Uitbreiding van het N.V. V. geconsolideerd LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bfad Donderdag 10 October 1940 GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN Ergerlijke praktijken van twee advertentie colporteurs Dagbladreclame is niet te vervangen Fusie van verschillende organisaties een ieit Een groep van twaalf adviseurs VRAGENRUBRIEK VON MÜNCHHAUSEN OP TEXEL. Aan een Engelschcn ballon blijven hangen. In het duister van den herfstavond joeg gisteren een Engelsche versperringsballon, voortgestuwd door een krachtigen Zuidwes ter, over het eiland Texel. Het gevaarte bleef hier en daar haken en richtte nogal schade aan. Een zware boom, waar de kabel van den ballon zich omheengeslingerd had, kapte als een rietje af. Vierhonderd meter werd hij door het luchtruim meegevoerd. Een bewoner van Den Burg, die 's mor gens de kippen zou gaan voeren, kwam tot de verrassende ontdekking, dat het heele kippenpaleis van de aarde was weggetoo- verd. Hij ging op onderzoek uit envond het in de buurt op een weiland! De ballon zette zijn tocht in de richting van de Frie- sche kust voort. Het onlangs een groepje Texelaars gelukt een ballon, die over het dorp De Koog joeg, te grijpen. Met vereende krachten wist men hem om een hooischelf vast te leggen. De ballon werd op den grond gedrukt. Eén van de aanwezigen maakte een kort, maar benauwd luchtreisje, toen de ballon, door een windruk, plots opnieuw de hoogte in ging. De man bengelde er als een baron von Münchhausen aan. (Hij had geen ge legenheid gehad den draad los te laten). Gelukkig daalde het gevaarte weer spoedig, zoodat de luchtreiziger met den schrik vrij kwam. „Tel." STEEKPARTIJ TE BREDA. Twee ernstig gewonden. Bij de patates-frites kraam aan de Vischmarkt te Breda is gisteravond een steekpartij voorgevallen, waarbij de houder van de kraam, Vreeken en zijn zoon, zoodanig werden gewond, dat zij in ernstigen toestand naar het St. Igna- tius-ziekenhuis moesten worden over gebracht. Bij het vallen van de duisternis kwamen drie heikesmannekes. grondwerkers uit Sint Willibrord, in kennelijken staat van dron kenschap bij de kraam en kochten patates- Irites. Toen zij zonder te betalen wilden weggaan, werden zij door den zoon van Vreeken aangehouden. Een van de drie viel den jongen daarop aan en stak hem met een mes in den rug. Deze zeeg ineen; de vader snelde te hulp doch werd eveneens aangevallen en met het mes bewerkt. Ook hij liep een ernstige wonde in den rug op en viel bloedend neer. Twee der dronkemannen konden door de politie ter plaatse worden gearresteerd. De derde zag kans op zijn fiets te springen en er van door te gaan: zijn naam is echter bekend. AMBTENAAR MET EEN KOKSMES AANGEVALLEN. Slachtoffer naar ziekenhuis overgebracht. Gistermiddag te ongeveer 1 uur vervoegde zich aan het loket van het bureau van de Arbeidsbeurs aan de Prinsegracht te Den .Haag de 38-jarige W. H. G., wonende in het Huygenspark. Op dit tijdstip waren de -meeste ambtenaren, zooals gewoonlijk aan het koffiedrinken. In het bureau zat slechts één ambtenaar, n.l. de 56-jarige A. C. A. Genoemde G. stelde den ambtenaar die den man aan het loket te woord stond, op een zeer onbetamelijke toon vragen en eisohen, waarop de ambte naar zich terugtrok en het loket sloot. Dit was allerminst naar den zin van G., die de deur, v/elke toegang tot het bureaulokaal geeft, opende en naar binnen trachtte te dringen. De ambténaar probeerde hem te gen te houden, doch zijn poging de deur te sluiten, mislukte. G. liep op den ambtenaar toe, trok een groot koksmes en bracht zijn slachtoffer daarmede enkele steken toe. De ambtenaar, die zijn aanvaller trachtte af te weren, werd bloedend aan beide onderar men en aan de handen gewond. De dader nam daarop de vlucht. De G. G. en G. D heeft het slachtoffer naar het R.K. zieken huis aan het Westeinde overgebracht, waar de man werd verbonden. Hij is daarna naar huls gegaan. De dader meldde zich in den loop van den middag bij de politie en is in verzekerde bewaring gesteld. