Diasdag 3 October 1940 lBDSCH DAGBLAD - Eerste Bled Duitsch W eermachtsbericht Italiaansch Weermachtsbericht Buitenland De luchtaanvallen op Engeland De ontmoeting aan den Brenner Eerherstel voor Koning Leopold SPORT RECHTZAKEN Onze telefoonnummers: Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 BEURSOVERZICHT Stadsnieuws MARKT TOEZICHT OP BENZINE VERGUNNINGEN. Vele overtredingen geconstateerd. In den laatsten tijd wordt door de Haag- sche politie regelmatig controle uitgeoefend op de auto's, welke geparkeerd zijn bij café's, theaters en bioscopen, zulks ten einde toezicht te houden op het Juiste ge bruik van benzinevergunningen. Dat dit noodig is, blijkt wel uit het feit dat in 40 gevallen overtreding van de vergunnings voorwaarden werd geconstateerd. Ook de controle op het afleveren van waren door den detailhandel per auto aan particulieren leverde resultaat op. Hierbij werd in 132 gevallen overtreding geconsta teerd. In al deze gevallen wordt door de politie een rapport opgemaakt, waarna overleg volgt met de Rijksverkeersinspectie. In vele gevallen wordt hierna proces-ver- baal tegen den overtreder opgemaakt, ter wijl de vergunning wordt ingetrokken. Dr. H. W. VAN RIETSCHOTEN t In den ouderdom van 71 jaar Is te Zeist onverwachts dr. H. W. van Rietschoten, di recteur van de N.V. Goudsche Waterleiding Maatschappij, overleden. Bij besluit van den secretaris-gene raal van het Departement van Binnen- landsche zaken van 4 October 1940, Is de heer A. A. Schuit, burgemeester der ge meente Kortgene, met Ingang van 15 Octo ber 1940, tot burgemeester van de gemeen ten Colijnsplaat en Kats benoemd. AUTO TEGEN TRAILER OPGEREDEN. Gisteravond ls te Zijpersluis bij het Noord-Hollandsoh kanaal onder de ge meente Zljpe, een auto op een trailer, die langs den weg stond, gereden. Hierbij kwam de bestuurder van den personenwa gen. de heer G. Bras, een bekend aannemer uit Schagen, om het leven. De heer B. heeft waarschijnlijk de trailer niet opgemerkt, daar hij er met tamelijk groote snelheid tegenop is gereden, zoodat de auto totaal vernield werd Het slachtoffer heeft men later uit moeten zagen. De heer B. was gehuwd en vader van twee kinderen. Zijn lijk is naar het lijken huisje op de Alg. Begraafplaats van St. Maartensbrug overgebracht. DOOR GRANAATSCHERVEN GEWOND. Dat granaatscherven ernstig kunnen aan komen, ls gisteravond weer bewezen, toen in Amsterdam-West twee personen werden getroffen. Het is dus ledereen zaak om, wanneer de luchtdoelartillerie vuurt, dek king te zoeken. In de Kostverlorenstraat te Amsterdam liep een 24-jarige man door een granaat scherf een groote hoofdwonde op, terwijl in de Gilles van Ledenberchstraat een 22- jarige man door een stuk projectiel in de borst werd getroffen. In ernstigen toestand heeft de G.G. en G.D. hem naar een der ziekenhuizen -ervoerd. VOORZITTER VAN DEN NED. BIOSCOOPBOND. Bij beschikking van den waarnemend secretaris-generaal van het Departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen is benoemd tot voorzitter van den Neder- lanöschen Bioscoopbond de heer C. S. Roem te Scheveninigen. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Sterke formaties gevechtsvliegers hebben gisteren bij hun vergeldingsaanvallen op Londen talrijke bomtreffers van zwaar ka libei op spoorwegcomplexen ten Westen van de bocht in de Theems alsmede op de Com mercial- en de West-India docks geplaatst. Hierbij onderscheidden zich vooral de lichte bommenwerpers van den generaal-veld maarschalk Kesselring. In Zuid-Engeland werden wapenfabrieken en voor de oorlog voering belangrijke doelen krachtdadig ge bombardeerd. Ook tijdens den geheelen nacht bestookten gevechtsvliegtuigen zonder ophouden verkeerswerken, ondernemingen der bevoorrading en andere doelen m de Britsche hoofdstad met bommen van mid den- eïi zwaar kaliber. Talrijke branden in het stadsgebied waren het gevolg. Tijdens nachtelijke aanvallen op Manchester. Liver pool en Edinburgh kon bij onder zware schade als gevolg van brand worden waar genomen. In den afgeloopen nacht vlogen Britsche vliegtuigen via verscheiden*, plaatsen naar Duitschland. Het voornaamste doel van hun aanval was Berlijn. Door afweermaatregelen gelukte het de meeste toestellen te verdrij ven, terwijl een deel de rijkshoofdstad be- re kte. Bommen vielen weer op verscheidene ziekenhuizen, voorts op woonhuizen, opslag loodsen en spoorlijnen en richtten op eenige plaatsen materieele ^chade aan. Onder de bevolking zijn talrijke dooden en gewonden te betreuren. Twee Britsche vliegtuigen werden tijdens hun vlucht naar de rijles- hoofdstad door luchtdoelartillerie neerge schoten. In totaal verloor de vijand gisteren 32 vliegtuigen. Dertien eigen toestellen wor den vermist. In zijn weermachtsbericht Nr. 123 maakt het opperhevel van de Italiaansche weer macht het volgende bekend: Een van onze duikbooten heeft een En- gelsch patrouillevaartuig tot zinken ge bracht. In het Westelijke bekken van de Middellandsche Zee is een van onze koop vaardijschepen van 1800 ton getorpedeerd. In Oost-Afrika is een botsing tusschen voorposten te El Katoelo (Kenya) in ons voordeel geëindigd. De vijand is op de vlucht gedreven en heeft gevoelige verlie zen geleden. In de Roode Zee heeft een van onze luchtformaties opnieuw een reeds op den vorigen dag aangevallen convooi met bommen bestookt. Andere vliegtuigen heb ben het radiostation van Oeadi Joesoef ten Noord-Oosten van Ghedaref gebombardeerd alsmede vijandelijke afdeelingen in de buurt van de grens van den beneden-Soedan. Al onze vliegtuigen zijn op hun bases terug gekeerd. Een spreker van het Duitsche ministerie voor de luchtmacht verklaarde aan buiten- landsche persvertegenwoordigers dat de Duitsche luchtmacht in plaats van een Blitzkrieg tegen Engeland te voeren, aan dit land „hamerslagen" toedeelt. Daarbij heeft men thans het midden van de tweede phase bereikt. Tot dusverre heeft men vijf resultaten bereikt. Ten eerste is de Engel- sche heerschappij in de lucht boven het Kanaal, de kust en Zuid-Engeland op Lon den teruggetrokken, ten tweede heeft het zenuwcentrum van Londen zwaar te leiden gehad, ten derde wordt de Duitsche zee blokkade doelmatig door het Duitsche luchtwapen ondersteund, ten vierde zijn de Duitsche luchtaanvallen van Invloed op de Engelsche moraal en ten vijfde hebben de Engelsche jagers ln de luchtgevechten zware verliezen geleden, waarmede het Duit sche luchtwapen de volledige beheersching van het Engelsche luchtruim voorbereid heeft. Het is een groot voordeel dat Enge land en de overige wereld geen idee van de volgende acties der Duitsche weermacht heeft. Hij vergeleek de huidige toestand met die van den tienden Mei toen de geheele wereld zich afvroeg of Duitschland een suc cesvol offensief tegen het Westfront zou kunnen uitvoeren. Zonder de mogelijkheid van een