DAMPO Vit de Rijnstreek LEBDSCH DAGBLAD - Tweede Btad Dinsdag 8 October 1940 Hit de Omstreken L. BORLEFFS, Arts Hollandsch Program COMEDIE OM GELD VOORAF: AMSTERDAM Echtpaar van der Drift te water geraakt en verdronken UW KINDJE VERKOUDEN AGENDA HAARLEMMERMEER. Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam ln openbare verga dering bijeen. Afwezig was mevr. Onos.' Na de vaststelling der notulen werd medege deeld, dat in de vacature mevr, Onos-Kon- stapel de heer J. Rijswijk tot lid van den raad was benoemd. Hij heeft voor deze benoeming bedankt. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur werden de heeren Th. Bisschop te Nieuw Ven nep en G. v, d. Oord te Badhoevedorp herbe noemd. Vervolgens werden enkele aanvragen ingevolge art. 3 der L.O. wet 1920 goedgekeurd evenals het verzoek van de Hervormde Schoolvereenl- ging om een bedrag van f.210 voor aankoop van nieuwe gordijnen. In de rechtspositie regelingen voor ambte naren werd een wijziging gebracht. Op 9 Mei werd de uitkeering van salaris of loon aan onge huwde gemobiliseerden geleidelijk teruggevoerd van 100 tot 70 aanvangende 1 Maart tot 1 Mei 90 van 1 Mei tot 1 Juli 80 en vanaf 1 Juli 70 De terugwerkende kracht is hieraan ontno men en aldus gewijzigd: van 10 Mei 1940 tot 1 Juli 1940 wordt inplaats van „70 ten honderd". „80 ten honderd" gelezen worden. Het voorstel tot verkoop van enkele percee- len grond langs den Parallel-Kruisweg, wordt goedgekeurd. Aan den Bond voor V.V. voor Zuid Kenne- merland wordt een subsidie van f.25 toegekend. Besloten werd reparaties te doen verrichten aan de Julianaschool te Zwanenburg. In de tarieven van het gemeentelijk Gas bedrijf zijn de volgende wijzigingen goedge keurd. Voor de eerste 25 M3 blijft de prijs 9 ct., voor elke volgende M3 wordt de prijs verhoogd van 6 op 8 cent per M3. Over den muntmeter is dit 10 cent per M3 voor de eerste 50 M3 in de twee maanden: daarna in hetzelfde tijdperk voor elke M3 dezelfde verhooging van 6 op 8 ct. De verwarming gedurende de wintermaanden wordt berekend op 5 cent per M3 vroeger 4i£). De industrie-contracten worden met een mini mum van 1500 M3 gesteld op 5 cent. Opgeheven worden de vastrechttarieven van f.2 en f. 0.60 per maand met een gasprijs van resp. 4, 5, en 6 cent. Tenslotte wordt besloten tot de stichting van een bijgebouw achter het politiebureau te Hoofddorp voor f.55080. Hierin zullen worden ondergebracht arrestantencellen, commandopost voor de luchtbescherming en garages voor de brandweer. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in verband met de vacature Mevr. Onos Konstapel en wegens bedanken van den heer J. Rijswijk uit Zwanenburg tot lid van den raad benoemd verklaard den heer J. Twlgt, te Bad hoevedorp. Vanwege drastische beperkingen in de af gifte van benzine zal het vanaf Maandag 7 Oct. niet meer mogelijk zijn om vuilnis etc. te laten ophalen. HILLEGOM. GOED AFGELOOPEN! Meisje 200 M. meegesleurd. Zaterdagmiddag had in de Hoofdstraat alhier een ongeluk plaats, dat gelukkig goed is afge- looDer.. Toen de heer B., die zijn vrachtauto beladen met ledige aardappelkisten had geparkeerd te genover het postkantoor naar zijn auto terug keerde, zonder verder op. zijn wagen te letten, bleek dat het 7-Ir dochtertje van den heer J. uit de Meerdorperstraat, achter op den wagen was geklommen. De auto zette zich in beweging en een der kisten viel van den wagen. Hierdoor viel het meisje eveneens van den wagen, doch zij bleef met haar manteltje aan een sluithaak van de achterklep hengen. Zoo werd het kind een 200-tal meters meegesleept totdat- eindelijk het manteltje scheurde en de kleine op den grond viel. Het kind werd door passeerenden bij