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Op den Wencopperweg nabij den onbe- waakten overweg in de spoorlijn Amers foort—Apeldoorn. is het ontzielde lichaam gevonden van een man. Bij identificatie bleek het de heer Doest te zijn, die in de duisternis vermoedelijk den trein niet heeft zien aankomen en daardoor is vermorzeld. WINKELDIEVEGGE TE MAASSLUIS AANGEHOUDEN. De politie te Maassluis is er in geslaagd een 17-jarig meisje aan te houden en hier mede een einde te maken aan een reeks van winkeldiefstallen, die de laatste maanden werd gepleegd. De politie kreeg herhaalde lijk aangifte van denzelfden winkelier, dat er geld uit de kassa was verdwenen, doch zij stond aanvankelijk voor een moeilijke teak, omdat er een aantal personen was, dat de diefstallen kon hebben gepleegd. Ten slotte was men zoover, dat de verden king viel op een 17-jarige inwoonster van Maassluis. De politie zette toen een valletje open, waar het meisje ten slotte inliep. De laatste maal, dat zij wederom geld had ont vreemd, werd zij door een agent aangehou den. Er werd geld op haar gewonden, dat van diefstal afkomstig moest zijn en zij be kende dan ook zich bij herhaling geld te hebben toegeëigend. Het gestolen bedrag Hep inmiddels tot in de honderden guldens. Zij is ter beschikking van den kinderrechter te Rotterdam gesteld. PORTIER STAL BONT. Verdacht van diefstal van twee zilver vossen is gistermorgen een portier van een café op het Thorbeckeplein te Amsterdam gearresteerd. De man ontkent echter zich aan dit misdrijf te hebben schuldig ge maakt. Hij is voorloopig opgesloten. BUITFN! aNDSrH GEMENGD DE ONTVOERING IN AMERIKA. Tot levenslang veroordeeld. Mühlenbroich. de ontvoerder van den kleinen Mare de Tristan, is tot ievens- lange gevangenisstraf veroordeeld. (United Press). CONTRACTEN VERKREGEN OP GROND VAN GEFANTASEERDE BEDREIGING. De Amsterdamsche rechtbank heeft gis teren een strafzaak behandeld tegen adver tentie colporteurs die hun colportage jar gon, dusdanig uitbreidden, dat zij onder de strafwet vielen en wegens oplichting ver volgd werden. De hoofdverdachte van deze zaak was de directeur van Cats' Uitgevers Maatschappij, uitgeefster van de Joodsche Middenstan der en het Algemeen Nederlandsch Politie- weekblad. Cats zelf, die eveneens was gedagvaard, bevindt zich in het buitenland. Gisteren stond de advertentie-acquisiteur terecht die zich volgens de dagvaarding schuldig zou hebben gemaakt aan oplich ting jegens een boekbindertje, van wien een advertentiecontract over drie jaar voor de Joodsche Middenstander werd verkregen en jegens een caféhouder, van wien eveneens een advertentiecontract over drie jaar, dit maal voor het Politieweekblad was los ge kregen. Tegen den boekbinder had verdachte gezegd: „Uit een kaartsysteem van de Joodsche Middenstander blijkt, dat U geen antisemiet bent. U moet bij ons adverteeren, anders zou U al gauw wel voor antisemiet worden aangezien". De man liet zich overtuigen en sloot het contract a f. 273.af. „U hebt er alle belang bij", zoo had verdachte tegen den caféhouder be weerd, „dat U bij de politie in een goed blaadje staat. Als er eens lawaai in Uw café is, wordt dat dan door de vingers gezien. Kortomhet is Uw belang". Ook deze man liet zich over halen en teekende een contract voor een flink bedrag. Bij dezen caféhouder had verdachte zich als rechercheur van politie voorgedaan. In het eerste geval