invasie aan te duiden verklaarde de spreker: „De Duitsche leiding heeft mis schien nog verschillende andere methodes, die de wereld zullen verrassen". (United Press) Mario Appelius, de corre:-pondent van de Popoio d'Italia, geeft als zijn meening te kennen dat het resultaat van de ontmoeting aan den Brenner iets „groots' zal zijn tij dens dit onderhoud, dat in .goeden geest" "Ceft plaats gehad, hebben Hitler en Mus solini besproken: J-- De organisatie van de wereld zondpr het Biitsche wereldrijk. II. de middelen om het wereldrijk te doen verdwijnen, waarbij de volgende punten door Appelius worden opgesomd. 1 Een compromis met Engeland ls on- m igelijk 2 Het Britsche wereldrijk zat vernietigd worden 3 ht geland '.al zien wanh^oig "-rcKnigen 4. Engeland is in Europa geïsoleerd. Zijn eenige hulp zijn de Ve.'-rnigd Staten, we) ker bevolking ,.den oorlog niet wenscht" b De Ver. Stater, zijn in militair opzicht nog niet voor een interventie gereed, welke ,.een der mogelijkheden van den oorlog" zou zijn. In ieder geval zal de as overwinnen voordat de Ver. Staten kunnen helpen Het volk der Ver. Staten heeft e?n grooten bond genoot in de snelheid van de as" 6. Het driemogend'hedienipact heeft de anti - plu'toc raitlsche krachten van Europa en van het Venre Oosten tot een hecht blok vereend'gd. 7. Rusland is een anti-plutocratische mo gendheid in de moderne wereld. 8. Spanje is een deel van het poldtietoe stelsel, dat ontstaan is uit de economische unde tusschen Europa en Afrika. 9. Heel Eurofle zal in een stelsel worden ondrgebraoht, dat de fascisten „Eurafrika" genoemd hefoben. 10. De as zal Eurafrika leiden met het „recht van den overwinnaar en het recht van den revolutionair". 11. De totale vernietiging van En-geland is de historische basis van de nieu-we we reldordening. Alle krachten van de as zijn op dit doel gericht. De vernietiging van het Britsche wereld rijk, de verdrijving van Engeland uit de Middellandsche Zee en de onderdrukking van Engeland in het Verre Oosten zijn de factoren volgens welks de operaties van de as overeenkomstig de door Appelius ontwik kelde plannen zich zullen ontwikkelen. Appelius verzekert: het is reeds duidelijk, welke rol het nieuwe Europa, het nieuwe Oost-Azië, Rusland en de Ver. Staten in de nieuwe wereldordening zullen spelen. Bul- tenlandsche waarnemers zien hierin een be vestiging van de Japansche toespeling, dat de Ver. Staten de wereld heerschappij met de asmogendheden zullen deelen. Het is inmiddels niet duidelijk, zegt Appe lius, welke rol de overwonnen en neutrale landen van Europa zullen spelen. Naar zijn zeggen zal de positie van de neutrale landen deels van hun algemeene verhouding tot de as en deels van hun politiek en sociaal standpunt bi.i het sluiten van den vrede af hangen. (D.N.B.). De Fransche reaeering heeft besloten, het Grootkruis van het Legioen van Eer op nieuw aan Koning Leopold van België te verleenen. fU P i KUSTVAARTUIGEN C-EVORDEDERD. De Britsche minister van marine, Cross, heeft verordend, dat van 5 October af alle zeewaardige Engelsche kustvaartuigen dooi de regeering in beslag genomen worden. (D.N.B.) BEREN IN DE PYRENEEËN. Uit Tarbes in Zuid-Frankrijk wordt ge meld, dat in de Pyreneeën de eerste beren zün verschenen De boeren hebben onder leiding van de politie reeds drijfjachten ge houden. BENOEMING VAN BERARD. e benoeming van Leon Berard tot Fransrh -mbas-cér-jr bij den Ke!li-en Stoel is gis- crer. indeel te Vichy bekend gemaakt. ïn Vichy verluidt dat de voorganger van Be rard. Wladimir d'Ormesson, niet voor een nieuwe functie ln het buitenland in aan merking komt. (D.N.B.) MAATREGELEN IN BULGARIJE. De Bulgaarsche ministerraad heeft een wetsontwerp ter bescherming van het volk opgesteld, dat binnenkort aan de Sobranje zal worden voorgelegd en de volgende pum ten behelst. 