LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS LED5CH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 8 October 1940 Britsche vliegtuigen boven Berlijn Hoe Zwitserland financiert Verspreide Berichten BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Binnenland Engelsche bommen op ons land Distributiemaatregelen wanneer men kan aantoonen, dat men ia dat deel der stad woont of iets te doen heeft. „Sedert 20 September kan de ge wone sterveling noch aan de St. Pauls kathedraal noch aan de Bank van Enge land een bezoek brengen", zoo verklaarde de diplomaat woordelijk. Mettertijd is de Londensche bevolking er aan gewend over dag te vluchten in de parken, ofschoon dat verboden is. Het bewustzijn, dat de Duit- sche vliegers alleen economische en mili- toire objecten aanvallen, geeft een gTOO- ter gevoel van veiligheid dan de schuilkel ders. Wanneer het in de bedoeling der Duitschers ?oij JieJ>b,ei\ gelegen om Lon densche monumenten te verwoesten, zou er waarschijnlijk 'thans 'noch een parlements gebouw, noch een Westminster Abbey, noch een St. Pauls kathedraal meer zijn. Een bewaker van het St. James-palace heeft hem verteld, hoe een Duitsche vlie ger vlak over de Trafalgar-zuil is gevlo gen. Het leek bijna of hij in Whitehall wou landen, zoo laag was hij plotseling gedaald, waarop hij vlak langs de Big-Ben over het parlementsgebouw was gevlogen. Daarop had hij waargenomen, hoe het Duitsche vliegtuig in een steile opwaart- sche curve over de Theems was gezwenkt om zijn bommen te werpen op het groote kantoorgebouw van een scheepvaartmaat schappij. „Toen in de week van 16 tot 21 Septem ber het plaatselijk Londensche postverkeer tweemaal was onderbroken, deed het ge rucht de ronde, dat het Londensche hoofd postkantoor eveneens vernield moest zijn. Het postverkeer had de laatste dagen van mijn verblijf in Londen steeds nog zware storingen. Zoo had een brief, van bekenden uit Surbiton, dat met den trein van Wa- terloostation 25 minuten af ligt, tien da gen noodig. De voorsteden van Londen zijn door de Duitsche luchtaanvallen onbereik bare streken geworden. Omgekeerd kun nen de meeste bewoners der voorsteden niet meer naar Londen rijden. Het spoor net van de spoor voor de buitenwijken, d.w.z. de lijnen die in Waterloostation uit Surrey binnenkomen, moet zwaar geleden hebben. Van de ongeveer 18 lijnen, die in Waterloostation aankomen, zijii er drie ge heel uitgevallen. Evenals de meeste Londenaars, kan ook hij geen omvattende mededeelingen doen over de in Londen ontstane schade. Wie niet dringend zijn huis uit moet, doet al sedert weken geen stap meer naar bulten. Wanneer ik er aan denk, dat sedert mijn vertrek uit Londen de Duitsche aanvallen verdubbeld zijn. zoo besloot de neutrale verslaggever, lijkt het mij onmogelijk, dat men in korten tijd van Londen nog als van een stad kan spreken, die in econo misch of strategisch opzicht een nuttige functie voor de Britsche verdediging kan vervullen." DE AMERIKANEN IN ENGELAND. De woordvoerder van het Amerikaansche staatsdepartement heeft, zinspelende op eenige in de pers verschonen berichten, verklaard, dat de Amerikaansche ambassa deur in Engeland, Kennedy, geen verzoek te Washington heeft, ingediend, nog een Amerikaansch schip te zenden voor de re- patrieering van de Amerikanen, die zich nog in Europa bevinden. De Amerikaan sche regeering stelt zich. op het standpunt, dat de Amerikanen, die;'nog in Engeland vertoeven, daar op eigen risico