noemde de verdediger de verklaringen te vaag, zoodat hier oplich ting niet bewezen kon worden. De caféhou der was pertinenter in zijn verklaringen. De officier van justitie oordeelde even eens, dat in het eerste geval het ten laste gelegde niet bewezen was, doch dat in het tweede geval wel degelijk van opzettelijke misleiding gesproken kon worden. Daaren tegen dient men de sfeer der advertentle- colportage niet te vergeten. Spr. vorderde vrijspraak van het eerste feit en veroordeeling wegens oplichting tot drie maanden gevangenisstraf voor het tweede feit. Verdediger drong aan op ont slag van rechtsvervolging subs, vrijspraak, of.een voorwaardelijke lichte straf of boete. Na een pauze behandelde de rechtbank de strafzaak tegen den 40-jarigen adver tentiereiziger H. de G. die ook bij Cats in dienst was. Deze man had de bedekte dreige menten nog wat verder gevoerd. Hij had tegen een accountant te Winscho ten gefantaseerd over een commissie die tot doel had om te zorgen, dat joden alleen zouden koopen bij hen, die geen anti-semitische neigingen ver toonden. Men moest, om gevrijwaard te blijven voor de gevolgen in de Jood sche Middenstander adverteeren. Bo vendien kende verdachte een van zijn goede klanten, zoo fantaseerde hij ver der, en niet adverteeren zou hem bij dezen klant wel eens op een groote schadepost kunnen komen te staan. Het slachtoffer teekende voor vier weke- lijksche advertenties a tien regels. Een tweede slachtoffer vloog er niet in, en kwam na informatie te weten, dat het blad niets met den Joodschen Middenstands bond te maken had. Daarna had hij- de klacht ingediend. De officier van justitie eischte thans, aangezien dit geval ergerlijker was dan het vorige, vijf maanden gevangenisstraf. De verdediger drong op vrijspraak aan. Het vonnis in deze zaken zal 23 October gewezen worden. 22 INBRAKEN GEPLEEGD. Vier jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Rechtbank te Rotterdam stond gisteren terecht de 23-jarige T. C. uit Rot terdam, wegens 22 inbraken met diefstal, gepleegd in den afgeloopen winter te Schiedam, te Hillegersbere en te 's-Gra venhage. In bijna alle gevallen geschied den de inbraken in de avonduren tijdens afwezigheid van de bewoners. De buit' be stond uit geldsbedragen en een zeer groot aantal voorwerpen van waarde. Verdachte bekende het ten laste gelegde. De officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf van vier jaren met aftrek. Uitspraak 22 October as. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Om het speelgoed. Een dame uit Zoetermeer was met haar kinderen bij Voorburg in een speelgelegen- heid. Op een gegeven oogenblik was een stukje speelgoed verdwenen. Eén van de aanwezige dames toog op onderzoek uit, en meende dat een kind van één van de dames de schuldige was. Ze vond hetnoo- dig het kind een pak slaag toe te dienen om het tot bekentenis te brengen. Dat was nog niet voldoende en daarna volgden nog eenlge kastijdingen. De dame uit Zoetermeer vond het meer dan genoég, en greep in. als gevolg waar van de mishandelende dame terecht moest staan. De officier vorderde f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis, hetgeen ook het vonnis werd. De tuinman aan het werk. De tuinman die in Wassenaar een tuin tje zou opknappen had zulks wel radicaal gedaan; hij zaagde de populier af die in den tuin van den buurman stond. Dat deed hij, omdat de rozenstruiken niet wil den groeien. Naclat de takken waren ver wijderd, was het noodig om ook den stam e laten sneuvelen. Wegens vernieling stond de tuinman nu terecht, en hij bekende maar beriep zich op de omstandigheid dat de rozenstruikjes niet wilden groeien. Daarom vorderde de officier f. 10 boete subs 10 dagen hechte