1. Ontbinding en verbod van alle geheime en vreemde organisaties; 2. Beperking der rechten van burgers van Joodsche afkomst 3. Maatregelen tegen propaganda, welke volk en staat schaadt. (D.N.B.) ENGELSCHE KABELBALLONS BOVEN ZWEDEN. Volgens de raming hebben er sedert Za terdag meer dan vijftig losgeslagen Engel sche kabelballons boven Zweden gedreven. In Stockholm is men van meening, dat de door deze ballons ook deze keer aangerichte schade weer zeer aanzienlijk is. De Zweed sche luchtvaartmaatschappij heeft gisteren den geheelen dienst naar het buitenland, vooral de geregelde diensten naar Bellijn, Helsinki en Moskou moeten staken, daar het gevaar bestond, dat de Zweedsche ver keersvliegtuigen door het slechte weer met de drijvende ballons in aanraking konden komen. (D.N.B.) Men is op de gedachte gekomen, de om hulsels der ballons te gebruiken voor de vervaardiging van uitstekende regenjassen. (D.N.B.) MAARSCHALK DE BONO NAAR SPANJE. Naar het officieele Spaansche persbureau Cifra meldt, zal de Italiaansche maarschalk de Bono de komende dagen in Spanje aan komen om generaal Franco de versierselen te overhandigen van de orde der Annun- ziata, welke de koning van Italië aan het Spaansche staatshoofd verleend heeft. Bij deze gelegenheid zal maarschalk de Bono een rondreis door Spanje maken en de oor logsterreinen bezichtigen van den Spaan- schen burgeroorlog. (D.N.B.) DE TORPEDEERING VAN DE HIGHLAND PATRIOT. Met de torpedeering van de Highland Patriot heeft de Duitsche oorlogvoering ter zee een bijzonder succes behaald. De High- land Patriot is een der vijf zusterscheoen van de Royal Mail Line welke enkele -aren geleden gebouwd zijn en elk 14.175 br. t. inhoud hebben. Deze motorschepen varen in vredestijd in lijndienst tusschen La Plata en. Engeland. Van groot belang voor de voedselpositie van Groot-Brittannië is dat Engeland daarmede een schip met koel ruimte voor het vervoer van vleesch en andere levensmiddelen uit Zuid-Amerika verloren heeft. Het aantal koopvaardij schepen met een dergelijke speciale koel- inriehting is, zooals bekend, zeer beperkt. (D.NB.) FRANSCHE VLIEGTUIGEN- FABRIKANTEN GEARRESTEERD. De Fransche vliegtulgenfabrikanten Weil- ler en Bloch zijn, naar uit Vichy gemeld wordt, gearresteerd en te Bellevoisin ge ïnterneerd. Deze maatregel hangt samen met het voornemen der Fransche regee^ ring, die bij het proces te Riom door het onderzoek tegen' den vroegeren minister van 'luchtvaart Guy la Chambre ophelde ring wil brengen in de toestanden in de Fransche luchtvaartindustrie voor en tij dens den oorlog. In Bellevoisin is verder ge ïnterneerd de financier Raymond Philip, die grooten geldelijekn steun had verleend aan het tijdschrift Europe Nouvelle. (D.N.B.) SKI-SPORT. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN 1941. Het bestuur van de Italiaansche Wintersport federatie heeft dc uitnoodigingen verzonden om in te schrijven voor de wereldkampioenschappen der FJ.S., welke in 1941 te Cortina d'Ampezzo gehouden zullen worden. De volgende landen zijn hiervoor uitgenoo- digd. Duitschland. België. Spanje, Amerika. Fin land. Nederland, Hongarije, Japan. Noorwegen. Roemenië, Zuldslavië, Zweden, Zwitserland en Slowakije. MISHANDELING VAN ZIJN VROUW. Echtgenoot tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Arnhem heeft vanoch tend uitspraak gedaan in de zaak tegen den 59-jarigen G. C. H. uit Oosterbeek, die zijn vrouw ernstig heeft mishandeld, waardoor zij in levengevaar heeft verkeerd. De rechtbank veroordeelde hem tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. (2 lijnen) 40-JARIG JUBILEUM D. v. d. KWAAK. Vandaag was het 40 Jaar geleden dat de heer D. v. d. Kwaak, voorman-metaal bewerker. als jongen zijn intrede deed bij de N.V. Scheepsbouw- en Reparatiewerf v.h. Gebrs. Boot. In verband met dit bijzondere feit werd de jubilaris hedenmorgen door het perso neel gehuldigd. Bh monde van den heer Van Dam werd hij hartelijk toegesproken en werd hem namens 't personeel een blij vende herinnering overhandigd ln den vorm van een schemerlamp Daarna werd hij door de directie ont vangen. welke met waardeerende woorden gewag maakte van den staat van dienst van den jubilaris en hem schetste als een goed en getrouw werker en kameraad voor zijn collega's, waarna hij hem complimen teerde en hem een enveloppe met inhoud overhandigde. De rest van den dag mocht de jubilaris in den huiselijken kring doorbrengen, waar het hem ook aan verdere belangstelling van vrienden en bekenden niet ontbrak. - Zeg Fnls, weet Je zeker, dat we niets vergeten hebben? AMSTERDAM. 8 October. Wederom zijn door den secretaris-generaal waarnemend hoofd van het departement van financiën, tal van fondsen aangewezen, die met ingang van Woensdag 9 October in dc dage- lijksche noteering der officieele prijscouranten zullen worden opgenomen. Kon men reeds bü dc laatste uitbreiding met voldoening gewag maken van het lelt, dat de prijscouranten vrijwel weor een normaal voor komen hadden gekregen, zooals dit voor het uitbreken van den oorlog ten onzent het geval was, thans kan men zonder meer spieken, be houdens een enkele uitzondering, van een al- geheele volledigheid. Het zün büna voornamelük Amerikaansche fondsen, die in de nieuwe lijst zün opgenomen, en wel naast minder courante aandeelen, de preferente shares van groote ondernemingen, zooals Bethlehem Steel, Republic Steel, U. s. Steel, alsmede tal van preferente waarden van openbare nutsbedrijven. Wie de lijst verder in oogenschouw neemt, zal speicaal den terugkcci van de Luchtvaartaandeelen begroeten, waar voor vroeger van tüd tot tüd geregeld groote belangstelling placht te bestaan. Aan den wensoh van velen, de voornoemde fondsen weer ter noteering toe te laten, is nu gevolg ge geven, hetgeen bü alle geïnteresseerden onge- twüfeld groote instemming zal wekken. Het koersverloop op onze effectenbeurs heett sinds de her-opening, nu al weer büna drie maanden geleden, voldoende bewezen, en dit vooral in de laatste weken, dat de technische situatie van onze beurs vrü stevig gefundeerd ls Meer dan ooit te voren kreeg men den in druk dat de handel zich binnen reëele grenzen beweegt. Want het kwam vroeger helaas maar al te vaak voor, dat posities werden opge bouwd, met prolongatie-gelden. Zoodra aan een opwaarsche beweging der noteeringen een einde kwam, traden al spoedig uit dien hoofde liquidaties naar voren, waardoor het evenwicht