gebleven zijn, zoodat de regeering niet van plan is, nog een-schip te zenden. (Reuter). In den afgeloopen nacht hebben Brit sche vliegtuigen een aanval gedaan op Berlijn en op verschillende plaatsen ex plosieve en brandbommen laten vallen. Getroffen werden onder meer twee zieken huizen, verscheidene woonhuizen en verder pakhuizen en spoor wegwerken. Men was de uitgebroken branden spoedig meester. Ei* zijn verscheidene dooden en gewonden. Eén vliegtuig is door afweergeschut neer gehaald. (D.N.B.) De kosten voor de Zwitsersche mobilisa tie en defensie in het eerste oorlogsjaar worden geschat op 1400 millioen francs, hetgeen ongeveer 1/6 gedeelte van het totale nationale inkomen vertegenwoordigt. Dientengevolge zijn. voor het geval de oor log nog lang mocht duren, speciale maat regelen om inflatie te vermijden, nood zakelijk geworden. De Bondsraad had de defensieuitgaven tot Juni 1940 op 1500 mil lioen geschat, waarbij niet was inbegrepen het bedrag van 1 milliard francs, dat reeds voor den oorlog was toegestaan, maar tot dusverre zijn de uitgaven beneden de ra ming gebleven. Zij worden geschat op 1200 millioen francs voor het eerste oorlogsjaar, waarvan ongeveer een vierde deel besteed is voor nieuw oorlogsmateriaal en verster kingen. Hierbij komt nog een bedrag van 200 millioen voor looncompensatie, die bo ven de soldij aan soldaten en hun fami lies uitgekeerd wordt. Voor een gezin met twee kinderen wordt ongeveer 220 francs per maand betaald. Deze looncompensatie wordt bestreden door een belasting van 2 percent op loonen en salarissen. Bovendien heeft Zwitserland 250 millioen gewonnen bij de gouddevaluaties in 1936 en het ver wacht nog 500 millioen uit een driejaarlijk- sche speciale vermogensbelasting van 1 tot i'/2 procent van maatschappijen en ll/s tot 4''2 procent van particulieren alsmede van een belasting op buitengewone winsten. De overblijvende defensiekost.en zullen bestre den worden door een speciale defensie inkomstenbelasting, een belasting op aan- deelen en bankrekeningen, die 120 millioen per jaar moeten opbrengen. Men verwacht dat de defensie-uitgaven voor het tweede oorlogsjaar lager zullen zijn, omdat het leger is ingekrompen en de kosten voor de fortificaties zijn gedaald. Slechts 420 mil lioen van de kosten van het eerste jaar is gedekt door oorlogsleeningen of schatkist biljetten. maar dit jaar verwacht men een meer, uitgebreide financiering. De officieele prijsindex is in het eerste oorlogsjaar met 10,1 percent gestegen, maar het heeft er allen schijn van dat de stijging in de toe komst veel sneller zal zijn. (United Press). ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het voorbereidend kerke lijk examen de heer J. van Dullemen (Haarlem); voor 't propaedeutlsch examen theologie de heer W. H. de Jong (cum laude) (Rijnsburg) en voor het doctoraal examen Indisch recht de heer J. G. Eggink (Leiden). EEN HARDHANDIG ECHTGENOOT. Zondagavond ontstond oneepigheid tus- schen een echtpaar in de Noorderbeek straat te Den Haag. De man bewerkte hierbij zijn vrouw met zijn vuisten op een zoodanige wijze, dat zij door den Genees kundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal moest worden overgebracht. De man, die hier ter stede werkzaam is, werd gistermiddag alhier op verzoek van de Haagsche politie in verband hiermede aangehouden. CENTRALISATIE DER ARBEIDS BEMIDDELING. Leiden wordt gewestelijk bureau. Zooals uit de Zaterdag afgekondigde Verordening blijkt, zullen de