nis. De politierechter veroordeelde conform dezen eisch. De flauwte. Een soldaat, die te Wassenaar gelegerd was, had een paar schoenen, een broek en een vest meegenomen. Dat gaf hij toe, nu hij wegens diefstal terecht stond. Maar hij beriep zich op de omstandigheid, dat hij werk moest uitvoeren waarvoor hij geen kleeren had. De officier vond er toch geen voldoende excuus In, en vorderde twee maanden ge vangenisstraf. Dat maakte indruk: verdachte viel flauw. Hij keek eerst even waar hij terecht kwam, en zachtjes zakte hij op de bank. „Schei nou uit." zei de politierechter, waarna de flauw gevallene weer overeind rees. De politierechter wilde eerst een rapport over verdachte hebben, alvorens vonnis te wijzen. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Een aantal verstekvonnissen gewezen. Door het kantongerecht te Alphen werden de volgende verstekvonnissen gewezen, wegens overtreding van de motor- en rijvielwet: H. v. R. te Zoeterwoude f.3 subs. 2d.; C. F. de J. te Ter Aar f.2 subs. 1 d.; M. C. v. d. H. te Uithoorn idem; C. L. te Ter-Aar idem; J. H. K. te Mij drecht idem; I. van W. te Bodegraven f. 2 subs. 2 d.; J. W. A. K. te Delft f. 2.50 subs. 2 d.: J. A. v. d. W. te Oudenhoorn f. 6 subs. 3 d.; Prov. We- genregl. Z. H. E. H. te Den Haag f. 2 subs. 1 d.; Art. 453.Wetb. v. Strafrecht J. S. te Den Haag 14 d. hechtenis; Verduisteringsveror. v. d. Rijks commissaris J. K. te Nieuwkoop f.2 subs. 1 d.; A. C. P. ter Aar ld.; W. A. van K. te Bodegra ven f.2 subs. 2 d. Waar geen woonplaats is ver meld, wonen veroordeelden te Alphen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Overtreding Distributiewet. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 37-jar. meel- en graanhandelaar J. H. uit Hillegom die terecht heeft gestaan wegens overtreding der Distributiewet. Ver dachte had te Hillegom en Bloemendaal aan eenige van zijn vaste klanten tarwebloem en tarwemeel afgeleverd zonder bonnen in ontvangst te nemen of er om te vragen. De officier had geëischt een geldboete van f. 25 subs. 10 d. hechtenis. De rechtbank sprak verdachte vrij. 1784 (lnge2 Med.) De Persdienst van het N.V.V. deelt mede, dat na de toetreding van de Ne- derlandsche Vakcentrale, de ontbin ding van het N.A.S. en de oplossing van het Nederlandsche Arbeidsfront, in de afgeloopen weken hard is gewerkt aan den inwendigen afbouw en de conso lideering van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen. De nieuwe instelling van het N.V.V., die uitsluitend gericht is op de behartiging van de sociale, economischen en cultureele be langen van den Nederlandschen arbeider, met uitschakeling van iederen politdeken invloed, heeft het mogelijk gemaakt in kor ten tijd tal van hinderpalen op te ruimen, die vroeger aan een eensgezinde organisa tie. niet alleen in het verband van beroep of bedrijf, maai' ook in grooter lijnen, in den weg stonden. Thans is de fusie van verschillende vak organisaties een feit geworden. De commissaris van het N.V.V.de heer H. J. Woudenberg, heeft ook den verderen uitbouw van de hoogste leiding van het Verbond verwezenlijkt. Met ingang van 6 October heeft com missaris Woudenberg een groep van ad viseurs benoemd, bestaande uit een 12- tal vooraanstaande figuren uit de thans aangesloten vakorganisaties. De positie van deze adviseurs in de hoofd besturen der aangesloten organisaties waarborgt daardoor een duurzaam con tact tussclien dc hoogste leiding van het N.V.V. en de Nederlandsche arbei ders. Hun ervaring en deskundigheid in de zaken, hun eigen vakorganisatie en arbeïdsgroep betreffende, zullen aan dit contact slechts ten goede kunnen komen. Sterker en hechter dan ooit staat het N.V.V. thans gereed zijn taak voort te zetten. Thans