op de beurs vaak ernstig werd verstoord. Nu de geldgevers uiterst terughoudend zün geworden, met het verstrekken van gelden op prolongatie voor speculatieve doeleinden, kan men de veronderstelling uitspreken, dat tegen woordig geen zwakke posities op de beurs loopen. die bü een daling der noteeringen als een dreigende wolk boven het hoofd hangen. Dat de intrinsieke toestand van de beurs in derdaad vrü hecht is. blükt wel uit het ver loop ln den laatsten tijd. Winstnemingen wer den steeds goed opgenomen, terwül op een verlaagd niveau bij voortduring koopers ln de markt plegen te komen, hetgeen men vooral gisteren, na de daling in de voorafgaande da gen duidelük kon waarnemen. De middagbeurs, De kooplust, die' zich ton opzichte van de effectenbeurs eenige dagen schuil had gehou den, kwam vandaag met onverminderde kracht weer opzetten. Voor - verschillende fondsen be stond goede vraag, en daarbÜ ontwikkelde zich een opgewekte handel. Ér was niet voldoende materiaal aan de markt om de gegadigden tot het bestaande koerspeil tevreden te kunnen stellen, met het gevolg, dat onder bourstijd in een snel tempo een opgaande lün werd gevolgd en verscheidene aandeelen ln korten tüd een aanzienlüke koerswinst maakten. Wel trad mid- denbeurs een kleine adempauze in.- doch be houdens enkele uitzonderingen bleven de hoogste koersen vrü g°ed gehandhaafd Aku's hadden zich aanvankelijk weer van de hegemonie meester gemaakt en na geopend te. zün op 119',-j. stegen deze tot 1201/4 procent, waarna echter een lichte weifeling viel waar te ne men. De animo, die zich gisteren later op den dag voor de Philipsaandeelen openbaarde was heden nog niet geluwd. Na vasten inzet op 190'- procent, werd onmiddellük daarna belangrijk hooger afgedaan, zoodat ten slotte gehandeld werd op 198procent. Ook Unilevers werden nog druk verhandeld en stegen van 135 V2 tot 139%. Tot aan het einde toe bleven de* toonaangevende Industrieelen een flinke affaire te aanschouwen geven. Diverse minder courante Industriepapieren wérden hoo ger genoteerd. De aandacht werd vervolgens ge trokken door de Scheepvaartrubriek, waarvan vooral Nederlandsche Scheepvaart Unies in de tweede helft van den beurstijd druk verhandeld werden in een grooten open hoek. Aanvankeüjk werd gehandeld tegen 139'^of een vo) mt boven het vorige slot. maar "geleidelijk aan steeg de koers tot 144%. Oude Booten stegen van 135 tot 141, waarna een kleine terugslag volgde. Oude Vaarten kwamen boven den pari- koers, terwül Japanüjnen zich een vüftal pun ten konden verbeteren. Van, de Petroleumfond- sen werden Olies op bescheiden voet* verhandeld. De steming was echter ook gedecideerd vast, want nadat oorspronkeüjk was afgedaan tegen 229Vi kon later op den middag 239% wordm bedongen, waarna echter een reactie van eenlpe procenten volade de affaire in CultnurfopdcGn was «'an neringen 'mvang Su'kprprmdeelpr wa ren -i-sfv—»|je 'oed trpdi-mrteerd en FTV we -d"n "3rb°ndeld tegen 37w. terwijl late-op den middag 377% te voorschün kwam. In R b- beraandeelen was weinig te doen. Amsterdam Rubbers kwamen echter ruimschoots boven 200% Diverse minder courante soorten werden hooger genoteerd. De Tabakken hadden een rustig ver loop. De Sumatra-aandeelen konden zich over de geheele lyn eenige punten verheffen. De Beleggingsafdeeling was kalm voor de Ne derlandsche Staatspapieren. De koersen waren niet veel veranderd. De prijsbeweging was eenigszins onregelmatig. Provinciale on ge- meentelüke obligatiën waren prijshoudend. Onder de Duitsche fondsen was het we derom de Youngleening, die een drukke affaire te zien gaf en tot 49procent opliep, waarna echter een inzinking plaats vond: diverse an dere Duitsche waarden werden hooger afge daan. De Amerikaansche markt was stil en had een traag voorkomen. In overeenstemming met Wallstreet werd over het algemeen op een lichtelük verlaagd peil ver handeld. Prol. 2 3/4 procent. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DER NEDERLANDSCHE BANK 8 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New-York 1.88 3/16—1.88 9/16. Berlün 75.28— 75.43, Brussel 30.11—30.17, Helsinki 3,81—3.82. Stockholm 44.81—44.90, Zürich 43.44—43.52. Bankpapier: New-York 1.86^—1,90 1/4, Brussel 30.08—30.20 Stockholm 44.78-44.94, Zürich 43.40—43.56. LEIDEN, 7 Oct, Groentenveiling enz. Witw kool L3.104,40; roode kool f.4—5,90; savoye kool f. 3,80—6.40; groene kool f. 2,40—4,90; boe renkool f.2—3; rapen f. 4,204,80; prei f. 2,40— 5,20; kroten f. 1,403,50; kroten gekookt f.5—10; uien f. 2.40—7,10; peen f. 7,10—7,50; spruiten f.4 —18; andüvie f.35; nero f. 9.60; druiven f.18 —38, snüboonen f.6—34; stokboonen f.13—25; pronkboonen f.4—10; stamboonen f.7—20; pos telein f.510; spinazie f.319; tomaten A f. 13—14, B f. 13—16.20. C f. 13—13.80. CC f. 9. alles per 100 KG. Andüvie f. 1—18; komkom mers f.25,60; bloemkool f.416,10; meloenen f.6—13; salade f.12,60; knolselderie f. 2,50 4,70. alles per 100 stuks. Kroten f. 0,80—1,20; pieterselie 50—80 ct.; selderio f. 0,50—1,10; bleekselderie f.6—11; peen f. 3,50—7, alles per 100 bos. BODEGRAVEN, 8 Oct. Aangevoerd 195 par- tüen Goudsche kaas, waaronder 8775 met rijks- merk; wegende 78975 kilo; prüs met R.M. le soort f3940, 2e soort f. 3738, zwaardere tot f. 40.50; handel vlug. BOSKOOP, 7 October. Rozen pea* bos: Wilh. Kordes 24—30 ct.; Vierlanden 6578 ct.; Ellen Poulsen 40—50 ct.; Polyantharozén 5662 ct.; Hadley 55—92 ct.; Pechtold 53—71 ct.; Wend land 25—35 ct.; Steward 4060 ct.; Butterfly 4062 ct.; Edith Helen 44—71 ct.; Claudius Per- net 52—73 ct.; Rosalandia 31—57 ct.; Briarclif 42—74 ct.; Dorus Rükers 56—72 ct.; Duisburg 24—46 ct.; Juweeltjes 38—52 ct.; Else Poulsen 3048 ct.; Better Times 19—28 ct.; Ingar Ols- son 3048 ct.; Rosa Mundl 4565 ct.; Florcx 36—49 ct.: Augustus Noack 17—24 ct.; Queen Mary 52—57 ct.; E. G. Hill 32—48 ct.; Ge mengde rozen 2030 ot. Diversen per bos; Clematis, Durandi 15—21 ct.; Idem Prins Hen drik 52-r-85 ct.; idem Mevr. le Coultre 120—150 ct.; Chrysanthon. gr .bloemig 80—110 ct.; idem kl.bloemig 28—40 ct.; Idem tros 8—12 ct.; Phy- salis Francetti 16—20 ct. HAZERSWOUDE, 7 Oct. Aangevoerd 2064 eie ren. Prüs kipeieren f. 7.45—7.65 per 100 stuks en prijs eendeieren f. 5.00 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN. 7 Oct. Aardap pelen groote, per 25 kilo f. 1.30—1.50, bloemkool I per 100 stuks f. 7.10—13.50, idem II f4.70—6.80 bospeen f. 7.10—8.00, andüvie f. 1.40—1.95, roode kool per 100 kg. f. 5.00—5.50, gele kool f.5.00— f. 5.70, groene kool f. 3.60—4.40, uien f.5.