Arbeidsbe middeling en Werkloosheidsverzekering en aanverwante vakken gecentraliseerd wor den. Ei- zal één Rijksbureau komen met 35 gewestelijke bureaux, waaronder weer een aantal bijkantoren zal worden gesticht. In totaal zullen in den lande 150 van deze bijkantoren wordc-n gesticht. Naai- wij ver nemen zal een dezer bijkantoren in de ge meente Lisse worden gevestigd en zal dit bijkantoor een aantal omliggende gemeen ten omvatten. Zoo zullen in het district Leiden der Arbeidsbemiddeling waar thans 30 agentschappen onder vallen, in de toe komst bestaan één gewestelijke dis trictarbeidsbeurs te Leiden met 3 bijkan toren, n.l. te Lisse, Alphen aan den Rijn en Noord wijk. Een en ander zal in de naas te toekomst groote wijzigingen brengen in de gemeenten waar thans nog een arbeids beurs gevestigd Is, doch waar deze door dc centralisatie zal verdwijnen. INAUGURATIE PROF. DR, W. ASSELBERGS. Na?ir wij vernemen, zal prof. dr. W. As- selbergs (Anton van Duinkerken), benoemd tot bijzonder hoogleeraarin de Vondel studie aan de Leidsche universiteit, Vrij dag as., des namiddags 3 uur zijn intree rede houden over het Pascha. Morgen is het 40 jaar geleden, dat de heer H. Veggel, thans werkzaam als kéll- ner, in dienst trad bij de Sociëteit Minerva. Om ongeveer vier uur zal een huldiging plaats vinden door het bestuur van de sociëteit. GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Pater Wilhadus van den Boezem O.F.M. Heden viert pater Wilhadus van den Boezem van het Klooster der paters Min derbroeders aan den Haagweg, zijn 50-jarig kloosterfeest, welk feit gisteren reeds op be scheiden wijze in het Klooster der Fran ciscanen werd herdacht. Hedenmorgen droeg de grijze jubilaris een plechtige Mis op' in de Parochiekerk van den H. Leonardus. Nadat de jubilaris door de geestelijkheid der parochie en in tegen woordigheid van den Provinciaal der Fran ciscanen in Nederland, pater Honorarius Camlnada. naar het voor deze gelegen heid feestelijke versierde altaar was geleid, w§rd de jubilaris allereerst door den Pro vinciaal toegesproken. Deze bracht den ju bilaris hulde voor den ijver en energie in die lange reeks van jaren gegeven aan zijn priesterlijken arbeid, niet slechts als pries ter in de uitvoering van zijn geestelijk werk. maar ook, in navolging van Franciscus van Assisië, als mensch, vriend en helper daar waar zijn hulp het meeste noodig was. Bij het opdragen van het Misoffer werd de jubilaris geassisteerd door pastoor Smeets en pater Fesser als diaken en sub diaken. Pater de Leeuw fungeerde als ce- remoniarius. Door het zangkoor werd zeer verdienstelijk onder leiding van den heer Brouwers de vierstemmige mis van Perosi ten gehoore gebraoht. Na het misoffer werd op plechtige wijze de roligieuse pro fessie van pater van den Boezem hernieuwd, waarna de plechtigheid met het „Te Deum Laudate" werd besloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffingen: W. B. Dekker, Steenstraat 57, Lelden. Winkel in sigaren, sigaretten, tabak en rookersartikelen. Handelshuis „De Ringklem". Toorenvelt- straat 7, Oegstgeest. Produceeren van en 'handeldrijven in ringklem men. Wijzigingen N.V. Leidsche Handelsvereeniging, Korte Mare 2, Lelden. Grossierden) en engros- handel in comestibles, chocolade, enz.; im port van fruit. Procuratie verleend aan J. de Roo, Leiden. (Beperkende Bepalingen). Wasch-, Glans- en Strijkinrichting „De Ozon". Hoogewoerd 173, Leiden. Overleden eigenaar: A. M. Guit, Leiden, d.d, 29 Sept. 