reeds kan gezegd worden, dat het ledental van het vergroote N.V.V. de vier honderdduizend zeer dicht nabij komt. De benoeming van commissaris Wouden berg door den Rijkscommissaris heeft een onverbrckelijken band gelegd tusschen de nieuwe sociale ordening van Europa, die door Duitschland wordt geleid en het waardevolle erfelijke bezit van de Neder landsche arbeiders, dat in jaren van strijd en opofferingen werd opgebouwd en thans een waarborg kan vormen voor een Neder landsche oplossing, in zuiver Nederland schen zin voor de sociale problemen in ons land. DIENST „VREUGDE EN ARBEID". De nieuwe orde zal ten aanzien van de sociale voorzieningen voor de Nederlandsche arbeiders hoogere eisohen stellen aan de vakorganisatie dan ooit tevoren. De uitbreiding en versterking van het N.V.V. zal ertoe leiden, dat de werk zaamheden van het Verbond kunnen worden uitgebreid tot het terrein van de organisatie van den vrijen tijd, het verzorgen van dc behoeften van den werkenden volksgenoot aan ontspan ning en cultureele verheffing, door het tot stand brengen van een dienst „Vreugde en Arbeid". Een zoodanige organisatie zal hetzelfde karakter dra gen als de organisatie „Kraft durch Freude" bij onze Oosterburen, zonder dat daardoor het eigen Nederlandsche karakter van de vakorganisatie ook maar in eenig opzicht zal worden ge schaad. DE ADVISEURS VAN DEN COMMISSARIS. Tot adviseurs van den commissaris van het N.V.V. heeft de heer Woudenberg de volgende heeren benoemd: G. B. Klein, Amsterdam; A. Wamsteeker, Amsterdam; A. J. Wijtsma. Haarlem; N. van Hest, Rotterdam; L. J. Bakker, Bus- sum; H. M. Roos, Den Haag; L. Veenstra, Rotterdam; C. Cramer. Nijmegen. K. de Jonge, Amsterdam; B. Ponstein. Amster dam: J. Hilgenga, Utrecht en L. H. Mesker te Amsterdam. Deze adviseurs hebben tot taak den commissaris in alle voorkomende gevallen op diens wensch met raad en voorlichting bij te staan. FUSUIES VAN BONDEN. Door fusie van bestaande vakorganisa ties zijn vier geheel nieuwe bonden ont staan 1. De voormalige organisaties. „Algemee ne Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden", „Nationale Bond van Handels- en Kantoorbedienden .Mercu ries", ..Nederlandsche Handelsreizigers Vereeniging" en „Nederlandsche Vereeni- ging van Vertegenwoordigers van Hande laren en ïndustrieelen „Her-mes", zijn sa mengesmolten tot de Algemeene Neder landsche Bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercurius". De nieuwe organisatie is gevestigd te Amsterdam, Paulus Potterstraat 9, 2. De voormalige organisaties, „Neder landsche Litho-, Foto- en Chemigrafen- bond", „Nederlandsche Grafische Bond" en „Algemeene Nederlandsche Typografen bond" zijn samengesmolten tot de Alge meene Nederlandsche Bond van Typogra fen. De nieuwe organisatie is gevestigd te Amsterdam, Koninginneweg 20. 3. De voormalige organisaties, „Neder landsche Bond van arbeiders(sters) in de Slagers- en aanverwante bedrijven", „Neu trale Bond van Personeel in de Voedings bedrijven" en „Algemeene Nederlandsche Bond van arbeiders(sters) in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewerkingsbedrijf" zijn samengesmolten tot de Nederlandsche Bond van Arbeiders(sters) in de Voedings- en Genotmiddelenbedrijven. De nieuwe organisatie is gevestigd te Amsterdam. 