—6 50, waspeen per kist van 20 kilo f. 1.10—1.60, kroten f0.55—0.70. LEIDSCHENDAM, 7 Oct. Engelsche komkom mers le soort f6.00—7.50, Idem 2e soort f. 4.50 f. 5.90. idem 3e soort f. 2.80—3.40. idem. wankleu rige f. 2.00—2.60, idem stek f. 1.00—1.60, gele komkommers le soort f. 6.20—7.40, idem 2e soort f. 4.50—5.10, idem 3e soort f. 2.40—3.60, idem r'.ek f. 1.00—1.60, kropsla le soort f. 1.00—2.80, peen f. 4.60—7.50, bloemkool le soort f. 12.10—16.90, id. 2e soort f. 9.00—1050, idem uitschot f .4.50—6.70, tomaten mldd. f. 6.50—7.00, idem, groote ronde f. 6.75—7.60. Idem 2e soort f. 6.50—6.60, idem 3e soort f. 4.004.80, idem bonken f. 4.00—5.00, an düvie per 100 f. 1.00—1.80, spinazie per 4 kilo 24—44. postelein f. 4.20—6.50, snüboonen 27—34, spercieboonen 18—24, prei f. 3.60—3.90, seldery f. 1.00—1.40 appelen 9—14 ct., peren 8—13 cent en druiven 20 cent. NAALDWIJK, 7 October C.C.W.S. Spectrum f 2,504.10, Salmon f. 2.50—3.60, licht rose f.3.50- f. 5.00, wit f2.904.30, gemengd f. 3.50—4.20, Pe largonium f,7.10, Virginia f. 3.90—4.20, Jap. lelie f- 8.20, rozen f. 2.60—4.90, Gerbera f. 4.90—5.50, Blanche du Poitou f. 3.90—6.00, Cranfort Yellow f. 3.70—5.60, Choco f. 5.70—7.40, per 100; puiling 11—15, Page 13—18, Yellow Page 17—21, Pink Wales 15—16, Delhoumc 16—20, Rayonnanthe 7—12, Artisjokken 11—13 per stuk, Plumosa 13— 28, Frecsia 16—26, gele Freesla 38—57, troschry- santhen 818 per bos. NAALDWIJK, 7 October. Bond Westland. Ali cante 33—40, Frankenthalers. 3546, Champion 42—46, Gros Colman 45, Maroc 27—40, dubbele uoonen 28. duitsche booncn 8, snüboonen 19—31, peren 11—35, spinazie 8—12 per kg., andüvie f. 1 f. 1.70, sla f. 11.60, peen 47, peterselie f. 1 per 100; prei f.250—3.70, roodekool f. 4.00—5.40. savoyekool f. 5.30—6.10, groene f.5, witte kool f. 3.30 per 100 kg., bloemkool f. 10.50—12.00, idem f f. 7.508.50 per 100, perziken 413, meloenen 15—20 per stuk, dubbele boonen f. 1.60—1.70, id. zonder draad f. 2.45—2.65 per 15 kg., spruiten f.2.052.75, idem losse 4555 per bak. RIJNSBURG. 7 Oct. Groentenveiling. Bloem kool I f.8—13, idem n f. 4—7. kroten f. 0.60— f- 0.75, waschpeen f 1—1,20, uien f. 1.10—1.30, brelkpeen f. 0.500.65. groene kool f. 3.404.00, gele kool f. 4.60—5.20, roode kool f. 4.50—5.00, knolrapen f. 2.80—3.10, bospeen f. 6.50—7.50 en andüvie f. 1.00—1.40. RIJNSBURG, 7 Oct, Bloemenhandel. Scabiosa 50—70 ct., Goudsbloemen 4—6, Herfstasters 5—9 Ficales 30-36, Asters gemngd 40-55. wit 35—60, dwergasters gemengd 5—9, idem wit 40—80, Tri- toma f 1.20—1.60, Witte lelies f. 6.00—7.50, Tros- Chryanten wit 25—30, geel 14—16, bruin 16—20, Phenix 10—14, rose 12—18, eenbloemlge Chry santen: Blanche Partout 10—14, Speet 12—14. ROELOFARENDSVEEN, 7 Oct. Aardbeien 8— 12 ct per doosje, aardbeien per Vj pond 12—16 cent, druiven 15—16 ct. per pond, bloemkool f. 4.00—12.00 per 100, spinazie f. 6.00—7.00, andij vie f ï.OO per 100 st., sla f 1.00—2.40 per 100 st., kassnüboonen f. 2.30—2.70 per 10 kg., Idem stek f. 1.20—1.35 per 10 kg., kas-prinsessebooncn f. 2.60, dubb. stamboonen z. dr. f 1.00—1.15. idem m. dr. f. 0.95, pronkboonen f. 0.400.60 p. 10 kg. TER AAR, Centrale Veiling Spinazie 12 15 ct.; Andijvie 1024 ct.; Princessebooncn f. 0.801.30; Witte Pronkboonen f! 0.400.97; Postelein 8 ct.; Waschpeen f.5; Uien f.25 10: Roode kool f 5.10—5.50; Witte kool f.2.90— 4: Savove koo'yl 5.70—5.90- Chlneescb» kool f MO -f 1.80: Kroten f 3 60; Seldery f 0.70—1,00; Sla f 1 2 30. Bloemkool 4—13 c.; Meloen-n f 12 Aardbeien f 46.90. ZOETERWOUDE, 7 Oct. Elerveiling. Prüzen per 100 stuks: kipeieren f. 7.40—7,60; kuiken eieren f.5—5,50. Pluimvee: kippen f.0.75—1,10: hanen f. 1,00; konynen f. 0,55—2,20 per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3