1940. N. E.: Wed. P. Guit—Van der Heiden, Leiden. Volmacht verleend aan: G. Guit, Den Haag. Herms. de Roode. Geversstraat 69. Oegst- geest. Handel in brandstoffen, tuingrind, duinzand en schelpen. Overleden eigenaar: H. de Roode, Oegstgeest, d.d. 28 Sept. 1940. PRIMO DE RIVERA OVER HET NIEUWE SPANJE. De leider van de gouw Madrid van de Falange, Miguel Primo de Rivera, die den Spaanschen minister van binnenlandsche zaken, Serrano 3uner op diens reis naar Duitschland en Italië vergezelde, heelt voor de Spar.nsche pers het volgende over zijn reisindrukken gezegd: Als Spanpaard en falangist heb lk den plicht mijn grootste voldoening uit te spreken over de slappen, die onze minister van binnenlandsche zaken in zijn hoedanig heid van afgezant van den caudlllo in Duitschland en Italië gedaan heeft. Spanje heeft met duidelijke, arachtige stem zijn wenschen voorgedragen. Duitschland en Italië, die zoo nai w met ons verbonden zijn hebben ons strr.dpunt begrepen en de beteekenis baaivan op haar waarde ge schat. In hun pers hebben belde landen met den grootsten 1 .-.druk in het lich'. ge steld, wat Spanje als levende kracht, bin nen het kader der reorganisatie ts. Boven dien traden de naiteHjke betrekklngm en de solidariteit aan den dag, die Duitsch land en Italië vei linden met het 3 pr. ari sche volk, dat de r.amen van het A'caznr. Ovledo, de hoogte van Leon, den Ebro enz., in zijn vaandel geschreven heeft. (D.N B NAAR VERBODEN ZENDERS GELUISTERD. In Duitschland zijn den laatsten tijd de straffen, waartoe personen veroordeeld werden, die naar Engelsche zenders ge luisterd hadden, weer verzwaard al naai de persoonlijke omstandigheden. Er zijn er nu tot zes jaar tuchthuisstraf en 10 jaar eerverlies veroordeeld. (D.N.B.) ENGELSCH SCHIP GETORPEDEERD. Een Engelsch koopvaardijschip van 600 ton is getorpedeerd ter hoogte van Punta Teneriffa, buiten de Spaansche wateren. De Spaansche treiler Netuno heeft 28 schipbreukelingen opgepikt. Het schip had 31 man aan boord. De overlevenden zijn naar Huelva gebracht. Zij verklaarden de nationaliteit van de duikboot, die hun schip had getorpedeerd, niet te kennen. (D.N.B.) TARWE-OVERSCHOT IN CANADA. De New-York Times schrijft dat indien de oorlog zou voortduren, in Canada het volgende jaar een tarwe-overschot van 575 millioen schepels verwaoht kan worden. In Canadeesche landbouwkringen over weegt men in ernst, de productie van tar we te beperken tot 200 millioen schepels, dus tot 35 procent van de normale hoe veelheid. (D.N.B.) TERUGKEER VAN ITALIANEN UIT FRANKRIJK. De Italiaansche minister van Staat, Fa- rinacci. bevindt zich op het oogenblik in Parijs. Van deze gelegenheid heeft hij in het bijzonder gebruik gemaakt om verbe tering te brengen in het:lot van de tal rijke in Frankrijk wonende Italiaansche ge zinnen. Naar verluidt, is een grootsch re- patrieeringsplan voor alle in Frankrijk wonende Italianen in voorbereiding. (DJIB.) GEBOREN. Cornelia. D.. van C, de Geus en S. H. M. Stafleu Johanna Cornelia, D. van J. v, Koo peren en H. Bouwman Catharina Jacoba, D. van J. Groenewegen en J. M. de Vos. Hendrikus Johannes, z. v. W. v. Westbroek en H. Weber Catharina Cornelia Petronella, d. van P. Rochat en C. v. Kuijen Jacoba Hester, d. van C. A. Siera en M. J. Nieuwenhuijsen Jansje Jacoba, d. van T, Vos en M. Loef Nanda, d. v. F. D. Nanning en W. F. v. d. Bran den Cornelis Petrus, z. van H. B. A, v. Ulden en E. M.. Leenen Catharina Jozina, d. van J. M. J. Groeneweg en