dr. ten Hoopen binnengebracht, terwijl mevr. dr. van der Kaaden, eerste hulp verleende. Bil een nauwkeurig onderzoek bleek het meisje geen andere verwondingen te hebben opgeloopen dan eenlge flinke schrammen en ontvellingen. Zij is daarna naar de ouderlijke woning overgebracht. Voorzichtigheid op den weg zy geboden! Zondagavond tegen 10 uur spoedde zich een dienstmeisje, werkzaam te Bennebroek per fiets naar haar betrekking. Vanwege de groote duis ternis en de daarbU neerstroomende regen werd haar het uitzicht ter zeerste belemmerd. Op de Weerensteinstraat gekomen stonden daar een tweetal opgeschoten jongens met een paar meis- les te praten en hadden gemakshalve hun rijwiel dwars over den weg gelegd. Het meisje bemerkte wel de pratende jongelui, doch zag het op de straat liggende rijwiel niet, met liet gevolg, dat z(j hierover kwam te vallen. Gewond aan gezicht en beenen, kousen en kleeren kapot en een defect rijwiel kon zij haar weg niet vervolgen. Zij heeft den nacht bij familie te Hillegom moeten door brengen. Onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Zande is met ingang van September 1940 benoemd tot pastoor te Henln Litard (Frankrijk). Hi] werd tot priester gewijd op 19 September 1936 te Arras (Frankrijk). DE KAAG. Wanneer is de brug open? De tijd dat de brug in den snelverkeersweg Amsterdam—Rotterdam, over de Ringvaart open ging, was eerst des morgens van 6 tot 7 uur. Met het oog op de verduistering heeft men dezen tijd moeten wijzigen. De brug zal nu n.l. geopend zijn van een Vz uur na zondsopgang tot- 116 uur na zonsopgang. De schippers gelieven hier dus in het vervolg wel rekening mede te houden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Drietal Gereformeerde Kerk. Drietal: ds. J. G. Aalders te Leimuiden. ds K. Meima te Neede en ds. D. Roest te Opper does. KATWIJK AAN ZEE. Brand in een schuurtje. Vannacht omstreeks half drie brak brand uit in een schuurtje achter de Parklaan in de buurt van Duinoord. Omwonenden, die door het knet teren van het vuur wakker werden, schoten met emmers water toe en wisten het vuur te blus- schen, voordat de reeds gealarmeerde politie arriveerde. Tweetal Gereformeerde Kerk. Tweetal: ds. J. C. Gilhuis te Mijdrecht en ds. M. de Goede te Breukelen. A.S. VRIJDAG NOVA TEL. 400 HERMAN BOUBER en RINI OTTE en nog vele andere bekende Hollandsche artisten in Bespreekt vooral Uw plaatsen 1732 (Ingea. Med.) Katwijk aan Zee, is AFWEZIG tot 17 October. Pra/taüjk-waarnemimg door de doktoren CLEVERINGA, LODDER, DE RUITER ZIJLKER en STE-INZ. 1707 (Ingez Med.) HOOGWATERTIJDEN, ENZ. TEMPERATUREN, LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.). HOOGWATERT1JDEN TE KATWLJK-A.-ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 9 u. 30 min.; nam. te 9 u. 54 min. ZONS- OP- EN ONDERGANG. Dinsdag: 19.02 nam. tot 7.54 voorm. Het tijdvak gedurende betwelk de verduiste ringsvoorschriften gelden, wordt begrensd door deze belde tijdstippen. LEIDSCHENDAM. ZILVEREN JUBILEUM. De heer J. Boesert, alhier, electricien-bank- werker bij het depot Leidschendam van de Ned. Spoorwegen, herdacht zijn 25-jarlg ambts jubileum. Namens de directie werd hem de gebruike lijke gratificatie uitgereikt, terwijl het werk- plaatspersoneel een fraaie rooktafel schonk. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. B. Waayer geb. Stynman, Z. G. J. Boukema geb. Ravestein Z. W. M. Scheffers geb. Maayer D. Ondertrouwd: G. W. Rutten en C. A. M. van Dijk. Getrouwd: J. L. Hooymans en S. E. Hendriks. Overleden: J. W. Heynen geb. Theunissen vr. 37 Jr. C. van Elk geb. van der Mey, vr. 53 jr. F. Poot m., 24 jr. R. Haaksma m„ 48 jr. Te water gereden. Mej. van R. wonende aan den Achterweg alhier reed Zaterdagochtend met haar rijwiel tegen M.. uit de Veenestraat. Het gevolg was dat mej. van R. met haar rijwiel in de Vliet terecht kwam. De drenkelinge werd door schippers op het droge gebracht. Gevonden: autowieldop, 2 portemonnaies met inh.; autoped. Adres bur. van politie. Voor het eenheidsdiploma van de E.HB.O. zijn geslaagd onze plaatsgenooten mevr. Ploeg, mej. C. Roos, mej. Alblas, mej. Maastricht en de heer Turk. LISSE. BIJEENKOMST DER E.H.B.O. Uitreiking der diploma's. In de gymnastiekzaal van de O.L. School werd een bijeenkomst gehouden door de afd. Lisse van de E.H.B.O. onder leiding van den heer P, C. Storm. De voorzitter der afdeeling opende met een kort inleidend woord en verwelkomde in het bijzonder de doctoren n.l. F. G. M. Haase, dr. F. L, M. Haase Jr., dr. J. M. van Dijk en dr. A. J. Duymaer van Twist. Het verheugde spr., dat dr. Haase Jr. den nieuwen cursus zal willen leiden. Er is in deze gemeente plaats voor een goed georganiseerde en geoefende E.H.B.O. Een woo. d van gelukwensch richtte spr. tot de geslaagden. Hij zeide dat het slagen niet wil zeggen „vol leerd" te zijn. Nu komt het practische werk wan neer straks uw hulp onvoorbéreid noodig zal zijn. Vermeerder en verdiep uw kennis en vaardig heid. Een beroep deed spr. op de blijvende acti viteit van de E.H.B.O.-ploeg, die met- de nieuw- geslaagden weer met een aantal is uitgebreid. Een welkom werd toegeroepen aan de nieuwe cursisten. Na het openingswoord van den voorzitter wer den eenige oefeningen gehouden door dames- afdeelingen. Bij deze oefeningen bleek duidelijk de vaardigheid van de E.H.B.O.-ers bij een voor komende aanrijding. De oefeningen werden met belangstelling door de aanwezigen gadegeslagen. Hierna werd overgegaan tot de uitreiking van diploma's aan de nieuw geslaagden, n.l. de da mes: M. Driehuizen, C. van Paasschen, M. Tib- boel, J. Ransdorp, H. Nieuwenhuis, A. Pollé, G. Langeveld, M. Vos, Marie Vos, G. Schalk, H. Segers, M. v. Zonneveld en de heeren: A. Schra- vendeel, J. Vermey, F. v. d. Eerden en N. J. Dol. Wegens ambtsbezigheden was de eere-voorzit- ter, burgemeester jhr. mr. van Rijckevorsel ver hinderd en kon deze aan zijn voornemen om de diploma's uit te reiken geen gevolg geven. Een schriftelijke gelukwensch van den burgemeester werd voorgelezen, waarna de voorzitter de heer Storm, de diploma's uitreikte. De voorzitter spra daarbij eveneens woorden van geluk wensch en hoopte dat alle E.H.B.O.-ers trouw zullen blijven, ook indien zij reeds geslaagd zijn en het diploma bezitten. Steeds blijven oefenen is gewenscht en noodzakelijk. Een woord van oprechten dank werd gericht, van de bestuurs tafel af tot den docent dr. J. M. van Dijk, voor zijn trouwen arbeid als docent. Namens alle cur sisten werd bij monde van den heer A. Schra- vendeel een woord van dank gesproken tot dr. van Dijk voor zijn uitnemend werk als docent. Een stoffelijk blijk van waardeering werd dr. van Dijk aangeboden terwijl mevr. v. Dijk een nirige vaas met. bloemen in ontvangst had te nemen. De heer Schravendeel dankte ook het bestuur voor zijn arbeid, voor welke woorden de voorzitter hem dankte. Tot slot werd een oefening gehouden, waarna deze mooie avond gesloten werd. Ongeval door de duisternis. Een wielrijder uit de Haarlemmermeer kwam door de groote duisternis met de trapper van zijn rijv/iel in aanraking met den trottoirband van de Kanaalstraat waardoor hij zoodanige verwondingen opliep, dat hij door de E.HJ3.0. verbonden en naar zijn woning geleid moest worden. Vergadering der K.J.M.V. De K.J.M.V. alhier hield haar eerste vergade ring in deze wintercampagne, die o m. werd bij gewoond door vele ouders der leden en den