3e Helmersstraat 54 huis. 4. De voormalige organisaties, „Algemee ne Nederlandsche Bond van Technisch- en Opzichthoudend Personeel" en „Centrale Bond van Werkmeesters, Opzichthouders en Technici" zijn samengesmolten tot de Bond van Werkmeesters, Technici en Op zichthoudend Personeel. De nieuwe organisatie is gevestigd te Utrecht, Maliebaan 41. Naast deze fusies zijn verschillende klei nere organisaties opgelost in het verband van bestaande groote organisaties: De „Politiek Onafhankelijke Textielar- beidersbond" (P.O.T.A.) heeft zich aange sloten bij de „Algemeene Nederlandsche Bond van Textielarbeiders „De Eendracht". De „Centrale van werknemers in het Mijnbedrijf" heeft zich aangesloten bij de „Algemeene Nederlandsche Mijnwerkers- bond." De „Nederlandsche Centrale Bond van kleermakers en coupeurs" heeft zich aan gesloten bij de „Nederlandsche Bond van mnl. en vrl. arbeiders in de Kleedingsin- dustrie en aanverwante vakken." De „Algemeene Nederlandsche Bond van Land-, Tuin-, Veen- en aanverwante vak arbeiders" heeft zich aangesloten bij de „Nederlandsche Bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf." De „Nederlandsche Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders" heeft zich aange sloten hij de ..Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders". De „Centrale Bond van Metaalbewer kers" heeft zich aangesloten bij de „Alge meene Nederlandsche Metaalbewerkers- bond." Het „Neutraal Verbond van Werknemers in het Bouwbedrijf" heeft zich aangesloten bij de „Algemeene Nederlandsche Bouwar- beidersbond". Tusschen een aantal organisaties van personeel in overheidsdienst, die bereids aangesloten zijn bij het N.V.V. zijn nog besprekingen gaande om te komen tot een krachtig, allen omvattend „Verbond van Overheidspersoneel." 484ste STAATSLOTERIJ (Ni&t officieel) Trekking van Donderdag 10 October 1040 5de klas9c, 9de lijst Hooge Prijzen f 50.000.— 24974 f 1.500.— 12115 24352 f 1.000.— 7266 7405 f 400.— 6002 9871 20013 f 200.— 5897 12762 156» 20115 f 100.— 1659 1730 7005 9391 12259 18329 21794 22447 22599 24073 Prijzen van f 70. 1077 1207 1240 1291 1302 1315 1380 1757 1796 1348 1871 1956 1980 2101 2104 2140 2150 224 2551 2574 2622 2685 2697 2724 2921 2926 3176 3423 3506 3584 3587 3699 3733 3747 3809 4008 4127 4248 4322 4459 4481 4529 4540 4665 4867 5000 5217 5236 5393 5409 5498 5542 5642 5664 5739 5900 6035 6326 6335 6414 6537 6615 6650 6717 6846 6855 6878 7055 7073 7098 7243 7526 7555 7561 7715 7758 7776 7838 7935 7963 8178 8190 8256 8293 8308 8323 8373 8441 8458 8576 8604 8633 8658 8703 8787 8820 8822 8854 8860 8943 9198 9200 9210 9219 9239 9262 9272 9291 9442 9446 9846 10007 10198 10230 10447 10455 10496 10674 10728 10847 10867 11129 11146 11346 11405 11457 11599 11761 12633 12670 12815 12831 12877 12885 12928 12932 12974 13052 13152 13398 13407 13448 13683 13795 13939 14066 14119 14451 14686 14769 14982 15097 15382 15398 15552 15586 15756 15776 15821 15932 15959 15964 16139 16179 16549 16606 16679 16828 16893 17123 17125 17134 17157 17429 17493 17528 17592 17772 17847 17896 17899 17927 18092 18195 18262 18294 18313 18410 18498 18542 18567 18706 18725 18811 18836 18908 19016 19030 19050 19258 19713 19718 19730 19751 19853 19939 19958 20065 20093 20158 20159 20174 20368 20726 20917 21048 21153 21241 21251 21309 21352 21370 21386 21485 21493 21653 22038 22096 22118 22134 22349 22533 22811 22821 22872 23001 23003 23029 23205 23213 23301 23483 23515 23516 23631 23735 23744 23861 23866 23936 23966 24011 24108 24162 23263 24298 24443 24502 24611 24653 24778 24817 24836 24847 24853 24902 1004 1081 1115 1150 1193 1194 1206 1214 1219 1227 1234 1239 1290 1311 1387 1418 1475 1479 1485 1577 1581 1632 1670 1673 1701 1702 1740 1764 1799 1802 1808 1836 1842 1950 1967 1975 2096 2154 2155 2184 2190 2243 2259 2265 2288 2295 2303 2309 2322 2350 2421 2445 2481 2515 2582 2596 2598 2613 2739 2745 2888 3012 3063 3091 3148 3171 3182 3192 3202 3246 3248 3298 3312 3348 3402 3406 3411 3424 3459 3470 3519 3558 3567 3590 3609 3619 3672 3684 3694 3714 3753 3854 3879 3886 3897 3952 3963 3967 3971 4010 4038 4067 4070 4137 4179 4218 4244 4247 4270 4317 4334 4406 4425 