M. S. Polderman Maryati d. van Raden Soenardi Sóepardan en van A. J. Vosselman Anna, d. van C. v. d. Berg en J. J. Rodenburg Jacobus, z. van A. Lasschuit en H. Crama Pieter Cornelis, z. van P. C. Moo- ten en P. v. d. BergJ Pieter, z. van P. Staffeleu en J. Vincourt Cornells Jan, z. van .J. van Amsterdam en Th. W. Koelewijn; Hubertus Jo hannes, z. van H. C. v. Vaneveld en C. E. Boelé Johannes Bernardus Theodorus, z. van A. M. v d. Langenberg en C. M. S. Scholte Nicolaas Machiel Leonardus Theodorus, z. van L. J. v. d. Berg en A. E. A. Wijndnds Johan Philipp, z. van J. C. Koop en H. Liha; Krijn, z. van A. H. W. v. Ingen en N. Oudshöorn. ONDERTROUWD. C. J. Kampinga jm 25 jaar en J. H. Louwrler jd 27 jaar P. Kramers jm 38 jaar en C. A. M. Voorham jd. 32 jaar F. v. d. Pluijm jm. 24 jaar en L. Koote jd 22 jaar N. v. Went jm. 19 jaar en C. M. Jansen jd. 19 jaar. OVERLEDEN. P. Verhoeve, huisvr. van J. Zegel 64 jaar J. W. Kroon. Dr. 37 jaar K. Geschiere, hsvr. van C. C. Cappon 46 j. C. J. v. Leeuwen, Wede. van A. M. Velberg 61 j GEVESTIGD: A. N. Baron van Aerssen. Beijeren van Voshol, Rapenburg 79 C. J. van Arkel, dienstbode, Zoeterw. Singel 91 A. C. Arntzenius, Klok- steeg 12 H. L. Arntzenius, Witte Singel 90 P. J. A. Bakker, L. Pietersk. Koorsteeg 15 J. Banning. Gerecht 10 F. A. Beek, Witte Sin gel 81 W. van Beest, Witte Singel 88 M. J. C. Bergman, Kooihof 12 J. Boiten, J. van Goyenkade 15 L. A. Donk geb. Bon en fam., Rapenburg 85 L. W. Bondam, Rapenburg 65 P. A. C. Bondam, Breestraat 39 A. L. van Leeuwen—van der Born, Nw. Rijn 20 P. L. J. Coebergh en fam., ingenieur, Witte Singel 71 G. W. Dirkzwager, Rapenburg 54 M. A. van Dongen, arts, Breestraat 110 C. Droogleever Fortuyn, Bloemmarki 24 C. P. van Eeghen, Rapenburg 116 M, N. de Graaf, slager, Morschweg 40 H. Hageman, dienstbode, Boer- haavelaan 25 M. Haitsma Muiier, Rapenburg 131 J. F. Homans. Meezenstr. 1 J. M. Hustinx, L. Pieterskerk Koorst. 15 W. H van der Jagt, horlogemaker, R. en Schiekade 116 J. C. Jansen, sum. Acc. en Inv. R., Boerhaave- laan 32 T. Y. Kingma Boltjes, Rapenburg 75 C. L. Kist, J. van Goyenkade 30 A. Klein, boekhandelaar, Vischmarkt 1 H. D. Korstanje en fam., ass RDB, Heerenstr. 142 G. Th. A. baron van Lynden, Rapenburg 58 M. P. Manni en fam., serg. gesch.-maker K.M., de Sit- terlaan 7 W. G. Markus, grondwerker, Var kenmarkt 7 B. van Marwijk Kooij, N. Rfjn 30 R. Metze, Breestraat 15a M. Bleijie— Noordenbos, Stieltjesstraat 56 J. Oostveen, kinderverz., Ger. Doustraat 95 B. H. Panne- koek, wegwerker NS., Vrouwensteeg 4 O. Post van der Burg, J. van Goyenkade 2 F. F. Posthumus Meijjes, Kloksteeg 13a E. F. Prins de Jong, H. Rijndijk IS B. L. Ramaekers, Witte Rozenstr. 24 W. M. Refjerse, Houtstraat 6 R. Roolvink, Schelpenkade 46 M. J. Ruys, NOG DRIE DOODEN. Behalve de acht slachtoffers van het bombardement op Amsterdam zijn ten gevolge van luchtaanvallen elders in het land nog drie dooden en eenige zwaargewonden te betreuren, zoodat de balans van den afgeloopen nacht in totaal elf dooden aanwijst. Bij een aanval op Dinteloord is een ar beider gedood, in Fijnaart werd een per soon doodclijk getroffenen een ander zwaar gewond. Te Aalsmeer werd een huis vernield waarbij een persoon werd gedood en vijf anderen min of meer zwaar werden gewond. Brandbommen nabij Abcoude brachten aan zeven personen lichte ver wondingen toe. Ook Stellendam maakte een angstigen nacht mee; bij een poging om de plaats te bombardeeren vielen bom men, waaronder ook kettingbommen, op bouwland. Tijdens het bombardement werd met mitrailleurs naar beneden gevuurd, waardoor verschillende huizen zijn bescha digd. Nabij Broek in Waterland is een boerderij geheel afgebrand. DE HEER TH. H. KLINKHAMER, i Burgemeester van Zevenhuizen. In den ouderdom van 61 jaar is gisteren te Den Haag overleden de heer Th. H. Klinkhamer, burgemeester van Zevenhui zen. Rapenburg 122 R. J. Sanders, ass. Rijksuni versiteit, Vreewijkstr. 