Bondsmoderator den heer L. Beune. Na het ope ningswoord van den voorzitter en declamatie van den heer Bemelman wees de heer L. Beune er op, dat de wintertijd een tijd van werken zal zijn. Laten wij dan ook in dezen winter betoo- nen arbeiders te zijn in den waren zin des woords. Het pro amma voor dezen winter is juist het programma dat wij moeten hebben, ge zien de tijden die wij beleven. Het goede ideaal van dezen tijd moeten wij aanvaarden en daar om is het werkprogram voor dezen winter een program van groote actualiteit. Met voorbeelden werd daarna de groote beteekenis van het pro gram uiteengezet. De avond werd voorts gevuld met eenige de clamaties en een slotwoord van den spreker. OEGSTGEEST. ER WORDT NOG ONVOLDOENDE VERDUISTERD. Speciaal door dc winkeliers! Bij gehouden controle is gebleken dat vele winkelzaken onvoldoende of zelfs in het geheel geen verduisteringsmaatregelen hebben getrof fen. Vooral op Zaterdagavond is deze toestand het ergste. De politie heeft hierdoor handen vol werk om waarschuwingen uit te deelen. Daarom is nu besloten in het vervolg over te gaan tot het opmaken van proces verbaal als na zons-ondergang overtreding van de verduiste ringsvoorschriften wordt geconstateerd. Ook particuliere woningen, waar meestal onacht zaamheid een rol speelt, zullen hierin worden betrokken. Party witte kool ontvreemd. Door tot nu toe onbekend gebleven personen is een partij witte kool ontvreemd van den groentenkweeker D. v. d. H. alhier. De politie heeft de zaak in onderzoek. Waarom toch na 10 uur op straat? Nog lederen dag worden op het politiebureau personen den geheelen nacht tot 4 uur vastge houden die zich na 10 uur op de openbare wegen bevinden, zonder vergunning. - Wegens het rijden zonder licht en het op geven van een verkeerden naam is proces verbaal opgemaakt tegen den 48-jarigen wielrijder H. J. de W. uit Rijnsburg. - Gevonden: armbandje, deken, step, porte- monnaie. paar handschoenen, sigaretten, cein tuurs sleutel, ring met sleuteltjes, tuinharkje, knipkaart (kappers), belastingmerk, roode pa- raplule, paarse handschoen, tasch inhoudende badgoed; kistje sigaren, ring. Inlichtingen op het politiebureau, niet per telf. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van S. v. Nieuwkoop en N. v. Egmond Marigje Lydia Adriana, d. van F. Brussee en A. S. Meeuwenoord Johannes Krijn, z. van J. de Mooy en L. P. v. Spijk. OndertrouwdJ. v. Delft, j.m. 25 jaar en A. v. d. Mey j.d. 24 jaar W. v. Tongeren Jjn. 24 jaar en A. Colijn j.l. 26 jaar C. J. v. d. Voet j.m. 25 jaar en M. ten Donkelaar j.d. 22 j. Getrouwd: Jac. Vliegenthart en A. v. d. Berg. SASSENHEIM. Geringe werkloosheid. Thans staan nog 23 personen bij den Arbeids beurs ingeschreven Hiervan zijn er 6 in werk verschaffing geplaatst. Vorig jaar bedroeg*het aantal werkloozen 145. Burgerlijke Stand. Getrouwd: D. van Bieren 23 jr. en E. Zijer- veld 22 jr. Onder de eerste groep bloembollenreizi gers die uit Amerika terugkeerden, bevindt zich ook onze plaatsgenoot, de heer B. D. Kap- teyn Jzn. Men heeft drie weken over de reis gedaan. VOORHOUT. SEINWACHTER C. HAGEMAN MET PENSIOEN. Den 14en October a.s. zal de in onze ge meente welbekende seinwachter bij de Ne- derlandsche Spoorwegen C. Hageman, den dienst met pensioen verlaten. Den lbden Januari 1905 trad de heer C. Hageman als wegwerker op het baanvak Leiden-Haarlem in dienst bij de N. S. Tot 26 Juli 1920 was hij in die functie werk zaam. Daarna werd hij seinwachter op den post „Klinkenberg" nabij de gemeente Sas- senheim. Ongeveer tien jaar geleden werd hij in gelijke functie overgeplaatst naar de sein-wachtpost „Voorhout" in onze ge meente. 