School met den Bijbel. Spr. wekte de ouders op om deze weldaden niet te vergeten en steeds het Chr. Onderwijs in hun gebeden te herdenken, ook met het oog op de toekomst. Na de pauze voerden o.m. de burgemeester, de heer B. J. Hogenboom en de Inspecteur van het Chr. Nat. Onderwijs, de heer Schilp het woord. Het slotwoord werd gesproken door ds. War ner. Ds. Heemskerk sloot met het laten zingen van ps. 105 24 en dankgebed. Het was voor de Chr. Nat. School een onver-, getelijke dag. WADDINXVEEN. Gevonden voorwerpen. Een nikkelen armbandhorloge; een zwart zeil doek; tasch je met zaklantaarn en notitieboekje; een ketting van witte parels en twee wollen bruine kinderwanten. Te bevragen bij het politiebureau. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. van L. Blonk en J. Brandhorst Renske, D.'jvan J, Jager en R. Ploegsma Gerrle Willy, D. van P. v. d. Weerdt en H. E. Verheul. Overleden: I. J. M. Doeleman 20 jaar. Gehuwd: N. Vermeulen en W. J, van Vliet. De maandelijkschc collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 97,73. WOUBRUCGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Antonius Johanna, z. van G. A. Volwater en H. M. Baak. Getrouwd: Antonius Hubertus Uljee, 31 jr. en Cornelia Maria Witteman 27 jr. ZOETERMEER. Gevonden voorwerpen. Gevonden: Een jongenspyama. Inlichtingen bij de politie. Burgerlijke Stand. Geboren: Geraard Hendrik Jan, Z. van G. Boes en S. de Bokx Willem. Z. van W. de Kooter en J. Gorissen Adrianus Hubertus. Z. van N. F. Hoogduin en J. M. A, Kouwenhoven GEBOREN. Paulus zn. van W. Pikaar en S. Bonarius Jansje Jacoba dr. van J. Bavelaar en J. van Egmond Robert zn. van H. C. Hoek en M. Burgerjon Hendrik Ferdinand zn. van H. F. Minneboo en C. Jong Frederik zn. van F. Overdevest en H. F. Ammerlaan Gijsberta Jacoba dr. van J. Koning en J. M. Munnik Gijsbertus Cornelis Waltherus zn van' J. Groe nen en W. M. Hesseling Maartje Petronella dr. van D. A. v. d. Meij en J, Korbee Egberta Hendrika dr. van H. van Looij en A. Janzweerd Johannes zn. van H. van Oosten en W. Hols- wilder Carla Joan dr. van A. J. Dwars en J. H. A. v. d. Berg Charles Frans Joseph zn. van F. P. Devilee en C. M. Geeve. ONDERTROUWD. J. van Nerum jm. 20 jr. en*H. R. Ringenberg jd. 19 jr. OVERLEDEN. C. Bregman hsvr. van J. W. Blom 25 jr. J. M. van Veen, zn. 19 jr. DE VAN GOGH-TENTOONSTELLING. Het bestuur der Leidsche Kunstvereeni- ging verzocht ons mede te deelen, dat het ondanks den grooten toeloop, welke er blijkt te bestaan voor de van Gogh-ten- toonstelling in de Lakenhal, niet mogelijk is deze expositie te verlengen, zoodat zij morgenavond onherroepelijk gesloten wordt Naar wij vernemen zijn ook vele der geëx poseerde werken aangekocht. STICHTING „DE NATIONALE OPERETTE" Onder leiding van Cor de Groot Sr. is te Amsterdam een nationale operette ge zelschap opgericht, dat zich voorneemt de nieuwste operettes ten tooneele te brengen. Ook zullen lichte opera's op het repertoire genomen worden. 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de U)"st Trekking van Zaterdag 19 October 1940 Hooge Prezen f 3000.— 11064 f 1000.9240 met premie van f 30.000. f 400.— 7326 f 100.— 9179 22411 PRIJZEN VAN f 70.— 1271 1706 3026 4800 4869 5905 7153 7272 7436 7600 9341 9982 10895 11160 12956 13049 14179 16281 16591 16605 17806 18131 19464 19689 20594 20739 HWi 54187 24379 Nlet«n 1068 1629 1971 2858 2866 3004 3427 3777 4007 4055 5163 5388 5394 5450 5681 5734 6104 6654 6780 7070 7163 7178 8035 8201 8570 9524 9877 10030 10074 10630 10932 11312 11695 11344 12292 12444 12601 12636 12827 14720 15163 15984 16604 17025 17338 17770 18207 18418 18597 19061 19243 19658 20897 21388 21414 21465 21771 21982 22254 22296 22457 22587 23954 24296 24646 24755 Verbeteringen: 5e Klasse 15e Lyst: 7467 m.z- 7462; 8390 m.z. 8370. 2—4

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 14