5 W. Schulgen, Korte Mare 27 H. Snijder, winkelbediende, Visch markt 1 c, W, Spiele, Witte Singel 37 F. E. Staab, Papengracht 20a J. O. van der Steur Rapenburg 76 A. J. van Thiel en fam., mach.- bankw., Morschweg 9a G. J. M. J. Tielens, Keizerstr. 38 r A. H. H. Tolhuizen, Oude Singel 72a A. Veen, electriclen, Coornhert-str. 54 D. Vleeschhouwer en fam., handelsagent, Morschweg 44 T. Vos, distr.-ambten., Plant soen 15 M. J. Vrolijk, arts, Rijnsburgerweg 10 E. Wanslnk, stoffeerder, Oude Singel 154 J. Was, Havenkade 17 R. Wesstra, Kloksteeg 12 R. Wielinga, Trompstr. 23 C. van Win gerden, Lammenschansweg 48 Wu Chlh Tseng kleermaker, Oude Rijn 15 J. Wijlacker, Witte Singel 89 F. Zwarts en fam., Voldersgr. 10b. VERTROKKEN: W. Amptmeijer en fam., Wagénïngen, Rijksstr. weg 57 G. v. Andel, Oostdongeradeel, Ooster- Nijkerk, Ger. Pastorie J. P. A. Arts en fam., Amsterdam, Glorlanstr 5 Ia M. van Beek, Haarlem, Planetenpl. 13 W. J. O. van Beest en. fam., Velsen, Kennemcrpl. L. van den Berg, Rotterdam, Oudaanstr. 18 F. H. M. Beumer, Utrecht, Koningslaan 40 J. A. Beurze Leldschendam, Veurschestraatweg 66.J. A. Biljouw, Warmond, Heerenweg A 79 H. R. Boogaard, Den Helder, Nieuwstr. 7 J. R. Piket- Bosboom, Heerenvèen, Dracht 31a M. van den Bosch, 's-Gravenhage, Valkenb. kade 554 B. A. M. TrinksBouwman, Alphen a. d. Rijn, Zaalbergstr. 24 S. Brakel en fam., Wassenaar Schouwweg 1 A. Broers, Arnhem, J. van Arn hemstraat 6 M. S. van den Burg, Amsterdam, J. W. Brouwerstr. 34 L. A. van Dalsum, Mid delburg, Hofplein 9 L. F. Delgrauw en fam., Oegstgeest, Terweeweg 128 R. van 't Riet Diephuis, Zoeterwoude, F 7 A, Dokter en fam. IJsselmuiden, Wilsum A 44 W. C. van Dorp, Katwijk, Drieplassenweg 21a H. J. Duiverman Voorburg. L. v. N. Oosteinde 213 S. Volwater- van Dijk, Noordwijk, Pikeestr. 59 H. A. Huart- Engelsman, Wassenaar, KI. Hoefijzerlaan 1 H. van Veen—van Eijk, Zoeterwoude, F 7 J. baron van der Feltz, Gorssel, 't Hassinh. P 143 - P. de Graaf, Heerlen, KempkensWeg 34 H. van de Groep en fam., Leiderdorp, Jaagpad 17 C. J. J. de Haas, Noordwijkerhout, Langevelder- weg 17 D. Hakkenberg, Benthuizen, Zijde p/a Vreugdehil J. A. Hardeman, 's-Gravenhage, Beeklaan 482 A. J. Heerze, Hengelo, Martha- stra'at 2 C. J. Hérmans, Laren (N.H.), Toren laan 55 J. R. Hommes, 's-Gravenhage, J. van Oldenbarneveltlaan 87 P H. Homoet, Am sterdam, N.Z. Voorburgwal 222 H. M. H. L. Horbach, Utrecht, Jansdam 3bisA Tahir Ibrahim, 's Gravenhage, Trompstr. 16 H. C. A. Jansen, Bloemendaal, Zilkerweg 38 B Y. Kap- •tein, Apeldoorn, 2e Beukenlaan 6 T. Kersse- boom, Zoeterwoude, aan boord woonschip H4045 M. F. Klaassen, 's-Gravenhage, Sonoystraat 24 H J. van der Klip, Noordwijk, Voorstr. 20 Wed. A. BoonKnol, Arnhem, Velperweg 138 J. P. Koet en fam., Zuilen, Daalscheweg 26 N, J. Koet en fam., Utrecht, Surinamestr. 81 J. Krom, Amsterdam, Keizersgracht 147 M. Kroon, 's-Gravenhage. Zuidwal 83 P. C. L. Kruik, Oostvoorne. Rijlaan 192 E. C. Hoeken dijkLaman, Utrecht, Öudwijk 12 J. la Lau, 's-Gravenhage, Vianderstr. 