4444 4451 4456 4463 4525 4538 4546 4597 4603 4615 4655 4677 4713 4732 4778 4793 4843 4862 4871 4874 4879 4978 4987 4990 5054 5109 5125 5167 5170 5245 5297 5308 5325 5331 5335 5352 5384 5387 5460 5463 5489 5494 5531 5608 5627 5633 5648 5671 5695 5731 5732 5745 5747 5751 5759 5771 5840 5846 5889 5902 5909 5923 5926 5998 6007 6025 6034 6071 6079 6182 6183 6201 6206 6247 6269 6294 6322 6378 6383 6390 6455 6458 6467 6487 6536 6565 6613 6657 6677 6685 6687 6777 6798 6812 6825 7007 7017 7043 7052 7053 7057 7088 7120 7149 7172 7205 7214 7291 7303 7304 7340 7383 7400 742» 7450 7514 7531 7556 7584 7607 7688 7711 7722 7733 7742 7746 7796 7810 7841 7891 7894 7900 7902 7920 7966 8007 8012 8030 8043 8060 8071 8098 8119 8120 8180 8193 8312 8322 8339 8390 8423 8426 8427 8432 8435 8437 8461 8499 8552 8650 8686 8706 8724 8777 8796 8819 8847 8848 8852 8898 8941 8953 8982 8093 9067 9108 9173 9218 9289 9293 9327 9330 9399 9400 9457 9488 9400 9518 9557 9575 9577 9579 9596 9598 9607 9701 9713 9779 9828 9876 9885 9889 9920 9961 9966 9970 10053 10059 10072 10172 10234 10281 10285 10303 10336 10379 10420 10489 10511 10525 10530 10648 10738 10768 10775 10819 10845 10864 10900 10970 10977 11039 11091 11094 11096 11159 11164;11221 11230 11289 11307 11315 11348 11360 11770 11804 11838 11868 11894 11950.11995 12110 12126 12208 12210 12275 12280 12333 12394 12439 12448.12452 12456 12457 12459 12519 12522 12527 12539 12559 12656 12666 12668 12674 12682 12738 12853 12906 12954 12957 12975 13012 13064 13059 13114 13125 13127 13190 13210 13286 13294 13331 13340 J 13346 13347 13427 13469 13438 13613 13695 13700 13726 13756^ 13767 13770 13775 13781 13792'13803 13828 13848' 13946 14061 14128 14182 14266 14289 14319 14347' 14368 14388 14394 14402 14438 14442 14450 14400* 14528 14534 14623 14661 14684 14725 14767 14778 14794 14799 14806 14810 14811 14813 14816 14874 14885 14966 14993 15006 16044 15107 15131 16193 15208 15318 15328 15345 15476 15532 15545 15546 15563- 15659 15679 15707 15728 15851 15868 15886 15000 15902 15956 15980 16022 16041 16000 16210 16326' 16332 16403 16679 16623 16OT9 16834 16926 10930- 16948 16949 16958 16980 17001 17002 17022 17047 17076 17084 17095 17127 17228 17278 17316 17328 17335 17360 17412 17418 17436 17439 17452 17502 17514 17624 17819 17822 17833 17871 17891 17904 17936 18007 18055 18059 18069 18072 18073 18067 18197 18212 18364 18389 18441 18480 18496 18500 18627 18635 18702 18726 18774 18796 13939 18946 19038 19062 19073 19163 19286 19299 19348 19355 19380 19410 19420 19565 19621 19646 19662^19668 119693 19723 19752 19814 19840 19928 19970 19993 19994 20019 20044 20077 20180 2026320294 20330-20359 20370 20382 20398 20470-20503 2055520576 20598 20679 20719 20727 20746 20762 20793 20821 20869 20874 20893 20906 20915 20933 20995 21023 21049 21066 21128 21139 21273 21353 21363 21385 21394 21401 21430 21464 21548 21550 21599.21613 21725 21779 21829 21838 21844 21851 21941. 21990 22012 22025 22034 22042 22050 22094 22106'22157.22160 22191 22192 22200 22233 22279 22300 22413 22487 22513 22541 22547 22560 22606 22620 22627 22648 22685 22725 22789 22829 22846 22876*22897 22965 22982 23030 23065 23088 23094.23109 23174 23180 23274 23284 23406 23463 23505 23514 1352? 23611 23625 23684 23713 23718 23863 23886 23888 23910 23924 23923 23971 23977 24161 24172 24231 24257 24353 24372 24416 24455 24486 24527 24578 24700 24746 24819 24822 24838 24872 24951 24981 Verbeteringen 5de klasse, 8ste lijst: 14149 m. z. 14142: 23653 m. z. 23653 f 70.—. J. R. te L. - Wendt U tot den penning meester van het bedoelde comité, den heer E. H. Moens. p'a .Amsterdamsche Bank. bijkan toor Leiden, Rapenburg. 5—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7