35 jaar en 10 maanden heeft de heer Hageman de N.S. gediend. In dien langen diensttijd heeft de heer Hageman nooit zijn post behoeven te verlaten wegens ziekte. Den 14en Oct. a.s., den dag waarop hij den dienst officieel verlaat, herdenkt hij zijn 60sten verjaardag. Onze plaatsgenoote mej, Dora van der Geer L.dr. slaagde voor het diploma kraam verzorgster. VOORSCHOTEN. Aanbesteding. Ten overstaan van notaris W. A. Caron alhier heeft de aanbesteding plaats gehad van het afbreken van het groote heerenhuis aan den Leidscheweg dat tot voor enkele jaren bewoond werd door de familie Duymaer van Twist en daarvoor door de families Franssen, Schoor en Drucker. Er werd als volgt ingeschreven: G. v. d. Zwan, Ryswyk-Vlaardingen f.1259: N. W. Wassenaar, Wassenaar en W. Oltshoorn, alhier f.1151; A. Klompjan. Zwolle f.1055; F. J van Seumeren, Hazerswoude f.886; Fa. Heuvel man, Krimpen a.d. IJsel, f.885; Gebr. Huur man, Zoetermeer f.880; Van der Pouw Kraan, Hoogmade f.879; H de Bolster, Leiden, f.837 50; G. Koolhaas. Rotterdam f.752; Van Dijk Dordrecht f.780; De Carpentier, Haarlemmer meer f.705: Van Puffelen, Den Haag f.576; Van den Akker, Zoeterwoude f. 550,50; De Groot. Den Haag f 510; Breedveld alhier f.517; Strik - werda. Den Haag f.420; Van der Drift, Lelden f.372; Albers, Den Haag f.320; De Graaf, alhier f.310: De Bruin. Boskoop f.210; H. Zeeuwman, Scheveningen f.75; en toe betalen aan G. Bin nendijk Leiden f. 120. Het sloopen van het pand Leidscheweg 19, is opgedragen aan den hoogsten inschrijver G. v. d. Zwan, Rijswijk-Vlaardingen voor f. 1259. VERMOEDELIJK DOOR DUISTERNIS MISLEID. Het echtpaar A. A. van der Drift, wo nende in de Heerenstraat te Voorburg keerde des avonds van een visite huis waarts. Vermoedelijk misleid door de dr! ternis, zijn beiden nabij de brug van de Ned. Staatsspoor te Leidschendam in de Vliet geraakt en jammerlijk ver dronken. Geruimen tijd zijn burgers met de politie bezig geweest met red dingspogingen, doch zonder resultaat. Laat in den nacht werd het lijk van den man en later op den dag dat van de vrouw opgehaald. De heer en mevrouw van der Drift, die beiden 52 jaren telden, genoten een groote bekendheid in Voorburg, vooral in de krin gen van de Princevlag, waarvan de over ledene geruimen tijd secretaris is geweest en van de afdeeling van de Avro. v> Wrijf dan keel, rug en borstje In met Dampo.Wonderlijk zooals dat helpt! Pot 50 cl. Tube 40 ct. Doos 30 ct. 17-15 (Ingez. Med.) Benoeming Veldwachter. De commissaris van de provincie Z. Holland heeft tot veldwachter in deze gemeente benoemd A. H. v. d. Heyden, thans sergeant bij de politie- troepen te Delft. WARMOND. Oudste inwoonster. Gisteren werd mej. c. A. Schrama geboren Vreeburg 90 jaren; zy is thans de oudste inge zetene van onze gemeente. Mej. Schrama ver blijft momenteel in Huize St. Liduina alhier en geniet nog een uitstekende gezondheid. Graag mag zij nog over den ouden tijd praten en zij toonde zich hierbij een onderhoudend vertelster. De heer J. v. d. Linden, onderwijzer alhier, slaagde te 's Gravenhage voor de akte Wiskunde L. O. WASSENAAR. UITSLAG SCHIETWEDSTRIJD POLITIE. De uitslag van de onderlinge schietwed strijden door de politie gehouden op buks K.S.O. en revolver luidt: Revolver: 1. Veen, 57 punten, winnaar van den O. F. Weisebeker; 2. P. J. van der Krogt, 56 punten; 3. Van Beelen, Bazelier en Jurgens, ieder 55 punten. Buks K.S.O. en revolver: winnaar van een gouden horloge de heer Lugthart; winnaar van den Was senaar-Vooruitbeker en den rozenprijsbe- ker van Delcourt van Krimpen, de heer Engels, met 9 rozen. Alhier is een viertal personen be keurd wegens het niet bij zich hebben van hun identiteitskaart. Ten nadeele van ter S. alhier is een rijwiel ontvreemd. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. Jeruël: Bijbellezing te 7uur nam. Woensdag Pieterskerkgracht 9: Ledenverg. Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis". 4 uur nam. Dagelijks. Lakenhal: Tentoonstelling Vincent van Gogh, 10 uur voorm.—4 uur nam. (Zondags 1—4 uur r.„ifl.) Tot 20 October. DIVERSEN. 's Dinsdag 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot Inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 7—8 uur nam. 's Donderdags Wfjkgebouw „Bethesda" (Hocf- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees kunde (1ste Binnenvestgracht 22); Inenting tegen dlphterie 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags, Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN, t 18 Jaar; 14 Jaar; g alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Drie dolle da gen" Dagelijks nam. 2.15 en 7 uur. 's Zondags van 26.30 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „Ontwakende liefde" t Dagelijks 7.30 uur nam.; '6 Zondags te 2, 4.30 en 7.30 u Woens- en Zaterd. matlnée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestraat 31: „De Zigeuner baron" S Dagelijks 2 en 7 uur. 's Zondags van 2—6.30 u. doorloopende voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Conny en Max" t Dagelijks 7 uur: 's Woensdags en 's Zater dags ook 2% uur. Zondags te 4 en 7 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Sergeant Berry" Dagelijks 2 en 7 u. nam.; 's Zondags v. 2—6.30 uur door) voorstelling Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Een avon tuur in Hotel Excelsior" t 7V6 uur nam. Zondags gesloten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 5 Oct. 20 uur tot Zaterdag 12 October 8 uur waargeno men door de apotheek: Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. Door de R. alhier en H. uit Rijnsburg is ten nadeele van S. van der O. een boom gestolen, terwijl tevens is aangehouden Z. alhier, voor eenzelfde geval ten nadeele van V. alhier. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Bloos en L. v. d. Sluis. Ondertrouwd: Petrus Gerardus Cornelis Groe nendijk 30 Jaar en Wilhelmina Alida van Ste(jn 29 Jaar. Geboren: Alida, D. van N. v. Dijk en A. C. Lok. De bietenoogst. De opbrengst van den bietenoogst is hier matig en het gehalte is hoog. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het thans vast staat, dat alhier een Rijksveldwach ter benoemd zal worden. De zoon van de wed. L. kreeg dezer dagen toen hij zat te melken een klap van een koe tegen zijn arm, welke gekneusd werd. AARLANDERVEEN. Vergadering^ R.K. Land- en Tuinbouwbond. In de zaal vari den heer W. v. d. Berg ver gaderde de Land- en Tuinbouwbond. De voor zitter, de heer J. Vernooij, opende de vergade ring. Daarna las de secretaris, de heer G. Stigter de notulen, welke werden goedgekeurd. Een ingekomen stuk van den Voorlichtings dienst werd in behandeling genomen. Deze diensten in Alphen en Bodegraven zullen aan gezocht worden om gecombineerd te vergade ren. Ook de voorstellen van de districtsverga dering werden naar voren gebracht, o.a. de Melkcentrale op de boerderij, den kaasprijs naar kwaliteit en naai- gewicht te bepalen en verhooging van de vette varkens-prijzen. Als afgevaardigden voor de districtsvergadering werden benoemd de heeren J. Vernooij en J. van Egmond. Op een voorstel van den heer Jac. van Eg mond om tot een gezamenlijke oprichting van een grasdrogerij te komen, antwoordt het be stuur, dit in- overweging te zullen nemen. De voorzitter sloot hierna de vergadering. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Eberinders Lammert, z. van E. L. Lekx en Wilhelmina Hendrika Duiker Adria- nus, z van Pieter Gerrit Rijken en Jannetje Bevaart. DE HEER P. VAN DIJK f Bekend fabrikant in de Rijnstreek. Hoewel hij zich om gezondheidsredenen reeds de laatste jaren uit het openbare leven moest terugtrekken, is gistermorgen nog betrekkelijk geheel onverwacht overleden onze zeer bekende plaatsgenoot de heer P. van Dijk, in leven een der meest bekende fabrikanten van bouw materialen in de Rijnstreek. Voorts is de thans overledene vroeger tal van jaren lid van den raad geweest van de voormalige gemeente Aar- landerveen en later van de meente Alphen aan den Rijn. O.m. was hij tal van jaren gedelegeerde in de diverse besturen der woningbouw vereeni- gingen, terwijl hij daarnaast zitting had in het bestuur van de IJsclub „De Rijnstreek" en ook de leiding destijds had van het Steuncomité A. De heer van Dijk bereikte den leeftijd van 63 jaar. Zijn bijzetting in het familiegraf op het oude kerkhof aan de Lage Zijde voormalig Aar- landerveen, is bepaald op a.s. Donderdagmiddag 3 uur. Handwagen door etalageruit. Gisteravond werd de handwagen, geladen met groente van den groentehandelaar H. staande voor het winkelpand van n winkelier V. zoo danig door een auto aangereden, dat deze door de etalageruit ging. De ruit werd verbrijzeld, terwijl de groentekoopman aan zijn wagen be langrijke schade bekwam. De bestuurder deed toezegging de schade te zullen vergoeden. HULPCENTRALE VAN A.R. KIESVEREENIGINGEN. In het gebouw Concordia is Zaterdagmiddag de jaarvergadering gehouden van de Hulpcen trale „Alphen" van AR. Kiesvereenigingen aan gesloten bij den kieskring Leiden. Het eerste deel was gewijd aan huishoudelijke zaken waarbij de wnd. voorzitter, de heer E. B. Batelaan als voorzitter gekozen werd in de va cature, ontstaan door het overlijden van den heer J. G. Baart. Verder werden de aftredende bestuurders herkozen, terwijl de verslagen uit gebracht werden. Hiermede was het huishoude lijke gedeelte ten einde. Om kwart over drie was Concordia geheel ge vuld met leden van de aangesloten kiesveree nigingen. Als spreker rad op mr. J. A. de Wilde van den Haag, met onderwerp „Het beginsel, waaruit wij levenSpr. wees er op hoe de AJR.-beginselen ook voor den tijd niet verouderd zijn, omdat ze rusten op het eenig fundament, dat gelegd is, n.l. Jezus Christus. Toch zijn we ook in deze tijden, ja juist nu. tot medewerking aan alle eenheidsbewegingen bereid, mits daarbij geëer biedigd wordt het groote goed ons door de va deren verworven: „De geestelijke vrijheid". Voorts gaf spr. enkele fouten aan die z.l. in ons staatsbestel onjuist waren, o.a. het huidige kies stelsel. Met de bede dat wij spoedig weer mogen wonen in een „vrij Nederland", besloot spr. Enkele vragen op principieel terrein werden ge steld, waarna mr. De Wilde de uitstekend ge slaagde vergadering sloot. KIND VERDRONKEN. In een onbc.vaakt oogenblik is des morgens een 3-j. kind van den landbouwer R. nabij het Goudscherijpad te water geraakt en jammerlijk verdronken. BOSKOOP. CONTINGENT BOOMEN EN PLANTEN VOOR DUITSCHLAND VASTGESTELD. Naar wij vernemen is thans het contingent boomen- en planten, dat naar Duitschland ge ëxporteerd zal worden vastgesteld. Het contingent is in vergelijking met- verleden jaar met 50% verhoogd. Kuren hik*- Stand Ondertrouwd: J. van Os en J. F. Koet H. van Egmond en C, J. Overes. Getrouwd: H. de Waard 69 jaar en T. Meijler 59 jaar De werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg in de afgeloopen week 50, waarvan 33 boom- kweekers. Vorige week waren deze cijfers resp. 48 en 38. Gevonden: Dameshoed, vulpotlood, distri butiekaart. en een zoo goed als nieuw heeren* rijwiel. Inlichtingen politiebureau. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6