27 Wed. H. de BoerLouwrier, 's-Gravenhage, Deventersche- straat 4 M. C. E. Mettrop, Rotterdam, Vier- ambachtstr. 74b J. Montfoort, 's-Gravenhage Vreeswijkstr. 551 D. C. Mulder, Amsterdam, Wouwermanstr. 12II F. P. de Nle, Noordwijk, Huize Offen H. P. Oostdam en fam.. Leider dorp, Acacialaan 52 M. van WijkOudshoorn 's-Gravenhage. Corn. Jolstr. 10 J, Th. Overde- vest en fam., De Bilt (U.) Nieuwstraat 93 L. F. van der Pot, Ch. de Bourbonlaan 44, 's-Gra venhage F. Rcmmelts, Leimuiden, Oudewete ring 5 C. van der Rcijden, Oegstgeest, Ende- geesterstraatweg 5 A. A. Rietdijk, Groningen, Troelstralaan 36a C. Roelandse, 's-Graven- hage, Trompstraat 40 A. de Roode, Alphen aan den Rijn, Hoorn 220 C. C. F. M. Ie Roux en fam., Oegstgeest, L. de Colignylaan 23 F. L. Rutgers, 's-Gravenhage, Timorstraat 7 M. Schellingerhout, Koudekerk a. d. Rijn, Hooge- waard B 86 L. M. Schoorel, 's-Gravenhage, Sweelinckstr. 123 J. van de Schraaf en fam., Amersfoort, Fahrenheitstraat 19 M. Schut, Wassenaar, Klingelaan 11 C. A. Segaar, Rot terdam, Zaadakkerstraat 17 E. Smits, Delft, de Vrlesstr. 74 R. G. C. H. Staal en familie, Zeist, Bothalaan 29 J. C. van der Steen, Wa- geningen, Rijksstr.weg 57 G. Duiverman— Teske, Voorburg, Ln. v. N.O. Einde 213 P. W. Timmermans, Steenbergen c.a., KI. Kerkstr. B 87 L. E. M. Valk, Oegstgeest, Terweeweg 1 M. Hoogenboom—van Varick, 's-Gravenhage, All Piersonlaan 51 A. A. van Veen, Zoeterwoude, F 7 L. van der VeldeVeilbrlef, Alphen a. d. Rijn, Otweg 13 M. A. Verstraaten, Amster dam, Koningslaan 30 L. de Vet, Oegstgeest, v. Assendelftstraat 37 C. Voogt, Zwartewaal, Dorpstr." 110 A. van Voorbergen, Woerden, Pr. Beatrixstr. 14 C. Kool Vlasveld, Arnhem. Fremstr. 61 A. de Vries, Koudekerk a. d. R., A 11 G. G. van Vugt en fam., 's-Gravenhage, Beeklaan 294 G I. Wallbach en fam., Utrecht F. C. Donderstr. 44bis G. Wall'oach, Utrecht, C. Donderstr. 44bis H. A. Wendt en familie, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 62 J. de Wit, Leiderdorp, v. d. V. Boumansweg 46 B. van Wijk en fam., Den Haag, Corn. Jolstr. 10 S. van der Wijngaard, Zoeterwoude, F 7. PETROLEUM. Dc secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 9 October a.s. tot en met Zondag 10 November a.s. de met „periode a" gemerkte zegel van de serie, welke is uit gereikt ten behoeve avn hen, die voorver- lichting in het huishouden uitsluitend op het gebruik van petroleum zijn aangewe zen. recht geeft op het koopen van twee liter petroleum. ZEEP. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden zoowel de was- soherijen als het publiek en instellingen verplicht zijn voor iedere 8 K.G. droog waschgoed welke gewassohen moet worden, de geldige zeepbon in ontvangst te nemen c.q.af te geven. Deze maatregel moest genomen worden om aan de ongewenschte concurrentie van de wasscherijen onderling, met betrekking tot het al dan niet ln ontvangst nemen van bonnen van het publiek, een einde te maken. Voorts wordt er op gewezen, dat het noodzakelijk is, dat alle wasscherijen bij het Rijksbureau voor Chemische produc ten (sectie zeep) Laan Copes van Catten- buroli 16 te 's-Gravenhage worden inge schreven. Wasscherijen, welke nog niet zijn inge schreven dienen zich onverwijld schriftelijk tot het bovengenoemde Rijksbureau te wenden. THANS 27 SLACHTOFFERS TE HAARLEM. Hst bomlbardientenit van Haarlem in den nacht van 2 op 3 October heeft thans nog een slaohitoffer gieëdsehit. Op dtenzeftfdeii dïug, dat zijn moedter en twiee broers begraven werden, is in het Sint Eüisabethgasthuis de 15-jarige G. Mhiktólie overleden, die bij <Jsn bominslag in de Oamphuysstraait ern stig werd gewond. Zijn vader en zijn 17-jaiige broer worden nog in het zieken huis verpleegd. Het totaal aantal slacht offers is thans tot 27 gestegen. BEGRAFENIS VAN SLACHTOFFERS TE HAARLEM. Wederom was Haarlem heden getuige van schrijnend leed. Evenals gisteren trok ken de lijkstoeten door de straten. Elf van de slachtoffers van den Engelschen lucht aanval zijn naar hun laatste rustplaatsen gedragen. Aan de lijkwagens, die soms met drie achter elkaar reden, hingen vele bloem stukken, stille bewijzen van de groote deel neming, welke de zwaar getroffen nabe staanden van vele zijden ondervonden. Ook nu betoonde de Rijkscommissaris zijn medeleven door het zenden van bloem stukken. DOODELIJK ONGEVAL BIJ SLOOPWERK. Gisteren is te Riotterdam bij heit sloop werk aan den Grooten Schouwburg in de Aert van Nessbraait een ernstig ongeval ge beurd. dat aan een arbeider bet leven1 heeft gekost. De SO-jarige slooper A. M. de Jonge. ge woond hebbende in de CrooswijikBchestraat. stond op een hoogte van 4 meter en han teerde eEn breekijzer, dwt uitschoot. De man kreeg het aware voorwerp tetgiem het hoofdi, waardoor hij bewusteloos gieraialklte en vier meter omlaag viel. Toegeschoten hulp trof hém bewusteloos aan en een geneeskundig onderzoek weies uit, dat de Jonge een sche- delbasisfractuur had opgeloopen. Het slacht, offer is naar het ziekenhuis aan dien Berg weg vervoerd, waar hij ter verpleging is op genomen. In den afgietoopein nacht is hU aan zijn verwondingen overleden. OPGAVE NIET-COMMERCIEELE VEREENIGINGEN EN -STICHTINGEN. Termijn verlengd tot 15 October. De termijn binnen welke niet-commer- cieele vereenlgingen en -stichtingen haar opgaven, welke bij in onlangs verschenen verordening zijn verlangd, kunnen indie nen, is verlengd tot 15 October. De voor de opgave benoodigde formulieren moeten ter stond worden aangevraagd bij de procu reurs-generaal die opdracht hebben ont vangen ook op mondelinge aanvragen de formulieren uit te reiken. Den vereenlgingen, waaromtrent twijfel bestaat of aanmelding noodig is, wordt aangeraden in ieder geval de aanmelding te verrichten. Indien dit ten onrechte ge schied is. zal haar dit door den procureur- generaal worden bericht. HET UITGAANSVERBOD. Van bevoegde zijde wordt er op gewezen, dat een deel van het publiek nog een ver keerde uitlegging geeft aan de bepalingen van het uitgaansverbod voor bepaalde streken van ons land tusschen 22 en 4 uur. Daarom is hét nuttig er de aandacht op te vestigen, dat het eveneens verboden is zich in dien tijd op te houden in afgesloten ruimten in de open lucht, zooals tuinen, erven, e.d. DE BESPREKINGEN TE BATAVIA. Domei meldt uit Batavia, dat men ver wacht, dat de besprekingen tusschen Ne- derlandsch-Indië en Japan, die de vierde week ingaan, een meer concreten vorm zullen aannemen. Wegens het overlijden van generaal-majoor Isjimoto hebben slechts twee besprekingen plaats gehad tusschen den Japanschen consul-generaal, Saito, en het hoofd van het Departement van Economische Zaken van Hooghstraten, n.l. Dinsdag en Zaterdag. De leider der Japansche delegatie, Kobajasji, minister van Handel en Nijverheid, brengt het week einde door te Soekaboemi, doch in weerwil van zijn afwezigheid zullen de onderhan» delingen, naar men gelooft, worden voort» gezet. 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2